GtBORtn (iiGCTOGCn «DE LAATSTE BINDERS - IN VLAANDEREN DOOR SYLVAIN VAN DER GUCHT in "t land van AAIST DRUKKE KERMISWEEK E S Belgische rock in Waasmunster Belot-wonder! 4 - 8.8.1980 - De Voorpost Vervolg pl vluchtte op nog zeer jon ge leeftijd de ouderlijke woning en trok naar Pa rijs, waar hijschilderde Wel leed hij er bittere ar moede en verstak zich een tijd lang in een kazer ne van de kurassiers, waar de overheid hem echter ontdekte en naar huis stuurde. Later zou hij echter naar de licht stad terugreizen en er bij biezondere schilders ver volmaking zoeken. Op 24-jarige leeftijd vestigde hij zich dan definitief in zijn geboortestad Aalst. Sylvain, die zijn eerste lessen in schilderen ont ving van Seraphien de Vliegher en in Brusselse tentoonstellingen suk- sessen boekte werd door zijn stadsgenoten niet naar waarde geschat. Hij legde dan ook, noodge dwongen, palet en verf kwast neer en schakelde over naar «de groten bor stel». Hij werd meubel schilder. In zijn ledige uren schil derde hij wel nog doeken voor vrienden en voor ei gen genot doch zette zich tevens aan het schrijven van volksverhalen. Ge schreven gewoon als ver pozing gooide Van der Gucht de geschreven «rollen» gewoon op een kast waar zijn echtgeno te, Joanna van den Hau- we ze 's zondags afhaal de en las, «als amuse ment». Sylvain, dat moet ge eens laten drukken als feuilletons in de gazetten van Pië Daens,» zegde ze. Dat gebeurde dan ook en uitgevers D'Hondt te Dendermonde, Daens te Aalst en Splichal te Turn hout brachten een hele reeks romans uit met o.m. «Jan Clercker of de laatste binders van Vlaanderen», «Gaston Blanckaert of de eerste binders van Vlaanderen», «Het Kasteel van Verdoe menis», «De Zwarte Ad- vokaat», «Tazida Spi- nael», «Het Bombarde ment van Antwerpen», «Doctor Goris» e.d.m. Verschenen eerst als mengelwerk in tal van weekbladen werden ze in duizenden exemplaren in boekvorm verspreid en hun bijval evenaarde die van Snieders, Conscien ce en Courtmans. Ook in de Verenigde Staten wer den deze werken sukses- vol in plaatselijke kranten opgenomen. Werden uitgevers er wel stellend mee, Sylvain zelf zag er nooit «'n knop» van. Toch was hij een jolige vent, vrij van zorg en kommer, vol luchtige zetten en met een gou den hart waarop onrecht vaardige beoordeling of ondankbare behandeling door medeburgers geen vat kregen. Sylvain Van der Gucht, te rekenen onder de ver dienstelijke Vlaamse volksschrijvers, stierf te Aalst op 2 mei 1894. Op zijn doodsprentje de tekst van Paus Gregorius VIII: «Wie goede boeken schrijft doet meer goed in de wereld dat hij die blin den zou genezen of do den uit hun graf doen opstaan». «Binders» konden man nen zijn die bonden, vast maakten met touw of ket tingen. Ook echter niet alleen zij die boeiden, ke tenden of kluisterden maar ook zij die verplich tingen oplegden en aldus vrijwillig handelen ver hinderden. In de loop van onze we kelijkse bijdrage kiest U dan maar steeds de meest toepasselijke uit leg voor hun naam, «Bin ders». L.H. Hoe vaak gebeurt het dat een belotter «nen achtsten» krijgt? Misschien nooit. Toch kan het voorkomen, hoewel zeer zelden. Vorige week waren Frans Coignea, Alfons Van Nieuwenhove, Benoit Willems en Rudolf Hofman een potje aan het kaarten in kafee 't Land van Aalst, beter bekend als het duivenlokaal in de Pontstraat. Het was kafeebaas Rudolf die de achtste kreeg: de