Sabine Pauwels: topzwemster in gemeente zonder overdekt zwembad Te Aalst: afscheid van Willy Haeck Regen spelbreker op Wase doortocht Herman Verbauwen kiest twee Dendermondse atleten uit voor zwemschool Met Zenith groeit het Dendermondse rugby uit zijn kinderschoenen Ook Murielle Permentier onder de geselekteerden Rijke medailleoogsl voor de D.Z.O.-jeugd 1 De Voorpost - 12.9.1980 - 25 Ninci Vei 2, D 2, I 5, D 1, D EV De wonderen zijn de wereld niet uit. Een dergelijk wonder hebben we meegemaakt tijdens de Belgische Jeugdkam pioenschappen te Mol. Daar hebben we kunnen kennisma ken met Sabine Pauwels, het meisje dat overtuigend naar de Belgische top toezwemt. Een nadere kennismaking met dit bijzonder opgewekt 14-jarig meisje heeft ons doen realiseren welke moeilijkheden zij en haar ouders reeds overwonnen hebben om het zover te brengen. Inderdaad de sterzwem- reeds overheen gegaan ster van Dendermondse en nog steeds paait het Zwemclub Olympos gemeentebestuur een heeft reeds een hele car- deel van de bevolking rière achter de rug. Toen met beloften (hoe vaak zij in 1974 begon te werden er reeds plannen zwemmen sloten haar gemaakt en aanbestedin- ouders haar aan bij de gen uitgegeven?), terwijl nieuwopgerichte een ander deel wordt af zwemclub Jastremski te geschrikt met fabuleuze Hamme. Reeds onmid- aanbestedingsbedragen, dellijk bleek haar bijzon- Haar ouders keken echter dere aanleg en weldra de kat niet uit de boom was zij de favoriete in en maakten samen met aanvankelijk plaatselijke nog enkele andere Ham en daarna regionale wed- se ouders in samenwer- strijden. Nauwelijks had king met het toenmalige zij een bepaald niveau clubbestuur van Ja- bereikt of de problemen stremski Hamme een af- stapelden zich op. Zij spraak met Zwemclub woont namelijk met haar Olympos Dendermonde ouders en haar twee jaar om gedurende de winter- jongere zus Annick in de periode hun kind te laten Zouavestraat te Hamme, trainen in het Dender- een gemeente waarvan mondse overdekte het Gemeentebestuur zwembad. Daar werd ze reeds jaren discussieert sis beloftevol zwemster- over het wel of niet bou- tje met open armen ont wen van een overdekt vangen. Er werd een af- zwembad. Telkens, bij el- lossingssysteem georga- ke verkiezingscampagne niseerd en om beurten voor de gemeenteraad, begeleidden de ouders worden door de verschil- de kinderen naar de trai- lende politieke partijen ningen van Olympos. Dat aan de bevolking, een deze toestand tot conflic- overdekt zwembad en ten leidde, was onvermij- een sporthal beloofd, dellijk. Jastremski was 'er ^aar zowat 10 jaar zijn er wegens gebrek aan over- ;rma dekt zwembad niet meer in staat competitiezwem mers te begeleiden, zo dat de toenmalige crème van de Hamse zwem- jeugd overging naar Olympos Dendermonde: Sabine en Annick Pau wels, Dirk Goossens, Ghislain en Marianne Van Goethem, Martine Cool, Myriam Samijn, Wim Bruneel, Erik, Chris tine en Marianne Van Goethem, Nadine en Di- na Van Damme. Sabine groeide bij Olym pos Dendermonde uit, dank zij dagelijkse trai ningen, tot een zwemster die door de Belgische zwemleiding beschouwd wordt als de opvolgster van Carine Verbauwen. Bijzonder veel dankt zij aan de bijzonder bekwa me leider en een groot mens: Roland Waumans, die als leraar Lichamelij ke Opvoeding de uitzon derlijke gave bezit zijn zwemmers en zwemsters een harde training op te leggen zonder dat ze er de glimlach bij verliezen. Hij werd hierin bijgestaan door Chris De Rop; ge wezen DZO-zwemmer, nu kassier in het zwem bad, die ook reeds ettelij ke uren aan de rand van het zwembad heeft gestaan. Op enkele jaren tijd zwom ze alle clubrecords van zowel de D.Z.O.