qr Bkek»J Sabine D'Hollander evenaart 9 E r k Lebbeekse karate Rudy Van Damme naar Amerika x\ Uitstekend le Landelijke start met Ajax Lebbeke - H.B.C. Dendermonde Handbaltornooi van H.B.C. Buggenhout Bekerhouder Avanti Femina enige vertegenwoordiger in nationale TRAINEN DE VOORPOST r Zwemmen districtsrecord Dirk De Bruecker haalt toptijd DE VOORPOST Het weekeinde 13/14 sep tember wordt de start van het seizoen 1980-1981. Nochtans is het uitsluitend de 1e Landelijke die van start gaat. inderdaad, alle overige reeksen starten één week la ter. Deze reeks telt nog steeds 14 klubs en U mag beslist geloven dat zowel de strijd voor de titel als de strijd tegen de degradatie er bijzonder hard zal worden. Is de kampioen de enige ploeg die naar tweede nationale kan stijgen, voor de degra datie komen mogelijk de 5 laatst geklasseerde klubs in aanmerking! Het is inder daad zo dat 5 klubs- uit 1' Landelijke degraderen in dien uit 2' nationale 2 V.H.V. k'iubs zouden degraderen. Het minimum is toch nog steeds 3 klubs die zullen de graderen indien er geen V.H.V. klubs degraderen uit 2* nationale. U ziet zelf dat elk puntje goudwaarde zal hebben. Wij gaan ons beslist niet aan Avanti Lebbeke - Strasbourg: 23-26 voorspellingen wagen maar voor de vier streekklubs, H.B.C. Dendermonde, Rosis Aalst, Ajax Lebbeke en Spar ta Aalst, wordt het zeker geen gemakkelijk seizoen. Als eerste wedstrijd krijgen wij al onmiddellijk een derby voorgeschoteld. H.B.C. Den dermonde gaat op bezoek bij Ajax Lebbeke en willen de Dendermondenaars hun titelpretenties wettigen, dan moeten zij de Ajaxieden ver slagen. Ajax wordt eigenlijk bij deze start de grote onbe kende. Trainer Mare Jans- sens werd vervangen door M. Multael en Ajax heeft zich op praktisch geen enkel streektornooi laten «zien». Niettemin weten wij dat zij de kompetitie in alle ernst hebben voorbereid en zeker op geen inspanning hebben gekeken. Zaterdag weten wij in elk geval meer over de mogelijkheden van beide klubs. Sparta Aalst ontvangt Heusden in de Rozendreef en ook voor de Spartanen is deze eerste wedstrijd van groot belang. Als pas gepro moveerde klub doen zij ei genlijk een stap in het onbe kende en het zou bijzonder goed voor het moreel zijn indien zij er zouden in slagen de puntjes thuis te houden. Rosis Aalst dat Zandvliet gaat bekampen is te wispel turig om nu reeds met enige zekerheid te kunnen zeggen welk lot hun deze kompetitie beschoren is. In ieder geval tegen het niet zo sterke Zandvliet moet gewonnen worden willen zij niet on middellijk tussen de degra datiekandidaten worden ge rangschikt. De kalender: zat. 13/9 te 20.15 uur Ajax Lebbeke - H.B.C. Dender monde zat. 13/9 te 20.15 uur Sparta Aalst - Olympia Heusden zond. 14/9 te 16.15 uur Zand vliet - Rosis Aalst EVA De oefenwedstrijd van Avanti Lebbeke tegen de topklasser Strasbourg uit Frankrijk, is uitgegroeid tot een uitstekende voorberei ding op de nakende kompe titiestart. De wedstrijd werd zeer hardnekkig betwist, geen van beide ploegen wou iets toegeven zodat men de indruk kreeg reeds midden de strijd voor de punten te vertoeven. Avanti, zonder kapitein Moonen (wegens beroepsbezigheden), speel de met alle andere kernspe lers en wij mogen gerust besluiten dat de Lebbeekse topklub konditioneel op punt staat. Lebbeke speelde vlot mee en na een eerder wijfe lende eerste helft kwam Avanti voorgoed los tijdens het tweede