rö Geer! De Ruysscher doet het goed c Auto-Rodeo op een piste in Achtvorm Motorcrosskalender Willy Van Keer wint VACB auto-rodeo-cross te Waasmunster "HU Steendorp krijgt zijn motorcross II.. Vrijdag 15 augustus Slechts éénmaal per jaar..., dit te Waasmunster 28 - 8.8.1980 - De Voorpost De grote prijs van België van Lackey over en hield verreden op de Citadel van bij de aankomst nog tien Namen is een succes ge- seconden boni over op de worden voor Malherbe. De Amerikaan. Derde werd de eerste reeks werd betwist Zweed CarIqvist, vijfde op een droge omloop. De Van Velthoven, zesde Mas- Amerikaan Brad Lackey sant die een schitterende nam de snelste start met in prestatie leverde en zich zijn spoor het Honda-duo werkelijk in zijn sas voelde Malherbe - De Coster, in de modder en achtste De Maar in de vierde ronde Coster. Door die twee was het reeds bekeken voor reekszeges heeft Malherbe de Amerikaan want Mal- het leiderschap in het we- herbe en De Coster namen reldkampioenschap her- de maat van Lackey. Op overd met 215 punten dit het Honda-duo stond geen ten nadele van de Ameri- Jobé en Harry Everts, maat en de voorsprong kaan Lackey die volgt met In de BLB-cross te Zomer- groeide steeds aan en be- 214 punten, dus een scha- gem heeft Johan De Cuy- droeg aan de aankomst een mei puntje scheidt deze per nog maar eens de over volle minuut. Malherbe twee piloten die zondag winning behaald. De Cuv- won de eerste reeks voor a.s. in het Groot-Hertog- De Coster en Lackey. Van dom Luxemburg zullen Velthoven eindigde negen- moeten uitmaken wie we de, Massant elfde, Van den reldkampioen wordt. Want Broeck (met pech aan het dit is de laatste grote prijs achterwiel) nog dertiende, in de kategorie 500cc. In de ties heeft de BMB volgen de rijders aangewezen: An- dré Malherbe, André Vro mans, Roger De Coster en nationaal kampioen Ivan Van den Broeck. Deze wedstrijd wordt verreden in Farleigh Castle, Enge land en dit op 9 september. Voor de trofee der naties die betwist wordt in het Italiaanse Maggiori werden volgende renners aange duid: André Malherbe, André Vromans, Georges per won de eerste reeks bij voor Hugo D'Haemers en nalen waar Dirk Temmer- sen. Dolphijn won de finale de internationalen voor De Bruggeman Lauwers- man een tweede en derde bij de 500cc-ers Vleminckx den Schroyen en De Cuy- Bekkers-Michiels de twee per een duel van de boven- de reeks. In de eindstand ste plank. Beiden kwamen eindigden drie duo's met beurtelings aan de leiding, hetzelfde puntenaantal, maar door een valpartij daarmee hadden de offici verspeelde De Cuyper zijn ëlen heel wat rekenwerk Winne en Van der Vorst. Maerten wonnen de eerste plaats behaalde. Joos werd en Baetens. In de tweede reeks lever- reeks en de Nederlanders eindwinnaar bij de nationa- Verraes haalde het bij de len 500cc voor Temmer- 250cc-ers voor Brulez en man en Gabriël. Baetens Verzijl. De Fransman Vo- won bij de nationalen 250cc reux won beide reeksen bij voor Ranquin en Van Voo- de nieuwelingen 125cc. In ren. Stouvenackers won de eindstand werd Con- beide reeksen bij de senio- stant Feyaerts tweede en res 125cc. De Beuckelaere De Smul derde, werd tweede, Geert De De midweekcross te Wes- Ruysscher derde en Marc terlo die verreden werd Van der Meersche vijfde, verleden woensdag was een Picart won de rechtstreekse 'goede training voor de pilo finale bij de dames 125cc ten die deelnamen aan de grote prijs van België. Mal herbe won de eerste reeks Joos en Gabrie! waren de nen Baetens en Van Rem- voor Vromans en Boven, reekswinnaars bij de natio- mortel de schiftingsreek- Van den Broeck won de idig winstkansen op een reeks zege. Schroyen won de tweede reeks voor De Cuy per en Lensen. De Cuyper werd eindwinnaar bij de in ters 500cc voor Schroyen en Verhoeven. Roger Ver- cruysse eindigde zevende. Jean-Pierre De Wolf werd winnaar bij de inters 250cc om het span die in de twee reeksen het snelst had gere den. Lauwers-Maerten kre gen de bloemen en wonnen voor vader en zoon Sagaert en Versluys-De Witte. Het duo Van