-ben jamins als miniemen aan diggelen. Ze verbeterde het districtrecord over de 400 meter wisselslag, de 100 meter schoolslag en de 100 meter rug. Jonge Haaien zwom ze in prak tisch elke zwemstijl en over elke afstand. In 1979 werd ze Kampioen van België op de 100 meter rug, de 100 meter schoolslag en de 200 me ter wisselslag om dit jaar volledig door te breken met een derde plaats op de Belgische Seniores- kampioenschappen ach ter Carine Verbauwen en Yolande Van der Strae- ten. Op de onlangs te Mol gezwommen jeugdkam pioenschappen werd ze Kampioenen van België op de 100 meter rug en de 200 meter wissel en behaalde de tweede plaats op de schoolslag en de vrije slag. Zij heeft in al die jaren reeds zoveel medailles bijeen gezwommen, dat ze er nog nauwelijks blijf mee weet (ze bevinden zich momenteel in een zeeppoedertrommel) en toch heeft dit bijzonder begaafd meisje deze re sultaten bijeengezwom- men met slechts één trai ning per dag, daar waar haar tegenstrevers min dere resultaten bereiken met twee trainingen per dag. Sinds ze aangeduid werd als kanshebber voor de Olympische Spe len te Los Angeles in 1984 zal Herman Verbau wen de taak van Roland Waumans overnemen. Bij het begin van het nieuwe schooljaar wordt ze opgenomen in het nieuwe project van BLO SO: de Zwemschool te Eeklo. Deze formule zal haar toelaten verder te studeren aan het Konink lijk Atheneum te Eeklo en dagelijks de trainingen van de zwemschool te volgen. M DZO te Dendermonde gooit hoge ogen in het zwemmen: de jeugd haalt overal prachtige I.L.D.L. rezultaten en verzamelt medailles aan de lopende band. (c) Op 1 september is de Blo- so zwemschool defini tief van start gegaan. De resultaten van deze pri meur nog nooit is er voor een enkele sport een dergelijk initiatief ge nomen zullen van groot belang zijn voor de verdere ontwikkeling van de competitiesport in Vlaanderen. Enkele jaren geleden reeds startte de Waalse tegenhanger van Bloso met een gelijkaardig ini tiatief bij Mosa Luik. De resultaten hiervan zijn overweldigend, dat heb ben de Belgische Jeugd kampioenschappen te Mol bewezen, waar Mosa Luik werkelijk als groot overwinnaar uit het strijdperk trad. Vijftien zwemmers zijn voor het Vlaamse project geschikt geacht: elf meisjes en vier jon gens. Bij deze geselek teerden twee D.Z.O.- zwemmers: Sabine Pau wels en Wim Bruneel. Voor Neptunus Aalst Murrielle Permentier. Wij hopen dat deze jon geren er zullen in slagen de verwachtingen die in hen gesteld worden te vervullen. M.L.D.L. Zaterdag nam de sportleider 2wommen zowel Kris Rot. a"? wT u "I" Wim Bruneel goud. Aalst. Willy Haeck, officieel di d ,00 afscheid van de zwemsport, nadat hij gedurende 20 jaar de animator was van deze club. De Dendermondse Zwemclub Olympos was Voor Kris was dit in de 100 meter schoolslag met 1.29.9; voor Wim in de 100 meter vrije slag met 1.08.7. Kris behaalde ook nog brons in de 100 meter vrije slag van de partij om deze grote achter pas(;a| promotor van de Belgische De Neve die hij in de &ÏE2* stthoojslag versloeg. Gino Van Kerschaever als eerste- jaarsbenjamien werd vierde in de schoolslag en tiende in de vrije slag. Annick Pau wels verdedigde de D.Z.O.- kleuren op de 100 meter de te brengen. Onder leiding van hun trai ner Roland Waumans klas seerde zich praktisch alle D.Z.O.-ers binnen de medail les, bovendien werd aan Sa- bine Pauwels een cassette- waar 2e vijfde recorder overhandigd om- we'rd en« |n d<_ v|inderslag dat zij bij de meisjes over waar 2e a(s tweede aantikte alle leeftijdskategorieën de beste prestatie geleverd had: haar mannelijke tegen hanger was de Neptunus- zwemmer Dirk De Bruecker. In ieder geval was het een wedstrijd die gekenmerkt werd door opvallende pres taties. Speciaal te vermelden j-jari- 3 z'l" orige n tijd deed. imers suk- haal- .1 en per- sek. in de TOO ering srgan t be- voor vijfde s ver- sntier beste im de jdens strijd. Carla ;r en agen- Gino Van Kerschaevers volgehouden traming werd be loond met een bronzen medaille op de 100 m. rug in de trofee Verbauwen te Eeklo. Cup tornooi op zondag 14 september met 1.29.9, achter Pascale Fraipont uit Vilvoorde. De Miniemen jongens Michel Beeckman en Cris Sarens zwommen de 100 meter dolfijn in 1.14.3 en 1.14.4, wat goed was voor zilver en brons, zeker de 100 "meteV Gillis Fraipont ging hier met schoolslag van de plaatselij- hat 8°ud aan de. .haaL da ke Marianne Permentier, die met 1.24.8 het districtsre cord van Vicky Ranschaert van Meetjeslands Zwemve reniging verbeterde. De D.Z.O.