i Een dagje naar... SCHAT OP PAPEGAAIENEILAND Op Ponykamp Weekje kelderen JEUGDKLUB YPSILON VERBROEDERT Grote vakantie wedstrijd l 6. Een grote ontdekking OPLOSSING GROTE VAKANTIEJ WEDSTRIJD 14 - 8.8.1980 - De Voorpost Het (was zaterdagavond en we zaten allen gezellig naar reeds te vroeg voorbij om televisie te kijken. Eerst de getallen van de lotto en dan goed te zijn. We gingen er nieuws en weerberichten. De weerberichten boeiden ons buiten met spijt dat het niet wel erg tenslotte vertrok mijn broer de volgende dag op langer duurde. Het volgen ponykamp en indien het weer een beetje zou willen de op ons programma was meevallen zouden we reeds vroeg in de morgen vertrek- een bezoek aan het apira- ken naar het MELI-park in de Panne zo hadden we nog ma. Met bootjes in onder wat plezier oan onze dag en het was niet zover van het grondse grotten waar het verblijf van mijn Maar laten we niet zeuren grote Meli-park. Bij de in- over het verblijf van mijn gang stonden enkele grote broer in De Panne. Daar borden met nieuws voor de vertelt hij zelf wel over. Het Melibezoekers. Het waren toeval wou dat het inder- de nieuwste attracties met daad goed weer zou wor- ondermeer het apirama en den en het beloofde dus een vliegend piratenschip. een prettige dag te worden. We kochten ons elk een All- We besloten onze boter- in-ticket. Met dit ticket mag hammen zelf mee te nemen je overal op en dat zoveel en zo weinig mogelijk baga- keren als je maar wilt. Ook ge mee te nemen. Wel kan men gratis in het moesten we de loodzware sprookjespark en in het die tas van mijn broer meeslin- renpark en nog zoveel an- geren tot in de Panne. Maar dere zaken. We hadden wel daar wisten onze ouders besloten eerst de amuse- raad op. Onze avond viel menttuigen en de verschei- dan wel gans anders uit als dene vertoningen binnen in we dachten. De televisie de zalen te gaan bezoeken, werd uitgedaan en we wip- Aangezien de vliegende ten allen gauw in ons bed boot aan zijn eerste rit toe want het was morgen wel was en er nog niet te veel vroeg opstaan. Om kwart volk was gingen we er ons na zes ging de wekker. Het ook maar inzetten. leven van de bijen wordt uitgebeeld. Leerrijk maar tevens prettig. Poppen van één meter hoog beelden een volledige bijenkorf uit. Ze vieren feest, een nieuwe koningin wordt gekozen en nog zoveel meer. Het boot je gaat plots traag omhoog en duikt plots vijf meter de diepte in. Je bent dus best op alles voorbereid. We kre gen langzamerhand honger maar moeke had voor bo terhammen gezorgd. Al smullend trokken we naar het sprookjespark. De ge laarsde kat begroete ons op het balkon terwijl onze vol gende gast Manneke Pis was die ons met genoegen nat spoot. Moeder de Gans vertelde haar problemen en we gingen in de molen van de Gelaarsde kat. Een ge heimzinnige tuinier com mandeerde zijn bloemen en Doornroosje prikt haar vin ger. De heks van Hansje en Grietje zegt ons dat we van haar huisje moeten blijven en we zijn er niet eens aan geweest. De reus wil ons laten we maar beginnen vergeten de bokken. Wel weer rechts. Intussen was nemen en de wolf eet met de dierentuin. Bij het kan je er enkele grappige de eerste reeds buiten. Ik Roodkapje haar grootmoe der op. En terwijl dit alles gebeurt vliegt er een heks over ons hoofd heen. Ons volgend bezoek was gericht prachtige toekan. Even ver- nog vermelden. Er is maar derdaad het klopte. De aan de speeltuin. De grote der een groot waterrad met een opening langs de bui- rechtse kant was de goede glijbaan en de draaiende onderaan een prachtig vij- tenkant en langs daar moet tegen alle beweringen van tonnen