In beroep tegen sanctie. Slechte start DIEPVRIEZEN I IS BESPAREN IN BLESSURETIJD KI5K OP 2e PROVINCIALE Kijk op 3e Provinciale Doelman doet het Ontgoochelend Veel doelkansen Onverdiend DIEPVRIEZEN IS BESPAREN-AKTIE MET MEDEWERKING VAN IMEWO-EBES ZONE VLAANDEREN d.d - 12.9.1980 - De Voorpost NV AUTO EUF?<1 GENTSE? VWAUD1 t aHOOiST» Kalken - SK G rem bergen 3-0 SK Grembergen heeft in zijn openingswedstrijd een be langrijk verlies geleden. Te gen de kampioen van vorig jaar uit de vierde provinciale moest het drie doelpunten toestaan. Men kan wel aller lei verzachtende omstandig heden inroepen: Feit is dat een dergelijk rezultaat een slechte indruk wekt. Voetbal spelen in de ware zin was onmogelijk tegen een elftal dat welis waar vlugger op de bal was maar het alleszins niet van techniek moet hebben. Bo vendien kwamen de doel punten telkens op een cru ciaal moment tot stand Ori middellijk na de aftrap, nel voor rust en kort na de kampwisseling. Nadien zou doelman De Lathouwer ziet in de kijker spelen toen hij een strafschop stopte. Overi gens werd het middenvele zelden in de akties betrok ken. Dat kwam omdat men langs lokale zijde van in de defensielinie de bal zo ver het kon wegtrapte, om op die manier de spitsen te be reiken. Bovendien werd er nog een handig stukje trek en duw-werk geleverd. Bij dit alles kreeg Mare Mouton voor protest de gele kaarl van een overigens te laks leidende scheidsrechter. De Elektriciteitsgemeenschap (v.z.w.d.) wenst U hierover te informeren vraag inlichtingen bij de specialist m huishoudtoestellen waar U deze Eskimo vindt \5/ Robur - Muide 4-0 Clubleider Freddy De Maere van Robur Moerzeke is ge schokt door de uitspraak van het provinciaal comité dat Eric Raemdonck een schor sing heeft opgelegd van drie speeldagen. Raemdonck kreeg recent rood tijdens een vriendschappelijke wed strijd in Buggenhout. Voor noemde speler bezondigde zich wel aan natrappen. Dat de uitsluiting een sanctie zou inhouden had men ver wacht, maar de straf is vol gens de Moerzeekse clubdi rigent te zwaar Meer dan waarschijnlijk zal men in be roep gaan tegen deze uit spraak. Robur Moerzeke weet heel goed dat het ron der Eric Raemdonck sterk gehandicapt is. Deze negen tienjarige voetballer schreef in de vorige kompetitie zes tien doelpunten op zijn ac tief. Vorige zondag nam hij ook het eerste en het tweede doelpunt voor zijn rekening. Bovendien kan Robur Moer zeke vooralsnog niet reke nen op Albert Lelie en Leo Wuytack. Beiden liepen kwetsuren op in' de voorbe reiding. Eerstgenoemde zal men wellicht vlug kunnen recupereren, alhoewel dit waarschijnlijk komende zon dag nog niet zal zijn. Maar wanneer men door in be roep te gaan tegen de uit spraak betreffende Raem donck deze zaak wat kan aanslepen, hoopt men intus sen Lelie klaar te stomen om die plaats in te nemen. Over de eerste kompetitie wedstrijd is men in Ro- burkringen overigens tevre den. Vooral in de tweede helft lieten de lokalen zich duidelijk gelden. Dat was vooral nadat het tweede doelpunt was tot stand ge komen en de bezoekers tot de overtuiging kwamen dat het een verloren zaak ging worden. Was Eric Raem donck auteur van de eerste twee doelpunten die respec tievelijk rond de 44ste en 60ste minuut tot stand kwa men, dan zou zijn naamge noot Willy, met nog een kwartier voor de boeg de wedstrijd een definitieve wending geven. In de laatste minuten was het voor Wal ter Coen nog een klein kunstje om een verloren ploeg nog een extra upper cut toe te brengen. Robur Moerzeke heeft rnet vier doelpunten zijn aanhan gers aangenaam verrast. Zondag wacht wellicht een heel wat zwaardere op dracht in St. Pauwels, ploeg die ook