6 -1.8.1980 - De Voorpost I en kerkelijke overheden is het zelfs niet denkbeel dig dat voor enkele da gen attributen van Gudu- la uit Brussel naar Moor- sel ter gelegenheid van het symposium worden overgebracht. In de kaoel zelf hangen plastisch origineel kunst werk dat langs de rijks weg nog heel wat bekijks zal hebben en zal bijdra gen tot de promotie zo wel van de snijbloemen teelt in de streek als van de elfde Pikkeling op de Hoeve Muylaert. de senaat waaraan hij zich niet kon onttrekken en waarvoor hij zich liet verontschuldigen, op wij zen dat landbouwers, tuinders en bloemisten uit de Faluintjesstreek de moedige inzet van de mi nister in de kwestie van het waterkasteel en het kasteel Terlinden en het f* sas van Wieze. Qft Verder allerlei oogsttafe- reien met pikkers, bind- sters, oogstwagens met twee- of driespannen, schafttijd e.d.m. De jury stond wel voor 1 een moeilijke taak om uit het vele goede werk een laureaat te kiezen. Voor de eerste maal werdra' een schilder uit de eigen Faluintjesstreek verkoonc zenGustaaf Van de Per- n9 re uit Meldert, een leer-^ ling van Karei De Bauw,®es waarover we hopen U volgende week meer. in- formatie te kunnen be-n zorgen. Wie werkt, krijgt eten en drinken. (Per) uit de streek en er even reeds zesde tentoonstel- uit Herdersem. buiten hadden aan de op- ling waarbij ook de volks- Uit de nabije omgeving roep mee te doen aan en streekkunstenaar aan vonden we er werken van Vrijdag werd de tentoonstelling op de hoeve Muylaert geopend. (Per) een tentoonstelling van bod kan komen. Voor- Adolf De Coninck uit schilderijen gehoor gege- waarde alleen: in het the- Erembodegem, Kamiel ven. Onder hen de vroe- ma blijven. Oogstgebeu- Van de Velde, een vroe gere laureaten Georges ren of landelijke hoekjes ger laureaat uit Opwijk, Teugels, André Verschel- uit de Faluintjes. Julienne De Schepper uit den en Kamiel Van de Aan burgemeester Haaltert, Bernard De Velde. D'haeseleer werd, nadat Bruyn uit Denderleeuw, De Aalsterse burgemeester bracht de wagen aan het rollen. (Per) Geen makkelijke taak Uit de kerkschatten dolf veilig te stellen, want over deze populaire Pastoor Callant nog relik- Moorsel heeft ook een heilige waarvan de Ie- wieën op van drie heili- «Konfrerie van de H. Gu- gende verhaalt dat de gen uit de streek, de H. dula» waarvan een aantal duivel bij de duivelsput Gudula, St. Stefanus (pa- leden wel uitgenodigd trachtte haar kaars uit te rochie «Steven») en St.- waren doch hun kat blazen bij haar dagelijkse Martinus, patroonheilige stuurden, tocht uit Herdersem, kas- van de parochiekerk. Ook De leden ervan verbin- teel van Ham, naar de een prachtig polychroom den zich het H. Sakra- Moorselse kerk, werd Gudulabeeld, waar- ment elke eerste zondag maar weinig gepubli- schijnlijk vroeg 17e eeuw der maand te vereren en ceerd. Slechts het «Vitae uit een wellicht Brussels mee op te stappen in de Sanctae Gudulae», 19e atelier. Een beeld dat in processies. De Broeder- eeuws, bestaat er over. dit gotisch interieur schap werd gesticht in De toeschouwers mochten een handje toesteken. (Per) Langs de Eikenstraat, hij de expo voor open waar «de bezem ten ven- had verklaard, een tinnen ster uit stak», werd via pot aangeboden waarna een mooie landelijke het gezelschap op een dreef de prachtige witte drink, uiteraard Faluin- hoeve van apoteker en tjesgenever, werd ver- mevrouw Muylaert- gast. De burgemeester Borms wandelend be- verklaarde hierbij van de reikt. In de grote schuur, ene verbazing in de ande- in een werkelijk uniek ka- re te vallen waarbij hij Frans De Neener en Georges Teugels, even eens een laureaat van de voorbije jaren en Pierre Mostonckx uit Opwijk. Van even verder kwamen Franpois De Gheest uit Zele, Emma Van den Meerssche uit Ninove, Frans Neuckermans uit Voor «velen» een eenmalige belevenis. (Per) Toch werden reeds enke- prachtig tot zijn recht zou Ie historici aangesproken komen na dekapatie. die zich bereid ver- Alfons Scheerlinck, lid klaarden een grondige van de Raad van Beheer, studie aan deze heilige te zou er minister Lavens, wijden. Mits samenwer- weerhouden door een king tussen wereldlijke kommissievergadering in 1970 door Pastoor Lam- brecht Rommes. Ze telt momenteel 54 leden. Pikken. (Per) Liefst een 20-tal streekschilders Een twintigtal schilders Een echte vegeldans. (Per) der, kregen de diverse schilderijen van uiteraard schilders van allerlei plui mage, hun plaats. Voor degelijke inlichtingen werd eveneens gezorgd evenals voor een kata- logus. Lambert Van de Sijpe heette iedereen welkom en memoreerde even op zet en techniek van deze Meerbeke, laureaat An- Er dré Verschelden uit Ham- Samen een bonte men- stijlen en volgens diverse «SÏP'' SÏSfl procédés met afbeeldin- gen van typische gebou- wen uit de Faluintjes als pfeinen?de8Mooi'e MolCn, Onderhouder van materiaal, minst aangename? (Per) zijn voldftening niet ver borg. «Ga zo voort Wij gaan mee», besloot hij. Aalst was vertegenwoor digd door schilders Gus taaf D'Hondt, Staf Fran cois, Jeannine De Hul, Leo Corten en Isidoor Van Biesen. De Faluintjes door Gus taaf Van de Perre uit Mel dert en Patrick Bruyland De BRT was ook aanwezig op de Pikkeling. (Per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 6