Langenhove-Ver- voor Moonen en Uytter- boven eindigden vijfde, sprot. Bij de juniores won tweede reeks voor Vi mans en Sterckx. Een r< gelmatige Vromans eindwinnaar voor Van di Broeck en Boven. In de BVM-cross te H< dergem werd Van den Boi. - sche vijfde bij de juniorej 250cc die gewonnen werifer( door Verspeet, hij won bepe' de reeksen. }W Bij de ^ijspannen wonn4,^r de Apers-Cooman de eerst reeks en Boquet-Van o Winkel de tweede reekfpn Apers-Cooman werd einl'n winnaar voor de gebrc ders De Keuckelaere Verbist-Moonens. SpJ relo iiwa rd». Jert all. Wellens veertiende Sterckx zeventiende. La ckey was eveneens het snelst vertrokken in de tweede reeks voor Malher be en Rond. Deze reeks die verreden werd onder een stortvlaag met donder en nevenwedstrijd won de kersverse kampioen van België en wereldkampioen 250cc José bij de interna tionalen voor Mingels en Boven. Van Gijsegem ein digde zesde. Bij de natio nalen was de overwinning bliksem eiste van de rijders voor Thioux die het haalde een grote rijvaardigheid, voor de Luxemburger De omloop was herschapen Turck en Bourlet. Stenier in een modderbrij, de won bij de seniores voor Naamse Citadel met nor- De Lobel en Philippron. maal weder reeds een Meerschaert werd negende moeilijk parcours door zijn en Wim Poelman tiende, steile hellingen zorgde voor Bij de juniores won de een schifting onder de ren- Westvlaming Ghijsels voor ners. Malherbe nam na en- Hensin en Taveirne. kele ronden het commando Voor de motorcross der na- De supportersklub van deze inrichters niet schit- mening dat zij die toela- Verheyen, vlakbij de motorcrosser Guy Smet terend uit wanneer zij op ting moest afleveren, grensscheiding met Ru- uit Steendorp mag op 5 10 december 1979 de toe- wilde vooralsnog het pelmonde en niemand oktober a.s. zijn eerste lating vroegen aan het standpunt van de bewo- begreep hoe het kwam internationale wedstrijd gemeentebestuur van ners van de wijk dat de bewoners van de- organiseren op het voor- Temse om een cross wed- «Hengst» kennen, alvo- ze deelgemeente van opgesteld terrein vlakbij strijd in de deelgemeente rens een beslissing te Kruibeke niet om hun de grensscheiding met Steendorp te mogen in- treffen. Zo kwam het dat mening werden ge- Rupelmonde. Dit heuglij- richten. Precies 25 jaar deze bewoners om hun vraagd. Het schepenkol- ke nieuws voor deze or- was het geleden dat des- mening werd gevraagd, lege van Temse was in- ganisator vernam zij in tijds op de Gelaagputten wat voor de organisato- middels aan de weet ge- een schrijven van be- te Steendorp nog een ren vrij positief was, komen dat niet zij, maar stendig afgevaardigde wedstrijd was georgani- vooral omdat het een Etienne De Cuyper. Met- seerd die ingericht werd eenmalige wedstrijd een kan deze hardwer- door de vader van de hui- betrof, kende supportersklub dige renner Gaston van wal steken met de Smet, die zelf in 1952 en OMLOOP voorbereiding van deze 1954 tweemaal Belgisch Het uitgestippeld par- met député De Cuyper, organisatie. kampioen werd. Het ge- koers bevond zich op de die hem de nodige doku- Eigenlijk zag het er voor meentebestuur, in de landerijen van Petrus menten bezorgde. Od 28 wel het provinciebestuur hiervoor verantwoorde lijk is. Daarop nam voorzitter Lucien Smet kontakt op iting april jl. stelde de klub wedstrijd voor u: zich in regel met de voor- spannen, waarden door het provin- Van zodra men het gi ciebestuur opgelegd en stig resultaat kende na een kontrole ter plaat- het bestuur van wal g| se werd de aanvraag op stoken met de enori 20 juni jl. goedgekeurd, voorbereiding die zur°°j" Voorlopig zijn de Smet- een organisatie met zi<t. vrienden nog niet in het meebrengt. De ramir* e bezit van hun officiële wordt op ca. 300.000 j vergunning die pas afge- geraamd en dat bedrar leverd wordt na storting is begrijpelijk niet in d3 w van de verzekeringssom klubkas. Het bestuur dc van 60.000 fr. deze eerste crosswetfT 3 strijd te Steendorp op d De wedstrijden zullen schouders genome^ plaats vinden op zondag heeft, bestaat