wedstrijdgedeel te. Niettemin zal trainer De Smedt opgemerkt hebben dat Avanti vrij veel balverlies leed en dat tijdens periodes van numeriek overwicht ook niet alles klopte. Daarente gen lijkt de opdracht «storen in de eerste faze» vrij vlot te verlopen en mits deze spel- faze nog wat te automatise ren kan de Avanti verdedi ging hier wel voordeel uit halen. Avanti begon de wed strijd met het duo De Vlieger - Vermoezen op de bank. Onmiddellijk werd duidelijk dat Strasbourg er een zeer hoog tempo op nahield. Tij dens de beginfaze hield Avanti echter stand en onder impuls van een opvallend hard werkende M. De Bruyn, werden de eerste 10' afge sloten met een 5-5 score. Strasbourg beschikte echter over een bijzonder hard en juist werpende nr 6 in de tweede lijn en vier opeenvol gende treffers van deze spe ler zorgden voor een 6-9 sco re na het eerste kwartier. Avanti ging nu toch wel even aan het zwalpen en on danks De Vlieger, Vermoe zen en trainer De Smedt op het terrein stonden kon Leb beke moeilijk de Strasbourg aanvallen opvangen. Vooral in de laatste periode van de eerste helft leed Lebbeke op vallend veel balverlies, te- kend hiervoor was dat enke le minuten voor de rust (11- 15) Avanti tweemaal balver lies leed tijdens een situatie van numerieke meerder heid. Een 11-17 score was het resultaat van een tiental minuten Lebbeekse desor ganisatie. De tweede helft, met een opvallend goede Nincovic in het Avanti doel, verliep heel wat vlotter voor de thuisploeg. Ondanks het balverlies zich nog steeds, zij het minder, liet gevoelen, kon Lebbeke nu meer vat krijgen op het bijzonder in teressant wedstrijdverloop. H. Vermoesen kroop nu meer uit zijn schelp en na het derde kwartier was de thuisploeg tot 19-20 gena derd. Jammer dat op dit ogenblik Avanti opnieuw op balverlies werd betrapt waarvan het vinnige Stras bourg gebruik maakte om opnieuw voorsprong te men (19-22). Het laat! kwartier, steeds aan even hoog tempo betwii verliep nu gelijkopgaand via 22-23 werd het 23-24 e viertal minuten voor het elf de. De Fransen scoori toen een toevalstreffer aangezien Lebbeke toen eraard risico nam öm gelijk te stellen kon Stra bourg tijdens de laatste m nuut de 23-26 cijfers vasi leggen. Avanti: Mertens en Ninci vie, M. De Bruyn 8, K. Ve hofstadt 1, Cornelis 2, Vlieger 3, A. Maes 2, Maes, Vermoezen 5, Smedt 1, De Batselier 1, D Pauw. EV Zondag 14 september 1980 is H.B.C. Buggenhout aan de beurt om de klubs uit te no digen deel te nemen aan hun eerste tornooi. Buggen hout wordt het laatste tor nooi vóór de officiële kom petitiestart zodat men zich daar reeds enig idee zal kun nen vormen over de moge lijkheden van de Dender- mondse klubs. Vanaf 9.30 uur wordt het tor nooi gestart op de terreinen van de Gemeentelijke Jon gensschool en het «Colle ge». Zestien ploegen wer den onderverdeeld in 4 reeksen Reeks 1: Grihan, Hakelo, Groot-Bijgaarden, Buggen hout. Reeks 2: Avanti 3, Evere 2, Haachtse, Zichem. Reeks 3: Mechelen 2, Duffel 2, Brahand, Denderbelle Reeks 4: Avanti 4, Jochewoa Aalst, S.K. Grembergen, Mechelse. Voor H.B.C. Buggenhout dat tot nog toe een beetje in de schaduw bleef op de ver schillende voorbereidings- tornooien wordt het zondag een goede gelegenheid om te bewijzen dat zij klaar staan voor de kompetitie start. De ploeg van Vermae- sen en C° heeft op korte tijd zijn spelerspotentieel zien vermenigvuldigen. Met de