Eind goed, al goed Eric Delmulle: Het ziet er goed uit» Beker van België Hoopgevende prestatie Door onkans uit Beker Beker van Vlaanderen Het gaat crescendo KAV legen Eendracht Aalst W DondorRior.Jc SK Sint-Niklaas-SK Beveren 1-3 De 3000 toeschouwers hebben het zich woensdagavond zeker niet beklaagd toen ze naar de VVatermolendreef afzakten. SK Beveren testte de IJslander Thorleifsson in de voorlijn maar dat viel nogal negatief uit. Uiteraard kan je een speler op één wedstrijd niet voldoende beoordelen, maar als spits kwam hij toch té weinig uit de verf om te kunnen imponeren. Snelheid had hij wel, maar bij het doelschieten kwam hij toch te kort. By SK Sint-Niklaas waren titularissen van vorig jaar, Luc Van Haevere en Franky De Daele niet van de partij. Evenmin zat Pierre Deraet op de bank. De twee eerstge noemde spelers zyn gekwetst. De Antwerpenaar is nogal wispelturig, vandaar dat hij door trainer Wiliems links werd gelaten. Beide ploegen schenen met problemen te kampen te hebben. Zo was er wel de aanwezigheid van Jean Janssens, maar dan in bur ger. Wat op zich te denken geeft voor de ouwe getrou we. Anderzijds is het zo dat de Beverse geelblauwennu keuze in overvloed hebben. Bij de thuisploeg trad Bru no Van Bladel opnieuw in de achterste linie a^n. Daar presteert hij heel wat beter dan in de middenlijn waar voor hij in feite aangekocht werd. Meteen stond de Lie renaar voor de tweede Beveren testte de IJslander Thorleifsson tegen Sint-Niklaas. de witte raaf bleek hij echter niet (Sint-Niklaas-Beveren 1-2) (pm) maal tegen «toren» Albert opgesteld maar met deze prestatie kon hij die van de heenwedstrijd rustig doen vergeten. Positief dus. Aan Sint-Niklaas woens dagavond de kans om aan te tonen dat men op korte tijd relatief heel wat verbe terd is. Ook dat bleek na afloop van de wedstrijd eerder in positieve zin ge ïnterpreteerd te moeten worden. Er is dus heel wat hoop aan de Watermolen- dreef. Men kan het de thuisploeg niet ten kwade duiden dat ze tegen een gereputeerde én veel snellere tegenstan der op achterstand kwam. Hierbij ging naar ons oor deel de SK-verdediging niet helemaal vrijuit. Jas pers kon immers met een gemeten kruispass Albert bedienen die de kans kreeg aangeboden om recht streeks het leder op de slof te nemen. Gevolg: doel man Stickens had er het kijken naar: 0-1 na een goede tien minuten. Toen De Groote even miste, kreeg Schönberger dé kans om de stand te verdubbe len, maar ook hij verkeek zich op deze wenkende kans. Het gaf te denken want dat was reeds de tweede maal binnen dat al lereerste kwartier. Datzelfde euvel gebeurde Cluytens toen hij de bal geserveerd kreeg via een hakje van Wilfried Van Moer, maar hier kon Stic kens gepast redding brengen. Die aktie werd trouwens onmiddellijk gevolgd door een flitsende beweging van een uitstekende Lacroix bij Sportkring die het leder ij lings voorlangs stuurde. Ondertussen deed Caers bij de thuisploeg in de mid- densektor uitstekend werk. Dat zou zo blijven duren gedurende de volle 90 minuten. Wie zich echter af en toe Cluytens knalt naar doel. Caers, Thorleifsson en De Groote kijken toe (Sint- Niklaas-Beveren 1-3) (pm) verkeek op een drietal si tuaties, was scheidsrechter Van der Linden. Sportkring was daar ruim het slachtoffer van waarbij dan toch één rijpe doelkans mag geciteerd worden, al weer via Lacroix. Dit houdt meteen in dat de lokalen er niet zo maar voor spek en bonen bijlie pen, integendeel. Na