leldertse «Kravaalruiters» lieten hun tornooi toch niet in water vallen KWART EEUW BACCHUS-VERERING OP WIEZE OKTOBERFEESTEN ET STALEN ROS EROVERT BAARDEGEM «Spel zonder grenzen» te Baardegem «HOOP IN DE TOEKOMST» BAARDEGEM EN NIEUW T0NEELSEIZ0EN TREEKNIEUWS Baardegem STREEKNIEUWS Moorsel STREEKNIEUWS Herdersem De-Voorpost - 5<9-1980 - 13 erbid?e'"|ke; °nb8r°k,?"b'r' natuurelementen Het plaatselijk bestuur met het soete waasland flink was jceerden het Gewestelijk Ruiterstornooi dat ver- voorzitter Nestor De Baerde- vertegenwoordigd. «De Kra- in zondag te Meldert doorging tot wat er met maeker, proost E.H. Hebbe- vaalruiters» waren de gast- goede wil, niettegenstaande de voortdurend ,inck- sekretaris Mare De heren. rgutsende regen, nog van te maken was. Block, kommandant Herman Gelaarsd, doch niet ge- Grouwels, BB-afgevaardig- spoord, daagde na de mid- de Jozef De Vis en be- dag de dorpsherder, E.H stuursleden Jos Van den Pastoor Honoré Standaert Houte, Mieke De Baerde- Qp om de nieuwe vlag van maeker en Karei Grouwels, de plaatselijke vereniging te samen met een hele staf me- wjjden. De vlag van deze dewerkers van ter plekke, «Kravaalruiters» vertoont ste afdt0rn°0'' georganiseerd satie had plaats op een ter- nciale de Meldertse «Kravaal- rein van om en bij de 5 ha rs», beloofde nochtans van eigenaars Nestor De n Josfa veel Getuige ervan Baerdemaeker en Maurits een in^et minder dan 723 inge- Bruyninckx, maakte de Do- rompePven ruiters waarvan mentse straten, niettegen- tenkbïpgenstaande de ontke- staande alle inspanningen spande zich terdege in om te met 0p de achtergrond het voluerp natuurelementen het van de plaatselijke politie en redden wat te redden viel. Kravaalbos de inskriptie van Met «Ie lieten vrezen er toch de voorziene omleidingen. De massa naar de terreinen de vereniging, een over een eigenden zeshonderdtal kwa- tot een reusachtige straten- op de Meldertse Grote dries hindernis springende ruiter tekeriopdagen. Het modderig parking wat de bewoners krijgen werd echter een en het dubbele wapenschild e basijin, quasi zonder laarzen niet steeds welgevallig bleek utopie. van Meldert. aide ztegankelijk, en het ge- te zijn. Het tornooi eindigde Zo goed en zo kwaad als het We willen U wel de volledige ing vai voor vallen bij de ver- dan ook een paar uur vroe- kon werd het voormiddag- uitslagenreeks besparen >ch meende proeven zette ger dan normaal en finan- programma afgewerkt met maar vermelden graag naast zwaar Wilfried Roons. met Vera door Michel karwei. De eigen Kravaalruiters lie- Scheerlonck. Wegens de Anderzijds ten zich niet onbetuigd en aard van het terrein sprong vooral mevrouw en juffrouw haalden enkele opmerkens- zijn flink springpaard echter Sergoris enorme tegenslag waardige resultaten. niet op volle kracht waar- Bij de beginnelingen waren door hij vier fouten inkas- er twee foutloze springrui- seerde. ondervonden door het slecht liggen van het terrein. De eremetalen van de Lan- ters, nl. kommandant Her- In klasse B1 goede resulta- delijke Ruiterijvereniging opmeienboven tal van ruiters cieel werd het alles behalve groeps- en individuele dres- de winnaars in klasse middel suur. Een veertigtal Ftijvere- Hugo Baevens en in klasse eigen streek, o.m. de Den- derruiters, de Zandruiters, dan ojtot een voorbarige af- een meevallei t zodat tal van proeven Ironie van het lot: bij het nigingen hadden zich hier- Je vaisten worden aangepast afbreken de volgende dag voor aangemeld met, uit de mochn de namiddag ruiters scheen het zonnetje lekker. Van Ajen meedoen die in nor- Wrang gevoel voor de orga- tobert) gevallen zouden uitge- nisatoren die maandenlang St.