E Provinciaal voetbal I BBC Okapi-Magnetrol goed op dreef tijdens IhiEMaiiEiirt oefencampagne Okapi voert shownummer op! ji Gastheren beter na de rust Logisch resultaat B.B.C. Erpe-Mere heeft één mikpunt: middenin eindigen! Moeilijker dan verwacht Tweemaal Verhofstadt Weerwraak Heikant - Sombeke 1-2 Vijf gele kaarten! 26 - 12.9.1980 - De Voorpost itiouct Net voor de rust geraakte Okapi op voorsprong tegen Hellas. Het Okapitornooi voor kadetten werd verdiena gewonnen door Sunair. (per) BBC Okapi-Magnetrol is aan zijn tweede nederlaag toe in zijn oefenprogramma 80-81! Volgens bestuurslid Paul Van Himbeeck geen erg. daar zijn ploeg elke keer op nieuw tot een beter rende ment en samenspel komt. Reeds vorige week bewezen zij hun intenties door te Edingen, Hannuit, een ko mende tegenstander in de tweede klassekompetitie met een zware 38 punten nederlaag de Walen in te sturen Het is vandaag tegen Top Tours Aarschot in feite de eerste maal dat Frans Verhulst over al zijn man schappen samen kan be schikken. Ook over Pat Van den Bossche, pas terug van Celje, waar de E.K. voor ju niors plaatsvond. Tot zover de heer Paul Van Himbeeck, die ons te woord stond, bij afwezigheid van genees heer-voorzitter Dr. Luc Hille- waere. In zijn wedstrijd tegen Aar schot, dat weliswaar aantrad zonder Kropp en Cordie, heeft Okapi-Magnetrol de bevestiging gebracht van al het goede dat men tot op heden mocht aanhoren. Ge durende ruim een halfuur hielden de Aalstenaars stand tegen een hoger ge- kwoteerde ploeg, waarbij toch een niet te onderschat ten Amerikaan Killion liep. Het was deze Amerikaan, die Aarschot gedurende de eer ste periode op Okapi's hoog te bracht, door met een 7 op 12 en 3 op 4 v.w., goed voor 17 punten shotgemiddelde te laten optekenen. Ook Sa- violo (4 op 5) en Persy 3 op 3 brachten hun steentje aan. Van Okapi-zijde werd voor betaald antwoord gezorgd door een zeer sterk spelende Herman Van den Broeck (6 op 6 en 1 op 1) en Mare Minnebo (5 op 8 en 3 op 3). Aan de rust met een 43-44 stand was dan ook nog alles mogelijk. Frans Verhulst had het gevaar Killion bemerkt, en belastte in de tweede pe riode Marc Elias met diens bewaking. De Amerikaan kwam er maar povertjes door met een 2 op 6 in die periode. Spijtig genoeg liet Okapi-Magnetrol een zekere Van Winghe loslopen; en wie hem kent, weet dan ook zijn antwoord. Met een 7 op 12 in de tweede periode, werd hij samen met Persy, die met een globale 8 op 8, Tegen Avanti Brugge behaalde Okapi een mooie zege. Tegen eerste klasser Avanti Brugge met twee Amerika nen, heeft Okapi-Magnetrol, aan het publiek een spranke- le show gebracht. De wed strijd was een opeenvolging, van sterk verdedigen, goede acties bij het opzetten van de aanval en tenslotte een su perieure afwerking. Startend in 2 - 1 - 2 en pressend op doelpunt, konden de Okapi's dra een 9-2 voorsprong be werkstelligen. Aan de basis daarvan lagen Schorreel, die de bal opbracht, en Elias die aan een hoger toerental af werkte. Toen ook Minnebo onder de ringen verscheen, ging Okapi als een raket de hoogte in. Evenwel wat overhaast, wat Minnebo tweemaal «gelopen» kostte, waardoor vier punten verlo ren gingen. Van deze inter val maakte Mims en Rot- saert gebruik om via 19-14 tot 19-17 terug aan te slui ten. De andere Avanti-Ame- rikaan was intussen na zijn 0 op 5 in de beginfaze even wakker geschud, en bracht Avanti voor de eerste maal op voorsprong. Met een 5 op 