STAD AALST IS EIGENARES VAN 163 WONINGEN 20 JAAR SOCIAAL EN POLITIEK VOORVECHTER het linnen doek MARKT- K0QPLIEDENB0ND" ORGANISEERT 27e FEESTMARKT EEN STUKJE «DE VIS» VERDWIJNT mm Aantal aanvragen overschrijdt ruim mogelijkheden Nieuwe boek «Bert Van Hoorick» aan publiek voorgesteld Jeugdtornooi B.B.C. Okapi Aalst op 6 en 7 september 1980! CB-ers helpen elkaar: SOLIDARITEITSACTIE «DE VLEERMUIS» 4 - 5.9.1980 - De Voorpost vervolg van p. I Wat de woningen betreft, die verhuurd worden zonder kontrakt bevinden er zich 6 in de St. Job straat, 5 in De Ridder straat, telkens twee in de Dokter André Goffaert- straat en in de Leopold- straat te Hofstade, ten slotte bezit de stad in vol gende straten telkens één huis: Hoveniersstraat, Langestraat, Kerrebroek- straat, Peperstraat, Vale rius De Saedeleerstraat, Albrechtlaan. Voorwaarden Zoals vermeld werden in de gemeenteraad van 29 maart 1978 de voorwaar den vastgesteld waaron der de woningen, die ei gendom van de stad zijn, verhuurd worden. Hier mede werd in feite een vorige raadsbeslissing van 21 juni 1973 herzien. Volgens het nieuwe be sluit worden de woonge- legenheden verhuurd aan gepensioneerden, mindervaliden en in het algemeen aan alle ekono- misch zwakken, die geen eigen bewoonbaar on roerend goed mogen be zitten en wier jaarlijks netto-belastbaar inko men niet meer mag be dragen dan 122.193 fr. voor alleenstaanden, 183.290 fr. voor echtpa ren en gezinnen. Bij deze laatsten wordt het be drag vermeerderd met 12.000 fr. per kind ten laste. Deze bedragen werden wel gekoppeld aan de index volgens een vooraf vastgestelde formule. Om de inkomsten te be wijzen moeten de huur ders een attest voorleg gen van de belastingen. De inkomsten worden trouwens telkenjare op nieuw onderzocht, zodat een einde kan gemaakt worden aan de verhuring wanneer de huurders niet langer meer aan de ze voorwaarde voldoen. Hier hoeft onmiddellijk bij vermeld dat de huis huren, die de stad als ei genares vraagt zeer laag zijn. Zo varieert de huur prijs van 901 fr. in de Pastoor Lauwerijsstraat en de Bevrijdingsstraat tot maximum 1481 fr. in de St. Jobstraat. Deze huishuren zijn natuurlijk ook gekoppeld aan de in dex, en dienen vooraf be taald te worden. Interes sant om vermelden is te vens dat de huur aange gaan wordt voor drie, zes of negen jaar, terwijl een einde kan gemaakt wor den aan de verhuring mits een vooropzeg van drie maanden. Dat de voorwaarden tot verhuring van de stads woningen zeer gedetail leerd zijn, moge blijken uit het feit dat zowel over de bestemming, de staat van de woning als over de gas- water- en elektri citeitsvoorziening artike len in de gemeente raadsbeslissing werden opgenomen. Ook het on derhoud en dé herstellin gen aan de woningen en de rechten en plichten van huurder en verhuur der op dit vlak werden zeer duidelijk vastge steld. Zo lezen wij in het besluit dat de huurder naast andere herstellin gen eveneens moet in staan voor: «de herstel lingen tot onderhoud van privaten, closets, riolen, gootsteenpijpen, ver gaarbakken, gootstenen, fonteinbakjes, binnen aan- en afvoerleidingen van water, kranen, ven tielen en pompen; het ruimen van putten en sekreten; de herstellin gen van rolluiken, jaloe zieën en markiezen; hang en sluitwerk van deuren en ramen; het vernieu wen van beschadigde ruiten, het behang, het witten en schilderen van de binnenzijde; de her stellingen van de leidin gen en installaties van gas en elektriciteit» (ein de citaat). Tevens werd het de huur der verboden verbouwin gen te doen tenzij mits de uitdrukkelijke toestem ming van de stad Aalst. De huurder dient trou wens eveneens zorg te dragen voor het onder houd van zijn tuin. Inwoning van personen vreemd aan het gezin wordt verboden, terwijl de huurder verplicht wordt zich te verzekeren tegen brand, bliksem, ontploffingen, enz. Alle kosten op de overeen komst tussen huurder en verhuurder zijn trouwens ook ten