HERDERSEMSE KLOOSTERKAPEL EEN EEUWOUD! VAN ALLES WAT TE AFFLIGEM AALSTENAAR EDDY DE DONCKER WINT AIRTOUR-VLIEGTICKET» NAAR LIMA «Een huis voor velen!» Uitslag wedstrijd Affligemse PERU-wedstrijd STREEKNIEUWS Herdersem STREEKNIEUWS Moorsel STREEKNIEUWS Baardegem GEZIEN De Voorpost - 8.8.1980 - 13 Zondag 10 augustus zal het, dag op dag, juist een eeuw geleden zijn dat de Kloosterkapel te Herder- sem werd ingewijd. Dit gebeurde namelijk op 10 augustus 1880 en de kloostergemeenschap met aan het hoofd «moeder» Beatrijs wil dit niet onopge merkt laten voorbijgaan. Reeds op 7 en 8 juni werd het eeuwfeest in de kerk aangekondigd. Op het eerste gezicht is dat niet zo belangrijk, «het ver noemen nauwelijks waard». Wie echter die per kijkt kan er het zwij gen niet aan toe doen. Het werk van de zusters, een eeuw lang, kan niet worden weggemoffeld. Op bezoek in India zei onze koning tot een zus ter die een melaatse ver zorgde «Dat zou ik voor geen miljoen kunnen doen, zuster». «Ik ook niet, Sire», antwoordde de zuster gevat... 100 jaar kloosterkapel willen de zusters niet vie ren in triomf. Er is inder daad geen reden om in de huidige tijd viktorie te kraaien. Wel in een geest van bezinning. Ook in een geest van vra gen stellen over het klooster zelf dat geen «open-dur-dag» behoeft om «open» te zijn. Een versleten woonruimte voor alle zusters. Niet meer verantwooord. Bij na beschamend. Onder pleister en verf «in de jaren 1788 en 1789 gants ende geheel nieuw uyt den grond opgebou- wen door de abtdije van affligem». Hoe zou je daar met een bull-dozer durven tegenaan stoten? Konstrukties in staal en beton zijn zo kil. Restau reren wordt dan de dro om want een oud huis heeft een ziel en de mu ren zijn warmer. Sterker. Gedenkdag Op zondag 10 augustus te 10 u. plechtige Hoog mis in de kapel geceleb reerd door algemeen di- rekteur Poelvoorde opge luisterd door het Herder- sems parochiekoor. Daarna receptie voor zu sters en zangers, feest maal voor zusters en be jaarden en plechtig lof. Bezinningsavonden Op vrijdagen 26 septem ber, 24 oktober en 21 no vember met als thema «Eucharistie» bezin ningsavonden in de zaal van de school met inlei ding en gelegenheid tot het stellen van vragen. Telkens van 20 tot 22 u. In de kapel gaat dan ook een gebedsmoment door. Deze bezinningsavonden zouden onder de leiding staan van professor Van den Berghe doch wegens zijn wijding tot Bisschop (van Antwerpen) kijkt Zuster Beatrijs uit naar een ander eminent gees telijk leider. Tot deze be zinningsavonden wordt U trouwens onder alle missen op 13 en 14 sep tember door zuster Beat rijs, met enige toelich ting, uitgenodigd. Slotkonsert Maandag 29 december (vermoedelijk) te 20.30 u. slotkonsert in de kapel door het gemengd koor «Canticorum» uit Moor- sel o.l.v. Rudi Tas m.m.v. het Herdersems Paro chiekoor o.l.v. Jef Cop- pens en het Jeugdkoor «Harding» o.l.v. Leon De Smet. Gedenkboek Ter gelegenheid van dit eeuwfeest werd gepland een brochure uit te geven over het Herdersems klooster. Het werd echter een lijvig boek van 156 bladzijden met onuitge geven foto's, originele dokumenten in fac simi- lé, tabellen en schema's. «Een Huis voor Velen», opgedragen aan die ons zijn voorgegaan en aan geboden aan hen die op weg zijn werd voorbereid door Jozef Vermoesen en Fons Dierickx, samenges teld door Fons Dierickx en Zuster Beatrijs onder de eindredaktie van de Zuster. Met 