tui' noitm Heerste Vi ITADSBESTUUR WIL PERSONEELSLID iROENDIENST UIT STADSEIGENDOM ZETTEN I1MIV HOER TE B11K 'J9EGEM? JAARBE SHOWAV LOKKEN URS EN fONDEN MASS WORDT NIEUW VERKEERSPLAN STAP ACHTERUIT? d van iiiitr - Editie Aalst Pimi®-ei W Pro en kon tra duddelrichtingsverkeer VAN LIMBERGEN VAN LIMBERGEN loet Barbertje hangen? elij De Voorpost VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1980 6' JAARGANG NR. 34 - 24 F UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel 052-21 40 60 Bankrek KB 442 8601481 36 rr BRUIDSLIJSTEN Hoogstraat 28 AALST Tel. 21.23.22 Kattestraat 73 Tel. 21.56.00 AALST iepen voor Leefmilieu Mevrouw De Maght werd de jongste gemeenteraad van begin juli zwaar op korrel genomen door de CVP-oppositie. Eén van hoogtepunten in deze kritiek op het beleid van enige vrouwelijke lid van het Aalsters Schepen- llege was ongetwijfeld de interpellatie van raads- Etienne Bogaert. Hierin wees hij, zonder namen noemen en zonder dieper in te gaan op de „htergronden op een aantal mistoestanden die bij Aalsters groendienst bestonden. nnjo leverde deze ex-sche zijn wij eens op enquête n van Financiën onder- uitgetrokken. Ziehier het 3er kritiek op het feit resultaat, lat vast benoemde me- lewerkers van Mevrouw Stadspark Ie Maght gedegradeerd Aan een zijingang van huiverden terwijl werklozen het park, naast het vroe- iojjungeerden als baas en ger verkeersparkje en enlienstoverste zonder enigszins weggedoken pijaste benoeming. De in- onder het vele groen onferpellant citeerde ook de staat een mooie villa, die iiti^erkvoorwaarden in de stadseigendom is. Deze :n oerstjens, die hij het villa wordt bewoond eitrafkamp van de sche- door een zekere heer Ge- acien voor leefmilieu rard De Bruyn, algemeen eteoemde. Hier werken bekend als de parkwach ter personeelsleden: ter. Deze persoon, die in goten werkloze een vaste, derdaad parkwachter-bri- j^Jen BTK'er en een gadier geweest is, telt op einpeesterknecht, die gedi- dit ogenblik reeds meer jilomeerd is en de verant- dan 20 jaren dienst bij het IpS noordelijke was van de Aalsters stadsbestuur. anjroendienst in klein- Jaren geleden, toen het Aalst. woord leefmilieu nog „jlet is juist de toestand niet uitgevonden was, deevaarin dit personeelslid was hij de enige verant- ie,jerkeert dat mede aan de woordelijke voor het igeiasis lag van de interpel- park. Hij diende in te vasatie, en omdat een groot staan voor het onder- ld leel van de geschiedenis houd en de opkuis ervan. I^aag en onduister bleef, Ter gelegenheid van een .U'V Baardegemse Faubourg-Feesten zijn reeds aan IIS in 93e editie toe. Gesticht in 1887 werd het Pal invankelijk slechts een dierenmarkt waar kinderen e et hun mooiste dieren of vangsten kwamen opzet- zw n. Met horten en stoten, en met wisselend sukses *"g'olueerde dit initiatief echter tot een van dé ge- e eurtenissen in de Faluintjesstreek waarbij rond een a Ikloristisch gegeven een ware boerenkermis werd °pBweven. s we vurigheid waarmede weinig belangstelling en mait initieel initiatief werd evenmin gegadigden. Te uitgebouwd kan U nog Baardegem werd van de taliizen op oude affiches formule van de verkie- >in; 'aar men het heeft over: zing van een Jaarmarkt- bai Dpkomst van mannen prins en -prinses afge- s i vrouwen, met of zon- stapt en overgeschakeld er baarden, naar een meer volksge- an koeien en stieren met bonden en landelijk as- riftige spieren, pekt: de verkiezing van Han merries en hengsten de eerste Faluinboer. Dit Jl vurige wensen, dan op het reeds burger- w an zugen en beren die recht verworven hebben- norken, de «Pottenbal». an geiten en bokken die aarne knokken, an ezels en ezelinnen Handelexpo ie gaarne minnen...» Op zaterdag 30 augustus olgend week-end is het gaat dan te 17 u. de offici- an weer zo en komt ële opening door van de aardegem weer in het Faubourg-Handelsexpo randpunt van de be- met medewerking van ngstelling. Ook met een het Aalsters stadsbe- aar innovaties: een stuur. Een