Eddy Maes vervangt Willy Meersman... Nationale voetbalkompetitie MET ZWAAR GESCHUT Voetbaluitslagen tijdelijk urop Gaspedaal moest niet eens ingedrukt Zoutloos opgediend mmibelenH^HCODEP Clj meubelen CODEP SC Lokeren op afzondering 18- 12.9.1980- De Voorpost Toon Pfaff scoort voor Lede. Het begin is de baashij werkt de bal weg voor Lato, Larsen en Somers. Lokeren-Bev De vesting Daknam bestormen was voor Beveren een flop 1 Sporting Lokeren hieldïondag weer de vlag in top' SC Lokeren bereidt de match tegen Dynamo Moskou voor zoals het een échte profploeg past: dinsdag gaat de kern in afzondering, ledereen bekijkt tevens de film die van de wedstrijd Nantes-Dynamo werd gemaakt. Spelers en dirigenten van Dynamo Moskou arriveren op dinsdag 16 september in ons land. De Russen logeren in het Cresthotel te Antwer pen en houden dinsdagavond om 19 uur een tr aining op het terrein aan de Daknamstraat. R.C. /aak raoral 'ond k leeft o freemc sing, d lebber Sportk «n d< vaaror conseq nakeli niet bi zich sic Wat O' een er verand vervolg van pagina 17 schim van wat we vroe ger van hem zagen. Hij werd dan ook reeds na 60 minuten vervangen door De Cubber. Terwijl Lokeren opnieuw de goede kadans schijnt gevonden te hebben, moet er aan dit Beveren toch dringend en hard gewerkt worden en dat kan in volle seizoensak- tiviteit nog pijn doen. Scheidsrechter: de heer Verhaeghe Aantal toeschouwers: 14.000 Lato voelt zich niet op zijn gemak bij dit ontzetten van Garot (Lokeren-Beveren 2-0). (dm) S.K. Roeselare - Eendr. Zele 3-1 In het eerste kompetitietreffen werden de sombere vooruitzichten dubbel en dik bewaarheid zodat een zeer hete septembermaand in het vooruitzicht moet gesteld worden. Het is opvallend, dat de Overvloedige kritiek, die na de afloop in de Rodenbachstede los kwam, vooral bestemd was voor trainer Ceuleers, die op het taktische plan faalde. Mt de schrik op het lijf De ^else formatie werd in arena gestuurd met de ,bber op het lijf. We w dat er in verdedi- gi iroblemen zijn ont- st door de kwetsuur va ,e Decker iè Ger- he opgelopen, door he feit dat Mare De Br ander met een bic dklonter sukkelt in hes been en dat Coles on eschikbaar was we- gei s een ontstoken Achillespees. Allemaal wair, maar of dit nu voldoende is ten einde Mare Cooreman een to- taa verdedigende op dracht te geven? Verder moet Van Wambeke op de zijflank opereren om zijn ingeboren offensief karakter te smoren waar het bewezen is dat hij in het centraal gedeelte van de ploeg met heel wat meer sukses opereert. Ten slotte begrijpt nie mand waarom De Ferrer- re niet in de aanval wordt gebracht, alwaar Dirk tot zijn volle rendement komt. Met de groeten van Non kel Zonder het feit te ver doezelen, dat Roeselare in Peel en Mondy opval lende figuren in het middenveld had, bete kende Nonkel, die van trainer Massijn terug een sptfskans kreeg een - bestendig gevaar en zou door een zuivere hat trick in de eerste 45 minuten gescoord de Zeienaars voor een on overkomelijke achter stand plaatsen. Toch kon zeker een paar suk- sessen van de wit-zwar- ten worden voorkomen, want bij-de openingstref fer lieten drie verdedi gers de zaak aan een anderover, zodat Nonkel geen moeite had om Van Puyvelde, die opvallend De Decker zou vervan gen, te verslaan. Later verwaarloosde Van de Cauter het leder weg te werken en was oorzaak dat