-jeugd presteerde als volgt: Frank Bruneel, 1972, die het opnam tegen 3 jaar oudere tegenstrevers verbeterde over de 100 meter vrije slag zijn tijd met zomaar 10 sec. Met 1.33.4 behaalt hij de eer ste onderscheiding die een jong zwemmer kan behalen: de bronzen Olympos. Sabine D'Hollander toonde zich in de 100 meter schools lag eendjes ongenaakbaar. Door gebrek aan tegenstand was haar tijd 1.39.3 aan de magere kant. Bij de benjamins jongens vrije slag werd Michel nog maals tweede met 1.03.2 en Kris vierde met 1.05.8 - ook hier was Fraipont hen te snel af. Een opvallende tijdsver- betering noteerde de eerste- jaarsminiem Eddy Beeckman 1.10.8 goed voor een achtste plaats. Sabine Pauwels kwam uit in de 800 meter vrije slag da mes en verbeterde haar tijd met bijna 9 sec. Met 9.38.3 had ze zomaar 25 sec. voor sprong op de plaatselijke Ann Bombaert. Ook op de 100 meter vrije slag zou ze nogmaals goud zwemmen zonder tegenstand. Daniel Beeckman kwam uit bij de heren. Op de 100 meter rug werd hij zevende met 1.17.3: het goud kreeg de vier jaar oudere Jurgen Goossens uit Aalst met 1.07.3. Op de vrije slag werd hij twaalfde met 1.05.1; de eerste plaats werd hier bekleed door de plaat selijke Dirk De Breucker met 0.56.3. In gans het land, ook zeker in de Denderstreek, staat De kompetitie begint pas op de rugbysport nog in haar kinderschoenen. In de 5 oktober maar dan wil trai- schaduw van het wielrennen, voetbal, volley en ner Van d®r Veken met zijn .ndera sporten krijg, zij ook van de media weinig ■andacht. Nochtans is rugby een aangename sport, |a» 'dan he, voetba|Seizoen. ook voor de toeschouwer. En in Dendermonde heb- Er spe|ef) 00^ mjnder ploe- se bloemencorso in Dender- ben we de gelegenheid de rugbysport te bewonde- gen jn e||<e reeks. Een wed- monde Sint-Gillis, op zon- ren. Zenith Rugby Club zorgt daar voor. Hier brengt strijd verliezen komt in onzè dag 7 september, wordt er men rugby van enig niveau. kompetitie natuurlijk ook een grote publiciteitscam- zwaarder aan. Daarom is het Naar tweede nationale? plaats was voor iedereen, nodig voor de kompetitie- Zenith begint weldra aan het ook voor mij, een verras- start al goed op elkaar inge- tweede seizoen in derde na- sing. Maar meteen bleek ook speeld te zijn. Hiervoor slo- tionale. Vorig jaar werd de dat Zenith dit seizoen de ten we een ganse reeks van toen kersverse derdeklasser overgang naar tweede moet oefenwedstrijden af. Vaak meteen een van de revela- kunnen lukken. We zullen in tegen hoger gekwoteerde ties. Alleen British Brussels, derde nationale D wel de ploegen», sterk genoeg voor eerste, geviseerde ploeg worden. In kon de Denderjongens voor- de ploeg staat iedereen klaar Zenith rugby Cup Trofee Verbauwen te Eeklo Zondag deden de D.Z.O.-ers mee aan hei zwemfeest Tro fee Verbauwen, geldendals schiftingswedstrijd voor Oost- en West-Vlaanderen voor de «Schaal Dauven», een wedstrijd waaraan alle beste tijden uit de leeftijds kategorieën tussen 1971 en 1967 deelnamen. Alle Den dermondse zwemmers en zwemsters zwommen hier in medailles. Sabine D'Hollander meis jes 1970 zwom de 100 m schoolslag in 1.36.5: goud en een nieuw clubrecord op slechts enkele tienden van een districtsrecord. Zij moet dit waarmaken bij de eerst volgende wedstrijd in eigen bad. Tom De Smet jongens 1969 kaapte ook goud weg met 1.31.6 tien sec. sneller dan zijn naaste tegenstrever. Annick Pauwels meisjes 1968 bekleedde de twee de plaats achter Greta