holsiade. gijzegem PALLIETERPOP TWEE Vergadering Davidsfonds S.G.B. Naar Bokrijk Subsidies voor glasramen FAMILIEFEEST SP Eggy Redant zegt het met de pen ST.-CECILIA LEDE RICHT WEDSTRIJD IN: «ONTDEK HET KOOR» VOOR 17DE MAAL CHIR0FEESTEN TE GIJZEGEM De Voorpost - 8.8.1980 - 13 Op zondag 7 september gaat te Hofstade het tweede ^at e1^een infostand werd Pallieterpopfestival door. Op deze festiviteiten tre- ingericht. Het initiatief den de volgende groepen op: The Misters, Molotov, hiertoe ging uit van twee Der Polizei, Bert Deconinck en Sfunks, Hustler en ten 'eden die steeds even slotte als hoofdgroep Jo Lemaire en Flouze. Het werkzaam zijn. De bedoe- gebeuren gaat door in de volle natuur, in de beboste 'ifQ van het opzet is er weiden op «Den Bumst», vanaf 14 uur. De inkomprijs uiteraard in gelegen dat bedraagt 250 frank, in voorverkoop 150 frank. Kaar- alle documentatie ter ten kunnen worden bekomen op de volgende plaat- plaatse wordt geraad- sen: bar Amber, Solbemol Aalst, Pourkwapa, Studio pleegd, liefst zelfs van 12 Discover te Sint-Gillis en Dido te Erpe. het eerst tot het laatste blad. Pallieterpop ontstond in vrijdag 15 augustus zal Tenslotte nog iets voor 1979 ter gelegenheid van de jaarlijkse voettocht een zaak die bij Pallieter het tienjarig bestaan van van Pallieter doorgaan, een beetje een zere plek het jeugdhuis in de Zijp- Deze keer zijn er geen schijnt te zijn, meerbe- straat. Met namen op het vragenlijsten voorzien, paald de kwestie van de programma als die van De afstanden bedragen lidkaarten. Het is nu een- Kaszen en Ko, Isopoda, 13 en 22 kilometer. De maal zo dat de Belgische Hustler en Kris De Bruyne deelname in de onkosten wetgeving aan iedereen slaagde men er in een bedraagt f respecktievelijk die in een jeugdhuis aan- publiek van meerdere 20 en 30 frank. Er wordt wezig is de verplichting honderden personen vertrokken tussen 10 en oplegt om in het bezit te geestdriftig te maken. 15 uur. Zonder twijfel is dit een De fotoclub gaat even- prachtig resultaat voor eens opnieuw van start, een festivaldebuut in een Deze tak van de aktivitei- landelijke gemeente als ten van Pallieter gaat al Hofstade. een geruime tijd stilletjes Nieuw kleed en ongeweten door met De uitgave van Pallieter- aen ,?aar aaneen 9m pop tWee werd echter in daann wat verandering een nieuw kleedje gesto zijn van een lidkaart. Er gebeuren ten andere re gelmatig controles op de Op vrijdag 15, zaterdag Kon. Harmonie Concor- is er een reuze belotting kere frieten of brood met naleving van deze ver- 16 en zondag 17 augus- dia et Docilitas uit Her- met 1.500 fr. vooruit in- mosselen kan verkrijgen phchting. De prijs van de tus organizeert de jon- dersem. Ook de overbe- leg en om 21 uur is disco- aan demokratische prij- lidkaarten werd zo laag genschiro Popov en de kende majoretten van dit bar «Dynamite» weer te zen. Voor de eerste keer mogelijk gehouden en bij meisjeschiro Sopa voor korps zullen aanwezig gast in de tent. staat er ook een barbecue verschillende aktiviteiten de zeventiende maal zijn zijn. Om 19 uur is er een Zondag 17 augustus op het programma, is er een extra korting Chirofeesten te Gijze- gerrebolling voor vrou- wordt er om 14 uur vol- voorzien voor de leden. gem. De pjaats van het wen op het plein, leder- leybal gespeeld en om 20 Vermelden we ook nog Allemaal redenen dus gebeuren: Kerkenbos. een heeft prijs. Op het- uur is weer bal met disco- dat er «Vlaamse Kermis- waarom men niet bang Op vrijdag 15 augustus zelfde uur start de reuze bar «Dynamite», hoeft te zijn 25 frank uit te wordt er om 15 uur ge- belotting met 1.500 fr. Daarnaast is er nog een geven voor een dergelij- start met een optocht vooruit en uitleg en om restaurant, waar men lek ke kaart. Bij het