IL STAD AALST EIGENARES VAN 163 WONINGEN ïlïffitïW 20 JAAR SOCIAAL EN POLITIEK VOORVECHTER SOLID ARITEITS - ACTIE DE VLEERMUIS Editie Aalst DROOGKUIS SNEL EN VOORDELIG! 1 UUR FAUBOURG - STOET SCHOT IN ROOS Aantal aanvragen overschrijdt ruim mogelijkheden aan publiek voorgesteld Nieuw boek Bert Van Hoorick BAARDEGEMSE Varkensmarkt, AALST CB-ers helpen elkaar VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1980 6' JAARGANG NR. 35 - 24 F UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel 052-21 40 60 Bankrek KB 442 8601481 36 Lees binnenin; ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■MB Wie na de sombre dimanche verleden week een september in the rain had gevreesd werd dinsdag, dag van het koninginnestuk van de Faubourg, de STOET, aangenaam verrast door een écht zonnige dag die tal van mensen, ook uit de omgeving, naar Baardegem lokte. Toch één schaduwvelk: het schooljaar was reeds van start gegaan en veel jeugdigen zaten op de schoolbanken. Getracht zal dan ook worden Baarde- gem-Kermis definitief vast te stellen niet op de laatste zondag van augustus doch op de Vierde zondag zodat Faubourg-Jaarmarkt uiterlijk op 30 augustus plaats heeft en er alleszins nog één dag tussenruimte is om het schooljaar aan te vatten. Matinaal Reeds vanaf 7 uur, bij het hanengekraai, werd de bewoners langs de om loop kond gedaan dat de heugelijke dag van «het Faubourg» was aange broken en aanstalten dienden te worden ge maakt op te rukken naar het Centrum. Van dat uur af was men reeds in de weer om de laatste hand te leggen aan wagens en kledij en werd er ook reeds duch tig geschminkt. De stoet zou een lange omloop volgen, goed voor niet minder dan vier uur kon- tinu spektakel. Vertrok ken van aan het vroegere station deed hij de Jan Frans Vonckstraat aan, de Molen-, Dorp-, Kerk en Hoogstraat en via El- derberg en Europastraat belandde men te Meldert Jlbezi bes. Ondanks het feit dat er op het grondgebied van de stad Aalst een ontelbaar aantal woningen leeg staan, blijkt de woningnood groter dan ooit. Vooral de vraag naar goedkope en sociale woningen bereikt hoogten. Zo bezit de Sociale bouwmaatschappij Veilig Wonen op dit ogenblik 1500 aanvragen, voor 382 beschikba- woningen. De Samenwerkende Maatschappij voor Goedkope Woningen beter bekend onder de naam van haar voorzitter oud-minister Moyersoen bezit op haar beurt 1300 aanvragen en dit voor 97 {beschikbare woningen. Zonderling is dan weer dat de Gewestelijke Bouw maatschappij Ons Zuinig Huis, die afhangt van de Kleine Landeigendom slechts 240 aanvragen heeft ditmaal voor 77 woningen. Ook bij het stadsbestuur te» maatschappij. Hierbij ^jJvan Aalst bestaat een lan- dienen nog de 360 aan- ige lijst van aanvragen vragen 'gevoegd voor het •Ivoor sociale woningen, huren van een stadswo- Zo is de toestand op dit ning. Zelfs voor de nog ogenblik dat er 225 kandi- op te richten wijken «De daturen ingediend zijn Cluyse» en «Hof ter Leeu- voor het huren of kopen wergem» (beter bekend van een woning, die toe- als de gronden De behoort aan een «priva- Biolley) zijn er bij het stadsbestuur reeds 143 aanvragen binnenge komen. Zoals overal elders over treft bij de stad Aalst de vraag ruimschoots het aanbod. Het aantal stads woningen bedraagt op dit ogenblik immers 163. Deze dienen onderver deeld te worden in 141 woningen met kontrakt en 21 zonder kontrakt. onder dit laatste worden de huizen verstaan