zijn portier ander maal voor een onover komelijke opgave kwam te staan. Beschermheilige Na de rust werd Mi- chiels, die van nature uit tegen de defensie aan leunt, vervangen door Migom en ingevolge de ze wijziging verhuisde Maes naar het midden veld. Er kwam in het spelvertoon een wijzi ging ten gunste van de rood-zwarten, maar de indruk kon niet wegge werkt worden dat de gastheren met komfor- tabele voorsprong zich niet verplicht achtten om de zwoele septemberzon te trotseren. Migom kon nog de zaken forceren tot een schijn bare eervolle uitslag en hiervoor was nog een goede prestatie van Van Puyvelde nodig. In laatste instantie werd Kesteleyn uit de ploeg genomen, daar waar hij heel wat beter presteerde dan Maes, die een be schermheilige bij de se- lektie heren zitten heeft. Wat meer is André be zondigde andermaal aan een zwaar vergrijp, dat hem gelukkig maar een gele kaart kostte. Laat ons hopen, dat met de komst van A.S. Oostende de verdediging met het mogelijk herop treden van De Brabander en de beschikbaarheid van Coles (die reeds bij de reserven oefende) in haar sterke vorm kan gegoten worden, zodat Goossens minder zenuwachtig dan tegen Roeselare zal presteren en Jacobs, die slecht debuteerde in deze kom petitie, terug een hin derpaal wordt om de inlichten van de kustbe woners te dwarsbomen. Het zal echter niet ge makkelijk gaan wat de formaties uit de koningin der badstede haalden verleden seizoen niet minder dan zeven punten uit de onderlinge kon frontaties. B. -Stf'A Deinze - V.W. Hamme 2-1 Anderzijds moesten we de diensten missen van Willy Meersman is voorlopig niet in staat de trainin- Omer Van Praet en dat gen te leiden, bij V.W. Hamme. De Hamse oefen- was een handikap van meester sukkelt al ruim een week met een aderont- formaat. steking aan het been. Dat vormt niet alleen een |-|et is voor V.W. Ham- hinder. Ook kreeg hij een medisch attest mee waarin me geen overwinnings- hem een rustperiode word» geadviseerd. ouverture geworden. Vijf jaar geleden werd Willy Meersman al eens door Qok vorig jaar werd de deze kwaal getroffen. openingswedstrijd verlo- De trainingen worden thans geleid door Eddy Maes. ren jn Dendermonde. Willy Meersman is evenwel aanwezig om de richtlij- Volgens trainer Meers- nen te verstrekken die noodzakelijk zijn. man had die wedstrijd De intrede in de vierde strijd spreken. Enkele een grote gelijkenis met klasse is voor de Wuitens spelers brachten overi- de recente partij. gens een uitstekende ver- Zondag komt blauwwit richting. Dat was het ge- uit voor eigen volk tegen val met Dirk Van Buyten het Westvlaamse Meule- in de eerste helft en Paul beke. Een gelegenheid Vermeir, Mare De Mal- om te zegevieren. Eigen- sche en Dirk Verbutsel. lijk een must... E.D.M. geen meevaller gewor den. Dit wil niet zeggen dat het ondanks de ne derlaag een minderwaar dige verrichting is gewor den. Wel werden de Blauwwitten op enkele tekortkomingen betrapt in die zin dat ze op een bepaald ogenblik hun meesterschap niet in doelpunten konden om zetten. Dat was o.m. het geval in de eerste helft toen Eddy De Malsche en Rudy Maes de gelegen heid kregen het doelvlak te doorboren maar niet slaagden in hun opzet. Anderzijds zijn de twee doelpunten die De Paepe moest incasseren voltref fers die eigenlijk niet tot stand hadden mogen ko J. Lede Vorst 5-2 en