5 van Rotsaert moesten Schorreel, Famaey en Min nebo hemel en aarde verzet ten om bij Avanti te blijven, 25-26, 33-35, 41-41 en 43-46 bij de rust. De beginfaze van de tweede helft was een ver beterde kopie van deze van de eerste helft. In een perio de van 6' werd uitstekend verdedigd langs een merk waardige Herman Van den Broeck, en de tegenaanval len met Pat Van den Bosch Schorreel en opnieuw Elia zorgden voor een 61-5 voorsprong. Mén dacht dromen. Met zulke ploej speelde Okapi-Magnetro waarschijnlijk nog in eerst? zelfs zonder Amerikanei Een time-out van de Brugs coach, die vooral zijn Amer kanen met zware woorde bedacht, bracht wel een ken tering maar geen verbete ring. in die zin dat Mims, di< In de eerste periode goei was voor 23 punten, nu alje miste wat hij ondernam. T< wijl de andere Amerikaar Rufus blijkbaar niet mee kon missen, maar ook Rot saert viel stil. Minnebo me een 4 op 5 zorgde voor 65 Here 54. Herman Van Keer, steen goed in de luttele minuter die hij op het terrein door bracht, scoorde ook met zijn derde haakworp en brach 70-60 op het bord na I Waar de Aalsterse Okapis de energie bleven halen, in die hete Okapizaal mag Joost weten. Doch hun tempo mil- ,je derde niet. Integendeel. Min nebo, Van den Broeck-en Schorreel zorgden met een globale shotpercentage van 24 op 38 voor 84-73. Aan de 19' was deze voorsprong ge stegen tot 90-75 en bij het eindsignaal 94-77 Ongeloof lijk, maar waar! Nu volgt za terdag een wel zwaardere opdracht tegen Antwerpse; Doch zich verdedigen kun nen de Okapi's alleszins. Op- worp om 20.30 u. A.V.H. de 100% man bleef, de grote overwinnaars van de wed strijd. Doch een 84-89 neder laag tegen dergelijk team spreekt boekdelen voor het Aalsters publiek. Ook de nieuwe gezichten voldeden ten volle in deze vuurproef. Herman Van Keer bleek de verdedigende «vogel» te zijn, die Okapi mistte. Luc Famaey deed het verre van slecht met zijn 4 op 6 en Van den Bossche Pat met zijn tengere lichaamsbouw, be wees zijn ontegensprekelijke klasse op de spelverdeler splaats. De topskorers wa ren voor Okapi Minnebo 19, Van den .Broeck 19 en Elias 13. Bij Aarschot Killion 21, Van Winghe 16, Persy 16 en Saviolo 15. AVH De ploegvoorstelling aan de pers werd een flop. Naast onze eigen De Voorpost was slechts één medewerker van een ander blad geïnteres seerd. Daarom echter is het er niet minder enthousiast en interessant aan toege gaan. Nadat de onmisbare groepsfoto genomen was, werd aan bestuur, spelers, supporters en perslui een re ceptie aangeboden ten huize van voorzitter Edward Van Impe, zaakvoerder en spon sor van Erpe Mere. Om rede nen, van naamverwisseling met de grote Aalsterse broer, wordt de sponsor- naam niet ingelast naast de naam van B.B.C. Erpe Mere. Wat die Edward Van Impe presteert, zouden vele be- stuurslui hem benijden. Vooral zijn inzet voor het bekomen van een nieuwe zaal in het eigen Mere is onbeschrijflijk. BBC. Erpe Mere, dat 77-78 diende te degraderen omdat het over ■geen zaal beschikte en daar door op lager vlak moest gaan akteren, keerde onder zijn werkkracht terug in Eer ste Provinciale, na een test wedstrijd met Breydelboys om de titel. De zaal was er ondertussen nog niet. Doch het baskettend Mere had in tussen een onderkomen ge vonden, in de zaal van Her- zele, tegenover het Kapelle ken. Versterkt met een Ame rikaan was de ploeg van Voorzitter Van Impe slechts DeKwaam zich te handhaven in de hoogste