KLOOSTER TE HERDERSEM HUIS VOOR VELEN! het linnen doek Rochusfeesten en internationale hondenshow STREEKNIEUWS Baardegem j STREEKNIEUWS Moorsel STREEKNIEUWS Herdersem In hovingen van St,-Rochuskapel te Meldert-Nievel (Molenstraat) De Voorpost - 8.8.1980 - 7 CINEMA PALACE Vandaag heeft cinema Palace terug zijn deu ren geopend. Drie nieuwe films staan er op het programma. «The day the world ended», de rampenfilm van James Goldstone, die in het Nederlands heet «De dag dat de wereld verging» loopt vanaf vandaag in de benedenzaal. Met deze film brengt produkteur Ir win Allen, destijds ook reeds betrokken bij sukses-rampenfilms zoals Het poseidonavontuur» en «Toren in de vlam men» terug alle ingrediënten bij elkaar die het volk moeten naar de bioskoop lokken voor een rampenfilm. Vooreerst moet de film spektaku- lair zijn, daarnaast gebruik je heel wat beken de namen als blikvanger, en dit alles üjm je aan elkaar met enkele weinigzeggende sketchen en een simpel, doorzichtig verhaalt je. Klaar is de rampenfilm. De eigenaar van een hotelketen opent een luksueus hotel op een afgelegen eiland waar een firma ondertus sen naar olie boort. Hier zullen zich enkele nevengeschiedenisjes afspelen die een groot deel van de film domineren tot dat een vul kaanuitbarsting uiteindelijk voor het nodige spektakel zorgt waar de bioskoopganger voor gekomen is. Wat deze film aantrekkelijk maakt voor de liefhebbers is technisch zeer vakkkundige op name en montage. Alhoewel sommige scenes af en toe onrealistisch overkomen blijken de knappe trukages het toch te halen op de realiteit zodat liefhebbers van het genre toch niet helemaal bedrogen naar huis moeten te rug keren. Studio From hell to Victory». «Van de hel naar de zege» is de tweede nieuwe prent. Een 110 minuten durende Frans-Italiaans-Spaanse coproduktie-oorlogsfilm van de regisseurs Hank Milestone en Umberto Lenzi. Ook hier is er inhoudelijk weinig op te steken. De perso nages blijven vaag en het verhaal is praktisch identiek aan dat van de vorig jaar verschenen «The Big Battle». Kort samengevat komt het erop neer dat enkele mensen van vreemde nationaliteit elkaar in 1939 ontmoeten, een jaar later zullen zij mekaar terugzien, nu echter als vijanden. Ook hier geen hoogdra vende film, slechts enkele bekende namen onder de akteurs: George Peppard. Anny Du pery, Capucine, Jeane-Pierre Casel, Georges Hamilton, Horst Buchholz en Howard Vernon. Club «Agatha», een melodrama van de jonge ver dienstelijke regisseur Michael Apted is een fictieve aanvulling van een hiaat in de autobio grafie van Engelands beroemdste misdaad schrijfster Agatha Christie (1880-1976). In haar biografie zit er rond december 1926 een hiaat. Kort na de verschijning van een van haar suksesromans «The murder of Roger Ackroyd» vond men haar auto verlaten tegen een boom. Van Agatha was er geen spoor. Tien dagen lang vroeg Engeland zich af waar Agat ha was, tot dat zij werd ontdekt in het Victo riaanse kuuroord Carrogate. Haar echtge noot, kolonel Christie verklaarde later dat zij aan geheugen ver hes leed, Agatha zelf echter zei helemaal niets en men heeft nooit geweten wat er eigenlijk gebeurd is, Hierrond borduur de scenariste Kathleen Tynan een spitsvondig verhaal. Agatha die op het punt stond te scheiden van haar man ontdekt dat zijn min nares in een kuuroord verblijft. Zij zal op de bewuste decemberdag haar auto achterlaten en eveneens, onder valse naam, een kuur gaan volgen Ondertussen bereidt zij echter een moordplan voor. Zij wordt echter ontdekt door een journalist die in het geniep een reportage schrijft. Hij zal hiertoe toenadering zoeken tot Agatha. Hij weet zelfs bij haar in de gunst te komen, alhoewel het nooit verder komt dan een kus, groeit er tussen deze twee mensen wel een band. Hij zal haar plan