tiental firma's 1 naltombola met niet uit de Faluintjesstreek en linder dan 50.000 fr. omgeving stellen er in de rijzen de verkiezing van stemmige Parochiezaal e Eerste Faluinboer en tentoon, et parkoers van de stoet it aan Skolland. Te 18 u. is er de prijsuit- oals ook overal elders, reiking van de tekenwed- ironf" 'ilst, lokken strijd voor de school st kiezn jn prinsen, gaande jeugd, eveneens vol; rinsesse en feeën nog in de Parochiezaal. Ve bevordering in 1967,. werd hem meteen ver plicht de villa naast het park te bewonen. Hij diende immers in te staan voor het onder houd van het machine park van de groendienst, dat in een aanpalende werkhalle-garage werd ondergebracht, diende de planten te verzorgen Aanklacht die in de stedelijke serre stonden, enz. Als meesterknecht van de plantsoendienst was het bijna zeker dat hij tot aan het einde van zijn carrière deze «verplichte woonst» zou mogen be houden. Ondertussen groeide het kleine Aalst echter inge volge de fusies van ge meenten uit tot de twee de grootste stad van Oost-Vlaanderen. Zoals alle andere stedelijke diensten was ook de Groendienst aan uitbrei ding van de effektieven toe. Nieuwe krachten werden aangeworven, en gezien dit niet steeds bin nen het bestaande perso neelskader mogelijk was, gebruikte het huidige stadsbestuur een aantal andere wettelijk voorzie ne mogelijkheden. Aldus werden tewerkgestelde Het Aalsters Feestkomitee mag terecht fier zijn op de realisatie van de Jaarbeurs, nu reeds de drieën dertigste in de rij. De felicitatie die haar van alle kanten te beurt zijn gevallen, mogen dan ook tenvolle verdiend worden genoemd. Organisatorisch liep alles op gesmeerde wieltjes. En tijdens de openingsdag konden de allereerste bezoe kers met eigen ogen de resultaten bekijken van maandenlang onvermoeibaar werken, en dat was, zoals bij vorige gelegenheden, bezienswaardig. Grootste gemene deler In zijn openingstoespraak zei Frans Wauters, dat het Feestkomitee waarvan hij de gewaar deerde voorzitter is «de grootste gemene de ler is van de vaak tegen strijdige belangen», iets wat we ons levendig kun nen voorstellen! Want dat enge eigenbe lang speelt spijtig ge noeg nog al te vaak een grote rol in het hele kom- merciële reilen en zeilen van dit kleine land: de kortzichtigheid van som mige handelaars is een spaak in het wiel van de vooruitgang. Zo komt, om het verder met Frans Wauters' woorden uit te drukken, dat «het doorbreken van gevestigde tradities vaak op onwil stuit, zodat ver nieuwingen niet altijd kunnen, worden doorge dreven». Het Stedelijk Feestkomi tee staat volgens voorzit ter Wauters nochtans open voor alle mogelijke suggesties... Waarvan we in de toekomst dankbaar gebruik zouden willen maken, alsook met het uiten van gegronde kritiek. Om het nog even bij Frans Wauters te hou den: hij had niets dan lof voor wat hij noemde «de belangloze inzet van ve len», maar bracht spe ciaal hulde aan de beide ondervoorzitters van het Feestkomitee, Daniël Ja cobus en Albert Cornand, die tijdens zijn maanden- lees door p. 5*6*7 werklozen aangeworven en BTK'ers, die samen uitgroeide tot wat de heer Bogaert een «esca drille van honderd man» noemde. Onder deze te werkgestelde werklozen zit ook een landschaps- architekt die zich dermate verdienstelijk maakte, dat zijn naam dikwijls in één ruk geciteerd wordt met deze van Mevrouw De Maght zelf. Deze man is er beslist mede de oor zaak van dat Aalst op drie jaar tijd terug heel wat groener werd. Zijn inzet en zijn werkkracht zijn ook de schepen niet ont gaan die te oordelen naar wat zij op de jongste perskonferentie begin juli over hem zei haar be wondering voor hem niet onder stoelen of banken steekt. Ook een aantal mistoe standen uit vroegere ja ren zijn hem niet ont gaan. Hierover stelde hij dan ook uitgebreide rap porten op, die overge maakt werden aan de Be voegde Schepen. Dit al les resulteerde in een bladzijden lange aan klacht van verwaarlozing en verkommering