zijn ontzettend leuk vertje vol met vissen. Een men binnen en buiten. Zo- bet spreekwoord in: binnentreden een stel kooi- gezichten zien zoals een en met de prachtigste vo- bok op de afrijzer en er niet gels van over de hele we- meer afdurft. Als laatste reld met ondermeer een punt moeten we de doolhof dacht bij mezelf, we zijn rechts binnengekomen dus moeten we langs rechts weer buiten komen. En in- maar het leukst is de glij- stroom met eenden en dus gingen we met ons vie- baan met de zakken in zes zwanen. ren naar binnen en gingen banen en dan om het eerst Een hele vijver flamingo's samen helemaal naar ach- beneden. Een biljartspel en een aap die kunstjes ter. Daar gingen we uit el- met veel water en een grote vertoont. Ik raad je echter kaar en elk probeerde voor bal zijn in de Meli ook alle- niet aan iets naar hem toe zichzelf van eruit te komen, maal mogelijk. We zijn nóg te gooien want je krijgt de Hier links en dan rechts en twee zaken vergeten te volle lading terug. Dan nog dan nog eens rechts, doen. De dierentuin en de enkele herten, zebra's en Nee hier loopt het dood. levensgrote doolhof maar kamelen en dan nog niet te Terug. Weer links en dan Hoe rechter, hoe slechter, hoe linkser, hoe flinker. En van daaruit vertrokken we dan maar terug naar huis met de tranen bijna in de ogen. Waarom moet de tijd zo snel gaan!!! Maar ja, dag Meli! J.T. De kloof der papegaaien, de val van de kapitein, de ven dus alleen maar de Plots echter werd hun aan- geheimzinnige tekens, het vreemde tempeltje van de sporen te volgen en we ko- dacht getrokken door een inboorlingen. Dit alles had gezorgd voor grote opschud- men vanzelfs bij de oplos- grote, donkere grot. Na- ding bij de inboorlingen en bij de bemanningsleden van sing van het geheimzinnige denkend zei de kapitein: 3...^kapitein Janus. «Vertel nu nog eens opnieuw». «Wel plan A, punt X. Genevieve «Hierin moet het grote ge- huis daverde bij het lawaai Vader wou er echter onder duizend bommen en granaten, hoeveel keren moet ik maak dadelijk een grote heim zich bevinden Wat er van die elektrische haan. geen enkele voorwaarde in het nu nog vertellen,» bromde kapitein Janus. mand klaar vol met voedsel zich in de grot bevindt en Had ik judo gekend dan daar hij niet wist wat dat «Dit is nu al de zevende pijltje dat aanwijst waar het en jij Julien ga de schoppen hoe men terug huiswaarts had ik hém het zwijgen op- spul, want zo noemde hij gelegd, maar helaas ik kan het deed. We gingen dus het niet. Dus maar op- met moeder alleen en zet- staan. Aankleden, een bo- ten ons op de laatste bank terhammetje eten en mijn niet wetend wat er met ons fototoestel in de hand ne- 9>ng gebeuren. We hebben men en dan konden we ver- ondertussen reeds gezwo- trekken. Met de loodzware ten van er nooit meer in te tas van mijn broer nemen gaan. Op zeker ogenblik en dan konden we naar het vloog je er zelfs bijna uit. station te Aalst. Terwijl Na nog een ritje met de moeder kaartjes kocht en carrousel en met een trein- vader keek om welk uur er tje dat over gans de Meli een trein was verveelde ik reed gingen we naar de me rot. Ik zag niets terecht keverbaan. Moeder, nog komen van deze dag. Als steeds niet bekomen van de kaartjes waren gekocht haar piratenschip dacht er en de trein was gevonden niet aan van daar ook nog begon een treinreis van an- eens in te kruipen. Nu ging derhalf uur lang. Gelukkig echter onze schrikkepuit, ik was er afwisseling in het bedoel mijn vader mee. keer, maar goed als ik jou volgende teken ligt» er een plezier kan mee bent geniaal Julien; «Je en houwelen halen». Een- kan keren