hof stade, gijzegem Gemeenteschool aan DEN BUMST WORDT P0PWEIDE (ERNIEUWING TOE BGJG VOETRALLY 25 JAAR BLOEDTRANS - FUSIECENTRUM De Voorpost - 5.9.1980 - 11 w as die is weer voorbij, die «Mooie» zomer. Tenminste Dr de jeugd van Hofstade die hetzij voor het eerst, tzij als «ancien» de poort van de gemeentelijke |ere school is binnengestapt. Ze hadden misschien dacht dat er nooit een einde aan zou komen, maar or ze het wisten was die zomer al weer lang orbij. 't Is jammer dat het overging, 't is allemaal rinnering. Om de pil wat gemakkelijker te slikken n er zonodig troost worden gezocht en gevonden het feit dat de infrastruktuur van de school langrijke veranderingen en vernieuwingen aan het dergaan is. zal dus zonder twijfel aangenamer worden. de plaats van de planken vloer zal een thermoplasti sche vloerbedekking worden aangebracht. Deze is samen gesteld uit een onderlaag en een slijtlaag die sterk met elkaar verbonden zijn, sa men ongeveer drie millime ter dik. Deze bedekking vol doet aan alle voorwaarden van brandveiligheid, electri- sche weerstand, lichtvast- heid en antislip. De afgebro ken muur tussen de berging en de zaal werd vervangen Aan de vernieuwde turnzaal in de Hofstaadse gemeenteschool is men druk bezig e podium te bouwen. (Per) geplande herinrichting zijn van zaken definitief een verschillende bedenkingen streep zou zetten onder vori- voorafgegaan. Bouwen aan ge toestand. Teveel werd de de speelplaats van een speelplaats vroeger gebruikt school is iets dat alle betrok- als loutere verzamelplaats kenen aangaat. Daarom voor en na de lessen. Er werd inspraak gegeven aan werd- ook teveel de funktie de kinderen zelf, de van onderbrekingsplaats leerkrachten en de directie, aan gegeven: een luchtje Dergelijk bouwen is ook, zo scheppen tussen al die an- stelde het oudercomité, een dere (belangrijker geachte) ten bijdragen tot het plezier dat de kinderen en de vol wassenen er kunnen aan be leven. Spelen is een reaktie zesden niet, en voor het overige niet doelmatig wordt aangewend. Daarom werd als uitgangspunt geno men dat de beste speel plaats is, deze waarvan de bestemming niet vaststaat. Zoals de toestand er dus op dit ogenblik uitziet kan wor den gesteld dat het op 14 februari 1977 aan het college van burgemeester en sche penen overhandigd memo randum betreffende de pro blemen van het gemeente lijk onderwijs op de belang rijkste punten werd ingewil ligd. Wat de voldoening van de specifieke behoeften van de gemeenteschool van Hof- stade betreft, is het zo dat daaraan voor een groot deel werd voldaan. De ouderve reniging is dan ook van me ning dat ze aan haar plichten zou tekort komen mocht er worden verzuimd een woord voortdurend proces dat bezigheden in. Het was ook zich uit het gewoel kan te- het open beleid dat door het vYuiucii vei cum m ecu wuuru op de omgeving en die om- u8„ dank te richten aan he, gevmg moet uitdagend en stadsbestuur van Aalst, avontuurlijk zijn. Een uitbun dige aktiviteit wordt niet al- Jaarrekening tij^ verondersteld. Dus In een vorige bijdrage werd moest er een intieme plek reeds vermeld dat er even worden voorzien waar men zou worden stilgestaan bij nooit af is. De mogelijkheid in bepaalde gevallen een om aan te passen dient dan noodoplossing, een tweede- ook behouden te blijven. Zo keus-ruimte die bijvoorbeeld rugtrekken. Een beschutting oudercomité wordt gevoerd tegen regen en wind is in verband met de jaarreke- noodzakelijk. Dat alles kan ning. Dat open beleid is on- moet er vo doende ruimte bi| geb ek aan een degelijke gebeuren door afwisseling verbrekeliik verbonden met worden gelaten voor impro- turnzaal werd benut. Dik- in aanleg, keuze van het ma- het weren van elke vorm van visatie vermits de kinderen wi|ls. tenslotte, was de teriaal, niveau's enz. Er zul- „zwarte kas» Het is mis- graag hun eigen spelacco- speelplaats een overschot- |en ook geen pasklare speel- schien niet gebruikelijk, zo modatie maken ruimte waar bi| verbouwm- tuigen worden voorzien. Wel wenst de oudervereniging te Ook op de speelplaats hgtde gen meer