de ouverture bij St. Gillis Waas won. Men beseft dat het geen makkelijke op dracht zal worden maar men voegt er onmiddellijk aan toe dat iedere wedstrijd moet gespeeld worden. EDM. Nee, Vrasene had aan nieuwkomer Excelsior geen dankbare kluif. Integendeel: de thuisploeg mocht een kaars branden voor keeper Van der Meiren die groen zwart het skoren belette tij dens de eerste twintig minu ten. Toen kwam De Mets op de proppen en meteen was het 0-1. Vrasene, fris voetballend, jong, getalenteerd, sloeg na rust terug. Maar de Klaaskes bleven lang overeind. Het V rasene - Excelsior 1-1 zag er zelfs naar uit dat Ex celsior de volle buit zou meegraaien, maar Van Puymbroeck bracht Herle ving negen minuten voor slot langszij Vrasene reist naar Adegem, een ploegje dat het van lo pen, spurten en hoeravoet- bal moet hebben. De kans zit er dik in dat de punten mee komen naar het Waas Voor al dan ais een taktische zet wordt uitgedokterd om de snelle counters van de Meet- ieslanrWc tP nontralijoron K.S.V. Temse - K.V. Ertvelde 0-1 Voor deze eerste kennisma- Van Goethem keilde nipt Temse speelde zonder maar king van de competitie wa- over. Dit alles speelde zich af enig gevaar te kunnen ren heel wat toeschouwers binnen de eerste 30 minu- scheppen. Tijdens deze 45 komen opdagen, maar wei- ten, niemand vermoedde minuten kwam slechts één nigen gingen tevreden huis- toen dat Temse aanvallend bal tussen de palen. Het be- waarts langs Temse zijde, reeds het beste van zich had trof een kopbal van Walter De bezoekers konden uit een laten zien. Het eerste gevaar Van Haver probleemloos op- minimum aantal doelkansen van Ertvelde, dat wel goed gevangen door de bezoe- de volle oogst halen. Was de maar voorzichtig akteerde kende portier. De match wedstrijd wat voetbalanimo kvyam in de 37" minuut. Aan- bloedde dood. Ertvelde had betreft weinig boeiend, dan leiding hiertoe was een vrije aan één kans voldoende om kon de confrontatie tussen trap juist buiten het bezoe- de competitie lachend in te Temse en Ertvelde zich wel kende doelgebied, de bal zetten, Temse miste de eer- onderscheiden op het ge- werd door Jozef Van Gasse ste afspraak met zijn suppor- bied van het aantal vervan- naar Geert Rooms gezon- ters. gingen. Vijf vervangingen is den. De rechtsachter van Voor K.S.V. Temse traden inderdaad geen wekelijkse K.S.V. trapte het leder tegen aan: Gilbert Verberckmoes, kost. Ja, inderdaad vijf, want een verdediger aan en uit de Geert Rooms, Paul Vange- naast het maximum aantal daaruit voortspruitende nechten, Walter Vermeulen, vervangingen per ploeg tegenactie nette Sinack het Patrick Van De Vel, Ignacio moesten we ook de vervan- enige doelpunt van de wed- Sciacca, Erik Van Goethem, rjing van de ref himself note- strijd. Gilbert Verberckmoes Jozef Van Gasse (75° minuut ren. In de 59° minuut ging moest zijn aangeslagen Hugo Meersman), Walter scheidsrechter Matthijssen team één minuut later terug Van Haver, Patrik Van Hoy- trekkebenend van het veld uit de penarie helpen door weghen (60° minuut Frank en kwam er een hele om- gepast zijn doel te verlaten Van Buynder) en Edwin schakeling in het leidend om het leder te ontzetten. Bynoe. trio. Maar spijtig genoeg Een minuut voor de koffie- Paul Vangenechten ver- kwvam het tot geen omme- pauze nam Walter Vermeu- klaarde na de wedstrijd dat keer in de wedstrijd die aan len Bougalem te grazen. De de match een heel andere voetbalspirit maar weinig te bedrijvige bezoekende mid- wending had aangenomen bieden had en dan vooral de denvelder had even voor- indien Temse tijdens de eer tweede helft, dien de K.S.V. stopper «op ste periode had kunnen sco- Na een verkenningsronde