lede hert KARINE BOCKSTAELE: EEN STER AAN HET MAJORETTEN-FIRMAMENT Vierde Ruiterdag: feest voor paardenliefhebbers Para-dropping viel letterlijk in het water GEMEENTERAADS ZITTING TE LEDE OPENBARE WERKEN LEDE De Voorpost - 22-8.1980 - 11 tarine is een leuk meisje, niet alleen omdat ze 'as, neervoudig kampioene is, maar ook als leidster van 'oi-|e Oordegemse majoretten, verbonden aan de Ko- oe-|inklijke Harmonie Sint-Martinus. Wij leerden haar sen jennen als een vriendelijk, welbespraakt (en goed- na-(eschapen) kameraadje. Naar aanleiding van haar DV eis naar de Verenigde Staten vroegen we haar even vat uitleg. Karine zelf was over de uitslag zeer tevreden: «Wij, in België hebben een andere stijl: wij dan sen de hel tijd met een stick. In Amerika doen ze dit slechts gedurende de helft van het optreden. Spontaan vertelde ze: stemde geheim en dien- De andere helft is gewijd «Het wereldkampioen- de 25 der punten toe te aan de technische vaar- :hap werd dit jaar geor- kennen. De maandag digheid. In Amerika is laniseerd in Seatlle, in werden de vrije oefenin- «het majoret-zijn» een Ie VS. We hadden er gen uitgevoerd, op vrije sport als een andere, leen vakantie, want we muziek. Hierop werden Men denkt er zelfs aan (noesten presteren van 8 75 der punten gege- deze discipline op te ne- üur 's morgens tot onge- ven. De uitslag werd on- men in het totaal der veer 10 uur's avonds. middelijk na de opvoer- Olympische Spelen! Er waren tien landen ver- ing getoond. Reeds tij- Maar (nog steeds vol- jegenwoordigd: België, dens de wedstrijd ervaar- gens Karine) hebben wij Canada, de V.S., Schot- de men dat de Amerika- een gebrek aan dans. land, Nederland, Enge- nen «ronduit de besten Daardoor kregen de Bel- land, Duitsland, Italië, Ja- waren». Karine verduide- pan en Frankrijk. Elk land lijkte: hier is majoretten- mocht maksimum 9 kan- werk een liefhebberij, didaten afvaardigden: 3 ginder is het een be- seniores, 3 juniores en 3 roepsbezigheid! jiongens. België had Elke deelneemster kreeg slechts 7 vertegenwoor- een prachtige herinne- Ibigers, omdat er slechts ringsmedaille, want: het ién jongen (uit Luik) waren allemaal de besten ieeging. Het wereld- van elk land die mochten gen minder punten op het artistiek vlak. Maar alles bij elkaar was het goede leerschool. De wedstrijd was bijzonder interessant, vooral kwa ervaring en de Belgische meisjes zullen de Ameri kaanse school volgen. Volgend jaar worden de kampioenschappen ge houden te Nice en dan zullen onze Klaproosjes er zeker beter presteren, naar het voobeeld van de onverslaagbare Amerika nen en Japanners... Maar vierde eindigen in West-Europa is toch ook een hele prestatie, waar voor we Karine graag ge lukwensen. RDV Carine Boxstaele, hoofdmajorette van de Klaproosjes behaalde een puik resultaat in de States. (Rik) De aanpalende eigenaars en alle geïnteres seerden worden hierbij verwittigd dat een ontwerp tot wijziging van de bestaande rooilijnen werd vastgesteld door de gemeen teraad voor de Hoogstraat, het Dorp, De Rammelstraat en de Wichelsesteenweg te Lede. Deze ontwerpen kunnen den in het gemeentehuis van Lede bureel 7 van de technische dienst, voegd ambtenaar staat ter alle gewenste inlichtingen te Diegenen die na inzage van het plan 1 ren, opmerkingen of tegenvoorstellen heb ben, dienen deze voor 28 augustus te sluren aan de heer Burgemeester van Lede. Men him ook zijn bezwaren mondeling medede len bij de sluiting van het onderzoek op 28 augustus aanstaande, tussen ÏO en 11 uur in bureel 7 ten gemeentehuize. Eventuele inrichters van feestelijkheden of sportmanifestaties ter