of stade, gijzegem PALUETERPOP 2 WERD jaar BGJG: voetrally VOLTREFFER *ALSTERSE iODELBOUWCLÜB 3 SPEEDY WORDT TILAAN CLUB 4 )P GROTE SCHAAL! DF LEDENFEEST ir De Voorpost - 12.9.1980 - 11 lofstaadse afdeling van de Bond van Grote en Jonge voorinnen bestaat dit jaar vijftig jaar. Ter gelegenheid van yiering van deze halve eeuw, heeft de Bond het plan gekr^yat om een wandelzoektocht in te richten. Jong en >rijs si wordt voor deze zoektocht uitgenodigd op zondag 14 )m hu(ember 1989. !en. iderh%oute die met de meest tot in alle hoeken en kanten ng w<j werd uitgestippeld, zal kennen, toch nog voor aan- 1 te v leelnemers leiden langs gename verrassingen te la- i sche mooiste landschappen ten staan. Als er onder die uis), de gemeente. Er werd kenners personen zijn die de nd be( getracht om diegenen mening zijn toegedaan dat at hetbeweren dat ze Hofstade met hun kennis van de lar ni< Jt, wa og in TREEKNIEUWS Hofstade rt uit oon er, teet: een deugddoende vakantie worden de leden uitgeno- op dins ag 23 september 1980 om 20 uur in het iéieentehuis, Hoogstraat te Hofstade. Op het programma Ipaert ert injdoe De iden eide toe< voorstelling van het jaarprogramma 1980-1981 het zelf, ook uw papieren huishouding. Spreker is de Peeters W. uit Sint-Niklaas. praktisch onderwerp omdat men heden ten dage rspoeld wordt met officiële papieren. Het wegwijs wor- in bankzaken, belastingsproblemen, kwesties bij over- vanafen, wordt steeds meoilijker. volgeidaar de belangstelling van de GMbV voor een materie prvoor de vrouw weinig of geen aandacht heeft. I npioenenviering zaterdag 20 september 1980 zal de viering van de ïpioen 1980 doorgaan in het lokaal van de Kaartersklub. Volkshuis, Blektestraat, Hofstade. De leden van de club inen gratis deelnamen aan het souper. Aan de niet-ieden jt een prijs van 400 fr. gevraagd. Kinderen onder de 14 betalen halve prijs. Het tijdschema voor die avond: receptie te 18.30 u. huldiging van de kampioen om 19 u. souper te 19.30 u. en nadien gezellig samenzijn. streek een dergelijke poging tot mislukken gedoemd is, zelfs vooraleer inzage heb ben genomen van de route, dan kan dat voor hen alleen Aan deze voetrally kan deel genomen worden: om te be ginnen natuurlijk door de le den van de Bond zelf, hun gezin, vrienden en leden van hun familie; mensen van de derde leeftijd, de leerlingen van de verschillende scho len van Hofstade, alle jeugd bewegingen, clubs en orga nisaties van allerlei soort. Een dergelijke opsomming nagenoeg geen enkele be perking in. Het zal een herontdekken worden van de schilderach tigste hoekjes van het dorp. Er werd voor gezorgd dat bet oplossen van de vragen van de rally voor niemand onoverkomelijke problemen kan bezorgen. Ook dat hoeft bijgevolg voor niemand een afschrikking te zijn. Elke deelnemer ontvangt boven dien een mooie herinnering aan de dag. Er wordt vertrokken tussen 14 en 15 uur op het terrein van FC Wilskracht, Steen berg. De afstand bedraagt tien kilometer en de aan komst heeft plaats op het zelfde terrein rond 17.30 uur. Dat zal afhangen van het tempo waartegen gewan deld of gemarcheerd wordt en van het gemak waarmee de verschillende vragen zul len worden opgelost. A.D.B. Zondag 7 september 1980 zal in de annalen van de Hofstaadse jeugdvereniging Pallieter worden opgetekend als een van de grote dagen, misschien wel de allergrootste. Op den Bumst werd toen het tweede Pallieterpopfestival georganiseerd. In volle natuur, tussen de voorlopig nog groene bomen en op het gras dat nog net op tijd droog geworden was, zaten en lagen de liefhebbers van de harde rock te