-Martinus uit Lede, St.- pradn zijn geweest. zich hadden ingespannen Martinus uit Burst, de Gul- igen ttfiiet toegankelijk zijn als om het Ruitertornooi te laten denspoor uit Buggenhout en lar 14Cëergelegenheid van het uitgroeien tot een manifes- tal van andere verenigingen van cfcelveld, de hele organi- tatie van formaat. uit de provincie waarbij ook tot Jklore. pijl en gezam et ruin Sho Heitej, 'ost rsen, Mui mken.l een i goot pijpestelen toen meester Boeykens verle- que en Soulor. Ook de oud- i na ge zaterdag te 14 uur aan «Maxens» de start gaf ste dame, Magriet Moortgat, :gaal ti het vierde dorpskriterium van de WTC «De [®ed d_® rit sportief uit. illendejgende Spaak». ei? uitzondering van «Jan Parei», de ouderdomsde- le noa^'6 nakaartte over zijn ervaringen te Scherpen- I Fire'' 9'n9en een 9°-ta' wielerfans van start. ïelnenj I werd in wandeltempo van groep I werd hetdraaid achter de volg- Schoonjans met een man Grouwels met Winne- ten voor Albert De Baerde- tou en voorzitter Nestor De maeker met Narcis en een Baerdemaeker met Volina. 10' plaats voor Corry Lie- Mario Plas had een tegen- vens met Muguet. slag met een weigering doch De in de vereniging heersen- verder verliep ook zijn par- de goede geest wordt o. koers foutloos. gekenmerkt door het feit Bij de schifting van de sprin- ruiter Albert De Geyter, die gers, klasse licht, kreeg Nes- momenteel zijn militaire tor De Baerdemaeker met dienst te Soest in Westfalen Narcis 11 strafpunten. verricht, alhoewel hij zelf. Goede uitslagen ook voor ongetraind, niet kon rijden Erwin Fieremans met Ma- toch drie dagen van zijn ver- nuela in dressuur B2 en een lof spendeerde aan meewer- derde plaats in deze reeks ken aan het organisatorische staan in het teken van het warmbloedpaard en de merrie met haar veulen in gestrekte draf zijn het em bleem van het jaar. Jaren terug zag men op de gekenmerkt door het feit dat tornooien werkpaarden. La ter landbouwrijpaarden. Nu behoren ze alle tot het type warmbloedpaard of het nu Gelderlanders, Hannovera- nen of Normandiërs zijn. Met éénzelfde paard wordt dressuur gereden, worden hindernissen gesprongen. veldritten uitgevoerd, men- proeven gedaan en spelen verricht. Het warmbloed paard heeft inderdaad naast zijn veelzijdigheid een gou den karakter De L.R.V. is de grootste rui ter- en fokvereniging van ons land met 42 jaar ruiterij en een kwarteeuw fokkerij. Zoals niet altijd de paarden die het verdienen de haver krijgen kregen ook hier de organisatoren voor hun in spanning niet het verwachte resultaat. Hopen dan maar op de vol gende keer. Eerstvolgende KLR-tornooi- en op 7 september te Zomer- gem, op 14 september pro vinciaal te Bassevelde en op 28 september nationaal te Schaffen. LH Een kart-eeuw terug begonnen om de plaatselijke den jaar kwam ons bloedei- Wieze-kermis nieuw leven in te pompen door het 9en Aalst aan de beurt, uitnodigen van een Beierse Blaaskapel die in een ln 1965- biJ het 10-jarig be tent zou optreden zijn de Wieze-Oktoberfeesten ®taan' werden de aange- reeds aan een zilveren jubileum toe. Uitgegroeid tot d°"™ï hÏiTr een rendez-vous der optimisten evolu.eerden ze f™'£am ^^eXr'ge, onder het motto «Alle