i Mijn naam is Pirelli... laspaard Larsen niet in te tem Scoren aan lopende band Beker van Vlaanderen Voetba S.K.Beveren - A.A.Gent 2-1 ivankelijk werd Een- :ht Aalst eendrachtig in verweer gedrukt door aanvallend Lokeren. ie door de verdedigen- rol van het middenveld gden de Aalstenaars de eerste aanvalsgol- te laten uitdeinen voor |cht gevaarlijk werden. I Geersom, in het doel r de gekwetste Trappe ls, werd tot een eerste Ide gedwongen na 9 mi- tn spel. Hij diende een chop van Lubanski uit echterbenedenhoek te n. het eerste Lokerse punt bestond er twijfel de al dan niet off-side tie van Larsen. cidsrechter Constantin 'de in ieder geval zijn der reaktie gebleven isrechter en dat effende weg naar het eerste Ipunt van de Deen. Hij k eerst op de uilgeio- doelman die met de ten kon keren, de bal evenwel opnieuw in loop, zodat hij kalm binnentikken (1-0). 26 minuten was het Larsen die door de en van het Aalsterse edigingsnet zou glip- Op aangeven van In- snelde hij voorbij Lim- In de grote rechthoek belde hij eerst een ten Ie raad zijnde Van fsom en trapte dan S1 een ijlings weergeko- verdediger. en echt vriendschappe- sfeer van spelen en 1 spelen ging Aalst nu een ruimer deel van het spektakel opeisen. Zo konden Salvador en Imbert kort na mekaar gevaarlijk uithalen. Larsen, ongetwijfeld de grote animator van deze wedstrijd, vond evenwel middel om na een half uur zijn hattrick rond te ma ken. Hij nam een door Mommens gegeven hoek schop in één tijd over. Voor Van Geersom bleef enkel de taak de bal uit zijn netten te vissen en hem richting middenveld te trappen (3-0). Toch weer onmisbare klasse wat die wispelturige Deen liet zien. Iedereen dacht dat de ajui nen nu wel gepeld waren, maar toen begonnen zij pas op de ogen te werken. Re sultaat was nog twee Lo kerse tranen voor rust. In de 37' knalde Cornelis van ver voorbij een verbouwe reerde Hoogenboom (3-1). Op slag van rust liep Lato in de eigen grote rechthoek eerder onschuldig Stallaert aan die gewillig neerging. Ook de scheidsrechter was gewillig en wees met strak ke arm en gestrekte vinger heel autoritair naar de stip op 11 meter van de doel lijn. Salvador zette om (3- 2). Vooral onder impuls van een sterk middenveld met Arnolis, De Smet en de ijverige Stallaert, nam Aalst het begin van de tweede spelperiode voor zijn rekening. Er was heel wat Lokers kermisgeluk nodig om Aalst van de ge lijkmaker te houden. Een gulzige Larsen die zijn doelpuntenhonger niet kon stillen ging dan op zoek naar... een tweede hattrick. En ei zo na slaagde hij nog ook. Bij zijn vierde doel punt talmde hij tergend lang om dan na de zoveel ste haakbeweging in de hoek te besluiten. Amper twee minuten later trapte hij nummer vijf op het bord. In de 82ste minuut werd de doorgebroken Gudjohnsen in de grote rechthoek ge pakt door Van Geersom. Meteen de gelegenheid voor Larsen om zijn twee de hattrick in één wedstrijd af te maken. Preben trok zich evenwel terug en het publiek scandeerde de naam Lato. De Pool zette zich achter de bal om zijn eerste Belgisch doelpunt aan te tekenen, maar Van Geersom dacht daar blijk baar anders over. Hij haal de met een katachtige sprong de bal uit de hoek. Drie minuten voor tijd zond Larsen hoog voor doel waar Gudjohnsen zijn blonde haren tegen het le der duwde en de eindcijfers op 6-2 bracht. Robert COREMANS De ploegen: SC Lokeren: Hoogenbo om, Ingels, Snelders, De