fhislain Van Landeghem dopt Burton flnne-Marie ook naar Los Angeles Van Nuffel: Jan Bogaert prima in proloog i inloop van Schelde en Durme te Hamme Ronde van Nederland startte met shownummertjes Florent De Meyer: twee keer goud Erwin De Bruyn John De De Mesmaeker hislain Van Landeghem: «Het gaat goed» BLANCC Chris Soetewey op eenzame hoogte De Voorpost VRIJDAG 15 AUGUSTUS 19S0 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendennonde. Tel. 05Z21.4a60 overgelukkige Ghis- Van Landeghem heeft idag te Hamme de elfde ;ave van de omloop over lelde en Durme gewon- h. Een organizatie van irt door Nering die feil- s verliep. SLISSING IL VROEG eerste onruststoker mde Jan Poelmans die h nog 45 sekonden kon :enfietsen maar een ron- later gegrepen werd >r de groep. i zouden de waarheid ge ld aandoen moesten we rijven dat het een span- id kijkstuk is geworden. in geen geval heeft zich kunnen opwar- aan het spektakel. Dral dan, omdat men het tikte van echt in de aan- te gaan al willen we De beslissing is gevallen: zes renners zijn er vandoor: Vanheer, De Vits, n schaduw werpen op Verstraeten, Jaremko, Burton en Van Landeghem. Laatstgenoemde zou op zijn overwinning van Van eentje de finish bereiken en in Hamme zijn tweede seizoenzege behalen, (vh) ideghem. Neen, die n heeft er hard voor de finale en inmiddels ging UITSLAG eten zwoegen en wer- men de laatste ronde in met y Ghislain Van Lande ghem (St.-Gillis-Waas) de Na afloop van de proloogshow te Sint-Niklaas werd rooie Oosterbosch in de oranje trui van leider in de ronde van Nederland gestopt (dwi De meesten kunnen het niet heeft begrepen dat ze over langer opbrengen: Fons de 800 meter de wereldtop Brydenbach is van plan niet kan halen, 's Lands stoom af te laten. En de beste is ze en ze kan dat nog vrouwen Lea Allaerts en een poosje blijven. Op Eu- Anne-Marie Pira zeggen ropees vlak spreekt ze even- dat ze de topsport voorgoed eens een aardig mondje bekeken hebben. mee. Maar... Anne-Marie Van Nuffel is Langzaam schakelt de anders dan de anderen. Zij blonde Erembodegemse op wil er ook over vier jaar in de 1.500 meter over: «Dat Los Angeles weer bij zijn. kan je echter niet zonder Op voorwaarde dat de kleerscheuren van vandaag Olympics de stormen en het op morgen. Je zet er een politieke geweld en gekon- paar seizoentjes over. Stop kei overleven. Van Nuffel pen? Wat dacht je. In 1984 om het tot een zege te 35 sekonden boni. ngen. t gebeurde toen Maurits Alle kansen werden geno- nheer in gezelschap van teerd voor de man uit St.- :ef Devits en Bruno Ja- Gillis-Waas, alhoewel de ïko zich van de anderen groep toch begon te jagen, iden ontmaken en na- maar dat deerde Van Lan- n het gezelschap kregen deghem niet. Ghislain Van Lande- Maurice Burton en In het zicht van de finish ward Verstraeten wat plaatste hij een demarrage p zes leiders bracht die in en kwam aldus 5 sekonden minimum van tijd ruim vroeger over de meet dan minuut bijeenfietsten. Burton, arbij bleef het. Vooraan Eddy Furniere, een man uit de men niet de nodige dezelfde ploeg, legde be- 160 km in 4 u 01 min.; 2. Maurice Burton op 5 sek.: 3. Eddy Furniere op 20 sek.; 4. Etienne De Wilde; 5. Rony Van Marcke; 6. Gerard Blockx; 7. Stan Tourné; 8. Patriek Lerno; 9. Christian Dumont; 10. Wim Schroyens; 11. Emiel Hendrik Caethoven; 13. Paul De Keyser; 14. Bary Hoben GB; 15. Mare Moens; 16. Luc De Grauwe; 17. André Verbraecken; 