acht opeenvolgende klaveren van aas tot en met de zeven. Het verschijnsel is zo raar als het krijgen van dertien dezelfde kaarten bij het wiezen. En dat het eerlijk echt waar is, bevestigt ons getuige Cyriel De Brackelaer. Er werd een gezond pintje op gedronken en het gebeuren werd aan iedereen doorverteld. De kaarten zullen als herinnering in een lijstje geplaatst worden en in het kafee worden opgehangen. RDV Gustaaf Van De Keere, la der NMBS, 57 j., Erpe - Mere - Burst, Veldstraat 3, echtgen. Elisa Byl. Antonia De Groot, z.b., 84 j., Aalst - Nieuwerkerken, Lange Haagstraat 11, wed. Prosper Mathieu. Albert De Bolle, bankin- specteur, 50 j., Aalst, K. Van de Woestijnestraat 24, echtgen. Simonne Roelandt. Eliaen Colson, z.b., 72 j., Lebbeke, Lange Minne straat 90, echtgen. Cle mentine Meert. Overlijdens binnen de stad van 22 juli tot en met 26 juli Jozef Franck, z.b., 74 j., Aalst, Binnenstraat 302, wed. Maria Merckx. Malvina Geeroms, z.b., 94 j., Aalst, Spaarzaam heidstraat 18, wed. Em- manuël Verhulst. Josephus Sysmans, met serdiender, 57 j., Aalst - Erembodegem, Kleistraat 2, echtgesch. Angèle Mertens. Lea Roosens, winkelier ster, 59 j., Ninove - Den- derwindeke, Statiestraat 28, echtgen. Alberic Kes- temont. Franciscus De Ridder, z.b., 76 j., Asse, Heuvel straat 25, echtgen. Maria De Donder. Arthur Triest, z.b., 77 j., Haaltert - Kerksken, Ter- licht 87, echtgen. Maria Van Impe. Alma Van Den Abeele, z.b., 80 j.. Lede - Smetle- de, Molenhoek 4, wed. Renatus Van Ramdonck. Anna Van Mol, z.b., 65 j., Haaltert, Boekent, 48 j., echtgen. Joseph Van Impe. Franciscus Lelie, z.b., 60 j., Aalst - Baardegem, Kerkstraat 9, echtgen. Yvona De Cock. Frans Paelinck, z.b., 83 j., Haaltert, Statiestraat 136, wed. Maria Mergan. Josephina Carael, z.b., 65 j., Aalst, Parklaan 201, echtgen. Albert Haeleydt. Margriet Suetens, z.b., 94 j., Aalst - Herdersem, A. De Cockstraat 12, ongeh., dochter van Lambertus en van Isabella Torfs. Eduard Vanderstraeten, z.b., 70 j.. Opwijk - Ma- zenzele, Dorp 29, wed. Helena De Smedt. Maria De Kerpel, z.b., 79 j., Haaltert - Erembode gem, Ninovestraat 147, echtgen. Constantinus Eeckhaut. Emma Van der Stockt, z.b., 72 j., Aalst - Erembo degem, Kloosterstraat 7, echtgen. Eugenius Ver- leyen. Catharina Du Bois, z.b., 88 j., Aalst, Nederveld- straat 35, wed. Robertus Phlips. Benoni De Winne, z.b., 64 j., Lede, Steenstraat 26, echtgen. Maria Ver- moesen. Maria De Smet, z.b., 80 j., Liedekerke, Kasteelstraat 14, ongeh., dochter van Franciscus en van Maria Peerlinck. Sandra De Boeck, 4 j., Erpe - Mere - Erpe, Woonwagen, Hoeksken, dochter van Godelieve De Boeck. Natalja Lugowa, z.b., 59 j., Aalst, Hovenierstraat 91, echtgen. Arthur De Pryck. Leon De Smet, z.b., 53 j., Aalst - Hofstade, Babbe laarstraat 60, echtgen. Gabriëlle Cornu. Maria Mortier, z.b., 71 j.. Lede - Vlierzele, Pape- gem 30, ongeh., dochter van Joannes en van Ma rie De Rick. Philemon Baeyens, z.b., 78 j., Lede - Impe, Esse- straat 13, echtgen. Maria Meuleman. Maria Boterberg, z.b., 76 j., Aalst - Nieuwerkerken, Resterstraat 83, wed. Omer Baeyens. Emilia Van Impe, z.b., 78 j., Erpe - Mere - Mere, Beekstraat 26, echtgen. Gustavus Baeyens. Georges Van Lierde, z.b., 67 j., Denderleeuw, Ro- denbachstraat 43, echt gen. Emelie De Boeck. Maria Heyman, z.b., 84 j.. Denderleeuw - Weile, St. Streuvelsstraat 20, wed. Emiel Houtman. Josef De