uit voorziP.ten 5 oktober a.s. op de om- ter Lucien Smet, die t# loop die precies 1.700 m. vens het sekretariarf bedraagt. De wedstrij- verzorgt, Gaston SmeP den hebben plaats voor Hilaire Goossens, Nor juniors en seniors in de Smet, Johan Bracke, Pe^ 500 .cc. en 750 cc-klassen rus Verheyen en Alë* met een internationale Boga. Jl 1° Zondag 10 augustus: BMB- en nationalen. en nationalen 500cc. De eerste reeks van de «Ford» leidt Pallieters Lier motorcross te Lauw (Ton- BVM-cross te Vollezele. De inters strijden om de VACB auto-rodeo-cross met 240 punten voor Steins geren) - internationale mo- Het programma bevat 16 wisselbeker Sylvain Ge- van Sint-Katelijne-Waver R.T met 229 en Kre- torcross van de Jekervallei. reeksen met als eerste start boers. Eerste start te 11 bij de vedetten werd ge- keicrossers met 218 pun- Internationalen 250cc, na- te 11 uur. uur. wonnen door Flamez voor ten. Willy Van Keer is lei- tionalen 125cc, nationalen Kampioenschapsproeven BLB-cross te Gooik. Inters Jacobs, Van Vaerenbergh der in het regelmatigheids- 500cc, seniores 500cc, se- voor juniores 250cc en in- 500 en "250cc, nationalen en Van Landuyt. Wets won criterium met 317 punten, niores 250cc en juniores ternationalen 250 en 500cc. 500 en 250cc, zijspannen, de tweede reeks waar Eric tweede is Straus met 316, 500cc nemen er de start. BMB speedway te Warne- dames 125cc, seniores Herwegh als vierde werd derde Lefèvre met 262, Kampioenschapsproeven ton (Komen). Aan de start 125cc, juniores 500 en afgevlagd. De derde reeks vierde Georges Smet met voor inters 250cc en natio- piloten uit België, Neder- 250cc en nieuwelingen gjng naar Vermeersch, Ri- 248 en vijfde Quinart met nalen 500cc. Eerste start te land, Duitsland en 125cc. Kampioenschaps- chard De Decker eindigde 218 punten. 12 uur. Luxemburg. Eerste start te proef voor juniores. Eerste vierde. De eerste herkan- Zondag 10 augustus BLB-cross te Scheldewin- 13 uur, trainingen vanaf 11 start te 11 uur. sjng werd gewonnen door VACB-auto-rodeo-cross deke met inters 250 en uur. BVM-cross te Iddergem. Lucien Franckaert voor te Brakel 500cc, nationalen 250 en Vrijdag 15 augustus: BMB- De eerste start wordt gege- Van Beneden en Cauwen- Het Dr0oramma start te 14 500cc, zijspannen, dames cross van de Keiheuvel te ven te 11 uur en bevat 16 berghs won de tweede her- met Or vnnrstellinp van 125cc, seniores 125cc, ju- Balen (Mol). Het program- reeksen. Kampioenschaps- kaifsing. l" 15 uur niores 250 en 500cc en ma bevat reeksen voor ju- proeven voor nieuwelingen De finale werd gewonnen rHden de 'vedetten drie nieuwelingen 125cc. Eerste niores 500cc, seniores 250cc, nieuwelingen 500cc door Flamez voor reJeksen r>m 15 uur voor start te 11 uur. Kampioen- 500cc, nationalen 125cc. in- en 'seniores 500 en 250cc. Franckaert en Van Vaeren- stelljng van de" inters om schapsproeven voor inters ternationalen 500 en 250cc (mt) bergh. Bij de inters won '25 jq a betwisten de inters Georges Smet de eerste twee reeksen. Om 16 uur reeks voor Van Keer. Qui- hebben de twee herkansin- nart won de tweede reeks gen van de vedetten plaats, voor Marc Cool en Marcel om ^6.30 uur herkansing Meersman. De herkansing jnters om 17 15 uur finale werd gewonnen door Ro- vedetten en de finale der land Coppens voor Lefèvre inters begint te 17.45 uur. t - u gij de vedetten betwisten De Smet - Gaston Van Tittelboom De Hauwere Marcel Serlippens Veteraan Ronny De< Smet was in Ninove de beste ve teraan. Een streekgenoot. Kamiel Van Tittelboom nam in diezelfde stad even eens deel aan een wedstrijd voor oudjes en maakte er eveneens het zegege- baar. Ouwe taaie Gaston De Hauwere blijft aan zijn ge zonde vrijetijdsbesteding genoegen beleven. Zijn leeftijdsgenoten, de andere veteranen - wielrenners, moesten ditmaal in het Brabantse Kobbegem de duimen leggen. Marcel Serlippens zakte af naar zijn vroegere buurt. In dat Wichelen van hem won hij de WOAD-koers. Het kampioenschap van België te Nazareth was een ander objektief. De titel was voor Seghers. Serlippens