r Aandacht voor de jeugd en offensief voetbal e roemloze aftocht an de «blauwen Estafettenstokken kwijt Lokerse S.V.-Kruibeke be Voorpost - 1.8.1980 - 23 SC Lokeren stelt zichzelf voor: ir het eerst sedert drie heeft SC Lokeren te- het seizoen ingezet met perskonferentie. Een Iplegenheid om de wensen verzuchtingen voor het lende seizoen op een tje te zetten. Wensen die dezelfde richting wijzen vorig seizoen toen iral een eerste plaats en n doorstroming van de jgd nagestreefd werd. Oeraard wil Lokeren nu ik in de komende maan- n iets bewijzen op Euro- es vlak. Over titelambi- is werd geen woord ge- pt. Een materie die op sis van vorig seizoen niet rekt als utopisch kon be- jmpeld worden. Zeker omlod met Lat° een Europese HooPette 'n huis werd ge- lestraa3^- Dat over de titel in leidekl6 ta'en gezwegen werd Nijve^ '- alleen met voor- mstraahhgheid te maken. Spor- ItatiorfS heeft ongetwijfeld vol- R0(yende talent en ambitie raat P d'e hoogste eer na te vens £en- eft. P*3111 de titel niet ter spra- 50 kjr dan werd er zoveel te van leer gesproken over de malité1gdwerking- Een aspekt Veidjt hij S.C. Lokeren in fei- Hoo;° nst Ir1 overschaduwd werd door lj!t aantrekken van vedet- met allure. Maar die tense jeugdwerking is 'ENDeds Jaren een feit met aymond Mommens en [are Verbruggen als de eest tastbare resultaten, u blijkt evenwel dat men j SC Lokeren die inspan- ngen nog wil opvoeren, ewoon omdat men steeds eer tot de vaststelling >mt dat het een noodzaak Buitenlanders Het benadrukken van het jeugdbeleid lijkt anderzijds niet direkt overeen te stem men met de vaststelling dat er 5 buitenlanders in de basis-opstelling voorkomen en men bovendien in het buitenland op zoek is naar een vervanger voor James Bett. Enige toelichting brengt terzake toch duide lijkheid. In de eerste plaats worden er volgens manager De Rycker voor Belgische spelers momenteel onge hoorde prijzen gevraagd. Dit zal er onvermijdelijk toe leiden dat iedere klub er steeds meer zal naar streven om zijn spelerspo- tentieel te behouden. Met een wordt de inbreng van eigen jeugd steeds belang rijker. Bovendien is men er bij S.C. Lokeren van over tuigd dat er heel wat talent schuilt in eigen rangen zo dat men in de eerste plaats in eigen gelederen zal pros- pekteren. Maar daarnaast is er ook het feit dat trainer Hae- saert, net als vorig seizoen, over een beperkte kern be schikt. Dertien, hooguit veertien valabele kernspe lers zijn inderdaad een strikt minimum om op .drie fronten doelwitten na te, streven. Een doorstroming van de jeugd zal dan ook noodzakelijk zijn zeker wanneer de Lokerse kern zou geteisterd worden door kwetsuren. Nieuwe trainer Dat men bij Sporting het inzake die jeugdwerking niet bij woorden laat werd wel onderstreept door het feit dat een nieuwe trai- nersfunktie gekreëerd werd. Met Rik Van Goe- them, ex-speler van Wille broek en Eendracht Zele, werd immers een nieuwe trainer aangetrokken die zal instaan voor de indivi duele begeleiding van de beloftevolle jongeren. Die beloften werden bovendien ondergebracht in een B- kern. Daarnaast werd met Aimé Anthuenis ook een nieuwe trainer aangetrok ken voor de Uefa's. Aimé Anthuenis hoeft zeker niet voorgesteld te worden. Ja renlang was hij een peiler in het middenveld en de verdediging van Racing Lo keren waarna hij ook bij