M Brievenbus NIEUW SCHOOLJAAR GELUKKIGE VERJAAR DAG MOEKE! tu//en J di sl Bimbaka, de kameel 1! WEDSTRIJD VAN DE WEEK OPLOSSING WEDSTRIJD VORIGE WEEK -ei M STREEKNIEUWS Meldert 14 - 5.9.1980 - De Voorpost Hebt U al eens goed een kameel bekeken? Een erg mooi dier is het niet. Het heeft een lange hals met een kleine kop. Zijn huid heeft een vuile gele kleur met kale vlekken. Op zijn rug heeft hij een afschuwelijke bult. Nochtans zijn het zachte en heel nuttige dieren die zware vrachten kunnen dragen en weinig voedsel nodig hebben. Als kamelen klein zijn, zijn ze helemaal niet lelijk. Hun wollen vacht is zacht en een klein bultje maakt ze heel grappig. Over zo een kameeltje gaan wij U een verhaaltje vertellen. Bimbaka was een lief ka meeltje, zij leefde gelukkig en tevreden bij moeder ka meel die haar erg verwende en veel van haar hield. Bim baka was altijd gehoor zaam en vriendelijk. Maar spijtig genoeg moest Bim baka toen zij een jaar oud was haar moeder verlaten. En van toen af ging het mis met haar Zij werd koppig en stout. Zij deed niets lie ver dan haar nieuwe meester, de oude Af-Blei van, het leven zuur te ma ken. De oude man krabte in zijn baard en jammerde: «Wat heb ik haar toch mis daan dat Allah mij zo zwaar straft en mij een ka meel zendt die naar mij niet wil luisteren?» Bimbaka vertrapte de ho vingen van de buren stuk. At al de zakken met bonen en erwten op die in de voor- raadstal stonden en haalde allerlei gekke streken uit. Op een zekere dag scheur de ze zelfs de nieuwe pan toffels van de oude Af-Blei- van aan flarden. Dat was het toppunt. Af-Bleivan wist niet meer waar hij het had. Hij haalde een stevige tak van een palmboom om de stoute kameel een welverdiende afranseling te geven. En daar was Bimbaka doods bang voor. Zij schopte met haar poten en slingerde uit volle macht en kracht aan het touw waarmee zij vast gebonden was. De koord brak en Bimbaka spurtte weg, net op het moment dat Af-Bleivan met zijn tak aankwam. De man was te oud om haar te achtervol gen. Hij kon enkel met zijn vuisten in het hete zand kloppen. Nu waS Bimbaka vrij maar ook alleen. Zij kreeg honger. Zij vond een woestijntent die niet was afgesloten en stak haar kop naar binnen. Een hond be gon te blaffen en sprong woest op haar toe. Zoals de meeste kamelen was Bimbaka niet van de dapperste, zij werd bang en sloeg verschrikt op de vlucht. De hond vond het plezierig dat de kameel bang was voor hem. Al blaffende rende hij Bimba ka achterna. Zo kwamen zij op de wekelijkse markt te recht en gingen de poppen aan het dansen. Eerste schopte ze tegen de grote mand van de bakker. Alle broden en koeken rolden over de grond. Dan vertrap te zij de kruiken en kannen van Mustafa, de potten bakker. Met haar poten scheurde zij de nieuwe mantel die Mohamed, de kleermaker juist had afge maakt. Dan liep zij Ali, de tapijtenkoopman omver. Ali viel en brak zowaar twee tanden. Tenslotte kon zij door twee stevige kerels gegrepen worden. Deze brachten haar terug bij haar oude meester, Af-Blei van. Een weinig later kwa men de bakker, Mustafa, Mohamed en Ali de tapij tenkoopman bij Af-Bleivan aankloppen en eisten scha devergoeding voor het ver lies dat zij door de kameel hadden geleden. «Dat lelij ke beest heeft meer dan twintig kruiken en potten gebrokken!» riep Mustafa. «Al mijn broden en koeken zijn onverkoopbaar gewor den» jammerde de bakker. «Zij heeft mijn mooie, nieu we mantel gescheurd» schreeuwde Mohamed en Ali stond daar met zijn twee gebroken tanden in de hand. «Als gij me geen nieuwe tanden betaalt, ga ik naar het politiebureel klacht neerleggen». De on gelukkige Af-Bleivan kon niets anders dan alles beta len. Nu kon Bimbaka hem niet meer ontsnappen. Ein delijk kon hij haar het ver diende loon geven. Een Groot pak slaag. Jij stoute- rik, lelijk beest! tierde hij. Zij kreeg wel veertig stoksla gen. Toen Af-Bleivan 