18. Henk stdrift aan de dag en dit slag op de derde plaats zo op de zenuwen begin- dat deze omloop van Schei- werken van ouwe taaie de en Durme voor de spon- islain Van Landeghem. sor van de winnaar een .i u i -i i Landeghem ging vlug- driedubbele triomf is ge- op de pedalen duwen worden, kreeg zijn ploegmaat urice Burton mee. Het Pogingen van Goossens, etal kon vlot voor- Gijsemans en Alemoot ang nemen vooral door- evenals deze van Dirk de Waaslander hard Heirweg op het einde had- kte. Hij keek niet op, den geen sukses. g zijn ploegmaat mee in Mutsaerts; 19. Mauritsio Bellet It.; 20. Johny Van- derveken; 21. Lievin Klaas- Goossens; 25. Dany Ame- loot; 26. Maurits Vanheer; 27. Jozef Devits; 28. Willy Scheers; 29. Johny De Nul; 30. Ludo Engelen. (emiel deve) rt en men- dus 'daan De tijden zijn veranderd. Knetemann, doch rooie allemaal met échte sport te De jongste jaren begint een Bert Oosterbosch stak een maken heeft, is niet erg dui- «ronde» steevast met een stokje voor de ambities van delgk. Je mag het gerust shownummertje: de klas- zyn teamgenoot. Ook al be- volksvermaak noemen, siek geworden proloogtijd- droeg het verschil tussen rit. Veel sportiefs zit daar beide Postrenners slechts Sean Kelly won. Dat ver niet aan vast: de renners vier honderdste van een se- baasde trouwens niemand: moeten flink doorduwen en konde. Uitstekend in dit ge- een pelotonnetje van tien de superspecialisten krijgen zeischap van erkende hard- maakte zich los, fietste een na afloop hun pretje: ze ryders, gedroeg zich Jan geruststellende voorsprong mogen samen met een of Bogaert, die de zevende tijd bijeen, en aan het eind van andere miss, en dan vooral neerzette. De piepjonge de vertoning bleek niemand getooid met publiciteit van Etienne De Wilde was bekwaam de pijlsnelle Ier te hun broodheer, het scha- twaalfde en Oscar Dierickx verontrusten, votje op. Poseren voor de negentiende, foto, zich vakkundig opstel len zodat het oog van de teeveelens er niet naast kan Kriter,um kijken. Je moet het maar doen. De proloog te Sint-Niklaas Een proloog is veeleer een werd afgerond met een «voorstelling van de deelne- avondkriterium. Een krite- mers». Een voorstelling in rium dat al na al geen barst ijltempo, want er staan te maken had met de échte meestal nog meer show- ronde van Nederland. De nummers op het pro- koereurs mochten hun 25 gramma. rondjes draaien, spurten In Sint-Niklaas was het mi- voor de premies en voor de nitijdritje over 2,5 kilome- zege, doch er werd niet eens ter logischerwijze een «Hol- rekening gehouden met het landse» aangelegenheid. De resultaat voor het opstellen experts tipten op Gerrie van de klassering. Wat het moet ik op de top van mijn kunnen staan. Ik ben dan 28. Nadien wordt het stilaan tijd om afscheid te nemen. Van Nuffel liep in Rome een nieuw nationaal rekord. Vier minuten, negen sekon den en nog wat frakties. Geen wereldtijd. Anne-Ma- rie weet het: «Ik moet rustig kunnen bouwen aan wat je een nieuwe loopbaan mag noemen. In Los Angelés wil ik de grens van de vier mi nuten benaderen en als het enigszins kan doorbreken. Er moet vanzelfsprekend een plannetje op papier ge zet om naar die «droom tijd» te kunnen werken. Anderhalve kilometer lopen is totaal anders dan een 800 meter racen. Het ritme ver schilt. De aanpak eveneens: «In Rome dacht ik er een moment aan te stoppen. Echt, ik werd bang. Gebrek aan zelfvertrouwen? Geen