gelegenheid van ker mis, Impe-Papegemgeheven alle inlichtingen betreffende deze organisatie voor 2 september aanstaande binnen te brengen bij Roger Van Daele, Kerkevijverstraat 23 te Lede. De inlich tingen worden dan gratis opgenomen op de officiële kermisaffiche. mpioenschap werd be- meedingen naar de titel De Landelijke Ruitersklub van Lede heeft de wind in men 42 aktieve ruiters. In dier is links of rechts stij- yist over twee dagen: van wereldkampioen(e). de zeilen. Als grootste klub van het gewest telt de de jaren 1950, 1967 en ver, te vergelijken met ie zondag werd er opge- Karine behaalde in totaal LRV 41 aktieve leden. Aan aktiviteiten heeft het 1974 werd een groot rui- links- of rechtshandig- reden in een ijshokkie- een 19de plaats, maar ze nooit ontbroken, de aktieve klub heeft reeds een terstornooi ingericht. Dit heid bij mensen) door het «tadion te Seattle met de werd eerste van België heel palmares: reeds in het jaar 50 was er een jaar wordt voor de acht- zowel links als rechts te [opgelegde oefeningen, en eerste van de Noorde- ruitertornooi, in'67 en'74 eveneens. De zoektocht te ste keer een rally inge richt, waaraan gemiddeld een honderd ruiters aan deelnemen. Deze organi satie behelst een zoek- be deelnemers moesten lijke landen. Als vierde paard, die dit jaar voor de achtste maal doorgaat, gekleed zijn in de kleuren beste werd ze geklopt heeft een enorme belangstelling en heeft de klub /an het land (dus voor door twee Italiaansen en reeds ver buiten Lede bekendgemaakt. (arine rood-geel-zwart) een Franse. Proficiat Kari- Vorig weekend was men werd voor het eerst geor- i-. h en ze moesten 15 opge- ne, een prima optreden, blij te gast op de vierde ganiseerd in 1975 en het "r hl. egde bewegingen uit- Vólgens ingewijden heeft Leedse Ruiterdag op de is en blijft een unicum in roeren. ze een groot sukses terreinen van de Keiberg- het gewest. Geen enkele internationale jury geoogst. kerkweg. Deze ruiterdag andere klub is erin ge- Vorige dinsdag 19 augustus werd de gemeente raad samengeroepen. Voor de eerste maal zat de heer Grepdon de zitting voor. Op de agenda stonden slechts 10 punten, alle in openbare zitting te behandelen. De verslaggeving kan om technische redenen deze week niet verschijnen. Volgende week leest U alles over deze gemeenteraadszitting. 1. Kennisgeving van het Koninklijk Besluit van 9 juli 1980, houdende benoeming van Grepdon Alfons tot burgemeester van Lede en aktene ming van de eedaflegging. 2. Verkiezing en beëdiging van nieuwe schepen 3. Begroting kerkfabrieken 4. Schenking onroerend goed aan kerkfabriek Sint-Martinus Lede - advies 5. Schilderwerken kerk Impe - advies 6. O.C.M.W. begrotingswijziging nr. 2 gewone begroting 7. Opnemen aanvullende lening voor verbete- ringswerken Kromme Elleboogstraat - Vrijdag markt en Bosstraat (BW nr. 22 en 25) 8. Aankoop van voorlopige kleedlokalen voor sportterreinen - princiepsbeslissing 9. Verlenging uitbaarvergunning taxi P.V.B.A. De Ras 10. Openverklaring van betrekkingen a) bij wijze van aanwerving en b) bij wijze van bevordering. RDV laten draaien. Bij oudere paarden die zich vlug nerveus maken heeft het longeren een kalmerende invloed. Het tipische rijpaard werd aan het grote pu bliek voorgesteld. Men toonde een vijftal types van het verouderde ren paard tot het allermo dernste. Het «verouder de» renpaard (en dat is niet peoratief!) diende voor twee zaken: werken en rijden. Dergelijke paarden zijn zeer kalm. Het «moderne» paard (en dat is niet ophemelend) is van adellijke afkomst, dient alleen maar om te rijden en er wordt van verwacht dat er «vuur» inzit. De