laste van de huurder. Omdat men nu éénmaal niet alles kan voorzien in een overeenkomst van verhuring werd in het laatste artikel vermeld dat «voor het overige de regelen van het Burger lijk Wetboek geldig zijn». Het spreekt voor zichzelf dat vooral gezien de lage huurprijs het aantal aan vragen nog steeds de hoogte ingaat. Een moei lijkheid voor het stadsbe stuur is dan weer het feit dat de stadswoningen, éénmaal verhuurd, slechts zeer sporadisch vrijkomen. Dit gebeurt dan door een verhuis of door een overlijden. Om in de toekomst ietwat beter aan de vraag te kunnen beantwoorden staan op dit ogenblik een aantal nieuwe projekten op stapel. Het gaat hier steeds om kleine projek ten, die meteen ook kade ren in de optiek van stadsrenovatie. Zo wordt de bouw vooropgezet van een aantal nieuwe woningen voor ouden van dagen in de Peper straat en in de O.L. Vrouwstraat. Het eerste projekt sluit trouwens nauw aan bij de bouw van het nieuw warenhuis van C en A, waarmee on langs begonnen werd. Private maatschappijen Gelukkig voor het stads bestuur wordt op dit ogenblik druk gewerkt aan een aantal nieuwe sociale woonwijken die opgericht worden door zogenaamde private bouwmaatschappijen tot openbaar nut. Zo voor ziet men binnenkort de ingebruikname van de nieuwe wijk «Goosen- broeck» te Meldert, waar over elders in dit week blad meer. Dezelfde maatschappij «Ons Zon nig Huis» startte zopas ook met een eerste reeks van 44 woningen op de wijk «Molendijk» te Gij- zegem. Wat de maatschappij «Veilig Wonen» betreft herinneren wij eraan dat een projekt op stapel staat voor de bouw van 70 woningen in de wijk «Torensveld» te Hofsta de. Aan de Affligemdreef plant Veilig Wonen an derzijds de bouw van 100 nieuwe sociale wonin gen. Ook in aanpalende gemeenten als Lede (Kleine Kouter) en Haal- tert (Middelburg) worden alles bij elkaar 212 huizen gebouwd. Een nieuwe sociale woonwijk, die ook steeds aan verdere uitbreiding toe is, is deze van de Samenwerkende Maat schappij voor Goedkope Woningen aan het Hore- bekeveld te Aalst. Hier zijn op dit ogenblik 50 woningen, namelijk 26 woningen met 1 verdie ping en 24 woningen zonder verdieping, in aanbouw, terwijl ook reeds 47 nieuwe wonin gen aanbesteed werden. Op langere termijn wenst men ook nog een nieuwe oppervlakte van 7 ha 63 aren vol te bouwen, waarop alles bij elkaar 200 woningen zouden verrijzen. Deze wijk «Ho- rebekeveld» zal meteen één van de grootste so ciale woonwijken van de stad Aalst worden. vervolg van p. 1 de gemeenteraadsverkie zingen van 1970 en dat getiteld werd: «Het ver raad van de eeuw». Hier door werd den Bert trou wens niet de laatste bur gemeester van klein- Aalst. Na de overhandiging van de klassieke ruiker bloe men (rode rozen) dankte de heer Van Hoorick de socialistische gemeen schappelijke aktie voor het genomen initiatief. Hij wees er bij deze gele genheid op dat heel wat dokumentatie, die hij in zijn jeugdjaren verza meld had over de sociale strijd in het arrondisse ment'Aalst in het begin van de tweede Werel doorlog vernietigd was geworden. Zelfs heel wat nieuwe dokumentatie die hij nadien verzameld had verd nogmaals verbrand «in het heetste van de koude oorlog». De num mers van het weekblad Voor Allen heeft hij ech ter minutieus bijgehou den, waardoor het moge lijk werd het nieuwe boek samen te stellen. De au teur bekende heel wat plezier beleefd te hebben bij het herlezen van de duizenden artikels die hij opgesteld had in 20 jaar tijd. Alhoewel de keuze van de artikels niet de ge schiedenis zijn van de so cialistische beweging tussen 1957 en 1977 ga ven zij volgens hem een goed beeld van de hoog tepunten uit deze ge schiedenis. Zo stipte hij het feit aan dat de Aal- sterse SP in 1958 haar eenheid terugvond. Eind 1960 was er de grote strijd tegen de eenheids- wet van de toenmalige premier Eyskens. Stilaan groeide dan ook het kul- tureel imago van de be weging in het arrondisse