komst van J. De Proft als trainer-speler en nog een paar andere ex-Avanti spe- De wo hebbe pioen! ken n: de Bel dit bi realist overw Inder ster Zwen heeft rière zij ii zwerr oude nieuv zwerr Hami del I ijl Iers komt er ervaring in ploeg. Buggenhout, dat t vens met een tweede ploe aantreedt in 3* landelijk ziet met veel vertrouwen d toekomst tegemoet. Als pa dere gepromoveerden zijn zij van overtuigd beslist r met een figurantenrolletj vrede te moeten nemen EVi was aanv, en da strijd zij be rei stape woor oude jongi Zoua een het ploegen terug bij elkaar et reed: het was een meer ervare H.B.C. dat in de eindfase mi 1 doelpuntje verschil het la ken naar zich toetrok. In ie der geval een prachtpresti tie van de Lebbeekse sch< lieren tegen een weliswaa vermoeid Dendermonde. Avanti: Vermeiren, De Sm< I, Van Gucht 4, Verheyden Van Langenhove 1, Van Orj sem 4, Van Mol, Pari|s, Vai Damme, De Pauw 4, Vergu Dendermonde: Quisquater Van Damme, Van De Velt 5, Segers 2, Timmerma Gyssels, Bouteille 2. De Bo 8, De Nil, Batselier 1, Va Cauwenberg EV Vrouwenhandbal Avanti (Scholieren) - H.B.C. Dendermonde: 17-18 Vrouwenhandbal: nationale erkenning tijdens het seizoen 1980-81. (eva) Voor het vrouwenhandbal staat er tijdens het seizoen 1980-1981 heel wat op het spel. Inderdaad, na vele ja ren zwalpen tussen wal en schip is er nu een echt ge structureerde kompetitie op touw gezet die ook nationaal enige betekenis krijgt. De na tionale reeks die werd opge richt bestaat uit de zes eerst gerangschikte klubs van de Vlaamse en de Franstalige liga. Jammer voor onze streekklubs kon het voorbije seizoen alleen Avanti Femi na zich rangschikken op een plaats die recht gaf op de nationale reeks. Zowel R.B. Dendermonde als E.V. Aalst zagen inderdaad de promo tie aan hun neus voorbij gaan. Deze beide klubs worden nu wellicht de te kloppen in 1* Landelijke en vooral R.B. Dendermonde bezit het spe lerspotentieel om de titel te viseren. Ook Aalst Sportief treedt in deze reeks aan en wij zijn toch wel benieuwd of deze «oude glorie» erin ge slaagd is de verjonging met succes door te voeren. In elk geval, zowel de strijd voor de titel als tegen de degradatie beloofd voor heel wat spanning te zorgen. De nummer één promoveert uiteraard naar de nationale reeks maar ook de wijze waarop de dalers worden aangeduid is veelbelovend. Er zal inderdaad voor elk puntje dienen gestreden want in het geval dat 2 V.H.V. ploegen degraderen uit de nationale reeks zullen 4 klubs degraderen naar 2' Landelijke! In de 2' Landelij ke treffen wij nieuwkomer Olympia '80 Aalst aan sa men met 2' ploegen van R.B. Dendermonde en Avanti Fe mina. Deze reeks, waarin heel wat nieuwkomers zijn 'ingedeeld, wordt een groot vraagteken wat de waarde verhoudingen betreft. De reeksen waarin onze streeklubs aantreden zien er uit als volgt: Nationale: 1. T.S.V. Eupen, 2. Uilenspiegel Borgerhout, 3. Sporting Handball Club Angleur, 4. Amicale Visé, 5. Elckerlyc Tongeren, 6. Avan ti Femina Lebbeke, 7. Espé- rance Dames Herstal, 8. Ra cing Olympic Club Flémal- lois, 9. Vopsa Antwerpen, 10. Sporta Evere Femina, 11. Initia Femina Hasselt, 12. Tilff. I* Landelijke: 1. Eendracht Vrij Aalst, 2. Duffel, 3. Aalst Sportief, 4. Arena Hechtel, 5. Ros Beiaard Dendermonde, 6. Haachtse, 7. Stelmar Merksem, 8. Juventus Mei veren Sint Truiden, 9. Spado Kraainem, 10. D.H.C. Neer- pelt, 11. Technica Turnhout, 12. Dames Kreasa Hout halen. 