dan eens gebruik toestellen die onaf zijn, die benadrukken dat cijfe/s zon- narlnik nrt not crhnnlnohoiI- wprfi usn npmpnsf rtm int to ..:*jI nadruk op het schoolgebeu- werd van gemaakt om uit te ren en moet ten dienste breiden Hofstaadse gemeenteschool in de Zijpstraat krijgt een vernieuwde turnzaal (die ook nst doet als feestzaal) en nieuwe sanitaire gebouwen. (Per) maal turnzaal werd grondig Jer handen genomen. De fken daar omvattten een feeltelijke uitbreiding van zaal als podiumruimte, bijbouwen van een idkamer, het vernieuwen de vloerconstructie en brengen van een ver- |d plafond, aanpassen de berging en alle ver- <e aanpassingswerken. De rf is zodanig ingericht dat werkzaamheden afgeba- d en afgesloten zijn en de activiteit van de sol niet gehinderd wordt, afbraakwerken omvatten wegbreken van de ach- nuur van de turnzaal, dit zeggen, zodanig dat een ning bekomen werd van zes meter breedte over de volledige hoogte met be houd van ongeveer tachtig centimeter muur onderaan. Ook een gedeelte van de muur langs de koer werd afgebroken, samen met de anders zal worden dan dat gene waarmee men zich tot nu toe heeft moeten behel pen. Er wordt nu nog ge wacht op de stad Aalst voor het verven, het aanbrengen van de verlichting en nog enkele details. Het is eveneens op de stad dat er gewacht wordt voor de volledige afwerking van de sanitaire installaties. De ruwbouw.is klaar, deze werd gebouwd door de RVA. Ook op dat gebied zal er dus bestaande plankenvloer. In door een hoog-wandcon- structie. Het gemetselde ge deelte is bovenaan afge werkt met een schenkblad. Het plafond werd verlaagd in de zaal zelfs maar niet aan het podium. Voor de afwer king van dit laatste werd en kel voorzien in een voor plank in beuk. Er moet in de turnzaal nog heel wat werk worden ver richt, maar het laat zich toch al aanzien dat het heel wat binnenkort een einde ge maakt worden aan een toe stand die tot voor kort er- barmlijk was. Speelplaats Zeer binnenkort zal ook de speelplaats onder handen worden genomen. Aan die staan van het schoolleven. Immers, heel wat lessen kunnen, indien de weersom standigheden het toelaten, in de open lucht plaats vinden. De voorafgestelde eisen waaraan de speelplaats zal moeten voldoen werden snapte bij haar eerste aanleg daarom als volgt samenge- niet aan de drang naar doel- vat: ten eerste; de eventuele treffendheid en vlotte orga- lessen in de open lucht moe- nisatie. Het plaveien gebeur- ten kunnen plaats vinden op de met hard materiaal, volle een gezellige plek waar men dig vlak en rechtlijnig, om- kan zitten, babbelen en sloten met hekken en gebou- rondlopen. Een plek war wen, zakelijk, nuchter, hard men zich thuis voelt. De en koud. Deze eefitonigheid schoolbevolking heeft deze van de schoolomgeving be- plaatsen daarom met een ei- perkte de mogelijkheid tot gen naam bedacht, de ver- spelen van de kinderen. Echt telklub, het amphitheater, de spel en schoolspeelplaats bosplek of de plek-tussen- waren begrippen die met el- de-heuvels. Ten tweede: kaar bijna niet in overeen- over de sport en de lichame- stemming te brengen lijke opvoeding is er veel waren, vrije ruimte nodig. Er dient De hierboven aangehaalde echter over gewaakt te wor- bedenkingen van het ouder den dat er in dit verband niet comité vormde een nieuwe overdreven wordt. Het mag kijk op de tot dan toe gevolg- niet zover komen dat er van de gang van zaken. Wanneer het ene uiterste naar het an- de speelplaats zal afgewerkt dere wordt gegaan en dat zjjn, zal de nadruk liggen op van het gehele schoolplein het spel. Het ligt in de be- een sportveld wordt ge- doeling een wereld te maken maakt. Dat zou een over- waar de kinderen de kans schatting van de sport bete- krijgen om echt kind te zijn. kenen. Ten derde: op school Daarom heeft men zich in wordt er geleerd over plan- het oudercomité ingeleefd in ten en dieren. Deze zouden de wereld van het kind om dus een plaats moeten kun- het spontane spel aan te nen krijgen in een school- moedigen. De aanleg en de tuintje. vormgeving zal niet in de Deze