Derde Rapendoortocht: groot sukses Waasland vooraan te Hamme Zesde Eurobeker der Vriendschap: Sportief hoogtepunt voor Red Star Wetteren Wie wint Euro-Sportring Trofee? '«7? g Georgette Touchant (Dendermonde) won te Lokeren de 1.000 meter schoolslag veteranen voor Denis Van Paemel (niet op de foto) en Kristine Klepper, (dm) iermo rle Ha Sint-, rsele i tide S drie tsjarer jlden. waren fst toe ft prot ■inklijl Wip 1 inzei X) kg. 11 een een 1 Her t. Var tan V tnberg Oven (ger R bastiaa Vorig weekend organiseer de Lokerse Zwemvereni ging zijn derde Rapendoor- tochten. Het «driemaal is scheepsrecht» was hier ze ker niet uit de lucht gegre pen. Deze uitgave werd een onverwacht sukses, zo wel op sportief als organi satorisch vlak. Reeds in de eerste koers was er mooie strijd te zien. Brusselaar Jean Roufosse won de 1000 m. vrije slag voor veteranen, en in een spannend duel voor de tweede plaats legde André Joos nipt de duimen voor Marc Van Peteghem. De jeerste Waaslanders ver schenen aan de start voor de schoolslagwedstrijd in deze kategorie. Podium plaatsen waren er nog niet .bij, die waren voor André Gabriel. Romain Bouvé, en Etienne Pervost, maar toch waren ze verdienste lijk: Firmin De Beule werd vijftiende, Henri Van Damme eenentwintigste en Jan Braeckman volgde drie plaatsen verder. Bij de da mes zag Denise Verbraken een podiumplaats aan haar neus voorbijgaan. Op het schavotje kwamen Geor gette Touchant, Denise Van Paemel en Christine Kleppers. Cecile De Bock werd hier achtste, Ann De Pauw negende, en Leonti- ne Blanckaert sloot de rij op de elfde plaats. Het Waasland was in de vrije slag voor miniemen meisjes niet vertegenwoordigd. De medailles waren hier voor Katrien Delaender, Els Vanmaercke en Annick Pauwels. Bij de jongens tikte Wase Peter Dullaert als derde aan, na het Den- dermondse duo Michel Beeckman/Chris Sarens. De schoolslagwedstrijden bij de miniemen kenden geen Wase medaillewin naars. Bij de meisjes was het Ann Van Cauwelaert die het haalde voor Van- denbucle en Deboysern. Christof Volon won bij de jongens voor Frank Gijsens en Chris Coorevits. Rudy Van Puymbroeck werd hier twaalfde. De twee Waas landers in de vrije slag voor kadetten meisjes kwamen beide op het podium: Kris- tien Van Cauteren diende enkele te buigen voor Ca- thia Lemon, en kon Ann Peeters nog nipt van het zilver houden. Rik Mest- dagh schoot nipt te kort om in de prijzen te vallen. Die waren voor Bart Calle- waert, Danny Van de Putte en Luc Bekaert. Eddy Van Puymbroeck werd in deze koers negende. Geen Waaslanders in de schoolslagwedstrijden voor kadetten meisjes. De po diumplaatsen waren hier voor Hilde Janssens, Ann Mertens en Sabine Heir- baut. Bij de jongens waren de prijzen voor Rudy Mi- chiels, Werner Camps en Yves Meyghui. Eddy Van Puymbroeck werd vierde, en Erwin en Erik Van Damme werden respektie- velijk achtste en negende. Lutgart Braeckman werd de volgende Wase medail lewinnares. Zij eindigde de vrije slagwedstrijd voor se niores op de derde plaats, na Audrey Smet en Anita De Jode. Klubgenote Mar leen De Roeck werd vierde en Bea Deck achtste. Bij de heren zwommen de Waaslanders voor de ere prijzen. Het podium was voor Kris Van de Putte, Axel Degheselle en André Groebens, Wim Foubert en Dirk Mestdagh (WZK) en Jan D'Hooghe (LZV) wer den zeven, acht en negen, en de overige Lokeraars werden zestiende (Danny Van Puymbroeck) en een entwintigste (Maurice Van Damme). In de schoolslag wedstrijd voor dames be haalde Gertrud Van Caute ren het enige Wase goud van de namiddag. Zij ging Christine Lam^n en Sylvie Blommaert vooraf. Broer Kris haalde in de laatste wedstrijd (schoolslag) ook nog een podiumplaats: hij werd derde na Johan Van Wonterghem en Gert Ver- I cauteren. Mede dank zij de volle me dewerking van de weerma- ker werden deze derde ra- pendoortochten een onuit gegeven sukses. Ook sche pen Van Eetvelde, die de prijsuitreiking op zich nam sprak lovende woorden aan het adres van de Lokerse Zwemvereniging. Hij be trok Rik Mestdagh in een kleine hulde omwille van zijn inzet voor zijn sportklub. waarmee deze sportieve hoogvlieger be sloten werd. D.M. Hilde Janssens was te Lokeren de beste in de 1.000 m. schoolslag kadetten, voor Ann Mertens