aspedaal moest \iet eens diep ingedrukt Waterdragers gevraagd Dynamo Moskou komt «Daknamstadion, een boerderij waar buitenlanders worden gekweekt) Larsen tevreden met zijn twee goals *1 ÏTIT ■■In Ai meubelen De Voorpost VRIJDAG 12 SEPTEMBER 1980 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052,21.4160 Paniek in de Beverendefensie: Gudjohnsen is daar, en Larsen ligt op vinkenslag. Lokeren-Beveren 2-0). (dm) 19 i.C. Lokeren - S.K. Beveren 2-0 W|foor de derde opeenvolgende maal in een tijdspanne van amper enkele weken ging Beveren ee boot in tegen de Lokerse buren. Lagen de cijfers wiij de twee vorige gelegenheden hoger, dan werd s $it keer toch wel de waardeverhouding het tajuidelijkst op het veld zelf geïllustreerd. Preben ;zeLarsen concretiseerde het plaatselijk overwicht met ttejwee doelpunten. Enkel in de aanvangsfazen (eerste rdim tweede helft) kon Beveren gelijke tred houden dmet de Daknammers. Daarna gingen zij telkens gri iielig af. ;mHet is duidelijk dat na de succesperiode de mot in nsle geel-blauwe kleren is gekropen en daar gaten heeft gemaakt die tot nog toe niet konden worden D jedicht door, gezien de omstandigheden, noodza- telijke spelerstransferts. .okeren diende zelfs niet tot het uiterste te gaan om dit zwakke Beveren met lege handen en een hoofd vol zorgen naar huis te sturen. )f het geïnspireerd was voorbeeldige manier be ioor de puike verrichting diend. De besnorde Ger man Standard Luik tegen maan trapte met overtui- rilLokeren weten we niet, ging een vluchtschot in naar feit is dat de de richting van Hoogen- Daknammers zondag boom. Bob bewees dan Dok rood-witte kleuren voldoende opgewarmd te iadden aangetrokken zijn en belette met een Ivoor het Wase derbyge- prachtrefleks een vroege 'a< leuren tegen hun geel- Beverse treffer, die ach- JSlauwe opponenten, teraf bekeken, een heel -^Blijkbaar bracht deze andere wending aan de kleurencombinatie hen wedstrijd had kunnen ook de nodige inspiratie, geven Het begin was evenwel En toen kwam Lokeren voor Beveren. In de Het betere combinatie derde minuut had Albert Spe| van de thuisploeg zijn vrijstaande landge- kon njet zonder resultaat noot Schönberger op 8SH ijven en bleef dat ook Daknam. zondagnamiddag De wase derby Lokeren-Beveren is eigenlijk nooit DE kraker geworden die supporters en ook wij ervan hadden verwacht. Redenen hiervoor zijn legio. Met nog een halfuur voor de boeg wees het elektronisch scorebord reeds 2-0 aan. Van dat moment af was het burendebat beke ken. Beveren werd door Larsen en co zo van de kook gebracht dat slechts enkele «getrouwen» de kop boven water hielden. Vooral in het steunvlak vielen harde noten te kraken. Zonder van een ware puinhoop te spre ken. Weihrauch draafde ook deze keer wel zijn kilometers maar van samenspel heeft de Ge rmaan vooralsnog geen beste gouda gegeten. Wie wil van Dieter een tweede Hofkens maken? Vergeet dat maar! Trouwens twee spelers met elkaar vergelijken is een onheuse ingreep waar in «clubleiders» zich appelen voor citroenen trachten te verkopen. Erger het stoot de oud garde, die aan de kar blijven sleuren, zo tegen de schenen dat deze Duitse kattepoot zoveel kansen mag blijven verkwanselen. Wie echter de daad bij het woord neemt riskeert de bank... Rond het uur werd Cluytens gewisseld voor Danny De Cubber. Een kwetsuur aan de dij klonk de uitleg acht eraf. In feite drumde Mommens, die voor ons part de nationale shirt niet kan ontglippen, Berre in de vergeethoek. Daarenboven verhinderde een sober maar effi ciënt spelende Snelders, Herr Heinz zijn beken de pirouettes te draaien. Adjunct Rik Pauwels voegde hier nog bij: «Schönberger blijft een talentrijke speler maar mist Wim Hofkens naast zich. Die werkte complementair ook nog een part voor de Duitser». Beveren verlapte voor een pak poen zijn moeilijk jochie en kocht vier spelers met naam dat alleszins in ruil. Voorlopig allemaal zonder veei resultaat even wel. Want Stevens, Hofkens en Vangenechten werden geenszins in de pullemand gespeeld, integendeel. Het steunvlak werd herleid tot puin en Erwin Albert blijft prediken in de woestijn. Akkoord Wilfried Van Moer draaide slechts een halfuur mee maar in de huid van een orkest meester kan en mag slechts één speler kruipen. Een veldslag win je met doodgewone piotten. Geef toe een ploeg zonder