aanbevelingen werden eerste plaats afgestemd zijn goed in gedachten gehou- op de estetische of artistieke den opdat de nieuwe stand idealen, maar alles zal moe uitdagen tot beweging en der meer in het openbaar fantasie. Het ligt in de be- worden prijsgegeven, maar doeling om de kinderen om de manier waarop wordt ge handeld pleit voor de eerlij- - - - ke wijze van verdienen en wel gebeuren, maar slechts eigen grenzen te leren uitgeven. Dat is het bijzon- in zoverre dat de andere bepalen. der kenmerk van het finan- schoolse activiteiten daar cieel beleid dat steeds werd geen hinder van ondervon den. De speelplaats ont- Nieuwe kijk Spelen werd toen niet zo die manier vertrouwd te ma- belangrijk geacht. Dat mocht ken met risico's en ze hun spanningen van het school- personeel wordt in ruime mate goedgemaakt door de grote faam die de school thans te beurt valt. Om de waardering voor al dat werk op een tastbare wijze tot ui ting te brengen, werd aan de leerkrachten een in beeld weergegeven spreuk ten ge schenke gegeven: «Onver vangbaar ben je voor de mensen die van U houden». Na negen jaar samenwerk ouders-school, werd het passend geacht dit gebaar te stellen. Dat de gemeente school is uitgegroeid tot een echte ontmoetingsplaats waar kinderen van de plaat selijke gemeenschap samen kunnen leren en spelen in hun eigen vertrouwde om geving, werd nog duidelijker beklemtoond door het feit dat het vakantiespeelplein dat door de in uitvoering zijnde werken niet kon door gaan in de gemeenteschool, ook niet op andere plaatsen in Hofstade werd vervangen. De eerste vergadering van de oudervereniging gaat door op maandag 8 septem ber 1980. Bij deze gelegen heid zal het didactisch mate riaal dat met de opbrengst van de aktiviteiten van vorig jaar werd aangeschaft, op officiële wijze aan de school worden overhandigd. Op nieuw zal het voor de voor zitter van dat comité, die door zijn taak met zoveel mensen in contact komt en die ten gepasten tijden steeds een goed woord of een goede raad aan de ou ders weet te geven, een steun zijn te weten dat alle leden van de vereniging met hem willen blijven samen- Nieuwe toiletten waren broodnodig. (Per) Meervoudig gevoerd. De nieuwe speelplaats zal zo De twaalf aktiviteiten die in veel mogelijk worden be- de loop van het voorbije stemd voor meervoudig ge- schooljaar werden georgani- bruik, voor zo veel mogelijk seerd, vertegenwoordigen verschillende algemene enkel vanwege de leden van doelstellingen. Bijvoorbeeld het oudercomité ongeveer voor jonge en oude mensen, tweeduizend werkuren. Dat voor sport, spel en ontspan- de gemaakte winst niet altijd ning, voor alle speelse acti- in evenredige verhouding viteiten en voor schoolse be- staat tot de geleverde pres- zigheden. Dat meer voudig taties en soms zelfs als laag gebruik staat in het bijzon- moet worden bestempeld der voor ogen omdat een als er rekening wordt gehou- schoolspeelplaats voor vijf den met de bijkomende in werken en dat er onder hen mensen te vinden zijn die de functie van ondervoorzitter, secretaris en coördinator op zich willen nemen. Het zijn dit jaar nieuwe mensen met nieuwe ideeën maar met nog altijd het zelfde ideaal; de school kindgericht ma ken, zodat in samenwerking met allen die bij de school betrokken zijn de school steeds hogerop kan worden gebracht. A.D.B. N.a.v. het vorige week verschenen artikel over 25 jaar bloedtransfusiecentrum, ontving de re dactie een schrijven van Augustin Daelman, Schatbewaarder, om een paar onjuistheden recht te zetten waarvan hij met «verbijstering» |sic) kennis had genomen. Om te beginnen ^ermeldt zijn schrijven dat de academische zitting doorgaat in de stadsfeestzaal. De ons pezorgde documentatie waaruit de gegevens iroor het artikel werden geput, vermeldt zulks Bchter niet. Van die zitting werd de vermelding yan de plaats niet nodig geacht maar wel voor de andere zaken. De brief aan de leden draagt de hoofding van het bloedtransfusiecentrum todat het niet meer dan logisch was daaruit af te leiden dat de zutting plaats heeft in dat centrum, i/oor