Jos. Van Peteghem Orleansuitblinker te Lokeren. Alfons Van Driessche uit Hamme: eerste Derbyduif tussen Dender en Dovenschelde Julien Roelandt, Maurice Peelman, Andre Van Haufle, Michel Drieghe, Geert Philips, Modest Van Hauwe, Maurits Van Malderen Mikken in Noyonroos ysrciaif mm xmtr- H^mwnssut- Hel duivenhok van de week 26 - 1.8.1980 - De Voorpost Op de derbyvlucht uit Etampes in het samenspel «Tussen Dender en Boven schelde» werd het eerste duifje met een derbyring geklokt door Alfons Van Driessche uit het Ridders hof te Hamme St. Anna. Het was meteen goed voor de tweede prijs op 2.894 deelnemers. Te Lokeren in het lokaal Eerlijk moet nie mand Vrezen waar hij* zijn duiven inkorfde was hij de primus op de lokale dubbe ling met 1.087 deelnemers. Het succes waarvoor hij door de organisatoren van de derby's in de bloemetjes werd gezet, was voor hem een dubbel genoegen. Het derbyduivinnetje dat zich in de kijker vloog kreeg navolging want het nestzus tertje kwam ook sterk op het voorplan met de 33' prijs te Lokeren. Voor Al fons is dit eens te meer het bewijs dat hij een goed kweekkoppel heeft ontdekt en dat zijn streven om zijn kweekren steeds met ede ler rassen en origines te bevolken, de juiste aanpak betekent. Afstammeling De derbymeisjes die het op het hok Riddershof waar maakten op Etampes zijn afstammelingen van de Pi- touduiver van 1973, die hij zich in 1975 voor zwaar geld op het hok Jules Rij- ckaert te St. Amandsberg aanschafte, en dit seizoen gekoppeld is aan een duivin van 1974, uit de lange crayonné van Descamps - Van Hasten via het hok Gilbert Van der Putten uit Schoonaarde. Gekoppeld aan verschillende duivin- nen heeft de Pitou reeds verschillende kopvliegers gegeven, maar met het Van der Putten - duivinnetje wordt het misschien wel iets speciaals. Het derbyresultaat is voor Alfons een positieve fak- tor, dat hij het bij het rech te eind heeft, wanneer hij het heeft over het vormen van een eigen stam of het samenstellen van een kweekkolonie. Er zijn in het duivenspel veel wegen die naar Rome leiden, maar Alfons meent dat het meeste wellukken verzekerd is wanneer men zich orienteert op de mee ste befaamde rassen, met uiteraard een zekere waar borg er naast die uitslagen noemen. Goed X goed «Ik wil wel aannemen dat het toeval een rol kan spe len bij het samenstellen of het ontdekken van een goed kweekkoppel, maar als ik de geschiedenis van de grote hokken en de ko lonies met een hele reputa tie op nationaal of interna tionaal vlak eens onder ogen neem, dan kom ik nog al dikwijls eens tot de vast stelling dat er grote namen aan de basis van het succes liggen. Ik heb dan ook die richting gekozen en moet wel toegeven dat men soms eens diep in de portemon- naie moet tasten om het beste op een andere hok weg te halen. Zoals het duivenspel thans geëvo lueerd is kan men dit echter als een wisselwerking aan zien». Naast dit, soms wel eens kostelijk, principe is Alfons ook een zoeker. Een lief hebber die niet vlug tevre den en steeds naar-nieuwe perspektieven uitkijkt. Een melker die zich zoals hij, in 1975 met de 8' fond duif van België in de kate- gorie jongen kon klasseren, die in 1976 kampioen bij de jaarduiven was in de F.C.D., die in 1978 zeven ereprijzen, waaronder twee derby's met jongen, boven Parijs won, zou denken op die basis brodeer ik verder en zorg er voor dat die stam mij de komende seizoenen in de belangstelling houdt. Alfons koos echter voor een andere optie. De 300 km en zelfs