ool/tf f§@ M/m Belotting, prondelmarkt, tekenwedstrijd, show: Er gaat reeds genoeg landbouwgrond verloren SINT-JOBSFEESTEN 1980 FORMIDABEL GESLAAGD Kerkhofstory üe Voorpost - 8.Ö.19Ö0 - b .V.B. De pas aangeworven politieagenten steken in een nieuw pak, de ouden waren versleten. De kepi is met een blauwe band versierd. Ook de «battle dress» of jas onderging wijzi gingen. Voortaan geen rangnummers meer op de kraag maar een spiegel met zwaard. De graden op de mouwen zijn naar Ameri kaans model aangebracht. (Is het een kwes tie om de strepen goed te zien?). In elk geval is het uniform toch een beetje aangepast aan de huidige trend. De agenten met jaren dienst mogen nochtans hun nieuw uniform nog niet dragen. Ze moeten wachten tot de korpsdag om hun nieuw pakkie aan te trekken. Ondertussen is men op het politiekommisa- riaat druk bezig aan het plannen. Wellicht komt er een speciale afdeling «verkeerspoli tie». Daar er binnen afzienbare tijd nog eens een kontigent van 20 agenten zullen aange worven worden, heeft men op het Colinetplein sterk te kampen met ruimtegebrek. Geruch ten doen de ronde dat een deel van het politie korps onderdak te Nieuwerkerken zou vinden. Stagedoende agenten zullen eertijds deelne men aan een examen om benoemd te worden. Examinatoren pijnigen hun hersenen om de vragen op te stellen. Heren maak het niet te moeilijk anders... Een nieuwbakken politieman was zodanig ij verig dat hij alle wagens geparkeerd op het Colinetplein en niet in orde met hun parkeer- schijf verbaliseerde. Zowiezo kreeg hij nogal wat kritiek van zijn kollega's, want velen stonden in overtreding. Door de hoofdcommis saris werd hem de raad gegeven het een beetje kalmer aan te doen. Hopeüjk wordt er nu niet met twee maten en twee gewichten gemeten... Nochtans zagen we zelf dat sommige automo bilisten op het Colinetplein een bekeuring kregen omdat ze niet goed stonden gepar keerd en dat kollega-agenten op dezelfde plaats geparkeerd geen proces-verbaal ont vingen. Nu maar hopen dat ik morgen geen p.v. onder mijn ruitenwisser vind, ik kreeg er de laatste tijd al genoeg... sans rancune... Het gemeentehuis van Gijzegem werd leeg gehaald. De massieve tafels, zetels en stoe len die de ontvangstzaal dekoreerden wer den naar klein Aalst overgebracht. De bo venzaal staat er maar kaal bij. Men moet er dus voorlopig niet op rekenen om nog een of andere aktiviteit in het oud gemeentehuis van Gijzegem te organiseren. Een gedeelte van de Termurenlaan (tussen de spoorlijn Aalst-Brussel) en de grens met het vroegere Aalst) is officieel omgedoopt tot de Kapellekensbaannaar de gelijknamige ro man van Louis-Paul Boon. Jammer genoeg zijn de werkmanshuizekens uit die periode allemaal verdwenen en rest er nog enkel de kapel. De kantoren van de Hulpkas voor Volkskre diet kreeg bezoek van dieven. Deze heer schappen wisten zich toegang te verschaf fen via een terras door een ruit in te gooien waarna ze de kamers doorzochten. Uit laden werd voor ongeveer 400.OOO fr. gestolen. Ook kasbons verdwenen, maar het juiste bedrag is nog niet bekend. De BOB en de rijkswacht volgen een spoor. Mevr. Greta Everaert uit Moorsel kreeg in de nacht van zaterdag op zondag eveneens onge wenst bezoek. Toen deze 29-jarige dame 's zondags de diefstal van waardevolle voorwer pen vaststelde, kreeg ze een zenuwinzinking en diende naar het Aalsters ziekenhuis te worden overgebracht, waar haar echtgenoot reeds een paar