Geert Van Gijsegem en Maurits Baetens op het hoogste schavotje Gembloux wint kaats en tornooi te Aalst Zaterdag te Lebbeke: Avantï Lebbeke- ivanti kadetten 'oortreffelijk Motor- en auto- rodeokalender Claude Holvoet op het podium Holger Ebel naar Grivegnée Motorcross 'J Internationaal jeugdtornooi van Teramo L87 ploegen uit 23 landen 1 kontinenten De Voorpost -1.8.1980 - 29 - Var ban De Cuyper is goed weg naar een nieuwe jmpioenstitel bij de inter- (tionalen 500 cc. Hij won jide reeksen tijdens de [B-motorcross te Brakel, ide eerste reeks ging de pyper Schroyen en Van r Vorst vooraf. Van der irst eindigde tweede en aal piloot De Wolf der- in de tweede reeks. In eindstand werd De Cuy- (r eerste, Van der Vorst recde en Martin De Win- j derde. Roger Vercruys- ;werd vijfde, Etienne De inghe achtste en Luc Van oeyen negende. De Wolf srd laureaat bij de inters (O cc voor Jan Blancquart, ugo D'Haemers en Raoul WaterschootLauwers - laerten won de eerste èks en Goethals - Goet- tls de tweede reeks bij de jspannen. Lauwers laerten hadden aan een teede plaats genoeg om pdwinnaar te worden K)r Versluys - De Witte Goethals - Goethals. keren won (je eerste reeks >or Gabriel en Dirk Tem- lerman die winnaar werd m de tweede reeks voor tos. Éij de nationalen 500 kreeg Joos de bloemen, emmerman werd tweede 1 Gabriel derde. Bij de 50 cc-ers was Van Vooren i beste en won voor Ran- ttin en Westdorp. Daniel- Picart won de recht- reekse finale bij de dames 15 cc voor Moonen en lyttersprot. Geert Van lijsegem en Stouvena- Geert Van Gijsegem won bij de seniores 125 cc. (mt) finale bij de 500 cc-ers voor Van Remoortel en Vle- minckx. Van de Velde haalde Jiet bij de 250 cc- schiftingsreeksen bij de ju niores werden gewonnen door Maurits Baetens en De Clercq. Baetens won de piloten voor Verraes en Jochems. Voreux won de eerste en Tony Hofman de tweede reeks bij de nieu welingen 125 cc. Voreux werd winnaar met eer. be tere totaaltijd voor Hof man, Lensen en Goffin. Georges Jobé wereldkam pioen en kampioen van België In de B MB-cross te Ko- ningshooikt wonnen Mal- herbe en De Coster ieder een reeks bij de inters 500 cc. Malherbe werd eind winnaar voor De Coster, Van den Broeck en Van Velthoven. De inters 250 cc reden hun voorlaatste wed strijd die in aanmerking kwam voor het Belgisch kampioenschap. Jobé had aan eerste en een tweede plaats genoeg om kampioen te worden daar slechts de acht beste uitsla gen werden verrekend. Jo bé won de eerste reeks voor zijn dichtste belager Boven en Mingels. Boven zegevierde in de tweede reeks voor Jobé en Min gels. De 19-jarige Jobé be haalde de Belgische titel en de week voordien werd hij reeds wereldkampioen. ckers wonnen ieder een Van Gijsegem werd eind- laere, Verburgh en Mare Daarmee werd hij de jong- reeks bij de seniores 125 cc. winnaar voor De Beucke- Van der Meersche. De ste wereldkampioen uit de UBma. ■jttai BLB-inter Luc Van Roeyen uit Nieuwkerken-Waas. (mt) motorcrossgeschiedenis en brak het rekord van Joël Robert die op 20-jarige leeftijd zijn eerste wereldti tel won. Jobé behaalde in de grote prijs van Amerika wen derde en vierde plaats en behaalde daarmee ge noeg punten om de reste rende grote prijzen aan te vatten daar zijn rivaal de Bulgaar Rangelov door een kwetsuur geen punten kon sprokkelen in grote prijzen van Nederland en Ameri ka. Millisen won bij de na tionalen 125 