luisteren naar hun muziek en te genieten van de zon. Velen maakten van de geboden gelegenheid gebruik nog vlug een zonnebad te nemen. Vanuit de verre tot zeer verre omtrek was men komen opdagen om oogen oorge tuige te kunnen zijn van iets unieks in Hofstade. Den Bumst die onder gewone omstandigheden gezegend is met een zalige rust en een intense stilte, was nu gedurende bijna een half etmaal, het decor waarover harde rock werd uitgestort, zoals men beton stort, en dat vanuit een batterij luidsprekers die als angstaanjagende zwarte muilen ston den te gapen in de "HP'* Hustler, Molotoo, Bert De Coninck, Der Polizei, The Pisters, Jo Lemoire Flouze in Hofstade (Per) 2 Vooraleer het terrein dat vol ledig met zwarte plastiek was afgesloten (kwestie van eventuele niet-betalende luistervinken ten minste het kijkgenot te ontzeggen) te betreden, even voor het ge plande aanvangsuur, wer den de festivalgangers reeds aangenaam verwelkomd door buitengewone degelij ke klanken. Bij nader inzien zogenaamde leadzanger zich in zijn podiumgedrag heeft laten beïnvloeden of inspireren door grote namen die hij elders aan het werk heeft gezien, en die hij in stilte bewondert. BERT DE CONINCK Met Bert De Coninck en Sfunks werd het monopolie dat tot dan toe in handen bleek toen echter dat het po- was geweest van de gitaris ten, doorbroken. De soms wat eenzijdige klanken van de andere formaties, werden nu aangevuld met een saxofonist met lange adem. Een paar kleine steekproef jes, links en rechts bij het 'ff erg uitsp joret»— en bli n dei oorlqe °P zaterdag of zondag een wandelingetje maakt in ons [overigens fraai stadspark, en wie daarbij dan ook nog isseert langsheen de Spiegelvijver, is steeds weer alle eken getuige van het beoefenen van een merkwaardige ■Jbby modelbouw. Iedere week opnieuw trouwens, oe- nt daar, in het stadspark, de Aalsterse Modelbouwclub Dten) Speedy De op schaal gebouwde bootjes sche- n over het water, en de club doet op die wijze meer dan tns haar naam eer aan. Het zijn dezelfde mensen die [durende het voorbije weekend, tijdens de braderij in de Hitstraat, een tentoonstelling hadden georganiseerd met Ie verschillende scheepsmodellen die de club bezit. ze echt fascinerende ten- esto) nstelling gin; door op de toriscste verdieping van café beia af waar trouwens ook njsjn lokaal is gevestigd. Wie moe leek deze tentoonstelling rmj c tocht moet wel aange- en k( im verrast geweest zijn. jezorln houdt het immers niet (r g Dr mogelijk wat model- uw allemaal te bieden eft. We zagen er, alle zorg- n vd'dig op schaal uitgewerkt, ran e 'ersnelboten, politie-pa- tot uilleboten, visserssloe- ïse <n,stoomboten, oorlogsbo- werd'. zelfs een brandweer- t totAlles tot in de kleinste nass tails uitgebouwd: aan de est branden lampjes, ook fus kajuit binnenin is verlicht, /anzi n loeiende sirene... Uit de i. touw van de stoomboot Ingelt rook, aan de mast in de visserssloep benge- i netten, en uit de waterka nnen van de brandweer- 'ot spuit warempel echt iter! Het geheel is bij elk i deze meesterwerkjes op kop toe nog van op af- I bestuurbaar. Model- tclub Speedybe- nog maar pas: de club opgericht in oktober '79. Voorzitter is de heer in Neyghen, modelbouwer n in 1967. Het sekretariaat berust bij de heer De Meyer. De club telt nu 16 leden; hiermee is men min of meer tevreden, maar er kan toch steeds nog eentje bij Zomaar niet iedereen voelt zich tot een dergelijke hobby aangetrokken. Het vervaar digen van een model is im mers vanaf het allereerste houten latje tot het allerlaat ste strijkje verf handwerk en nog eens handwerk. Het