Het regent kaarten en doelpunten op Dahnam Beker van België Juiste uitslag VIERDE PROVINCIALE Mislukte ouverture Kijk op 3e Provinciale Edixvelde verdiende meer Doggen met «eigen kweek»! BOEIEND Gehandicapt Erondegem verliest Erpe herrijst Sparta in eerste en laatste minuut ISi8ÉHfHö85wB8fe8 eersti kanei Brugs Amen Dorde ;n ken srbete ns, d» goei u alle n. Ter irikaai mee k Rol 10 me or 65 steen inutep door et ziji brach a 11' pis de in die SC Lokeren-FC Herentals 3-1 Het grote publiek werd geen tweemaal bereid ge vonden om de 32ste ronde van de Beker van België op Daknam te komen volgen. Niet verwonderlijk overigens met het voetbalaanbod van de laatste weken dat slechts een 1500 getrouwen waren ko men opdagen voor de replay van de vorige keer uitgeregende wedstrijd tegen derde klasser Heren tals. Dit keer ging het er tussen de lijnen kurkdroog aan toe. Vier doelpunten sierden de wedstrijd, ter wijl drie gele en een rode kaart het geheel kwamen ontsieren Herentals dat uit de vorige uitgave had onthouden dat het met geringe schade (een own-doelpunt) één speelhelft tegen de eersteklassers had kunnen vol houden ging er van bij het begin vrij hard tegenaan. Onmiddellijk na de rust, toen zij met 10 man verder moesten strijden, werden zij helemaal k.o. gezet na doelpunten van Lato, Mommens en Larsen. In de slotminuten konden zij nog de eer redden Joost Lokeren was resoluut aan nuut kopte Gudjohnsen °m"1 cle wec,strijd begonnen op de deklat. Herentals -k- en en reecJs 'n eerste m'" dat éls bijkomende han- een dicap met vier invallers het veld in moest, waar onder de redder in nood van vorige keer, doelman Mous, was ook reeds ge vaarlijk tijdens de aan- vangsminuten. Er was een gestrekte Hoogen- boom nodig om een schot van Haest uit zijn doelvlak te ranselen. In de 23ste minuut kon Lo keren dan op voorsprong komen. Lubanski trapte een vrijschop opzij naar Mommens, maar Larsen kwam tussen en schoot zelf naar doel. Via het been van een Herentals- speler sprong de bal in de voeten van Lato die invallersdoelman Cloots geen kans liet (1-0). En dan begon het vuil kwar tiertje. De tackles werden feller en de kontakten groeiden uit tot venijnige trek- en duwspelletjes. Het antwoord van scheidsrechter Govaerts hierop was eerst een gele kaart voor Wouters en la ter werd datzelfde karton ook getoond aan... Larsen De Deen was even later opnieuw deelnemer aan het kaartspel van Go vaerts. De bezoekende achterspeler eigende zich evenwel de hoofdrol toe door Larsen aan te trap pen toen het spel reeds langs de andere kant was opgegaan. Een klaarkij- kende grensrechter trok stokstijf met de vlag om hoog de aandacht van de spelleider en signaleerde het voorval. Deze aarzel de niet en trok rood voor de zich vergalopperende Maes, die daarenboven aan het hele voorval nog een bloedneus overhield. Voor hem alleszins een rood geval. Tussen al die hardheid was er toch ook nog even tijd om te lachen. Heylen trapte Gudjohnsen zo fla grant tegen de grond op de rand van het straf schopgebied dat één van zijn medespelers de bal gewoon van de grond opraapte en hem in de richting van het gebeur de wierp. Konsternatie al om toen bleek dat de scheidsrechter de fout niet had geblazen en hij nu verplicht was een handsbal toe te kennen. Na de rust kopte Mom mens nummer twee bin nen en kon Larsen na een solo de stand op 3-0 brengen. De manschap pen van Keizer Rik zagen