en Sabine Heirbaut (Hamme) (dm) Zondag organiseerde dend slechte weer bleef de middag geen druppel re- Zwemklub Jastremski uit watertemperatuur aan de gen. Ook nu weer lieten de Hamme voor de vijfde keer frisse kant. De organisatie Waaslanders zich niet on een doortocht in de Oude zelf bleef enigszins ge- betuigd, en kwamen er ver- Durme. Door het aanhou- spaard: er viel gans de na- schillende podium- en ere plaatsen uit de bus. Patrick Van Mele en Rudy Van Puymbroeck waren de eerste Wase deelnemers van de namiddag: Patrick haalde een mooie zesde plaats, en Rudy eindigde elfde over 1000 m school slag bij de miniemen. De vrije slagwedstrijd in deze kategorie leverde Peter Dullaert de tweede plaats op. Dirk Van Puymbroeck zwom de schoolslagwed strijd bij de kadetten uit als vijfde. Na de vrije slag stond op nieuw een Waaslander op het podium: Rik Mestdagh werd derde, terwijl Eddy Van Puymbroeck hier zes de eindigde. Kristien Van Cauteren deed nog beter: zij tikte als. tweede aan. Willy Van Mele haalde eveneens zilver, dit in de schoolslagwedstrijd bij de veteranen. Roger Mest dagh eindigde hier zeven de, en Raf De Witte der tiende. Bij de dames tikte Leontine Blanckaert als vijfde aan. Voor Lokeren leverde de schoolslagwed strijd bij de seniors twee podiumplaatsen op: Ger trud Van Cauteren won op nieuw zonder tegenstand, en bij de heren werd Kris Van Cauteren mooi twee de. Ook in de laatste wed strijd kwam er een Loke raar op het schavotje: Luc Mestdagh tikte na 2000 m vrije slag als tweede aan. Jan D'Hooghe werd zeven de, Dany Van Puymbroeck twaalfde en Maurice Van Damme negentiende. Het deelnemersveld te Hamme lag vrij zwak niet in het minst omdat de voortdurende koude heel wat ingeschrevenen af schrikte, zodat tal van for faits genoteerd werden. De Waaslanders traden echter weer goed op de voor grond, en bevestigden daarmee de voorgaande goede resultaten. Ook dit weekeind staat slechts één doortocht op het program ma. Plaats van gebeuren is deze keer Waregem. D.M. xne Sii tme Dt Op de 1.000 m. vrije slag kadetten was Ann Meters uit Sint-Niklaas (links) derde en Kristien Van Cauteren (LZV) (rechts) tweede. Winnares was Cathia Lamon. (dm) 30 - 8.8.1980 - De Voorpost Rolschaatsen •el »g te d 'i l deel Onder een fantastisch zo merweertje organiseerde Red Star Wetteren de 6C Eurobeker der Vriend schap. Het kruim van de rol- schaatssport was aan het vertrek aanwezig: Crucciani G., wereld- en europees kampioen (Ita lië), Van de Perre Dany, europees kampioen (Bel gië), Annie Lambrechts, wereld- en europese kam pioene (België), Dim Van Cauwenberghe, lid van de Belg. estafetteploeg, euro pees kampioen, Joel Su- riez, kampioen van Frank rijk snelheid, Prott, kam pioen van Frankrijk 10 km. Het programma opende met een wegkoers over 9 km voor de dames, waarin Annie Lambrechts orde op zaken stelde door te win nen voor Christine De Clerck (Oostende). De seniores-heren kregen 18 km wegkoers voor de schaatsen, waarin zich reeds halfweg een selectief groepje van vier renners hadden duidelijk afgeschei den: Crucciani (It.), Van de Perre (België), Van Cauwenberghe (België), en de veelbelovende Red Star renner John Clinckspoor. Vooral onder impuls van Clinckspoor en Van de Per re liepen deze vier meer en meer uit, maar de laatste helling over de scheldebrug was ook voor Van Cauwen berghe teveel, zodat aan de eindmeet Crucciani nipt won voor Van de Perre en Clinckspoor. 's Avonds vervolgde het programma. De Red Star aanwinst Paul Leys, die reeds in de namiddag had getoond over heel wat ca paciteiten te beschikken, moest bij de juniores-heren de duimen leggen voor Van Hoornweder (Brugge). Bij de seniores-dames her haalde Lambrechts haar prestatie eveneens voor Christine De Clerck en Els Van Houtte (beiden Oos tende). De verrassing was echter weggelegd voor de senio res-heren, want de Italiaan se wereld- en europees kampioen Crucciani moest zijn meerdere erkennen in Van de Perre. Ook neo- senior Clinckspoor finishte voor de Italiaanse super man. Blijkbaar hadden de beide Belgen de harde weg koers in de namiddag beter verteerd dan de Italiaan, voor wie het Wetterse as falt wat zwaar uitviel. Zaterdag werd het een bij na identiek scenario. Cruc ciani liep een dijspierletsel op of wendde het voor om een verder afmaken door onze eigen Van de Perre en Clinckspoor te ontlopen. De jonge Red Star-ploeg bleef inderdaad bevestigen, want niet alleen sterrijder Audrey Smet (Temse) (rechts) won de 1.000 m. vrije slag voor Anita Clinckspoor J. toonde zijn Lut Braeckman (St.