mensen worden broeders» tot meister van Muchen of een een internationale hulde aan onze nationale drank afgevaardigde Wieze met bij uitstek, het BIER. «Moesten de Wieze Oktober- heel wat «leven in de brou- Voor de apotheose zorgden feesten nog niet bestaan, Werij». de ambitieuze «Vliegende men zou ze moeten uitvin- Spakers» in hun koppeltijd- den» zei brouwer Van Roy Historiek rit. Er werd om de minuut die voor deze jubileumuitga- Begonnen in 1956 op initia- een bezoek vereren. Dit jaar, ter gelegenheid van het jubileum, wordt elk be zoeker die zich op 26 sep tember aanbiedt, gratis een halve liter bier aangeboden. verdeiien van Theo Teek en woon stalen ros van rond de drukknop noteerden alles r de bezemwagen van 15 kg twaalfde. nauwgezet. >ogdaj>eel Buggenhout Ook de kinderen kwamen Hierbij dan de uitslag: i het r deel II, nog steeds on- aan bod en de oudsten, 1. Marcel Fieremans - Nor- zon léen regenachtige hemel. Frank Lombaert, Stefaan De bert Van Nuffel (39,758 km/ velenden 59 fietsers op waar- Zutter en Patrik De Troy be- u) de snelheid geleidelijk zetten de eerste drie plaat- 2. Frans Dierickx - Eddy d opgedreven. Pechvo- sen. Joris De Valck kwam als Heyvaert Eddy Heyvaert, William eerste beneden de 14 jaar 3. Mare De Kerpel - Hedwig Sselinck, Eddy Van over de meet gevolgd door De Vis tesche en penningmees- Eric Van den Branden, Koen 4. Alfons De Smedt - Willy Romain Terrace werden De Valck, Jan Boeykens, De Valck een lekke band naar de Joost Cobbaut, Lieven Blin- 6. Robert De Plecker - Willy teklijn gestuurd. deman, en Hans Cobbaut. Van den Brande jrachtpatsers bleven sa- Eerste meisje was Katlijn De 7 Guido Van Damme - en in een ultieme Valck op de 13de plaats. Louis De Man Jitinspannmg werd Mare Ook het vrouwelijk schoon 8. Luc Uyttersprot - Daniël Kerpel uit Moorsel de zou zich sportief vertonen. Crabbe te gevolgd door Robert Iedere vrouwelijke schoon- 9. Romain Terrace - Louis "decker (Zellik), Ronny heid kreeg een mooie ruiker Hannes Cauter (Baardegem), rozen, Zoals verleden jaar 10. William Ruyssinck De Smedt (Lebbeke), won Petra Saerens gevolgd Crabbe :el Fieremans (Asse), door An Boeykens en Anja 11. Eddy Van Driessche - Jef Crabbé (Meldert), ou- Van den Brande. Willems (35,560 km/u) msdeken van de klub Eerste gehuwde dame werd Uiteindelijk kwam de zon Van den Brande en Ka- Maria De Mol voor Maria maar tevens kramiek en het 'an den Brande (Baar- Scheerlinck en Anita Van nodige Bacchusvocht. den Bergh, ega van Louis De Een hoogdag voor «De Vlie- lechts luttele sekonden Man die schitterde op Aubis- gende Spaak». LH gestart en de «konstateurs» ve fier kon melden dat de tief van een komitee dat jaar- Opening Luk van «Rap zijn wint» met Wieze-pils als de beste van lijks een Vlaamse Kermis in- Voor de eerste maal starten ge- Etienne De Plecker aan de de Beneluxlanden werd ge- richtte werd de tent dra ver- de WOF op een vrijdag, nl. klasseerd. Bier dat volgens vangen door een halle die op 26 september. Te 19.30 u. spreker ook een geneeskun- reeds in 1959 werd vergroot, is er in Halle B een akademi- dige kracht bezit met soms Reeds in 1960 ontstond de sche zitting gevolgd door wonderlijke uitwerking. verbroedering met het een feestmaal aangeboden Voor dit jaar een primeur: «Wies'n Oktoberfeest» uit aan de officiële instanties, een dameskapel, de «Kehl- München waar op de Wiese, de delegatie uit Müchen, de heimer Dirdnl und Buam» op de weide, gevierd werd. familie en de vrienden van weliswaar onder de leiding De woordspeling is U al te het bedrijf, van een man Toni Steeger. klaar om verder over uit te In feite starten de WOF ech- Een echt Beierse formatie, in weiden. ter reeds te 17 u. te Brussel première voor België. 