provinciale reeks na een testwedstrijd met Sint Niklase. Doch het doel was hiermee bereikt. In het eigen Mere was men on dertussen gestart met het overdekken van het Basket terrein. De officiële bondsin- stanties waren ondertussen te Mere afgestapt en de zaal afgekeurd. Voorzitter Van Impe bleef echter opnieuw niet bij de pakken zitten en liet op eigen kosten drie plannen opmaken. Zij wer den afgekeurd te Gent. Doch drie maanden later werden zij onder impuls van de ge meente goedgekeurd. Met een kreeg BBC, ook de belof te dat de gemeente de wer ken zou verder beëindigen. Wat de ploeg wilde doen, mag ze niet. Doch de gemeentediensten mogen het wel. De heer W. De Wolf gaf dan ook de plechtige be lofte dat de zaal zou klaar zijn voor 1.10.80. Zoals de toestand er echter vandaag uitziet, kunnen deze beloften niet nageleefd worden. Het dak staat er, doch de vloer is nog steeds één weelderige «sier»-struik. Zeker spelen is dus de boodschap van Voor zitter Van Impe en zijn mede werkers: secretaris Roger De Lange en schatbewaarder Willy De Punt. Daarom werd een nieuwe overeenkomst gemaakt met de BLOSOzaal in Herzele, lopende tot 1.1.1981 Nu echter reeds BBC Mere wil een goed figuur slaan in deze basketkompetitie, (per) gelooft niemand dat de heer De Wolf zijn woorden in da den zal kunnen uitdrukken om BBC. Erpe Mere in zijn eigen omgeving te laten spelen op 1.1.81. Zijn de moeilijkheden met de zaal nog niet van de baan. Deze op spelersvlak en in ploeg- verband, die er vorig seizoen waren, zijn intussen opge lost. Verleden seizoen kwam het tot enige wrijving tussen speler Walter Van Cromp- hout, overgenomen van Okapi Aalst en de voor Mere spelende Amerikaan Spann. Dit had automatisch zijn weerslag op de toestand te Mere. Beiden geraakten maar niet akkoord over de basisprincipes van basket ball. Bij zover dat de Ameri kaan het meer nodig achtte aanwezig te zijn op de trai ningen, daar hij toch wist dat in wedstrijden onmisbaar was, zag hij daar dan ook geen graten in. Walter Van Cromphout heeft echter zijn verontschuldigingen op zijn eigen manier aangeboden aan het bestuur. Hij kocht zich vrij bij zijn moederklub Okapi Aalst en werd trainer bij zijn gastklub. Met hem kwamen twee goede Aal sterse beloften mee: Pierre Rombout en Umberto Ra- vijts. Met daarnaast het be staande potentieel van Jo- han De Punt, Johan Calle- baut, Luc Lievens, Willy De Kimpe, tevens coach, Paul Callebaut, Herman Kindt, Jan De Graaf, William Lanckman, Guido De Punt, Mare De Punt, Rudi De Jae ger, Dirk De Pauw, denkt Walter Van Cromphout vol gend seizoen in een meer veiliger zone te belanden dan vorig seizoen Wat wij verloren aan lengte en ver dediging winnen wij terug in snelheid. Daar ook de tegen strevers nu zonder Amerika nen uitkomen zie ik de kans groot om in de heenronde 12 a 14 punten te verzame len, een heenronde, waar wij liefst achtmaal op verplaat sing moeten, doch in de te rugronde hoop ik op 18 pun ten. Met een totaal van 32 moeten wij zeker in de mid denmoot van de rangschik king eindigen, of wie weet wel iets hoger Wij hopen het in elk geval. Deze pers voorstelling heeft ons van één ding zeker overtuigd. Het basketball te Erpe Mere, moet hogerop, met eert geest als diegene die nu ge schapen, en door bestuur en door trainer en door spelers A.V.H, Laarne - Valentino's Overmere 0-0 De Valentino's uit Over mere zijn niet van plan om dit jaar een figuran tenrol te