Likkebaarden: het Avanti Lebbeke voorbereidingsprogramma van E Dertig jaar basket Scheldejeugd te Temse Avanti - Blauw/Wit (kamp.van Nederland) Scheidsrechterskursussen in Aalst en Sint-Niklaas I Basketball )J Basketbaltornooi van de stad Dendermonde Willy Vinck Programma van Cabrita Zele Roger Moens Handbaltornooi te Denderbelle Zaterdag te Lebbeke Gaston De Hauwere 26 - 15.8.1980 - De Voorpost u Vorige week zaterdag vierde basketbalklub Scheldejeugd uit Temse haar dertigjarig bestaan. Deze klub waarvan de ruggegraat gevormd wordt door de familie Egon De Pauw-De Cauwer is lange tijd de enige basketbalklub geweest van de Scheldegemeente. Uit haar baarmoeder ontwikkelde zich een 12-tal jaren geleden de tweede klub: Sportief. De viering van het 30-jarig bestaan omvatte o.m. een ontvangst op het gemeente- huis. Bestuur en spelers werden er ontvangen door burgemeester Maes, sche- penen Van Riet, Buytaert en De Cauwer, gemeente- sekretaris Van Lijsebettens en de kabinetschef van de burgemeester, de h. Hen drik Janssens. Burgemees ter Maes sprak een harte lijk huidewoord uit en feli citeerde de klub voor haar voorbije 30 jaren. Een dankwoord namens Schel dejeugd werd uitgesproken door Jef De Pauw. De ont vangst werd afgerond met een stijlvolle receptie. Historiek een jaartje bij gebrek aan spelers inaktief blij ven. De klub had zijn eer ste standplaats op de Volksplaats te Temse en emigreerde nadien naar de nieuwe Tuinwijk. Toen in vergroeid zijn als de wiek met de vlam. Scheldejeugd is hun tweede gezin gewor den, een extra troetelkind. Voor al hetgeen zij daar voor reeds gedaan en geof ferd hebben, kan men al- BC Scheldejeugd Temse werd gesticht in 1950 door Jos Van Hemelen en Victor Noël. Beiden hadden ze waren van Waalse komaf in hun gemeente kennis gemaakt met de toen nog jonge sporttak en ze von den in de familie De Pauw- De Cauwer ijverige mede werkers en medewerksters. De klub, die Scheldejeugd werd gedoopt, werd opge nomen in de Belgische Bas- ketbalbond onder het stam- nummer 548. In 1951 werd in kompétitie getreden met een herenteam en in 1952 kwamen de dames het an dere geslacht vervoegen. De damesafdeling kende een hoge bloei maar een korte levensduur (ze be stond slechts tien jaar) en werd als gevolg van allerlei omstandigheden opge doekt. In het Sportivajaar (1971) werd zij weliswaar heropgericht, maar de her opleving was van korte duur. Daarover Elisa De Cauwer: «Och, met een Dit is de ruggegraat van BC Scheldejeugd Temse: Egon De Pauw en Elisa De Cauwer (rdg) vrouwenploeg is er altijd wat aan de hand, ze begin nen na een tijdje te verke ren, ze trouwen en bou wen, hebben een huisgezin en... gedaan met de sport! Ikzelf had ondertussen drie kinderen op de wereld ge holpen en ook voor mij werd het te veel...». Haar echtgenoot, Egon De Pauw, deed inmiddels naarstig en talentrijk ver der. Men zag hem aan het werk als trainer, coach, speler en als scheidsrech ter, terwijl iedereen die wat met basket te maken had hem eveneens als klubdiri- gent kende. Ook buiten de grenzen van Oost-Vlaande ren, en dan meer bepaald in de provincie Antwerpen (gezien de ligging van Tem se) wist men dat Egon De Pauw en Scheldejeugd Temse synoniem van me kaar waren. Ooit moest Scheldejeugd 1970 de parochiale sporthal geopend werd, nestelde Scheldejeugd zich in dit nieuwe gebouw. Er was on dertussen wel al een en an der gebeurd. Een aantal