hoekschop De Mulder tartte Lacroix nog eens de paal en de verrassing was voor de bezoekers kom pleet toen De Groote van buiten de backarea Pfaff zo maar versloeg. Beverens doelman zag het leder tus sen het bos van benen hele maal niet aankomen zodat hij in feite niks meer dan een wanhoopspoging kon ondernemen: 1-1. Na de rust bracht Beveren twee verse krachten in: Weihrauch en Schoofs. De Cubber en Schönberger (met twee generaals kan je blijkbaar niks doen op het veld) werden langszij gelaten. Onmiddellijk na de herne ming kwam Beveren op voorsprong. Cluytens, vaak aalvlug maar soms iets te overhaast, zag Weihrauch op de goede plaats en klaar was kees (1-2). Paniek Sportkring zag de lauweren die het geoogst had tijdens de eerste helft zo maar wegdeemsteren. Er ont stond wat paniek in de laat ste vier en dat hoef je nu net niet tegen Beveren te doen. Daarmee konden zo wel Baecke als Van Moer en ten slotte Albert Stic kens op de korrel nemen, waarbij de Duitser alweer het pleit won: 1-3. Nu Beveren op komforta- bele voorsprong stond, eb de de spanning wat weg. Creve kwam nu in voor de IJslander Thorleifsson, maar Sportkring wees op nieuw de weg. Een paar goede kansen via Caers (met het hoofd) en een erg offensieve De Mulder be sloten de partij waarbij Ga rot nog vervangen werd op de liberoplaats door Danny Pfaff. Wellicht heeft deze wed strijd beide trainers aan het denken gezet. Robert Wil iems zag de progressiviteit van zijn werk en bij Beve ren moet toch een en ander duidelijk worden in de mid- densektor. Van Moer is een certitude, dat staat bui ten kijf. Hij speelde ge woon uitstekend toen Schönberger van het veld verdween. De Cubber lijkt ons nog iets té weinig per soonlijkheid te hebben om zijn stempel op waardige wijze door te drukken. Als Weihrauch zelfs in het mid denrif heel goed zijn streng trekt, vragen we ons toch af of een té veel aan spelers Trainer Robert Wiliems was duidelijk opgetogen toen het wedstrijdeinde klonk. Zijn team had wel met 1-3 verloren maar aan die uitslag tilde hij duidelijk niet al te erg. «Immers,» zo stelde hij. «in eerste klasse gaat het eenvoudig 'hup en voorbij', dat zie je nog zo niet in de tweede nationale.Volgens hem, en dit klopt trouwens, hebben De Mulder en Lacroix zich duidelijk als aanwinsten getoond. Bovendien is er in het team een flinke progressie te konstateren. Als we zó aan huis spelen tegen tweedeklasse elftallen, moeten we zeker geen schrik hebben. Het middenveld is sterker geworden tegenover vorig seizoen, zie maar naar wat Caers allemaal presteert. Van Bladel hebben we noodgedwongen naar de achlerlinie overgeheveld en dat lijkt nu eveneens een zeer positieve zaak. Als de gekwetste spelers nu terugkomen, ontstaat er een probleem, zo gaf hij grif toe. Maar het is aan de trainer om die op te lossen. Kollega's die ook vele wedstrijden van Sportkring hebben gezien, stemden trouwens in dat er duidelijk een kentering ten goede is bij de geelblauwen. Als je weet dat Bruno Marin, Gino Nijs en ex-soldaat Ivo Wouters nu op de bank zitten, mag men toch van een zekere weelde bij Sportkring spreken. Het zit dus wel degelijk goed, ook al is er een schaduwzijde te bespeuren: Cornelis, een speler die normaal boven de anderen zou moeten steken, komt vooralsnog niet aan zijn rendement. Hieraan moet dringend gewerkt worden want hij loopt zowat verloren in een huidig degelijk draaiend elftal. Zijn prestaties liggen momenteel onder het mini