dagen wordt verpleegd. Zaterdagavond had Mevr. Everaert een tele foontje uit Oostende gekregen, haar dochter tje was betrokken bij een ongeval en werd in het Oostends ziekenhuis opgenomen. We wen sen via deze weg de familie Everaert meer voorspoed (na tegenspoed komt voorspoed!) en hopen dat de inbrekers zo vlug mogelijk wor den gesnapt. Wellicht zijn het geen onbeken den en waren van de familiale toestand op de hoogte. Roel Van de Plas We moesten bekennen dat het huidige kerkhofbe- leid inderdaad degelijk is uitgebouwd. Schepen E. Hooghuys en zijn team maakt er werk van. Maar er zijn andere diensten die het vertikken om op een vlugge manier herstellingen uit te voeren. Neem nu het Meldertse kerkhof, de muur staat nog steeds even bol en dreigt open te barsten. Nog maar pas brokkelde een stuk muur af. Waarom niet onmiddellijk volledig herstellen. De oud kerkhof van Herdersem aan de A. De Cockstraat is in een nog meer belabberde toestand. Eén graf staat er tussen het onkruid verwaarloosd. Wanneer gaat men een oplossing uitwerken voor dit plekje waar menig Herdersemnaar met eerbeid voorbij wandelt. Misschien is gewoon een grasperk met wat bloemen nog de meest eerbiedwaardige manier om de overledenen te herdenken. (Per) l -2 ging bij dringende om- betrokken inwoners tot zij oordelen in de eerstevwijl anderzijds door de standigheden, ingesteld aankoop in der minne plaats dat er in de stad onteigeningen een aantal bij artikel 5 van de wet van een aantal percelen Aalst voldoende huizen kleine boeren hun aktivi- van 26 juli 1962 betref- grond. Signaleren wij ter- leegstaan om aan de wo- teiten zouden dienen fende de onteigeningen loops dat dit gebied op ningnood te beantwoor- stop te zetten. In dit ver ten algemene nutte voor dit ogenblik vooral be- den Met een minimum band wordt zelfs het de onteigening door de staat uit akkerland en aan de verbeelding en woord broodroof ge- Nationale Maatschappij weiden, die geëxploi- goede wil kunnen vol- bruikt. van de Huisvesting van teerd worden door een gens hen vele woningen Het is vooral om deze de onroerende goederen aantal landbouwers, die leefbaar gemaakt worden reden dat het aktiekomi- gelegen te Aalst Affli- langsheen de Affligem- terwijl zij menen dat de tee zich op 11.7.1980 gemdreef Kluisdreef dreef wonen. maatschappijen voor schriftelijk tot de minister groot 6 ha 8 a 83 ca 67 goedkope woningen het van Landbouw Albert La- dm2 met het oog op de Verzet vertikken hier hun han- vens wendde teneinde bouw van sociale wo- De eigenaars, die zich on- den aan uit te steken. van hem dringend de ningen». dertussen verenigd heb- De eigenaars stellen ook stopzetting van de ontei- Het is op basis van dit ben in een aktiekomitee, dat er reeds voldoende gening te bekomen. Zo- 4 K-B. dat onlangs onder- verzetten zich echter te- |andbouwqrond in ons wel deze brief als een Deze jonge dame bracht een knap stukie zangkunst nandelingen tussen de gen de verkoop van hun laI)d ver|0ren ging, ter- telegram dat tot dezelfde t' i SV Veilig Wonen en de terreinen. minister gericht werd, bleven tot op heden zon der antwoord. B.P.A. Het belangrijkste wettelij ke argument tegen de be wuste onteigeningen is het feit dat er voor het betrokken woonuitbrei- dingsgebied nog steeds geen bij Koninklijk Be sluit goedgekeurd Bijzon der Plan van Aanleg be staat. Dit B.P.A. «Affli- gemdreef en Immerzeel- dreef» schijnt wel reeds goedgekeurd geweest te