cc voor Guy Van Gijsegem en Van Pop- pel. Vrancken won beide reeksen bij de seniores 500 cc. De Lobel werd tweede en Godefridi derde in de eindstand. Willy Van de Walle eindigde zesde. Hey- len won bij de juniores A voor Taveirne en Schiette- catte. Bijt de juniores B ging de overwinning naar Vreys voor Verburgh en Guy Smet. Bij de juniores 250 cc be haalde Van den Bossche een vierde plaats in de BVM - motorcross te Mel- dert - Aalst. Bij de vetera nen behaalde Belselenaar Willy Baeke de overwin ning voor Van Cutsem en Van den Broeck. Bij- de zijspannen stond er geen maat op het duo Apers - Cooman, zij wonnen beide reeksen en gingen Verbist - Moonens en De Bruyn - Bradt vooraf in de eind stand. (mt) Het Toyota-team bestaande uit Claude Holvoet - De Leener - Fruhauf zegevier de in de reeks 1 (0 tot 1600 cc) van de 24 uren van Francorchamps. Voor Claude betekende dit reeds zyn derde zege te Fran corchamps. De eerste keer vormde hjj ploeg met zijn vader Emiei, met de Gente naar Moortgat won hg de tweede keer en nu met De Leener-Fruhauf, dit in een tijdspanne van vier jaar. De wagen waarmede de over winning werd behaald, een Toyota Corolla, was geen fabrieks wagen. Vader en zoon hadden hem zelf op punt gesteld. Tijdens de race zelf ('s nachts) heeft Claude een gebroken star ter moeten vervangen, wat getuigt van stielkennis, op gedaan by zyn vader, die een garage uitbaat te Sint- Gillis. Tydens die 24 uren legde Claude met zyn team genoten 2.734,998 km. af., aan een gemiddelde van 113,958 km. per uur. De race werd betwist eerst met zonneschijn, nadien waren regen en stortbuien van de party, wat van de rijders een enorme koncentratie vroeg. Van de 50 gestarte wagens bereikten slechts een twintigtal de finish. Claude Holvoet is aangeslo ten by autorenstal De Duin distel, waarvan zyn vader ondervoorzitter is. M.T. Zondag 3 augustus BMB- cross te Namen waar de grote prijs van België 500 cc plaats heeft. Slaagt An- dré Malherbe er in om de Amerikaan Lackey van de leiding te verdringen en ons nog een wereldtitel te be zorgen? Het Belgisch team bestaat verder uit André Vromans, Roger De Coster en Ivan Van den Broeck. Het nevenprogramma be vat wedstrijden voor inters 250 - 500 cc, nationalen, seniores en juniores 250 cc. De cross heeft plaats op de omloop van de Citadel met de eerste start te 13 uur. BLB-cross te Zomer gem. Inters 500 en 250 cc, zij spannen, nationalen 500 en 250 cc, dames 125 cc, junio res 500 en 250 cc, seniores en nieuwelingen 125 cc staan op het programma. Kampioenschapsproeven voor zijspannen, juniores 500 en 250 cc, dames en nieuwelingen 125 cc. Eer ste start te 11 uur. BVM-cross te Heldergem. Het programma bevat 16 reeksen met de eerste start te 11,uur. Auto-rodeo-cross te Sint- Katelyne-Waver. De ve detten betwisten 3 reeksen, 2 herkansingen en finale. De inters rijden 3 reeksen met optelling van punten. Eerste start te 14 uur. (mt) Stvanti Lebbeke, dat na een rachtig seizoen 1979-1980 r niet in slaagde zich te .walifïceren voor Europees tandbal, heeft op geen in- panningen gekeken om het mtbreken van internatio- taal kontakt te kompense- en. Er werd een voorberei- lingsprogramma opgesteld lat tot de verbeelding preekt. Niet alleen is een rainingskamp voorzien in let Olympisch voorberei- lingscentrum te Vittel (Fr.) naar tevens ontvangt Leb- leke verschillende Europe- topploegen