mum, wat enigszins de verbazing wekt omdat hij toch in Berchems voorlijn het mooi weer maakte. Als we ons niet vergissen is Berchem toch een... eersteklas- se klub... niet het cruciale probleem wordt bij SK Beveren dat werkelijk beschikt over een vat vol talent, wat moeilijk. latent kan gelaten worden als je de zaken zo bekijkt. Robert Goethals en Rik Pauwels moeten gelukkige mensen zijn bij het zien van zoveel kernspelers die el kaar waard zijn. Maar ook zij zullen sakkeren omdat zij knappe waarden langszij of op de bank zullen moe ten laten. Maar ja, zegt u lezer, zo is het altijd iets in dat voetbal wereld je... André GOVAERT De ploegen SK Sint-Niklaas: Stickens, De Groote, Lodewijckx, A.G. Van Bladel, Beirinckx, Be vers, Caers, Schouppe, De Mulder, Cornelis. Lacroix. SK Beverent Pfaff, Jaspers, Garot, Buyl, Baecke, De Cubber. Schönberger, Al- bert, Van Moer, Cluytens, Thorleifsson. Doelpunten: 12' Albert 0-1 44'De Groote 1-1 46' Weihrauch 1-2 51' Albert 1-3 Kaarten: geen Wijzigingen 46' Weihrauch en Schoofs i.p.v. De Cubber en Schön berger 66' Creve i.p.v. Thor leifsson Toeschouwers: 3000 Scheidsrechter: de heer Van der Linden Koksjjde Lokerse SV Tegen het Westvlaamse team van Wilfried Puis heeft Lokerse SV bewezen dat alle elementen aanwe zig zijn om een sterk sei zoen te spelen. Vooral de aanval kwam reeds sterk uit de verf want er was een lakse scheidsrechter nodig om te vermijden dat Kok- sijde nog zwaarder geteis terd werd. De vaststelling dat bij Lokerse SV meer dan voortreffelijke verster king werd aangevoerd werd dan ook nog eens nadruk kelijk bevestigd. Maar ook sommige rasechte Loke raars zijn reeds in grote doen. Vooral dan Michael Van Bocxlaer. Een aanval ler met talent die halverwe ge vorig seizoen uitgescha keld werd met een voetbal blessure. Maar Michael staat er nu terug. Sterker dan ooit tevoren. Hij liet een geweldige indruk te Koksijde en was bovendien goed voor twee treffers. De Lokerse zege is aan de kust in feite nooit in gevaar geweest. Dit ondanks het ii'. Süiens geen beroep kon doen op zijn flankverdedigers Van Rumst (verlof) en Etienne Everaert (lichte blessure) terwijl libero Ott nog de training moet hervatten. Maar ondanks die verzwak te defensie nam Lokerse kordaat het initiatief en reeds na 14 minuten kon Michael op aangeven van van Driessche de stand Bij Jong Lede openen. Lokerse probeer de aan de overzijde Koksij de op te vangen met de buitenspelval maar de lijn rechter was niet altijd be reid om de lokale aanvals- akties af te breken. De der de keer was het trouwens raak en alles was te herdoen. DriC IT.HÏütcii na de rust waf het evenwel weer Mi chael Van Bocxlaer die, na samenspel met Van Rom- paey, SV een tweede keer op winst bracht. Maar de bezoekende vreugde duur de niet lang want na een mislukt uittrappen van Van den Bogaert volgde een misverstand met Schatte- man die in eigen doel schoot. Maar Lokerse SV liet zich niet ontmoedigen en ging nog nadrukkelijker domineren. Toen trapte Ollevier keurig de straf schop en het was 2-3. Op de 70' scoorde libero Olle vier weer na een sensatio nele opmars waarbij hij een reeks dubbelpassen had uitgelokt. Meteen waren He roodwitten definitief buiten schot. Uiteraard zijn na deze eer ste bekerzege nog niet alle problemen opgelost. Voor al de samenhang in de ploeg kan nog duidelijk op gedreven worden. Begrij pelijk wanneer er zoveel nieuw bloed in de ploeg gepompt werd. Maar voor Prudent Bettens is