zijn door de Aalsterse ge meenteraad, maar wan neer het tot een definitie- Vervolg p 1 ve aanvaarding zal ko men kon men ons voorlo pig nog niet zeggen. Vermelden wij in dit ver band ook dat dit B.P.A. naast sociale woning bouw ook privé-woning- bouw (villa's) voorziet terwijl meer in de richting van de Zandberg toe ap partementsgebouwen gepland worden. Of in het uiteindelijk B.P.A. deze opties ook zullen behouden blijven, konden wij tot op heden ook niet achterhalen. VEHE Gedurende het voorbije weekend gingen in de ho vingen van de Paters Capucijnen de elfde Sint- Jobsfeesten door. Zondagavond noemde de heer Theo Van Gijseghem, voorzitter van het organise rend komitee, de feesten «formidabel geslaagd». De feesten startten vrijdagavond met een reuze-belot- ting: meteen al een schot in de roos. Niet minder dan 220 belotters kwamen «een kaartje leggen». De Sint-Jobsbelotting wordt zo stilaan gerenommeerd in de streek. Niet elke organisator immers afficheert zomaar 3000 fr. als eerste prijs. Hoe laat of was het ten waar deelnemers en vroeg? de belotting op geïnteresseerden hon- haar einde liep en hoe- derden strooibriefjes en lang er daarna nog werd reklamefoldertjes wer- «nagekaart» kon de heer den uitgedeeld. Stand- Van Gijseghem zich niet geld was er ook al niet: I meer herinneren. Feit is de deelname was gratis, j dat hij de volgende mor gen bijna een gat in de Toch was hij zaterdag- - vH morgen vroeg genoeg uit de veren om nog even- tjes het sukses van de eerste prondelmarkt te W .7* kunnen smaken. Met der- W /y tig, veertig waren ze ko- j Vy men opdagen, niet alleen V, Aalstenaars, maar ook vanuit Hamme, Gent, jfsSfcy: zelfs Franstalige waren er M bij. Wagens vol voerden ze aan, niet alleen waar- deloze rommel, maar ook Wsf^ knappe oude klokken, I zeldzame snuisterijen, uniek mooie antikwitei- ten. Er was echt veel be- I langstelling voor dit spe- u i ciaal volkje en hun raritei- I J ten. Voorzitter Van Gij- I i seghem vertelt dat nu al de ide.e bestaat een der- I dt gelijke prondelmarkt ook ff"H| volgend jaar te heme- I II men, maar dan wel meer I uitgewerkt, uitgebreid. I n Zo zou men volgend jaar B een paar tafeltjes en de stoelties tussen de ver- schillende verkoopstands s plaatsen en verfrissingen Een crochet lokt nog steeds heel wat kandidaten. (Per) Zaterdagavond werden in de grote feesttent de schiftingen betwist van de zangwedstrijd «Levensvreugde». De fi nale van deze wedstrijd wordt gezongen op zon dag 31 augustus. Erg veel deelnemers kwamen voor de schifting zater dag niet opdagen. Uitein delijk werden zeven kan didaten voor de finale weerhouden. Vanwege het St.-Jobskomitee ont vingen ze elk een lang speelplaat. De opkomst die avond was ook eerder aan de geringe kant. Sfeer was er anders ge noeg. Orkest was de «Fa mily Band». Er werd ge dronken, gelachen, ge danst. Op het einde van de avond nam de heer Luc Meesen, sekretaris van Levensvreugde, het woord en dankte het in richtend komitee voor de bereidwilligheid de schif ting ter gelegenheid van de Sint-Jobsfeesten te la ten doorgaan. Daarop be dankte op zijn beurt de heer Van Gijseghem. Hij :,p noemde het een eer te .1 er' mogen meewerken aan aanbieden, om de markt een mooi werk zoals Le- nog gezelliger te maken, vensvreugde. Hij dankte Het sukses van de pron- de deelnemers, de mede- delmarkt was wel het ge- werkers en ook alle aan- volg van een degelijk ge- wezigen voor de morele voerde