Schrijver, Somers, Lubans ki, Mommens, Gudjohn sen, Laroy, Lato, Larsen E. Aalst: Van Geersom, Limpens, Van Kemseke, Cornelis, De Sanghere, Ar nolis, De Smet, Stallaert, Van Roy, Salvador, Imbert Doelpunten: 13' Larsen 26' Larsen 31' Larsen 38' Cornelis 45' Salvador 68' Larsen 87' Gudjohnsen 1-0 2-0 3-0 3-1 3-2 5-2 6-2 Vervangingen: 46' Limpens door Verpeten; 46' Van Roy door Ferreira Scheidsrechter: Constantin S.K. Sint-Niklaas - A.A. Gent 4-3 Nadat Sportkring Sint-Niklaas in de huidige beker van Vlaanderen nog niet zo heel veel potten had gebroken, slaagde het team van Robert Willems er zaterdag jl. in vier dtelpunten op een ry te scoren. Meteen is het duidelyk dat trainer Willems gelyk heeft: hij stelde voorheen steeds dat het ritme tegen volwaardige eerste klassers als Gent, Beveren en Lokeren, voor zyn ploeg veel te hoog ligt. Tegen een evenwaardig gekwoteerde tegenstander, in casu Eendracht Aalst, liep het echter nn wieltjes. Toch hielden de toeschou wers hun hart opnieuw vast toen de thuisploeg een eer ste doelpunt inkasseerde. Dat was al rond de vijfde minuut toen Stickens laag vlieger Salvador onortodox moest stuiten met een straf schop als gevolg. Salvador himself klaarde het karwei (0-1). Maar Sportkring liet het echter daar niet bij. Beetje bij beetje vlotte het beter zodat de ajuinen in het verdedigend komparti- ment werden teruggetrok ken. Na een paar hoek schoppen in Sportkrings voordeel kon dan toch ééntje benut worden. Mark De Mulder trapte de bal tot bij de tweede paal waar «toren» Lacroix mooi in koppen kon: 1-1. En de thuisploeg bleef maar komen. Jef Beirinckx wou zelfs zijn defensieve atroon verlaten en was teer dan eens vooraan te /inden. Dat resulteerde in het tweede doelpunt, nu door de aanvoerder zelf ge scoord. Hierbij werd Trappeniers gekwetst en vervangen door Van Geersom. Die kreeg onmiddellijk een pak werk te verzetten zodat hij in korte tijdspanne volledig opgewarmd leek. Van Geersom was overigens bij de zaak toen Lacroix hem stijlrijk bedreigde. Toch was het wachten tot de rust voorbij was om de vier overige doelpunten aange tekend te zien. Aalst pro beerde het in een andere opstelling maar niks baatte, Sportkring drukte het gas pedaal nog wat dieper in. Dat resulteerde --^htio doelpunt na kopbal Bevers (3-1). Een goede tien minu ten later werd de stand nog aangedikt, het resultaat van een mooie kombinatie tussen Bevers, De Mulder en Lacroix waarbij Corne lis niet aarzelde een vierde roos aan te tekenen. Dit leek voor de thuisploeg vol doende. Men liet stoom af met het gekende gevolg vandien. Aalst kwam terug in de wedstrijd, getuige daarvan de twee doelpun ten die nog door Arnolis aangetekend werden. Met nog negen minuten voor de boeg had Sportkring nog alle moeite om de ajuinen op afstand te houden. Wellicht heeft Robert Wil lems nu de zekerheid dat mits het prediken van de aanval hij nog voor heel wat jolijt zorgen kan. De wedstrijd van zaterdag was er het beste bewijs van. De ploegen S.K. Sint-Niklaas: Sti- ptffnr r\- uc uroote, Lode- wijekx, Van Bladel, Bei rinckx, Bevers, Caers, Schouppe, De Mulder, Lacroix en Cornelis. E. Aalst: Trappeniers, Lim pens, Van Kemseke, Cor nelis, De Sanghere, Stal laert, Vermeulen, De Smet, Van Roy, Salvador en Imbert. DoelDunten? V (C\^ 1), 20' Lacroix "(1-^' 35' Beirinckx (2-1), 49' Bevers (3-1), 58' Cornelis (4-1), 68' Arnolis (4-2), 81' Arno lis (4-3). Kaarten: geen Wijzigingen: 46' Verpeten i.p.v. Limpens, Arnolis i.p.v. Stallaert en Ferrera i.p.v. Imbert. 