2' Landelijke: 1. Fortuna An- derlecht, 2. Brahand Bras- schaat, 3. Daza Zandvliet, 4. H.C. Leuven, 5. Olympia '80 Aalst, 6. Uilenspiegel Bor- Interessante oefenpartij, waarin de Avanti-scholieren de meesten eerstejaars een verdienstelijke uitslag behaalden tegen het A-team van H.B.C. waarbij enkel Keppens en Wuest ont braken. De eerste helft was volledig gelijkopgaand met om beur ten beide teams een doeltje voor. Zagen we een collec tief Avanti, bij H.B.C. zorg den Van De Velde en De Bock voor de treffers. Rust: 10-9. Na de pauze dreef De Pauw op tot 11-9 maar De Bock bracht H.B.C. bij. Van Onsem plaatste 15-12 op het score bord, doch enkele flaters in verdediging brachten de over wen zwer ke voor wore lend" aan over een gerhout 2, 7 R.B. Dender monde 2l 8. Avanti Femina Lebbeke 2, 9. Stelmar Merksem 2, 10. Vopsa Ant werpen 2, 11. Sporta Evei Femina 2. EV sdag is de 20-jarige Rudy Damme uit Lebbeke r Amerika vertrokken om urende twee maanden sparring-partner te gaan reden van wereldkam- en Bill Wallace die zijn ningskamp heeft in mphis U.S.A. Tijdens zijn -blijf aldaar hoopt Rudy <n Damme genoeg erva ring op te steken om in fe bruari 1981 in het Spaanse Madrid een greep naar de Europese titel te doen in «Full-kontakt karate». Samen met zijn vriend Pat- riek Teugels begon Rudy Van Damme in 1976 aan ka rate te doen. Aanvankelijk trainden ze samen en gingen «ok regelmatig wedstrijden bekijken. Na zowat een jaar tje op eigen hand te hebben getraind trok het tweetal naar-de Brusselse klub waar Claude Goedts de leiding heeft. De kennismaking met de kompetitie was bevredi gend en over de traditionele karate werd vlug gelonkt naar de discipline Semi-Kon- takt en full-kontakt die in Amerika sterke opgang ma ken. Ondertussen had Rudy Van Damme zich al een plaats tussen de Europese elite verzekerd door te Bazel vierde te worden op de Eu ropese kampioenschappen en met een 5de plaats in gelijkaardige kampioen schappen te Milaan, dit res- pektievelijk in 1978 en 1979. Voor deze prestaties werd hij geselekteerd voor de we reldkampioenschappen die in Florida werden gehouden Rudy Van Damme. c en waar zijn vriend Patrick op de tweede plaats eindig de in zijn gewichtsklasse en de discipline semi-kontakt. In de daaropvolgende Euro pa-cup pakte Rudy Van Damme, ondanks leger dienst en beperkte trainings mogelijkheden, zeer sterk uit en had dan ook een groot aandeel in het sukses van de Belgische ploeg. In de daar op volgende periode maakte Rudy Van Damme dan ken nis met de Amerikaanse grootmeester in de reeks full-kontakt, dit tijdens een stage in Zwitserland. Bill Wallace, beter gekend als «Bill Super Foot» en sinds 1974 wereldkampioen en ongeslagen, toonde veel be langstelling voor de jonge Belg, die hij dan ook vrij snel overtuigde over te schakelen van semi- naar full-kontakt. Om het hierin te kunnen waarmaken, trok Rudy Van Damme dan naar de Zeelse boksschool bij Jef Van Dries- sche waar hij trainde met Carmeliet. Volgens Rudy Van Damme is full-kontakt karate de moeilijkste karate- discipline, waarbij uithou ding, konditie en inkasse- ringsvermogen uiterst be langrijk zijn. Een nationaal titelgevecht gaat over 9 ron den van 2 minuten. Een Eu ropees kampioenschap over 12 en een kamp voor de wereldtitel over 15 ronden van twee minuten. In full- kontakt zijn het werpen, bok sen en beenstoten toegela ten. Momenteel is Rudy Van Damme aangesloten bij de Antwerpse full-kontakt-kara- teklub waar de Belgische kampioen Baladie Omar de leiding heeft. Vooruitzichten Rudy Van Damme is vol ver trouwen naar Amerika ge reisd. Om deze unieke stage te kunnen doormaken dien de hij wel twee maand va kantie zonder wedde te ne men. Hij kreeg evenwel een flinke steun van het Belgisch Olympisch Komitee dankzij de tussenkomst van de h. Octaaf Van den Broeck, ar rondissementeel voorzitter van het P.O.C.