BAARDEGEMSE FAUBOURGSTOET: SCHOT IN DE ROOS 6 - 5.9.1980 - De Voorpost sters derde captei tegen' samei reis c seerd, groot: doelir vertel derde Wied |aand« laangc (altijd vzw naam ons» Buyle voor I moge heer autor hij lie weg, «Kinc Deze fling vervolg van p. 1 Dorstiqen laven, is een werk van. en dat deed deze juffrouw met volle overgave. (Per) Wel werd quasi alge- werd de erewijn ge meen aangevoeld dat het schonken door mevrouw Walter Van der Schueren, de producent van de alombekende Faluintjes- bezoek aan Baardegem. (Per) graangenever en Faluin- tjeskoffie. ontbreken van een mu ziekkorps op kop van de stoet wel een leemte was waaraan misschien kan worden verholpen. Handelsexpo In aanwezigheid van pastoor J. De Rouck, schepenen Annie De Maght en Herman Roels, oud-schepen Alfons De Gols, Oud-raadslid Julien Pots, voorzitter van de Faubourgfeesten Marcel Van den Broeck opende oud-burgemeester Ro bert De Pauw verleden zaterdagnamiddag de 7e Handelsexpo gehouden ter gelegenheid van de Faubourgfeesten te Baar degem in de stemmige Parochiezaal. Eerder bescheiden be gonnen groeide deze ex po geleidelijk uit en Gedurende de Faubourg- wordt, hoe miniem dan dagen kende deze veel ook, voor middenstan- belangstelling waaraan ders en vrije beroepen de gratis-tombola niet een te waarderen inspan- vreemd zal zijn geweest, ning in deze benarde tijd De minitrip naar Beni- waarvan we het einde dorm ging naar de Baar- nog niet hebben gezien, degemnaar John Peir- ook al zouden ekonomis- linckx en deze naar Ech ten met gezag voor '81 ternach naar de Dender- beterschap in de ekono- mondse Ria Van Langen- mische konstellatie voor- hove. Karina Van Damme spelen. Expo die een sup- (Opwijk) sleepte een pla- plementaire dimensie tendraaier in de wacht, krijgt door een innovatie: Odilon Blindeman (Baar de gratis tombola met degem) een horloge, liefst voor 50.000 fr. prij- Kristiane De Ridder zen waaronder als hoofd prijzen reizen naar een zonnige Costa in klasse hotels. De expo is trouwens een gunstige gelegenheid om produkten en producen ten van de streek beter aan bod te laten komerf, een poging om de ekono- mische heropstanding enigszins te stimuleren en, te vervroegen. Sche pen Roels dankte uit troostprijs bedacht. Koffietafel Richtte het«Pottenbal» waarover U elders in dit blad leest zich meer naar de jeugd, ook aan de der de leeftijd en de gehandi- kapten werd gedacht. Ruim 120 waren er naar Gasthof Vonck opgeko men waar ze werden ont haald op droogjes en nat- jes: belegde vroodjes, sandwiches, koeken, wijn, pralines en sigaren. Oud-burgemeester Ro bert De Pauw, tevens OCMW-raadslid, legde er de strukturen van het OCMW uit en toonde de weg en de modaliteiten die nodig zijn voor de verschillende mogelijk-- heden van bijstand. De kersverse Faluinboer, Erik Vekemans, die er blijkbaar geen gras laat over groeien, vergaste al le aanwezigen op een rui- legen laten. kanen, Schotten met kilt, Op de omloop voor Tirolers met Lederhosen, een omleiding was niet een koppel uit het Verre gezorgd wegens de Oosten, een Spaans to- wegwijzer scheen dit ook reador met Senorita en niet makkelijk zagen een Volendams boeren- we na stoetleider Louis koppel. Daarachter er een Bosteels en de mooie ka- zeer mooie wagen met ros waarin Faluinboer Atomium waarvan de Erik Vekemans en Ajuin- bovenste bol zelf ge- De jury De Koninck als dorstles- ser in nood. Met hun op wekkende aria's brachten ze alleszins stemming en... leven in de brouwe rij. Onder leiding van voorzitter en duivel-doet- al Marcel Van den Broeck. boer Bert Verbestel broe derlijk naast elkaar