deze vergissing de enige belangrijke dient de schatbewaarder de fout dus uitsluitend bij zichzelf te zoeken. Het bedrag van 11 frank (i.p.v. 100 fr.) dat als deelnameprijs voor het eetmaal werd vermeld s inderdaad foutief. Dergelijke vergissingen, ilhoewel uiteraard soms storend, zijn echter ipijtig genoeg niet altijd te vermijden bij alles wat er aan de pas komt vooraleer een drukwerk van de pers komt. De onjuistheid is echter zo fla grant dat iedereen (de schatbewaarder uitge zonderd) begrijpt dat er ergens een cijfer in de machine is blijven steken en struikelt daar ver der niet over. Dhr. Daelman wijst er ook op dat «bijdrage» door hem prijs genoemd werd. Als een dergelijke futiliteit hem verbijstert dan wil len we het gerust ook hebben over de prijs. De schatbewaarder vergist zich ten andere zelf wanneer hij het heeft over een ledenprijs van 550 frank terwijl het in feite gaat om een vermindering voor dat bedrag. We zijn daar niet over verbijsterd, wel verwon derd over zijn onwetendheid als schatbewaar der en dat in financiële aangelegenheden. Als er verkeerdelijk stond ajuinkoning i.p.v. - koningin, dan kan daarvoor alleen herhaald Worden wat gezegd werd over de 11 frank, er aantoevoegend dat een gebeurlijke onwetend heid over een detail van iets als een ajuinverkie zing, gelukkig nog geen culturele handicap is. Aldus zijn de onjuistheden rechtgezet en zal de verbijstering weggenomen zijn. A.D.B. STREEKNIEUWS Hofstade Op zondag 7 september 1980 wordt «Den Bumst» in Hofstade vanaf 14 uur tot een flink stuk in de avond herschapen in en echte popweide. Het is namelijk daar dat het tweede Pallieterpopfestival zal door gaan. Nu ligt het wellicht niet in de bedoeling van de organisatoren van het jeugdhuis Pallieter om van de zaak een tweede Woodstock te maken, maar de opzet is in elk geval groots. Zodanig zelfs dat er nationale vruchtbaarheid aan gegeven werd en dat ook de BRT werd uitgenodigd om ter plaatse te komen kijken vooral luisteren. Op voorwaarde dat het weer een beetje meevalt maar dat valt nog af te wachten en men kan er bij het maken van plan nen geen rekening mee houden verwacht men een massa volk op Den Bumst. Zodanig zelfs dat er zal voor gezorgd wor den dat er een eigen or dedienst op de been wordt gebracht. Men hoopt natuurlijk dat deze dienst op geen enkel ogenblik zal moeten tus senbeide komen, maar waar er veel volk bij el kaar is, is het beter dat er met elke mogelijkheid re kening wordt gehouden. Omdat het feistival gerui me tijd gaat duren zal er op verschillende plaatsen iets te krijgen zijn om te eten, hot-dogs, frieten, worsten enz... en natuur lijk ook meer dan een drankgelegenheid. De namen die op het pro gramma staan zijn de volgende: Hustler, The Misters, Molotov, Der Po lizei, Bert De Coninck en Sfunks en als laatste en grootste, zij die met de vetste letters op de affi che staan: Jo Lemaire en Flouze. Pallieterpop ontstond in 1979 ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van het jeugdhuis Pallieter. Met een programma als Kazzen en Ko, Isopoda en Kris De Bruyne, bereikte men een publiek van zes honderd koppen. Men kan het er over eens zijn dat dit een prachtig resul taat is voor een festival debuut op een landelijke gemeente zoals Hof stade. Pallieterpop twee werd echter in een nieuw kleedje gestoken. Vorig jaar ging het festival door in een tent. Toen heeft men de ervaring opge daan dat de goede sfeer er soms wat ontbrak. De nodige lessen werden er uit getrokken en nu werd er voor gezorgd dat het gebeuren doorgaat in een van de mooiste hoek jes van de gemeente. Het decor bestaat uit weiden en landerijen, bossen en beekjes, waardoor de muziek misschien nog beter tot zijn recht zal ko men. De stilte die er an ders heerst wordt als ge volg van dit alles natuur lijk nogal verstoord. Even dreigde dit de oorzaak te worden van een aantal onvoorziene problemen maar die konden wegge werkt worden. Denderen de muziek in volle natuur. Een groots opzet van een kleine jeugdgemeen schap. De eerste snaren, de eerste drums zullen aangeroerd