zien jullie volgen- zo maal alles klaar was begon de keer in «Schat op pape- doen. Dit en dat en dat noemde de man die dit alles men aan de tocht. Het ene gaaieneiland» maar lees dan de kinder- had uitgedokterd. We hoe- teken volgde op het andere. J.T. krant van de vorige week, dan weet je dadelijk alles». «Nog één vraag kapitein. Hoe zagen die tekens er weer uit?» «Wel voor de zoveelste keer. Het ene was Zoals mijn broer reeds vertelde maakten we een dagje les gaf. Eerst en vooral gin- een kruis en het andere een door in de Meli. Dat vond ik erg leuk. Natuurlijk was gen we om een tok. Een tok voor mij het leukste op ponykamp. We vertrokken is een hoedje dat alle pony stuk boot met een mast». «Nu, kapitein, ik denk dat omstreeks vier uur naar het station te Adinkerke. Aan of paardrijders verplicht zijn er een lichtje in mij opgaat wat kan helpen tót de op lossing tot dit mysterie.» Dadelijk zat iedereen rond het station gekomen namen we een taxi. Die voerde ons om bij te hebben. Daarna naar De Drie Vijvers waar ik een warm onthaal kreeg, gingen we naar de stallen waar eerst geleerd werd Gewoonlijk werd er in ten- verzamelen of etenstijd, hoe we de pony's zouden hem gekluisterd en luister- ten geslapen Maar daar Diezelfde dag nog gingen moeten horstellen. Ook de met grote ogen naar wat het vorige week slecht weer we een wandeling maken werd ons geleerd hoe we de was geweest liepen de ten- naar de zee, waar enkele pony's de teugels moesten ten onder water. Nu sliepen jongens het water ingingen, aanbrengen. Pas daarna hij vertellen zou. «Nu komt er nog wat van?» «Wel kijk. landschap wat de reis wat Eerst stijl en traag omhoog Zo zagen die twee tekens we naast het huis zelf. Als We keerden terug en het werd ons meegedeeld dat De en dan aan zeer hoge snel- was he'd naar beneden de verkorte. Eenmaal Panne aangekomen ons eerste werk die tas van bocht in. Intussen was het er uit». «Klopt». «Simbad schiet goed op met de an dere papegaaien. Hij de formulieren binnen wa- was kwart voor negen. Dus we zonder zadel reden. Ze ren mocht ik een bed kie- maakten we ons vertelden ons ook dat we zen. Het waren bedjes bo- slaapklaar. Ik viel direkt in steeds, op dezelfde pony's mijn broer kwijt te geraken, reeds kwart na elf en werd zelfs zo te zien een beetje ven elkaar. Ik had het bo- slaap na deze strandwan- zouden rijden. Ik reed op Ho7d nlnntc umc wli m na. hpt hoontiiH fint WP nflfïr ClP hflfK in fint nnnpnnnipnnn- vonctp Kort tonen Ho TÏi- Hoiinn nnninUl/tinn \A/rt \A/« I.A Deze plaats was vlug ge- het hoogtijd dat we naar de baas in dat papegaaienpa- venste bed tegen de zij- deling, vonden. In de bagageruim- papegaaienschow gingen te van het station konden gaan kijken Ongelooflijk we onze tas in bewaring wat die beesten allemaal pegaaienparadijs en zijn er geven tegen de som van kunnen. Wel eens een pa- dus nog mensen geweest Daginleiding. We Barry. We kwamen uit de radijs. Zodus moeten nog muur gekozen, leder kreeg werden wakker gemaakt stallen en liepen met onze mensen weten van dit pa- een kastje waarin de kleren, om half acht. We kleedden pony' even rond. schoenen en dergelijke wer- ons aan en maakten onze Dat was bedoeld opdat de den weggelegd. Er werd bedden op. Ais dat alles pony's weer gewoon zou- twintig frank. Volgens de pegaai gezien die kan fiet- op dit eiland die naar alle een rondleiding gedaan, was gebeurd verzamelden den worden van te rijden. folders van de Meli bevond sen, een auto repareren, waarschijnlijkheid die ge- T1- --L"* hun park zich op een vijf- piano spelen, eentje die kan heimzinnige tekens hebben honderdtal