Laatste tien minuten waren te veel t Zele figurantje 9 Handbalsprokkels Red Star Haasdonk hield troepenschouw meer Fernand Casteur en Willy Walraevens: stichters De Voorpost - 8.8.1980 - 27 ainer Avanti Lebbeke 20 Mulheim 27 Avanti Lebbeke heeft, het gebrek aan voorbereiding in acht genomen, goed weerstand geboden aan het konditioneel sterkere Mul heim. Tot 10 minuten voor het einde hield Avanti ge lijke tred met de Duitsers maar toen stuikte de ploeg logischerwijze fysisch in el kaar. De Lebbekenaars, die nog geen beroep kon den doen op H. Vermoe- sen, F. Cornelis, E. De Batselier en A. Maes, kon den in aanval vrij goed wedijveren met de Duitsers maar verdedigend werd er heel wat geflaterd. Een zeer positief punt werd het eerste optreden van Mare De Bruyn. De Ant werpenaar beschikt reeds over een benijdenswaardi ge konditie en bewees met zijn 9 treffers de leemte te kunnen opvullen die het verdwijnen van Ebel naliet. Nadat De Pauw de score had geopend op pas van De Vlieghei goede eerste helft liep Mulheim tot 1- 3 uit. Avanti bleef op ach tervolgen aangewezen en via 5-6, 7-8 en 9-10 werd de rust bereikt met een 10-11 score. Tijdens de tweede helft hetzelfde spelbeeld. Avanti bleef aanklampen en 10 minuten voor het ein de stelde H. Maes de ploe gen gelijk (18-18). Toen bleek duidelijk dat Avanti op konditioneel gebied on der lag bij de reeds een maand in training zijnde Duitsers die nu opeenvol gende flaters in de ver moeide Avantiverdediging afstraften. Via 18-21 werd het 19-25 om uiteindelijk de wedstrijd te besluiten met een 20-27 stand. Avan ti: Mertens en Nincovic, De Pauw 1, De Smedt, Moonen 3, H. Maes 2, M. De Proft, M. De Bruyn 9, De Vlieger 3, K. Verhof- stadt 2. EVA Er is een voorstel ingediend om vanaf volgend seizoen heen- en terug wedstrijden in te voeren voor de Beker van België en dit vanaf de kwartfinales. Wedstrijden heen en terug tijdens hetzelfde weekend. Tijdens het seizoen 1980-81 zijn bij Avanti Lebbe ke een zestigtal jeugdspelers aktief. Er wordt in kompetitie aangetreden met 2 miniemenploegen, 1 kadettenploeg en 2 scholierenploegen. Vanaf het seizoen 1980-81 kunnen de Avanti supporters en sympatisanten medesponsor worden van de klub. Zij gaan in het begin van het seizoen een overeenkomst aan om op basis van het aantal gescoorde doelpunten een som aan Avanti te betalen. Op het einde van het seizoen wordt de afrekening gemaakt en ontvangt de medesponsor een aandenken aan zijn medesponsorschap. Gezien het enorm sukses dat Avanti vorig seizoen kende met de verkoopvan de thuiswedstrijden, heeft men besloten deze formule nog een jaar te verlengen. Dus opnieuw gratis ingang te Lebbeke! Aangezien D.B. Zwijnaarde één jaar inaktief wordt stijgt H. C. Lokeren dus toch naar 2de Lande lijke. D.H.C. Olympia '80 is de naam van de pas opgerichte Aalsterse dameshandbalklub. Samen met Aalst Sportief en E.V. Aalst vormen zij de derde Aalsterse damesklub. De drie klubverantwoordelij- ken zijn M. Van Der Eecken, R. Van den Bremd en E. Huybrechts. ln de voorronde van de Beker van België te spelen op 22/23 november ontvangt Denderbelle Don Bosco Kortrijk, Buggenhout krijgt Izegem op bezoek, Grembergen zal het opnemen tegen Temse terwijl Lokeren naar het verre De Panne moet. Ook Jochewoa Aalst gaat naar West-Vlaanderen, name lijk naar Op. Kortrijk. Er is een voorgift van 3 doelpunten per afdeling met maximum van 5 doel punten. Op dezelfde datum speelt Olympia Aalst tegen de meisjes uit Menen de eerste officiële Beker-wedstrijd. Dit eveneens in het kader van de voorronde van de Beker voor dames. Olympia Aalst zal aantreden in 2de Landelijke waar o.a. R.B. Dendermonde 2 en Avanti Femina 2 in spelen. Avanti Femina, dit seizoen deelnemer aan de Europa-cup voor Bekerwinnaars, schreef inderdaad dit seizoen opnieuw twee seniorenploegen in. De Avanti-meisjes zullen opnieuw getraind worden door J. Keppens maar de coaching komt tijdelijk in handen van Theo Bosman. Eddy Dauwe wordt de nieuwe voorzitter. Hedwig