pikkeling I A CANTATE DOMINO IN VS Criterium 1980: WEINIG BELANGSTELLING, MINDER EUFORIE MAAR TOCH WAAR VOOR JE GELD! ?ai iiii«r Editie inruilt - ii Aalst lililisitriil «féSsu* UvA Bontmantels R. VERGEYLEN ZOON Manufactuur van Bontmantels X- v. rt - VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1980 kNG NR. 30 - 24 F UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 3330 Dendermonde Tel 052-21 40 60 Bankrek KB 442 8601481 36 Molenstraat 58-60 9300 AALST ts er in kleine en de ande- West- beker De V.V.V. «De Faluintjesstreek» houdt elk jaar haar Pikkeling afwisselend te Meldert, Herdersem, Baar- degem en Moorse). De elfde in de reeks werd een meevaller van belang. Na de lange regenperiode kwam er een hittegolf die de kelen dorstig maakte doch ons op het randje af van een dreigend onweer spaarde. De opkomst was dan ook reuze en de festiviteiten en aktivite'rten variërend tot en met. Na de vorige tien edities kreeg de Pikkeling burger recht als niet-kommercieel feest dat ruimere be kendheid wenst te geven aan «de Faluintjes» en deze streek ook toeristisch aan haar trekken wil laten komen. Een feest waar in een spontane en vrije sfeer op ongedwongen manier aan volkskunst wordt gedaan bij een stevige pint en een lekkere hap van de gastronomische specialiteiten. Mede door de nieuwe konceptie van het bloementa- pijt, de supplementaire tentoonstelling in het raam van de Faluintjesschutsheilige Gudula, de inbreng met de volksspelen en het vermaak voor de jeugd en de aangroei van het patrimonium aan werktuigen samen met de stoommachines en de statische die selmotor met de pinmolen kreeg de elfde Pikkeling een supplementaire dimensie die hem verhief boven de tien voorgangers. vorden :vh.ü Aalst nbeJ Lees verder p. 5 zullen lebben eneden koerst van de itstraat ;n pre- te Wi- »int om en na- ïur de in de :stzaal. ren. ;hool> ussen }ld op eelne- 1: ze ;osteiff ng te een lie 1 ezich iffen. VDS Vorige week werd een punt gezet achter de veertiendaagse Amerika-reis van de Schola Cantorum Cantate Domino van het Sint-Maarteninstituut. Dit Aalsters koor is geen onbekende meer in de Verenigde Staten van Amerika aangezien het reeds de derde maal was dat het koor naar de «Nieuwe Wereld» een koncert-reis maakte. De eerste maal gebeurde dit in 1970 het koor bestond toen 10 jaar en de tweede maal in 1976 met het tweehonderd-jarig bestaan van-de Verenigde Staten en tevens ter gelegenheid van het Eucharistisch kongres te Philadelphia. Van 7 juli tot 21 juli was Cantate Domino te gast bij «The Bishop Ireton St-Mary's Symphonie wind ensemble» en bij «The choir Port of Washington» van de Port Washington Public Schools. Hoogtepunt van 3e reis was wel het optreden in de St-Patrickskathedraal te New York. Ondanks het feit dat deze kathedraal een zeer moeilijke ruimte is om te zingen, werd St-Patrick door de Aalsterse zangers met het nodige sukses «getemd». Naast dit koncert werden nog andere optredens verzorgd te Frediricksburg - Virginia, in de kathedraal van Washington D.C., aan het U.N.O.-gebouw te New York en te Port Washington. Het gebeurde meermaals dat het koor op het einde van een koncert een staande ovatie kreeg, terwijl er steeds bis-nummers gevraagd werden. Hieruit blijkt dan wel dat deze derde Amerikaanse koncert-reis tot een sukses is uitgegroeid. Natuurlijk wordt tijdens deze reizen, naast het musikaal gedeelte, voor de nodige ontspanning gezorgd, zodat de tachtig leden tijdens de vrije uren de gelegenheid geboden kregen de toeristische bezienswaardigheden te bezoeken. Op deze wijze kon men eveneens kennis maken met de «american way of life», temeer ook omdat het koor te gast was bij partikulieren en dus dagelijks gekonfronteerd werd met de Amerikaanse gewoonten en levenswijze. De reis is voor de koorleiding en de leden in dergelijke mate goed verlopen, dat er zelfs reeds plannen zijn een vierde V S.-tour te maken. G.DB./AF 't Was weer zover! Ze waren er weer, de onvermoei- baren, de onversaagden, de «heroes» die pas enkele dagen tevoren met de moed der wanhoop de Col d'Aubisque en de Col du Tourmalet overwonnen, om zich daarna «als een steen naar beneden te laten vallen». Het zijn de rijdende sandwichmannen, de levende publiciteitsborden per fiets, de gelauwerde idolen, veelbesproken wielergoden... Het was op nieuw «criterium» in Aalst, en niet zomaar het eerste-het-beste. Te Aalst wordt immers traditioneel jaarlijks het eerste na-tourcriterium verreden. Het eerste, jawel en dat betekent heel wat voor wielren nend Vlaanderen. Met duizenden tegelijk komen ze dan afgezakt naar die stad om «ze» aan het werk te zien en te bewonderen. Dat het criterium dit jaar uitgerekend samenviel met de nationale feestdag bleek geen bezwaar te zijn. Integendeel! De stad toch de openbare gebouwen lag er bevlagd bij, en het was die dag, hoe is het mogelijk, nog zonnig ook. Het zou beslist een waar festijn worden van de wielerliefhebbers, met zelfs een volledig namiddag programma op de koop toe. afgeladen, luidsprekers werden omhooggehe- sen. Er was anders werk genoeg voor de dienst Feestelijkheden met on der andere ook de natio nale feestdag. Ja, de stra ten in het centrum lagen er wel leeg en verlaten bij, de winkels waren ge sloten, maar elke vreem deling (toerist?) die het centrum van Aalst aan deed zal wel duidelijk ge zien en aangevoeld heb ben dat er iets op til was. Maandagmorgen: de dienst Feestelijkheden is weeral paraat, de «groe ne jongens» die er steeds en overal weer bij zijn. lees door p. 4 Voorbereidingen De dag tevoren terwijl het merendeel van spor- tief-Vlaanderen aan de buis gekluisterd zat om ook de allerlaatste tour dag rechtstreeks mee te maken, werd er op een andere plaats hard ge werkt, met name aan het Keizerlijk Plein te Aalst. Onder een druilerige re gen timmerde een ploeg medewerkers van de dienst Feestelijkheden toen de tribunes op. Vrachtwagens reden heen en weer, nadarafs luitingen werden op- en j een uitgave van De kommentator kommentarieert, en dat kan hij uren aan een stuk. (Per) «'rijs voor los nummer 24 F Jaarab. 1.080 F 6 maand 580 F 3 maand 300 F Verantwoordelijke uitgever A DE CUYPER Redaktje Pontstraat 64 - 9300 Aalst Tel. 053-70 41 19

De Voorpost | 1980 | | pagina 1