450 fr. als kostprijs wordt het eerstdaags mogelijk U dit merkwaar dig boek aan te schaffen, gedrukt op de persen van De Decker te Ninove, waarborg van technische degelijkheid. Erin worden behandeld: algemene historiek (stichting, moeilijk begin en groei, verdere uit bouw en bloei) vieringen opdrachten: onder wijs, bejaardenzorg evolutie van het patri monium bijdragen. Door aanschaffen van dit waardevol boek kan U de zusters helpen een DRO OM te realiseren: aanko pen van een klein huisor gel als waardevol instru ment bij het zingen van Gods lof. Wie helpt wordt zeker uit genodigd bij inwijding en inspelen ervan en blijft genoteerd voor latere ini tiatieven. LH Verleden zondagnamiddag zeer veel bezoek aan de Affligemse Groepstentoonstelling in het burgerrecht verworven hebbend Kultureel Centrum. Een aantal zomerse rekreanten op trip via de Aalstersedreef «naar buiten» (Aalst zelf lag er rond 17 u. volledig verlaten bij, quasi een stad waar atoomkracht elk menselijk wezen had gebannen) maar meestal lief hebbers op hun maandelijks bezoek aan dit verm aard kunstoord. Regent plastische kun- nedenzaal voor zijn reke sten Stefaan De Wever ning. Pentekeningen, et- (1956) neemt met liefst sen, akwarellen en ook 55 werk(jes) de hele be- enig experimenteerwerk. Grillige boomvormen, bloemen en planten, komposities, dorpszich- ten, gebruiksvoor werpen. Een bont allegaartje waarbij ook elementaire geometrische samenstel lingen aan bod komen. Een jong talent dat nog wel openbloeit. In af wachting exposeerde De Wever reeds op een paar plaatsen en ook hier maakt hij op ons effekt door zijn eerlijkheid en ongekunstelheid. Her en der verspreid beeld houwwerk en houtsnij werk van Jos Nicolai (1918). Heiligen en profa ne beelden, naakten in vrij primitieve vorm spre ken alleszins aan. Op de bovenverdieping werk van Hilde De Lands heer (1959) met gedraai de potten en vazen, kolla- ges, komposities en ori gineel werk dat wijst op eigen kreativiteit, stijl en gedurfheid. Blikvanger werd alleszins het zeer origineel schaakbord in groot formaat. Lerares Josée D'Haese (1933) brengt haluciante koppen, vazen, grillige ormen, non-konformis- tisch en belangwekkend, zo door visie als door rea lisatie. Zoals uiteraard elke groepstentoonstelling een expo waarin ieder zijn gading vindt zo men maar niet te veeleisend is. Bij groepstentoonstel lingen is men dat inder daad liever niet. LH Parochiecentrum Ontvangen U dit week-end: Lieve en Alfons De Koninck. First Friday-club Op vrijdag 3 oktober komt de service-club «First Friday» naar Meldert. Eucharistieviering met kom- munie in de parochiekerk waarna eetmaal en samen zijn in het Parochiecentrum. Wijk «Ons Zonnig Huis» Mutsereel Op zaterdag 27 september vanaf 14.30 u. voorlich tingsvergadering i.v.m. de «Wijk Mutsereel», waar schijnlijk in het Parochiecentrum. Informatie over types, prijzen, leningsmogelijkheden en voorwaar den voor kandidaat-kopers. Eerlang meer informatie hieromtrent. Ken uw streek! Familiale zoektocht georganiseerd door de Marnix- ring-Hoppeland te rijden op een dag naar eigen keuze met de hele familie doorheen het Hoppeland. Afstand 50 km. Formule B van VTB-VAB. Enkel nodig een paar klare kijkers, meet- en schrijfgerei. Inschrij ving door storting van 250 fr. op rekening 426- 2137061-32 van «Zoektocht Marnixring Hoppeland». Vanaf de tweede bijzitter 200 fr. Prachtige prijzen. Prijsuitreiking zaterdag 27 september in de feestzaal van het Ascanuskollege te Walfergem. Ze wordt voorafgegaan door gezamenlijke oplossing van de vragen met dia-montage. Bidtocht Op vrijdag 15 augustus ter ere van O.L.V. van Affligem bidtocht te 17 u. waarna echaristieviering te 18 u. St.