'n 1960 gingen reeds de eer- waar de Münchense delega- Qua bierverbruik staat ons ste namiddagen door voor tie in het «Brouwershuis» land trouwens op de derde gepensioneerden en werden wordt ontvangen door de plaats: 125 liter bier per jaar de feesten verlengd tot 16 Gilde «De Ridders van de per persoon verdwijnt hier dagen met erin 3 week-ends. Roerstok» en waar de Burge- in ons keelgat. In Duitsland Vooropeningen gebeurden meester van de Beierse is dat 145 I. en in Tsjecho- zowat in alle Vlaamse steden hoofdstad tot ere-ridder in Slowakije 137 I. Goed voor en in de hoofdstad en verle- de roerstok wordt geslagen. Op zaterdag 2/ is er de tradi tionele openingsstoet te 12 u. zoals trouwens ook op zondagen 28.9, 5.10 en 12.10 telkens te 12 u. Te 10.30 u. is er op zondag een H. Mis in Halle A muzikaal door een Beierse kapel opgeluisterd. Het Programma maandag 29: dag der bierhandelaars dinsdag 30: dag der oor logsinvaliden en.j/an Wieze- kermis woensdagen 1 en 8: rust dagen donderdag 2: avond van de «Maitrank», een Belgisch aperitief uit Arlon. Verbroe deringsavond tussen Vlaam se, Waalse en Brusselse gas tronomische gilden. vrijdag 3: aankomst van de Beierse dameskapel. An dere kapellen, reeds op post, zijn de Bückebürger Jager» o.l.v. George Wolff, de «Bayerische Trachtenkapel- le» o.l.v. Sepp Gussman die U op de affiches terugvindt en «The Hendon Band» uit London o.l.v. Don Moresson te gast op 27 en 28 sep tember. zaterdag 4 en 11: tiendui zenden Britse bezoekers worden ven/yacht. De orga nisatoren hopen dat de moeilijkheden met de Fran se vissers dan tot het verle den zullen behoren. maandag 6: verbroede ring van oudstrijdersbonden van O-VI., zowel die van 14- 18 als van 40-45. dinsdag 7: 3 Duitse ka pellen zorgen voor Stim- mung. Wunschkonzert door de Bückebürger Jager. donderdag 9: dag van de studenten. Hopelijk gewoon studentikoos. vrijdag 10: dag van de sport. Overhandiging van de wisselbeker aan FC Brugge. speciale namiddagen voor gepensioneerden op maan-, dins- en donderda gen van 12 tot 17 u. Toegang kosteloos. Er wordt slechts één konsumptie gevraagd (45 fr.). handelsfoor in halle C uitgegroeid tot fantastische show-room. Duizenden liters Wiezepils, volgens de jury de beste van Benelux; zullen met die da gen via een pipe-line in dor stige kelen geraken in drie reuzetenten. Buiten wacht U dan nog een reuzenpret- park met tal van attrakties allerhande. LH Op zondag 21 september gaat te 14 u. op de weide kenhuis Aalst», «De Stormvogels», «de Elderberg- van Achiel Aelbrecht, Europastraat, een «SPEL ZON- straat» en «den Berg». DER GRENZEN» door met deelname van volgende verenigingen en groepen: «'t Klieksken», «De Molen vrienden», «De Gemeentevrienden», «O.-L.-V.