Moor, z.b., 76 j., Aalst - Nieuwerkerken, Merestraat 13, echtgen. Mathilda De Mette. Joannes Cornelis, z.b., 89 j., Aalst - Moorsel, Statie straat 42, ongeh., zoon van Ludovicus en van Theresia Lissens. Joannes Mergan, z.b., 65 j., Aalst - Erembodegem, Groenstraat 2, echtgen. Gabriella Segers. Margareta Vercammen, z.b., 82 j., Liedekerke, Kasteelstraat 14, wed. Karei Costens. Marcel Eeckhout, onder wijzer, 44 j., Sint-Lievens- Houtem - Letterhoutem, Klein Zottegem 20, echt gen. Diana Lippeveldts. Roger Praet, machinist wegenmateriaal, 41 j., Le de, Wichelsesteenweg 162, echtgen. Jeanine Heyvaert. Elisabeth Peeters, z.b., 93 j., Aalst - Erembodegem, Ninovesteenweg 121, wed. Henri Geerinck. René De Kerpel, z.b., 80 j., Lede, Keiberg 46, wed. Maria De Smet. Clemence De Coensel, z.b., 66 j., Lede, Dwars straat 46, echtgen. Camil- lus Rottiers. Maria Van Geit, z.b., 77 j., Aalst, V. de Saedeleer- straat 71, wed. Jan Wauters. Edmondus Van Geem, z.b., 90 j., Aalst, Rustoord Sint Job, wed. Maria Vinck. Eduard Boeykens, z.b., 70 j., Aalst, Geldhofstraat 30, wed. Hélène Ser- bruyns. Elvira Vermeulen, z.b., 77 j., Aalst, Weverijstraat 2, echtgen. Prosper Van den Steen. Philomène Dierickx, z.b.. 71 j., Lebbeke - Dender belle, Meerskant 59, echt gen. Petrus Verhelst. Frans Carlé, z.b., 79 j., Aalst - Moorsel, Herberg straat 6, echtgen. Maria De Block. Clementina Saeys, z.b., 74 j., Aalst - Moorsel, Wa- verstraat 71 A, echtgen. Frans Moens. Josephina Baeyens, z.b., 66 j., Denderleeuw, T. De Bolsterstraat 3, echtgen. Cyrillus Bourgeois. Maria Cayet, z.b., 86 j., Erpe - Mere - Mere, Kloosterstraat 10, wed. Victor Van Molle. Palmyra Verbestel, z.b., 86 j., Aalst, Nieuwbeek- straat 16, ongeh., dochter van Joannes en van Ma ria Van Vaerenbergh. - Franciscus Rasschaert, z.b., 78 j.. Lede - Impe, Nieuwstraat 11, echtgen. Antonia De Smet. Maria Douws, z.b., 76 j., Aalst, Moorselbaan 191, echtgescheiden van Lu dovicus Verhoeven. Marie-Louise Limpens, inpakster, 42 j., Aalst - Hofstade, Mottantstraat 7, echtgen. Petrus Leyn- saert. Maria Van Landuijt, z.b., 80 j., Aalst - Nieuwerker ken, Kwadesteenstraat 5, ongeh., dochter van Au- guste en van Maria De Schrijver. Josephus Rasschaert, schrijnwerker, 54 j., Aalst, Ingang Jelie 16, echtgen. Maria Croeckert. Maria Bael, z.b., 84 j., De kermisweek te Hofstade van donderdag 14 au gustus tot en met donderdag 21 augustus 1980 belooft een drukke aangelegenheid te zullen worden. Op 14 augustus wordt de start gegeven met de opening van de dekenijfeesten van de Hoofstraat met de medewerking van het stadsbestuur. Om 19 uur is er lichting van de spaarkas bij Frans Camu en bij Raymond de Lathouwer. Zaterdag 16 augustus staat het voetbaltornooi voor liefhebbersploegen op het programma. Meer detail daarover in de rubriek streeknieuws Hofstade. Kaarten wordt er ook veel gedaan. Om 19 uur in de zaal Welkom is er de kermiskaarting georgeniseerd door de belottersclub Nieuwe Wijk. Foto en beker voor de winnaar. Rijck, Aalst-Nieuwerkerken, Achtermaalstraat 6, Johan, Van Dorpe, Aalst, Oude Gentbaan 100 en Klaartje De Vleeschauwer, Aalst, Bo- terstraat 6, Christiaan De Keukelaere, Denderleeuw, Van de Ponselelaan 15 en Marina Cardon, Aalst-Erem- bodegem, Heuvel 22, Eddy Duqueine, Gent, Neuse Plein 14 en Karin De Haeck, Aalst, Rustoordstraat 8. Voltrokken huwelijken van 29 juli tot en met 2 augustus