-Rochusviering Op zaterdag 16 oogst St.-Rochusviering aan de Nie- velkapel. Vanaf 20 u. gezellig samenzijn aan de kapel die in 1560 werd gebouwd op Meldert van de pest te vrijwaren. Op zondag 17 oogst te 9.30 u. mis aan de kapel opgeluisterd door «Jong Talent». Zandschilder Ro ger De Boeck strooit er een zandtapijt. Vanaf 11 u. grote hondenshow door de Kynologische Vereniging Nievel-Kapel waarbij internationale keurders talrijke rashonden zullen keuren. Gelegenheid tot landelijke middagmaal: friet met stoverij of kip.. Naar Tirol U kan nog mee naar Tirol met J. Muylaert op maandag 11 augustus aan de prijs in volpension van 7960 fr. voor zeven dagen met mogelijkheid tot bijwonen van de Passiespelen te Overammergau. Verder tochten door het Lechtal, bestijgen van de Zugspitze, bezoek aan Kleinwalsertal en aan de romantische kastelen van Ludwig II. Start te Meldert zelf. Ook op maandag 8 september aan de prijs van slechts 7600 fr. Telkens verblijf in Hotel «Goldenes Hirsch». Geschiedenis van Meldert Als de drukker zijn belofte nakomt, en waarom zou dit niet het geval zijn, komen de boeken over de Geschiedenis van Meldert dit week-end te Meldert aan. Af te halen met het kwijtschrift a.u.b. Kleuters Kleuters die voor 1 april 1981 drie jaar zijn geworden kunnen in de kleuterschool van de vrije gesubsidieer de zustersschool te Meldert worden ingeschreven op zaterdag 9 oogst tussen 14 en 16 u. Ruitertornooi Op zondag 31 augustus te Meldert Ruitertornooi van de Kravaalruiters. Nadere détails volgen. THOR ging van start Verleden zaterdag opende voetbalklub THOR kokerij het nieuwe seizoen. E.H. Pastoor Honoré Standaert celebreerde een mis in openlucht op het voetbalplein en de Faluintjeskapel luisterde deze eucharistievie ring muzikaal op. In vriendenwedstrijden win Thor 1 met 3-2 van Eendracht Welle" en in vervanging van Thor 2 tegen Welle II speelden de juniors gelijk tegen de reserveploeg (1-1). Daarna ging in de ruime, moderne kantien de huldi ging door van de knapen A die de kampioenstitel behaalden met overhandiging van trofeeën. De echt genoten van voorzitter Jozef Van den Steen en trainer O-"? Waegeneer werden in de bloemen gezet De winnaars van de Affligemse Peru-wedstrijd zijn bekend! De hoofdprijs, een gratis vliegreis naar Peru en terug, werd in de wacht gesleept door Eddy De Doncker uit de Gast huisstraat nr. 10, die voor de VAB-rijlesnemers zeker geen onbekende is. De wedstrijd was ingericht t.g.v. genoemde Peru-tentoon- stelling in het kultureel centrum te Affligem, in juni j.l., waar voornamelijk kunstambachtelijk werk uit Peru werd getoond naast een opmerkelijk aantal pre-Columbiaanse voorwerpen. Dit alles gebeurde op initio- Lima retour, als hoofdprijs tief van de werkgroep Peru, beschikbaar te krijgen van in samenwerking met het zowat de grootste «tour- «originele geschenken win- operator» te lande, n.l. keltje Hilkka», dat instond «Airtour», voor de rechtstreekse in- Deze speciale vliegtuig-ze- voer van het Peruaans arti- tel werd zowel beschikbaar sanaat. gesteld binnen het gewone Samen met het Dender- Airtour-programma als bij mondse reisbureau «Boey- de, speciaal door de werk- kens-Reizen» was men er groep georganiseerde, IN- voor de gelegenheid in ge- CA en Pre-INCA - reizen slaagd niet minder dan een naar Peru, waarvoor op dit vliegtuig-«seat» Brussel - moment trouwens nog kan worden ingeschreven. De deelnemers aan de Pe ru-wedstrijd dienden op vol gende vragen te ant woorden: 1Welke stad is de hoofd stad van Peru? 2. Welke Inca-ruines wer den in 1911 door Herman Bingham ontdekt in het An- desgebergte? 