's avonds zijn geld zat te tel len had zelfs niet meer ge noeg om een nieuw paar pantoffels te kopen. Daar zat hij nu triest in zijn ka mertje voor zich uit te sta ren. Plots ging de deur open en Ha-Dor, zijn buurman kwam binnen. Samen met hem stapte ook een vreem deling binnen. «Deze heer» zei Ha-Dor, «wil een ka meel kopen en hem meene men naar zijn land, naar Antwerpen». «Verkoop hem Bimbaka, hij heeft jou al last genoeg bezorgd De vreemdeling gaf hem een zak vol geld en nam Bimbaka mee. De dorpstimmerman maak te een grote kooi en onze kameel werd aan boord van een groot schip gebracht. Na een voorspoedige reis kwam Bimbaka in de An twerpse Zoo terecht Nu is hij braaf en tam en rijden elke dag de kinderen op haar rug rond in de dieren tuin. Zij is heel lief gewor den. Dat komt waarschijn lijk omdat zij nu gelukkig is en elke dag veel klontjes suiker krijgt van de kinde ren die naar haar komen kijken en haar toch zo gui tig vinden. J.T. Zondag was het wereldkampioenschap op de weg voor wielrenners. Dat betekende dat onze kijk- en luisterdoos reeds vroeg zijn bonte kleuren in onze woonkamer slingerde. Veel moesten wij niet vertellen aan de ontbij ttafel, want vader wou geen enkel woord missen van de reporter van dienst. Wij waren gelukkig dat de uitzen ding maar een klein uurtje duurde, maar het was maar valse hoop, want later op de dag en bijna de ganse namiddag was het terug koers. De laatste kilometers heb ik zelfs niet meer gekeken. Zoals beloofd drukken wij hierna enkele brieven (ver kort) af, van Kinderkran- ters, waarin zij ons iets ver tellen over de vakantie 1980. Wij dachten dat onze lezers het prettig zou vin den even mee te lezen. Mijnheer, Wat heb ik een plezant ver lof gehad in Spanje. Terwijl het in België niets anders dan geregend heeft hebben wij 17 dagen in de zon gelopen en gelegen en ge slapen. Mijn papa die was niet mee want hij moest werken op zijn bureau. Ik was er moeder en de zuster van onze gebuur. Wij heb ben er ook veel gedronken en laat gaan slapen. Het was er zeer warm. Op een ezel met belletjes heb ik viermaal gereden. Volgend jaar gaan wij niet terug want dan moet papa niet werken en gaat moeder nog een broertje kopen. Dag mijnheer. Ingrid De Bruyne (8 jaar) Geachte Heer, In de Kinderkrant heb ik gelezen dat gij brieven in de krant zult zetten over de vakantie. Daarom ook schrijf ik U. Anja en Sonja zegden dat ik niet durfde schrijven en daarom doe ik het zeker. Ik hoop nu maar dat mijn brief in de Kinderkrant komt, dan kunnen ze hem allemaal lezen. Nu heb ik geen plaats meer om nog meer te schrijven. Dank U wel geachte Heer voor mijn brief en ik hoop dat gij hem kunt lezen Caroline Van Houtte (7 jaar) Beste Mijnheer, Samen met mijn ouders zijn wij op reis geweest naar het Zwarte Woud in Duitsland, 's Morgens vroeg zijn wij vertrokken en in de namid dag waren wij ter be stemming. Wi| waren alle maal blij dat wij onze benen konden streken na zo een lange reis. Wij hadden een prachtig hotel met een bad kamer en een mooi verge zicht op de bomen. Iedere morgen waren er pis- tolees aan tafel met drie of vier soorten bijval en kleine potjes confituur en boter Dan gingen wij een wande ling door de bossen maken Er waren 12 wandelpaden. Het langste pas was 18 kilometer. Na het middage ten gingen wij rusten op bed. Daarna speelden wij minigolf. Ook was er een kabelbaan. Dat was een griezelig gevoel in onze buik. Het was jammer dat die dagen zo vlug voorbij zijn gegaan. Aan de baas en de bazin van het hotel hebben wij beloofd volgend jaar nog eens te komen. Zij waren heel gelukkig. Ik ben ook blij dat bijna terug school is. Dan zie ik mijn vrienden terug. Met vrien delijke groeten. Koen Sakx (10 jaar) Mijnheer, Gij zult wel veel brieven gekregen hebben van kin deren die op reis zijn ge gaan, naar verre en vreem de landen. Ik en mijn zusje, hebben ons verlof samen