Dirk Van Nuffel en Maria Schelck, Johan Van Damme en Monique Van Vaeren bergh, Marcel Van Lember- gen en Blondine De Bis schop, Jan Rumbaut en Ber- nadette Wellekens, Henri De Strooper en Rita Verhoe ven, Patrick De Ridder en Regina De Neef, Jan De Rid der en Fabienne Van Goet- hem, Danny Van den Eeckhout en Connie Rottiers, Willy Meurice en Olga Amand, Willy De Witte en Mireille Vermoesen, Jan Cooreman en Anita De Wolf, Luc Van Belle en Mireille Van Geert, Petrus Wellekens en Ann Taelemans,'Erik Arijs en Nicole Van Impe. Overlijdens van 28 juli tot en met 2 augustus Felix De Nil, zb., 79 j., Aalst, Gentsesteenweg 116, echt. Maria Van Overmeiren, Joannes Den Herder, zb., 62 j., Aalst, Sint Jansstraat 26, echt. Maria Coen, Maria Van Eetvelde, zb., 77 j., Aalst- Hofstade, Eeckhoutstraat 17 A, echt. Leopold Moens, Charles Rottiers, zb., 72 j., Denderleeuw-Welle, Elf Dagwandstraat 11echt. Marie Mallefroy, Maria Waltniel, zb., 83 j., Roos- daal-Pamel, Kamstraat 8, wed. Henri Van Havermaet, Maurice Van der Vurst, zb., 78 j., Erpe-Mere-Erondegem, Gentsesteenweg 21, echt. Alicia De Rauw," Victor Buys, zb., 88 j., Aalst, Sint-Anna- laan 64, wed. Melania Amant, Jozef Baeyens, zb., 78 j., Aalst-Erembodegem, Van de Vijverstroat 10, echt. Emerentia De Greve, Franci- ne Beeckman, zb., 58 j., Leb- beke-Denderbelle, Sint-Mar- tensstraat 15, echt. Robrecht De Smedt, Louiza Schoon- jans, zb., 66 j.. Dender leeuw, Bosstraat 16, echt, Hendrik Baeyens, Magda De Munter, verzekeringsagente, 39 j., Wichelen-Serskamp, Wanzelesteenweg 55, echt. Romain De Coensel, Jules Troch, zb., 88 j., Aalst, Park laan 167, wed. Gabriëlla De Pouw, Marie Van Haudenho- ve, zb., 90 j., Lebbeke, Hoeksken 8, ongh. dochter van Leo en van Maria Ver- donck, Victorine Matthijs, zb., 83 j., Aalst, A. Marcel straat 7 wed.. Jan Boeyens, Irma Geeraets, zb., 76 j., Wichelen-Serskamp, Kra- keelstraat 23, wed. Edouard Van de Veile, Elisabeth Flips, zb., 77 j., Aalst, Leo de Bethunelaan 79, echt. Maurice Van Varenbergh, Alfred Henninckx, zb., 76 j., Aalst-Erembodegem, Leuve- straat 78, echt. Maria Van den Eede, Silvia De Meers man, zb., 66 j.. Opwijk, Steenweg op Aalst 192, echt. Jozef Thomas. Leo Van den Eeckhaut, zb., 73 j., Er- pe-Mere-Erpe, Katelinne- straat 84, echt. Cecile Van Vaerenbergh, Theophilus Joos, zb., 75 j., Lede, Biesstraat 39, echt. Camilla De Kerpel, Georgius Blancquaert, dagbladventer, 60 j., Zele, Heikantstraat 245, echt. Anna D'Hollan- der, Freddy De Ridder be diende ASLK, 33 j., Aalst Zondag 17 augustus wordt de grote dag. Van in de vroege morgen is er muziek met regelmatige aankondigingen en rekla- me voor de handelaars van de dekenij. De Hoog straat zal verkeersvrij zijn van 13.30 uur tot 22 uur. Die dag gaat op het ter rein Lindeveld het lief- hebbersvoetbaltornooi verder. Om 14 uur vangt de grote tekenwedstrijd aan voor de schoolgaan de jeugd. Daaraan zijn vele prachtige prijzen verbonden die worden geschonken door de fi nanciële instellingen van de Hoogstraat. Om 15 uur is er de namiddag- markt. In de hall van het gemeentehuis is er een hobbyclub van de Katho lieke Bond van de Gepen- sionneerden, een ten toonstelling en vrijetijds besteding. Om 16 uur opening van de dekenij door het bestuur en de deken, waarna er door de Koninklijke Fanfare Sint Cecilia een wandelcon cert wordt gehouden. Het laatste evenement van de zaterdag wordt