Crul van Meetjeslande Zwemve reniging en lid van de natio nale c-ploeg. Voor Annick betekende een tijd van 1.21.6 de tweede achtereen volgende tijdverbetering op twee wedstrijden. Kris Rottiers jongens 1968 kwam als enige deelne mer aan de start van de 100 meter dolfijn. Zijn tijd 1.19.8 was ook voor hem een per soonlijk record. Gino Van Kerschaver jon gens 1969 zwom in de 100 meter rug een fraaie 1.38 wat hem een bronzen me daille bezorgde. Tot slot stonden Wim Bru neel en Jan Serraris aan de start van de 100 m vrije slag 1968. Wim zwom 1.08.1 zonder enige tegenstand en behaalde aldus goud. Jarr Serraris komt maar niet dichter bij zijn persoonlijk re cord (1.14.8) maar behaalde toch brons. Over veertien dagen nemen deze zwemmers en zwem sters die zich wellicht allen geklasseerd hebben, het op tegen de besten uit de ande re districten. Ook dan reken zij op een overtuigende me daillewinst. M.L.D.L. Chris Rottiersbiezonder gelukkig met een gouden me daille op de schoolslag en vlinderslag. Zondag organiseerde Wase Zwemkring zijn jaarlijkse doortocht in het rekrea- tieoord «De Ster». De weer- maker liet echter verstek gaan, waardoor meer dan de helft van de wedstrijden in een nat klimaat werden be twist. Bijwijlen viel er zelfs stortregen, zodat de organi satie een tijdje diende stilge legd te worden. Op sportief vlak werd deze doortocht wel een meevaller, met een vrij groot aantal deelnemers, en heel wat koersen met spanning. WZK telde zelf heel wat ingeschreven le den, met o.m. een sterke wa- terpoloafvaardiging. Reeds in de eerste koers viel de beslissing slechts op de eindstreep. André Joos, de nieuwe trainer-coach van dë Wase waterpoloploeg ver keek zich op de aankomst- lijn, en werd met het mi- niemste verschil naar de tweede plaats verwezen op 1000 m vrije slag veteranen. In de schoolslagwedstrijd was Willy Van Mele de beste Waaslander met een vijfde plaats. Roger Mestdagh werd hier zestiende, Firmin De Beule twintigste, en Raf De Witte, Henri Van Damme en Jan Braeckman eindig den als nummer 35, 36 en 37. Bij de dames zorgde De- nise Verbraeken voor het eerste Wase eremetaal: zij werd derde. Cecile De Bock volgde als zesde, Ann De Pauw was negende en Leon- tine Blanckaert elfde. Mar guerite De Block had moei lijkheden en verliet de wed strijd. Luk Van Landeghem sloot zijn eerste doortocht in jaren af met een zege. Bij de 25-35 jarigen liet hij mede vluchter Jan D'Hooghe na 1000 m vrije slag geen kans in de spurt. Filip Schelfaut werd derde, en Rudy Van Mieghem eindigde op de achtste plaats. Ook de vol gende wedstrijd leverde Waas eremetaal op, met Jeannine Dullaert op de der de plaats na 1000 m vrije slag. Naamgenoot Peter deed haar deze prestatie na bij de miniemen. Jan De Maesschalck werd hier vijf de. Voor de vrije slag bij de benjamins kwam slechts 1 Waaslander aan de start: Geert Cools werd zesde. In de schoolslagwedstrijd voor miniemen eindigde Patrick Van Mele een rang dichter, terwijl Rudy Van Puym- broeck bij de benjamins vier de werd. Bij de meisjes was Katrijn Beek snelste in deze koers. Een talrijke Wase afvaardi ging was er voor de vrije slag bij de miniemen: Sabi ne Smet werd vijfde, Micheline Baeyens negende, Nadine Daelman twaalfde, en Nathalie De Vijlder was de tweede bij de benjamins. pagne gevoerd. De be stuursleden zijn ervan over tuigd dat het bloemencorso een enige gelegenheid is om de klub voor te stellen. Maar het meeste werk gaat bij Ze nith op dit ogenblik vooral naar de voorbereiding van het grote tornooi van de klub. blijven. Zenith eindigde op om zijn beste rugbybeentje De Zenithers zullen dus wel Dat eerste groot rugbytor- de mooiste ereplaats Dit uit te steken». in optimale omstandighe- «««rHt n». laar wil men nog beter doen. den aan de nieuwe kompeti- Trainer Frans Van der Ve- Voorbereiding tie kunnen beginnen. Het be ken: «Vorig jaar misten we