SC Lokeren indruk maakte tot hij op Lauwe aan de knie geraakt werd. Nadien speelde hij enkele seizoe nen bij Eeklo terwijl hij de laatste twee jaren aktief was als speler-trainer var Ertvelde, dat hij van derde naar tweede provinciale bracht. Aimé Anthuenis behaalde inmiddels ook het diploma van Heizeltrainer. James Bett Is er in vergelijking met vorig seizoen vrijwel geen verschil in de diverse streefdoelen dan ligt het wel in de lijn der verwach tingen dat er heel wat zal veranderen inzake de takti- sche aanpak. Dit heeft dan vooral te maken met de komst van Lato maar nog meer met het vertrek van James Bett. Met de trans- fert van de Schot heeft Lo keren financieel een reuze zaak gedaan. Maar meteen is ook de enige middenvel- IcVCl Patri •^le nieuwelingen van SC Lokeren, Lato, Snelders en Van Bergen tijdens een rustig j^bbeltje met Penalty baasLubanski. (dm) der vertrokken die een uit gesproken defensieve taak had. Zowel Mommens als Verheyen en ook de nieuw komer Snelders zijn meer offensief ingesteld. Mo menteel liggen er nog twee mogelijkheden open. Of wel trekt Lokeren een nieuwe buitenlander aan die de specifieke taak van Bett kan overnemen. Maar door manager De Rycker werd terzake wel duidelijk gesteld dat die mogelijk heid erin zit op voorwaarde dat men een speler van for maat kan inpalmen. Loke ren heeft duidelijk geen in teresse voor tweederangsfi guren. Daarnaast blijft voor trainer Haesaert ook de mogelijkheid over om zijn taktisch plan aan te passen aan de gewijzigde omstandigheden. Met na me nog meer het aksent leggen op het offensief wat zeker met de komst van Lato een haalbare kaart is. Trainer Haesaert stelde trouwens nadrukkelijk dat hij van plan is om voor bepaalde wedstrijden 4 aanvallers in het veld te sturen. Een taktiek die reeds duidelijk uitgetest werd in het kader van de Beker van Vlaanderen. Wel is de Lokerse trainer er zich van bewust dat de verdediging meteen minder beschermd zal zijn wat uit eraard zal resulteren in' meer tegendoelpunten. Het zal er dus voor de aan vallers op aan komen om zelf voldoende te scoren. Maar met een dergelijke politiek is het spektakel wel gegarandeerd. Aanwinsten Dardenne, die zich niet volledig kon doorzetten in Lokeren, Johnny Velke- neers, pechvogel nummer één van de laatste twee sei zoenen, Karei Cornelissen, in tweede instantie toch naar Beringen en Han Van Someren verlieten Spor ting. In hun plaats komen Lato, Snelders en Van Ber gen. Jeugd en routine dus. Grzegorz Lato is ongetwij feld een speler van Euro pees formaat. Als dertigja rige speelde hij 18 jaar voor Stal Mieleck, was 93 keren internationaal en was te vens topscorer tijdens de wereldkampioenschappen in München. Referenties die voor zichzelf spreken. Eddy Snelders is pas 21. Hij maakte net als Ray mond Mommens deel uit van de Uefa-ploeg die Eu ropees kampioen werd. Hij speelde reeds meer dan Dit is de kern waarmee SC Lokeren een uitstekend seizoen 1980-81 hoopt te realiseren, (dm) honderd wedstrijden met de eerste ploeg van Ant werp maar blijkbaar kon hij zich niet in de gunst werken van de supporters die dan ook aan de basis van het vertrek fiij Ant werp lagen. Tenslotte is er de 19-jarige Luc Van Ber gen die bij Brasschaat werd weggehaald nadat hij reeds meerdere seizoenen bij Beerschot aktief was, waar hij trouwens