gevormd door het beurtelings op treden van volksdans groepen. In de poort zal een gelegenheidscafé worden geopend waar bier en frisdranken zullen te bekomen zijn. De maandag is de meer sportieve dag in de Eeckhoutstraat. Bijna doorlopend van 10 uur tot 19 uur wordt er door vrouwen en kinderen aan lepellopen gedaan, wordt er in zakken gelopen en wordt het gerrebollen beoefend. In de voormid dag om 10 uur is er in het duivenlokaal De Een dracht kaarting voor de mannen. Om 19 uur is er de belottersprijskamp bij Raymond de Lathouwer (foto en beker). Dinsdag 19 augustus is het al iets kalmer. Om 18 uur in het duivenlokaal De Eendracht, Ge vin Jol Thi ren fee tin; dar Sin in zor Hor vro haa lan; «na Var I mei dat 1 gen dag Toe moi de tjes eer« kun tig. mer Aals I vani zelfs bij. ze a delo knaf ze ld; I unie j ten. I lang I ciaal ten. segf I de i< gelijl volg men uitge Zo z. een stoel I schil plaat Donderdag 21 augustus is er om 9 uur in de paro chiekerk een mis met of fer voor de overledenen. Daarna neerleggen van een bloemenruiker aan het monument der ge sneuvelden van de beide oorlogen. In de voora vond houdt de fanfare Sint Cecilia nog een wan delconcert voordat de kermisweek besloten wordt met het vuurwerk dat om 21 uur doorgaat op het plaatselijk speel plein. A.D.B. DRUPPELTELLER Micro-elektronica is de basis van innovatie en derhalve voor velen van zeer groot belang. Micro computers en micropro cessors nemen in deze moderne techniek een vooraanstaande plaats in. Voor deze behoeften heeft Philips nu een kur- susprogramma samen gesteld. Er zijn twee hoofdgroepen te onder scheiden: inleiding in de microprocessor-techniek en opleiding tot compu terspecialist. Alle inlich tingen bij Philips Micro processor Cursussen, Gebouw BAE-2 te Eind- hoven.2,8 liter per 100 ki- lometer, dat is het gemid deld verbruik van de ex perimentele ECV2 wagen die British Leyland on langs heeft voorgesteld. Het verbruik werd opge tekend bij een gemiddel de snelheid van 48 kilo meter per uur. Bij 96 kilo meter per uur lag het ver bruik op 4,7 liter per 100 kilometer. Het is de elfde maal dat het Willemsfonds Heist- Duinbergen een kunst tentoonstelling houdt in de gemeentelijke zaal «Ravelingen» te Heist en dit van 9 tot en met 19 augustus. Ook dit jaar worden zes Vlaamse kun stenaars in de gelegen heid gesteld hun werken tentoon te stellen. De ex po is elke dag toeganke lijk van 15.00 u. tot 21.00 uur en op de zon- en feestdagen ook van 10.30 u. tot 12.30 uur. Traditiegetrouw worden tijdens de Antwerpse Kermisweek van 9 tot en met 16 augustus een hele reeks manifestaties inge richt. Om daarbij de toe rist en ook de Antwer penaar behulpzaam te zijn, werd een brochure samengesteld die gratis ter beschikking is van de geïnteresseerden. Ze is te bekomen bij de Dienst voor Toerisme, Suikerrui 19 te 2000 Antwerpen, of in het Paviljoen, Koning Astridplein te Antwer pen, evenals bij de afde ling Informatie, Grote Markt 29 en in diverse stedelijke musea. Het stadsbestuur van Antwerpen heeft over twee van zijn parken een publikatie verspreid. In de eerste plaats is er de ontdekkingstocht door heen het stadspark dat tal van monumenten en zelfdzame boomsoorten telt. In de tweede plaats is er Hortiflora in het Nachtegalenpark waar dit jaar een op schaal uit gewerkt plan van Ant werpen, samengesteld uit verschillende kleurrij ke bloemsoorten