ment Aalst, terwijl ook het Vlaams Socialistisch Kongres van 1967 een mijlpaal in de geschiede nis werd genoemd. Vele van de ideeën die daar vertolkt werden vonden nu hun verwe zenlijking in de huidige staatshervorming. Wat het feit betreft dat de Aal- sterse SP toen voorstan der was van een socialis me met een Vlaams ge laat, herinnerde de heer Van Hoorick eraan dat deze stellingname in die tijd in het arrondisse ment Aalst niet overal met evenveel entoesias- me aanvaard werd. Voor al de streek van Ge- raardsbergen toonde zich eerder tegenstander, om dat nu éénmaal een groot deel van de bevolking uit die streek werkte in het industriegebied van de «Centre» in Wallonië. Andere hoogtepunten uit de socialistische geschie denis zag Van Hoorick in de oppositiekuur die na de gemeenteraadsverkie zingen van 1970 in Aalst volgden, alsook in het verleden van het oude volkshuis op de Molen dries. Eigen boek Reeds van bij de aanvang had de auteur er bij de samenstellers op aange drongen dat het boek be scheiden zou geweest zijn. Of er anderzijds een boek zal verschijnen over zijn eigen en politieke loopbaan kon hij op dit ogenblik nog niet vertel len, gezien hij dit zelf een moeilijke en delikate op dracht vond. «Ik ben trou wens geen auteur» zo vervolgde de spreker, er wel aan toevoegende dat hij spijt had dat hij vroe ger niet ingegaan was op een uitnodiging van wij len Louis-Paul Boon om samen een boek te schrij ven over zijn leven. Hij hoopte alleszins toch nog de tijd te vinden om zijn herinneringen over het verleden op te schrijven. Niettemin was het boek dat nu reeds voorgesteld werd, en dat verschijnt op 140 exemplaren, reeds een samenbunde ling van herinneringen aan een groot aantal ja ren waarin hij strijd ge voerd had voor een so- cialistischer samenle ving. Wie beter dan zijn vriend, Ray De Smet, kon in feite namens de ganse zaal de auteur bedanken voor wat hij gepresteerd had. Hij noemde militant Van Hoorick dan ook «een figuur die zijn stem pel heeft gedrukt op de arbeidersbeweging in onze streek». VEHE Het jeugdbestuur van B.B.C. Okapi Aalst orga niseert volgend weekend een groots jeugdtornooi, waaraan heel wat bekende en vooraanstaande jeugdploegen deelnemen. Op zaterdag 6 september 1980 komen de miniemen en pupillen aan de beurt, terwijl op zondag 7 september 1980 de kadetten en de juniores elkaar bekampen. De schiftingswed strijden zullen doorgaan met een doorlopende chrono van 2 x 20' (2x15' voor de pupillen). De finale-wedstrijden worden betwist met de CINEMA PALACE BENEDENZAAL Wat in Aalst niet gebruikelijk is beleven wij deze week nogmaals in de Benedenzaal van cinema Pala ce. nl. een premiere. Na de voorpremière in Brussel is Aalst immers bij de eerste steden die «Star Wars II The Empire Strikes Back» op het scherm brengt Deze film die inhoudelijk zowel als technisch perfek- ter is dan zijn voorganger Star Wars I heeft in België alvast een goede start genomen Verwacht wordt dan ook dat deze film ditmaal in Vlaanderen even eens een kaskraker zal worden Misschien herinnert U het zich nog. maar Star Wars I die in Amerika alle rekords klopte, deed het in Beigie maar povertjes Het beste gebied was dan nog Wallonië, want in Vlaanderen zouden wij kunnen gewagen van een flop. Terugkomend op het verhaal weten wij nog dat na de Ster van de Dood. het belangrijkste ruimteschip van het Imperium te hebben vernield.'de rebellen zich terugtrokken op Yavin om hun overwinning op de macht van het kwaad te vieren. De keizerlijke vloot onder het bevel van de onverbiddelijke Darth Vader had evenwel een tegenaanval gedaan en had de rebellen uit hun hoofdkwartier verdreven. Na heel wat afzonderlijke avonturen besloot een kleine groep weerstanders toen onder de leiding van de jonge Prinses Leia en haar getrouwen. Luke Sky- walker en Han Solo. toevlucht te zoeken op de Ijsplaneet Hoth. En het is op deze planeet dat de nieuwe avonturen van