vaststel- door Gijzegem met de 21 uur is er bal in de tent. len van overtredingen muziekkapel van de jon- Discobar «Dynamite» kunnen zware boetes het genschiro Popov, de speelt ten dans. gevolg zijn en het spreekt meisjeschiro Jopa en de Op zaterdag 16 augustus vanzelf dat dit geld door meisjeschiro Sinte-Goe- wordt om 19 uur gestart Pallieter liever wordt be- dele uit Hofstade. Van 16 met een optocht door Gij- steed aan zaken die de uur tot 17.30 uur is er een zegem met de fanfare optreden voorzien op het «Vreugd en Vrede» uit formatieplein van de Gijzegem. Om 19.30 uur attrakties» zijn, waar ie dereen beslist zijn gading zal vinden. club ten goede komen. A.D.B. te brengen, om in die af- ken. Het festival van vó^ dflin9 wa' mear leve" te blazen, zal er door deze club binnenkort worden DF Hofstade 50 jaar 12e grote boeken- bloemen en platenbeurs en tentoonstel ling. Schilderijen en tekeningen van Tuur De Rijbel. Bloe- mentapijt. Op 16, 17 en 18 augustus 1980 in de meisjesschool. Dorp. Openingsuren: Zaterdag van 17 tot 22 uur. Zondag van 10 tot 12 en van 15 tot 22 uur. Maandag van 16 tot 22 uur. De jongste bestuursvergadering van de stemmingsmuziek. dat er aan de ingang Superstar IV Davidsfondsafdeling Hofstade vond plaats op dins- Diezelfde avond zal Da- geen gezinskaarten meer Met medewerking van 10 Hofstaadse deelnemers op zon dag 5 augustus 1980. Aanwezig waren de Heren De vorama met het spel aan- zullen verkocht worden, dag 24 augustus 1980. Aanvang te 14 uur, meisjesschool. Ridder, H. Leus, H. De Loose, J. Schokaert, E. vangen rond 18 uur. Er is De uitstap van mei gaat Dorp. rig jaar ging door in een tent. Toen werd de erva ring opgedaan dat de goede sfeer in een derge- lijke ruimte soms wel een echte deskundige op T-Dansant begonnen met een cur sus. Geert Van Der Eist, eens kan ontbreken. Daarom hebben de ver antwoordelijken er deze keer voor gezorgd dat de optredens doorgaan op een van de mooiste hoek- het betrokken terrein, zal de belangstellenden op leiden en volgen. Zowel bij het eigenlijke fotogra feren zelf als bij het niet minder belangrijke ont- Meuleman, M. De Loose, L. Baeyens en E. Roelandt. honderduizend frank aan naar het Zwin. Het film Lieten zich verontschuldigen: E.H. Claus L. L. Van prijzen te verdelen. Om programma is nog niet Ter gelegenheid van Hofstade kermis organiseert de volley- Caecenberghe, C. Van Cauwenbergh en J. Geert. diegenen die honger helemaal samengesteld balclub Danny een reuze T.-Dansant in de zaal «Ons Huis» p.mochten krijgen op tijd te maar voor de volwasse- op zondag 17 augustus 1980 vanaf 15 uur. Met The Beta's De evaluatie en het kas- ter de rug die voor som- voorzien van het nodige, nen wordt het alvast Max Drive in Show. Toegang 20 fr. verslag van de 11 juli vie- migen bijna rampzalig is zullen L Baevens en Eu- Havelaar en voor de geen Van Der Biest witte jeugd is Robinska voor- en zwarte worsten, bro- zien. ring werd als gunstig, omschreven te noemen, positief en Eveneens werd er aan- jes van Hofstade. Wei- wikkele" de °Pna" den, landerijen, bossen men, zal hij met raad en en beekjes zullen samen de achtergrond vormen voor het grandioos mu- ziekgebeuren in septem ber. Het is echter niet het decor dat op de eerste plaats komt. De namen op de affiche zorgen er voor dat er voor de oren een weigeluid menu zal voorgeschoteld worden. Voettocht Vooraleer de pop aan de beurt komt staan er eerst daad ter zijde staan. Pal lieter heeft de beschik king over een degelijk in gerichte donkere kamer die voor iedereen die lid is van de fotoclub ter be schikking staat. Zij die ge ïnteresseerd zijn, zij die zelf hun eigen kiekjes wil len maken en ontwikke len, kunnen altijd contact opnemen met Geert. Info De regelmatige bezoeker Kermistornooi 