het on getwijfeld een geruststel ling dat in dit eerste offi cieel treffen gebleken is dat het spelerspotentieel aan wezig is om er inderdaad een groot seizoen van te maken. Dat de verdediging in Koksijde niet zo sterk uit de verf kwam was begrijpe lijk. De afwezigheid van V«nD..m»..C",r- - numsi en üvcraerr net zich gevoelen. Toch twee peilers uit de ploeg die bo vendien door hun offensie ve instelling kunnen mee bouwen aan het aanvallend voetbal dat Lokerse S.V. dit jaar wil produceren. W.S. Lauwe Voor de tweede bekerop dracht krijgt Lokerse SV het bezoek van W.S. Lau we, een ploeg die geruime tijd in derde klasse speelde maar inmiddels naar eerste provinciale is gezakt. Een hindernis die Lokerse S.V. beslist wil nemen want op Bokslaar wil men ook in het kader van de Beker van België iets presteren. Een streven dat de vorige jaren vrijwel nooit resultaat ople verde. Wie het nieuwe S.V. aan het werk wil zien wordt zondag te 16 uur in de Schepeputstraat verwacht. De tweede ploeg van Lo kerse S.V. die zaterdag 2-2 gelijkspeelde tegen Kruibe- ke, komt reeds zaterdag te 19 uur in het veld en dit keer tegen Stekene. W.V.L. Sinds een drietal weken heeft Eric Delmulle bij der deklasser Jong Lede zijn nieuwe taak als trainer op genomen. Een drietal vriendschappelijke wedstrij den werden afgehaspeld en na afloop van de jongste wedstrijd op Witgoor Dessel maakten we een praatje met hem. «Er werden tot nu toe drie wedstrijden gespeeld en tweemaal werd gewonnen. We wisten zes maal te sco ren en dit is toch wel belang- Zaterdag 9 augustus om 20 uur Na de ongelukkige uitschakeling in de strijd voor de Beker van België, gaat KAV Dendermonde niet bij de pakken zitten. Neutrale waarnemers deelden mee dat het new-look paarsblauw over een zeer sterk en vooral homogeen team beschikt. En dan verscheen KAVD nog niet eens «au grand complet» aan de kick-off. Hoe dan ook, op zaterdag 9 augustus om 20 uur wordt de voetbalfans een buitenkansje geboden, op het stadion te Grembergen neemt KAVD het op tegen het eerste team van Tweede Nationaler Een dracht Aalst. rijk. Op Witgoor Dessel kon de stand heel wat hoger zijn opgelopen. Na een halfuur stond de thuisploeg immers met 0-3 in het krijt met een doelpunt van De Groote en twee van Dielt- jens. Een wolkbreuk was toen spelbreker en aan de rust bleven de spelers ruim een kwartier langer dan voorzien in de kleedka mers. Dit brak enigszins de koncentratie en toen de we- deroptredende Rudy Van o-"- i—«v mcr'rieming in de modder weggleed, kon de thuisploeg kansrijk mil deren. De veer bleek enigs zins gebroken bij Jong Lede maar precies toen Witgoor Dessel op zoek ging naar de gelijkmaker voltrok Dielt- jens zijn hattrick (2-4). Ui teraard ben ik zeer tevre den. Er is een flinke verbe tering waar te nemen na drie trainingen en evenveel wed strijden. Trouwens ook in Turnhout lag Jong Lede be paald niet onder. De nieuwe klub van Roger Mergeay wist enkel een slippertje van Mare D'Hondt en een grensgeval van buitenspel te benutten om naar een veili ge 2-0 voorsprong te klim men. Het feit dat we achter af wisten tegen te scoren, hield de belofte in dat het snel zou veranderen. Hier zijn we nu blijkbaar reeds aan toe. Ging men op Turn hout wat te overhaast in de aanval, dan werd op Eeklo waar met 1-2 werd gewon nen reeds heel wat meer georganiseerd te werk ge gaan. Na afloop van de jongste wedstriid kunnen wd reeds enkele besluiten trek ken die positief te noemen