zaten, en karamellen gooiden, met allure, kwam de wa gen «Baardegem op bee vaart» van Eerdegem. Bij gebrek aan paternosters en kerkboeken werd dan maar duchtig de pint ge hanteerd. Stoomlokomo- weegbaar bleek te zijn. Baardegemnaars werden De zeer dinamische en uit de jury geweerd om samenwerkende bevol- alle objektiviteit te garan- king van de Europastraat deren. De juryleden voor kwam met Belgisch Kon- zitter van het Feestkomi- go. Negers, blanke kloos- tee Aalst met leden Her- terzusters en zegenende man Louies en Walter missionarissen, negerin- Van den Bossches, sekre- nen met de draagmand taris Roland Van Vaeren- op het hoofd wisselden bergh hadden, onder het land. Alleszins een fraaie, zij het niet meer nieuwe, realisatie. De Hoogstraat kwam met «Wapenstil- tief «Leireken» doet het a* met kannibalen die een toekijkend oog van sche- nog steeds. Puffend en blanke reeds in de ketel penen Annie De Maght fluitend herinnert hij ons hadden zitten, roeiers in en Marcel De Bisschop aan 1835, dag van de eer- een Pagaai' negerhutten en van promotor van de ste stoomtrein in ons en palmbomen met aap- festiviteiten die zorgde jes erin verscholen. Ook voor de supervisie Bob blanke, gewapende kolo- De Pauw dan ook een nisatoren. Een écht in- niet makkelijke taak deze drukwekkende kreatie. groepen te geven waar ze Daarna kwam 't Klieks- recht op hadden, ke» met Leopold I. Pro- Uiteindelijk kwam dan fessioneel uitgedokterd, volgende uitslag uit de elk détail de waarde ge- bus: vend die het verdient, 1. nr. 13 Leopold I, 360/ met schitterende kostu- 400, 't Kliekske», 2. nr. mering. Damestoiletten 10 Expo'58, 283, «De Mo- om van te snoepen en lenvrienden», 3. nr. 12, officieren in zwarte lange Kongo, 276, «Europa- jas, witte broek en zwarte straat», 4. nr. 2, Leireken, laarzen. Met pluimen op 260, «Eerdegem», 5. nr. de kepi en lang slag- 6, De Boer ploegt voort, zwaard. Dansend op een 243, «Elderberg», 6. nr. wals van Strauss was er 14, Ode aan de Faluintjes, wel enig anachronisme 217, «Bestuur», 7. nr. 4, want deze walsen wer- Wapenstilstand, 205, den na 1831 gekompo- «Hoogstraat», 8. nr. 8, neerd. Een zeer mooie Vrolijk Belgie, 117, De expo-58 bracht een gamma van huidskleuren naar ons land. Deze brachten nu een groep die de waardering «Hoogstraat», 9. nr. 5, De De prachtige wagen «Belgisch Congo» i kanibalen, kolonialen en klerikalen, ontlokten een applaus bij het publiek. Daeleman met vot I. Ruinen 5 a 6 jaar: 1. Van Van den E Riet, 2. en 3. José Dae- taris Mat leman. fons De J. Ruinen 7 jaar en meer: Pots en c 1. en 3. José Daeleman, eer halen. 2. Van Riet. de zt Ai c en d i voors kertje fresia's. Alvast een stand 40-45» waarbij ons intiatiefrijke start. wakend leger op de kor- Kleinveekeuring rel werd genomen met Naast café Maria Fies had stijf saluerende man de keuring plaats van kleinvee, taak opgedra- (Baardegem) een radio en Rudy Eliano (Baarde gem) een zaklamp. Baardegemnaar Wilfried Cassaer werd 12 flessen Faluintjesgenever rijker en Pieter Hermans 12 flessen schuimwijn ter wijl een volautomatische autoradio ging naar Baar degemnaar Yvan Hey- vaert en een kinderfiets naar Jeroom Siau uit Le de. Verder waren er tex- gen aan drie veeartsen. Luc De Loore, Hugo Ver- straeten en Daisy De Meyst. Onmiddellijk viel wel opdat het aantal deelnemers veel kleiner was dan verleden jaar; nu 34 tegen ruim 100 in 1979. Weer een gevolg van het vallen van de Jaarmarkt in september. Vaak zijn het immers de jongeren die opkomen met een of ander troetel dier. Bekroond werden alles zins als laureaten Hilde De Neve die met haar