met onze ouders thuis doorgebracht. Denk nu maar niet dat wij geen geld hadden om op reis te gaan. Neen hoor, maar onze moeke is een paar maand geleden geopereerd en moet nog veel rusten Wij hebben veel in de tuin ge werkt en samen met ons vake twee slaapkamer be hangen en geverfd, 's Avonds keken wij televisie of speelden gezelschaps spelen Overdag zijn wij ook dikwijls gaan fietsen Wij hebben bi|na elke dag bezoek gehad. Daar waren wij blij om. Vader zei dat men niet ver moet gaan en dat men het geluk ook ter plaatse kan vinden Daar om zeggen wij: leve de va kantie Jan I I jaar en Geertje Ver meulen, 5 jaar) Mijnheer Met gans de familie hebben wij vakantie genomen aan de Costa del Sol te Malaga (Spanje). Wij vertrokken in Zaventem met het Vlieg tuig en vier uur later waren wij al op ons appartement op de Paseo del Parque. Paseo del Parque kan men vertalen als Parklaan. Een mooie laan met veel palm bomen. Alle dagen zon. Onder de middag moesten wij soms binnen blijven. Zo warm was het, dat kunnen wij ons hier niet voorstellen. Gans de familie is zeer hard bruingebrand. Gij ziet het dat wij in Spanje op verlof zijn geweest. Met de boot zijn wij ook tot in Maroko geweest. Daar is het heel anders, smalle straatjes en veel leurders die U van alles aansmeren. Alleen zou ik mij daar niet thuis voelen. Op de terugreis had het vliegtuig bijna twee uur ver traging Mijn peter die ons kwam ophalen in de lucht haven had er de zenuwen van gekregen. Maar einde goed alles goed In het vliegtuig zitten vond ik het plezierigste van al. Piet Heyvaert 12 jaar) Mijnheer, mevrouw Zoals elk jaar hebben wij ook dit jaar een maand aan de zee geweest. In dezelfde studio als vorig jaar op de dijk in Oostduinkerke op het eerste verdiep Het weer is nogal meegevallen al hadden wij toch nog meer zon verwacht Met het strandspelen hebben wij veel prijzen gewonnen Mijn broer verspeelde al zi|n geld in het Lunapork Ik mocht nooit mee, hij zei dat ik nog te klein was. Dan waren moeke en vake boos. In plaats daarvan mocht ik dan met een gokart ri|den. Op de dijk is een zwemkom in opeplucht Daar waren veel kinderen en dat was plezant. Voor wij gingen slapen gin gen wij eerst onder het sort- bad. De TV die er stond was nog wit-zwart Dat was jammer. Maar het had ook een voordeel, wij konden Engeland pakken en dat kunnen wij thuis niet André Poelmans (10 jaar) Zij zullen zonder mij wel een wereldkampioen ge vonden hebben, In de late namiddag zij wij een wan deling gaan maken door de bezonderste straten van de stad. Neen, hoor het Kei zerlijk Plein hebben wij niet aangedaan. Anders zou den wij automatisch terug op de Jaarbeurs zijn be land. En daar komt men altijd de ene of andere ken nis tegen en blijven wij plak ken. Wij zijn rustig gaan wandelen en af entoe eens naar de winkelramen geke ken. In de meeste mode winkels was het al volop herfstmodeartikelen. En alsof wij het nog niet wisten om de tien meter werden wij met onze neus op een raambiljet geduwd met schreeuwende reklamelet- ters: «Terug naar school», 1 september opnieuw naar school». Dat wij op de voor avond waren van een bij zondere dag merkten wij ook aan het drukke gedoe op de parking van de Pont straat. Auto's reden op en af. Grote reiskoffers en do zen werden uitgeladen en er waren handen te kort om alles naar de overzijde van de straat te sleuren. Aan die overzijde is namelijk een groot internaat van een jongensschool gevestigd Moeder, vader, broers, zus ter, zij waren er allemaal bij om grote broer «af te leve ren». Het was terug zo ver. Een elk jaar terug komende gebeurtenis. Morgen zou den wij ook opstappen. Na twee maanden verlof zou den wij de vrienden terug zien van vorig schooljaar. Misschien waren er nieuwe leerlingen en nieuwe meesters. Onze boekentas staat al klaar in de gang. Eerst nog even onder het stortbad, de pijama in en naar bed. Hopelijk vallen