ontevreden spelers hadden Scheldejeugd verlaten en waren overgegaan tot de oprichting van een nieuwe klub, het huidige Sportief. Ondanks deze zware ader lating, bleef Scheldejeugd goed overeind. Heroïsch en zelfs enigszins aangebrand waren de derby's die Schel dejeugd en Sportief in de eerste jaren na de scheu ring betwistten. Van 1974 tot voor enkele maanden waren Egon De Pauw en Elisa De Cauwer ook de gewaardeerde uit baters van de parochiale sporthal. Egon en Elisa hebben zich doorheen de jaren zodanig met het wel en wee van de klub bezig gehouden, dat zij met haar BC Scheldejeugd Temse tijdens de ontvangst in het gemeentehuis, (rdg) kte d< bbaut s wej ven d< rard ar H Het jubileumtornooi van BC Scheldejeugd werd gewonnen door Dendermonde, voor Rubac, Scheldejeugd, Were Sportief en Eksaarde. (rdg) leen maar in diepe bewon dering en waardering de hoed afnemen. Het is niet gering geweest. Wanneer Scheldejeugd zijn 30-jarig bestaan viert, mag de hele klub, de stichters, de huidi ge kern, daarvoor van har te gefeliciteerd, maar iede reen zal het ermee eens zijn, dat een speciale pluim mag gestoken op de hoed van het echtpaar. Anno 1980 bestaat het be stuur uit: voorzitter Egon De Pauw, sekretaresse Eli sa De Pauw. penningmees ter Guy De Pauw. leden: Trudo Waltens, Maria Janssens en Yvo De Pauw. Spelers: Kris, Ivo en Guy De Pauw, Johan Waltens, Rudy Van Lombergen. Luc Gosselin. Gilbert Aert- geerts, Pierre Muys, Jozef Verspecht, André Van Wauwe, Wilfried Van Goe- them en Hendrik Kersse. Ter gelegenheid van de Dendermondse kermis richt het pas naar eerste provinciaal gepromoveerde BBC Dendermonde een basketbaltornooi in, met als inzet de Beker geschon ken door het stadsbestuur. Het tornooi op zich is heel interessant, omdat het een konfrontatie is tussen de vier Dendermondse clubs. waarvan er in het komende seizoen drie in eerste pro vinciaal spelen. BBC Grembergen als tweede provincialer zal zich zeker inspannen om bij te dragen tot een sportief hoogte punt. De wedstrijden worden in openlucht gespeeld, nl. op het terrein aan de viadukt aan het Stationspark. De wedstrijden worden op 31 augustus 1980 gespeeld en de volgende lottrekking kwam uit de bus. De schif tingen zijn tevens de wed strijden voor de Beker van Oost-Vlaanderen, zodat ie dere club zich dubbel schrap zal zetten om de finale te bereiken. 9.30 uur: Panters Baasrode j de ja; ertens - BBC Dendermonde ^ge a 11 uur: Hemaco Dendfrcaute monde - Grembergen evens Troosting te 15.30 uur. cy- Finale te 17 uur. Beriai I Wiele Om 19 uur heeft in hr8e du lokaal van BBC DendeP°sse'ns monde bij Norbert Piron P°ssens café de la Paix de prijsur33 reiking plaats. possens BENfi kwar Willy Vinck is één van de Vrijdag 15 augustus om klaas. velen die van fietsen zijn 16.15 u (reserven) en 18 Zondag 24 augustus om 18 hobby maakte. Willy wil er uur (le ploeg: Cabrita - uur in Sporthal De Zeven meer uit halen dan gewoon Fleur Bleu Brussel) speelt Cabrita om 18 uur de kilometers afhaspelen Zondag 17 augustus neemt tegen Silaba Zelzate in het en koerst bij het HVWD- Cabrita deel aan het tor- kader van de Beker van verbond. In Malderen won nooi van Bertoni Sint-Ni- België. BENO hij. Roger Moens, de verdif stelijke vrijetijdsrennerp' J Zele, won ditmaal de VlP P' wedstrijd voor A-rennc in Wingene. H.C. Avanti Lebbeke heeft echt op geen moeite of kos ten. gekeken om zijn talrij ke supporterschare