Karoussel ge noot ieders goedkeuring. Maar dan begon het... de regenmaker strooide roet in het (overigens zeer goede barbeque-) eten! De gezamenlijke oefenin gen, enkele springnum- mers en een springwed- strijd barema A gingen toch door, zij het alleen maar met bereidwillige ruiters. Opmerkelijk is dat het hele parcours door de leden van de vereniging proeven en een paar be hendigheidstests te paard. Er werd deelgeno men aan de gewestelijke veelzijdigheidswedstrijd in '79 en ook dit jaar. Ook de provinciale «in-door- wedstrijden» (jumpings) kwamen aan bod. In 1980 werden in de groepsdressuur reeds volgende uitslagen be haald: éénmaal een eer ste plaats, tweemaal een derde en één keer een vierde plaats. Bij de indi viduele dressure doet men mee in alle klassen tot en met de «M 2» ook de springruiters gaan door tot de zwaarste klassen... ZWAAR PROGRAMMA Op het programma van deze vierde Leedse Rui terdag stonden heel wat zware oefeningen. Alles ging inderdaad goed tot met de pauze: de regen maker besliste er anders over. Het terrein dat kurk droog lag werd in een ze|f werd opgebouwd, ommezien herschapen in Men kon genieten van één grote modderpoel. een sprong over de rech- De sprongen werden ge- balken, over de okser vaarlijk- en een deel van met gelijke leggers, over de voorziene sprongen waaier (één staander moest worden afgelast. in het mjdden en alle bal- Z.E.H. Gabriël Edmond Verstraeten, lijk direkteur van de zusters Lede, is niet meer meer. Z.E.H. werd geboren op 24 oktober 1904, hij werd tot priester gewijd op 27 april I9SO en was achtereenvolgens onderpastoor te Zottegem en te Lokeren, godsdienstleraar en pastoor te Lokeren-HeribrugOp 3 december 1957 werd hij algemeen direkteur van de raster Maricolen in het psychiatrisch instituut te Lede. Op 1 mei 1980 vierde men er zijn 50 jarig priesterjubileum. Z.E.H. Verstraeten werd op donderdag 14 augustus om ÏO uur 30 ter aarde besteld. De eucharistieviering had plaats in de dekenale kerk te Lede en werd gevolgd door de bijzetting in de fami liegrafkelder te Beveren-Waas. De fietstocht «Ken uw Dorp» werd op hal- foogst niet uitgereden. De eerste ronde van 25 kilometer was gereden en de deelnemers kre gen een verfrissing aangeboden, toen bet plot seling enorm hard begon te regenen Na een half uur rust (er was slechts een kwartier voorzien in het programma) werd het tweede gedeelte van deze fietstocht afgelast, aange zien de meeste deelnemers niet voldoende «re genmateriaal» meehadden. "Dit alles werd ons gemeld door een druipnatte schepen Hen- drickx, die tot de laatste op post bleef. Vorige zondag werd erreen wielerwedstrijd ingericht door Sport en Vermaak te Appel- te rre-Ninove. Niets bijzonders op het eerste gezicht. Maar reeds bij de start pakten 4 renners een voorsprong: Keppens, De Gei- ter, Thomas en De Thaye. Zij reden zeven van de tien ronden (de koers ging over 65 km!) met één minuut voorsprong. De Thaye moest tenslotte loslaten en kwam in het peleton terecht. Het kopgroepje werd inge haald door drie renners: Van Tittelboom, Cuvelier en d'Hondt. In de laatste noteerden we een damarage van oa Keppens Lucien die de eindstreep bereikte met een voorsprong van meer dan honderd meter. Wetend dat Keppens Lucien volgende zondag meerijdt in het kampioenschap te Lede (zie artikel elders in dit blad) rallen de tegenstrevers hun «tenen moeten uit- kuisen». Ter informatie: tweede werd Van Tittelbo om, derde Cuvelier, vierde Thomas en vijfde d'Hondt. Toch een bijzonder puike prestatie van onze Ledenaar. De barbecue was gevuld met al wat lekkers is. (Rik) Het was allemaal zo