wij vlug in slaap en dromen zoet over het komende schooljaar. Wanneer jullie dit lezen is er al een week achter de rug. Ik ben het al gewoon. En jullie? VV.T Het is erg, heel, heel erg. Ik heb het op mijn zenuwen. Overwerkt ben ik niet. Dat kan trouwens niet. Het nieuwe schooljaar is pas enkele dagen oud en de leraars hebben mij nog niet te veel de duivel aangedaan. Dat is dus mijn probleem niet. Ik ben ervan overtuigd dat heel wat lezers mij zouden kunnen helpen. Maar hun gewaar deerde hulp zou te laat komen. Mijn probleem moet vandaag nog opgelost worden. Morgen is het te laat. Neen, geheimzinnig doe ik niet. Een problemen zijn ge schapen om opgelost te worden. Ik moet zelf de stier bij de hoorns vatten. Dat is natuurlijk makkelijker gezegd dan gedaan Zie maar naar El Cordobes, de beroemde Spaanse stieren vechter, hij ligt in het hospi taal. En dat is nu een plaats waar ik liever sta of zit dan te liggen. Ik ijsbeer mijn kamer op en af. Hoe wat heb ik het erg te pakken. Een boek zou mij misschien een beetje tot rust brengen. Maar welk boek? Zeker geen Suske of Wiske en De Rode Ridder, die ken ik bij na van Duiten, Een ernstig leesboek? Neen, mijn ge dachten kan ik er niet op zetten. Kalm blijven. Ik zal even in de tuin rond lopen en tegen «Sheila» praten. Ja, dat is waar ook, Sheila is de laatste aanwinst in mijn dierenpark Het is een schildpad. Toén ik er mee thuiskwam zei mijn vader: goed vent, terug een per soon meer ten Ia6te, vol gend jaar aftrekken op mijn belastingsaangifte». Als ons gemeentebestuur nu geen belasting gaat heffen op de schildpaden zit alles snor, anders eten wij drie dagen schildpadensoep. Heerlijk! Stop, ik dwaal af Mijn probleem moet eerst een oplossing krijgen. Na tuurlijk ik kan de stad in trekken, al de straten plat lopen, voor elk winkeluit stalraam staan gapen, prijs vragen en op mijn beurt op de mensen hun zenuwen werken. Het is erg, heel, heel erg. Patat, nu begint het nog te regenen ook. Dat moest er nog bijkomen. Op de radio is Micha Ma- rah aan het leuteren en mijn probleem raakt maar niet opgelost. Aan mijn va ke raad vragen, ware een te eenvoudige oplossing. Hij zou het misschien wel we ten. Maar ik ben dertien jaar, dus haal ik die hete kanstanje zelf uit het vuur Aan onze buurman raad vragen doe ik nu ook niet. Die heeft het veel te druk Hij is nu al veertien dagen geld aan te tellen. Kwaton gen beweren dat hij nog altijd zijn winst van de jaar beurs aan het natellen is. Had ik nu maar op de Lotto gespeeld en een ardig som metje gewongen, dan was er geen vuiltje aan de lucht. Koken kost geld en nu moet ik rijden en omzien. Al hoe wel ik denk dat dit laatste niet zo ideaal is en boven dien lijkt met mij vrij ge vaarlijk. In mijn bovenkamer begint er een belletje te rinkelen. Eureka! Ik heb het. Ik weet wat ik aan mijn moeke ga schenken voor haar ver jaardag. Het zal dan nog een origineel geschenk zijn ook Mijn probleem is opgelost. Als verjaardagsgeschenk draag ik haar heel speciaal dit artikeltje op en als klap op de vuurpijl koop ik haar evenveel rozen als zij jaren telt. Hoeveel jaren er dat zijn verklap ik lekker niet. Ik heb vernomen dat er heel wat grote mensen zijn die de Kinderkrant lezen en een heer die naar de ouderdom van een dame vraagt is geen heer. Proficiat moeke! Nog vele jaren. J.T. ein an h iizeri erlet n R imit ilfui Jebron, Begijnhof 1, Aalst Vrij 5: 19.30 u gebedsbijeenkomst, nadien id< ëninstuif Zat 6: 19.30 u.: ontmoetingsavond Zon 7: Jebron is open van 19 tot 22 u. Woe 10: vanaf 19 u. is Jebron open Zat 13: Franciskaanse voettocht in Houtem. Wii hier belangstelling voor heeft, kan zijn naam opgi ven in Jebron! Socialistische Jonge Wacht Aalst Zat 6: 20 u.: fuif met de Onion Dolls irv Madeion, Grote Markt. Inkom: 60 fr. (SJ.W.