-Niklaas) te Lokeren. (dm) talent, maar ook Leys en de piepjonge Verstuyft In ge (miniemen - meisjes) toonden zich. De finale was eigenlijk een maat voor niets. De inge nomen posities bleven be houden, de vedetten van de 6C Eurobeker der Vriend schap waren gekend. In een bomvolle gemeente zaal werden Annie Lam brechts en Dany Van de Perre gelauwerd in een eu ropese vriendschap. De Red Star neo-senior Clinckspoor was schitte rend tweede, evenals zijn vriend Leys bij de juniores- heren. Ontknoping Europees Voetbaltornooi op 8, 9 en 10 augustus in Nederland De elite van het Europese jeugdvoetbal maakt zich op voor de ontknoping van het eerste Open Westeuropese Clubkampioenschap voor A-junioren, die zal plaats vinden op 8, 9 en 10 augus tus in Groningen, Vaassen en Eindhoven. Uit een tornooiveld van een 300 verenigingen, die in de afgelopen maanden in veertien voorrondes ver deeld over tien landen strijd leverden, kwamen veertien vaak verrassende winnaars tevoorschijn. Met hun eerste plaats verschaf- en zij zich doortocht naar volgende wedstrijdse- s, waarin zij ook zullen luiten op de uitgenodigde 10 nationale kampioenen uit de landen waar voor rondes werden afgewerkt. De twee topteams uit dit voetbalelitegezelschap (16- 18 jarigen) betwisten el kaar zondagnamiddag 10 augustus vanaf kwart over vijf in Eindhoven de Euro- Sportring Trofee en de hoofdprijs, een 15-daagse sporttoernee naar Amerika en/of Canada. Het zilveren kleinood zal worden uitgereikt door Ei- nar Jorum, de Noorse voorzitter van de UEFA- jeugdkommissie. Hij zal één van de vele prominenten zijn uit de Eu ropese sportwereld die de Europese finale met hun aanwezigheid cachet zullen verlenen. Vanzelfsprekend is ook een delegatie van de KNVB on der leiding van voorzitter Wim Meuleman, van de partij. De KNVB toonde zich im mers niet alleen bereid om als beschermheer te willen optreden van dit unieke evenement, maar tevens als mede-organisator van het finale-tornooi. De leiding van de arbitra gekommissie ligt in handen van UEFA-official Mr Kingley uit Engeland. Het massa-evenement waarbij in totaal zo'n 6000 junioren uit West-Europa nauw betrokken waren en nog zijn, werd Euro-Sport ring mede mogelijk ge maakt door vier sponsors, te weten: Coca Cola, de ABN-Bank, de KLM en de Stichting Internationaal Voetbal Tornooi Am sterdam. Deelnemende teams aan het finale-weekeinde zijn: Groningen: Viking Stavan- ger (Nationaal kampioen Noorwegen), Grashoppers (Nationaal kampioen Zwit serland), R. Antwerp FC (België), SV 1910 eV An- dernach (Duitsland), BK Vejle (Nationaal kampioen Denemarken). FC Millwall (Nationaal kampioen En geland), AW De Spartaan (Holland) en Helsingborgs IF (Zweden) Vaassen: NEC (vice kam pioen Holland), KSC Loke ren (Nationaal kampioen België), IK Start (Noorwe gen), Oxford United FC (Engeland), AGOW (Holland), SV Stuttgarters Kickers (Nationaal kam pioen Duitsland), Slagelse BK (Denemarken) en Torns IF (Zweden) Eindhoven: Rapid Wien (Nationaal kampioen Oos tenrijk), KSV Hessen-Kas sei (Duitsland), Olympique Marseille (Nationaal kam pioen Frankrijk), DCS Ze venaar (Holland), Malmö FF (Nationaal kampioen Zweden), FC Eastercraigs Youth (Schotland), EVV Eindhoven (Holland) en FC Barcelona (Spanje) De eerste wedstrijden be ginnen vrijdag 8 augustus om vier uur 's middags in Groningen (GVAV Rapi- ditas), Vaassen en Eindho ven (terreinen EVV Eind hoven, Aalsterweg), terwijl in diezelfde plaatsen op za terdag om halfelf 's och tends voor het eerst wordt afgetrapt. De halve finales zijn zon dag in Eindhoven vanaf kwart over twee 's middags. De Lokerse Gertrud Van Cauter was sant in eigen land in de 1.000 m. schoolslag vrouwen voor Christine Lamon en Sylvie Blommaert. (dm) Johan Van Wonterghem was de snelste over de 1.000 m. schoolslag. Hij ging Gert Vercouteren (Temse) en Kris Van Cauteren (Lokeren) vooraf, (dm)

De Voorpost | 1980 | | pagina 30