weten te verijdelen en zijn reportage zal nooit verschij nen. Op deze wijze ging het leven zijn gewone gang verder. Geen moord, geen ophefmaken de reportage en terug een normaal huwelijks leven voor Agatha, althans voor korte tijd, want drie jaar later scheidde zij van kolonel Christie. Voorname vertolking van Vanesa Redgrave en Dustin Hoffman. CINE FEESTPALEIS Ook vernieuwing in cinema Feestpaleis waar men deze week eveneens met drie nieuwe produkties op de proppen komt. Zaal 1 «The big red one» de film van Samuel Fuller met Lee Marvin in de hoofdrol is een oorlogs- prent die ons het verhaal vertelt van vier jonge Hondesmoelen, zoals de Amerikanen hen noe men, Griff, Zab, Vinei en Johnson. Met trots dragen zij hun «Big Red One», een big red one die hen van niets spaart. Zij maken dan ook van alles mee, maar wonder boven wonder blijven zij steeds ongedeerd. De vier onsterfe- lijken krijgen dan ook vlug de bijnaam van de «vier ruiters». Him sergeant (Lee Marvin) is een haast legendarische figuur. Een leger-rot die zelfs in de eerste wereldoorlog reeds mee vocht. Het peleton krijgt zijn vuurdoop tijdens de invasie van Noord-Afrika. Verder zijn onze helden bij vele beroemde veldslagen betrok ken: Tunesië, de Kasserine-pas, Sicilië, Omaha Beach, Frankrijk en België. De vier ruiters en hun sergeant trotseren alle gevaren, overle ven, maar inwendig ondervinden zij wel een knak. Wanneer zij in de bossen van Falkenau uiteindelijk vernemen dat de oorlog voorbij is betekent dit voor hen een hele opluchting. Zaal 2 «Vampiers op het bal», de film van Roman Polanski met Sharon Tate in een van de hoofd rollen is de komische vampierenfilm die in zaal 2 loopt. Het verhaaltje is klassiek. Een professor komt met zijn helper Albert aan in Transilvania en in de herberg waar zij logeren ziet hij dat er aan de zoldering grote trossen knoflook hangen. Dit wekt zijn verwondering en hij vraagt aan de vriendelijke waard wat dat betekent. Aldra verdwijnt de lach van diens gelaat. Hij behoudt echter het zwijgen. De professor weet echter genoeg. Samen met zijn assistent en gewapend met een houten kruis, een wig en een hamer zal hij de vampie- renjacht inzetten. Zaal3 «Play it again Sam»: Versier de meisjes en hou je mond, is een komische film van Herbert Ross naar een scenario van en met in de hoofdrol Woody Allen. Naast hem treffen wij verder nog aan Diane Keaton, Roberts en Jarry Lacy. Allan Felix is een fanatiek filmliefhebber die filmkritieken schrijft voor een of ander ob scuur blad en die al zijn vrije tijd doorbrengt in projektiezalen. Zijn vrouw, Nancy krijgt genoeg van zijn obsessie en laat hem in de steek. Enkele dagen later komt de in zijn verbeelding levende Humphry Bogart bij hem en vertelt hem dat hij eigenlijk gemakkelijk vrouwen kan versieren. Allan's beste vriend Dick en diens vrouw Linda, moedigen hem hierin aan Aliens afspraken met meisjes lopen echter steeds spaak omdat hij zo onzeker is en omdat hij zichzelf niet kan zijn. Daar zijn vriend Dick dikwijls op zakenreis is en zijn vrouw Linda eveneens veel thuis is ontstaat tussen die twee een relatie. Pas nadat zij samen een nachtje bij elkaar hebben door gebracht beseffen zij waartoe zij ziph laten verleiden hebben. Maar zoals in de film «Casablanca» van Bogart zal ook deze film eindigen met een happy end. S.J. poosterkapel de Eucha ristie gevierd met als [Voorgangers Direkteur H. jfoelvoorde, aalmoeze nier Maurits De Smet en missionaris op verlof uit llivu (Zaïre), Herdersem- Jliaar Denis Cooreman. ]Dver deze interessante man hoort U over een paar weken wel meer. ipnder leiding van diri- lent-koster Jef Coppens met Bart aan het orgel terwijl twee andere zo nen, Paul en Geert, de Hoogmis van Pastoor Mussche in de paro chiekerk muzikaal opluis terden, bracht het Her