AALST, OOST- VLAANDEREN'S «SWINGENDE» DENDERENDE DRIEDAAGSE IN «LEVENSVREUGDE» MFF^T Frans De Vree, weer in belangstelling! Aalst wordt waar STAD! winkelparadijs! VRIJHEIDSSTRAAT ISCHOOLSTRAAT- «OMGEVING: ALWEER NIEUWE DEKENIJ aalsterse flitsen 10^- 5.9.1980 - De Voorpost Traditioneel komt er ieder jaar een Driedaagse bij Levensvreugde aan de Aalsterse Botermelkstraat. Gewoon om zand in 't bakje te brengen want deze instelling is voortdurend aan uitbreiding toe om te trachten zoveel mogelijk nood te lenigen. Erg bescheiden begonnen Levensvreugde niet. Betoe- voor achttien jaar met les laging die vaak onvoldoende geven aan mentaal gehandi- is en laat komt omdat eerst kapte kinderen in de Kool- moet worden gepresteerd straat is ze uitgedeind tot alvorens kan worden gesub- een vzw die ruim 200 men- sidieerd. taal gehandikapte kinderen Om dergelijke putten te vul- en volwassenen onder haar len wordt dan zelf maar de vleugels neemt. En behoedt, handen uit de mouwen ge- Dit kost echter geld en ook stoken. De laatste driedaag- aan deze stelregel ontsnapte se verleden week-end was door dergelijke doelstelling gemotiveerd. Levensvreugde doet heel wat. Een sociale advies dienst funktioneert dagelijks voor alle ouders met men taal gehandikapte kinderen, al dan niet in Levensvreugde schoollopend. Er is immers een vrije ge subsidieerde kleuter- en ba sisschool voor buitenge woon onderwijs voor matig of ernstig mentaal gehandi- kapten van 3 tot 12 jaar. Tot 21 jaar kunnen ze eventueel Werner Robijns uit Hekelgem reeds deelnemer in de Mikro Mokro show en het rad der fortuin tijdens de ontdek de I ster in Levensvreugde. (Per) Jaarbeurs, Topdag, braderijen, feestmarkt... Mid- denstandsraad, een marktkoopliedenbond, het Verbond van Aalsterse Dekenijen... Een econo misch beleid, de Werkgroep Promotie Aalsterse Ondernemingen, een tijdschrift «Impuls», bedrijfs- consulent, stand op de Jaarbeurs... Etalage- en reclamewedstrijd Het is allemaal maar een kleine greep uit de Aal sterse grabbelton. Ja, -het wordt stilaan over duidelijk: Aalst heeft 'zich ontwikkeld tot een 'commercieel centrum van de bovenste hoogste plank. Onze stad is een waar winkelparadijs ge worden, een plaats met een massa winkels ('met een even massaal aan bod), bovendien gesi tueerd op een erg kleine oppervlakte. Kortom: aangenaam en vergelij kend winkelen. De han delaars zitten niet stil! Niets wordt je immers zomaar in de schoot geworpen. Er dient ge werkt! Nog maar pas is de Dekenij Gentsestraat goed uit de startblokken of èr is alweer een nieuwkomer: onlangs werd de Dekenij Vrij heidsstraat - School straat - Omgeving opge richt. Voorzitter is de heer Alois Van Nijverseel en de ondervoorzitter is Mevrouw Anita Claus. Het secretariaat berust bij mevrouw Francine Schockaert. Vergeleken met de andere dekenijen heeft deze nieuweling een eigen specifieke roe ping. Men wil niet de fout begaan de andere dekenijen zomaar blinde lings achterna te holen. Er wordt gestreefd naar een eigen, specifieke identiteit. De dekenij is goed gelegen: ze is omgeven door parkings zoals het Vredeplein, het Esplanadeplein en enke le private parkeerplaat sen. Bovendien liggen de Vrijheidsstraat en ook de Schoolstraat op enke le honderden meter van het dagelijks massaal bevolkte station. De nieuwe dekenij zal voor namelijk de klemtoon leggen op het aantrekken van klanten die niet in de onmiddellijke omgeving wonen. Het kliënteel bestaat daarentegen hoofdzakelijk uit trouwe klanten, die voor een groot gedeelte met de wagen komen, en die doelbewust een bepaal de handelszaak kiezen. Dit is wel in tegenstel ling met heel wat andere dekenijen die het vooral moeten hebben van toe vallige wandelaars, de zogenoemde «impulsko pers». Daarom ook zal de Dekenij Vrijheidsstraat - Schoolstraat - Omgeving ijveren voor onder andere het behoud en de uit breiding van de parkeer plaatsen. Op het pro gramma van de dekenij staan gemeenschappelij ke verkoops- en publici teitsacties, maar voorlo pig nog geen braderij. De