het ge mis aan Europese Beker wedstrijden te vergoeden. Het gebrek aan internatio naal kontakt wordt ruim schoots opgevangen door ploegen met wereldklasse naar de Lebbeekse sporthal te lokken. Dat Avanti hiervoor enor me financiële inspanningen diende te leveren hoeft geen betoog. De penning meester spendeerde onge veer 200.000 fr. aan dit voorbereidingsprogramma en om het in regeringster men te zeggen hoopt men op een nul-operatie dank zij de aanwezigheid van de supporters tijdens de thuis (oefen) wedstrijden. Uiter aard wordt er ook op gere kend dat de ploeg in opti male konditie van de kom petitie kan beginnen. De trainingen werden aan gevangen op 1 augustus en tijdens deze maand wordt er drie maal in de week Jozef De Proft: nu trainerspeler bij HBC Buggen hout. Zondag 17 augustus vindt het klassiek geworden handbaltornooi van Brabo Denderbelle plaats. Er wordt gespeeld in 2 reeksen met rechtstreekse finale tus sen de reeks winnaars. Reeks I is samengesteld uit Haacht, Braba Denderbel le, Ganshoren, Temse en Rosis Aalst. In reeks II treden aan: Lo keren, Jochewoa Aalst, Dendermonde, Buggenhout en H.V. Grol Groenlo uit Nederland. De wedstrijden beginnen om 10 uur in de voormid dag en de finale wordt voor zien om 18 uur. Zaterdag 16 augustus speelt Denderbelle om 19 uur een wedstrijd tegen Groenlo. Ook deze wedstrijden vin den plaats op het Gemeen telijk Speelplein, Dorp te Denderbelle, Nog meldenswaardig: H.B.C. Dendermonde, deelnemer aan het tornooi van Brabo Denderbelle speelt tussen het tornooi door een oefenwedstrijd in de sporthal te St. Gillis. Om 14.30 uur wordt daar inder daad het Nederlandse Zie- rikzee verwacht. EVA getraind onder de leiding sultaat» speelde probeerde aan het internationaal tor- men nog maar eens naar van Eddy De Smedt. On- enkele nummers uit en de nooi te Bevo in Nederland. Nederland waar deelgeno- dertussen worden oefen- prestaties van M. De Bruyn In de maand september men wordt aan het interna- wedstrijden gespeeld en de vervapger van Ebel schakelt men dan terug op tionaal tornooi te Aals- aan enkele tornooien deel- noemde hij uiterst posi- 2 trainingen per week maar meer. genomen. Op 2 augustus tief. het aantal internationale was Mülheim (Duitsland) Op zaterdag 16/8 komt de oefenwedstrijden neemt op bezoek in de Lebbeekse Nederlandse kampioen stelselmatig toe. Vrijdag 5 sporthal en op 9 augustus Blauw/Wit naar Lebbeke september ontvangt men werd deelgenomen aan een en op donderdag 21/8 komt Korona Kielse uit Polen, tornooi te Doetinchem. Minaur Baia Mare uit Roe- op zondag 7 september Daar werd «De Gazellen» menië op bezoek. komt Strasbourg uit Frank en T.V.'s leverhusen be- Van 25 tot 29 augustus ver- rijk naar Lebbeke en op kampt. Er werden nog toeft de ploeg dan in het dinsdag 9/9 komt Ljubljana geen overwinningen ge- Olympisch Voorberei- de Joegoslavische kam- boekt maar trainer De dingscentrum te Vittel pioen naar de Leb- Smedt bleek uiterst tevre- (Frankrijk) en op 31 augus- beekse sporthal. Het week- den. De ploeg die geen «re- tus wordt er deelgenomen einde 13/14 september reist Als ultieme voorbereiding op de kompetitie die aan vangt op 20 september met de wedstrijd Avanti- Merksem, gaat men in Ne derland het prestigieuze Sittardia bekampen. Zoals U ziet een program ma waar elke sportman gaat bij likkebaarden. Voor de talrijk geïnteres seerden de komende hand- Zaterdag om 20 uur ontvangt