de vreemde ruimtewezens en de twee olijke robotten R2D2 en C3PO herbeginnen Star Wars I was de derde film van de 33-jarige Georges Lucas die het grote publiek reeds kende door «American Graffiti». In Amerika brak deze prent zoals reeds aangehaald vanaf de eerste dae alle rekords. Star Wars I was echter maar het eerste luik van een ensemble van drie trilogieën, in totaal dus 9 films. Deze negen films hoopt men te kunnen realiseren in de loop van de komende twintig jaar. In deze sage vormt «The Empire Strike Back» de vijfde episode. Georges Lucas, die de geestelijke vader van de Star Wars-cyclus mag genoemd worden vertrouwde voor deze tweede film de regie toe aan Irvin Kershner. ook geen onbekende op het filmvlak. Sinds de eerste grote science-fiction-film «2001 a Space Odysse» van Stanley Kubrick kende de tech niek een geweldige vooruitgang. Twaalf jaar gele den wanneer «2001» werd opgenomen werden er 35 speciale effekten gebruikt in deze toen merkwaar dige film. In 1977. toen Star Wars I gedraaid werd telde men voor deze film 380 optische effekten «The Empire Stnckes back breekt echter het rekord met 722 effekten. Voorlopig de grens van het mogelijke. Deze gegevens lichten slechts een klein deeltje op van wat de film U. voornamelijk technisch, te bieden heeft Volgende week verneemt U over de toegepaste technieken nog wat meer. STUDIO Hier loopt eveneens een kaskraker, maar dan in herneming: «Last tango in Paris» een film verboden onder de 18 jaar met in de hoofdrollen een voortref felijke Marlon Brando en eert uitstekende Maria Schneider. De regie van deze film was in handen van Bernardo Bertolucci, Paul (Marlon Brando) en Jeanne (Maria Schneider) maken op een wintermorgen bij een bezoek aan een leegstaand appartement te Passy. met mekaar ken nis Een ogenblikkelijke en hartstochtelijke aantre- kelijkheid ligt aan de grondslag van een brutaal ontspruitende omhelzing die eindigt op een soort pa normale wedstrijdsduur van 2 x 20' met chrono stop (2 x 15' voor de pupillen). De wedstrijden zullen geleid worden door bevoegde scheids rechters aangeduid door de K.B.B.B. Een nieu wigheid is wel, dat inge val van gelijke stand aan het einde van een wed strijd, de vijf spelers, die bij het eindsignaal op het terrein stonden elk één vrijworp zullen ne men. De ploeg die het hoogst aantal vrijworpen omzet wordt overwin naar. Deze regel geldt zowel voorde schiftings wedstrijden als de troostingen. Alleen bij de finales zal het gewone procédé gevolgd wor den, en zullen verlengin gen van kracht zijn. De uurrooster werd als volgt medegedeeld Zaterdag 6 september 1980: te 9.30 u.Okapi - Maes Pils (pupillen) te 10.30 u.: Ijsboerke - Jong Edegem (pupillen) te 11.30 u.Okapi - Maes Pils (miniemen) te 12.30 u.: Ijsboerke - Jong Edegem (minie men) te 12.30 u.: middagmaal voor de 4 pupillenploe- gen te 13.30 u.: middagmaal voor de 4 miniemenploe- gen te 14.30 u.: troosting pupillen te 15.30 u.: troosting miniemen te 16.45 u.: finale pupil len te 18.00 u.finale minie men te 19.15 u. vindt de uitreiking der trofeeën plaats. Op zondag 7 september 1980 komen vanaf 9.30 u. de groteren aan de beurt, te 9.30 u.: Okapi-Sunair (kadetten) te 10.30 u.: Hellas - Brabo (kadetten) te 11.30 u.Okapi - Sunair (juniores) te 12.30 u.: Hellas - Brabo (juniores) te 12.30 u. middagmaal voor de 4 kadetten ploe gen te 13.30 u. middagmaal voor de 4 junioresploe- gen te 14.30 u.: troosting kadetten te 15.30 u".troosting suniores te 16.45 u.finale kadet ten te 18.00 u.finale junio res De prijsuitreiking gaat door te 19.15 u. Alle wedstrijden worden gespeeld in de Okapi zaal. Burchtstraat te Aalst. A.V.H. Zaterdagochtend 30 augustus ging in het stadhuis de receptie door ter gelegenheid van de 27e feestmarkt. Deze feestmarkt loopt feestelijk over vier zaterdagen en wordt georganiseerd door de Marktkooplieden- bond die alle «abulante handelaars» uit de streek omvat. Elke zaterdag