-Zie- BERG» die tevens instaan 4 zakkenlopen door 2 meis- Organizatoren zijn de leden voor spijzen van de hongeri- jes en 2 jongens per ploeg, van het Buurtkomitee «DEN oktober ten voordele van de afwerking van de lokalen 't Kastrolleken». Een publiciteitsboekje met o.m. de historiek van scouting wordt te dezer gelegenheid uitgegeven. De winst ervan komt integraal ten goede aan de afwerking der gebouwen. ï't ien en 't ander van de abdij Affligem, reeds bekend via radio en TV Na deze feestvergadering in groep naar het lokaal, Kouterbaan, alwaar receptie en opening van de jaarlijkse tentoonstel ling. Deze expo is toegankelijk op zaterdag 6.9 vanaf 18 u., op zondag 7 van 11 tot 13 u. en vanaf 14 u. en op maandag 8 eveneens van 11 tot 13 u. en verder vanaf 14 u. De tentoonstelling staat in het kader van het gouden jubileum Zangkoor ii. Fientje Beulemans icmuuiiaiBiiiny swai m um wuer van net gouaen lUDiieum aardegem denkt men reeds aan Karnaval. Op zaterdag Hoop in de Toekomst plant voor het najaar opvoeringen van de vereniging. Fruit, bloemen en qroenten komen er fctober gaat het T-Dansant door van de karnavalgroep van «Fientje Beulemans». Dat belooft alleszins! aan bod. ->■ ,a L-,1 1 'en en 1 ander» in de Baardegemse Parochiezaal. te 20 u. Eigentijdse jeugd Op zaterdag 6 december brengt het centrum voor eigentijd- ophaling se jeugd. «De Graankorrel» de sacro-musical. «De Kleine :iale ophaling van glas te Baardegem op woensdag 10 Profeet» in zaal «Ons Huis», Hoogstraat. De Parochiezaal ember biedt daartoe niet de mogelijkheden. Organisatie: Jonge- rengemeenschap Baardegem. «Eigentijdse Jeugd» zorgt nsviering voor regisseurs, klank- en lichtinstallaties. De akteurs wor- termisdonderdag 4 september, organiseerde «Baarde- den gezocht onder de jonge mensen van Baardegem. Sportief» zijn 32e Grote Prijs aan café Ons Huis met na Jongens en meisjes vanaf 15 jaar die aan dit gebeuren l m©ers trekking van de reuze-tombola waarna te 20 u. in wensen deel te nemen kunnen ten spoedigste hun naam «Ons Huis» groot sportbal. Op kermiszondag was er opgeven aan de Pastoor of aan Paul Jacobs. Tel: 053- s de kaatslutte tussen Moorsel - Steven, Moorsel - 77.66.56. Meer détails ten gepasten tijden, klemekracht en Baardegem SK. ïrnart iesluit van de kermis op zaterdag 6 september te 15 u. Paul Jacobs diaken ibi, gerwedstrijd voor Juniores, tweede grote prijs Minister Op zaterdag 6 september zal Mgr. De Kessel, hulpbisschop, 't Sanij Galle, begiftigd met 15.000 fr. prijzen, talrijkè premiën te Drongen in het Klein-Seminarie te 14.30 u. Francois Baert en prachtafstand 90 km of 10 ronden van 9 km over uit Hamme aanvaarden en Paul Jacobs uit Aalst (Baarde- legem - Moorsel - Baardegem. gem) bevestigen in de opleiding tot permanent diaken. gen en laven van de dor- 5. meelblazen waarbij door stigen. een geboeide speler een Een spannende namiddag in bakje met 1 kg. meel moet 't verschiet. worden leeggeblazen en een Tal van spelen zijn voorzien niet-inslikbaar voorwerp als met de tanden bij de jury 1. hindernisloop met een dient te worden gebracht, serveerblad dat is vastge- afvallingsspel waarbij maakt op een staander van voorwerpen uit een berg za- anderhalve meter. 5 met wa- vel moeten worden gehaald ter gevulde flessen dienen en telkens één ploeg bedro- aan haken op 3 m. hoogte te 9en uitkomt. worden vastgemaakt. 7- dames vangen paling: !e- 2. ringsteken per fiets met vende palingen worden ringen van verschillende door dames uit een kuip diameter. gehaald. 