nadruk wordt ook gelegd op de geleverde topkwaliteit aan relatief goedkope prijzen. Er wordt gezorgd voor de dienst - voor - verkoop en de dienst na-verkoop. Hier zal de klant centraal staan! De klant is hier geen nummer, en men zal trachten tegemoet te komen aan elke indivi duele behoefte. Als an dere, bijkomende doel stellingen noteren we bovendien ook nog het «helpen oplossen van verkeersproblemenhet bevorderen van de ver keersveiligheid; het stre ven naar een gezond leefmilieu in het cen trum, zonder lawaai, stank en zonder hinder van wagens met gevaar lijke produkten en van het zwaar verkeer, stads- verfraaiïng». Het bestuur van de dekenij spreekt ook zijn bezorgdheid uit over de mogelijke invoe ring van het tweerich tingsverkeer in de Vrij heidsstraat. Men denkt voornamelijk aan de ver keersveiligheid die hier veel zou aan inboeten. Dagelijks, zo zegt het bestuur van de nieuwe dekenij, fietsen een paar duizend schoolkinderen doorheen de Vrijheids straat (st. Maartensinsti- tuut, VKH, Stadsschool, St. Jozefsmeisjes school, zelfs Atheneum en Dames van Maria). De straat zou al te smal zijn voor én die fietsen én het tweerichtingsverkeer. «Stel je maar eens de situatie voor», zo zegt voorzitter Van Nijverseel, «wanneer een bus en een vrachtwagen mekaar kruisen, met daarnaast onze (fietsende) school gaande jeugd! Het is moordend!» Minder vei- Inderdaad. voor de liefhebbers van meeslepende, swingende, spontane en fecht - voor-de-raap - jazz zijn er weer knal-avonden (en nachten) in het ver schiet in de Crazy Bol Jazz Café, Geraardsbergse- straat. De nog altijd even enthousiaste Phil Arijs en zijn akoliet Hugo Vanhandenhove, samen The Andrew Brothers, hebben besloten ons een nieuw jazz-sei- zoen lang te verwennen, met om de veertien dagen op zondagavond een live optreden te programmeren en dit telkens vanaf 20u. Gesterkt door de erva- Over Colin «Kid» Daw- ring opgedaan tijdens son zijn wij nog zo gauw hun «maiden» seizoen niet uitgepraat; geboren 1979-1980 en gesteund op 30 juli 1960 krijgt hij door de geestdrift van bij wijze van spreken de hun publiek - van-het - jazz met de papfles inge- eerste-uur, (en diegenen goten. Dit vooral dank zij die er bij waren weten zijn vader, een echte waarover wij het hier jazz-freak met een enor- hebben, de anderen trou- me jazz platen kollektie. wens ook want die kon- Als 11-jarige wil hij de den het achteraf tot in klarinet gaan leren be- details «horen» in De spelen, niet minder dan Voorpost) hebben zij, ter- om zijn idool Georges Le- wijl de meesten onder wis, na te spelen en te ons ergens lagen te zon- evenaren. De muziek- nen aan een of andere school waar zijn vader Costa, de nodige kontak- hem naartoe stuurt be ten gelegd om één en schikt echter niet over ander mogelijk te een klarinetleraar, door maken. om schakelt Colin na een De Andrew Brothers ga- tijdje over op de trompet, ven ons dan ook met eni- Hij studeert en speelt 3 ge fierheid inzage van de jaar lang klassieke mu- geplande optredens. ziek. In november 1974 Het nieuwe seizoen ziet hij Alton Pumell aan wordt ingeblazen op zon- het werk tijdens een kon dag 14 september 1980 cert in New Castle, dit met een optreden van word de rechtstreekse Colin «Kid» Dawson en aanleiding tot de oprich- zijn «Onward New Or- ting van een eigen na- leans Jazz Band» uit En- schoolse jazzband. De geland. gemiddelde leeftijd van Hoewel het woord «on- de 5-mans formatie is 14 ward» in het engels zo- jaar! Intussen blijft Colin veel wil zeggen als «on- klassieke muziek stude- waardig» of «onkundig» ren. Met 16 jaar krijgt hij is dit alles behalve een de gelegenheid naar onwaardige jazz for- New Orleans te reizen en matie. er de «Traditionele» jazz Deze band brengt jazz in te bestuderen en te spe- de pure New Orleans tra- len samen met de leven- ditie, is zeven man sterk de legenden in dit idi- en bestaat uit: Colin oom zoals daar zijn de «Kid» Dawson trompet; trompetspeler Kid Tho- Piet d'Hayer trombone, mas Valentine en Kid reeds twintig