7e kermistornooi voor liefhebbersploegen ingericht door VK Nieuw Hofstade. Terrein Lindeveld. Programma: sneuen en iioniuuiaci». be- Zaterdag 16 aug., 13.30 uur: VK Nieuw Hofstade - FC de boekenbeurs werden uitstippelen van het pro- De prjjs za( nog dienen stuursvergadering gaat Pallieter. medewerkers gevraagd gramma voor het leden- vastqeste|d te worden. door op woensdag 27 au- 15.20 uur:'t Landhuis Visvijver - FC Snas. voor de opbouw van het feest van het Davids- gustus. Op de agenda 17-10 uur: FC Schuurken - FC Palace. geheel in de meisjes- fonds op zondag 21 sep- De grote lijnen van be- stèan de volgende pun- Zondag 17 aug.: 10 uur NK Old Stars - FC Dressel school, het plukken van tember. Een wandeltocht paalde aktiviteiten voor terr evaluatie en finan- 13-30 uur: NK Duvelshoek Grimbergen - Breugheljongere de bloemen en het leg- is gepland die rond 15 het volgende jaar zijn ook ciee| vers,aq van de 12e Aalst Ra„„n„m - gen van het bloementa- uur zal aanvangen in de reeds ter sprake geko- hoeken- en" Dlatenbeurs n 9, Patte^nTa n^tektr me'siessch°oL Na bet. men. Zo za, een optreden ^SSTSk laatste is nog met zeker einde van deze tocht is er van Willem Vermandere het ledenfeest van zon- dat er wel degelijk een een barbecue voorzien, worden georganiseerd, <jag 21 september, het bloementapijt zal komen. Tappen zal gebeuren on- In voorverkoop 100 frank verder vastleggen van Zoals bekend hebben de der de galerie en er zal en met een gezinskaart het winterprogramma. kwekers een periode ach- gezorgd worden voor 200 frank. Het is wel zo A.D.B. b? chetten en hamburgers. De volgende - j nog andere aktiviteiten van het jeugdhuis zal het op het programma. Op wel al 9emerkt hehben Op woensdag 20 augustus 1980 organiseert de socialistische gepensionneerdenbond haar tweede reis ditmaal, naar het provinciaal domein te Bokrijk. Dit domein is door de meesten zeker gekend al is het maar door de televisie. Het brengt herinneringen uit de «goede» oude tijd. Het domein ligt nabij Genk in de provincie Lim burg. Het is eveneens be stemd als natuurreser vaat van 540 hektare waarvan ongeveer 30 hektare vijvers. Bokrijk is vooral bekend om het openluchtmuseum dat ongeveer 30 hektare groot is en waar geleide lijk rond drie kernen (1 de Kempen, 2 Haspengouw, 3 Oost- en West-Vlaande- ren) heemkundige recon structies worden ge bouwd met oude hoeven, wind- en watermolens, kapelletjes, woningen, in terieurs enz. Dit open luchtmuseum wordt steeds druk bezocht door toeristen en natuurvrien den voor bosbiologische waarnemingen. In het museum bevindt zich het De Heer Mare Galle, Minister van het Vlaamse Gewest, deelde einde vorig jaar aan Eddy Die- rickx O.C.M.W. raadslid, mede dat hij de princi piële belofte verleende voor staatssubsidies voor de restauratiewerken aan de glas- en ven sterramen van de Onze Lieve Vrouw Hemel- vaartkerk te Hofstade. Een principieel bedrag van ruim drie miljoen werd toen vooropgezet. Door bemiddeling van Eddy Dierickx verleende de Minister de vaste belofte voor staatssubsi dies voor een bedrag van 2.446.875 frank. Het bundel werd langs administratieve weg teruggezonden aan het opdrachtgevend be stuur zodat de werken onlangs werden uitge voerd. De parochiekerk van Hofstade bezit meerdere bijzonder'waardevolle glasramen. Tot afwer- king van het koor werden vensters geplaatst in brandglas: het venster van Onze Lieve Vrouw Hemelvaart (geschonken door Juff. Marie Dael- man, evenals dit in de doopkapel); het venster van de HH. Antonius en Gerardus, evenals dit van de HH. Gudula en Barbara. Verder de vensters van S. Carnelius en van de heilige familie, gift van Eerwaarde Heer Van Mol. Her rozenkransvenster (O.L. Vrouwkoor), geschon ken door Em. Van Den Bossche. Het