waterdragers is er geen. Alvast zal men die nodig hebben om zondagnamiddag op Freethiel de verslagenen uit Olympia partij te geven. Ook blauwzwart haast op revanche na een oplawaai getekend Simon Tahamata. Luk Van Bel niet. Toch was er reeds een kwartier gespeeld alvorens de eerste se rieuze doelkans zich voor hen voordeed. Een verre voorzet van Lato en Larsen trapte tot drie maal toe op een geblok keerde bal, alvorens Gudjohnsen via het been van Garot in hoekschop besloot. Even later vol trok Larsen dan toch het halve vonnis. Mommens, zich langzaam opwer kend tot de spelbepalen- de figuur op het midden veld en dit onder de ogen van een aandachtige Guy Thijs, trapte een verre hoekschop op het hoofd van een andere uitblin ker, Somers. Een kopbal uit het boekje achteruit en de speelse Deen kannoneerde door een bos van spelers voorbij een verbouwereerd kij kende Pfaff. (1-0) Snelders trapte nadien nog een reuzekans on beheerst naar de hemels blauwe lucht en het kalende hoofd van Lato kopte na een halfuur spel tegen de dwarsligger. Ondertussen was het van Beverse zijde reeds op gevallen dat men met een vleugellamme ploeg in het veld stond. Twee specifieke buitenspelers Weihrauch en Cluytens verprutsten hun en an dermans geduld in het middenveld. Jean Jans- sens, hard werkend maar niet meer flitsend zoals weleer en een en- thoesiast spelende Schoofs (toch nog iemand bij Beveren) kon den Albert niet in de juiste schietpositie bren gen. De lange Duitser zwoegend, trekkend en sleurend akteerde met een voorbeeldige inzet, maar zijn akties droegen niet ver genoeg bij ge brek aan steun vanuit de andere compartimenten Voor rust greep een overigens goed leidende scheidsrechter Ver- haeghe met geel in voor een fout van «zondaar» Ingels op de doorspur- tende Albert. De strijd tussen David en Goliath had zich nog eens her haald. Ook na rust zou nog tweemaal geel ge toond worden. Eerst voor Albert en later voor Weihrauch. Deze gele vermaningen mogen evenwel niet de indruk wekken dat er hard of vuil werd tegenaan ge gaan. Integendeel zelfs, het was lang geleden dat deze Wase derby nog zo een sportief verloop ken de. Van dan af was alle Beverse tegenstand ge broken en zij slaagden er zelfs niet meer in nog een eerreddend doelpunt aan te tekenen. Het was integendeel Lokeren dat nog de fraaiste kansen creëerde. Mommens trof de dwarsligger, Gud johnsen kwam telkens iets te kort ingelopen op de banaan voorzetten van Lubanski en de Pool zelf knalde nipt naast. Dé kans was evenwel voor Eddy Snelders in de slotminuten. Lubanski bereikte Lato en die gaf achteruit aan Snelders. Eddy mocht vrij aanleg gen en stak al zijn resterende kracht in een schot dat slechts enkele centimeters naast de verste paal zou buiten- zoeven In een onschuldig duel, waarbij zelfs niet voor fout werd geblazen, trap te Somers nog op de enkel van de jonge Weih rauch. Hij verliet onder steund het veld en werd zelfs niet meer vervan gen, zodat Beveren de wedstrijd afsloot met slechts tien spelers. Een wedstrijd die zij trou wens over de ganse duur nooit met een zich volle dig gevend elftal hadden gespeeld. Een in het oog springende illustratie hiervan was ongetwijfeld Bert Cluytens. Hij die anders zo welig tiert tegen de Daknammers, was nu nog slechts een zie vervolg pagina 18 Pfaff is bij de pinken. Lato krijgt geen kans. Lokeren-Beveren 2-0). (dm) Wie er volgende woensdag op Daknam wil bij zijn voor de eerste Europabekerwedstrijd van Lokeren tegen Dynamo Moscou dient de vol gende toegangsprijzen neer te tellen: Tribune I blokken A en B 600 fr. Tribune II biok E 600 fr. Tribune II blokken D-F-C en G 500 fr. Overdekte staanplaats 200 fr. Omheining 150 fr. Kinderen tot 14 jaar 100 fr. Voor de terugwedstrijd op 1 oktober hebben reeds een 400-tal Lokerse supporters geboekt bij de verschillende bureau's. De wedstrijd tegen Beringen die normaal had moeten doorgaan op 15 november zal ingevol ge de konkurrentie van de wedstrijd Winter- slag-Standard verschoven worden naar vrijdag 14 november om 20 uur. Deze week was de coach van de nationale Poolse ploeg op bezoek in Lokeren. Hij kwam er praten met Lubanski en Lato. Lubanski zou evenwel niet meer opgeroepen worden als Pools internationaal. Manager De Rijcker en Jozef Vacenovsky zijn zopas teruggekeerd van een prospektiereis naar