jaar be- Sheik; de trombone-spe- roepsmuzikant waarvan Iers Louis Nelson en ongeveer tien jaar bij Preston Jackson. In juni Barry Martin; Terry Giels én juli 1978 reist hij terug klarinet en alt-sakso- naar New Orleans en foon; Graham Scott pia- musiceert er samen met no; Cliff Soden bas; Tony andere jazz-reuzen als Taylor banjo en Kenny Jabbo Smith en Louis Milner slagwerk. Keppard. De Aalsterse Jaarbeurs werd verleden maan dagavond gesloten door een brigade rijkswach ters in oud uniform. Deze manschappen zouden nogal wat te maken hebben met leden van het Aalsterse Feestkomitee. lig verkeer kan ook klan- tenverlies betekenen. Heel wat consumenten mijden gevaarlijke stra ten. Bovendien zouden er ook heel wat parkeer plaatsen moeten aan ge loven, hetgeen evenmin in dank wordt afgeno men. Het is meteen klaar dat deze nieuwe dekenij geen meelopertje zal zijn. Achter deze organi satie gaan actieve men sen schuil. Het zijn handelaars die een eigen lijn willen volgen, die weten wat ze willen, en die hun straten, hun dekenij, nog aangename en nog aantrekkelijker willen maken. PHR Full-time beroepsmuzi kant geworden in april 1979 gaat de «Kid» op tour door Noorwegen, Duitsland, België en Hol land met zijn «Onward New Orleans Jazz Band», of treedt op als gast in andere formaties. Met zijn eigen band treedt hij ook op als gastheer voor mensen als Kid Sheik, Sam Lee en Alton Pumell. Op 19-jarige leeftijd neemt hij een eerste langspeelplaat op met de Sammy Rimington Band. Omdat het oog ook wat wil hebben en waar schijnlijk ook omdat hij een beetje show niet ver smaadt, presteert hij het af en toe twee trompetten tegelijk te bespelen, uit eraard met een verschil lende vingerzetting. Het ziet er dan ook naar uit dat dit eerste optre den van het seizoen in «The Crazy Bol Jazz Ca fé» weer zal uitdraaien op één van die «merk waardige» jazz-avonden zoals we er in het verle den al enkele mochten meemaken. Avonden waarop het publiek met de schoenlepel naar bin nen gewerkt wordt, waar de geestdrift dorstig maakt en gerts- en ande re natjes rijkelijk vloeien zodoende bijdragend tot de algemene sfeer, waarbij zelfs de gast vrouwen achter de bar de kriebels in de benen krijgen. Maar... Phil Arijs en Hu- go Vanhandenhove heb ben nog andere «billen» op hun balboog! Onder handelingen zijn zo goed als afgerond voor de vol gende orkesten: The Brussel's Jazz Gang van Herman Sandy; twee van de beste en oudste belgi- sche oude-stijl formaties: The Cotton City Jazzband en The Jeggpap New Or leans Jazzband; Uit Enge land Dave Brennan's New Orleans Jazz Men, een spetterende Dixie land formatie welke furo re maakte tijdens optre dens in de Jazzmeeting van de Oude Poort te Hingene en in de Folkclub Pajottenland te Ternat begin mei 1980; Verder nog de Olies Tratt Band, een 8-man sterke zweedse formatie welke jazz brengt gaande van pure New Orleans tot vroege Duke Ellington nummers; De engelse klarinetist Roger Bird als gast van de Old Gate Swing Quintet welke we hier echt niet meer hoe ven voor te stellen, ver mits zij samen reeds ver schillende keren het mooie weer maakten in de Crazy Bol. Schrik niet, dit is slechts een overzicht tot einde december 1980, want er komt nog veel meer!! Uw dienaar en De Voor post houden u ten gepas te tijde op de hoogte van de verdere plannen Met Jazzy groeten, Willy SCHUYTEN verder terecht in een sekun- daire school voor buitenge woon onderwijs. Er is een opleidingsvorm gericht op bezigheid en een vorm ge richt op werkzaamheid in een beschuttende werk plaats. Ook voor volwassenen biedt Levensvreugde een dagcen trum voor bezigheidsthera pie waar aan eigen ritme kan worden gewerkt. Onmiddellijke objektie is nu een MPI, een Medische Pe dagogisch Instituut «Marie De Coen», een internaat voor matig en ernstig men taal gehandikapten. Dit komt op de plaats van het huidige kasteel De Hert. De nieuw bouw is reeds aanbesteed en moet voor 1981 voltooid zijn. Hiervoor zijn echter fi nanciële middelen noodza kelijk. Is dergelijk