de tenen getrapt» Deze ren. Hij voegde eraan toe dat kon Temse de beste doel- reactie kostte Walter de gele er toch wat hiaten waren bij kansen afdwingen maar de kaart. Na de koffie waren de zijn poulains. Zo vond hij dat kópbal van Edwin Bynos, vervangingen en nog drie de blauwshirt in sommige werd door een verdediger gele kaarten, waarvan één gevallen een te afwachtende van de lijn weggewerkt en voor K.S.V.'er Paul Vange- houdino aannamen en zo i- een bal die vertrok bij Walter nechten, de hoofdbrok van nitiatfwen uit te voeten ga- Van Haver ketste via de lat wat te boeken viel. Ertvelde ven; Ook het te lang treuze- buiten. Ook een knal van Erik keek de kat uit de boom en len met de bal aan de voet S.K. Aalst - Etikhove 1-1 Wanneer S.K. Aalst, waar de neerde rustig verder, en op man geplukt werd. Aanvaller bedoelingen niet onderstoe- enkele counters uitgezon- Vanderstraeten ging samen len of banken gestoken wor- derd speelde men steeds op met de Aalsterse doelman den, om zo vlug mogelijk de de Etikhoofse helft. Doch omhoog, en duwde deze verloren plaats in eerste te- verder dan een 1-0 ruststand met bal en al in het doel. rug in te nemen, wil waar- kwamen de Aalstenaars niet. Het S.K. protest baatte niet. maken, mag deze eerste Na de koffie zag men een De Aalsterse leiders waren wedstrijd niet meer overge- gans ander Etikhove. In de het er nochtans mee eens, daan worden. Thuis punten eerste helft had het behou- dat de 1-1 uitslag juist mocht verliezen wordt dan heel ge- den gespeeld, doch nu genoemd worden. Beide elf- vaarlijk. Het was nochtans speelde het kordaat de aan- tallen hadden elk één helft goed begonnen voor S.K. val. Doch een goedwerken- voor hun rekening geno- Aan de 8' kon Hoebeeck een de S.K.-defensie verdedigde men. Bij Aalst werden Suys slecht ontzetten van de Etik- keurig uit. Het verwachte en Van den Eynde vervan- hove-defensie in één tijd Etikhove-doelpunt kwam er gen door respektievelijk overnemen en uit een zeer iri de blessure-tijd, toen in de Temmerman en Deman. scherpe hoek S.K. op voor- 92' een inzetten vanop A.V.H. sprong zetten. S.K. domi- rechts door de lokale doel- Mooi plukwerk van de Temsedoelman onder het waakzaam oog van Van Genechten (Temse-Ertvelde 0-1). (dw) speelde in de bezoekende kaart. Er moet beslist meer in één tijd gecombineerd worden. Het vallen van ope ningen in de Temsedefensie naar het einde toe, was vooral te wijten aan de wil om de gelijkmaker te scoren. Op de vraag hoe het kwam dat Patrik Van Hoyweghen zijn verschijning maakte in de spits, daar waar hij tij dens de oefenperiode of laatste man fungeerde ant woordde de trainer dat Pat rik zich kandidaat gesteld had om als libero aan te treden maar dat hij na enke le weken van gedachte ver anderde en een plaats in de voorhoede verkoos. Bij de doublures deed hij dit vrij behoorlijk zodat nu op hem beroep werd gedaan om de aanval van het eerste elftal te spijzen. Deze maatregel drong zich op omdat Van der Linden nog steeds gekwetst is en Fobé voor een zondag geschorst was (rode kaart) Aanvankelijk was Fobé toch aangeduid, voor deze wed strijd daar de leiding dacht dat men van een gunstmaat- regel van de bond kon ge nieten, dit bleek in laatste instantie niet zo, zodat wijzi gingen zich opdrongen in het vooropgestelde schema. Alois De Leenheer gaf ontslag Het verbaasde ons dat we tijdens de ontmoeting Tem se - Ertvelde een vertrouwd gezicht van K.S.V. Temse ge woonlijk achter de omhei ning te zien staan. Wij en ook anderen hebben het ei genlijk nooit juist geweten: was het nu Alois of Jef De Leenheer, misschien daar om ook was hij in voetbal middens bekend onder Jef Alois. Eindelijk zijn we er achter gekomen al moet dit nu gepaard gaan met het ontslag dat Alois De Leen heer aan K.S.V. Temse gege ven heeft. 