Ajuinen hielden stand Vrienden(?)match met vier gele en een rode kaart Scoremachine sputtert nog niet V Beker van Vlaanderen Nipt Van Moer naar Napels? f Voetbal Beveren test IJslander Mare Baecke rouwt Snapshots uit Lokeren - Beveren Jean Van Dricssche 18 - 1.8.1980 - De Voorpost Beveren - Aalst 2-2 Ook Eendracht Aalst is het voorbije weekeinde geen gemakkelijke kluif geworden voor Beveren. Als er één ploeg verdiende om de twee punten op zyn actief te schrijven dan was dit beslist de Ajuinenploeg. Ondanks de broeierige warmte was het spel van de zwdrtwitten nu meer dan tegen Lokeren gekruid met vloeiende combinaties en stekelige uitvallen. Beveren daarentegen moest het vooral in het eerste bedrijf hebben van fitsen die individueel talent onderstreepten. >chbot Aalst het best uit de tartblokken dan was het >ch Erwin Albert die eds in de 7' minuut in één d de bal over de Aalster verdediging lobde tot bij vgj ingelopen Cluytens s mocht aanleggen. (1-0) tuinen aan de bak 'ie dacht dat de ex-kam- oenen er een festival van ngen maken, kwamen be- rogen uit. Met een herop- edende Wilfried Van loer en een precieze :hönberger was geelblauw el meester op het midden- eld, vooral daar Leo De .met aanvankelijk zijn Iraai niet vond, maar voor- lan bleef het kanon wijgen. lond het half uur leidde •en schot van Imbert net jver de dwarsligger een dol \alsters kwartiertje in. Zo con Salvador met een schit- erende knal nog voor rust de bordjes in evenwicht brengen. Dat beide ploegen de Be ker van Vlaanderen gebrui ken en nodig hebben om te experimenteren en het team in de juiste plooi te leggen mocht blijken uit de talrijke vervangingen in het tweede stuk van het vertoon. In de 57' minuut stond het stadion in lichterlaaie. Im bert bereikte gemeten Van Roy die Garot omspeelde en Pfaff enkel het nakijken gunde. (2-1) Aalst zat nu op rozen maar na een onge lukkig toegestane hoek schop dienden de lokalen een kopdoelpunt van Al- bert de Duitser staat er al te incasseren. (2-2) Beveren probeerde in het laatste kwartier nog de overwinning uit de brand te slepen met vlugger en har der spelen. Toch was het nog Aalst dat via Ferrera, Stallaert en De Smet nog het best de tanden toonde. gpgK Albert: nog niet in topvorm, slaagde er op het Comelisstadion wel in het eerste doelpunt voor Beveren te scoren. (E. Aalst-Beveren 2-2). (per) De ploegen: E. Aalst: Trappeniers, Lim- pens, Van Kemseke, Cor- nelis, Desangere, De Smet, Vermeulen, Stallaert, Im bert, Salvador, Van Roy. SK Beveren: Pfaff, Jaspers, Garot, Buyl, Baecke, De Cubber, Schönberger, Al- bert, Van Moer, Cluytens, Weihrauch. Doelpunten: 7' Albert 0-1 31' Salvador 1-1 57' Van Roy 2-1 64' Albert Vervangingen: 46' Janssens i.p.v. Weih rauch 51' Schoofs i.p.v. Van Moer 70' Vandenbergh i.p.v. Cornelis 74' Creve i.p.v. Cluytens 78' Ferrera i.p.v. Limpens. Gele kaart: Buyl Scheidsrechter: de h. Willems. juuk VAN BEL In de voorbije confrontaties in de Beker van Vlaanderen bleek dat Beveren moeilijk de weg naar het doel vind. Versterkte geelblauw zich vooral in het middenveld dan veranderde vooraan slechts heel weinig aan het oude stramien, getekend Erwin Albert. Om hieraan iets te verhelpen en omdat Bob Stevens nog steeds moet afhaken willen de Beve- rense talentscouts verder spëuren en keuren naar buitenlands