Inderdaad, er wordt bij Ze- stuur, dat dit jaar grondig nog de ervaring die Brussels nith hard gewerkt. Reeds en- werd vernieuwd, doet zijn wel bezat. Zenith speelt met kele weken wordt er twee- uiterste best om de ploeg heel wat jonge spelers en maal in de week getraind, ook bij de niet-rugby liefheb die ionaens moesten noq Op het veld in de Van Lan- ber bekend te maken. Ter 1 M Clnt-Clillie __lK„« 11 irliï 1,- nooi in de streek wordt ge houden op zondag 14 sep tember en kreeg de naam van Zenith Rugby Cup. Naast Zenith zelf werden ook Antwerpen RC, Bree RC, Ottignies RC en vanuit Ne derland Middelburg uitge- heel wat leren. De tweede genhovestraat te Sint-Gillis, gelegenheid van het jaarlijk- nodigd. Vanaf tien uur kan de sportliefhebber dus die zondag terecht in de Van Langenhovestraat. Er wordt vast rugby van topniveau geleverd. Voor de kompetitiestart kan men trouwens nog voor een andere kennismaking met Zenith naar Sint-Gillis. Op zaterdag 27 september om 15 uur spelen de Zenithboys voor de aktie Boemerang een wedstrijd tegen The Habbits, een ploeg uit de zelfde reeks als Zenith. Duimen De rugbysport in Dender monde lijkt dus op nieuwe, krachtige vleugels te vlie gen. Niets wordt onverlet gelaten om Zenith naar tweede nationale te bren gen. Meteen zou de rugby sport in de Denderstreek uit ring gezet. Laat ons voor Ze- haar kinderschoenen groei- nith duimen en hopen dat en en waarschijnlijk automa- hun goede voorhemens en tisch meer in de belangstel- steile verwachtingen ook ling van de media komen, werkelijkheid worden. Gans de Zenithfamilie heeft (H.A.) haar zinnen op de promove- Jean Van Driessche Jean Van Driessche blijft koppen halen. Deze cyclotoerist won nu in Froidthier en was in Gij- zegem derde. José Peelman Vrijetijdsrenner José Peelman kwam twee maal aan bod: vierde hii de veteranen te Ninove en derde in de WAOD- wedstrijd te Ramsdonk. John De Mesmaecker John De Mesmaecker tuf- ste naar Stekene om er zijn krachten met de Wa se en Antwerpse nieuwe lingen te meten. Hij won er. In Aalter werd het de zesde nriis. Ook op de vrije slag bij de kadetten zwommen de Waaslanders voor de ere plaatsen: Rik Mestdagh werd vierde, kort voor Ste ven De Witte. Filip De Meule- naere eindigde achtste, Ed dy Van Puymbroeck zestien de en Stefaan Thiebaut ne gentiende. Erwin en Erik Van Damme beëindigden de 1000 m schoolslag voor ka detten respektievelijk als dertiende en veertiende. Een nieuwe Wase overwin ning kwam er met Ann Pee- ters in de 1000 m vrije slag kadetten. Kristien Van Cau- teren legde beslag op de derde plaats en Els Cools werd zevende. Voor Darin Roels was er een twaalfde plaats na 1000 m schoolslag bij de kadetten. Wim Rom- baut zorgde voor een nieu we podiumplaats over 2000 m vrije slag: hij werd derde^ en ging daarmee Nest De Maesschalck 1 plaats vooraf Dirk Mestdagh volgde op de zevende plaats, Erik Smet werd twaalfde en Franky Lyssens achttiende. Yves Wouters kwam onvoldoen de voorbereid aan de start en diende de strijd te staken. In dezelfde wedstrijd bij de dames behaalde Lut Braeckman de vierde plaats." Marleen De Roeck werd hier zesde en Sandra Smet ze vende. 2000 m schoolslag was de laatste wedstrijd van de namiddag. Bij de heren bleven de Waaslanders dicht bij elkaar: Kris Van Cauteren werd vierde, voor Kris e* Wim Foubert. Tenslotte was er nog een Wase overwin ning met Gertrud Van Cau teren. Met deze doortocht droeg Wase Zwemkring beslist zijn steentje bij tot de Sint-Nikla- se sportveertiendaagse. Op. sportief vlak mag de organi serende klub ook tevreden zijn: er bleven heel wat po dium- en ereplaatsen binnen de vereniging, hoewel het voor velen een eerste of na een lange afwezigheid hernieuwde kennismaking werd met het doortocht- zwemmen. De blije gezichten achteraf lieten echter vermoeden dat-' alles best was meegevallen.

De Voorpost | 1980 | | pagina 25