met bloemen gedeko- reerde geit de prijs van Minister Mare Galle kreeg en Laurent Bug- genhout die de medaille van de Fabourgfeesten mocht ontvangen voor gen» die er blijkbaar in van alle kijkers mee- Ware" Belgen, 163, droeg. «Stormvogels», 10. nr. 1, Op een grootse wagen, Op Beeweg, 150, «Eer midden de bloemen en degem». onder roodfluwelen bal dakijn niemand minder Gemeentelijke Veeprijs- schappen, kamoeflage- dan Leopold I, in volle kamp netten, gasmaskers en ornaat en er bovendien Kende de keuring van vaderlanderkes. nog op lijkend ook. kleinvee wegens het be- Kickerklub «Stormvo- Tot slot nog de Faluin- 9in van het schooljaar gels» toonde de aktivitei- tjeswagen met enkele minder deelnemers, voor ten van de «Ware Bel- verdienstelijke muzikan- het grootvee was de deelname quasi verdub- De eerste tjoeke-trein van België doet Baardegem oaj A (Per) Mi K. Buiten wedstrijd: Dek hengst «Victor» van Dae leman, Wemmei. L. Raflingers: 1. tot 4. Reykaert. Gewestelijke Veeprijs kamp A. Gekontroleerde koei- Robert De Pauw klaarde ons dat het koj tee beschikte over budget van om en bij 350.000 fr. waarvan o( 14.00 fr. ging naar kleinvee, 20.000 naar gewestelijke en 8450iuit d naar de gemeenteli?nrecl fcestai De missie-paters en -zusters van Baardegem. (Per) beid. Er was niet alleen de gemeentelijke doch ook een gewestelijke prijskamp. A. Vleesstieren: De Dob- beleer. B. Oostvlaamse stieren: 1. Heyvaert, 2. Van Mulders. C. Zonder tanden: 1. De Block, 2. De Vos, 3. De Block, 4. De Block. D. Vaarzen, 2 tanden: 1. De Vos, 2. Van Mulders, 3. De Block, 4. De Koker E. Vaarzen, 4 tanden: 1. De Koker, 2. Van Mulders. F. Koeien: 1. De Vos, 2. ten met Alfons De Ridder Van Mulders, 3 tot 6 Van ..UI..JV.I W -- -- ---- - zijn kat met twee kwartels bestaan te eten, te drin- als promotor, zijn echtge- Mulders. in eenzelfde kooitje. De ken, te zingen en... te note als hongerstilster G. 6 tanden: 1. De Koker, Ondanks de verplichte afwezigheid van een groot doppen. Aktiviteiten van met boerebrood en ge- 2 en 3 Van Mulder3. de boeren als dorsen, zieden gereld en Diane wannen, karnen werden De v; Ivoor die, i lezen verlat trouw VZW aantal leerplichtigen, toch nog een grote belangstelli Het leger waakt, gewapend met voetzoekers en kannonnen. (Per) hele reeks dan getoond door «En de boer, hij ploegde voort». De Hoogstraat bracht te vens een hulde aan onze nationale drank, het bier. De regisseur van de stoet had blijkbaar voor enige klimax gezorgd want ach teraan kwamen groepen waarvan iedereen voelde dat ze een gooi naar de oppergaai wilden wagen. «De Molenvrienden» kwamen met Expo '58, een internationale ge beurtenis waarbij dan ook internationale paren, in passende kostume ring, zeer kleurrijk, wer den ten tonele gevoerd. Zo waren er Zuidameri- naam van het stadsbe stuur en wees op de lof waardige inspanningen zo van de organisatoren als van het tiental expo santen, inspanningen waartoe momenteel in andere deelgemeenten tegen op ziet. Geflankeeerd door twee schepenen van Groot- Aalst knipte Robert De Pauw dan ook met een hem door marijke Van den Broeck gepresen teerde schaar het wit blauw lint door ten teken van officiële openstel ling. Wit-Blaux, de kleu ren van Baardegem zeg de men. Spuiters zagen erin echter een kleuren- kombinatie waarbij het azuurblauw voor de tiel en een waardebons. Tekenwedstrijd De Baardegemse kinde ren tot 12 jaar, om het even naar welke school ze gaan, werden uitgeno digd tot de reeds traditio nele tekenwedstrijd. Ge splitst in drie leeftijdska- tegoriën, tot 6, tot 9 en tot 12 jaar, brachten ze heel wat kinderlijke tekenin gen naar voor waarbij de kinderlijke fantasie soms andere deelnemers kon den zich de koek van ruim 13.000 fr. prijzen verdelen. Het jaarmark- taspekt was dit jaar op merkelijk geaccentueerd met niet alleen een dozijn kramen met allerhande waren op het Faubourg maar ook met tal van kra men tussen kerk en ge meentehuis. 