promotiekampag- en financiële steun «voor ne, gevoerd op andere, de goede zaak». Zondag elders gehouden, mark- stond een tekenwedstrijd kaal voor kinderen op het pro gramma. Thema was «feest vieren». Niet min der dan 70 kinderen lie ten zich inschrijven en lieten hun fantasie de vrije loop. Heel wat origi nele zaken kwamen uit de bus. Het Sint-Jobskomi- tee had ook gezorgd voor een deskundige jury: naast Pater Juliaan, kunstschilder, werden ook de heren Staf Fran cois en Louis Persoons, eveneens twee kunst schilders, aangesproken. Deze drie juryleden had den het moeilijk de beste tekeningen te selekteren. Spijtig echter dat de ge realiseerde werkjes en zelfs ook niet de win naars, tentoongesteld bleven. De bezoeken aan de feesten 's avonds zou den dan ook nog van de rijke kinderfantazie en van de bonte kleuren kunnen genieten hebben. Het zou ook des te feeste lijker aangedaan hebben, 's Avonds in de grote feesttent, trad Inge Sum- merland en The Sonor Band op. Deze kombina- tie leek ons erg geslaagd: «ambiance» was er ge noeg. Ondertussen draai de het feest ook door rondom de tent. Zaterdag en zondag werden in het restaurant zo'n 600 maal tijden voorgeschoteld. Het menu, traditioneel erg smakelijk, bestond uit kaaskroketjes, Kapucij nensoep, varkensge braad of Deense forel, en fruit als dessert. In de crèmerie bood de «kaart» een keuze uit 19 verschil lende lekkernijen, waar onder een heerlijke sa bayon glacé. Ook nog een dame blanche, een parfait brésilien, geflam beerde pannekoeken enz. In de bodega werd wijn geschonken. Aan het ta feltje van voorzitter Van Gijseghem werd (échte) champagne gedronken, en wel betaald door ere- prins karnaval en huidige prins van Oost-Vlaande- ren Enrico Leclair. Ja, Enrico is inderdaad volop zijn verkiezings- kampagne voor de titel «Prins van België» be gonnen. Hij heeft het niet voor niets! Waar ook er Een traditie geworden, de kraampjes op de St.-Jobfeesten. (Per) Dromen van een zangcarrière? (Per) iets te beleven valt, steeds is hij erbij. Later op de avond bracht hij dan ook een paar num mertjes op het podium van de grote tent. Het voltallige Sint-Jobskomi- tee zegt dan ook zijn vol ledige steun toe aan Enri co, zo beloofde de voor zitter. Op 20 december 1980, dag waarop te Deurle de verkiezing van Prins van België door gaat, vertrekt zeker één (of meerdere) bus van- aan de Capucienenlaan om Enrico te vergezellen en te steunen, aldus nog de heer Van Gijseghem. Nadat hij een paar num mertjes ten beste had ge geven vertrok Enrico naar Zele voor een twee de optreden. Niet voor niets.. Langzaam deinde het feest dan uit. Het werd een ware meeval ler, en hier zat het stra lend weer ook wel voor iets tussen. De Sint-Anto- niusparochie bewees eens te meer een levendi ge buurt te zijn. Het Sint- Jobskomitee verdient zonder meer een pluim op de hoed. Organisatie en koördinatie van derge lijke feesten sekretaris de heer Richard Staelens zou hier bergen werk ver zetten is zeker geen klein bier. Het Sint-Jobs- komitee, met een geheel van dergelijke, gemoti veerde bestuursleden, die zich allen volledig be langloos inzetten, staat hiervoor borg. Met de zelfde mensen en dezelf de inzet worden de Sint- Jobsfeesten van volgend jaar de twaalfde editie, zeker even goed. P.H.R. rtge- >ngs ieve s^°" j Alias Juul Kabas «Werken., ook ster- ssie- aast verk zou rpse be- in is Luc s gi- inny 1 Ce lt de ten-

De Voorpost | 1980 | | pagina 5