dersems gemengd Paro chiaal Zangkoor een keu rige uitvoering van de Mis van het Kind Jezus gekomponeerd door Schweitzer, alsook van een aantal meerstemmi ge liederen, al dan niet begeleid of a capella. Mooi klinkend, vloeiend, met duidelijke accentua tie en verrassende nuan cering. Proficiat! Direkteur Poelvoorde nield voor een tachtigtal aanwezigen, ouderlingen en zusters een gelegen heidshomilie waarin hij de viering niet zo zeer in n de f».A, hoge gratis ru zal Zondag 17: van 12 tot 16 u. gezinsmaaltijden, 19 u.: dansavond met de Gebrs. Matthijs. Doorlopend res taurant en Weinstube. Maandag 18: 14.30 u.: feestnamiddag voor gepen- Parochiecentrum sioneeerden met de Gbrs. Matthijs. Ontvangen U dit week-end: Jeanne en Hubert Baert- Reuzetombola met als hoofdprijs een fiets, heren- of Vermoesen. Meldert viert! Na de Vlaamse Kermis bij De Bondt, de feesten op THOR.en de wielerwedstrijd van het Gouden Wiel gaat Meldert verder met allerhande festivitieten. Dit week-end is er aloude Rochusviering en de 2e internationale hondenkeuring van KVN-Kapel, het volgend week-end zijn er de scoutsfeesten van «De Hopduveltjes» en het laatste week-end van augustus is er het Ruitertornooi van «De Kravaalruiters». Autozoektocht Tot half-september kan U onder het motto «Ken uw Streek» meedoen aan de autozoektocht van Marnix- ring Asse. Formule B van VAB over een afstand van 50 km. In te schrijven door overschrijving van 250 fr. op rekening 426-2137061-32 van «Zoektocht Marnix- ring Hoppemand». Vanaf de tweede deelnemer per wagen is de deelnameprijs slechts 200 fr. Prijsuitrei king in de feestzaal van het Ascanuskollege op zaterdag september. Glasophaling Eerstvolgendeophaling van glas op woensdag 10 september. Bezoek aan de Hopstreek Op zondag 24 augustus bezoek aan de hopstreek. Start te 14 u. aan de proefvelden De Wit te Hekelgem en via Meldert en Baardegem naar Opwijk aan de hopvelden De Geest. Daarna bezoek aan brouwerij Op-Ale. Organisatie: Hopverbond Asse-Aalst. Koffietafel Koffietafel voor Gepensioneerden in het Paro chiecentrum op woensdag 27 augustus te 15 u. damesfiets naar keuze. Akademie De lessen van de stedelijke akademie voor muziek, ballet en toneel hervatten op maandag 8 september. In te schrijven voor de lessen te Baardegem in de jongensschool, Dorp, op zaterdag 6 september van 9 tot 12 u. Internationale bedevaart Naar de internationale bedevaart te Beauraing op 22 augustus. Start te 6.30 u. Prijs 280 fr. Inschrijven: Molenstraat 40. Baardegemse faubourg-feesten Zaterdag 30.8: 17 u.: opening handelsexpo in de parochiezaal, 18 u. prijsuitreiking tekenwedstrijd in parochiezaal, 20 u.: pottenbal met «De Gensters», verkiezing van de 1ste Faluinboer. Maandag 1 sep.: 15 u.: koffietafel in Gasthof Vonck Dinsdag 2 sep.: 10 u.: optocht van folkloristische en komische groepen, 10 u.: keuring van kleinvee. Uitbetaling café Fies, 13 u.: schouwing van de groe pen. Prijsuitreiking in de parochiezaal. 14 u.: gemeentelijke en gewestelijke veerprijskamp Pony en paardenkeuring. Uitbetaling in Gasthof,Vonck. St.-Antonius Belotavond van de St.-Antoniusvrienden op zaterdag 16 augustus in café St.-Antonius te 20 u. Naar onze Kempen Met VTB-VAB op zondag 17 oogst naar Lier met bezoek aan de Zimmertoren, het stadhuis, begijnhof en de St.-Margaretakerk. Middagmaal in de Marnixhoeve. Na de middag wandelen in de bosrijke streek Herentals-Lichtaart. Prijs, vervoer fooi bezoeken en middagmaal aan 300 fr. inbegrepen: 550 fr. Start te 7 u. Centrumfeesten Vrijdag 15: 9.30 u.: vinkenzetting m.m.v. De Boskant- vink 2000 fr. vooruit. Beker en talrijke prijzen in natura. Zaterdag 16: bezoek van de Harmonie. 