enkele wed strijden in de basisploeg speelde. De A-kera van SC Lokeren Robert Dalving (30), Mau- rits De Schrijver (29), Ar- nor Gudjohnsen (19), Bob Hoogenboom (31), Roland Ingels (31), Preben Larsen (22), Grzegorz Lato (30), Wlodek Lubanski (33), Raymond Mommens (22), Eddy Snelders (21), Rony Somers (27), Luc Van Ber gen (19), Rik Van Cauter (20), Rudy Van Raem- donck (22), Mare Verbrug gen (21) en René Verheyen (28). De B-kern Mare Brusselmans (17), Dirk De Wachter (17), Guido Christiaens (20), Stefaan De Neve (19), Leon Janssoone (18), Rony Laroy (20), Chris Strobbe (20) en Mare Vijt (20). W.V.L. Moskou '80 t' Moskou '80 Op de superzware hellin- nen noemen), waarin ver- -Lfjen waarmee het parkoers meld wordt dat op dit moei- Km de Olympische weg- lijke parkoers de vroege ampioenschappen te Mos- aanval met sukses wordt be- i was bezaaid, kruiste kroond, goed uit het hoofd kruim van de internatio- heeft geleerd. Doch meer ale liefhebbersgüde el- dan tien sekonden kon het aars pad. Ook de Belgen groepje nooit voorsprong lonald Van Avermaet, Jan verwerven, zodat de vlam al levens, Luc De Smet en vlug uit de pijp sloeg. In de an Wijnants verschenen vijfde ronde trachtte ook m de startlijn. Dat we Wijnants in het gezelschap iaast de gouden schijf zou- van de Oostenrijker Traxler den grabbelen had zowat en de Sovjet Yarkin nog iets tdereen verwacht, maar dat te ondernemen tegen het da- 0de Ie Belgische vertegenwoor- verend geweld van koplo- digers zo machteloos zou- pers Soekoeruchenko, Bari- ee| len staan tegenover hun nov en de Pool Lang, maar 1 jof ïonkurrenten had zelfs de wat de Pool Fojtas, de Zwit- [}j, grootste pessimist niet dur- ser Glaus (wereldkampioen Pct(ven voorspellen. in '78) en de huidige wereld- imet Nochtans, aanvankelijk kampioen Giacomini niet par zag het er voortreffelijk uit. zouden aankunnen, reali- laar okeri ■egeg Na de eerste van de veertien seerden ook zij niet. De af te leggen ronden in Kri- Russische renner, met niet latskoie schoof Ronald Van alleen de langste naam maar Avermaet met een aanval- ook met de meeste vechtlust lend groepje mee. De Zele- uit het peloton, die in Kui- naar bewees hiermee dat hij bishev aan de Wolga woont, het lesje van de Spartakiade verbaasde vriend en vijand (vorig jaar werd dezelfde met een erg knappe en ver omloop afgehaspeld in wat dienstelijke overwinning, men bijna een pre-Olym- De Belgen waren ondertus- pisch evenement zou kun- sen met stille trom de be zemwagen ingekropen (zelfs de aanwezige militai ren zagen hen niet ontsnap pen!). In de achtste ronde gaf een verkouden Jan Ne vens er de brui aan, na een lekke band stopte Ronald Van Avermaet een ronde later, en in de twaalfde ron de kapte ook Wijnants er mee. Enkel de Heusdenaar Luc De Smet, die achteraf toegaf dat hij de hele wed strijd «kapot» had gezeten, vocht tot het bittere einde. Hij eindigde op de zesen veertigste plaats op een twintigtal minuten van de winnaar. Het roemloze einde dus van onze Olympische gar de. Ferdinand Bracke suste na afloop van het kam pioenschap de gemoederen: Onze mensen willen alleen rijden om te winnen of een ereplaats in de wacht te sle pen, maar als dat niet lukt verliezen ze hun moreel». Een goedkope verklaring in vergelijking met wat onze wielrenners kosten om in optimale konditie te kunnen