Beveren hijgt onder Poolse» pletwals! Nieuwkomers stelen de show Robert Willems: liever training dan bekeren crescendo- Beker van Vlaanderen FEVSENKAS I** m De Voorpost - 1.8.1980 19 Beveren - Sint-Niklaas 3-0 Sporting Lokeren - SK Beveren 3-0 9Pr aki B445 M45 Gudjohnsen komt net iets te laat om af te ronden. (Lokeren-Beveren 3-0). (dm) Op Daknam werd het vorige week woensdagavond een waar feest. Ook al blijft de Beker van Vlaanderen op de eerste plaats een oefengalop, een gelegenheid om het type-elftal te kneden, de burenstrijd tussen de tricolores en geelblauw blijft een topper, gekruid met ietwat venijnige ingrediënten. Zowat 6500 supporters in vakan- tiepak genietend van een late-avondzon die er dan toch kwam, waren getuigen van een opmerkelijke entrée van Gregor Lato. De 93-voudige Poolse internationaal weg gehaald bij Stal Mielec draaide zo'n pirouettes dat de Beverense defensie er meer dan eens verlegen bij stond. De 30-jarige, kalende Pool scoorde zelf niet maar was wel bij twee van de drie goals betrokken die door Preben Larsen en Raymond Mommens werden gescoord. Het derde doelpunt kwam jarige David Alcock, lid er toen de «witte» uit IJs- van de amateursclub Lei- land, doelman Pfaff vanop cester, woog te licht tegen de witte stip enkel het na- Mommens die doordraafde kijken gunde, na een haak- op zijil Italia-élan. fout van onze nationale Toch toonde de frele stu- pakkeman op Snelders. dent talent te bezitten in de Vermelden we dat de sin- kuiten. Hoop voor de toe- joor zich nu reeds heeft komst is met zo'n voetbal- ontpopt tot een waardige naturen gewaarborgd, pion op het schaakbord van Bliksemstart «meesters» Haesaert en Honderden drumden nog d-..—- ni /a™ Vacenovsky. v<Sï een^cket toch wel Pfaff kan ditmaal rustig de bal plukken (Lokeren-Beveren 3-0). (dm) Wanneer Lato zich volledig een succes die Beker van kan integreren in het Loke- rense elftal en daaraan twijfelt wellicht niemand dan zijn onvergetelijke voetbalhoogdagen op Dak- nam te verwachten. Met de Poolse tandem Lubanski - Lato als geknipte foeriers voor de spring-in't - veld Larsen en de onstuimige Gudjohnson moet het ple zant koken zijn voor De Rijcke en co. En Beveren dan? De Free- thielploeg had slechts an derhalve week puffen ach ter de rug. Vooral in het eerste bedrijf zochten de ex-bekerwinnaars en lands kampioenen toch wel uniek! duidelijk naar de juiste kadans. De vervan gingen van Jean Janssens en Freddy Buyl lieten spo ren na. Waarmee we niet willen stellen dat Patrick boom na een missertje van gelaten en Creve, Schoofs aanvoerder De Schrijver. enWeihrauch werden de Hoe ijverig het Poolse duo wei ingestuurd. Philippe Lubanski - Lato zich ook Garot en Danny De Cub- inspanden verder dan een ber fungeerden nu als cen- paar goed gerichte afstand- trale verdedigingsas. Voor schoten kwam het niet. al in het vierde kwartier Een secure Pfaff plukte de- kwam geelblauw uitste- ze loeier als krieken. Het kend aan de bak. Eerst op zag er wel benard uit toen een steekvoorzet van Lato weer hij! een Schoofs die Albert bereik- droomvoorzet uit de mouw te. Hoogenboom verliet schudde, maar toen hinder- zijn schietbarak maar de Laureyssen is vlugger bij de bal dan Cornelis. Toeschouwers zijn Bevers (SNS), den Pfaff en Larsen elkaar Germaan jaste in het zij- Coenye en Van Goethem (AA Gent), (pm) bij het besluiten. net. Somers kon nadien Het enige voor de rust dat een dribbelnummer van terwijl de laatste vlam uit 8en ak uitvoer en tech- andermaal gebleken dat de supporters mistten wa- Creve op de lijn redden. de -j-our werd geblazen en niek betreft. Beveren moeilijk scoort, ren doelpunten, voor de Toen iedereen dacht dat de jn Moskou met groots bra- Toch hebben de Klaaskens een microbe waaraan de rest werd voetbal gepresen- wedstrijd aan het uithollen Vour het olympisch vuur ons zaterdagavond, tus- Waaslanders een broertje teerd zoals we dat elk was, kwam de Lokerense werd aangewakkerd, sen de buien door, niet he- dood hebben, weekeinde willen zien. scoringsmachine op gang pronkte de Beker van lemaal ontgoocheld