3. Op welke hoogte ligt het Titicaca-meer? 4. Hóeveel procent van de Peruaanse bevolking is In diaans? 5. Wie van de vier broers der Ayarddynastie is de stichter der Inca-dynastie? Als bijkomende en meteen zendingen. Helaas toch ook schiftingsvraag, diende nog fout vielen er niet men het juiste aantal goede minder dan 44 af, die een inzendingen op te geven. Qf meerdere van de eerste In totaal waren er 233 in- vijf vragen foutief hadden door Thor-Manager Robert Van De Maele. Thor neemt verder deel aan de Beker van de Dender streek met matchen tegen St.-Antelinks (10.8), C. Viane (18.8 thuis), Schendelbeke (24.8, thuis) en tegen S.K. Overmere (31.8). De finale van het Minie- mentornooi te Baardegem verloor Thor na penaltys in de loting. Gouden Wiel Wielerklub «Gouden Wiel» kreeg verleden zondag slechts 13 deelnemers aan de start. Deze wedstrijd voor juniores werd gewonnen door Roger Van den Bossche uit Aalst voor Lieven Braeckman, Nico Lens, Gino Verhasselt, Erik Van Moerkerke en 6 andere die de eindstreep overschreden. Harmonie, 21 u.: Dansavond met het amusementsor kest «Danny's Party Club». Zondag 17 oogst: van 12 tot 16 u. gezinsmaaltijden, 19 u.: dansavond met het amusementsorkest van de gebroeders Matthijs. Doorlopend Weinstube en res taurant. Maandag 18 oogst: 14.30 u.: feestnamiddag voor gepensioneerden met het orkest der gebroeders Matthijs. Dit jaar reuze-tombola met als hoofdprijs naar keuze een dames- of herenfiets. Verder tal van waardevolle prijzen. beantwoord. Er bleven dus niet minder dan 190 juiste antwoord-inzendingen over. Het dichtst bij dit aantal raadde als zesde ant woord Eddy De Doncker uit de Gasthuisstraat nr. 10 te Aalst die meteen hier door de hoofdprijs in de wacht sleept. Deze prijs zal hem, in de vorm van een reischeque, worden overhandigd door Luc Van Caelenberghe, af gevaardigde van Airtour, op de zetel van het Dender- mondse reisbureau Boey- kens, in het bijzijn van dhr. Reginald De Schepper, di: rekteur van Boeykens-rei- zen, en van Eric Van der Eist voor de «werkgroep PERU». Naast of na Eddy De Doncker kwamen er nog negen deelnemers voor een prijs in aanmerking Het zijn achtereenvolgens: Her man Vermeersch uit Haal- tert. Steven Daelman uit Erembodegem, Ledie Van Impe uit Aalst, Myriam De Cremer uit Erembodegem, Veerle Collens uit Essene, Jan De Maerschalck uit Op wijk, Luc Van Thielen uit Anderlecht (Brussel), Flori- do Daelman uit Erembode gem, Caroline Christiaens uit Essene, Annie Coppens uit Aalst en Kris De Cock uit Mechelen. Zij zullen al len persoonlijk nog worden bericht. De overige deelne mers, die eveneens de juiste antwoorden op de gestelde vragen hebben gegeven, worden bij wijze van atten tie en als troost voor hun onfortuinlijk gokken, be dacht met een gratis in gang-ticket voor de Aal- sterse jaarbeurs. Melden wij nog dat, en de hoofdprijswinnaar en de overige eerste negen «juiste antwoorden», samen