de 500 km vluchten hadden hem ge noegdoening opgeleverd. Hij wil nu een origine op bouwen om de zwaardere vluchten aan te kunnen. Daarom noemt hij 1980 een proefjaar met zijn jon ge duiven en weet hij be slist goed dat het nog een paar jaar kan duren voora leer hij zijn halve fond re putatie van voor een paar jaar zal overbrengen op de fond, maar die uitdaging neemt hij er graag bij. Dit is voor hem het duivenspel, een belevenis die nooit op houdt als men zijn zinnen zet op de kweek. Sterke schieting «Ik heb in het tussensei zoen, de schifting op het kweekhok doorgetrokken en er de versterking bijge nomen, waarmee ik meen in de toekomst sterke fond- vliegers te kunnen uitkwe- ken. Op het kweekhok tel len voor mij twee zaken: selekteren tot op de draad en dan zoveel mogelijk kweken en proeven doen. maar dan met duiven die een palmares kunnen voor leggen». In dat licht is het interessant om even de kweekuren van Alfons Van slant sn t Door het derbyverbond Tussen Dender en Bovenschelde» met een inkorvingslo- kaal te Lokeren bij Wilfried Peeters, werd de winnaar van de eerste derbyduif op Etampes, Alfons Van Driessche in de bloemen gezet, (bvw) Maurice Van mondse. (c) Hove: goede prestaties in het Dender- De lokale dubbeling van de Orleans derby te Lokeren was een succes voor Jos. Van Peteghem. Hij klokte vier duiven in de eerste dertig prijzen met de 1% 3', 9% 30' en zette 8 prijzen van 9 duiven op de uitslag. Vroege duiven voor Du- mez en zn, Dhuyvetter - De Clercq, Aviel De Gucht, Petrus Braeckman, Jerome Smet met de 7' en 8% en zeker Remi Van de Putte, die aan de 10* prijs de grote inzet won. Bij de oude dui ven won Julien Poelman voor de gebroeders Dhaese (2' en 3C), Victor De Bruy- ne, Dhuyvetter - De Clercq. Bij de jaarlingen was het Victor De Bruyne die het haalde op Dhuyvet- >ter - De Clercq, Edward Coppens, Etienne Chris- tiaens. Verniers en zoon Quié- vrain winnaars te Lokeren De 1' prijs bij de jonge duiven was voor Verniers en zn voor Rene Van Bas- telaere, die de 2' en 6' prijs won, Paul Coppieters, Maurice Coussens, Slag mulders - Van H., Emiel De Vreese, M. Van Baste- lare, Roger Verschueren, Lucien Verhulst, Jaak De Beule met de 11', 16', 22' kwam er goed uit en ook Roger Van de Velde met de 26', 28' en 29* prijs deed een goede zaak. Roger Vefschueren haalde heel wat seriegewin binnen. Leon De Rooze won Noyon in Lokeren - Eksaarde Een knappe zege van Leon De Rooze bij de jonge dui ven uit Noyon voor J. Van Peteghem, Willy Schram, Norbert De Vuyst, Marcel Aper, Maurice Consérière, Aviel De Gucht, Weduwe Braem, Omer Baete, Jero me Smet, Jos Van Petegem kwam ook hier weer aan zijn trekken met de 11', 16', 19* als vroegste vermel dingen. Alfons Van Driessche uit Hamme-St.-Anna. (c) Driessche te ontleden. Zijn stam bestaat hoofdza kelijk uit de origines van Raoul Verstraete Oostak ker, Jules Rijckaert St. Amandsberg, gebroeders Janssens Arendonk via Franckaert - Van Assche en ook bracht hij er de laatste seizoenen duiven bij van Dewit - Van Bunderen Stekenen en Roger Van Quickenborne St. Amands berg. Maar nu iets meer over de samenstelling van de voornaamste kweekkop- pels. «De Dikken Bol» van 1975, een zoon uit de «Gouden Bol» van Raoul Verstraete, is gekoppeld aan het Goudklompje van Ver straete, die een dochter is van de Wondervos het Goudklompje. «De Moordenaar» van Raoul en zoon Galle Ser- kamp is gekoppeld aan een Rijckaert duivin uit de broer van Rapid en de Sa lomon duivin; Een