tydens de naanden augustus en sep tember. Dit voorbereidings programma dat zo maar eventjes een investering be tekent van 200.000 fr. en waarop wy op een andere plaats in dit blad terugko men start op zaterdag 2 augustus in de Lebbeekse sporthal waar het Duitse Mulheim op bezoek komt. Deze Duitsers eindigden op de 3de plaats in de regional- liga, en misten op de val reep de promotie naar de Duitse Bundesliga. Voor Avanti, dat op dat ogenblik amper een training achter de rug heeft, zeker geen gemakkelyke opdracht vooral nu Ebel er niet meer by- is. Het eerste optreden van Mare De Bruyn in de Avanti-kleuren is een ande re blikvanger voor het Avanti-supporterslegioen en zonder te veel belang te hechten aan de uitslag zal men zich toch reeds een idee kunnen vormen over de trefkracht van de Lebbeke- naars. In ieder geval, de Avanti-supporters worden opnieuw verwend en wy zyn er van overtuigd dat zy weer in grote getale hun klub komen steunen. EVA Sint- ïatio- ag 3 •uter. Sem- koers mdag 'DV) feugdhandbal ir het strenge tornooi- Hollanders, door Lebbeeks ■glement, enkel de eerste balverlies, terug tot 8-7, tn elke poule was gekwa- maar Parijs kon terug op- iceerd, was Avanti gei drijven tot 11-7. Het zwak- odzaakt het sterke Spli< ke Pesaro (It.) werd ge ut Joegoslavië te verslaan, klopt door een Lebbeekse N-ze opgave was echter te ploeg waarin de minderen 'aar voor de Lebbeke- bewezen nog een stap ver- lars, die hun overige wed- der te staan dan hun tegen- ijden allemaal wonnen, standers. eerste wedstrijd tegen Handballend Denemarken Slaan werd zeer gekon- was ook van de partij, maar :ntreerd aangevat en via de jongens yan Gladsaxe A ;n 1-9 ruststand werden 4- moesten hun meerdere er- cijfers bereikt. kennen in Avanti dat voor- Anderendaags kwam al de cirkelspelers goed" af- .iht aan de beurt en deze schermde. Restte dan nog •alkanknapen, niet groter de wedstrijd tegen thuis- zwaarder, maar veel ploeg Teramo, dat theore- terker, waren in verdedi- tisch nog de 2de plaats kon png zo superieur dat Avan- behalen. Ondanks de i praktisch niet aan de 6 «hulp» van de plaatselijke d doordringen, referee werd Teramo van Ruststand 2-6 Na de pauze het kastje naar de muur «zelfde spelbeeld: vanuit gcspeeld. De eerste helft erdedtgtng vertrokken was misschien de beste menige Joegoslavische ooit al (gespeeld door de tegenaanvallen die de score Avanti-jongens. tot 13-5 deden oplopen. De Rus,; i2.5. Daarna zakte erbywedstnjd» tegen Stt- het tempo gevoelig (warm- tordta jeugdkamptoen van te!) en kon Avami rustig Nederland, kende een etgt uitspelen tot 20-8. naardig verloop. Na een 7- 3 ruststand kwamen 1. Split, 2. Avanti 3. Sit- dc tardia, 4. Teramo. 5. Glad saxe, 6. Milaan, 7. Pesaro. Uiteindelijk winnaar werd de Stedelijke Selektie van Praag (Tsj.) voor de natio nale ploeg van China, die in finale verpletterd werd met 6-15. Milaan-Avanti: 4-18 (1-9) Daelman 1, Van Gucht 3, Verheyden 2, Van Onsem 3, Van Mol 2, Parijs 4, De Pauw 1, Verguit 2. Split-Avanti: 13-5 (6-2) Van Mol 1, Parijs 1, De. Pauw 1, Verguit 2. Sittardia-Avanti: 7-11 (3-7) Van Gucht 1, Verheyden 1, Van Onsem 1, Van Mol 2, Parijs 4, De Pauw 1, Ver guit 1. Pesaro-Avanti: 11-19 (8-11) Van Gucht 4, Verheyden 1, Van Langenhove 2, Parijs 4, De Ridder 1, Verguit 4, Smekens 1, Hertsens 1, Van Den Broeck 1. Gladsaxe-Avanti: 8-15 (5- 10) Daelman 2, Van Gucht 