mo del zelf (met bijzonder gede tailleerd en gespecialiseerd plan bijgevoegd) wordt ge kocht in een bouwdoos. Het vervaardigen zelf, of met an dere woorden het uitzagen van de onderdelen, schaven, vijlen, aan en in mekaar pas sen, lijmen, schilderen, ver nissen, de afwerking en nog tientalle zaken meer, ge beurt thuis. Tijdens de hele winter wordt bijvoorbeeld hard gewerkt om in de daar opvolgende zomer met en kele nieuwe modellen op de proppen te komen. De bouw van een doorsnee-model neemt zowat drie maand in beslag. Éénmaal per maand is er vergadering: hier wor den eventuele problemen samen besproken en opge lost. De bouw van een mo delboot beperkt zich niet tot de karkas, de afwerking en de verf. Er is natuurlijk ook de motor, de batterijen, de ontvanger, die reageert op de zender... Ook dit alles moet goed gemonteerd zijn, evenwichtig verdeeld, zodat het model goed stabiel in het water ligt. Een bouw doos kost tussen de 10.000 en, jawel, zelfs 78.000 frank. De zender, een bakje met antenne, voor de afstands besturing, is een eenmalige investering, en kost algauw zo'n slordige 25.000 frank. Het is meteen ook duidelijk dat modelbouw geen goed kope hobby is. Lidgeld bij Speedy bedraagt 1,200 frank. Daarvoor krijgt het lid een verzekering aangebo den voor ongelukken met derden en tevens (zater dagen en zondagen) het gra tis gebruik van de Spiegelvij ver. Speedy is van plan deel te nemen aan wedstrij den voor modelbouwboten. De club ging reeds een kijkje nemen in Knokke en in Zwe- vegem, waar reeds wedstrij den plaatsvonden. Inge deeld in categorieën moeten de deelnemers dan hun bo ten langsheen een bochtig uitgestippeld parcours stu ren. Deze sport is wel afhan kelijk van het weer: slecht weer is een onherroepelijke spelbreker; golvend water is uit den boze... Speed: is een kleine mo delbouwclub die echter stil aan grotere normen begint aan te nemen. Wie het niet gelooft loopt maar eens even langs aan de Spiegel vijver! PHR dium nog onbezet was en dat het dus een of andere plaat was die werd gedraaid om het publiek alvast wat op te warmen. HUSTLER Toen de eerste groep Hustler het ruime podium betrad bleek al tamelijk vlug dat hun geluid niet moest onderdoen voor dat van de plaat ervoor. De vijf muzi kanten bleven ruim zestig minuten aan het versterkte woord en brachten in die tijdspanne ongeveer het zelfde repertorium als toen ze bij een andere gelegen heid in Pallieter te gast wa ren. Hun nieuwe aanwinst, Patrick achter het orgel, wist nu aan de gewone klanken van de groep een kleur toe te voegen. Dat kwam vooral tot uiting in het nummer Mor ning Festival dat te oorde len aan de reakties van het publiek het best in de smaak is gevallen. Alle muzikanten beheersten hun instumen- ten uitstekend, maar zij mis ten misschien nog wel een beetje hetgeen met een duur woord podiumact wordt genoemd. Niettemin hebben ze zich zeer goed gekweten van de ietwat ondankbare De Aalsterse jeugd kwom tijdens h taak die er in bestaat als eerste op te treden. Er werd niet op een toemaatje geke- liggend publiek, leerden dat ken en bij het laatste num- Bert De Coninck het meest mer kreeg elk nog eens in vverd gewaardeerd voor zo- het bijzonder de gelegen- Ver het programma gevor- heid om zijn vakmanschap derd was. De saxofoon zal er ten toon te spreiden. We| voor iets tussen gezeten De kwaliteit van het volle uur hebben, samen met het on hard werk in aanmerking ge- miskenbaar zelfvertrouwen nomen was het verbazend dat door hen ten toon werd en voor de groep wellicht gespreid en dat een profes- teleurstellend dat Hustler sionele