vanop een wandelbrug kan be wonderd worden. Zomeravondconcerten in Amsterdam Het Amsterdams Philhar- monisch Orkest, het Ne derlands Kamerorkest en, dit jaar voor het eerst, het Concertgebouwor kest, geven in de periode van 12 augustus tot en met 4 september bij el kaar tien speciale concer ten. Deze «Zomeravond concerten» worden ge houden in het Concertge bouw en in de Oude Kerk te Amsterdam. Van een affiche gespro ken! In het kultureel cen trum van Waasmunster kunnen muziekliefheb bers zaterdag 23 augus tus twee van de beste groepen beluisteren die de rockscène van Belgen- land momenteel rijk is: de Kreuners en de Kids. Ook de formatie Wablief staat die avond op de planken. De organisatie gaat uit van de vereni ging Cultureel Jongeren Paspoort (CJP). Aanvang 19u30. Kreuners Afkomstig uit Lier en Antwerpen zijn de Kreu ners de favoriete groep van Bruce Springsteen. Dat komt omdat Bruce Springsteen The Mem bers de beste Engelse groep vindt die hij al aan het werk gezien heeft en The Members op hun beurt gek zijn van de Kreuners. Hoe dan ook, de Kreuners zijn een vaak grappige, uiterst sympatieke groep die se dert hun debuut in Rock Rally 1978 een goed uit gebalanceerd repertoire samengesteld hebben van pakweg vijfentach tig procent eigen num mers en rake covers (hun toegift is veelal een po- wer-versie van Nancy Si natra's «These boots are made for walking»). Na anderhalf jaar getouw trek tussen diverse pla tenfirma's hebben de Kreuners destijds beslo ten hun eerste single zelf op te nemen, te produce ren en te verdelen. Met hun «Nummer één» is er voor de Kreuners de gro te doorbraak gekomen en dat nummer heeft tevens bovenaan de hitlijsten gestaan. Sindsdien zijn de Kreuners een veelge vraagde formatie bij or ganisaties van jeugd- klubs en festivals. Kids In het Waasland hebben The Kids al eerder op de planken gestaan. Zij zorgden in mei van dit jaar voor een fantastisch optreden tijdens de Aard beifeesten in Melsele. Een tweetal maanden geleden is er van die Antwerpse formatie een derde elpee op de markt gebracht. In tegenstel ling tot hun «Naughty kids» werd met «Living in the twentieth century» overduidelijk het bewijs geleverd dat de jongens een ijzersterke rock and roll-band vormen, die echt niet moeien onder doen voor groepen van over het kanaal. The Kids zijn in 1976 met hun muzikale aktivitei- ten begonnen en de groep werd opgericht door Ludo Mariman. Zij kwamen helemaal uit het niets en dat nog voor aleer de punkgolf echt over Belgenland ge spoeld was. Met hun eer ste elpee deden de Ant werpse jongens pers en publiek achterover slaan, want nummers als «Baby it's allright» of «Fascist cops» waren niet gewoon het beste wat de Belaische punk tot dusver had voortge bracht, maar ook songs die op een definitieve punkkompilatie thuisho ren. The Kids werden ook al omschreven als «ster ke, gezonde en agressie ve rock and roll die naast het betere Engelse werk geen mal figuur zou slaan». De Antwerpse groep kent volgende be zetting: Ludo Mariman is zanger en gitarist, Luc van de Pole eveneens gi tarist en vocals, Danny de Haes is bassist en Ce- sar Jenssen bespeelt de drums. Voegen we er ten slotte aan toe dat nog maar onlangs een nieu we single van The Kids werd uitgebracht. L.V.B. Alias Ji (Per) aanbit nog g Het si delma volg v voerdi ne, g< elders P Deze ji (Pér)

De Voorpost | 1980 | | pagina 4