spelen. Voor het seizoen werden niet minder dan 7 nieuwe spelers aangetrokken en in de oefenperiode waren die aanwinsten best meegevallen. Een vast stelling die trouwens be vestigd werd na de kom petitiestart tegen het ge reputeerde Laarne. De Valentino's hebben daar immers met een gelijks- spel hun doel bereikt. Men was immers met een voorzichtige opstel ling naar Laarne getrok ken. Mede door het feit dat men topschutter Ma- riman ingevolge een kwetsuur moest missen. De Meyer en Van Acker moesten het dus alleen waar maken in de spits. Maar nu is het ook weer niet zo dat de Valentino's dat f spee houd Onm moe: doel| slotn Loke de 1 en rt zich ingegraven hebben te Laarne. Vooral door de reuze-prestatie van mid denvelder Bogaert eisten de Valentino's ruim schoots hun deel op in het spelverloop. Deze gewezen speler van Standaard Wetteren was trouwens ook het groot ste gevaar voor de lokale doelman, want zijn af standschoten waren staalhard en raak. Dat de dubbel blanke score uit eindelijk op het bord is gebleven is dan ook hoofdzakelijk te danken aan het voortreffelijk werk van de beide kee-f®en duel resulteerden de no dige doelkansen maar zowel doelman De Sae- deleer van Valentino als zijn collega aan de overzijde waren in deze openingswedstrijd bij-j zonder attent. W.V.L. kieldrecht - Eksaarde 4-2 p.c. Eksaarde kon voor kwam Eksaarde zelfs de rust het spelverloop langszij toen Vervaet ge- Eksaarde heeft een voor- jn evenwicht houden pakt werd in de straf- treffelijke prestatie gele- niettegenstaande de be- schopzone en Van Pe- verd te Kieldrecht. Daar- zoekers reeds na 10' op teghem beheerst de pe- mee kwam wel de be- achterstand geplaats nalty kon omzetten, vestiging van de goede werden toen Vervaet te Een gelijkmaker die wel resultaten die genoteerd Kort terugspeelde op zijn op een cruciaal ogenblik werden in de Beker van doelman en een lokale viel, maar Eksaarde kon het Waasland. Een zege aanvaller zonder proble- uit deze toestand geen is het nochtans niet men kon scoren. Een voordeel halen. Kiel- geworden voor de ploeg doelpunt dat zevenwei drecht greep immers na van trainer De Pauw die het moreel van Eksaarde de rust kordaat het initia- met Dirk Lambrechts niet kon aantasten. Zelfs tief en speelde Eksaarde nochtans een stevige toen Kieldrecht op de 25' steeds nadrukkelijker in versterking in huis kon een 2-0 voorsprong nam het defensief. De gasthe- halen. Kieldrecht toonde via een afstandschot, zich na de rust de betere bleef Eksaarde gemoti- ploeg en kon dan ook veerd spelen. En de verdiend de punten thuis beloning bleef niet uit. houden. De- ex-tweede Even voorbij het half uur provincialers lieten al- Kon Chris De Cock een leszins reeds een sterke vrijschop van Van Pe- ren kwamen dan ook verdiend op winst met een onhoudbare kopbal. Eksaarde was nu ver plicht om offensieve ri sico's te nemen wat uiteindelijk een vierde lokale treffer opleverde aangezien het voor Kiel drecht wel gemakkelijk werd om de ontmantelde defensie te omzeilen. Een vierde doelpunt dat voor Eksaarde toch wel een te zwaar Verdickt was. Smetlede is de kompeti tie met volle punten- winst gestart. De bezoe kers uit Serskamp boden krachtig weerstand maar met twee doelpunten van Verhofstadt hield de thuisploeg de punten aan huis. De match startte gelijk- opgaand maar toch slaagde Smetlede erin iets gevaarlijker te akte- ren. Dit resulteerde dan ook in een doelpunt in de eerste