vertrekken, dachten we. Waarschijnlijk komt Oscar Daemers veel dichter bij de werkelijkheid met zijn tus senkomst«De jonge ren ners kennen de waarde van de frank niet meer. Het geld wordt hen naar het hoofd geslingerd van zodra ze op de fiets zitten. Hoe wil je dan dat ze in deze omstan digheden nog kunnen af zien.» Helaas is deze uit spraak maar al te waar. Vroeger verschool men zich bij nederlagen achter het feit dat de renners uit het Oost-m blok zo góed als profs wa ren én dat ze veel ouder waren dan onze liefhebbers. Welnu, de Russische Hi- nault Soekhoeruchenko is amper 24 en schreef reeds tweemaal de Ronde van de Toekomst op zijn naam. Bovendien won hij ook nog de Vredesprijs. Op de Spar takiade won hij met de na tionale ploeg voorts de 100 km., geen kleine jongen dus. En hoeveel liefhebbers leiden bij ons niet het leven van een volbloed prof? Ach, we willen de steen niet Vanuit het Olympische dorp te Moskou sturen de perslui heel wat verheugen de records op ons af, maar tussen de prachtresultaten van onze zwemcoryfeeën en het goud van Robert Van De Walle sijpelt ook al eens minder verheugend nieuws. We hebben het dan niet al leen over de ondergang van onze liefhebberstop, maar vooral over de strubbelin gen rond onze ploeg die de 4 x 400 meter zal rondspur- ten. Het is een oud zeer, dat reeds voor de eigenlijke spe len begon te etteren, daar om zet De Voorpost alles fiog eens op een rijtje voor Een stok tussen de benen De wortels van de fikse ru zie tussen de lopers dienen gezocht te worden in Win- terthur waar de Westathle- tics werden gehouden. Ren- no Roelandt, Danny Roe- landt, Jaak Borlée en Fons Brijdenbach stelden daar het nationaal record scherp met een tijd van 3.05.34. Een aardige prestatie dus, die later echter zou uitgroei en tot wat men de «4x400 m. story» zou gaan noemen. Voor de Spelen in Moskou selekteerde het Bel gisch Olympisch en Interfe deraal Comité (BOIC) Bor lée, Brijdenbach, Van Den Berghe, Danny Roelandt en Eddy De Leeuw. Medere cordhouder Renno Roe landt uit Aalst werd dus uit het selekt en beperkt gezel schap geweerd. Meteen was het hek van de dam, ook omdat trainer Wilfried Gee- roms (die bijna de helft van de 21 atleten die in Moskou optreden onder zijn hoede heeft) niet mee mocht naar de hoofdstad van de Unie der Sovjetrepublieken. De hoogoplopende twist achter gesloten deuren woedde zo hevig dat het BOIC Renno Roelandt dan toch maar uit nodigde om naar Moskou te reizen. De selektieproble- men bleven ondertussen echter groeien. De verant woordelijken van het BOIC besloten dan een extra test te houden tussen Van Den Bergh en de gebroeders Roelandt. De snelsten zou den kunnen deelnemen in de officiële schiftingsreek sen, 4 x 400 m., nadat hun tijden werden vergeleken met die van Brijdenbach, Borlée en De Leeuw die uitkwamen in de individuele 400 m.-series. Een politiek die om moeilijkheden vraagt. En op de piste nabij het Leninstadion werden unie ke chrono's gelopen. Rik Van den Berghe bleek de snelste tijd te lopen (46.6) gevolgd door Danny Roe landt (46.9) en broer Renno (47.1). Dat deze lopers ge motiveerd aan de start kwa men wordt wellicht best be wezen door het feit dat ze alle drie hun persoonlijke chrono verbeterden. •Daarnaast liet De Leeuw een betere chrono afdruk ken dan Jacques Borlée... Bondsafgevaardigde Kevers kon dan eindelijk de defini tieve samenstelling bekend maken van de ploeg: Ja cques Borlée, Eddy De Leeuw, Rik Van den Berghe en Fons Brijden bach werden aangeduid. De gemoederen onder de atle ten bereikten echter alweer een nieuw kookpunt: Dan ny Roelandt werd niet aan geduid! Brijdenbach werd sowieso woest en Borlée gaf te kennen dat het 4x400 m.