18 jaren trouwe dienst, daarom ook sloeg dit nieuws ons met verbijste ring; over de reden wilde de betrokkene nog niets kwijt. Wel ontkende hij dat het iets te maken zou hebben met het verwijderen van zijn schoonzoon als titularisdoel man. Dat zou maar al te sim plistisch zijn. 18 jaren in de bres voor K.S.V. Temse, slechts twee man van de huidige bewindsploeg kan zeggen dat zij meer dienstja ren hebben: secretaris Ro ger Naudts en August De Bock. Buggenhout - E. Moer- beke 2-0 De thuisploeg heeft op de openingswedstrijd al bewezen niet uit de weg te gaan voor een doel- kansje meer of min. Tegen Moerbeke waren de kansen niet te tellen en voornamelijk tijdens een snel betwiste eerste helft stond er geen maat op het plaatselijk over wicht. Reeds na vijf minuten mocht de Moerbeekse doelman vissen toen Til- ley op de doelman trapte en de ingekomen Ver stappen de terugkaat sende bal in doel legde (1-0, 5'). Even later was het ei zo na 2-0 doch Crets trapte nipFnaast. Twee-nul werd het langs Crets die een flater van bezoeker De Smedt uit buitte om kalm te skore (2-0, 21'). Onmiddellijk na dit tweede doelpun zou Verstappen hart over trappen, moest Til ley uit de doppen kijkei na een poging van Deui broeck. Even voor rustel bibberde de bezoekend doelman op een kei vzi Van Mulders. Onmiddellijk na de her neming kreeg de thuis ploeg vier kansen op eei rijtje. Crets (alleen door) Verstappen (naast), Em manuel en ex-KAVD- Schelfout waren de op merkelijke figuren. Ront het uur zou Moerbeki het nog met twee verre schoten proberen doclj^ ook Van Mulders Crets konden niets mee aan het skoreverloop ver anderen. (gdp vriei uit* had' niet wijz ton. wat det Danijs is diep in de Denderhoutemse defensie doorgedrongen (Oudegem-Denderhoutem 1-2). (wvc) SK Oudegem - Dendei houtem 1-2 Voor de eerste wedstrijd van de nieuwbakken kompetitie kreeg SK Ou degem al titelkandidaat nummer 1 Verbroedering Denderhoutem op be zoek in eigen installa ties. Die bezoekende groothe den kregen daar wel ras een deksel op de neus want al na vijf minuten stond het licht op groen voor Hagem dat met een kopstoot van Dannijs op 1-0 kwam. Deze opkikker bracht Oudegem in een prachtige uitgangsposi tie die genoeg moed opleverde op de rest van die eerste helft licht te blijven domineren. Kan sen kwamen er echter niet meer in die periode ook al omdat beide ploe gen er een schaakspelle tje van maakten zodat veel risico's werden uit gesloten. De tweede helft startte Denderhoutem onmid dellijk in vierde versnel ling. Meer dan tien minu - ten moesten alle matro zen op het Oudegems schip aan dek om def storm te keren. En nel toen men kon verwach ten dat de storm waq. gekeerd zorgde Dei i Langhe met een schot voor 1-1, zij hé dan wel niet zonder he nodige geluk want voor aleer het ronde ding inn doel huppelde moest het Mis drie veldspelers en eenjte blunderende Marien pas-jBos seren die met de grilling11 botsende bal geen blijden wisten. jaar Gelijkopgaand bleef heizijn voor de rest van de partij;een al zou diezelfde De,j?st Langhe met een misluktejLo0 voorzet de overwinningUoc voor zijn ploeg ""veiligmot stellen. Echt waar: DenjSpr derhoutem toonde niets, we! en won slechts dankzijjj3^ een onvoorstelbare dosi»ofs meeval. Zijn dat de kan-L_ didaat-kampioenen? Bej Amaai. Een gelukje voor de bezoekende keeper dat deze kopbal boven de deklat suist. (SK Aalst-Etikhove (1-1). (per) Klemvast heeft de Sint-Pauwelsdoelman de bal gegrepen. (St.-Gillis-St.-Pauwels 0-1) (dw)

De Voorpost | 1980 | | pagina 22