59' Marin i.p.v. Schouppe, 77' De is.aet i.p.v. Caers en 87' Nijs i.p.v. Bevers. Scheidsrechter: de heer Bracke. Dat de doelmannen meer werk kregen dan hun lief was, blijkt uit dit standje voor het bezoekende doel (SK Sint-Niklaas-E. Aalst 4-3) (dw) Zowel Robert Goethals als Rik Pauwels zijn eerder karig met hun kommentaar. Zelfs na de overwinning tegen A.A. Gent werd daarop geen uitzondering gemaakt. Hun evaluatie van het spelpeil was zater dagavond als volgt: Een wedstrijd duurt 90 minu ten. Gent was enorm beweeglijk, het leek wel of het met twaalf man speelde! Wij deden dat nadien ook. i Hun tiktakvoetbal was misschien bedoeld om dat ene puntje mee naar huis te nemen, maar dat is hun zaak. Een eventuele gelijke skore zou door ons zeker aanvaard zijn. Dat was de juiste evaluatie van wat we vandaag gezien hebben.» Rik Pauwels dacht diep na. Hij zal ook wel gezien hebben dat er hier en daar wat schort. Er is dus nog extra werk aan de winkel. Maar S.K. Beveren heeft mogelijkheden genoeg om te experimenteren. Er is niet alleen deze beker van Vlaanderen, er staat ook nog een verplaatsing naar Athene op het programma en dan nog de niet onbelangrijke supercup tegen Club Brugge, aan het eind van de maand. Bij Gent zal men zich wellicht wel inhouden van lachen: zowel Quipor als Heyt zitten de eerste kompetitiewedstrijd (tegen Lokeren notabene) op de bank. Voetbal is geen spel voor juffrouwen, ak koord, maar laat het a.u.b. niet uit de hand lopen. Trainer Haesaert zat rustig te genieten van de wed strijd. Ook hij was tevreden dat het spelgehalte op hoog niveau lag en dat er vooral fair gespeeld werd. Dat was voor hem het meest positieve van de ganse avond, (ag) Üiez kan nog net in hoekschop verwerken voor de attente Erwin Albert (SK eren-A A Gent 2-1) (pm) fvan de partij was. hialiter had Beveren •IJslandse spits getest, ir het vliegtuig ging wel- over zijn toeren heen heteen was het wachten lazen. Jean-Marie Pfaff Pit opnieuw met zijn rouwde nummer één (ijn trui. Hij deed het er minder goed om, in- indeel. Zijn intercepties en van degelijke make wat zeker nodig was it wat doe je als je een larde service van Fredje yens te verwerken Schönberger leed al eens balverlies, wat trouwens dat keiharde schot van Trayens tot gevolg had en op bepaalde momenten gri maste Wilfried Van Moer naar de bank.Hij vond zijn draai niet, waarbij hij op andere plaatsen op het veld ging proberen, tot in de voorlijn toe! Vooral tijdens de tweede helft was het duidelijk aan te zien dat Beverens motor, af en toe sputterde. Het tiktakvoetbal, pasje heen, pasje terug, pasje lateraal, werd al te veel gehuldigd. Bijgevolg was er te weinig progressie, waarbij we trouwens enkel Bertje Cluytens uit de startblok ken zagen schieten. Dat alles drukte zwaar zijn stempel op het spelvertoon van het eerste kwartier. Maar dan veranderde er wat. IJzersterke Truyens wees eerst nog een paar keer de weg naar Pfaff die heel wat meer te verweken kreeg dan zijn overbuur. Aan de overzijde volgde dan toch de represaille via Van Moer die snelle Jans- sens op links totaal vrij speelde. Quipor zag het echter zo niet en legde Beverens aanvoerder neer. Terecht kreeg de Gente naar hiervoor Geel van een uitstekende scheidsrechter Ponnet. Cordiez van zijn