- nummer hem kon gestolen worden. Eddy De Leeuw denkt te weten waarom niemand iets van hem moet hebben: «Coach Geeroms ligt reeds geruime tijd in een konflikt gewikkeld met mijn trainer Robijns (Vlierzele) en wat erger is, is dót Brijdenbach en nationale selektieheer Van Diest (tevens technisch direkteur) de zijde gekozen hebben van rebel Brijden bach. Eigenlijk ben ik slachtoffer van een trainers- konflikl. Ik zou nog moeten geloven dat Fons op zijn pik getrapt is omdat ik hem tweemaal versloeg... Ook de Roelandts zouden niet erg op mij gesteld zijn.Enfin, ik wacht maar af.» En dat afwachten is De Leeuw blijkbaar op de ze nuwen gaan werken. Uit (zogenaamde) eigen bewe ging heeft hij zijn dure plaatsje afgestaan aan Dan ny Roelandt. Zodat dinsdag een zoveelste definitieve se- lektie werd bekendgemaakt: «Borlée, Roelandt, Van Den Berghe en Brijdenbach lopen de 4 x 400 m.». Maar daarmee was de kous echter niet af. Woensdag ver klaarde De Leeuw dat hij zijn plaats niet zomaar had afgestaan (wat indruk maakte) maar dat op hem felle druk werd uitgeoefend. De atletiekfederatie, het BOIC en de atleten zelf hebben toen maar hun ver antwoordelijkheid opgeno men en de selektie nogmaals gewijzigd. Tot vandaag zijn aangeduid: De Leeuw, Danny Roelandt, Van Den Bergh en Brijdenbach. Laatstgenoemde kwam zelfs al een verzoenende hand uitsteken naar rivaal De Leeuw. Hopelijk h wdt die geste een tijdje stand, want een plaats in de halve finale voor het 4 x 400 m.- team zit er dik in. Of deze selektie nu definitief is dur ven we echt niet op een wit blaadje geven... PD.M. Zaterdag 2 augustus te 16 uur Lokerse S.V. speelt zater dag te 16 uur zijn eerste wedstrijd in het kader van de Beker van het Waasland en dit op eigen veld tegen Kruibeke. Voor deze wed- alleen gooien naar de blau we truien. Tenslotte wordt die jongens een glitterwereld vol goud voorgespiegeld door sponsors die enkel pu blicitair nut in de wieler sport zien. Maar als de ver antwoordelijken niet drin gend maatregelen gaan ne men, zal niet alleen onze profliga, maar ook ons lief hebberskorps weldra niks meer betekenen op interna tionaal vlak. Dat zou dé knock-out betekenen voor onze wielersport. Paul DE MOOR strijd zal Lokerse met zijn tweede ploeg aantreden aangezien S.V. zondag te Koksijde speelt in het ka der van de Beker van Bel gië. Maar die B-ploeg van Lokerse SV is ongetwijfeld meer dan een doordeweek se reserveploeg. De Lokerse roodwitten hebben immers een zeer ruime kern aangezien niet minder dan 9 nieuwe spe lers werden aangetrokken. Er zal dus moeten geknokt worden voor een plaats in de basis-opstelling. Zelfs Dupont en nieuwkomer Van Renterghem, die inge volge hun verlof later met de trainingen begonnen, zullen met de tweede ploeg tegen Kruibeke spelen. Op Lacroix is voorlopig de eniee nieuweling van SK Sint dat vlak is trainer Bettens -Niklaas die de supporters kan bekoren, (pm) onverbiddelijk.

De Voorpost | 1980 | | pagina 23