wanneer hij dan nog gekruid wordt met vijf doelpunten kan de vreug de moeilijk op. We willen evenwel met beide voe ten op de grond blijven en stellen dat de ganse ploeg heel goed ge speeld heeft. Onze voor- waartsen hebben zoals voorgeschreven steeds bewogen. Vanuit het middenveld werd het le der doorgaans in een tijd De spelers waren reeds geruime tijd van het speelveld verdwenen en men. Een eerste doelpunt nog stonden enkele sup- sproot voort uit een on- porters van de groen-wit- nodig toegestande hoek- ten entoesiast met hun schop. De tweede goal klubvaandel te zwaaien, was het gevolg van een Begrijpelijk als men weet misrekening van Ronny dat Jong Lede na een De Beule (jammer, want toch eerder minder op- deze voetballer speelde vallend presteren in de overigens een prima jongste weken, deze eer wedstrijd). Hij kopte de ste kompetitiewedstrijd bal in de verkeerde rich- had afgesloten met liefst doorgespeeld en zulks le ting in zoverre dat een vijf voltreffers. Een iets- verde ons een karre- tegenstander die voor de wat ongekende luxe in voeten kreeg en maar te het Leedse voetbalwe- besluiten had. 'Dit doel- reldje waarin Eric Del- punt kwam bovendien tot mulle zich nu ook als trai- stand op een belangrijk ner reeds flink heeft inge- moment. Net voordien werkt en er bovendien waren de Hammenaars is in geslaagd de spelers op gelijke hoogte geko- nog dichter bij elkaar te men nadat Rudy Maes in brengen, de grote rechthoek door Uiteraard was het dan de plaatselijke doelman ook een zeer gelukkige bij de benen werd gegre- Eric Delmulle welke we pen en de hieruit voort- onder de tribune van vloeiende strafschop groen-wit aantroffen, door Robbie Smet feil- Het is wel prettig voor loos was geplaatst. Vrij- een nieuwe trainer een wel onmiddellijk hierop openingswedstrijd voor volgde de uppercut. Op eigen volk te winnen dat ogenblik was de wed- strijd al in een ver gevor derd stadium. Niemand had nog de kracht te knokken en te gen het tij op te roeien. Het verdict was gevallen. Toch is trainer Meersman niet ontgoocheld; We leverden collectief een voortreffelijke eerste helft, waarop alleen maar die opmerkingen kan ge ven, dat de geboden kan sen onbenut werden ge laten. Stel dat we in die periode op voorsprong hadden kunnen komen dan zou de wedstrijd vrij wel zeker een andere wending hebben genomen. Na de hervatting verging het ons minder. Globaal genomen kan ik zeker van geen slechte wed- vracht aan doelkansen op. Uiteindelijk diende de bezoekende doelman zich vijfmaal om te keren en zulks pleit dan toch voor onze voorwaartsen, inhoudend het feit dat Jong Lede zeer goed heeft gevoetbald. Slechts toen Vorst via Keppens tot 3-2 wist terug te ko men ontstond er enigs zins onrust in de defen sie. Op deze counter na hoekschop hebben Dielt- jes en co gevat gerea geerd en achteraf was er geen reden meer om ze nuwachtig te gaan doen. Jong Lede heeft deze ze ge tenvolle verdiend. Achteraf is gebleken dat weinigen is opgevallen dat Toon Pfaff niet over al zijn mogelijkheden be schikte. We hebben het uiteraard stil gehouden dat deze middenvelder met een inspuiting het veld werd ingestuurd, dit met de bedoeling hem zo nodig halfweg wedstrijd te vervangen. Het door hem aangetekende doel punt deed hem blijkbaar alle zorgen vergeten, zo dat we pas een kwartier voor tijd tot de wissel