indruk maakte. Het geen groter applaus te beurt feit ook dat zij een paar num- is gevallen. Het publiek rea- mers vertolkten die in uit- wordt in het midden gelaten, zouden worden gebracht Een van de opgemerkte door de Misters die beangs- nummers was Playing my tigend lang op zich lieten guitar Alhoewel het een wachten. Ze verschenen niet geslaagde versie was, toch vooraleer de laatste klanken ontbrak er het vloeiende gi- van hun voorgangers waren taarspel aan dat kenmer- uitgestorven. Deze omstan- kend is voor de originele uit- digheid had voor gevolg dat voering. Der Polizei was de de pauze wat al te lang duur- tweede uitschieter van Pal- de. Bij het publiek leidde dat lieterpop 2. De negen slaag- er toe dat er hier en daar den er iri iets af te leveren iemand was weliswaar dat in het geheugen bleef een enkeling die de verve- hangen, iets wat van de ling trachtte te verdrijven groepen die in de vroege met zaken die niet direct een namiddag op het program- voorbeeld waren voor de an- ma stonden niet altijd kon deren. Het heette dat de gezegd worden. De muziek drummer van het stel be- van Der Polizei staat trokken was bij een ongeval, rotsvast. De snaren werden Dat dit slechts een uitleg n zijn trekken (Per) geerde eerder aan de matte kant. De mogelijkheid zit er echter dik in dat deze jonge muzikanten binnenkort een festival sluiten als hoofd groep. Kortom, het is een beloftevolle groep uit de ei gen streek. PUBLIEK In tegenstelling tot wat min of meer werd verwacht, ge beurde de opeenvolging van de verschillende groepen ta melijk vlot en zonder dat er al te veel tijd verloren ging. Toch bleef er tussenin nog wel wat tijd over om het publiek eens te bekijken, een bonte verzameling jeugd 1980 in alle maten en kleu ren. Ook al zijn de schattin gen van de organisatoren per definitie nogal aan de optimistische kant, toch zal het opgegeven aantal beta lende toeschouwers van ruim vijfhonderd, niet ver boven de werkelijkheid ge weest zijn. De eigen orde dienst die door Pallieter op de been werd gebracht en die kompleet met walkie-tal kie, bescheiden en onopge merkt een preventief oogje in het zeil hield, diende ge lukkig op geen enkel mo ment tussenbeide te komen. Van drugs, die dikwijks als vanzelf met popfestivals worden geassocieerd, heeft nen als een man die zingt uit niemand iets gemerkt. Zo liefde, soms wat zorgloos en braaf is men in Hofstade nog die houdt van swingende wel. Wel waren er de tradi- toeschouwers heel dicht bij tionele easy-ridersdie het podium. In technisch met glimmend leer, spijkers snobisme stelt hij geen be en laarzen probeerden in- lang en hij slaagde er in een voering van andere artiesten (onder andere de Small Fa- ces) de hitlijsten hadden ge haald, zal daar ook niet hele maal vreemd aan geweest zijn. Het is de verdienste van de Sfunks geweest dat on der hun spel, het publiek, zij het in beperkte mate, uit dat tamelijk futloos toehoren en ondergaan werd gehaald. Voor het podium vormde zich een bescheiden groepje wilde dansers. Gelukkig was de lucht boven Den Bumst zo smetteloos blauw, dat er geen gevaar voor bestond dat dit dansen regen- en on weerswolken zou aan trekken. Het leek er op dat de Sfunks de toehoorders goed in hun ban hielden. Weinigen had den er aan gedacht dat ze honger hadden gekregen ol dat er naast het terrein eer toiletwagen stond opge steld. Het was pas nadat he optreden werd afgerond mei de titelsong van de laatste langspeelplaat Crapule de luxe dat men bij de barbe cuestand en in de hot-dog en biertenten bijna handen tekort kwam om aan de plots gestegen vraag