meter van het dood vallen, papegaaien aangelegd, station wat dan ook klopte die kunnen turnen of bas- Het kruis van de kapitein is tot op de meter. Langs de ket spelen. Dit alles was iets naar alle waarschijnlijkheid ene kant de Meliprivaatpar- om je ogen niet te geloven, een X en ons schip met de king en langs de andere Deze twintig minuten du- mast met het dak op is een kant de Meliparking en het rende schow was eigenlijk omgekeerde A met een Toen dat gedaan was wis- we voor het ontbijt. Bij het Etain hielp ons op de po ten we al het noodzakelijke eten werd er chocolade- ny's en we reden naar de belangrijke zaken. De ou- melk gedronken. Iedere dag hoefslag. In vijf dagen leer- ders waren ondertussen al broodjes en confituur, soms de Etain ons heel veel Dat weggegaan. ook kaas of peperkoek, was een ponystap in vier De etenstijd was aangebro- Toen begonnen de activi- tijden, draaf in twee tijden, ken. De recreatieleider teiten. We gingen allen bij en galopperen in drie tijden, floot. Daar was het teken ponymonitor Etain die ons Een hengst telt 40 tanden J.T. Wa* heb ik een drukke week achter de rug. Een geluk to. Het was met een kleir dat het weder niet te warm was, anders was ik er zeker hartje toen ik mijn eerste- bijgevallen. Ja beste Kinderkranten jullie geloven het of |jng uit het laatste spoelbac geloven het niet. Ik heb een ganse week in de kelder nam. Gelukkig jer stonc gezeten. Heen, gestraft was ik niet, maar toch een toch iets op en het was nog ganse week in de kelder. Echt waar. Hoe dat gekomen herkenbaar ook. Een prima 's' foto was het niet. Ik moet Wel ik was reeds lang naar genomen met een eerste de techniek van de belich- een geschikte plaats in ons fotoafdruk. De techniek tingstijd nog beter kennen, huis aan het zoeken om van het ontwikkelen had ik Maar ik beloof het jullie, mijn «doka» in te richten, al een beetje onder de knie, over een paar weken vin- Natuurlijk vragen zich jullie maar afdrukken had ik nog dén jullie op deze bladzijde af een «doka» wat is dat? nooit gedaan. Mijn eerste het resultaat van mijn Een doka is doodgewoon echte, zelf ontwikkelde fo- zwoegen in mijn «doka; het afkortingswoord voor donkere kamer. Niet dat ons huis niet groot genoeg is mijn moeke zegt altijd veel, veel te groot maar de kelder leek de meest ge schikte plaats. Eerst heb ik alles op papier gezet. Het was een echt plan. Daarna alles afgemeten en de nodi ge materialen gaan kopen. Het was niet gemakkelijk alles te vinden, want we gens de verlofperiode wa ren er nog veel winkels ge sloten. Uiteindelijk heb ik toch alles in huis gekregen. Balken, vezelplaten, bala tum, nagels, winkelhaken, enz. Na een paar dagen was alles klaar. Al zeg ik het zelf, maar mijn DOKA mag gezien worden. Eerlijk heidshalve moet ik eraan toevoegen dot ik veel hulp heb gehad van mijn moeder. Gisteren heb ik dan mijn «doka» plechtig ingebruik en een merie 36 tanden. De gingen we zwemmen, de teugels werden als volgt ge- andere niet. Om kwart na houden. Ze gaan van in de zes was er eten en dan de mond van de pony langs de avondaktiviteiten. Dit wa- pink in de hand en komt er ren spelletjes zoals dikke weer uit langs de wijsvin- berta, krik-krak, duinspel, ger. Daar ook wordt de enz... De laatste avond was duim opgehouden. Hij ver- het anders. Toen werd er telde ook nog dat een pony een reuzebarbeque en geen hoefijzers draagt en kampvuur georganiseerd, dat buikpijn voor pony's Daar zongen we liedjes, dodelijk is. Dat is omdat vertelden moppen en speel- pony's niet kunnen overge- den spelletjes, ven. 