LFDE PIKKELING OPPER IN REEKS OQl/t@ffê@ ïït/m Opnieuw een zwaar verkeersongeval op de Dendermondsesteenweg (het hoeveelste) de ze keer aan het kruispunt met de Hendrik Consciencestraat te Hofstade. Bestuurster mevrouw Marie Seminck reed er twee jonge fietsers aan. Kenneth Vierse uit Aalst werd slechts licht gewond, maar zijn vriend Luk Witzoreck, eveneens uit Aalst, werd levens gevaarlijk gewond en werd overgebracht naar het akademisch ziekenhuis te Gent. 21 juli 1981, nationale feestdag, en toch zware paniek op de E5 waar tussen Erpe-Mere en Aalst plotseling een paard kwam aandraven. Het dier was losgebroken nadat een wagen van de autosnelweg raakte en de afsluiting van de weide waarop het graasde, vernielde. De wegpolitie bracht redding en zette het paard terug in zijn weide en de wagen terug op de weg. Paniek waarschijnlijk ook wanneer je de 900 voor je huisdeur ziet stoppen, en wan neer ambulanciers plus draagberrie drin gend bij je binnen willen als er helemaal niets bij je aan de hand is. Dit gebeurde nochtans wel aan een appartementsgebouw op de Parklaan. De oproep kwam daarenbo ven nog van een geneesheer. Meteen werd een onderzoek ingesteld. Na enige tijd bleek dat de echtgenote van een Aalsterse arts (iets) te diep in het glas had gekeken en dan maar de taak van haar man had overgeno men. In een dronken bui belde ze de dienst 900 op en gaf het adres van vrienden door. Deze keer was het echter niet de patiënt die moest betalen en... het proces-verbaal wordt niet door het ziekenfonds teruggekeerd. Ondanks het voorbije gure weer kenden de enkele stedelijke vakantiespeelpleinen (voor kinderen van 4 tot 12 jaar) opnieuw heel wat sukses. Na één week vakantiewerking werd een gemiddelde van 406 kinderen per dag genoteerd. Rijksweg nummer 55, of in andere woorden de steenweg Aalst-Ninove, zal nu ook een fietspad krijgen. Het fietspad dat ongeveer 3,5 km. lang zou worden en bestemd zou zijn voor de fietsers die van Aalst naar Ninove fietsen, zal de tot nu toe nog erg gevaarlijke steenweg zeker een stuk veiliger maken voor fietsers. Feit is dat de aanbesteding ten vroegste pas in 1981 kan plaatshebben. Dus nog maar een tijdje tweerichtingsver keer op één fietspad! Voor de kleinsten: in het kader van de 11de Sint-Jorisfeesten wordt op zondag 10 augus tus tussen 14 en 17 uur een kindertekenwed strijd georganiseerd in de hovingen van de Kapucijnen. Onderwerp: «Feest vieren». De techniek van tekenen en kleuren is vrij. Papier is ter plaatse overvloedig aanwezig, maar te ken- en kleurgerei moeten zelf worden meege bracht. De wedstrijd is gratis en geldt voor kinderen tussen 6 en 12 jaar. Iedereen heeft prijs! Allen daarheen! Luguber voorval aan de Zeebergbrug, waar voorbijgangers vorige week woensdag een drijvend lijk opmerkten. Het stoffelijk over schot werd door de brandweer geborgen. Na een onderzoek bleek het hier te gaan om de heer Paul Mergan, 66 jaar, uit de Groen straat te Erembodegem, die reeds twee we ken spoorloos was. De Voorpost - 1.8.1980 - 5 jelen op de Markt I Aalst leeds traditioneel krijgt e Aalsterse Grote Markt jaar ter gelegenheid tn de Pikkeling van de (V.V. «De Faluintjes- Ireek» een eerder lande- jk uitzicht. Verleden bnderdag, een heerlijke £meravond des te meer we 'Snoten wegens het bar l had-jgchte weer van de vori- 3vondp periode, kregen de deeltejegeiaars van de Faluin- es af"ps, aangevoerd door ïl wayward Van den Broeck, an de^n 0ok ruime aandacht d hetjjn de op de terrasjes metat>nnende stille genieters to ka-fi de vele avondlijke Deborbijgangers. fijn er tjeshalsdoek had aange kregen, stonden een aan tal korenschoven met ou de wanmolen, als blijven de promotie voor de Pik- feesten te Moorsel. Op het terras van een Faluin, Louis van «Het Land van Riem», brachten de man nen van Jos Muylaert dan nog gesmaakte séré- nades tot latere uurtjes. Tot een «aubade» kwam het echter (nog) niet. Wel tot een zangstonde waar bij voorzitter Lambert Van de Sijpe vokaal «In Tiefem Keiler» afdaalde. Wandelen in de Fa- luintjes De vroegere «Week van de Landelijkheid» was dit van de kurkdroge zomer van 1976. Gewandeld werd verder langs de Moorselse Wa terburcht, 3 km van Affli- gem verwijderd en in de 16e eeuw gebouwd door architect van Croy. Mo menteel zijn er dakwer ken aan de gang voor een bedrag van een paar mil joen. Wens van de WV hierbij was dat in kom- pensatie voor de stads- toelage het park enkele week-ends voor het pu bliek zou worden open gesteld en het kasteel zelf okkasioneel voor kulture- le manifestaties op ni veau als optreden in het Lombik, straffe koffie. (Per) aantal kinderen zaten er zelfs visjes te vangen. Met sukses. Naast het Fa- luintjesgebied, de ruimte tussen het Waterkasteel, de Mooie Molen en Affli- gem, tal van hoplochtin- gen nu in weelderige bloei. Nadat even