te beant woorden, en dat er zich aan de genoemde wagen een rij wachtenden vormde. Bert De Coninck liet zich ken- zonder aarzelen aangesla gen, de trompettist blies en spoog in zijn instrument het geen de klank alleen maar ten goede kwam. Tijdens dit optreden was voor het eerst echte samenzang te horen. Negen man brengen iets dergelijks uiteraard gemak kelijker dan een groep van minder dan de helft, maar dit zorgde voor dat Der Poli zei een buitengewoon goede indruk naliet. Voor het eerst werd er om een bisnummer gevraagd. Dat wijst er wel op dat het enthousiasme was opgewekt. Terecht trou wens, want het weze her haald, zij vormden een van de uitschieters. DE MISTERS Heel even hadden de organi satoren de vrees dat zij bij het publiek in verlegenheid was om het kind een naam te geven en vooral om het publiek zoet te houden, zal wel voor iedereen duidelijk geweest zijn. Gelukkig werd het geduld oefenen beloond met een optreden dat er mocht zijn. The Misters traden in dia loog met hun gehoor zodat hun optreden iets kreeq van een samenspel. Ook zij wer den dringend om een bis nummer gevraagd «We want more, we want more De heren lieten zich niet lang pramen en gaven nog een slotnummer hard-rock. Hun optreden werd er door ge kenmerkt dat hun rock bij zonder hard was, maar niet temin degelijk en af. De Mis ters kenden een groot suc ces in het voorprogramma van AC/DC en hun tweede' langspeler gaat vlot van de hand. De groepen die in de avond hun opwachting maakten hadden het bijkomend voor deel dat hun optreden tege lijk een visuele attraktie was door het gebruik van een reeks schijnwerpers die de artiesten naar believen in het halfduister zetten of in een zee van licht lieten ba den. Tijdens dit optreden werd de weide in haar ge heel zacht verlicht. Er zullen wel toehoorders geweest zijn die voor hun nevenakti- viteiten de voorkeur gaven aan de door de duisternis geboden dekking, maar het was geen slechte ingeving van de organisatoren. Spij tig genoeg veranderden de zen te snel van mening. JO LEMAIRE Het wachten was nu nog al leen op de naam die in de vetste letters op de affiche gedrukt stond, de klap op de vuurpijl, Jo Lemaire en Flou ze. Dit is de groep die in de laatste twee jaar omhoog schoot uit het niets en opkl om tot een van de zeldzame Belgische formaties waar voor belangstelling bestaat tot ver buiten onze grenzen. Hun optredens die heel bin nenkort zullen doorgaan in de betere Franse zalen, de single Follow in the air die in Engeland door Elton John Rocket label gelan ceerd werd, zijn duidelijke bewijzen van de buitenland se interesse. So static de gewezen BRT hit-tip die meerdere weken in de hitlijs ten voorkwam, werd door Jo Lemaire life gepresen teerd tijdens Pallieterpop 2. Zij deed haar reputatie alle eer aan en bracht de deinen de massa toeschouwers voor het podium tot hoogte punten van geestdrift met haar stem die tot merkwaar dige prestaties in staat bleek te zijn. Aldus viel samen met de op komende nachtelijke mist het doek over Pallieterpop 2, een organisatie die door de kwaliteit van het programma en door de uitstekende weersomstandigheden zon der aarzelen een voltreffer over de ganse lijn mag ge noemd worden. Misschien heeft men in Hofstade de aanzet gezien van een ge beurtenis die na verloop van jaren traditie zal worden en die mettertijd nog in beteke nis en uitstraling zal toe nemen. A.D.B. voor de tombola. Wanneer de laatste deelne mer zich opnieuw heeft aan pnbootjekani stig meer dan 100.000 fr. kosten. (Per) druk te wekken, maar bij wier verschijning een glim lach slechts met moeite