mooi voorbereid. Op halfoogst zou ter gelegenheid van Heipias (kermis een tweede paradropping plaatsvinden). Dit gebeuren zou uitgevoerd worden door de leden van de Wetterse Paraklub en ze werd financieel gesteund door de gekende Brantano-zaak, op wiens terrein het initiatief kon doorgaan. Vanop 2000 meter zouden Dirk Bockstaele (120 sprongen), Roland De Dycker (115 sprongen) en Ronny Vervaet (270 sprongen) een demonstratie geven. Een paar uur later was het de beurt aan Bert Tondeleir (220 sprongen) Dirk Van Gyseghem (250 sprongen) en Frans Hoornaert (390 sprongen) om te tonen wat ze durven en kunnen. Het eerste gedeelte zou een vrije val zijn, met nadien de gekende parachute-opening... Heel wat mensen waren opgekomen om dit «buitengewoon gebeuren gade te slaan. Naast de parkeerruimte was zelfs een windkous opgesteld. De twee droppingen werden door de legerleiding niet toegestaan: men moest immers bezine sparen! De zes sprongen zouden achtereen uitge voerd worden om 15 uur. Ook de weersomstandigheden, die uiteindelijk een grote rol zouden spelen werden ingeroepen. Toeschouwers wilden niets missen: zij kropen zelfs op de daken van de aanpalende huizen! In afwachting kregen de wachtende ouders (want de meesten waren met kinderen opgekomen) een echt spektakel: verscheidene kinderen fietsten over een heuvel grint op één wiel rond, mét vallen en opstaan. Maar, de weermaker had het anders voor: wegens de aanhoudende regenbuien wou de piloot niet opstijgen. Dit opstijgen was voorzien in Oostende met een tussenlanding in Sint-Denijs-Westrem, waar de para s zouden opgeladen worden. Maar dit gebeurde niet... De verlossende telefoon kwam omstreeks 16 uur, maar (een grote fout) het opgekomen publiek werd niet verwittigd! Toch verlieten hele groepen het betreffende terrein. Later kwam de uitleg: de piloot wou niet opstijgen wegens het slechte weder. Toch nog een plezierige noot: Vrienden .(of ouders?) van de springende para's vroegen de weg. Zij kregen de volgende woorden als antwoord: «Dadde, da zal zeiker in Wanzeel zoan!» Gelukkig vonden ze toch nog de weg... om niets te zien! De mensen van de Heipias moeten echter niet denken dat ze door de inrichters bij de neus genomen werden. Eén van deze weken zullen de para's zeker landen. Wanneer is echter niet geweten! RDV dergelijke mani festatie (eigenlijk een feestdag) te laten ge dijen. De ruiters van Sint- Martinus nemen ook jaarlijks deel aan de ruiterommegang, aan de Er werden gewoon de- monstratiesprongen uit gevoerd, tot grote teleur stelling van het opgeko men publiek. Maar een ken in een wending), over een okser met onge lijke leggers en een trip pel-bar, dit zijn balken die evenwijdig staan maar in paard kreupel springen is schuine lijn naar boven ook wat... opgesteld zijn. Tenslotte er geen ongeluk. Geluk- bestuursleden. Iniichtin- kig maar, want ondanks gen omtrent de Idub of de het slechte weder en de werking ervan kan men modder werd er oog tot steeds bekomen op het één meter dertig ge- sekretariaat bij Raf De sprongen! Gussemé, Groenstraat 14 Een deelnemer ver- te Lede. klaarde achteraf: «Buiten De kommandant is Henri het weder is alles goed Van Den Broeck, voorzit- In een gezamenlijk optre- werd een natuurhinder- meegevallen. Ons tor- ter Freddy De Brouwer den werden de ruiters in- njs genomen: twee onge- dividueel voorgesteld. verfde natuurgetrouwe berkestammetjes werden Daarna werd de «kurke- trekker» uitgevoerd, een Mariale processie en de gezamenlijke dressuur- vele tornooien. Ook op beweging in spiraalvorm, de veelzijdigheidswed- Nadien volgde het «Ion- strijden kunnen