Maes scoorde voor Avanti twee keer tegen Mülheim. (eva) Ajax Lebbeke, dat Mare Janssens als trainer- coach zag vertrekken naar tweede nationaler Kraai- nem doet nu een beroep op Gentenaar Mare Multael om de ploeg te leiden. H.B.C. Dendermonde speelt vanaf het komende seizoen in de sporthal te Sint-Gillis. De Dendermon- denaars hopen vooral een ruimer publiek te berei ken. De akkomodatie voor spelers en toeschouwers is inderdaad heel wat aantrekkelijker te Sint-Gillis dan te Grembergen. H.B.C. Dendermonde ontvangt op 17.8 het Ne derlandse Zierikzee en neemt tijdens hetzelfde wee kend deel aan het tornooi van Brabo Denderbelle. Op 30/8 ontvangt Dendermonde Grivegnée met H. Ebel! en op 4/9 komt Kapek naar de Sint- Gillisse Sporthal. EVA Het béstuur van Red Star Haasdonk, de klub die na een fel duel met Gerda, naar Derdeklimt, (dw) |Cje.Ht zijn de nieuwe aanwinsten van Red Star Haasdonk, samen met hun trainer. 118 Red Star stelde in het cha let haar nieuwe spelers voor. Dat zijn Luc Cathoir, drie jaar aangesloten bij de ploeg, maar akterend bij de liefhebbers; Eddy De Wolf (middenveldspeler) voor 1 jaar van SK Beveren (20), Erwin Hermans (SK Beve ren), Eric Maes, definitief van Sint-Niklaas en Van Waeyenbergh (25) via de verzoeningskommissie van Izegem. Voorzitter Waterschoot had optimistische vooruit zichten voor de komende kompetitie en mikt op een plaatsje tussen de eerste vijf. Raymond Van Meervenne, voorzitter van het jeugdko- mitee, legde de werking van de jeugd uit en trainer Etienne Cornelis noemde de uitbreiding van de kern een goede zaak teneinde de spelers nu meer te motive- een derde plaats, is FC onder leiding van Werner De Wilde weg opgegaan van het gebaseerd op geor- voetbal. Vroeger was FC een mee loper die verloor tegen de zwakke medebroertjes, zelfs aan huis. Daarentegen kon het, kopploegen be dreigen, verrassend ver slaan. Trainer De Wilde heeft de weg getoond om door re gelmatige training een ge ducht tegenstander te worden-. De transferperiode bracht Zele - Beerschot 2-2 Beerschot stonden en- namen in lijn Van Abbeny Hal- Rijlant doch de opvallende figuur de Pool Gzil. Het was aanvaller, die met een flegme een Je PjSgenstrever uitschakelde van uit alle hoeken op kanjerde. Het was ten .ra,nTdere dit 8evaar nr II, dat rsprong spoedig an- die Migom in de min. nam en ook na de punti ust de mauwen op voor- ïn n )rong schoot. Reeds in de gleid 19 min. wist De Ferrerre de en. eindstand op de bordjes te brengen doch dit was te danken aan doelman De Decker, die een paar ge vaarlijke kanjers er uit hield en aan Jacobs, die een misverstand van Goossens op de lijn kon wegwerken. In de eindfase van deze zeer aantrekkelij ke en technisch vermel denswaardige konfrontatie kon Zele een vijftal hoek schoppen afdwingen, waar bij Van Wambeke steeds het hoofd van Cooreman zocht doch Mare miste hierbij op het nippertje het winnende doelpunt. Zele trad met een zeer jon ge ploeg in lijn, waarin de nieuweling Migom een schitterend doelpunt maak te en de aangekochte Spruyt doortastend en nooit afgevend optrad en daarbij over een goede techniek scheen te beschik ken. De man uit Hoboken zal echter in de kompetitie zijn kwaliteiten moeten be wijzen. Na een drietal vriendschap pelijke wedstrijden hebben we de indruk, dat er zal moeten geknokt worden door sommige titularissen van verleden seizoen om in het fanionelftal een plaats je te veroveren. B. ontgoochelingen, omdat ruilvoorstellen (Freddy Christiaens/Luc Van Cau- teren) of aankopen (Mar- nix Boeykens) niet door gingen wegens te hoge eisen. Kwamen de rangen verster ken: Yvan De Pauw, Ar- mand Christiaens en Luc Van den Abbeele (def. van SK Overmere). Patrick De Beule, Patr. Hoogewijs, Johan Boone, Luc De Maesschalck en Emiel Christiaens (voor 1 jaar Eendr. Zele). Verlieten de klub: Albert en Gino Verdonck (def. SK Berlare), Etienne Vogels (def. Val. Overmere). Ve- dast Boeykens (def. Herl. Sinaai), Paul De Kegel (lj. SOS Schellebelle), Luc Van