muit Johny De Nul, Dirk Heirweg ,en Jenny De Smet naar wereldkampioenschap Slechts Hamme, Lokerse en SK 'l overleven eerste ronde Ronde van Nederland kriteriumtoer BALLI Anne-Marie Van Nuffel: 1.500 meter rekord Aalst UE.JEV)H£ Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221,4a 60 Beker van België De Voorpost VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1980 SPORT Dirk Heirweg De vroede heren van de BWB hebben hun keuze voor het wereldkampioen schap vrijgegeven. Op de weg geen William Tackaert. Geen enkele streekprof trouwens. Wel kreeg Jan Bogaert een plaatsje op de «invallersbank», doch dat mag je dan een doekje voor het bloeden noemen. Toch trekken drie van onze vertegenwoordigers de Franse grens over. Johny De Nul neemt deel aan het achtervolgingstornooi, sa men met Dirk Baert. Een experiment eigenlijk, al mag gezegd worden dat Johny zijn weg vindt op het ovaal en hij verduiveld snel en lang «op zyn eentje» kan fietsen. De Nul onmiddellijk een favorietenrol toebede len, vinden we een beetje té optimistisch. Toch zal de Schoonaardenaar meer doen dan er als figurant bijlopen. We duimen voor hem. Dirk Heirweg is erg bedre ven in het puntenrjjden. Vandaar dat zyn selektie gewettigd is. De Zeienaar, steeds groot in grote om standigheden, (dat bewees h(j trouwens in het natio naal wegkampioenschap) kan voor een verrassende prestatie instaan. Blikvanger is Jenny De Smet: vorig jaar zilver op de weg. Wat in 1980. Als de andere Belgische meisjes achter haar staan, start ze allesbehalve kansloos. Als toemaat betwist Jenny ook het achtervolgingstornooi. Johny De Nul Vandaag de dag moet je als organisator erg vindingrijk zyn om volk te lokken. Dat hebben de mensen die achter de Ronde van Nederland staan begrepen. Show willen de fanaten voor hun lieve centen. Die krijgen ze ook ais ze op maandag 11 augustus afzakken naar 's lands grootste marktplein waar een ongeveer zes uren durend spektakel wordt opgevoerd. Achter de organisatie van aan de proloog over 3,2 dit gebeuren staan «De kilometer begint.Dat mini- Zwaantjesvrienden» waar- tijdritje, eigenlijk een blitz- van staatssekretaris Wil- voorstelling van de deelne- lockx erevoorzitter is Jozef mers loopt over het hele De Coninck voorzitter, Ed- parcours Grote Markt- dy Geerinck ondervoorzit- Parklaan. Favoriet in dat ter, Ray Dierickx penning- akrobatisch cirkusnum- meester, Frans De Nil se- mertje is vanzelfsprekend kretaris en waarvan Alfons Gerrie Kneteman. Als een j Barbier, Gilbert Beck, Wil- Tour de France wordt afge- liam De Roos, René en rond met een kriterium op j Ronny D'Hondt, Marcel de Champs Elysées, waar- Mels, Francois Stremesch om zou een Ronde van Ne en Alois Van Raemdonck derland dan niet al rondjes- de andere voortrekkers draaiend van start mogen? zijn. Het zal erg moeilijk zijn de ploeg Post van de eindzege Touwtrekken te houden in deze ronde. Doen Jan Raas, Joop Zoe- Etienne Van der Helst temelk en de andere «Stur- heeft destijds ondervonden mers» van de Postploeg hoe sterk die formatie wel mee? Die vraag bleef een is. Van der Helst, die deze tijd onbeantwoord. Het rittenwedstrijd steeds een was touwtrekken rond kolfje naar zijn hand wist publiciteit op de oranjetrui werd op een goeie keer j die de «Tourleider» over de tijdens de allerlaatste en schouders krijgt. Peter Post beslissende tijdrit door de had vanzelfsprekend niets roodgele flanks uit de oran tegen de kleur. Wél tegen jetrui gereden. Toch ma de naam van het konkurre- ken we ons sterk, hoe fel de rend merk die erop staat, konkurrentie ook wezen I Het «geschil» lijkt bijge- zal, dat de Safirploeg van legd en Rleigh, dé blikvan- Marcel Moens en Florent 1 ger is er dan toch bij wan- Van Vaerenberg weer een neer maandag 11 augustus vooraanstaande rol speelt om 16 uur de eerste renner in deze «Tour». slechts drie van onze pro- ten. Vorig seizoen was er naar «Tweede». Er is nu vincialers overleefden de pech mee gemoeid, doch eéh totaal nieuwe aanpak eerste ronde van de Beker nadien bleek dat het niet erf Staf Blanckaert, een van België. VW Hamme, ronddraaide, ook