de Leed- geren». Een longe is een se ruiters zich best we- band of een touw waar als een soort bruggetje opgesteld. Buiten één paard dat «omviel» in de modder, ren. Inderdaad, de L.R.V. Lede heeft heel wat wind in de zeilen! UIT 1948 aan men het paard in een cirkel laat lopen. Dit ge beurt aan een lint van ongeveer tien meter, zo dat het paard in een cirkel nooi mag geslaagd ge- krijgt hulp van schatbe- noemd worden. Er was waarder Dirk Haerinck en veel volk, maar bij beter de leden Nestor Velde- weer zou er nog meer man, Ronny Boelaert en geweest zijn...» Paul Missotten. Kopman- Het bestuur: nen waren deze keer Wal- Volledigheidshalve ge- ter en Gilbert Van Den RDV maar dadelijk weer recht- ven we hier nog de na- Berghe. stond en verder liep, was men van de voornaamste De vereniging is eigenlijk loopt van 20 meter door- ontstaan in 1948. Toen snede. De ruiter beschikt was de heer Gaston slechts over drie hulp- Brondeel de eerste kom- middelen om zijn paard mandant. Nadien werd te laten gehoorzamen: de hij opgevolgd door Gas- |0nge, de stem en een ton Van Megedael. lange zweep. D'Haese die aktief bleef Deze laatste dient niet tot 1951. Toen viel de wa- 0m het paard te slaan, gen stil. Een nieuw begin maar is een hulpmiddel: werd genoteerd in 1964 het geeft aanwijzingen: met Roels, Marc Van Me- door de zweep van achte- degael. In 1970 begon ren naar voren te bewe- echter een serieuze pe- gen, kan men het paard riode voor de klub. Toen vlugger laten lopen. Het was Henri Van den longeren gebeurt zowel Broucke kommandant met de linker als met de (en dat is hij nu nog!). Hij rechterhand en zelfs te- bleek een instrukteur eer- gen de wijzers van de ste klas en dit in de natio- klok in. nale selekties in drie di- Het paard moet zich sciplines: dressuur, voortbewegen in drie springen en cross. Hij gangen: stap, draf en was trouwens een lesge- galop, ver in de ruitersschool te Het longeren is vooral Oud-Heverlee bij Leuven, goed om jonge paarden Het ledenaantal steeg ge- te gewennen aan de stem staag: in 1964 telde men Van de ruiter, aan het 7 leden, in '70 werd dit 12 hoofdstel en aan het za- man, in '74 waren er del. Verder wordt het reeds 30 en in 1980 telt paard gimnastisch (dit In de gemeente Lede worden heel wat openbare werken in de nabije toekomst aangevat. Deze werkzaamheden waren voorzien in het program ma 1980. De aanbestedingen zullen op 10 september gedaan worden. om 10 uur ten gemeentehuize Lede: plaatsen van boordstenen en aanleggen van voetpaden in de Barrevoetshoek (verharding in betontegels en betonstenen, riolering en plaatsen van boordstenen), (30 wd.). Stukken prijs 696 frank, BTW incluis ten gemeentehuize, technische dienst, bureau 7 (P.R. 000-0019628-34) - Erk. cat. C, kl I. om 10 uur 05 ten gemeentehuize te Lede: aanleggen van voetpaden in het eerste deel van de Blikstraat: verharding in betontegels en betonstenen (20 wd.) om 10 uur 10: herplaatsen van boordstenen en aanleggen van voetpa den in de Kluisberg (uitbraak en herplaatsen van boordstenen, verharding in betonstenen en betontegels), (30 wd.) om 10 uur 15: ten gemeentehuize van Lede: plaatsen van boordstenen en greppels én aanleggen van voetpaden in de Biestraat: plaatselijk verbreden van het wegdek in K.W.S.-beton op fundering, plaatsen van greppels en boordsteneh plus verharding in betontegels en betonstenen (30 wd.) om 10 uur 20 tenslotte, ten gemeentehuize van Lede: plaatsen van boordstenen en aanleggen van voetpaden in de Rodstraat te Oordegem- Lede: plaatsen van boordstenen in betontegels en betonstenen (30 wd.)

De Voorpost | 1980 | | pagina 11