talent. Nu zaterdag wordt in de wedstrijd tegen AA Gent een nieuwe speler aan de vuurdoop onderworpen. De (prijs)schutter is deze keer afkomstig uit IJs land. Ook in Duitsland speurt men verder naar doelpuntenmakers We vernamen ook dat de 17-jarige Brit David Alcock van zijn Britse amateursclub Leicester de toelating heeft gekregen om naar het Land van Waas te vertrekken. Beveren vroeg nog wel enige dagen bedenktijd. L.V.B. Van Moer kreeg geen meter ruimte. (E. Aalst- Beveren 2-2). (per) Zondagavond overleed op straat 190. Aan de betro 51-jarige leeftijd de vader ken familie van de overled van Mare Baecke, achter- ne bieden we onze oprecb speler by SK Beveren. deelneming in rouw aan. Raoul Baecke woonde te L.VJ Nieuwkerken in de Uile- AA GENT 0 SC LOKEREN 4 Naarmate de kompetitie- voorbereiding vordert groeit het geloof en de ver wachtingen van de Lokerse verantwoordelijken en het supporterslegioen Een zwakke start tegen E. Aalst, weliswaar afgesloten met een nipte overwinning, werd een halve week later totaal weggetrapt door het ophefmakend 3-0 resultaat tegen buur Beveren. Toe val of niet, maar deze wed strijd werd tevens de mai- rnmatch van Lokerens vanwinst Gregorz La to. )ok tegen AA Gent, de ieuwkomer in eerste klas- e, werd zaterdagavond och wel een merkwaardig resultaat opgetekend. Vier eieren in de Gentse korf. terwijl de Buffalo's wel tot schieten maar niet tot sco ren konden komen. En dat alles dan nog zonder de herstellenden Dalving en Verheyen. Ondanks deze afgetekende zege toch geen algehele te vredenheid bij de Daknam- formatie. Reden hiervan was het tegenspel van de Gentenaars die tijdelijk hun Gentse Feesten even verlieten om in het Otten- stadion met de hakbijl te gaan zwieren. Van bij de aanvang ging AA Gent er stevig tegenaan en scheids rechter Vanderlinden, die blijkbaar met de beste be doelingen was behept, greep weinig kordaar in om zo lang mogelijk het geel in zijn zwarte pak te kunnen houden. Omstreeks het halfuur na onder meer ge vaarlijke fouten van Cor- diez en Noliet en ostenta tieve weerwraakakties van Larsen werd Maurits De Schrijver het eerste gele slachtoffer, na een tackling waarbij hij het been te lang in.de lucht hield. Ondertus sen was het reeds 0-1 ge worden na een ingestu deerd vrijschopnummertje; overstapwerk van Larsen en Lato en de traptechniek van de andere Lubanski deed de rest. Nog voor rust viel het tweede doelpunt en ook het tweede geel. Gud- johnsen nam de goal voor zijn rekening, het geel was voor Heyfc Na de rust wendde een dol gedraaide spelleider nog driemaal zijn kaarten aan om toch tot enige orde bin nen de lijnen te komen. Hij trad hierbij evenwel zo on oordeelkundig op dat hij na afloop door de twee par tijen met de vinger werd gewezen. Hier moet toch gesteld worden dat hij niet alleen schuld droeg. Larsen (ook geel, hoe kon het anders) bracht met twee doelpunten de eind cijfers op het bord. Het eerste na een tik-tak aanval waarbij ook Lubanski en Snelders betrokken waren. Het tweede na voorberei dend werk van Lato. Een ruime overwinning dus voor de Waaslanders met toch wel een wrange gele nasmaak. R. COREMANS De ploegen: AA Gent: Lau- ryssen, Hanssens, Criel, Cordiez, Van Goethem, Quipor, Noliet, Heyt, Raes, Koudijzer, Arno. SC Lokeren: Hoogen- boom, Verbruggen, De