lafenis*werd genomen te Meldert in café Cornelis werd de te rugtocht aangevat langs dezelfde weg waarbij eens te meer op de typi sche eigenaardigheden van de Faluintjesstreek werd gewezen. De Faluintjeskapel gaf de maat aan voor de vlegeldans. (Per) i het kader van de ver- Bersvrije Grote Markt ferd het een ongekende yn onvermoede, kostelo- e animatie waarvoor de ialuintjeskapel, welis waar wegens de vakan- a «d'eperiode quasi gehal- jaar beperkt tot slechts één dag, de dag vóór de Pikkeling. Groene jongen Lambert Van de Sijpe mocht aan herberg «Bij de Kuiper» aan het vroe gere Moorselse station een zeventigtal wandelfa naten verwelkomen die kader van het Festival van Vlaanderen, collo quia en tentoonstellin gen. Voorlopig blijft zulks echter nog een vrome wens. Rond het kasteel wel tal van vervuilde grachten waarvoor de kasteelheren wel zelf ver- Schofttijd op het stoppelveld. (Per) )nder het goedkeurend >og van o.m. schepen lan De Neve brachten dward Van den Broeck, Ëmiel De Ridder en de jebroeders Eugeen en /aleri De Croes achter- lenvolgens de twee-, drie- en vierslag gevolgd door het paradepaardje van de ploeg, de op-en-af i'ofte een aaneenschake ling zonder overgang van de verschillende maten. de hete zon trotseerden voor een avontuurlijke tocht door de Faluintjes waar een wandelpad nog tot de toekomstmogelijk heden behoort. Op het ruime stations plein, waar een viertal «bolders» met hun bollen die een boogbaan volgen «het stek» zo kort moge lijk trachtten te benade ren, werd gestart en op de smalle asfaltweg antwoordelijk zijn na het verkavelen van hoger ge legen gronden. Via een prachtige dreef, omzoomd met populie ren, canada's en olmen belandde men, niet na door netels te zijn ge trapt, in het Faluintjesge- bied, op een aantal min of meer storende week endhuisjes een nog quasi ongerept natuurgebied met verbazende fauna en Het volksdansen met de lange Man. (Per) Bij het doortrekken van een drassig gebied wees Lambert van de Sijpe op het belang van stagne rend water voor groen en vogels. heel speciaals. Koren schoven, reuzebloem stukken en een prachtig assortiment anjers en ro zen bleven behouden. Nieuw was alleszins het Uyttersprot met zijn staf en talrijke medewerkers hadden gepresteerd af te werken door het aan brengen van de allerlaat ste bloempjes. De vorige Oma bindt de kleinkinderen in. (Per) Hey schoien wijveken! (Per) dag tot vier uur 's mor gens en de dag zelf tot enkele ogenblikken voor de inhuldiging was het koortsig werken gebla zen. Treurige omstandig heid hierbij: ontwerper landschapsarchitekt en raadslid Paul Stockman werd een dag tevoren slachtoffer van een zwaar verkeersongeval te Wie- ze, samen met zijn jonge echtgenote die speciaal de ouderwetse kostume ring op de Pikkeling zou in 't oog houden. Paul werd overgebracht naar de Kliniek te Aalst, waar schijnlijk met een breuk aan het borstbeen en zijn echtgenote belandde te Gent in het St.-Vincen- tius-Ziekenhuis. Langs deze weg wensen we bei de aktievelingen een spoedig herstel. Alleszins een treurige vlek op de elfde Pikkeling. Aan zijn ziekbed werd hem nog dezelfde avond een foto gebracht van de realisatie van zijn eigen plan. In tegenwoordigheid van volksvertegenwoordiger Jan Caudron, schepen Marcel De Bisschop en raadsleden. Etienne Bo- gaert, Robert De Pauw, Oscar Tedant, Raymond Uyttersprot, Isidora Van der Borght-Carlé, Remi Van Vaerenbergh en Wil lem Willems opende bur gemeester D'haeseleer dan officieel dit bloemen- tapijt nadat burgemees ter Uyttersprot had be dankt voor alle medewer king. Alleszins een kleurrijk bijbrengen van een le vend element met een sprankelende fontein en een feëriek vijvertje en verder de totale integra tie van de Gudulakapel in De boeren trokken zich niets van de omstaanders aan, er werd duchtig gegeten en gedronken. (Per) Typerend voor de Fa- Bloementapijt in nieuwe luintjes ook de vele ol- konceptie men, reeds veel voorko- Moorsel, bloemenge- mend op schilderijen van meente, spreidt telkenja- Breughel en Brabants ge- re aan de Gudulakapel tint. Anderzijds ver- een bloementapijt met schraalt het landschap bloemen typerend voor wel door overvloed van de streek: rozen en an- populieren en wilgen. jers. Dit jaar werd het iets het tapijt dat met een reeks boomstronken tot bij de ingang van de ka pel leidde. Burgemeester D'haese leer en bloemenfee Rita Devenijns kregen de eer het reuzewerk dat oud- burgemeester Raymond Een machtig friepsan, onderwerp van vele schilderijen. (Per) Onder de hoede van «de naast het postgebouw iwarte man», die voor de werd de aandacht getrok- Selegenheid best een ken op een aantal dode Witgebolde rode Faluin- beuken, nog een gevolg flora. Aan de samenvloei ing van Molen- en Beven- houtenbeek blijkt de laat ste minst bevuild. Een

De Voorpost | 1980 | | pagina 5