S. Corne- liusvenster (koor van S. Cornelius), gift van de familie Van Wesemael. Ten slotte het venster «Ecce Homo» aan de epistelkant achteraan in de kerk, geschonken door Fr. Eechout. Gijzegem kermis Zaterdag 23 aug.: Belotting (3000 frank vooruit 50 fr. inleg) in het sport en recreatiecentrum/Schoorstraat om 19 uur. 20 uur: in café Half Time uitbetaling spaarkas mosselslag. In café Klein Gijzegem, souper van de biljartclub BC Kas seistampers. Zondag 24 aug.: Kunstconcert door de muziekmaatschappij Vreugd en Vrede, om 11 uur op het kerkplein. Maandag 25 aug.: Belotting om 19.30 uur in café Klein Gijzegem. 100 frank vooruit inleg. Dinsdag 26 aug.: Om 10 uur uitstap van Klein Muzieksken naar de jaarmarkt. Op de Wijk Dries, grote jaarmarkt voor paarden en kleinvee. Ingericht door het feestcomité en met medewerking van het stadsbestuur. Inschrijvingen van 9.30 tot 10 uur. Verscheidene duizenden franken aan prijzen. Standplaatsen en prijsuitreiking, nabij en in café De Zaag. Woensdag 27 aug.: 19.30 uur belotting in cafe Klein Gijze gem. 100 fr. vooruit inleg. Donderdag 28 aug.: om 20 uur in café Half Time, Drap- straat: Grote belotting. 100 fr. vooruit. Prachtige beker (waarde 100 frank). Om 21 uur: groot vuurwerk op de weide van het klooster (Stationstraat) opgeluisterd door het Klein Muzieksken. Zondag 31 aug.: om 10 uur op het Chiroplein (Kerkenbos); volleybaltornooi ingericht door KWB Gijzegem. oudste lemen hoevege bouw uit de Nederlanden (1507). Het boerderijtje stond in Oostvleteren, in de Ijzervlakte. De con structie bestaat uit vak werk met leem bedekt. Er is ter plaatse gelegen heid restaurants. Het ver trek is voorzien om 8.30 uur aan de Anjerstraat, om 8.35 uur aan de bus halte Babbelaar, aan de jongensschool te 8.40 uur en om 8.45 uur aan het lokaal in de Blekte straat. De prijs bedraagt 275 frank, met inbegrip van de toegangsprijs van het domein. Inschrijvingen dienen te gebeuren in het lokaal. Blekte 41, bij W. Troch, Blekte 26b, bij W. Merckx, Guido Gezelle- straat 48 of bij E. Welle- kens in de Anjerstraat 39. A.D.B. Op zondag 7 september gaat het familiefeest van de SP-Hofstade door in het natuurgebied De Gavers te Geraardsbergen. Er zijn opnieuw verschillende at trakties voorzien, zowel voor groot als voor klein. Mocht het weer het feest niet gunstig gezind zijn, dan is er een reuzetent voorzien, ledereen wordt dan ook uitgenodigd om er in familiekring een gezellige uitstap van te maken. Om het probleem betref fende het vervoer op te lossen werd het nuttig geoordeeld een autobus in te leggen. Er wordt vertrokken aan het lokaal, Blektestraat 41 te Hofsta de en dit om 13.30 uur. De deelname in de reis- onkosten werd vastge steld op 100 frank. De in kom zelf bedraagt 25 frank, inbegrepen een speciale sticker die recht geeft op een tombola en die door de Heer W. Troch zal aangeboden worden. De inschrijvin gen tot uiterlijk 31 augus tus kunnen worden afge geven in het lokaal of aan de bodes van de bond. Zowel leden van de partij zelf als van de socialisti sche vooruitziende vrou wen, de bond der gepen- sionneerden en de Cultu rele Centrale worden uit genodigd. Kaartclub De kaartersdub van het Volkshuis viert op zater dag 20 september de kampioen van 1980. Te vens zal er een souper worden aangeboden. De leden van de kaartersdub zullen gratis hun benen onder tafel mogen ste ken, aan de niet-leden zal een bijdrage of een prijs van 400 frank worden ge vraagd. Kinderen onder de 14 jaar betalen slechts de halve prijs. Het tijdschema voor die avond ziet er als volgt uit: om 18.30 uur receptie, om 19 uur huldiging van de kampioen. Het souper vangt aan om 19.30 uur en het menu is samen gesteld uit tomatenroom- soep, groentenkrans met gebraad en kroketten, koffie en