Schrijver, Somers, Ingels, Mommens, Snelders, Lar sen, Lato, Lubanski, Gud- johnsen. Doelpunten: 10' Lubanski 0-1 35' Gudjohnsen 0-2 63' Larsen 0-3 760' Larsen 0-4 Vervangingen: 46' Raes door Benoot, 71' Ingels door Laroy, 70' Be- noot door Gillespie en Lu banski door Van Cauter. Gele kaarten: De Schrijver, Gudjohnsen, Heyt en >Larsen. Rode kaart: Heyt. Jean-Marie Pfaff speelde ook op Daknam met het nummer twaalf op de shirt. Het «Italiaanse num mer» leverde populaire Jean-Marie beslist aardigs herinneringen op. Is dit nummer nu een vorm van bijgeloof of blijft het bij een shownummertje en ook daarvoor is de Beverense pakkeman steeds wel te vinden. De entourage voor de derby Lokeren - Beveren hing met haken en ogen aan elkaar. Liet de elektronische stadionklok het afweten ook de grensrechters voor deze burenstrijd ontbraken op het appel. Of liever in de bijbel van de K.B. V.B. - Sportleven - werden geen vlaggemannen aange duid. Coddens en Van Nieulande knapten de karwei op. De zowat 6500 toeschouwers zagen op de akker van Daknam negen buitenlanders aan het werk. Voeg hier nog de Nederlander Felius van het Zeeuwse Krabbendijke aan toe en juist geteld 10 vreemdenwerden vermeld op het scheidsrech- tersblad. Waar is onze vaderlandse fierheid geva ren. Good luck nationale keuzeheer! Over de prestatie van de testspeler David Alcock meende trainer Goethals dat deze 17-jarige beslist talent in de benen heeft maar dat dit nog volop moet ontluiken. Over de derby zelf had de leperling het vooral over de té harde duels, vooral langs de zijde van Lokeren. Beveren heeft vooral op het conditionele vlak nog iets goed te maken. De uitslag was hier van minder belang», verduidelijkte de leperling. Langs de kant van Lokeren niets dan glunde rende gezichten. Je zou voor minder. Vraag dat maar aan de kaartjesverkoper en de man achter de tapkraan. L.V.B. AA Gent 1 Eendracht Aalst 0 Eendracht Aalst heeft veel meer gedaan dan zich ver dedigd in het Ottenstadion. De Gentenaars dreigden voortdurend, doch achter aan toonden Limpens, Van Kemseke, Cornelis en De- sanghere zich zo autoritair dat de Buffalo's slechts zel den achter een glasheldere kans aanliepen. Voortdu rend liepen de blauwwit- ten, vooral dan in de eerste time in de buitenspel val, en slechts rooie Pirelli vond daar wat op. Aad Koudij zer poogde zijn uitstekend kopspel te laten renderen, doch scoren was er voor hem niet bij. Fereira moest een paar keer van de voet worden gelopen om hem van een goaltje te houden. Vooral Cordier toonde zich dharin erg bedreven al dient ge zegd dat de stroppen zich veel sportiever gedroegen dan in de match tegen Lokeren. Het doelpunt viel in de tweede time. Pirelli bereik te Koudijzer, die kopte door naar Arno die onder de duikelende Van Geers- om binnentapte. Verpeten, ingevallen voor Fereira, liep nog achter een kans aan, doch kon niet af ronden. Aalst heeft in Gent een zeer goede indruk nagela ten en kan een rol van betekenis spelen in de ko mende kompetitie. Lokeren 4 Sint-Niklaas 0 Van bij de aanvang was het duidelijk dat de eersteklas sers opnieuw van hun piet- rol gebruik zouden maken. Voor SK Sint-Niklaas bleef dan noodgedwongen de taak om te verdedigen. Het bleef doorlopend eenrich- tingsvoetbal met beuken op de versterkte bezoekende verdediging. In de 9de mi nuut