150 jaar België Het dient gezegd dat alle groepen, tien, hadden vrouwelijke schepen zou leden jaar bekroonde wa- bedoeld zijn geweest ter wijl het maagdelijk wit voor de mannelijke sche pen zou hebben gepast. Na een rondgang langs re ruim dertig deelne- de verschillende stads mers werden op een tot merkwaardige resul- getracht iets te realiseren onder dit algemeen thema. Dat Leopold I niet in 1830 doch in 1831 koning van België werd daartoe waren eerst de septem berdagen van 1830 nodig geweest en de natio nale feestdag 21 juli niet dateert van 1830 doch van het volgend jaar is gewoon een schoon heidsfoutje te noemen waaraan we ons niet ge- taten leidde, voer voor kinderpsychologen om het allemaal eens uit kienen. Laureaten werden Lucia Loomans (11 jaar) met een tekening van de ver gen met het kasteel en de katten, Edwin De Gols (9 jaar) en Esmeralda Hau- welaert (5 jaar). De ande- De drie reuzen houden de wacht aan de kerk. (Per) De ajuinboer samen met de Faluintjesboer openden de optocht en deelden met gulle hand snoepgoed uit. (Per) Paarden A. Landbouwpaarden zonder tanden: 1. Pieters Marcel (hengst), 2. Pie ters Marcel (merrie). B. Landbouwpaarden met tanden: 1. Pieters Marcel, 2. Denis De Mae- seneer. C. Halfbloed merries (1 a 2 jaar): 1. José Daele man, 2. Marcel Pieters, 3. Marcel Pieters, 4. Pieter Van der.Maelen. D. Halfbloed merries (3 a 4 jaar): José Daeleman. E. Halfbloed merries (5 jaar): 1. José Daeleman, 2. José Daeleman, 3. Saeys, 4. Van der Maelen. F. Halfbloed merries (6 jaar): 1. en 2. Van Riet, 3. José Daeleman, 4. en 5. Marcel Pieters. G. Ruinen zonder tan den: 1. José Daeleman, 2. Marcel Pieters, 3. Van Riet, 4. Marcel Pieters. H. Ruinen 3 a 4 jaar: 1. Marcel Pieters, 2. Van Weverbergh, 3. José en van 1973 veeprijskamp, 1. Prosper Semal, Baar- naar de pony's en 13.( degem fr. naar de paarden. 2. Achiel Aelbrecht, Voor de stoet wert Baardegem 80.000 fr. uitgetrokk 3. Paul De Vos, Baar- met daarbij startgeit degem 4. Prosper Semal, Baar degem 5. Prosper Semal, Baar degem 6. Julien Van Mulders, Baardegem 7. Achiel Aelbrecht, Baardegem 8. Paul De Vos, Baar degem 9. Paul De Vos, Baar degem 10. en 11.: Julien Van Mulders, Baardegem. B. Gekontroleerde koei en van 74 en 75 1., 3., 4., 8., 9., 12 en 14 Achiel Aelbrecht, Baarde gem, 2, 11 en 13 Jozef De Vis, Meldert, 5, 6 en 7 Prosper Semal, Baarde gem, 10 Paul De Vos, Baardegem. C. Gekontroleerde koei en van 76 en jonger 1, 2, 7 Jozef De Vis, Mei dert, 3, 8, 13 Achiel Ael brecht, Baardegem, 4, 5 9 Prosper Semal, Baarde gem, 6, 10, 11 Paul De Vos, Baardegem, 14. Ju lien Van Mulders, Baar degem D. Vaarzen van 22 a 30 maand ouderdom 1, 2 en 3 Prosper Semal, Baardegem 4. Paul De Vos, Baar degem. Baardegem kan terug blikken op eon onverge telijke Faubourgfeest waarvan het komitee en een deel in de wins van T-Dansants en an re festiviteiten. Kleinste deelgemee van Groot-Aalst Baardegem zich ve van onbetuigd en zich, onder de goedkti rende blikken van Baardegemse reuzen Melle en Kamilleken speelde op deze 93e e tie van Faubourg-Ja markt is, enkele schot heidsfoutjes op zij ge ten, quasi onverbeterli Proficiat! gespr Carlo 16.0 van van b de Di vince Leo de eersten op zijn prachtige praalwagen. (I

De Voorpost | 1980 | | pagina 6