kon onderdrukt worden. MOLOTOV, jong, begin nend, dynamisch en goed, trok de lijn van Hustler in de zelfde zin door. Alhoewel zij een paar nummers brachten die boven het tot dan toe ten gehore gebrachte uitstaken door hun ritme en de enkele echt muzikale maten, toch zullen velen zich niet van de een beetje een agressieve krijgen: worsten (wit indruk hebben kunnen ont- indruk uitging. Of dat iets doen dat in het bijzonder de met de naam te maken had bepaald charisme te ver spreiden. Hij bracht vooral materiaal uit zijn genoemde L.P. en na nummers uit En fant terrible speelde Bert nog krachtig en erg goed You really got me, Jum ping Jack Flash. All the lone ly people met tussendoor soms erg puike rock-reaggy. DER POLIZEI Dit was de grootste formatie negen leden waarvan Er zijn dit jaar te Hofstade meerdere verenigingen die in de loop van 1980 hun vijftigste verjaardag vieren. Er is niet alleen de Bond voor Grote en Jonge Gezinnen, ook het Davidsfonds heeft het zo ver gebracht. Voor de leden en de sympathisanten wordt er daarom op zondag 21 september 1980 een groots ledenfeest gegeven. Dat zal doorgaan in de meisjesschool. Dorp te Hofstade. Ook het Davidsfonds heeft een wandeltocht op het programma gezet. Vanaf 14.30 uur tot 15.30 uur wordt er vertrokken vanop de speelplaats van de meis jesschool. Gans de gemeen te zal worden doorkruist en ongetwijfeld zal ook het Da vidsfonds een inspanning gedaan hebben om de mooi ste plekjes op te zoeken. In totaal bedraagt de afstand ongeveer negen kilometer hetgeen tegen een rustig tempo rond de twee uur zal in beslag nemen. Voor de deelname aan deze voettocht zal een inschrij- vingsrecht van twintig frank per persoon gevraagd wor den. Deze prijs omvat tevens een gratis consumptie en beeld om maar iets te noe men. Om 19 uur zal er een onderbreking worden inge last om iedereen de kans te geven zich nog eens te be dienen aan de I arbecue. Om 20 uur vervol, n Davorama met het spelprc gramma. Het spreekt vanzelf dat het frank en brochet voor tachtig op geen enkel ogenblik een frank. Bij alles is er brood probleem zal zijn om de voorzien alsmede andere dorst te lessen, toebehoren. Alles werd in het werk ge- Om 19 uur vangt dan het steld om van de dag een spelprogramma aan van Da- aangenaam feest te maken, voreizen. Het is de tweede zodat er nu alleen nog op de maal dat dit naar Hofstade leden-gezinnen, vrienden en komt. Bij dat programma sympathisanten wordt gere- zijn spelletjes voorzien waar- kend om de vijftig jaar te aan prachtige prijzen ver- komen meevieren, bonden zijn. Reizen bijvoor- A.D.B. STREEKNIEUWS Hofstade - Culturele Centrele terzelfdertijd is het een lot De Culturele Centrale, afdeling Hofstade, nodigt uit op een voordracht geve Igd door debat, dat gehouden zal worden door de heer Vsière Fouquaert met als onderwerp: «Hoe ik als kristen mens een overtuigd socialist kan zijn», gemeld zal men ongetwij- Moderator is de heer Herman Arijs, verantwoordelijke voor feld reeds honger hebben de Culturele Centrale. gekregen. Om daaraan tege- P|aats: het Volkshuis. Blektestraat 41 te Hofstade. moet te komen is er een Datum: Vrijdag 26 september 1980 te 20 uur. Gratis, barbecue. Tegen prijzen die zo veel DF Ledenfeest mogelijk democr tisch wer- Op zondag 21 september 1980. den gehouden zij er te ver- wandeltocht doorheen de gemeente barbecue in de meisjesschool aan democratische prijzen zwart) tegen zestig frank het Davorama komt met zijn spelprogramma waaraan paar, biefburger aan vijftig prachtige irijzen (reizen...) zijn verbonden.

De Voorpost | 1980 | | pagina 11