helft, et was Ghis- lain VerhofsTadt die de lokalen op voorsprong schoot. Na de rust lag Serskamp een tijdje bo ven doch het was Smet lede dat een tweede treffer lukte. Andermaal was het Verhofstadt die de bal in het doel prikte. Serskamp poogde nog gevat de 2-0 achterstand ongedaan te maken. In de slotminuten scoorden de bezoekers tegen en kwamen nog even ge vaarlijk opzetten. Het bleef echter bij 2-1. Smetlede heeft meteen een eerste lastige tegen stander opzij gezet want het Serskamp van John Lissens zal in deze kom petitie nog verrassend uit de hoek komen. (J.G.) S.K. Overmere - Thor Destelbergen 3-1 In Overmere had men met de komst van Des-' telbergen een vlotte start verwacht. Maar dat is uiteindelijk wel anders uitgevallen. De bezoe kers uit Destelbergen gingen niet alleen ver rassend van start maar kwamen bovendien nog op winst ook. Een treffer die de gasten zodanig motiveerde, dat Overme re in die aanvangsperio- de duidelijk in last raak te. Toen de gastheren van die eerste verrassing bekomen waren, konden ze wel geleidelijk het initiatief in handen ne men. Dit leverde nog voor de rust succes op langs Buysse. Maar die gelijkmaker kon Destel bergen niet ontmoedi gen. De bezoekers ble ven keihard knokken zo dat Overmere enorm veel moeite had om de wed strijd onder kontrole te houden. Maar Destel bergen had blijkbaar zijn krachten overschat. De warme weersomstandig heden hadden een ruim aandeel in dat siopings- werk. In ieder geval konden de gastheren die felle weerstand niet doortrekken tot het ein de. Een meer bedreven Overmere kon daar dan ook van gebruik maken om in het slotkwartier de volle inzet thuis te hou den. Op de 77' knalde De Cock de lokalen dan voor de eerste keer op voor sprong terwijl 3' voor tijd De Bruyne de bezoekers alle illusies ontnam met een derde treffer. W.V.L. Na Op 30 augustus wipten de Dur- mezonen de Zeienaars uit de beker van het Waasland en nu verleden zondag met een heel wat minder goede presttie werd geel-rood met 1-2 in de minderheid ge steld. de rust hadden de be zoekers wel meeval dank zij een licht toegekende strafschop, door Van Moeseke omgezet en een opvallende fout in de lokale verdediging, die aan Peleman toeliet Ver- geylen voor de tweede keer te verslaan. Sch roevers Opdorp 3-1 Moorsel scheidsrechter Lam- brecht vijfmaal de gele r kaart boven te halen. En indruk en zullen zeker teghem benutten om on- Ondanks het feit dat niet ten onrechte want ?en woordje meepraten houdbaar binnen te kop- deze partij een fair ver- zowel bij de Schroevers in het titeldebat. pen. Op slag van rust loop kende, diende als bij Opdrop liepen spelers, die op alles en nog wat commentaar hadden. De uitslag mag wel verdiend genoemd worden, maar alleszins overdreven. Schroevers nam onmiddellijk voor sprong langs Frans Ver- meir, die een bal in volle ren tegen de touwen joeg. Even later kwam de thuisploeg op 2-0, als Mare Wauters een te recht toegekende straf schop omzette. Nog vóór de rust kon Opdorp gebruik maken van een geharrewar voor, schroevers, en in drié tijden inschieten. De tweede helft verliep evenwichtig, met Op dorp een ietsje voor op Schroevers. Maar de Moorselaars konden re kenen op een uitsteken de doelman Roger Pie- ters, die zijn netten van verder onheil vrijhield. Het doelpunt viel aan de overzijde, toen Luc Van Biesen een keurig ge trapte hoekschop in doel omboog. A.V.H.

De Voorpost | 1980 | | pagina 26