's Middags dekten de De volgende dag was als ponyrijders de tafel. Na het alle andere dagen maar eten was het tijd voor de twee zaken veranderden de platte rust. Nadien middag- koffers werden gemaakt en activiteiten en om vijf uür om vijf uur konden we huis waren we vrij. De ene dag waarts keren. W.T. Voor de vierde maal organiseert jeugdklub Ypsilon een |jjke mee te ontvangen, verbroederingsontmoeting met de Beierrese voetbal- Het Programma ziet er als Onze r ïedewerker maakte wel enkele grote blun ders. H.»r volgen ze: ze heeft geen boot gekregen voor haar plechtige kommunie want ze is pas zes jaar, want in België is het toch steeds goed weer is fout want in België is het meer slecht weer als goed weer, richting Namen is niet de korste weg naar de Panne want Namen ligt in de Ardennen, de sleutel van het appartement moest niet gehaald worden want men kampeerde in een tent. Ze konden niet tegengehouden worden.door de politie want aan de Vlaamse kust spoelen,geen walvissen aan. Moeder kon geen eieren bakken want het vuur zou pas de volgende dag toekomen. J.T. ploeg Binabiburg (Duitsland). Tijdens dit verlengde weekeinde zijn ze met 32 personen te gast in Aalst. Hoe begint zo'n internatio- ganiseerd was ter ere van nale jeugdklubvriend- de Aalsterse komst, schap...? In 1976 ontmoet- In 1978 kwam de Beierse te Ghislain De Vuyst (lid ploeg naar Aalst afgezakt, van de animatieploeg van Op het Osbroekplein werd Ypsilon) tijdens een inter- de terugmatch voetbal ge- nationale reis voor zijn be- speeld( schepen Monsieur roepswerkzaamheid Ben trapte af) en werd in en Reiter. Ghislain als kapitein rond jeugdklub Ypsilon ge- van Ypsilons voetbalploeg feest. Het Atomium werd en Beno ais voorzitter van bezocht, Brugge en Blon de Stopselclub voetbalvere- kenberge. niging Binabiburg werden In 1979, verbroederen und goeie vrienden en ontmoet- kein Ende, werd weer naar ten mekaar regelmatig Duitsland getrokken, en dit i.v.m. zakenreizen. Er wer- jaar komt de Stopselclub den dra plannen gesmeed naar Aalst terug. Men wil om een voetbalmatch te de gasten goed ontvangen spelen tussen beide ploe- en er een reuze-verbroe- gSri. Dat gebeurde in 1977. deringsfeest» van maken. Met 35 Ypsilonners werd De Beierse ploeg wordt op 800 km ver naar het dorpje het stadhuis ontvangen en Binabiburg getrokken. Herman Roels zal daarbij Hoogtepunt was naast de afgevaardigd schepen zijn. voetbalmatch het open- Alle Aalstenaars worden luchtfeest dat met de be- vriendelijk uitgenodigd om volking van het dorp geor- de Beierse vrienden feesre- volgt uit: Donderdag 14.8: (al voor bij, sorry) om 19 u.: aan komst en installatie in het Hotel de la Gare. Om 20 u.: H. Misviering. Om 21 u. verwelkoming in jeugdklub Ypsilon. Vrijdag 15.8: uitstap naar Anseremme (afvaart van de Lesse) of Bokrijk, naar gelang de weersomstandig heden. 's Avonds wordt de oude stad Brussel bezocht. Zaterdag 16.8: bezoek stad Aalst en wekelijkse markt. Om 11 u.: ontvangst op het stadhuis, om 13.30 u.: vo'etbaltornooi op het Os- broekstadium met Stop- selklub Binabiburg, Ypsi lon, Tijl, Tuf-Tuf en een selektieploeg. Om 20.30 u.; openluchtdansfeest in en rond jeugdklub. Ypsilon. Zondag 17.8: terugreis naar Duitsland. (Peter) 1. Hoe noemt Keizer Karei zijn hond? 2. Noem vijf dagen van de week zonder de letter A? 3. Waarom heeft Napoleon bretellen aan met de Franse vlag op? 4. Hoeveel is de helft van het dubbel van 1985? 5. Wanneer is Karei de Grote geboren? 6. Ik gooi het over het huis en het is een kruis? 7. Ik gooi het over het huis en het is een plas? Antwoorden volgende week in de Kinderkrant. Lievens Serge

De Voorpost | 1980 | | pagina 14