kant beging handspel in de gevaarlijke zone maar toen had Ponnet geen oor naar de klachten van de thuis- spelers. Een vrijschop van De Cubber belandde nog op Laureyssens en zo op de dwarsligger, maar verder dan een kopbal van Jaspers op de paal en een unieke kans voor Schönberger ,op aangeven van De Cubber, kwamen de geelblauwen vooralsnog niet. Dan maar uitkijken naar wat de twee de helft brengen zou. Uiteraard een stel vervan gingen in deze tweede pe riode die toch gekruid werd door een drietal knappe doelpunten. Gent was eerst aan de feestdis: Arno zette Pfaff op het verkeerde been en klaar was kees: 0-1. Toen beging Gent de fout om deze voorsprong te willen Rae,edègrenon Van Goe,hem' Truyens, Raes en Heyt zijn er allesbehalve gerust in wanneer Van Moer voorzet. Cluytens kon de m u f oorzet van evenwel niet benutten (SK Beveren-AA Gent 2-1) (pm) Noliet even uit maar hier 1 {y werd duidelijk een kans ge- Co r h- atv mist om de voorsprong te innam was het al roos bij DOELPUNTEN 54' Ar- KAARTEN geel voor Crev/i.p v ^nsSn^en68' verdubbelen. Toen Schoofs de allereerste kombinatie no {0-1), 69' Albert (1-1), Quipor Schoofs I n v Srhön. de plaats van Schönberger tussen de Limburger en Al- 87' Schoofs (2-1) WIJZIGINGEN 5Q' berger. bert: 1-1! En ondertussen bleef Pirel li maar zijn kunstjes opvoe ren. De Gentenaren wer den echter keurig door Be veren in de zak gezet. Schoofs himself, zou de Gentse poort openbeuken en daar keken ze toch wel even van op: 2-1, nadat Van Moer met het hoofd naast had besloten. Slot som: Beveren-Gent is een wedstrijd om nog een tijdje in de herinnering te bewaren. DE PLOEGEN SK BEVEREN Pfaff, Jas pers, Garot, Buyl, Weih- rauch, De Cubber, Schön berger, Van Moer, Albert, Cluytens en Janssens. A.A. GENTLaureyssen Truyens, Cordiez, Heyt, Van Goethem, Arno, Qui por, Raes, Koudijzer en Pirelli. jeuw meer dan vierduizend toeschouwers die duide- tnthousiast uitkeken naar zoveel voetbaltalent, even- verdeeld over de beide elftallen. Vielen er aanvanke- jgeen doelpunten dan was wat Pirelli presteerde ion schitterend om naar te kijken, waarmee we maar p stellen dat een wedstrijd ook met andere dan inte middelen kan gekruid worden. Zeg nou zelf, [hoeft zeker niet te klagen over spelerspotentiel. Als (kunstenaar Pirelli, hondermeterloper Raes en skorer in je rangen telt, mag je heus niet wanhopen. Bij ren doet men dat evenmin, hoewel de overwinning (lijk aan een zijden draadje heeft gehangen. Dat kon (der moment afknakken, ware er niet een zekere iofs, ingevallen voor Schönberger, die de zaken gedu- e de laatste twintig minuten op de meest eenvoudige, r toch knappe manier rechtzette. S.K.Beveren wordt het krijgt? Juist, je in de vuur- an de gewoonte uit te lijn werpen. Dat deed Pfaff en naar de opstelling ook kundig, wat zelfs een het elftal. De geelblau- lichte kwetsuur tot gevolg hebben immers keus te had. f. Maar of Weihrauch De moeilijkheden lijken jnkerbtrek uitspelen, nu ons echter in het Beverense kelijk dé goede zet is, middenveld te zitten. Dan- p we toch even in het ny De Cubber heeft nog den. Een noodgedwon- wat persoonlijkheid te kort (beslissing wellicht, aan- om zijn stempel op het ge- jen Baecke deze keer heel te kunnen drukken. Jean Janssens slalomt door de Gentse verdediging. Zijn schot zal evenwel op Laureyssen stranden (SK Beveren-A A Gent 2-1) (pm)

De Voorpost | 1980 | | pagina 19