finishte als nummer vijf. en Jean Van Hove. Willy Van Keer werd winnaar van de finale voor Cool en Van Hove. Het dagklasse ment per ploeg werd ge wonnen door Steins RT Baasrode voor Lierde's C.T. en de Krekelcrossers Temse. In de ploegentrofee finale. de eerste drie van de reek sen en de eerste twee van de herkansingen de finale. De eerste drie van de reek sen en de eerste vier van de herkansing bij de inters ko men in aanmerking voor de (mt) Inter Julio rati (mt) Constant Feyaerts behaalde een tweede plaats bij de nieuwelingen 125 c De spektakelcross bij uit stek is, telkenjare, onge twijfeld de wedstrijd waar bij de piste in de vorm van een 8 is aangelegd. Dit be tekent dat de wagens el kaar elke ronde moeten kruisen. Gelet op het feit dat deze wedstrijd tevens de voorlaatste proef is voor het Belgisch kampioen schap en er een verplichte deelname is der geselek- teerde piloten begrijpt men meteen dat aan de Pelkem- straat heel wat zal te bele ven vallen. Inters en vedetten rijden er samen in 5 reeksen, 2 her kansingen, 2 halve finales, herkansing halve finale en de uiteindelijke finale. Tus sendoor krijgen wij ook nog twee reeksen, met op telling, voor gelegenheids piloten, dit zijn degene die niet voor de Belgische titel kunnen strijden De eerste start is voorzien om 14 uur en er is gezorgd voor ruime gratis parking. Onderstaande stand van het regelmatigheidscrite rium zegt voldoende om te weten welk vlees men in de kuip heeft. 1. Van Keer Willy (Merchtem) kampioen van België 2. Straus Alfons (Lier) 3. Lefèvre Armand (Dil- beek) kampioen van Brabant 4. Smet Georges (Temse) 5. Quinart Gilbert (Schep- daal) 6. Flamez Robert (Lierde) kampioen van Vlaan deren 7. Cool Marc (Haasdonk) 8. Croonen Gaston (Rumst) 9. Meersman Marcel (Haasdonk) 10. Coppens (Opwijk) 11. Franckaert Lucien (St. Niklaas) 12. Van Hove Jean (Ma- zenzele) 13. Van Vaerenbergh Wal ter (Baardegem) 14. Verbeeren Henri (Opwijk) 15. Van Asbroek Jan 17. Segers Odilon (St. Pie- 19. Van Horebeek Eddy (Buggenhout) ters Leeuw) (St. Gen. Rode) 16. Renders Jozef (Borcht- 18. Blommaers Rudy (St. 20. De Ridder Félix (Baas lombeek) Kat. Waver) rode) Huidige stand «Kampioen schap van België» 1. Van Keer W. 54 2. Smet G. 50 3. Straus A 4. Coppens R. 5. Croonen G. Stand ploegentrofee 1. Lier 49 2. Baasrode 43 3. Temse 394. Dilbeek 5. Lierde Roland Vrijdag 15 augustus, half oogst, is de VACB van de partij te Waasmunster in de Pelkomstraat. De piste is in 8-vorm, de wagens kruisen elkaar elke ronde midden op de piste. Zulk een wed strijd wordt maar één keer georganiseerd. De rijders strijden eveneens voor de punten van het Belgisch kampioenschap (voorlaat ste wedstrijd). Hoe klas seert men zich? De eerste drie van de reeksen, de eerste vier van de herkan singsreeksen, de eerste vier van de halve finales en de eerste vier van de herkan sing halve finale betwisten de finale. Verplichte wed strijd voor alle piloten. De inters en vedetten rijden samen. Programma: 14.00 uur: voorstelling 14.20 uur: eerste reeks 14.35 uur: tweede reeks 14.50 uur: derde reeks 15.05 uur: vierde reeks 15.20 uur: vijfde reeks 15.55 uur: gelegenheidspi loten eerste reeks 16.10 uur: eerste herkan sing 16.25 uur: tweede herkan sing 16.-50 uur: eerste halve finale 17.05 uur: tweede halve finale 17.20 uur: gelegenheidspi loten tweede reeks 17.40 uur: herkansing der halve finale 18.00 uur: finale. Rik en Kris Van den Neucker Rik en Kris Van den Neu cker hebben alles mee om renner te worden. Beide broers benaderen hun sport echter amateuristisch om dat ze voor een «zekere» toekomst opteren. Het fiet sen kunnen ze evenwel niet laten. In de wedstrijd voor studenten te Torhout was Rik de nummer één, Kris was derde. Hedwig Bloem Geen zege voor de Hof- staadse WAOD-er Bloem, wél was Hedwig tweede in Wichelen, derde te Merel- beke en vierde in het natio naal kampioenschap te Na zareth. Clai :hic F ocl - r 'err odt - N Van Damme-Steels (Hamme): goede Quiévrain met de jongen, (c) uitslagen ml De

De Voorpost | 1980 | | pagina 28