loopt op de markt een verkoops actie waarbij bij aankopen van een bepaald bedrag door de handelaar aan de klanten een aantal loten worden gegeven. Iedere zaterdag staan op de markt ook een paar bussen waarin de lotjes kunnen gedepo neerd worden. Er is trekking in het lokaal «Bistro». Samen spenderen de Markthandelaars zowat 100.000 fr. aan waardebons aan dit initiatief. Tijdens de recep tie in het stadhuis nam eerste Schepen van Midden stand Marcel De Bisschop het woord. Hij wenste de marktkramers proficiat en wenste hen ook succes toe «in de zaken». «Hopelijk zijn het geen bittere tijdeni voor U» zo zei hij. Ook eerste schepen en toen nogl waarnemend burgemeester Eddy Monsieur nam het! woord. «Het Aalsters stadsbestuur heeft maar één! wens» zo zei hij, «en die is dat uw initiatief mogeL uitgroeien tot een echt succes. Schepen Monsieur schetste de wekelijkse markt als een gedeelte van het* Aalsterse leven, iets dat niet meer kan weggedacht 'sJoh worden. Mocht een initiatief zoals de feestmarkt weg- jj, vallen, aldus de schepen, dat zou dit een terugvallen betekenen, een stap achteruit. De schepen feliciteerde de handelaars nog verder voor hun jaarlijks terugke rende en nooit aflatende inzet. De receptie werd ook bijgewoond door de voorzitter van de Stedelijke! Marktcommissie, Jacky D'Herde en natuurlijk ook! door voorzitter en secretaris van de Marktkooplieden-! bond, respectievelijk de heren Etienne Waegeneer en» Jozef Neerinck. Ook Ere-Voorzitter Karei Junius wasl aanwezig. phr| Ik leze vervolg van p. 1 steenweg naar Brussel is een plaats waar en dat vooral te Erembodegem enorm veel CB-ers ge centraliseerd liggen. Tus sen de Boekhoutberg en de verkeerslichten waar je naar beneden toe het centrum van Erembode gem bereikt, ligt het ge bied van CB-ers «Lotto, Iris, Granada, Nero, Sa- turnus II, Lady Bana na...», en nog tientallen meer! Voor de actie werd een zichtrekening ge opend bij de ASLK De actie richt zich tot alle CB- ers uit het Aalsterse en vraagt hem een kleine som te storten op reke- ningnr. 001-0975201-39, met vermelding «Solida riteitsactie de Vleer muis». Aan de Brussel- baan te Erembodegem worden met houten was- spelden ook mini-stoel tjes, versierd met kleine bloemetjes, in mekaar geknutseld en voor een zacht prijsje en vq het zelfde doel aan 1 man gebracht. Het is r de eerste keer dat CB-e voor mekaar een actie touwzetten. We herinnj ren ons nog de actie tf1 *enc* bate van de kleine Van Damme, die eniJ tijd geleden werd over! den. De actie bracht ha wat geld op. Toen CB! «Pinokio» overleed wej eveneens een actie opgl zet voor de achterblijvel de familie. Onlanl brandde het huis af vl één der kortegolf-fan| ten. de erop volgende tie was verbazingw! kend succesvol! Hopeli wordt de actie «De Vle! muis» even geslaagj Dat zal wel' de organis toren verwachten heel wat CB-ers hun putatie van echt solid! te zijn eer zullen aaf doen, CB-ers helpen kaar immers. prf jblsters Aon de hoek Popperodedries Oude Dendermond- i 1 sesteenweg verdwijnt een stukje De Vis eigen- L dom. Een slopingstoelating werd afgeleverd. Eertijds had de familie De Vis dit gébouw aangekocht en ingericht als school. Zij bekostigden zelf de transfor maties en betaalden de wedde van de zustertjes en r leerkrachten Ook het oud klooster aan de Moorsel- baan, reeds lang gevaarlijk bouwvallig, was ooit De Vis eigendom Ook daar hadden ze veel geld ingestopt om er een kloostergemeenschap te herbergen Stilletjesaan verdwijnen daardoor de bekende eigen dommen van een uitgestorven familie waar veel verhaaltjes werden over verteld. Terecht of niet! terecht, dat laten we in vraag. We kwamen ondertussen te weten dat de totale1 schuldenlast om en rond de 170 miljoen bedraagt.l In 25 gemeenten hadden ze 181 ha grond als bezit' De Jezuïeten en de paters Capucienen hebben de ferp|e, meeste goederen geerfd (Per) v I d I M t.1 mÊtü

De Voorpost | 1980 | | pagina 4