Avanti Lebbeke de Nederlandse kampioen NCR/Blauw-Wit. De waarde van deze ploeg laat geen twijfels bestaan omtrent het aangeboden schouwspel. Blauw-Wit werd Neder lands kampioen met 7 punten voorsprong op Sittar dia. In 1979 speelden zij Europabeker 11 waarin zij zoals Avanti uitgeschakeld werden door het Zwitserse BSV Bern. Als speler-trainer beschikken zij over de Nederlandse internationaal R. Kievit (ex Sittardia). Voor Avanti wordt het beslist geen gemak kelijke wedstrijd en men rekent erop te Lebbeke dat H. Vermoesen zal deel uitmaken van de ploeg. Deze speler die dit seizoen als een der grootste steunpila ren bij Avanti wordt verwacht trainde reeds volop mee met de kern maar kon wegens omstandigheden nog niet aan de oefenwedstrijden deelnemen. In elk geval verwacht men bij Avanti heel wat toeschouwers voor deze opvallend moeilijke voorbereidingswed strijd. EVA balfeesten te Lebbeke j een rijtje: zat. 16/8 Avanti - Wit (Kamp. Nederland) dond. 21/8 Avanti - Min Baia Mare (2* pl. R menië) vrijd. 5/9 Avanti - Kor; Kielde (3* pl. Polen) zond. 7/9 Avanti - St bourg (4* pl. Frankrijk) dins. 9/9 Avanti - Ljublj; (kamp. Joegoslavië) zat. 20/9 Avanti - C Merksem (1' kompeti wedstrijd) EV c a< zegek B' Ook weer goed nieuws de hoek van veteraan ton De Hauwere. Gas start overal met sen. Ditmaal trok hij Diibeek waar de konl renten nog maar eens de tweede plaats kom rijden. In samenwerking met de vriendenkring der Wase scheidsrechters organiseert de Provinciale scheidsrech- terscommissie van de Ko ninklijke Belgische Voetbal bond opnieuw een cursus voor kandidaat scheids rechters. Deze cursus, die zowel voor mannelijke als voor vrouwelijke kandida ten toegankelijk is, wordt ingericht vanaf zaterdag 6 september e.k. te Sint-Ni- klaas. De deelname eraan is gratis. Geïnteresseerden, die ten volle de leeftijd van 16 jaar bereikt hebben, dienen hun kandidatuur te richten aan de hr. J. Van Renterghem, Rabotstraat 13, 9050 Ever- gem. Bij de inschrijving dient een bewys van goed en zedelijk gedrag en een doktersattest gevoegd. Als scheidsrechter van de K.V.B.V. geniet men van diverse voordelen. Naast de vergoeding voor het leiden van een wedstrijd, worden aan de scheidsrechters de reiskosten terugbetaald. Bovendien ontvangen zij een bestendige uitnodi gingskaart die toegang ver leend tot alle terreinen van de KVBV en tot de wed strijden van hogere afde ling, UEFA-bekers en lan den wedstrijden. Nadere inlichtingen kunnen bekomen worden bij vol gende personen: de hr. R. Van Acker, Stationsstraat 149, 2740 Melsele (tel. 75.77.79 de hr. M. Maertcns, Weyn- straat 145, 2700 Sint-Ni- klaas (tel. 76.59.95) - de hr. A. Piessens, Van Lande- ghemstraat 97. 2700 Sint- Niklaas (tel. 76.98.24). Ook in Aalst wordt dergelij ke cursus gehouden. Dat ge- ik leek iro beurt in het lokaal genhof», Stationspl Meer informatie daai wordt graag verstrekt di1 de h. jos Vyverman, P(1 lid, tel. 053-70.43. AVondelsbaan 6 te Ert bodegem. Indien er vold< belangstelling is, komt Dendermonde voor een sus in aanmerking. v ans «d ndcr, osper I rt De 'ymortie Lebbei Gillis legemai jonge c ilot, P Spitae ill tbbaut. is Var La ii Vogei amme. de out 2 voo r Anc r, He en, J$cc Voge on De n Bossc Marcel I Meert. &n Frans voor 1 iel Van 8'). J. ins S Pe ;en. Et Louis J Baasrc eert en •rfiiessens. prijs e Jn Pe c leemput liven en ird binn an Scho«

De Voorpost | 1980 | | pagina 26