op het De eerste twee treffers Vermelden we volledig- onder impuls van Luban- Vlaanderen al in het spor- Freethiel, al zal de Sint- volgden uit stilliggende fa- heidshalve wel dat haze- ski, Lato, Larsen en de in- tieve uitstalraam. Niklase oefenmeester, Bob se. In de 29* min. knikte Terwijl vermoeide renners Willems deze bekerwed- Albert na corner van Jean peddelden naar de strijden best kunnen ge- Janssens binnen en één mu- Champs-Elysées en de zus- bruiken om een solied elf- nuut later mocht doelman jes Verbauwen samen met tal te kneden. Dankzij de Stickens de voetbalgoden Brijdenbach hoopten op werkkracht van Mark De op de blote knieën danken een finaleplaatsje tijdens Mulder overgewaaid van toen hij de bal, alweer van de politiek betwiste vijfrin- Wuustwezel en Paul de Germaan met de ietwat genstrijd wérden reeds de Schouppe via Aalst van slungelachtige bewegingen stoutste prognoses geboekt Cercle Brugge konden de en molenwiekende armen omtrent de Vlaamse beker- moedige Klaasjes nog net uit protest wat hem trou- winnaar en het komende het kopje boven houden. wens bijna een geel karton voetbalseizoen. °P leverde nog net voor De Tourrenners gingen Aanwinsten tonen talent de doeUlin kon tecupe- wind Cluytens rond het hal fuur de Lokerense defensie doorboorde en zijn knal te gen de paal openspatte. fewegtmTePSrnaiè Het eerste andethaifuur £r£V min nam Jaspers etaooeshow met succes te v0 °P Freethiel dit set- de ^aj rechtstreeks op de vo^elmliBeii AtleterTdraal^ zoen hebben de Wase sup- s,of, na hoekschop/ Sti- vo n gen. araai porters ervan overtuigd dat rkpn. 7a„ t.nWel de netten den ontelbare keren rond Jj" nieUWe ,iotters als Pa- -u g de sintelbaan om het olym- 2,^5™, r™ tnllen' pisch ereschavotje te be- Phaw r'amt In Het derde doelPunt deed reiken Philippe Garot talent en de Beverense supporters in t „f ,;;n fe meedra- de trjbune rechtveren en Inspanningen vooraf zijn gen. Oefenmeester Goet- honen Peter Creve sla- lutteloze krachtverspülin- hals was na afloop toch iomde" doorheen de Sint- gen mtegendeel. TVee keer voorachttg: «Schoofs en Niklase defcnsie en jaste op een rijtje bewees de fel- Creve toonden flitsen van ais een ervaren rat iuist betwiste Beker van V|aan- grote klasse. Garot blijft tussen de doeiman en de deren zijn doeltreffend- een routimer. Toch wil ik doeipaai. Op dat ogenblik heid. Beveren werd een dat age, nog eens zlen in ha(Jden we reeds sterk de jaar geleden landskam- andere omstandigheden.» tadrak dat de Bredenaar pioen en geen ptoeg kon j^spraak in Daknam, Ro- we, Mns zou kunMn voor de herfst Sportkring ^„1 Dat Beveren nu wel ontpoppe„ tot de lieveling Lokeren het vuur aan de meerdere titularissen in d_ oeelblauwe schenen leggen. Is dit alles rijn honk bezit voor één aanhane twaalf rondjes voor de het resultaat van een voor- zelfde plaatsje wimpelde boeg leidde Laroy een tref- bereiding via de beker? We het duo Goethals - Pauwels De ploegen: fende actie in op rechts. De laten het liever onbeant- weg met; «Een gezonde Beveren: Pfaff, Jaspers rosse bereikte de witte die woord. Chauvinisme laten concurrentie is een stimu- Garot, Buyl, Baecke, De doorstak naar Larsen. De we liever aan anderen over. lans voor diegenen die den- Cubbèr, Albert, Schönber- Deen liet er geen gras over Feit is wel dat Beveren een ken dat ze het reeds zijn!» ger Schoofs, Cluytens, groeien en liet Pfaff geen internationale oefengalop, Daar kunnen we het eens janssens. schijn van kans. (1-0) ondanks veel poen, her- mee ajn Hopelijk wacht Sint-Niklaas: Stickens, De Lokeren was gelanceerd! leidde tot één enkele uit- men nu njet té lang om het Groote, Lodewijckx, Van Vijf minuten voor inrukken stap naar de olympische ge- onkruid uit te roeien wan- Haevere De Daele Ma- mocht Snelders zomaar boortestad Athene. Voor neer het gewas wordt over- Van Bladel Schouppe doorheen de achterhoede de vierde keer stak de Be- woekerd. Schoofs werkte De' Mulder La'croix Cor- slalommen. Binnen het kot ker van Vlaanderen, een in het middenveld doeltref- neUs. werd de Hobokenaar ge- organisatie