zijn. Toon Pfaff meldt zich als een prima organisator, Dieltjens is de man die de wedstrijden met doelpunten moet kunnen kruiden: snel en overal opduikend, sco rend op een diefje. En ook de andere aanwinst De Poorter zal best passen in het geheel van de ploeg. Wanneer we hier aan toe voegen dat ook Roland De Winne is weergekeerd en Rudy Van Belle sinds vori ge week de trainingen her vatte, krijgen we in elke lijn precies een man op over schot. De plaatsen in de Lovendegem 1 - K.A.V.Dendermonde 0 Heelwat toeschouwers langs het terrein van Ivovendegem voor de wedstrijd in de eerste ronde van de Beker van België. De neutrale toeschouwers maar ook de thuissup- porters waren na de wedstrijd de mening toegedaan dat Lovendegem te veel had gekregen. Dendermonde had immers het grootste-gedeelte van de wedstryd gedomi neerd en was doorlopend het meest aanvallend en dus gevaarlijkste team geweest. r»ö *i\».;cr.i~oC xnap spcicnu en sterk aan- inzet en wilskracht in de dringend Dendermonde weegschaal werpen om een van de zege te houden. De fanionploeg zullen bijge volg duur worden.» In dit verband wil Eric Del mulle iedereen de kans ge ven zich waar te maken en wordt in het vooruitzicht van de kompetitiestart nog een flink programma afge werkt. Zondag 10 augustus krijgen de Leedse supporters de ge legenheid hun ploeg op ei gen terrein aan het werk te zien tegen Wuustwezel. Op donderdag gaat groen-wit op bezoek naar Evergem- Center om op zondag 17 augustus de laatste vriend schappelijke wedstrijd af te werken, opnieuw voor ei gen publiek, ditmaal met Dessel Sport als gast. Op 10 en 17 augustus wordt te 16 uur aangevangen. Op 23 augustus wacht de eerste be kerwedstrijd. Zowat halfweg de voorbe reidingsperiode heerst er al vast optimisme bij Jong Le de, hopelijk de voorloper van een groot seizoen voor Eric Delmulle en zijn leer lingen. C.V Denderjongens kenden vooral in het laatste kwar tier voor de rust en het eerste na de rust een zeer sterk halfuur maar toen bleek de tbuisdoelman in zijn dagje en naast hem stond daarbij nog zijn goe de fee. Lovendegem ont snapte toen als bij wonder aan een doelpunt, Dender- «nuiiUc was vooral aanval lend zeer sterk. Dierickx, Van Den Driessche en vooral Noré toonden zich heel bedrijvig en gevaar lijk. Enkel onkans kon hen van een doelpunt houden. Lovendegem was bijna doorlopend op counters aangewezen en zo lukte de thuisploeg dan op de 76e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd. Midden velder Alex De Meyer ver sloeg met een schitterend vluchtschot doelman Hey- vaert. Dendermonde pro beerde de bakens nog te verzetten maar de thuis ploeg hield de wedstrijd nu steviger in de hand. K.A.V.D. bleek tegen het einde van de wedstrijd trouwens te vermoeid om de situatie nog recht te trekken. Uitgeschakeld voor de Beker van België! De Denderzonen bewezen echter klaar te staan voor het kampioenschap. Wan neer daar met dezelfde in zet cn apiiii wuiui gevoch ten speelt K.A.V.D. vast een belangrijke rol in het titeldebat. De andere ploe gen in eerste provinciale zijn meteen gewaarschuwd. Doelpunt76' De Meyer (1- 0) Lovendegem Buyle, Ver- lee, De Fleurquin, Maebe, Dosschc (60' Platteau), De Meyer, Mortier (46' Lem- mens), De Boel, De Backer, Meulewaters, Govaert. K.A.V.Dendermonde: Hey- vaert, Vernimmen, Saman, Van Poucke, Segers (De Kinders), Verhelst, Joris, Noré, Van den Driessche, Spanoghe (30' Van Mele) en Dierickx.

De Voorpost | 1980 | | pagina 18