ervaring? Kan, maar dat verandert mettertijd alle maal. Anne-Marie Van Nuffel liep op de Heizei twintig sekon den langer over de 1500 meter dan in Rome: «Het was geen poging om mijn rekord scherper te stellen. Winnen volstond. Daaren boven liep ik eenbeetje in funktie van Rita Thijs. Die had me gevraagd haar te 'gangmaken' zodat ze een tijd van 4'20" zou kunnen halen. Vandaar... Echt het onderste uit de kan halen, moest dus niet. Anne-Marie Van Nuffel be haalde slechts één titel. Aan de 800 meter mocht ze niet deelnemen. Nieuwe voor schriften van de bond ver bieden atleten die voor een nummer van minimum 400 meter ingeschreven zijn een tweede keer te starten. Een beetje gek, maar wat doe je eraan? De titelren op de Heizei was voor Anne-Ma- rie veeleer een goeie training dan een wedstrijd. Een trai ning voor de 1.500 meter in Zürich... Op de Europese kampioen schappen «raodwalking» die in Helsinki (Finland) op 6 augustus werden gehou den behaalde de Sint-Nikla- se veteraan Florent De Meyer twee keer goud. Eens op de 10 en eens op de 20 kilometer. Weer een knalprestatie van de in de buurt van het voetbalsta dion van SK Sint-Niklaas wonende onverslij t bare atleet. tot op r\ niet et I je endin. islain Van Landeghem won de beroepsrennerskoers te Hamme. (vh) slain Van Landeghem kent het klappen van de dan nog te Willebroek een aaide te Hamme in de zweep. Hij kon vaak als een vierde prijs in de wacht te loop van Schelde en voorbeeld gesteld worden slepen, terwijl te Vrasene me zijn tweede profzege voor vele anderen. mijn eerste zege van het sei- het seizoen. Ghislain Van Landeghem zoen werd opgetekend, lat hij al eens te Vrasene was uiterst gelukkig. Wees gerust, ik ben geen one had mogen kraaien «Wat wilt ge, replikeerde hoogvlieger maar toch ui- het deze maal te Ham- hij, ik ben 32 jaar en geniet terst gelukkig met mijn be- dat hij zich werkelijk toch de faam van momen- staan.» >opte als een sterk rij- teel sterk te rijden. Het is Tot daar Ghislain Van Lan- lemand die niet opgeeft geen toeval dat ik de laatste deghem. Een man die altijd uiteindelijk ook de weken flinke rezultaten goed overkomt. Ghislain :hten draagt van zijn in- boekte. Ik legde beslag op kan nog wat. Dit bewees hij xningen. een vierde plaats te West- zondag te Hamme waar hij jaar is hij al prof. Hij Rozebeke, werd 7' en 5' om won. (emiel deve) Nieuweling Erwin Bruyn heeft zich tot een John De Mesmaeker blijft belofte ontpopt. In Sint- jg overwinningen opstape- Pieters-Leeuw maakte hij len Ditmaal toonde deze het zegegebaar. Ook in pijlsnelle nieuweling zich in Lebbeke behaalde hij een Beervelde de beste van 52 ereplaats, deelnemers. Ghislain Van Landeghem profkoers te Hamme. (vh) bij zijn zegevierende aankomst aan het slot van de Deze sportmannen door dik en dun stonden achter de organisatie van de profkoers te Hamme. (vh) Op de Heizei had Chris Soetewey geerf waardige tegenstand. Met haar 1,86 meter troonde ze op eenza me hoogte. Haar beste sei zoenprestatie leverde Chris in Brussel niet: Moskou zag haar twee centimeter hoger klimmen. De seizoenpieken zitten er nu op. De Olympiade is voorbij, de kampioenschap pen liggen achter de rug. Soetewey presteerde het in Moskou bij de beste twaalf te zijn. Nadien maakte ze het niet waar. Een mens is geen robot en kan je het falen noemen als het precies op het cruciale moment fout loopt?

De Voorpost | 1980 | | pagina 17