-Oost-Vlaan- deren die telkens bereid wordt gevonden jonge sportmannen in hun streven om aan de top te komen, op alle mogelijke manieren te steunen. Rudy Van Damme hoopt in Amerika een paar gevechten te kunnen leveren gezien thans schikkingen zijn getroffen om hem in de wereldranglijst bij de «full- kontakt-karates» te doen op nemen. Onmiddellijk na zijn verblijf bij wereldkampioen Bill Wallace staat een kamp op het programma in Vorst- Nationaal, wedstrijd die mo gelijks door de t.v. zal uitge zonden worden. Bij zijn ver trek stelde Rudy Van Dam me ook te verwachten zijn mogelijkheden met 40 pro cent te zien stijgen na de stage, en een plaats te beo gen tussen de 10 beste full- karate's. Na de kamp in Brussel zou hij in december zelf van start gaan met een reeks organizaties om de full-kontakt karate te promo veren. Vervolgens doet Ru dy een greep naar de Euro pese titel en mocht hij hierin slagen dan komt uiteraard ook de kamp voor de we reldtitel op zijn programma. De Lebbeekse karate-man weet wat hij wil en is boor devol vertrouwen naar de States vertrokken. Een eer ste stap trouwens ook in de richting van de Olympische Spelen 1984, spelen waar karate op het programma zou worden opgenomen. CV. Beveel aan bij uw vrienden, zij zullen er U dankbaar voor zijn Zondag 7 september was D.Z.O. te gast bij Royal Ghent Swimming Club om de beker van de Stad Gent te betwisten. Een twaalftal be tere clubs namen eraan deel, vooral op te merken: de Vil- voordse zwcmclub. de Brugse Zwemkring, de Waregemse Zwemclub. Dendermonde dat gehandicapt aan de stait kwam. doordat enkelen van haar koplof)ers de Doortocht te Genval verkozen boven deze indoorwedstrijd, klasseerde zich desondanks ZESDE in het algemeen klas sement, Bepaald een prestatie daar slechts een twaalftal zwemmers ,het puntenaantal moesten scoren. Zij slaagden erin 10 medailles te behalen waaronder: 4 GOUDEN. 3 ZILVEREN en 3 BRONZEN. SABINE PAUWELS verbe terde haar tijd op de 100 meter dolfijn met een halve seconde: 1.12.7 was goed voor zilver achter de vlinderslagspecialiste van de Wasc Zwemkring IN GE DE VIJLDER. Goud be haalde ze in de 100 meter vrije slag met 1.03.8 voor Kristien Boon van dezelfde club. KRIS ROTTIERS werd in de vlinderslag verslagen door Francois Bockstaele maar be haalde toch zilver met 1.20.8. In de vrije slag nam hij echter revanche door daar goud weg te kapen met 1.09.4. een ver betering van zijn persoonlijk record met I seconde! WIM BRUNEEL verbeterde zijn tijd op de 100 meter rug en werd met 1 19.5 eerste. In de schoolslag moest hij het met 1.29.4 afleggen tegen Paul Stocké en Luc Verschraegen (1.27.4). beiden schoolslagsjre- cialisten uit Gent. GINO VAN KERSCHAVER onderscheidde zich door een fraaie verrichting op de KM) meter vrije slag 1.23.5. waar mee hij zijn persoonlijk record anderhalve second scherper stelde. ANNICK PAUWELS klas seerde zich derde in de