3. tunnelsluipen waarbij Wedden dat momenteel een jongen en een meisje, druk wordt geoefend om het Wie wil meezingen met het koor van de Stevenkapel kan met een touw van 15 m aan s zdnder-Grenzen van de aansluiten. Repetitie elke dinsdag te 20 u. e|kaar vastgebondeni me, ,<Berglanders» af te snoe- Druivenkoningin zeven blokken met de letters pen! Bij de finalisten van de verkiezing van de Druivenkoningin "DEN BERG» moeten wor- LH 1980 te Overijze was een dorpsgenote bij de finalisten, nl. overgebracht. Myriam Bruylants. "^f-Jkijving, kleedkamer en prijsuitreiking in café «Gemee- De tweede wijding, akolitaat, zal worden toegediend op 30 71 11 iertn.n OO 1on o. ii f iet Si is», Dorp 29. et Mirfc jn de Toekomst november 80 in de St.-Baafskathedraal te Gent door Mgr. Van Peteghem. Ho t Het permanent diakonaat staat open voor gehuwde man- Toneelgroep brengt op 7, 8, 9, 10, 14, en 15 november nen q6 opleiding beslaat drie jaar en wordt sakramenteel bevestigd over vier wijdingen: plechtige verbintenis, akoli taat, lektoraat, diakonaat. ee plag ilijk R(het de eerste maal lering voor het tweede jaar verleden door iisdag 3 september, voor het eerste jaar worden de Je katoren ingeschreven op woensdag 10 september te 14 u. rd Vaf Parochiezaal, ïout eÉ is de tc«ennis en krefuw werden op het kerkhof graven geschonden en ersieringen vernietigd of verplaatst. Waarschijnlijk is et werk van kinderen of jonge kornuiten. We hopen dat jr iets van ziet of weet zulks aan de politie zal melden. L- A. V .*?isioneerden Muziekakademie In te schrijven in de jongensschool op zaterdag 6 september van 9 tot 12 u. Hoeve Van Huffel - a De Hoeve Van Nuffel waar reeds een paar maal de Pikkeling It?,dag 9 september tentoonstelling van werken van de van de Faluinges plaatshad werd aangekocht door de heer -fyklub Deze expo gaat door te Aalst in de Keizers- V/an Hor. Ctppn aannemer uit rie Mnnre;el<;e Avnné«:traat 7e Van den Steen, aannemer uit de Moorselse Avouéstraat. Ze wordt gerestaureerd en, naar we vernemen, zal het voor de voor bezoek en show. Bij voldoende PVV nog mogelijk zijn over twee |aar terug op de hoeve haar Ht oor. Hl IC innolonH r,-. .- Pikkeling te organiseren. Septemberkermis Zaterdag 6: te 14 u.: voordracht in «De Kletser» over het werk der volkstuinen en te 18 u. opening van de expo, Middenweg, Belotting in 't Bolspel», «St.-Antonius» en «Pelaty» Zondag 7: vanaf 11 u. expo en wandelkonsert door de Harmonie. Te 14.30 u. wielerwedstrijd voor veteranen en te 15 u. prijsuitreiking van tekenwedstrijd, Middenweg. Maandag 8: te 9.30 u. zielemis, te 11 u. expo en te 16 u. Br houdt Maria Fies café Na de jaarmarkt stopt ze er troeteldierenparade met prijsuitreiking te 20 u. in 't (Verleden zaterdag hield ze te dezer gelegenheid haar Gemeentehuis». Ook openbare verkoop van tentoongestel- receptie met souper. de groenten, bloemen en fruit. Vrijdag 12: belotting «Bij Maat» te 20 u. -engemeenschap lardegemse Jongerengemeenschap bracht een lijvige Een Huis voor Velen lure uit over «Echt samen leven» i.v.m. hun kamppe- U kan het boek van Zuster Beatrijs, Fons Dierickx en Jozef U kan deze brochure verkrijgen bij Jebron, Begijnhof Vermoesen bekomen tegen de prijs van 450 fr. m het 1st. Prijs 250 fr. klooster, A. De Cockstraat, feesten van de Scouts Werk der Volkstuinen Bouwfeesten van de Scouts hebben plaats in en rond Op zaterdag 6 september, in zaal «De Kletser», Grote Baan jarochiezaal op vrijdag 3, zaterdag 4 en zondag 5 185, feestvergadering met als gastspreker Dom Joris O.S B. ek te 14 stelling wordt een bus ingelegd, insdag 16 september boottocht op de Schelde vanaf ode tot de Westerschelde. Kostprijs: ongeveer 225 fr. de eerste vijftig