klein MPI duur wegens het gering aantal (15 1.p.v. de gevraagde 30) de volledige afzonderlijke akko- modatie gescheiden'van die van de volwassenen en het kostelijk onderhoud, ze is al leszins up to date. 36 miljoen is reeds heel wat; vooral als die maar voor een percentage door subsidië ring gedekt zijn. Verder is er het reeds funk- tionerend tehuis Charles Callebaut, een gezinsvervan gend eethuis voor volwas sen mentaal gehandikapten die in een beschuttende werkplaats terecht kunnen. In september 1981 hoopt men ook voor deze die niet in dergelijke werkplaats kun nen worden aanvaard on derkomen te hebben. Het Levensvreugdefeest startte verleden vrijdaga vond met een belotterswed- strijd met liefst 136 deelne mers die heel wat mooie prijzen in natura in de wacht sleepten. Winnaar werd Guy Verhoe ven uit Aalst gevolgd door. 2. Jan D'Hoe, Liedekerke 3. Raymond Ceuppens uit Aalst 4. Willy Ghysels uit Zottegem 5. Germain De Brucker uit Aalst 6. Laurent Van Laere uit Ninove 7. Jean-Pierre Michiels uit Denderleeuw 8. Arthur Everaert uit Hofstade 9. Juliaan Kir üit Hekelgem 10. Henri Wauters uit Aalst. Onder de 21 deelnemers waar de wedstrijden met De eerste kandidaat Johnny Will Tura. (Per) renfietsen op rollen noteer den we ook een volksverte genwoordiger, Jan Caudron. In de kategorie beneden de 20 jaar werd Jo De Winne met 400 p. de winnaar. Her man Limpens haalde het bij de twens met liefst 497 pun ten waarmee hij dan tevens de algemene laureaat werd. Limpens is van Erembode- gem van oudsher een spor tieve gemeente. Willy Droes hout zegevierde in de reeks van 30 a 40 jaar met 472 punten en Jean Keppens met 436 p. bij de mannen tussen de 40 en de 50. Gustaaf Tuypens tenslotte was de beste bij de meer dan 50-jarigen. Muzikale ontspanning werd gebracht door het trio «De Evergreens» terwijl Robert Van den Berghe, alias Prins Bob die met zijn akties «La chend Geven» reeds heel wat voor Levensvreugde presteerde, zorgde voor ani matie. Ook de «Heistse Klak- kertjes», een folklore-groep met tal van jeugdige deelne mers bracht, op terugweg uit de hoofdstad, een zeer gesmaakt optreden. Naast muziek, koffie- en wijnbar, ijssalon en tal van attrakties voor kinderen was er het restaurant waar naar schatting ruim 1100 middag malen, «liefdadigheidsma- len» werden geserveerd ten Joe uit Hofstade imiteerde voordele van «Levens vreugde». Tot slot was er de zangwed strijd waarbij de reeds op de St.-Jobfeesten geklasseerde kandidaten nu in finale uit kwamen. Luc Meesens was de voorzitter van de jury die tot volgende uitslag kwam. Eerste prijs en tevens prijs van het publiek met over donderende meerderheid; Rita Janssens. 2. Erwin Robijns 3. Duo Inti 4. Jolly Joe 5. Norma Van Accoleyen 6. Louis Waegeneer Klap op de vuurpijl en apo theose was het onverwachte optreden van de leden van de jury zelf in een denderen de show. Begeleid door het Orkest. «The Family Band» brachten ze «The Muppets», met tal van door iedereen overgekende figuren, voor het daglicht. Een fantastisch sukses In de tombola werd een be woner van Levensvreugde zelf de winnaar van de hoofdprijs, een gesmede kapstok. Verder winnende nummers zijn 2735 (radio) 2948 (cas sette-recorder) 2035 1952 1630 Prijzen af te halen in Le vensvreugde. Vragen naar de heer Roni. LH b !dk< de bre )d de De Aalsterse beeldhouwer Frans De Vree, enige maanden geleden derde geselekteerd op de internationale wedstrijd voor beeldhouwkunst t.g.v. het Benedictus-jaar kaapte vorige week de zilveren medaille van de stad Oostende weg op de nationale beeldhouwwedstrijd ingericht door het August Vermeylen-fonds. De bijgaande tentoonstelling waarop de werken van de 39 deelnemers staan geexposeerd is van zeer hoge kwaliteit en zal menig kunstliefhebber bekoren. De tentoonstelling loopt nog in het stedelijk museum op het Wapenplein te Oostende tot en met 31 augustus. (PER) rrans Ue Vree tweede laureaat op de nationale beeldhouwwedstrijd van Oostende. Een zicht op de tentoonstelling.

De Voorpost | 1980 | | pagina 10