welke eigendom geworden zijn van het stadsbestuur door onteigening. Meest al is het de bedoeling een andere bestemming te geven aan deze wonin gen, zoals afbraak, res tauratie, enz... Ligging Het grootst aantal stads woningen namelijk 40 bevindt zich in de Bevrij dingsstraat. Het gaat hier om de nummers 2, 4, 6, 8 van nummer 9 tot en met nummer 25, de nummers 27, 29, 31 en 50, van nummer 52 tot en met 65 en nummer 67. Op de tweede plaats komt de Schietbaan, waar zich 31 stadswonin gen bevinden. Hier be treft het de nummers 34, 36, 38 en 40 en de onpare nummers 51 tot en met 95. In deze reeks bevinden zich drie nieuwe wonin gen voor ouden van da gen, welke onder deze le gislatuur in gebruik ge nomen werden. Op de nabijgelegen Kloosterweg bezit Aalst 25 woningen (pare num mers 40 tot en met 80 en- de onpare vanaf 1 tot en met 31.) Hiertoe behoren ook vier nieuwe huizen voor ouden van dagen. In de Pastoor Lauwerijs- straat zijn 24 huizen stadsbezit, zijnde de nummers 7 tot en met 30. Ook de 16 bestaande wo ningen aan het Doorn- veld zijn stadseigendom, terwijl men verder nog 4 huizen bezit aan de Re- rum Novarumstraat en 1 aan de Verbindsweg. Al deze woningen wor den verhuurd met een kontrakt waarvan de mo daliteiten tot verhuring vastgelegd werden bij gemeenteraadsbesluit van 29 maart 1978. lees door p. 4 een uitgave van UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel,: 052/21.40.60 Bankrek. KB 442-8601481-36 Prijs voor los nun Jaarab. 6 maand Verantwoordelijke uitgever A DE CUYPER Redaktie - Pontstraat 64 9300 Aalst Te) 0537041.19 Maandagavond was het zeer druk in de bovenzaal van het Volkshuis aan de Houtmarkt ter gelegenheid van de voorstelling van een nieuw boek van Bert Van Hoorick. In feite betreft het hier een samenbun- leling van artikels uit het socialistisch weekblad Voor Allen, die door «den Bert» tussen 1957 en 1977 geschreven werden. Dat de heer Van Hoorick, nog steeds een populair figuur is, moge blijken uit het feit dat niet alleen heel wat prominenten zoals Minister Mare Gal- le, volksvertegenwoordi ger Van der Niepen, se nator De Smeyter, sche pen Monsieur en Hoog- huys eraan gehouden hadden de plechtigheid bij te wonen, maar dat ook heel wat basismili- tanten en zelfs ander sdenkenden ais Gustaaf De Stobbeleir en Ray De Smet aanwezig waren. In zijn inleiding schetse ere-voorzitter van de Aal- sterse S.P. Vic Van der Heyden het ontstaan van het initiatief. Oorspronke lijk was het de bedoeling geweest Bert Van -Hoo rick bij zijn politiek af scheid te vieren met een groot feest. Op aanraden van de ex-volksvertegen- woordiger werd hiervan afgezien, gezien bij een feest nu éénmaal slechts vluchtige herinneringen overblijven, en gezien hij zelf van oordeel was dat de blijvende vriendschap van de militanten reeds een voldoende blijk was van hun dankbaarheid. Slechts daarna kwam het idee van de samenbun deling van artikelen, die de heer Van Hoorick zelf opgemaakt had. Gezien hij echter in zijn leven een ontelbaar aantal arti kelen geschreven had, o.a. in de Rode Vaan, De Vooruit, Volksgazet, Voor Allen, enz. was het een onmogelijke taak om al deze teksten in één boek samen te bundelen. Men heeft zich dan ook be perkt tot de voornaamste teksten die van zijn hand in het weekblad Voor Al len verschenen. Alles bij elkaar werd het toch nog een boek van 197 bladzij den, onverderverdeeld in 8 hoofdstukken. Bij lezing valt