kopte Lato nipt over na voorbereidend werk van Larsen en Lubanski. Na 20 minuten kon Sint- Niklaas dan toch geleide lijk in het spel komen. De plaatselijken akteerden minder gekoncentreerd en dat was meteen de gelegen heid voor de Klaasjes om vrankweg hun kans te gaan. Toen sloeg Lokeren evenwel terug met behulp' van doelman Stickens. De bezoekende portier, die vooraf reeds getoond had niet in zijn dagje te verke ren, liep Lato aan in de omgeving van de penalty stip. De scheidsrechter twijfelde geen ogenblik en Lubanski mocht vanop elf meter sportief weerwraak nemen voor de aanslag op zijn landgenoot. Hij schoof rustig binnen (1-0). Larsen verhoogde even later na een doorsteekpass van La to (2-0). De mooiste aktie van de avond werd zonder doelpunt afgesloten. Lar sen dribbelde zich vrij van een aantal verdedigers en lepelde dan haarfijn in de voeten van Lubanski, die in één tijd overnam en met een doffe knal de dwarslig ger trof. Het plaatselijke overwicht hield ook aan in de tweede helft, waarin de bezoekers de eer haalden zich verder met sportieve middelen te verdedigen. Mommens ver taalde dit overwicht op het scorebord door van dichtbij te scoren (3-0), na een een twee beweging met Lu banski. Ook Snelders zette zich achter de scoremachi ne. Na een magistrale late rale voorzet van Lubanski bracht Gudjohnsen de bal in de loop van Snelders, die ietwat verrast en onortodox binnentraDte (4-0). Forfaitcijfers kwamen er evenwel niet, ook al joegen voornamelijk Gudjohnsen en Lato naar die vijfde tref fer. Eerstgenoemde om zijn 19de verjaardag nog meer te kleuren, terwijl de Poolse aanwinst nu ongt duldig op zoek gaat nas zijn eerste Belgische roos.; R. COREMAN! De ploegen: SC Lokeren: Hooge. boom, Ingels, De Schri( ver, Somers, Verbrugget Mommens, Snelders, Lt banski, Lato, Larsen e Gudjohnsen. St.-Niklaas: Stickens, D Groote, Lodewijckx, Va; Haevere, Beirinckx, B( vers, Van Blaöel, Schoup pe, De Mulder, Cornel» Lacroix. Vervangingen: 46' D Groote door Marin en Co nelis door De Raet; 71 Van Bladel door Caers, Ingels door Laroy. Doelpunten: 32' Lubanski 1 38' Larsen 2- 50' Mommens 3 67' Snelders 4- Gaat Wilfried Van Moer weg uit Beveren nog vooral eer de kompetitie 1980-81 goed en wel begonnen is? Die kans zit erin. Er liepen geruchten dat Napoli dit (bijna) onvergankelijk ta lent voor een dik pak lires zou willen aantrekken. Van Moer antwoordde na de vrienden wedstrijd te Bor- nem bevestigend op de vraag of de Italianen met een konkreet voorstel over de brug kwamen. Wilfried Van Moer heeft nog niet ja of neen gezegd. Eigenlijk wil hij de kans niet laten liggen om zijn (I de carrière met een «zwaï kentrakt» af te ronde doch hij heeft in Limbur een drukbezochte drankg legenheid die hij moeilij kan sluiten. Er liep bij Wilfried nog tweede voorstel binne eveneens uit Italië nai wordt vermoed. Hoe dan ook, Van M« informeerde de dirigent» van SK Beveren over 1 gang van zaken. Donde dagavond zou een en and< tussen beide partijen verd< worden uitgepraat. Met dit potentieel wil SK Beveren het tijdens het volgend seizoen waar maken (pm) Jean Van Driessche, liet mettertijd de échte kompe titie varen, reed daarna in de WOAD-koersen en is nu cyclosportief geworden. Met sukses trouwens, want ook in Bavegem won hij.

De Voorpost | 1980 | | pagina 18