worden om 14 uur. De inkomprijs bedraagt 250 frank, in voorverkoop 150 frank. Kaarten kunnen beko men worden op de vol gende plaatsen: bar Am ber, Solbemol Aalst, Pourkwapa, Studio 12, Discover te Sint-Gillis, Di do te Erpe, het jeugdhuis Pallieter en de leden van de animatieraad. A.D.B. De afdeling Hofstade van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen bestaat dit jaar vijftig jaar. Bij deze gelegenheid heeft de Bond het plan opgevat om een wandelzoektocht in te richten. Alle inwoners van Hofstade, jong of oud, ze worden uitgenodigd op zondag 14 september 1980. De route die werd uitge stippeld zal de deelne mers leiden langs de mooiste landschappen van de gemeente. Er werd zelfs getracht om diegenen die beweren Hofstade tot in alle hoe ken en kanten te kennen, toch nog voor aangena me verrassingen te laten staan. Als er onder die kenners personen zijn die de mening zijn toege daan dat een dergelijke poging met hun kennis van de omgeving tot mis lukken gedoemd is, zelfs vooraleer ze met de reis weg hebben gezien, dan kan dat voor hen alleen maar een aansporing zijn om toch deel te nemen. Aan deze voetrally kan deelgenomen worden: om te beginnen natuur lijk door de leden van de Bond, hun gezin, vrien den en leden van hun familie; mensen van de derde leeftijd, de leerlin gen van de scholen van Hofstade, alle jeugdbe wegingen, clubs, vereni gingen en organisaties van allerlei soort. Het zal een herontdekken worden van de schilder achtigste hoekjes van het dorp. Er werd voor ge zorgd dat het oplossen van de vragen voor de rally voor niemand on overkomelijke proble men kan bezorgen. Elke deelnemer ontvangt bo vendien een mooie herin nering aan die dag. Er wordt vertrokken tus sen 14 en 15 uur op het terrein van FC Wilskracht, Steenberg. De. afstand bedraagt tien kilometer en de aankomst heeft plaats op het zelfde ter rein rond 17.30 uur. Dat zal afhangen van het tempo waartegen ge wandeld of gemarcheerd wordt en van het gemak waarmee de verschillen de vragen zullen opge lost worden. A.D.B. CMBV Na een deugddoende vakantie worden de leden uitgeno digd op dinsdag 23 september 1980 om 20 uur in het gemeentehuis. Hoogstraat, Hofstade. Op het programma staat: Voorstelling van het jaarprogramma 1980-1981 Doe het zelf, ook uw papieren huishouding. Spreker is de heer Peeters uit Sint-Niklaas. Een praktisch onderwerp omdat men heden ten dage overstelpd wordt met officiële papieren. Het wegwijs worden in bankzaken, belastingspro blemen, kwesties bij een overlijden, wordt steeds moei lijker. Vandaar de belangstelling van de CMBV voor een materie waarvoor de vrouw weinig of geen aandacht heeft. D.F. Ledenfeest Naar aanleiding van het 50-jarig bestaan van het Davids- fonds Hofstade wordt het ledenfeest georganiseerd op zondag 21 september 1980. wandeltocht door-de gemeente barbecue in de meisjesschool aan schappelijke prijzen Davorama komt met zijn spelprogramma waaraan prachtige prijzen zijn verbonden. Voor Allen De leden van de SP Hofstade worden uitgenodigd op het familiefeest van het weekblad «Voor Allen» dat op zondag 7 september doorgaat in het natuurgebied De Gavers te Geraardsbergen. De opbrengst van het feest gaat integraal naar het weekblad dat met financiële problemen te kampen heeft. Vertrek om 13.30 uur aan het lokaal. Blektestraat 41, Hofstade. Deelname in de reiskosten: 100 fr. Inkom: 25 frank (een speciale sticker die recht geeft op een tombola en die te koop zal worden aangeboden). Kampioenviering Op zaterdag 20 september 1980 zal de viering van de kampioen 1980 doorgaan in het lokaal van de kaartersklub Het Volkshuis, Blektestraat 41, Hofstade. De leden van de kaartersklub kunnen gratis deelnemen aan het souper. Aan de niet leden wordt een prijs van 400 frank gevraagd. Kinderen onder de 14 jaar betalen halve prijs. Het tijdschema voor de avond: receptie te 18.30 u. huldiging van de kampioen te 19 u. souper te 19.30 u.: tomatenroomsoep, groentenkrans met gebraad en kroketten, koffie en gebak. Nadien gezellig samenzijn.

De Voorpost | 1980 | | pagina 11