van dagblad fcnd naast orkestleider pakt door Pfaff. Straf- Het Volk, veertien dagen Schönberger terwijl de Doelpunten schop: Resultaat: 2-0. geleden in Oost-Vlaande- kustzoon Creve net voor 29' Albert 1-0 vBeveren kraakt nu in zijn ren van wal. In de West- inrukken zijn talent bloot- 69' Jaspers 2-0 voegen. Arnor Gudjohn- hoek was de voetbalshow jegde met een juweeltje 86' Creve 3-0 son stuurde net voor afflui- reeds -enkele weken vroe- van een beheerste treffer. ten Lato weg op links en ger begonnen. Maidweek Ook Danny De Cubber, Vervangingen c Lato knalt naar doel. Baecke staat er machteloos bij. (Lokeren-Beveren 3-0). (dm) Schoofs en Peter Creve on aardige patronen lieten op- tekenen. Integendeel! De Vlaanderen toen Larsen ter kmkte Gudjohnson ei Jong bloed diens achterwaartse pass en weekendmatchen vol- die nog wel het meeste last *6 Caers ï.p.v. Mann werd door Mommens in gen elkaar ras op. Je zou er scheen te hebben om te Creve i.p.v. Schoofe zweefvlucht binnengekopt. zelfs de tel en de pen bij zoeken naar de geknipte Weihrauch ï.p.v. (3-0) Beide Wase eerste- kwijt raken. Op de ope- positie liet fraaie dingen, Janssens klassers wisten nu waar ze ningsaffiche: Beveren - o.m. gemillimeterde loeiers 71 P-V- van stonden. Met deze Loke- Sint-Niklaas. Een derby die Qp stilstaande fasen, zien. Bla|:^l rense droomvoorlijn is het vroeger de bak vol lokte Plaats in deze nog wel 7*> y3" D. ,-P v- Buy' succes verzekerd. Beveren maar nu is herleid tot een «vreemde» bijt Wilfried 76 Stevelinck ï.p.v. De komt nog steeds moeilijk kat en muisspel. Het ver- Van Moer hiL^n ie zou r Limburger en kustjongen vrijuit mocht aanleggen na zo na over ®®verne° tot scoren ^MTdaarvoor ie'groot reeds duiven beweren'dat Scheidsrechter: zijn aardig op weg hun een mooi staaltje voetbal inzenden vmLubanski. dne pionnen landse midvoor hieraan iets geworden zowel wat het Beveren volgend seizoen Bracke plaatsje op ie eisen. met Lato en Mommens aan reen voor Albert die te Buyl en de Bnt Alcock verbelpeo? potentieel van beide ploe- naar de top mikt. Toch is De Britse vondst, de 17- de basis. Tien minuten la- zwak besloot op Hoogen- werden in de kleedkamers Sportkring Sint-Niklaas beeft tot hiertoe nog niet veel opstelling: Stickens, Dirk Schouppe en Mark De Toch viel op dat de tweede sukses gekend in de Beker van Vlaanderen. Het tempo ligt De Groote (terug opgevist Mulder zeer relevant periode plots een andere de mannen in bet nieuwe Tigi-shirt duidelijk te hoog. en in de kern opgenomen), spelen. gedaante toonde. Het vlot- Maar wat wil je als je als tweedeklasser zomaar direkt Lodewijckx, Van Haevere, Schouppe is een vaste te minder in de middensek- moet optornen tegen tenoren als Gent, Beveren en Loke- De Daele, Bruno Marin, waarde, dat staat volkomen tor, de passes waren on- ren. Die steken hun ambities niet onder stoelen noch Van Bladel, Schouppe, De buiten kijf. Hij was reeds nauwkeurig en De Mulder banken en dan vallen er altijd slachtoffers. Want ons Mulder, Lacroix en Corne- uitstekend toen hij vorig liet het afweten omdat de maak je immers niet wijs dat als één van die voormelde lis. Later kwamen Caers en jaar nog bij Eendracht .ultieme pass op meters van groten die beker pakken kan, ze het laten zullen. Verre Bevers in de ploeg voor Aalst speelde. Mark De hem passeerden, van zelfs. Laten we nog enkele wedstrijden verderzitten en respektievelijk Marin en Mulder bleek een verras- Ritme je zal merken dat er bikkelhard zal geknokt worden voor Van Bladel. Noteren we sing. We hadden hem reeds j^a de wedstrijd leek Ro de puntjes, die in feite geen enkele waarde hebben maar dat Pierre De Raet, speler aan het eind van vorig sei- ^>ert Willems niet ontgoo- die men graag wil meenemen als straks aan de eindmeet de die toch klasse bezit, naast zoen (eindronde) aan het cbeld. Liever zag hij zich beker moet overhandigd worden. Stimulans heet dat dan. de selektie viel omwille van werk gezien. Toen noteer- njet meedoen aan de Beker Misschien is de beste waar- worden zelfs heel har- bet gebrek aan inzet op