de Russische hoofdstad. Zij volgden er de wedstrijd van Spartak tegen Dynamo M.o?GCiJ. Uitslag 0-0. Trainer Vacenovsky liet zich nogal lovend uit over de Lokerse mogelijkheden om de volgende ronde in de Uefa-beker te halen. Vooral het sterke kollektieve geheel was de Lokerse voet balspionnen opgevallen en één voetballer in het biezonder: de Olympiër Gazaaiev. Moscou zelf is een ploeg die niet zoveel scoort, maar toont zich tevens een meester in het opvangen van de aanvallen der tegenpartij. Gemakkelijk zal het alleszins niet worden. Een tweede maal Larsen Een tiental minuten na de hervatting gaf een klaarkijkende Lato door aan Larsen, deze ver scheen alleen voor Jean- Marie Pfaff en lobde over de nationale doelman. De Lokerse aanhang was reeds rechtgeveerd toen de bal op de deklat sloeg. De Deen kopte de terugspringende bal toch nog in het ledige doel (2-0). i» Deze uitdrukking stond zondag op één der span doeken van de Beverse spionkop te lezen. Op dat ogenblik wist men daar nog niet dat er deze week zelfs nog eentje meer werd aangetrokken door de Lokerse verant woordelijken. Nochtans brengt deze bijkomende transfer het aantal bui tenlanders, volgens de huidige bondsreglemen- ten, maar op een totaal van drie. Hoogenboom, Lubanski en Gudjohnsen worden door de Belgi sche voetbalbond als Belgen aanzien. Carl Do- bias komt nu het lijstje van Larsen en Lato als nummer drie aanvulleni Carl Dobias is een 32- jarige Tsjechisch interna tionaal die als polyvalent achterspeler kan worden opgesteld. Ook in het middenveld vindt hij zijn weg. Hij tekende een driejarig kontrakt bij Lo keren, na eerst voor Trnava en later voor Bo hemians Praag gespeeld te hebben. Dobias zou reeds speel gerechtigd zijn voor Lo keren gezien hij vóór 15 augustus tekende. Vanaf dat ogenblik moesten evenwel nog de gebrui kelijke formaliteiten met de Tsjechische autoritei ten in orde gebracht wor den. Om deze onderhan delingen niet nodeloos te storen werd de transfert zo lang in de keuken van het Lokerse huishouden bewaard. Nu dient nog enkel het uitreisvisum bekomen te worden en een volgens manager De Rijcker de tailkwestie met Prago Sport geregeld om het licht volledig op groen te hebben en de Tsjeclrnaar de Daknamstraat te laten afreizen. Hij wordt mogelijk nog deze week verwacht en zou dus eventueel reeds kunnen opgesteld wor den. Of de Lokerse trai ner deze plotse spelers wissel ook zal doorvoe ren blijft evenwel zeer de vraag. R. COREMANS Larsen heeft gescoord. Pfaff kon er echt niets aan verhelpen. (Lokeren-Beveren 2-0). (dm) Preben Larsen, een kleurrijk figuur zowel op als naast het veld, toonde zich zondag na afloop van de Wase derby een gelukkig man. «Het werd tijd dat ik in kompetitieverband kon sco ren. De vorige twee wedstrijden was mij dat niet gelukt en dat vreet bij mij mijn zelfvertrouwen aan. Na de moeilijke start tegen Gent en Stan dard zijn we nu toch weer de goede weg op, ook al was het vandaag niet zo moeilijk. Beveren draait niet meer zo goed en als je hoort wat ze op het veld allemaal naar elkaar roepen heb ik sterk de indruk dat de sfeer daar niet erg goed is. Voor volgende week tegen Berchem ben ik weer boordevol vertrouwen ook al hebben de Antwerpenaars nu het maximum aan punten, maar dat had Beveren ook totdat ze tegen ons moesten spelen...». Ook trainer Haesaert was na afloop best tevre den met de prestatie van zijn ploeg: «We heb ben een zeer goede eerste helft gespeeld. Daar na werd het door de warmte zowel voor ons als voor Beveren erg zwaar. Mits wat meeval had den we evenwel een hogere score gehaald.» Over het bankzitten van Dalving en de inbreng van Ingels wilde de Hobokense leraar het vol gende kwijt: «Tegen Standard heb ik Bob erin gehaald om een tegengewicht te hebben voor het kopspel van Edström. Er is toen echter gebleken en dat is ook heel normaal dat Dalving nog onvoldoende kompetitieritme heeft. Daar om heb ik vandaag verkozen om opnieuw met Ingels te spelen als flankverdediger en Rony Somers als bewaker voor Albert op de plaats van voorstopper te laten fungeren. Rony heeft dat trouwens uitstekend gedaan tegen de Duit ser. Een biezondere vermelding verdient hier ook wel Raymond Mommens. Het is werkelijk grote klasse wat deze jongen hier vandaag weer heeft laten zien.» R.C.

De Voorpost | 1980 | | pagina 17