21 u.: Dansa vond met «Danny's Party Club». Muziekakademie Hervatting van de leergangen in de gemeentelijke jongensschool Kaalberg 1 op maandag 8 september. In te schrijven in de school op zaterdag 6 september van 9 tot 12 u. Vriendenkring «Onze Kinderen» De «Vriendenkring Onze Kinderen», gevestigd Avouéstraat 10 te Moorsel (tel.: 053-21.76.21), orga niseert dit week-end grootse festiviteiten die willen plaatsvinden Aalstersesteenweg 80 in een reuze tent. Vrijdag 15 oogst: We vieren «Tien jaar Willy Som- mers» met zijn orkest. Zaterdag 16 oogst: Vedettenparade met medewer king van Bobby Prins, Salim Seghers, Benny Scott, Mike, Paul Roelandt, John Horton, Juul Kabas, Cha- rel Janssens en Co Flower. Organisatie Sanny Go Drive-in-shows. Presentatie Eddy Verney. Begin 19 u. Verrassing van de avond: de aanwezigheid van een lid van de «Rode Duivels». Zondag 17 oogst: Te 20 u. 'show met de Vlaamse topvedette Will Tura en zijn orkest. Kaarten te beko men op bovenvermeld adres. Er is ruime parkeergelegenheid. olgde ar zijn wordt gelen kaans nonie O® notabelen van Herdersem waren ook op de receptie (PEr) Vervolg pl het teken van het plechti ge wilde stellen doch veeleer in dat van de dankbaarheid. De kloos terkapel, door de stich ters gerealiseerd als voorsmaakje van de he mel op aarde, is een bron van leven in liefde met een weidse uitstraling in de omgeving. Vrijheid, waakzaamheid en trouw noemde de celebrant hoekstenen van waar kristelijk leven. Moeder Beatrijs verzorg de de voorbeden en was tevens voorzangster met prachtige sopranostem. Een huis voor Velen Ter gelegenheid van deze Gedenkdag kwam met medewerking van Fons Dierickx en Jozef Ver moesen en onder eindre- daktie van Moeder Bea trijs het boek «EEN HUIS VOOR VELEN - HET KLOOSTER TE HERDER SEM» van de pers. We brengen er trouwens een der volgende edities meer nieuws over. U kan het zich alvast in het klooster aanschaffen (450 fr.) Tevens draagt U hier mede bij tot realisatie van een droom: het aan kopen van een klein HUISORGEL als waarde vol instrument om Gods Wings of beauty, internationaal laureaat 1979. Zaterdag 16 oogst 14.30 u.: Poppenkast. Inkom 20fr. 20.00 u.; Gezellig Samenzijn met DJ Fran§ois. Inkom gratis Zondag 17 oogst 9 30 u.: Kapelhoogmis opgeluisterd door «Jong Talent», daarna Hondenzegening. 10.00 u.: Tweede Internationale Hondenkeuring m.m.v. de Kynologische Vereniging Nievel-Ka- pei. 500 honden waaronder 117 buitenlandse internationale keurmeester. Ganse dag spek takel. 16.00 u.: Uitreiking van Trofeeën en speciale prijzen. Na de keuring Gezellig Samenzijn met DJ Fran$ois. Inkom gratis. De Hekelgemse zandschilder Roger De Boeck spreidt er een aangepast zandtapijt. Eetgelegenheid op zondag vanaf 11.30 u.: friet of kroketten met, halve kip, vol-au-veht, Vlaam se karbonaden, nagerecht: koffie met gebak. DE OPBRENGST VAN DEZE FESTIVITEITEN GAAT INTEGRAAL NAAR ONDERHOUD EN RESTAURATIE VAN DE ROCHUS-KAPEL. Nadere informatie bij Alfons Van den Bossche, Molenstraat 9. Tel.: 053-66.90.27. l.H. LH lof te zingen. Het is nl. Moorsel o.l.v. Rudi Tas Coppens en jeugdkoor ook hier dat het Paro- m.m.v. het Herdersems «Harding» o.l.v. Leon De chiaal Zangkoor weke- Parochiekoor o.l.v. Jef Smet. lijks repeteert. Verdere viering Na de mis was er, in de mooie binnentuin, de ge plande receptie met de hele kloostergemeen schap, oud-burgemees ter Antoon Muylaert, raadslid Willem Willems, de geestelijkheid met pastoor Mussche en af gevaardigden van heel wat verenigingen. Op 13 en 14 september volgt dan onder alle mis sen toelichting van en uitnodiging tot de bezin- ningsavonden die plaats hebben op vrijdagen 26 september, 24 oktober en 21 november van 20 tot 22 u. Op maandag 29 decem ber volgt dan vermoede lijk het slotkonsert in de kapel door het gemengd koor «Canticorum» uit Een intieme receptie in de tuinen van het Herdersems klooster. (Per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 7