-leden: 50 fr.). De Leeuwerik, Ommegang, Lede Zat 6: 20 u.: filmvertoning «Het konvooi van d< angst» (avonturenfilm over een beroepsdoder, Arabische terrorist een Franse bankier en een Ami rikaanse gangster die in een Zuidamerikaanse dikte tuur verblijven waar korruptie en armoede hoogti vieren) Vrij 19: 20 u.: forumfilm «Ipgigeneia». Zoektiet, Nieuwe gemeenteschool, Burst -* a Vrij 26: 20 u.: filmvertoning «The China Syndromei van James Bridges (met Jane Fonda, Jack Lemon er Michael Douglas; boeiende en knap opgebouwde film bedoeld als waarschuwing voor de gevaren var kernenergie. Allerlei duistere praktijken van d< atoomlobby worden ter sprake gebracht. Tele-Bouworde in Jebron, Begijnhof 1, Aalst Vrij 12: 20.25 u.: vergadering waarop een aantal nieuwe projekten zullen besproken worden. Meer erl meer wordt op Tele-bouworde een beroep gedaan' door behoevende partikulieren en organisaties. Zo-n werd in juli II. naar De Kiem (drugvrije terapeutischeQ^y1 gemeenschap in Oosterzele-Moorslede) getrokken^ wordt het kindertehuis Zonnedauw met opruimings-jWilly werkjes bedacht, en wordt gastarbeidershuis opge-de bcz knapt. hcropr Nieuwe krachten zijn dus zeker welkom! voorzii Op deze vergadering wordt ook informatie verstrekicrze'f' over een Tele-dienst die men in Aalst wenst op .V" richten. j Wereldwinkel De Tingel, Steenstraat 13, Mere üe'^tr' Zon 14: 20 u optreden van Tim Turcksin me%anwc: begeleider. Hij vertolkt eigen geschreven muziek, diekwemn je «zachte popmuziek» mag noemen. Tim is varincctin origine een Brusselse Vlaming. Hij week echter naafcen. di Ternat. «Ontdekt» werd hij door BRT-2-mensen*a'van vooral aan Martin De Jonghe (BRT-West-Vlaande-die dc ren) heeft hij veel te danken. ponale Zat 27: film «The China Syndrome». LCe"n S.K.V.V. «De Valken», Volkshuis, Houtmarkt lA^n'" Aalst vaiienc Zat 6: 14 u.: estafettespelen of verder afwerken^ m;, van een levensecht ganzenbord waar vorige week mee begonnen werd. Zat 13: zwemmen in Dendermonde Alle kinderen zijn welkom, einde telkens rond 17|^ u- (Peter) |Alhoe irovir ierste het e\ |de ru: mgeu [dreef [door. 'erde tegent [schop 'nauwi Frank vocldt Deze week moeten jullie op zoek naar een Vlaams gezegde. Het gezegde bestaat uit drie woorden. Wie aandachtig de Kinderkrantbladzijde van deze week leest heeft het meteen gevonden Wees gerust, bij het bekijken van de opgave-tekening staan inder daad twee dieren afgebeeld. Denk dus maar niet dat jullie dubbel zien. Nada uitscl Bovs, en Be Hun noem ronde Melcl een zi seizoe Wij denken dat het eigenlijk overbodig is dat wij jullie de oplossing van onze wedstrijd van vorige week geven Wij zijn ervan overtuigd dat iedereen de oplossing gevonden heeft Geef toe, het was een heel gemakkelijke rebus Wi| kunnen dan ook alleen maar bevestigen dat de te zoeken zin wos: Met de deur in huis vollen. Proberen jullie eens zo een rebus samen te stellen. Echt waar, een prettig en leuk tijdverdrijf, J.T. Parochiecentrum Ontvangen U dit week-end: Albertine en Clement Kim mans. Voetverzorging Voetverzorging in het Parochiecentrum voor de gegadigi op maandag 15 september van 14 tot 16 u. Lering Voor het eerste jaar nog geen lering. Het tweede jaar ko zondag 7 september naar de hoogmis. Na de hoog blijven ze in de kerk. Glasophaling Speciale ophaling van glas op woensdag 10 september. Budget voor het gezin KVLV houdt op vrijdag 12 september te 20 u. Parochiecentrum een voordracht met bespreking over leid ik mijn gezinshuishouding?» Turnlessen Vanaf woensdag 10 september turnlessen georganiset door KVLV u. de turnzaal van de jongensschool. El woensdag les te 20 u. tot en met 12 november. Prijs reeks 200 fr. niet-leden: 250 fr. Zulks eigen M.T.S kleppi Bovs. het m wedij\ Endol bckoo kerinti of ban vielen uitslag ging I Halts r dc Te moesti bepaal id mend Bovs. de ve Rode werd r ten oi Ook fi van 'Hor Ook reeds faits. lenstra Cobila voor Amapi ff waren volgen ren er tegc legen II 5-1

De Voorpost | 1980 | | pagina 14