met hun verwanten, voor de of ficiële prijsuitreiking zullen worden uitgenodigd op de stand van het geschenken winkeltje Hilkka op de Aal- sterse Jaarbeurs. n.N. Pas- en Steenbeek Na de wandeling van verleden zondag georgani seerd door het aktiekomitee «Pas- en Steenbeek» waarbij de zinloosheid van de geplande werken in het natuurgebied van de Pas- en Steenbeek aan de kaak werden gesteld door het KS van 1.02.80 wordt een tweede wandeling, deze keer stroomafwaarts, georganisseerd op zondag 10 augustus met samen komst aan het Kruispunt Grote Baan, Middenweg te Herdersem te 14.30 u. Belottersklub St.-Antonius Op zaterdag 16 augustus te 20 u. in café St.-Antonius belotavond van de St.-Antoniusvrienden. De Toren Op vrijdag 8 augustus vanaf 20 u. in café St.- Antonius schaakavond van schaakklub «De Toren». Wandelen Met de TVB op wandel op zondag 10 oogst op het Anna Bijns- en Stroperspad te Beveren-Waas. Ver trek te 15 u. aan de kerk aldaar. Gewone voor waarden. Uitstap Per autocar met VTB-VAB op zondag 17 oogst naar Lier (Zimmertoren, stadhuis, begijnhof, St.-Margare- takerk). Middagmaal in de Marnishoeve. Na de mid dag wandelen in de bosrijke streek tussen Herentals en Lichtaart. Prijs, vervoer, fooi, bezoeken, middag maal aan 300 fr. inbegrepen 550 fr. Vertrek Aalst, Grote Markt te 7.30 u., te Wieze 7 u. Dagwandeling Van Zwijndrecht naar Temse 25 km.) vanaf 9 u. Samenkomst bij VAB-kompleks te Zwijndrecht, uitrit E3 Zwijndrecht-Burcht. Knapzak mee a.u.b. Centrumfeesten Volgend week-end de jaarlijkse grootse Centrum feesten met volgend programma: Vrijdag 15 oogst: te 9.30 u. grote vinkenzetting m.m.v. «De Boskantvink». 2000 fr. vooruit. Beker, talrijke natuurprijzen. Zaterdag 16 oogst: 20 u.: bezoek van de Koninklijke Feestprogramma Sanny Drive-ln-Shows presenteert te Moorsel op vrijdag 15 oogst «10 jaar Willy Sommers», begin te 20 u. Op zaterdag 16 oogst te 19 u. Top-Tien met Mieke, Benny Scott, Salim Segers, Paul Roelandt, Juul Kabas, Charel Jansens en Co Flower en Bobby Prins. Presentatie Eddie Verny. Op zondag 17 oogst komt dan niemand minder dan Will Tura. Baar Beauraing Op vrijdag 22 augustus bedevaart naar Beauraing. Start te 6.30 u. Prijs: 280 fr. Inschrijven: Molenstraat 40. Faubourg-Jaarmarkt Zaterdag 30 augustus 17 uur: opening van de Faubourg handelsexpo in de parochiezaal. 18 uur: prijsuitreiking van de tekenwedstrijd der gemeentescholen in de parochiezaal. 20 uur: Pottenbal in Gasthof Vonck met het orkest «De Gensters» en met medewerking van Euroveiling Brussel. Verkiezing van de 1ste «Faluinboer». Maandag 1 september 15 uur: koffietafel voor ouden van dagen en gehandi capten van gans de gemeente in «Gasthof Vonck». Dinsdag 2 september Faubourg-Jaarmarkt 93ste uitgave 10 uur: optocht door de gemeente van folkloristische en komische groepen. 10 uur: keuring van kleinvee, uitbetaling in «Café Fies». 13 uur: schouwing van de groepen, Prijsuitreiking in de parochiezaal. 14 uur: Grote Veeprijskamp, Gewestelijk en Gemee ntelijk. Pony- en Paardenkeuring in verschillende reeksen. Uitbetaling in «Gasthof Vonck». Kinderen hebben niet veel nodig om zich te amuse ren, de pet van pa is reeds voldoende. Dit jongetje van het Herdersemse monnikenhof kan rustig deel nemen aan de wedstrijd «De Witte van Zichem». Wij noemen hem in elk geval De Witte van Herdersem. (Per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 13