rugslag 1.26.2 en deed een seconde van haar beste ti|d in de KM) meter vrije slag. 1.11.5 werd een zilveren medaille achter de sterke Pascale Fraipont (1.08.9) van Vilvoorde. FRANK BRUNEEL en BRU NO VAN DAMME als aller jongste beginners deden het beslist niet slecht in de 100 meter schoolslag en de 100 meter vrije slag. Rond SABINE D'HOLLAN DER waren de verwachtingen hoog gespannen. Zij had im- nct buiten de medailles. CARL DE MIDDELEER. pas dit jaar met competitie begonnen, bewees vooral voor de vrije slag vooruitgang tc maken. Ook zijn zus ANNICK maakte een fraai wedstrijdde buut. JEF WAUMANS die na maanden weer eens deelnam aan de competitie bewees met een vijfde plaats voor vrije slag 1.01.4) en met een zesde voor schoolslag 11.21dat hij i heel gemakkelijk met de top zou kunnen aanpikken. Zondag verdedigen VIJF f D.Z.O.-zwemmers hun club in de SCHAAL DAUVEN tc Luik. waaraan de ZES beste t tijden van Bcleic mogen deel nemen: SABINE 'D HOL LANDER. TOM DE SMET. ANNICK PAUWELS. KRIS OJC ROTTIERS en WIM BRUNEEL. M L D L. IV Gini loon mers vorige zondag in de schoolslag een tijd gezwom men die 2 tiende van een se conde boven het districtsre cord van MARIANNE PER- MENTIER van Aalst lag Reeds van in de eerste 25 me ter bleek dat ze het helemaal alleen moest doen. want geen enkele tegenstaander kon haar bijhouden: Aangemoedigd door de D.Z.O. schare tikte ze aan na 1.36.3: EEN EVENA RING VAN HET DIS TRICTSRECORD. Proficiat Sabine! In de vrije slag (1.26.2) behaalde ze een bron zen medaille. JAN SERRARIS ijkte in de KM) meter schoolslag aan na 1.34.4 en in de vrije slag na 1.17.6. Hij viel met deze tijden ZNA is andermaal in het nieuws met een grote pres tatie. Nadat vorig weekend Murielle Parmentier met de eer ging lopen, heeft nu haar mannelijke kollega. Dirk De Bruecker van zich doen spre ken. De Grote Prijs van de Stad Mechelen, is een inter nationale zwemmeeting, met van Engelse zijde Satt- ford, Rattford en Notting ham, en van Duitse zijde Stöckel, en Achner Swimfer- ein; van Nederlandse zijde waren drie Amsterdamse ploegen ingeschreven, iedere ingeschreven klub mag met één deelnemer per kategorie aan de start ko men, en voor die katego- rieën staat slechts één num mer op het programma: de 100 m. crawl. Dirk De Brue cker werd de grote overwin naar voor ZNA Niet alleen haalde hij met zijn 55.7 een aanzienlijke verbetering van zijn persoonlijk rekord en haalde hij een speertijd, maar ook versloeg hij zijn grote rival Philip Hens op die afstand. Deze rijzige 15-jari- ge verbetert regelmatig zijn persoonlijk rekord. Vorige week lukte hij 56.3. Een tijd waar hij nu weer 0.7 afdeed. Ook andere ZNA-zwemmerS haalden persoonlijke suk- sessen. Johan Dhaese haal de bij de eendjes 1.32.1 en verbeterde hiermee zijn per soonlijke tijd met 1.5 sek. Olivier Cooreman deed in de aflossing 1.27 over de TOO m. crawl, een verbetering van 4 volle sek. Yves Mergan leverde andermaal het be wijs van zijn gestadige voor uitgang. Hij eindigde vijfde in 1.04.7. Bij de meisjes ver beterde Murielle Permentier nog maar eens haar beste tijd met 1.4 sek. en zwom de 100 m. crawl in 1.11.8 tijdens de aflossingswedstrijd. Christine Paelinck, Carla Rooms, Carina Locufier en Ann Bombaert leden ogen schijnlijk nog onder de in spanningen van hun stage in Nieuwpoort. AVH Cut In g de schi and aan ook ben ren. mei Naa Zen

De Voorpost | 1980 | | pagina 24