2, Van Langenhove 1, Van Onsem 2, Van Mol 3, Pa rijs 1, De Ridder 1, Verguit 2, Van Damme 1. Ondanks het barslechte weer is het vijf dagen du rend kaatstornooi op de Houtmarkt toch een succes geworden. De spannen de wedstrijden tussen de twaalf ploegen van Eerste Nationale stonden op hoog niveau, en werden telkens weer bijgewoond door hon derden toeschouwers. In de eerste schifting toonde out sider Braine. met speler Leybaert en Mathieu als uitblinkers, zich nipt de be tere van kampioenenploeg St. Servais. De volgende dag, met Felay - Jurbise en Nivelles op de affiche, bracht al meteen een twee de verrassing. In deze ui terst betwiste partij, waarin onder andere Christian De- hou bewees de sterkste op slag van België te hebben, versloeg Nivelles het noch tans intrinsiek sterkere Fe lay met 7-6 cijfers. Uit de schifting van de derde dag, woensdag, kwam Gem bloux als de sterkste te voorschijn, en versloeg zo wel Pont-a-Celles, dat dui delijk aan verjonging toe is, als het zwakke Horrues. Het spelniveau van de drie laatste schiftingswedstrij den tussen de drie Vlaa/nse ploegen die bij de elite uit komen, Meerbeke, Tollen- beek en Buizingen, was eerder teleurstellend. Ge lukkig werd die ene namid dag de toch nog gered door de prestatie van Marc Van Hasselt, de 21-jarige groot midden van Buizingen, die de talrijk opgekomen toe schouwers vergastte op een uitzonderlijk knappe kaats- demonstratie. Tollembeek won uiteindelijk, echter zonder veel glans. Halve finale 1: wervelende kaatsshow De eerste halve finale tus sen Nivelles en Braine was een uitermate boeiende partij vol hoogtepunten en met afwisselend overzicht. Nivelles startte schitterend met overgekeerde ballen door Dehou en Uiroir. Braine maakte echter al gauw gelijk langs Decroes, en nam daarna zelfs voor sprong tot 1-4. Het werd dan 2-4, en in een werve lende kaatsschow stootte Nivelles zelf door tot 5-4. Daarna nam Braine op nieuw de leiding: 5-6. Bei de ploegen gaven mekaar geen duimbreed toe. Nivel les haalde het tenslotte met een 7-6 score, dank zij een overwicht aan de opslag (Nivelles: Delavallée, Lar- dinois, Dehou (2), Miroir (2), Mauoni; Braine:- J.C. Letoye, Leybaert (2) Del- hewitte (Walraevens), Ma thieu (3), Decroes (1). Halve finale 2: een homo geen blok In de tweede halve finale, even hardnekkig betwist, bleef Gembloux de baas over Tollembeek, met de zelfde 7-6 cijfers. Gem bloux begon zeer sterk en scoorde al dadelijk 2-0. Tollembeek, in veel beter doen dan tijdens de schif tingen, liet echter niet be gaan en bracht een uitste kend spel, waarbij vooral Bellemans en Goossens uit blonken. Resultaat: even wicht, en later zelfs een 4-5 voorsprong voor Tollem beek. Gembloux, zijn re putatie waardig, reageerde echter als één groot homo geen blok, vooral onder impuls van Lemmens. Tol lembeek moest de duimen leggen, en verloor met 7-6 (Gembloux: Libertiaux, Alenande (3), Ruelle (3), Lemmens (5), Bourier; Tollembeek: Leleux, Mar- Het kaatstornooi op de Houtmarkt, gekend in het Vlaamse land. (Per) celle, Belleman (3), Chau- mant (2), Goossens (1). Finale De finale tussen Gembloux en Nivelles werd een waar festijn voor de kaatslief- hebbers. Aanvankelijk leek Nivelles op een afgete kende overwinning af te stevenen, met overgekeer de ballen van Miroir, Lar- dinois en Dehou, en ook met schitterend opslag- werk. Nivelles leidde met 