niet in de oudgediende van de klub, Lokerse en SK Aalst. kompetitie, al werd eerder is een man die weet waar De oranjegroenen uit Aalst beloftevol van start gegaan, de klepel hangt en hoe hij zijïi échte bckcFSpvviS"-" «Eskaa» deeradeerde zelfs het als trainer moet aan- W rHu?x Jan Bogaert pakken. Aalst bleef in Avelgem overeind en toon de zich in het strafschopne- men bedrevener dan de Westvlamingen. Er staat voor zondag een zeer moei lijke verplaatsing (alweer buitenshuis spelen, jaja) naar het grensstadje WêF- vik op de agenda. Lokerse SV reisde ook al naar West-Vlaanderen. In Koksijde werd het een veelzeggende 2-4 zege. De volgende tegenstander wordt Lauwe, een ploeg die destijds onder impuls van wondermannetje Filip Lejour met zevenmijlslaar zen uit provinviale naar Derde Nationale spurtte, maar mettertijd lauwer en flauwer ging voetballen en nu weer uit de hogere afde lingen werd gebonjoerd. Een en ander betekent niet dat Lokerse een hapje heeft aan de voetballers met de witte ster op de shirts. Het wordt zelfs een moeilijke opdracht, doch de poulains van Antoine De Nul starten evenwel in een favorietenrol. Vigor Wuitens Hamme had aan de Waaltjes uit Soig- nies taaie tegenstanders. u_, jytoto >"*crikt konden de wuitens aisianu nemen van hun konkurren- ten: na een 3-3 score mik ten Schuddinck, Smet en dan nog eens Schuddinck raak, zodat met 6-3 werd afgefloten. Hamme heeft het getroffen: er mag zon dag opnieuw in eigen sta dion gevoetbald. Een la chertje wordt het niet, want Wijgmaal is allesbe halve te onderschatten. Klauwaerts Kemzeke ver speelde de kwalifikatie bij het penalty trappen. Roe- landt had negen minuten voor affluiten een 2-3 ach terstand in een hoopgeven de draw omgebogen, doch vanop de elfmeterstip toon de Racing Wetteren zich bedrevener (2-3). De 1-0 nederlaag van KAV Dendermonde te Lovende- gem wordt onverdiend ge noemd. Paarsblauw was de betere ploeg, doch pech en een formidabele thuiskee- fy'^Mcu d2t ^ender- pvi u moftde naar een verdiende en veilige voorsprong klom. Een goaltje van De Meyer, een kwartier voor het einde, beslist over het resultaat. KAVD scherpt de konditie aan met een avondmatch tegen de fa- nionpioeg van Eendracht Aalst op zaterdag 9 au gustus. SK Lebbeke forceerde in Smt-MaficiiS-LSISir. L'ijHB een strafschoppenverlen- ging. Tien minuten voor tijd knalde Meert raak voor blauwwit, doch kort nadien stelde De Groote orde op zaken. Het draaide zelfs nog op een 2-1 nedeilaag uit voor Hans Schönig en zijn maats, want de Neder lander Ottens prikte nog een tweede balletje tegen b£t Lcbbekenet. De laatste tien minuten was er uüs heel wat sensatie te beleven. Uitslagen - Hamme-Soignies Lovendeg.-KAVD Kemzeke-R. Wetteren Koksijde-Lok. SV Latem-SK Lebbeke Avelg.-SK Aalst Kalender (16 u.) Haru.T.e-"7:--— Lokerse-Lauwe 6-3 1-0 3-3 2-4 2-1 0-0 In Rome, waar in tegenstel- Jer. Niet slecht, doch verge- verrichting van Anne-Marie wil je: bij ons zijn atleten ling tot de Olympische Spe- leken met de 1,98 meter van Van Nuffel, die met een nog steeds échte amateurs, len, ook Amerikanen en Sarah Simioni, geen top- vijfde plaats ongeveer elf se- Geen opgefokte profs zoals Westduitsers de spikes aan- prestatie. Dat kan trouwens konden boven de tijd van in tal van andere landen, trokken, heeft Anne-Marie ook gezegd worden over de Kazankina bleef. Maar wat Van Nuffel een nieuw natio- naai rekord over de 1.500 meter gelopen. Met een tijd van 4.09.2 deed ze beter dan Bernadette Van Roy. Je zou het een sportieve weer wraak kunnen noemen voor haar beste tijd» over de 800 meter die ze in Moskou on der het alziend oog van de elektronische spionneer zette. Meteen stak ze een verwijtende vinger uit naar de bonzen van de atletiek- bond die het vertikten haar aan te wijzen voor de Olym pische 1.500 meter. Tijdens het komende weekeinde worden op de Heizei de nationale kampioenschap pen betwist. Toont Anne- Marie daar nog eens hoe sterk ze wel is. Ook Chris Soetewey was in Rome. Haar 1,88 meter van Moskou haalde ze niet. Ze bleef «hangen» op 1,85 me-

De Voorpost | 1980 | | pagina 17