van parken en plantsoenen en ondeskundige aanleg ervan. Het zou ons tever leiden deze aanklachten één voor één uit de doeken te doen, maar zij hebben ondermeer betrekking op de aanplantingen aan het slachthuis, aan de Kin- derkribbe in de Rapen- straat, aan het Park De Bliek, de Schietbaan, de Kloosterbaan, enz. Het Schepenkollege acht te het noodzakelijk deze aanklacht te onderzoeken en de heer De Bruyn als verantwoordelijke van de groendienst op het matje te roepen. Een eerste maal werd hij op 30 april jl. op het Schepenkollege gedagvaard, maar daar hij uitstel \7roeg en be kwam werd zijn zaak ten slotte besproken op 14 mei jongstleden. Hierbij kwamen al de verschil lende aanklachten één voor één ter sprake. Ook nog andere nalatigheden en wantoestanden wer den het personeelslid aangewreven. Aldus zou hij een deel van de grond, gelegen naast zijn villa gebruikt hebben als persoonlijke moestuin. Zijn persoonlijke auto zou ook 1/3 van de be schikbare ruimte in de lees door p. 2 Rob De Nijs, een sprakelende show waar iedereen terug vol bewondering naar keek en luisterde. (Per) De jongste tijd wordt in bevoegde kringen druk gepraat over een nieuw verkeersplan, dat uitgewerkt werd na een grondige studie van de stedelijke politiediensten. Dit ver keersplan, dat inmiddels blijkbaar goedgekeurd werd door de Aalsterse verkeerskommissie, zou een einde moeten stellen aan de verkeerschaos waarmee het stadscentrum op dit ogenblik gekonfronteerd wordt. De grote innovatie van dit plan is het opnieuw invoeren van het dubbelrichtingsverkeer op de «city-ring». stadswallen en een omloop lengte van 2650 m. Deze city ring zou enkel éénrichtings verkeer mogen omvatten zo dat het rondgaand verkeer rond het stadscentrum vlot zou verlopen, eveneens in éénrichtingsverkeer (bv. Pe perstraat - Ridderstraat; Nieuwstraat - Hopmarkt - Korte Nieuwstraat; Molen straat - Kappellestraat, enz.). Deze lussen dienden het ook lees door p. 4 Trappist van Affligem drink je nooit alleen.. (Per) Pottenbal Te 20 u. is er dan in Gast hof Vonck het «Potten bal». Niet, zoals men zou kunnen vermoeden, een dansfeest waar het er op aan komt veel «potten» te drinken doch wel een bal waar Baardegem zijn naam van bloemenge- meente eer aandoet en waar de tafels met kleuri ge bloempotten zijn ver sierd. Potten die dan na het bal kunnen worden meegenomen. Het dinamisch orkest «De Gensters» speelt er ten dans en de Euroveiling Brussel verleent haar me dewerking aan deze bloe- menfestiviteit. Tijdens het bal wordt dan de eerste Faluinboer ver kozen en aangesteld. Speciale kennis wordt van de kandidaten niet verwacht. Wel kan wor den gesteld dat kledij en presentatie bij de beoor deling alleszins belang rijk zullen zijn. Kandidatu ren worden nog inge wacht bij Robert De Pauw, Mechelseweg 5. lees door p.2 Struktuurplan De zogenaamde «city-ring» is in feite een innovatie van de ontwerpers van het struk tuurplan Groot-Aalst. Deze gingen er in de eerste plaats van uit dat het doorgaand verkeer radikaal uit het Aal sterse stadscentrum diende geweerd te worden. Hier voor kon gebruik gemaakt worden van de ringlaan, waarvan enkel nog het deel tussen de Albrechtlaan en de oprit van de autosnelweg E5 een probleerrf vormde. Naast deze grote ring werd geopteerd voor een midden- ring waarin dubbelrichtings verkeer mogelijk is. Tot de middenring behoort onder meer de Capucijnenlaan, Leo De Bethunelaan, Park laan, de kaaien langsheen de rechteroever van de Dender om langs de Denderstraat, Dirk Martensstraat, Kool straat, terug het uitgangs punt te bereiken. Deze ring diende te zorgen voor een goede bediening van de stadsdelen en wijken waar heen hij langs gaat, alsook voor het ontlasten van de kleine ring van overtollig verkeer. Tenslotte voorzag men een klein ring of city ring, die samenviel met de vroegere verantwoordelijke uitgever A. DE CUYPER Redaktie Pontstraat 64 - 9300 Aalst .Tel. 053-70.41 19

De Voorpost | 1980 | | pagina 1