De Voorpost toen maar ook het pikken met de «aflegger». Een machine met paarden be spannen gemend door de boever en erop de «af legger» die de koren schoven met een stok of vork vormde, aflegde. Die werden dan uiteraard Het bloementopijt rond de St.-Gudilakapel, een streling voor het oog. (Per) Vóór de minister een dag kwamen echter hoofdstad, brachten ani- paar uurtjes in gezellig drommen opzetten en in matie her en der en tra- gekout kon slijten wacht- de vooravond werd het den een paar maal op het te hem wel een hele taak. een drukte van belang. podium op met een kon- De oude dorsmachine, Op de boomgaard zorg- sertje met typische in- Pikken met de «machine». (Per) Je tentoongestelde werken, plezierig om naar te kijken. (Per) tooit voordien lokte deze Op zaterdag met Baarde- door de bindsters vol- fntoonstelling zoveel gem en Herdersem en op gens de regelen van de olk en ook nooit werden zondag met Moorsel en kunst gebonden, jr plekke door de expo- Meldert reden de oogst- Schafttijd met boerenmik jnten zoveel werken wagens, met twee- en met «kop» en begoten brkocht. Bepaalde schil- driespannen, beladen door platte lambiek, zulks fers verkochten zelfs al- met pikkers, bindsters, gezeten op het stoppel- is wat ze hadden mee- zantsters en gevolgd veld, blijft steeds een be- Ibracht aan een enthou- door honderden kijkers levenis. ast publiek. Streekkun- en meebelevers naar het Nieuw werd wel na het De wandelaars van de geleide wandeling naar de Faluintjes mochten op de zon rekenen. (Per. aangedreven door een den een reeks groepen statische dieselmotor, voor een quasi-non-stop werd door hem deskun- programma, dig behandeld nadat de «De Langeman», een van noodzakelijke vingerwij- de beste volkskunstgroe- zingen waren verstrekt, pen uit het Vlaamse Zowel de grote Pools- Land, alhoewel wegens strumenten als een Vlaamse doedelzak, een draailier en origineel ou derwets slagwerk. De groep «Paesschen», uit Frankfurt-am-Main, speciaal voor de gelegen- be kinderen hadden alle plezier van de wereld toen ze in het stro mochten ravotten. [.'Per) ■tenaars aan bod laten oogstveld, een einde ver- pikken zelf het ploegen, somen en anderzijds de der op. Wel moest een «beren» met «voorge- inensen in kontakt laten weg worden gebaand proefde vloeistof» en het «men met de vruchten tussen de vele geparkeer- zaaien van loof. De klas- (an hun werk zijn doel- de wagens want niette- sieke gang in de realiteit iinden van deze VVV. genstaande de reglemen- die hier zo goed als mo- Paalklimmen, maar dan zonder bruine zeep. (Per) Lambert Van de Sijpe, steunpilaar van de Pikkeling. (Per) de vakantieperiode in heid overgekomen, ver een kleinere bezetting lustigde de mensen met dan voorzien, bracht ge- hun streekeigen speeltui- styleerd werk met ven- gen tot in de meest verlo- delzwaaien in eigen krea- ren hoekjes van de grote ties als «Vlaanderen, boomgaarden en weiden dierbaar Land» en typi- en droeg aldus werkelijk sche streekeigen volks- bij tot animatie tot en dansen. «De Langeman», met. die dit jaar 25 jaar aktief Bob Davidse, nonkel Duitse als de kleinere Franse stoommachine kreeg de minister met lut tele handgrepen in bewe ging. Alleszins heel wat vlotter dan verleden jaar. «Ik heb er me terdege op getraind», verklaarde Mare Galle dan ook glim lachend. een ongewoon Want ik ben groot en jij bent klein. (Per) Bob, welbespraakt en hu- f' moristisch, toonde dat hij zowel met kleine als met grote kinderen over de 5 voor - tal van vrolijke intermezzi waarbij hij niet alleen de 1 v jeugd maar ook de ou- - ders op zijn hand kreeg. Hij zou trouwens op zon- dagmorgen een pro- W*9fÊk3Êm^ gramma voor de jeugd- uitzendingen komen op- nemen waarbij pikken, Het einde van de «keten»; stro binden. (Per) Het laden der karren. (Per) De VVV vervolledigt hier mede weer haar patrimo nium en komt wellicht na nog enkele' jaren aan de hele oogstcyclus. Pikken, rijp of niet! «Met Margriet, pikken hjp of niet!» is een oud Baardegems gezegde. een échte overrompe- Gemeenschap Marc Gal ling. Ook tal van fotogra- Ie, ons allen welbekend fen en schilders kwamen o.m. door de taalwenken er ruim aan hun trekken op de BRT, aan de inkom, want originele kiekjes Samen met hem bemerk- maken was er alleszins ten we parlementariërs mogelijk. Ghis Willems, Jan Cau- Schilderachtig ook niet dron en Van der Niepen alleen het manueel pik- en tal van andere promi- ken zoals in de tijd van nenten.

De Voorpost | 1980 | | pagina 7