zoon uit de Negus van Rijckaert is gekoppeld aan een Pitouduivin; Een zoon uit de Safir van Rijckaert is gepaard met de «frulle» van Raoul en zn Galle; «De Blauwe Raoul», een zuivere Verstraete uit de Blauwe Witpen 64 x de Gespierde, is gekoppeld aan de Augusta», een zui vere Gust Taveirne Waar- damme; Een broer van de Negus Rijckaert is gekoppeld met een dochter uit de Jean Marie Rijckaert; Een zoon van de «Coppi» Rijckaert is gekoppeld aan een dochter van de «Salo mon» Rijckaert; De «zwarte» Verstraete, een knappe vlieger kweekt met een dochter uit «De Dikken Bol», De broer van de Meteor van Verstraete is gekop peld op een dochter uit de «Vos» van de gebroeders Janssens via Roger Heir- man Overmere; De «Freddy» van Verstrae te samen met zijn duivin, de volle zuster van de Mira ge Verstraete, kweken bij Alfons Van Driessche jon ge duiven. Dat gerenom meerd kweekkoppel kocht hij bij Venus Koksijde; De zoon van de 'Freddy' zit op de kweek met een doch ter uit de Dikken Bol; Een zoon uit de Dikken Bol zit gekoppeld op een dochter uit de Wringer, een zoon van de Mirage van Verstraete; De «Rode Imbrechts» via Maurits Van Bael kweekt met een Pourtois duivin; Een zoon uit de Dikken Bol is gekoppeld op een Janssens duivin via Franckaert - Van Assche; Een kleinzoon van de Blau we witslag Desender, 1' as- duif van België heeft als duivin een dochter van de Marcel van Rijckaert; Een zoon van De Dikken Bol kweekt met een doch-1 ter uit de «Rudi» van Ver-1 straete; Dergerlijke samenstelling I van kweekkoppels, bete- r kent voor Alfons Van I Driessche, pogen een vlieg- f kolonie voor zichzelf of voor anderen te vormen, met een haast zekere waar-| borg op succes. Hij doet dit enerzijds metl geduld maar anderzijdsl met een strenge schriftings-k hand, gebouwd op zwaar, voor velen nog all eens te zwaar vluchtprogJ ramma. Hij hoopt vooJ 1981 een aantal jaarduivenf te kunnen overhouden; waarmee hij dan voor dei eerste keer zijn kweekprin-f cipe aan de realiteit, de| vluchten, kan testen. Dit seizoen kwam hij meti zijn weduwnaars nooit echtL in zwier. Het bleef bij en-[ kele uitschieters en hij wijffl dit hoofdzakelijk aan hei feit van de mindere goeda weersomstandigheden, waardoor hij op zijnl tuinhokken nooit de goedel konditie kreeg. BENOj Camiel De Zutter wint met de 1', 6', 10% 14', 18', De Clercq, Roger Van Tulle in Lokerse 22', 31* van 9 duiven. n Quickenborne met de 8' en Fondclub gebroeders De Pauw, Leon ,15' 2 duiven en Vef" Camiel De Zutter kwam Vermeulen. De Kegel - bf.tf 1 zoon "'aren weer sterke op de voor- Wieme met de 4', 5' als UHOI,nKers- grond op de Tulle vlucht vroegste melding en Gust Wilfried Heyze knap uit Marseille jj A( De vermoedelijk nationale I Marseille winnaar korfde te Lokeren in en ook Armand Seghers, Omer Boghaert, Camiel De Zutter, Emiel Verstraeten wonnen vroeg. BENO iterherl ilksloop Laurent De Maesschalck wint derby Orleans voor jonge duiven in Schelde-Durme en Berlare-Wanzele. (c) Urbain Vermeiren: eerste prijs in «Door Eendracht Sterk» te Lede. (c) Te Overmere zette Julien Roelandt zijn eerste prij- zendrang nu verder met de jonge duiven. Met de le en 4e prijs als vroegste aan meldingen kwam hij er goed uit. Albert De Mes- maecker, Maurits Arbijn en Rogiers en zoon wonnen ook vroege prijzen. In het verbond Baasrode - St.-Gillis - St.