de den we reeds zijn ruime van Vlaanderen, zo stelde demeter voor Sportkring da hoeft geen betoog, trainingen. Net als Beveren technische bagage maar «Want bet ritme ligt nog wel de wedstrijd van Dat weet trainer Robert presenteerde Sportkring al- aan snelheid ontbrak het bier veel te hoog. Ik hou woensdagavond op Aalst. Willems zeer duidelijk. Ie nieuwelingen aan het pu- hem toch op bepaalde mo- bever van een crescendo- Uiteraard kennen we daar De eerste wedstrijd werd bliek. Wie goed toezag, menten. Achteraf bekeken training waarbij we het momenteel de uitslag niet op het terrein van SK Be- heeft zeker gekonstateerd logisch ook want de man tempo zélf kunnen opdrij- van. Daarover lees je ech- veren met 3-0 verloren. dat de geelblauwen over had toen niet getraind, ven zonder ons te over- ter op een andere plaats in Geen ramp want datzelfde een beter gestruktureerd zodus. haasten. Bij Lierse ben ik deze editie. SK Beveren, Beveren slaagde er trou- middenveld beschikken Anders ging het er evenwel dat steeds zo gewoon ge- SC Lokeren en AA Gent wens in op Lokeren met dan voorheen. aan toe op de Freethiel. De weest maar aan de andere zijn duidelijk geen meelo- identieke cijfers de boot in Dat is belangrijk want daar Mulder werd zelfs door Be- begrijp ik ook dat de pertjes en bijgevolg geen te gaan. So, what? onderbreek je de aanval verens trainer Goethals ge- voer voor de geelblauwen Belangrijk is echter te we- van de tegenstrever of citeerd als een vakbe- die nog rustig op zoek zijn ten op welke wijze dit ge- bouw je rustig aan je eigen kwaam speler, samen met uaai een type-eifiai. beurde. SK Sint-Niklaas strategie. de reeds vermelde Schoup- Dat er nog gewerkt moet trad er aan met volgende Persoonlijk vonden we pe trouwens. penningmeester viktorie kraait als hij de centjes na afloop van deze derby's aan het tellen gaat. Met de stand kan ik me volkomen eens verklaren. Drie doel punten maakt precies het verschil tussen eerste en tweede klasse. Je moet wel begrijpen dat onze jongens last hadden van het hoge tempo. Kijk, een spier heeft zuurstof nodig. Als die niet stelselmatig toege voerd wordt, snijdt men de benen af. Dat is wat vooral De Groote en Van Bladel overkomen is, maar ook anderen.» En wat de ploeg betrof: «Ik geloof dat ik over een bete re ploeg dan vorig jaar be schik. Wat ben je nou met een Zidane die het met de regelmaat van een klok liet afweten door te stellen dat hij hier of daar pijn had. Geef mij dan maar Pierre De Raet, die is nog eerlijk. Die zegt als hij te laat op de training komt, «sorry, de koers op tv was nog niet gedaan». Alhoewel dit grapjes zijn die een twee deklassespeler zich niet kan veroorloven. Dan volgde het tweeoe treffen tegen AA Gent. Een team dat al duchtig op snee is dank zij doorgedre ven morgen- en namiddag trainingen te Waas munster. Je kon het duidelijk aflezen op het gezicht van trainer Noliet: hij was dik tevreden met de 0-3 uitslag. Ook hilr was het duidelijk dat het tempo voor Sportkring veel te hoog lag. Ook al was het vertoon kwalitatief beter dan tegen Beveren. Nochtans toonde de twee de periode opnieuw aan dat de geelblauwen naar een andere struktuur op zoek moeten. Een Van Bladel in het middenrif, is een fou tieve zet. Zijn passes zijn uiterst onnauwkeurig en daar kan geen enkele voor speler wat mee aanvangen. Volgende test in de voor linie? Zie maar naar wat Koudijzer alweer met zijn «juweel» kon doen. Luc Bevers was er nu bij van bij de toss en ook Jef Beirinckx was, na vakantie, terug van de par tij. Daarmee verhuisde De Groote naar de bank waar ook De Raet had plaatsge nomen. Zoals reeds gesteld op nieuw drie doelpunten te gen, met een eerste van de aalvlugge Raes (die loopt de 100 meter in 10,4!), een tweede van Koudijzer (met het hoofd, jawel) en eent derde van opnieuw Raes na pass van Franky Van Haecke. Zelfde kommentaar in de kleedkamer achteraf als na de wedstrijd op Freethiel. Robert Willems weet nu waar het schoentje wringt. Hij zal er zijn konkluzies uit trekken... André GOVAERT

De Voorpost | 1980 | | pagina 19