dienden over te gaan. Op dit moment besloten we immers ook Kino in te halen voor Dieltjens. Ui teraard is het zo dat ik momenteel over een kern van vijftien spelers be schik. We hebben alles netjes uitgepraat en zo wordt een spelerswissel steeds zonder morren aanvaard. Het is immers reeds te vaak gebleken dat een wissel negatieve reakties tot gevolg heeft. Bij Jong Lede zal zufks niet het geval zijn. Dat de stemming in de kleedkamer van Jong Le de optimaal was moet ze ker niet worden beklem toond. Klubleider De Smedt vatte de wedstrijd als volgt samen: De ploeg heeft de verwach tingen ingelost een ze ge bij de openingswed strijd is vooral belangrijk voor de belangstelling wanneer het dan nog voor eigen publiek ge beurt en er veschillende doelpunten vallen zit het best. Eric Delmulle heeft de kern in vrij korte perio de naar elkaar toe doen groeien. Het zijn in deze 'korte periode vrienden geworden, die de spelop vattingen van de trainer begrijpen en waarderen. Dit alles kan alleen maar bijdragen tot het sukses dat wordt nagestreefd. En al maakt een zwaluw de lente niet Jong Le de heeft in zijn eerste wedstrijd van het nieuw seizoen alvast bewezen -a L bij de zaak te zijn. In het vooruitzicht-van d E. A< verplaatsing naar Willé halvt broek wordt er nog eenlmet extra de pees opgeleggenv wilde Erie" Delmulle no inzei kwijt. van Uiteraard heeft men t Waa Lede redenen genoeg oij bij rr de toekomst hoopvol té de E gemoet te zien. Op Tooi kans Pfaff na bleek immers i( Twe dereen in oppe; konditie, en verwacl mag worden dat Pfa voor de verplaatsing naé Willebroek eveneen over zijn beste krachte zal beschikken. C.' SC Lokeren - SK Beveren La Louvière - Eendracht Aalst SK Sint-Niklaas - Diest SK Roeselare - Eendracht Zele Jong Lede - La Forestoise Deinze - VW Hamme KAV Dendermonde - St. Denderleeuw Boelare - Lokerse SV Kemzeke - Zottegem Lovendegem- SK Lebbeke Temse- Ertvelde Vrasene - Excelsior St.-Gillis-Waas - Sint-Pauwels Robur- Muide Oudegem - Denderhoutem Eendracht Meldert - Standaard Wetteren Buggenhout - Moerbeke Viane SK Aalst - Etikhove Bambrugge - Boekei Oudenhove - Mere Herzele - Vlierzele Pollare - Nieuwerkerken Terjoden - Burst Waasmunster - Wieze Stekene - Eendracht St.-Gillis De Klinge - Baasrode Kallo - Wilskracht Moorsel Melsele - Berlare Haasdonk - Thor Meldert Bazel - Sinaai HO Kalken - Grembergen Schellebelle - Lochristi Laarne - Val. Overmere SK Overmere - Th. Destelbergen Edixvelde - Ol. Wetteren Smetlede - Serskamp Erondegem - Oordegem Erpe - Iddergem Rapide Lebbeke - Herdersem Baardegem - Boonwijk Doggen - Appels Schoonaarde - Gijzegem Schr, Moorsel - Opdorp Wichelen - Erembodegem Hofstade - Lutterzele Verrebroek - Straatje Stekene Kieldrecht-Eksaarde Moerbeke - Hoogeinde Rupelmonde - SK Lokeren Klein Laar Vrasene - Gerda Meerdonk - White Boys Heikant Zele - Sombeke E Aalst - Beveren Hamme - Lede Lokeren - Ninove SK Sint-Niklaas - Zele De ploegen: S.C. Loke ren: Ingels, Somers, De Schrijver, Verbruggen, Mommens, Snelders, Lato, Larsen, Gudjohn- sen, Lubanski, Hoogen- boom S.K. Beveren: Pfaff, Jas pers, Buyl, Baecke, Ga rot, Schönberger, Weig- rauch, Cluytens, Jans- sens, Schoofs, Albert. Vervangingen: 60' Cluy tens door De Cubber Doelpunten: 20' en 54' Larsen. Gele kaarten: Ingels, Albert en Weihrauch. Robert Coremans

De Voorpost | 1980 | | pagina 18