ingeschreven die betaald hebben m mee hkransbedevaart jozenkransbedevaart naar Oostakker op 28 september ;te 9 u. Prijs 150 fr. Inschrijven: Molenstraat 40. lalve eeuw café Fietszoektocht Groep VOK (Vereniging voor Ontspanning en Kuituur) organiseert op zondag 7 september zijn zesde toeristische fietszoektocht. Langs landelijke wegen wordt het wellicht een ideale uitstap voor het hele gezin. U kan inschrijven op 7 september in het VOK-lokaal, Abrahamsweg 2 tussen 12.30 u. en 14 \j. Prijs: 100 fr. Voorinschrijvingen aan slechts 85 fr. zijn mogelijk bij Patrick Lommens, Langeroot 10 te 9380 Wieze (052-35.96.02) of bij Francois Vermoesen, Lievevrouwstraat 28 te 9390 Moorsel (053-77.22.42). Bij inschrijving ontvangt U het reglement. Als benodigdhe den enkel een fiets, een stylo, een goed humeur en een sportieve geest, 's Avonds prijsuitreiking in zaal Katholieke Kring. Prachtige waardevolle prijzen voor elk deelnemer alsook een speciale prijs voor de vereniging met het grootst aantal deelnemers en voor de eerste Moorselaar. Man of vrouw, ledereen van harte welkom. Eerste! Op de duivenvluchr naar Bourges behaalde de Moorselaar Pierre Coppens in zijn Kategorie provinciaal de eerste prijs op 217 deelnemers. De bereikte snelheid per minuut was 1156,76 m Proficiat. Familiefeest De familie Hendrickx, hield haar familiefeest op zaterdag 30 augustus. Eucharistieviering voor overleden familieleden te 16.30 u. in de Stevenkapel waarna feestmaal in zaal Katho lieke Kring. Solo-Schiem In het lokaal van voetbalclub «De Schroevers» bij Marcel Aelbrecht werd een solo-schlem gespeeld door Gustaaf De Winter. Medespelers waren Erwin De Brabanter, Francois De Gussemé en Frans Wille. De Winter had acht schoppen in de hand. Muziekakademie Inschrijven voor de filiale te Moorsel op zaterdag 6 septem ber van 9 tot 12 u. in de school aan de Kaalberg. Kermis T-Dansant Op zaterdag 6 augustus Kermis-T-Dansant in zaal Katholie ke Kring, Nieuwstraat met DJ James. Inkom 25 fr< Deuren 19.30 u. Begin 20 u. Koffietafel Op zaterdag 20 september koffietafel voor de bedevaarders naar Lourdes met Pater Edgard. Deze koffietafel voor de 46 pelgrims heeft plaats in café Katholieke Kring te 15 u. Voor het seizoen 80-81 komt de dinamische Baarde gemse toneelgroep, een der weinige overlevende toneelverenigingen in de Aalsterse deelgemeenten, met liefst twee produkties voor het voetlicht. Op 7, 8, 9, 10, 14 en 15 november wordt «Fientje Beulemans» gebracht. Zestien akteurs en aktrices begonnen op 19 augustus aan de montage van dit gekende blijspel dat door regisseur Erik De Corte, Luk Schoonjans en Mare De Bie aan de Baardegemse mogelijkheden wtïrdt aangepast. Rosa De Clerck tekende de zwferige dekors waaraan onder leiding van Louis De Troy al flink wordt gewerkt. In de bijzonderste rollen ziet U Roos Moens, Luk Schoonjans, Roger De Rop, Paul Van Rossem, Betty De Pauw, Lisette Putteman, Freddy Guldolf, Marie- Jeanne De Ridder en Lieve De Croes. Ook jeugdig talent krijgt weer een kans met Patrick De Troy, Geert Callaert en Katleen De Ridder. In februari '81 volgt dan «Augustus te Spa», een spel vol herinneringen. Het wordt een zware dobber voor de slechts... drie akteurs: Erik De Corten Linda Van den Broeck en Geert De Clerck. Voor dit stuk dat een sterke lichtbeheersing en muzi kale omlijsting vraagt zijn de voorbereidingen even eens reeds aan de gang LH

De Voorpost | 1980 | | pagina 13