Doorsselaere (1 j. SV Lokerse), Patrick en Carlos Van Hecke (1 j. Eendracht Zele), Guido Vergeylen (opnieuw voor 1 j. met op tie tot 18 jaar SC Lokeren). Een ernstige aderlating, in dien de aankopen en jeugd- elementen niet meevallen. In de jeugd investeert men graag. Dit jaar gaan de pre- miniemen in kompetitie. Dat maakt acht ploegen voor een klub in een ge hucht van twaalfhonderd zielen. Robur Moerzeke startte uitstekend in de Beker van het Waasland met een 1-0 zege tegen Straatje Stekene. (vh) Minivoetbal Kem Dendermonde Het lag wat in de lijn der pen bij elkaar en we steeds aktief, Walrae- verwachtingen dat met weten al lang dat «het vens met een staat van de komst van de Sport sportbloed kruipt waar verdiensten in het hal te Appels ook heel het niet gaan kan» en bestuur van Sparta Ap- wat sportaktiviteiten de weldra had men te Den- pels, twee mensen dus kop boven water zouden dermonde een minivoet- die nauw bij het voetbal steken. Sporten die balkompetitie aangeslo- betrokken zijn, hebben voordien weinig of niet ten bij de Nationale een kompetitie in het bekend zijn andere waar- Onafhankelijke Mini- leven geroepen die op 4 toe men gewoon de voetbalbond afgekort: augustus van start gaat gelegenheid niet had N.O.M.B. met een bekerkompeti- omdat er geen akkomo- Het zijn Fernand Casteur tie, nadien wordt dan datie er voor aanwezig en Willy Walraevens die begonnen aan de kompe- was krijgen nu plots de de leiding van deze kom- title waaraan 14 ploegen gelegenheid aan bod te petitie in handen hebben zullen deelnemen. Dat komen. genomen. Casteur met zijn Mannaert, Mespela- Enkele Appelse sport- zijn voetbal loopbaan re, Herdersem, Sport mannen staken de kop- achter zich en nog vrienden, Edelweis, De Markt, Bus Boys, De Linde, Minispartanen, De Volksvrienden, Cax- tus, Schuttershof, 30 plussers, Den Heizel. Het zijn deze ploegen die de voetballiefhebbers in de Sporthal te Appels enkele maanden zullen boeien. Verder kunnen we melden dat alle spe lers verzekerd zijn en dat een medisch attest vereist is dit dan om aan de Blosoeisen te vol doen. Dit zal dan het begin zijn van een reeks sporten, want we hoor den reeds spreken over de start van een tennis- kompetitie en ook zijn reeds mensen gevonden om met Volley te starten. Het wordt dus volle bak in de prachtige Sporthal te Appels die over enkele dagen volledig zal zijn afgewerkt. Johan Keppens: van Avanti naar HBC Dendermon de. (eva) Zoals werd verwacht is Dirk Verhofstadt gekozen tot handballer van het seizoen 1979-1980. Op de tweede plaats eindigde Eddy De Vlieger voor Jauk Schuermans. H. Vermoesen die in de 2de ronde heel wat stemmen vergaarde, eindigde op een gedeelde 6de plaats met Et. Paesen. ln elk geval een voortref felijk resultaat voor de twee Avanti-spelers die onte gensprekelijk tot de elite behoren van het Belgisch Handbal. Tijdens het XVlIIe Congres van de Internationale Handbal Federatie te Moskou werd de organisatie van de C Wereldkampioenschappen in 1982 toegewe zen aan de Belgische handbalbond. De vertegen woordigers van de B.H.B. die de kandidatuur van België op dat Congres verdedigden zijn Mare Jans- 1 sens (V.H.V.) en L. Van Damme (L.F.H.). Te I Lebbeke worden zeker en vast reeds schiftingswed- 1 strijden gespeeld. ren om hun plaats in het eerste elftal waardig te zijn. Verder moedigde hij de ju niores aan die in de toe komst geroepen zijn om voor de aflossing te zorgen. Verder meende hij voor de komende maanden de aan dacht te moeten vragen voor de verstandhouding tussen de spelers van het eerste elftal en de reserven. Hij stelde dat de kloof die vroeger tussen beide ploe gen bestond, moet worden gedicht. Het is duidelijk dat Haas donk na het behalen van de titel in vierde, zal trachten haar positie met goed ge volg te verdedigen. Ge makkelijk zal dat niet gaan want de reeks D herbergt tal van gevestigde waarden. Positief moeten de derby's worden tegen Stekene, Melsele, Kallo, Klinge, Ba zel e.a.

De Voorpost | 1980 | | pagina 27