gebak om de zaak af te ronden. Nadien is er zoals gebruikelijk ge zellig samenzijn. Nota. op 1 januari 1977 werd Mere gefuzioneerd met Erpe. Erondegem. Ottergem. Vlekkem, Bam- brugge. Burst en Aaigem. Het nieuw geheel kreeg de benaming Erpe-Mere en telt ruim 18.000 inwoners. Mere is de kerngemeente. De Kon. Harmonie Sinte-Cecilia van Lede richt dit jaar een koorzangavond in. Het initiatief is ontstaan en gegroeid vanuit de betrachting om eens iets anders te brengen dan het traditionele. Men kwam op de idee omdat de Harmonie ook een koorzang vereniging heeft opgericht, die haar relationeel ka der op deze manier kan uitbreiden. Deze avond gaat door op zaterdag 20 september 1980, om 19 uur in de zaal «Volkskring», Kas- teeldreef 20, Lede. De opzet van deze avond richt zich tot amateurko ren en amateuristisch in gestelde zangverenigin gen. Het initiatief bezit een kompetitieve geaard heid, waaraan uiteraard waardevolle prijzen zijn verbonden. Er wordt geen beperking gesteld betreffende het repertorium of het genre van muziek. De deelne mende koren moeten zich dringend inschrij ven. De inschrijvingen zouden liefst voor 15 au gustus moeten toekomen op het kontaktadres: Kas- teeldreef 69, 9310 Lede (tel. 053/21.30.67). Bij de inschrijving betaalt de vereniging een waar borg van 500 fr., welke volledig terugbetaald wordt na het optreden. Voor de eventuele bege leiding is er ter plaatse een piano beschikbaar. De koren zorgen zelf voor de pianist. Naargelang het aantal ingeschreven koren, zal elke vereniging twee of drie nummers opvoeren. Moest het aan tal inschrijvingen te groot zijn, voorzien de inrich ters een schiftingswed strijd. De beoordeling zal ge beuren door drie jury's: Jury A stemt publiek. Ju ry B stemt geheim en Ju ry C wordt gevormd door het publiek in de zaal. Alle punten worden sa mengeteld. Tegen de be slissing van de jury is echter geen verhaal mo gelijk. Mogelijk worden er naast de gewone prij zen aan deze wedstrijd verbonden, nog biezon- dere prijzen toegekend. De reputatie die de Kon. Harmonie in Lede geniet, staat alvast borg voor een suksesrijke avond, waarnaar door de mu ziekliefhebbers wordt uit gekeken. Het belooft een ware hoogdag van de muziek te worden. RDV Tegelijk met de werken van Firmin De Vos, zal de zullen te koop aangebo- kunstminnaar ook de pentekeningen van Eggy Re- den worden tegen een dant kunnen bewonderen in de ex-gemeenteschool bijzonder lage prijs. Wie te Oordegem. De kunstenaar is een geboren Mere- geïnteresseerd is in een naar, 34 jaar jong. Na zijn middelbare studieën, serie moet niet te lang volgde hij lessen grafiek. wachten: uit ervaring we- ten we dat de kunststuk- De kunstenaar gaat zijn een serie postkaarten en jes zeer v|ug uitverkocht inspiratie opdoen in de menu's te tekenen, die zu||en zj;n rustieke hoekjes uit zijn tijdens de kermisdagen RDV geboortedorp. Hij legde reeds vele typische ge bouwtjes of monumen ten met de pen vast: de dikke kapel, de windmo len... De technische vaar digheid, die in al zijn wer ken zit, ging niet onge merkt voorbij: toen de VT Mere haar wandelpaden openden, liet men Eggy de bijhorende wandel boekjes met een drietal pentekeningen illus treren. Al vlug had Redant een hele serie werkjes over Mere bijeengetekend. Ze gaan echter goed van de hand. Na Mere kwam een serie over de ganse fusie gemeente Erpe:Mere tot stand. Voor de mooie hoekjes weet Eggy Re dant respekt af te dwin gen. Zijn werk wordt door iedereen zeer ge waardeerd. Het is in elk geval meer dan de moeite waard van het bekijken. Ter gelegenheid van de kermis te Oordegem kreeg de kunstenaar een speciale opdracht van de organiserende VTB-afde- ling. Hem werd gevraagd De «Dikke kapel» een pentekening

De Voorpost | 1980 | | pagina 13