0-3. Gembloux reageerde echter gepast met gesloten spel en wist gelijk te stellen en zelfs voorsprong te ne men: 4-3. Iedere «vijftien» werd hardnekkig betwist en bijna elk spel klom op tot «veertig gelijk». Door een perfecte prestatie van de koordspelers en vooral ook door toedoen van Lem mens slaagde Gembloux erin een verdiende over winning te behalen. Eind- score: 7-5. (overgekeerde ballen: Ruelle (2), Lardinois (2), Dehou (2), Alenande (2), Miroir (1) en Lemmens (4); overgelevende ballen; Lemmens (1) en Dehou (1). Met de uitreiking van de trofeeën aan winnaars en verliezers voor schepen van Sport Eddy Monsieur, werd dit geslaagd kaatstor nooi afgesloten. Tot beste speler van het tornooi werd Joël Lemmens (Gembloux) uitgeroepen. PHR Is het over het algemeen vrij kalm geweest bij onze klub toen de transfermarkt nog open was, toch vallen er enkele opmerkelijke overgangen te noteren. In Teramo-Avanti: 8-20 (5-12) Daelman 3, Van Gucht 4, Van Onsem 4, Van Mol 4, Parijs 2, De Ridder 1, Ver guit 2. De ploeg: Vermeiren-Schel- lekens, Daelman, Van Gucht, Verheyden, Van Langenhove, Van Onsem, Van Mol, Parijs, De Rid der, De Pauw, Verguit, Van Damme, Smekens, Hertsens, Van Den Broeck. Begeleiders: Moonen Eva rist, Mevr. Moonen, Van Hove Willy en Eddy De Vlieger. EVA de eerste plaats het ver dwijnen van Holger Ebel bij Avanti Lebbeke. Bij Avanti gaf men ons een duidelijke verklaring voor deze transfer: «De eisen van Ebel, onze Duitse tops corer, stroken niet meer met onze beginselen als amateursklub. Uiteraard wilden wij in geen geval de sportieve loopbaan van Ebel in het gedrang bren gen maar een overgang naar onze rechtstreekse konkurrenten Sasja, Me- chelen of Neerpelt, konden wij niet toestaan. Het is uiteindelijk Grivegnée ge worden dat boven Eupen werd verkozen door onze Duitser. Het verdwijnen van Ebel denken wij te kunnen opvangen door de komst van de Belgische in ternationaal Mare De Bruyn die na onenigheid met zijn klub Sasja gratis zijn diensten kwam aanbie den. De Bruyn is weliswaar een heel ander type speler dan Ebel, maar de kennis van trainer De Smedt staat borg voor het goede ver loop van deze aanpassing. Een andere opvallende transfer boekte H.B.C. Dendermonde. J. Kep- pens, jarenlang basisspeler bij Avanti Lebbeke, oud- internationaal, gewezen trainer van Avanti en Avanti Femina, stelde zich vrij onverwacht ter be schikking van HBC Den dermonde. De routine van deze plus-dertiger kan voor Dendermonde interessant worden Hierbij het lystje: 1. Tydelyke overgangen: van Ajax Lebbeke G. Dooms R. Broothaerts J. Rosseel H. Trienpont P. Heirman P. De Swaef S. De Swaef T. V.D. Stappen J.P. Verheyen F. Segers J. Van Hout M. Hendrickx Ajax Lebbeke SK Grembergen SK Grembergen SK Grembergen SK Grembergen SK Grembergen Denderbelle Denderbelle SK Grembergen Dendermonde Denderbelle 2. Definitieve overgangen J. De Proft D. De Proft M. Moens F. Bontinckx P. De Smedt E. Van Nuffel H. Van Damme Holger Ebel J. Keppens Avanti Lebbeke Avanti Lebbeke Avanti Lebbeke Avanti Lebbeke Avanti Lebbeke Avanti Lebbeke SK Grembergen Avanti Lebbeke Avanti naar SK Grembergen SK Grembergen Lokeren Lokeren Lokeren Lokeren Lokeren Jochewoa Aalst Jochewoa Aalst Dendermonde SK Grembergen Ajax Lebbeke Buggenhout Buggenhout Buggenhout Buggenhout Buggenhout Buggenhout Dendermonde Grivegnée Dendermonde

De Voorpost | 1980 | | pagina 29