-Amands was de overwinning bij de jon ge duiven voor Andre Van Hautte uit Moerzeke die andere uitblinkers vooraf ging als Louis Van Biesen, Willy Muysewinkel, Alex Putteman, Henri Van Wayenberghe, Jozef Mi- chiels, L. en H. Van Hoor- ebeeck, Frans Cool, Pierre Moortgat en Jean De Clercq. Te Buggenhout-Opwijk liet Maurice Peelman zich op merken als overwinnaar bij de jonge duiven voor Guillaume Willockx, Pet rus De Backer, Paul Van Stichel, Pierre Van der Schriek, Jozef Van Nieu- wenhove, Frans Segers, Victor Van Nuffel, Jozef Hermans en Van Assche. Bij de oude duiven won Patrick Tempels voor Louis Vereecken met de 2e en 6e en Jozef De Bleser met de 3e en 4e prijs. Vroege ver meldingen voor Petrus De Backer, Pierre Van Rans- beeck, Petrus en zonen Boeman, St. Vermeir en Camiel Van Herreweghe. Bij de jaarlingen waren het Petrus en zonen Boeman, die naast de ereprijs ook nog de 5e prijs op hun naam zetten. Met de 8e en 9e klokte Louis Van den Elzen twee duiven in de eerste tien en vroege dui ven op de hokken van Pier re Van Ransbeeck, Jan Ne vens, Pierre Buys, Willy Van Zeebroeck, Leon Wil- lekens, Petrus De Backer. Te Schellebelle-Uitbergen de le en 3e prijs voor Michel Drieghe. Lucien De Kerpel was 2e, Edmond De Pauw de 4e en 6e, Remi Eeman 5e, Alfons en zoon Van Hauwe 7e en 10e en kopduiven ook nog voor Alfons De Wilde en Mau rits De Rijcke. Te Berlare-Wanzele kwam Modest Van Hauwe als pri mus uit de bus met de jon ge duiven voor Odile Jans sens en Geert Brondeel. Gilbert Van Assche met de 4e en 6e kreeg ze weer sterk naar huis en vroege duiven eveneens voor Mau rits Stevens, Cesar Dauwe, die ook de serie van vijf meepikte, Gaston Eeckhoudt, Emiel De Pauw en Gustaaf Ver meulen. In het BLMO verbond was Maurits Van Malderen de uitblinker met de jonge duiven. Hij klokte de le en 3e prijs. Vroege aanmel dingen noteerden we ook voor Roger Stassijns, Alois Cooreman, Arthur Hof man, Van Vossole-De Geyter, Alfons Veireman met de 7e en 9e, Petrus Ravijts en Jozef Philips. Bij de oude duiven de le prijs voor Jules en zn Callaert en de 2e en 3e voor Frans Walraevens. Bij de jaarlin gen de le voor Frans Wal raevens en de 2e en 3e voor Roger Bosteels. In het Verbond Lokeren - Zele - Kalken was het Ge rard Van Wassenhove die zich op de eerste plaats nes telde voor Omer Tollenae- re, Jos. Dhollander, Pierre Vergeylen, Lucien Quinte- üer, Roger Van Peteghem, Jozef Van Roy, Gustaaf Antheunis (8e en 13e), Ce- sar Ruyssinck, Camiel Fa- maey. Maurice Lebon be gon aan de 25e prijs maar hij kreeg ruim zijn deel van de seriekoek met de eerste serie en ereserie aan de 30e prijs en ook de eerste serie van vijf aan de 142e prijs en toen heeft hij reeds 15 dui ven thuis. De tweede erese rie is voor Benoit Van Hes pen aan de 57e prijs en dan heeft Benoit reeds 7 duiven in de klok. Sga" In het verbond Dender- erent: monde - Appels - Oudegem - Grembergen - Hamme ging de eerste prijs naar Geert Philips die het haal de op Filip Van Lember-I gen, Andre Van Uytfanghel en Gustaaf Verberckmoes. V ngerenli oortgat 6' Moe ihrener: ngercnli arcellint injamin Dlksloop monny 10m Mi erkoeler Verkoe ogel Se oortgat «gel Mii n Patricl Verkoe Jean Becqué kreeg zijn I jonge duiven goed naar I huis met de 5e, 6e, 9e, 16e als vroegste aanmeldingen! en 15 prijzen van 31 dui-f ven. Vroege duiven voor! gebroeders Michiels, Frans De Smet. die aan de 8e prijs tot 1000 won en op de 10e plaats Adolf Van Lint bergen. De eerste bonserie ging aan de 43e prijs naar Gustaaf Verberckmoes en Rudy Dooms won de eerste serie van drie aan de 90e prijs. BENO De mei meeting

De Voorpost | 1980 | | pagina 26