het onmiddellijk op dat nog heel wat van de ze teksten zeer aktueel zijn. Zo was de heer Van Hoorick reeds in 1967 voorstander van een so cialistische partij met een eigen vlaams gelaat. Het heeft meer dan 10 jaar geduurd voor zijn ideeën op dat vlak uiteindelijk gestalte kregen. Naar de heer Van der Heysen mededeelde werd er door de samen stellers over gewaakt dat er geen artikelen opgeno men die bepaalde men sen zouden kwetsen. Hierop zag de spreker slechts één uitzondering, met name dit welke han delt over de woordbreuk van de Aalsterse CVP, na lees door p. 4 'IITlllMIIUIWillll—lilllll IIIIHlMIHWilHIIIIHIMUN I il-mri "l'l 'TT-' Het milieu van de CB-ers is een wereldje apart. Het is het wereldje van de mannen die «stand by» zijn, de mannen die een eigen jargon hanteren en die namen dragen die tot de verbeelding spreken: «Silver Jack, Octopus, Lady Rose»... CB-ers helpen mekaar ook, steken mekaar een hand toe, springen voor mekaar in de bres en daar zijn ze fier op! CB-ers genieten inderdaad een reputatie van legendarische solidari- tiet. Ook hier in het Aalsterse, is er nu een degelijke oproep tot algemene CB-solidariteit. Het gaat hem om een ze kere Eddy Backaert. Na familiale moeilijkheden en een erop volgend on geluk werd de 22-jarige Eddy Backaert volledig blind aan beide ogen. De heer Backaert is ook een CB-er, en staat bij ae an deren bekend als «De Vleermuis». «De Vleer muis» onderging reeds verschillende operaties, maar is tot nu toe nog steeds 100% visueel ge- Bert Van Hoorick, een bekende personaliteit woar iede- handicapt. Er rest nu nog reen met zeer veel eerbied over spreekt. (Per) één finale operatie om zo aan «De Vleermuis» een gedeeltelijk zicht in één oog terug te geven. Voor zijn ouders is die aller laatste operatie echter fi nancieel niet meer haal baar. Het is precies daar om dat zich een solidari teitsactie ontketende, on der de CB-ers onderling. De actie, die nog maar pas is gestart en die uiter aard nog verder loopt, wordt gecentraliseerd bij CB-er «Iris», Brusselbaan 178 te Erembodegem. De lees door p. 4 Festival van Vlaanderen 1980 en 500 jaar Sint-Martinuskerk Aalst Nieuwe sociale woonwijk te Meldert zal begin 1981 klaar zijn De Aalsterse avond en het laatste jaar- beursnieuws De laatste binders in Vlaanderen op de Kapellenberg en de Hoogstraat om via Euro- pa- en Kapellestraat te rug te keren naar het cen trum waar, aan café Ma ria Fies, de stoet door autoriteiten en juryleden zou worden geschouwd. Naar de mening van ve len een nogal lange tocht die liever de mensen naar de stoet willen lok ken dan de stoet naar alle mogelijke straten te laten gaan met alle nadelige gevolgen vandien. Tien groepen en Wagens Minder groepen hadden zich aangediend doch da delijk dient er aan toege voegd dat ze allen op een hoger niveau stonden en pasten in het algemeen thema «150 jaar Belgjë». «Te lang en te veel Bel gië» hoorden we fluis teren. Het komische element was weggelaten wat de stoet meer allure verleen de doch aan spontaniteit deed inboeten. «Té pro fessioneel en moeilijk vol te houden», zegden an deren daarbij doelend op groepen die alles tot in de puntjes hadden uitge kiend, in bibliotheken en musea hadden gesnuf feld en geen enkel detail in de kledij hadden ver waarloosd of geïmprovi seerd. «Te schoon kan bezwaarlijk bestraft wor den», was het standpunt van de jury. lees door p. 6

De Voorpost | 1980 | | pagina 1