de overwinnaar nu wel gekroond en beseften dat zij met slechts tien man deze achterstand niet meer konden goedma ken. Mede door de ver moeienis werden hun tackles dan ook minder fel en ging Lokeren door de Herentalsverdediging zoals de gevangenen door de tralies van Lan- tin. Het pleit evenwel niet voor de Lokerse aanval lers dat er uit zoveel kan sen niet meer kon ge scoord worden, ook al was dat niet meer nood zakelijk voor de uitslag. Toen de koncentratie naar het einde toe hele maal zoek was, kon Mey- lemans nog tegenscoren en zelfs nog een tweede gevaarlijke poging wa gen. In de slotminuut was er nog een derde gele kaart. Heylen had zich bezondigd aan truitje-trek. Robert COREMANS Aantal toeschouwers: 1500 Scheidsrechter: de heer Govaerts De ploegen: SC Lokeren: Hoogen- boom, Ingels, Somers, De Schrijver, Verbrug gen. Mommens, Snel ders, Lato, Larsen, Gud johnsen, Lubanski. FC Herentals: Cloots Heylen, Hufkens, Maes Lenaerts, Lauwers, Pee ters, Haest, Lambrechts Meylemans, Wouters. Doelpunten: 23'Lato 1-C 48' Mommens 2-0 52' Larsen -* 3-0 85' Meylemans 3-1 Vervangingen: 46' Somers door Dalving 57' Haest door Baeten 73' Lambrechts door Claes 74' Lato door Van Cauter Gele kaarten: Larsen, Wouters, Heylen Rode kaart: Maes. Edixvelde Nieuwerkerken king die in gebreke bleef. Het Brempt en Heylenbos een - v - rrvaS aensEandet ï&t'nS Ter/oden Heef, een drukke rransferpenode actor de r„g en reneach, ree! can deze Rapidc Lebbeke - Herdersem 0-2 Rapide Lebbeke dat door gaans met ambitie van sta pel loopt heeft al meermaals ervaren dat er tussen hoop en werkelijkheid een groot verschil is. Ook nu is of was men de overtuiging toege daan dat het een «beter» seizoen zal worden. Of dat zal bevestigd worden is een ander paar mouwen. Hopelijk misschien voor de Lebbekenaars, maar dan voegen we er onmiddellijk aan toe dat het beter zal moeten gaan dan afgelopen zondag tegen Herdersem. Deze ploeg wordt bij de kanshebbers op de titel ge rekend. Vorig jaar werd die net op de valreep verloren tijdens een testwedstrijd. Men is in Herdersem over tuigd dat het materiaal waar over men thans beschikt be kwaam moet zijn om die wens in vervulling te doen gaan. In dat opzicht wijst men naar Jan De Wolf en Patrick Matthijs, twee acht tienjarigen die vorig jaar met de jeugdelftallen van RWDM een proefperiode door stonden. In Lebbeke moesten ze op tornen tegen een defensief ingestelde ploeg. Op strafschop bracht Hen drickx zijn ploeg rond het halfuur op voorsprong. Een kwaHier na de kampwisse ling verhoogde Matthijs Daarmee was het lokale bo- bijntje volledig af en was alleen het zonnige weer oor zaak dat de toeschouwers tot het einde toe op het ter rein bleven... maar zeker niet om van de wedstrijd te ge nieten. EDM kelijk de twee punten aan se dat Edixvelde de overver- verdiende, huis kunnen houden vermits diende gelijkmaker zou sco- de thuisploeg aanhoudend ren. Willy Hoebeeck schoot Met wat meer geluk in de veldoverwicht afdwong. een vrije trap van op twintig afwerking kan de club hoge Nadat het bezoekende 01. meter in. In de laatste tien ogen gooien in deze kompe- Wetteren fortuinlijk op voor- minuten trachtte men met titie. Wie weet spelen ze vol- sprong kwam dankzij een een tweede treffer de volle gend seizoen geen derby in strafschop liep Edixvelde pot te pakken doch Wetteren derde tegen dorpsgenoot vijfentachtig minuten storm, hield de 1-1 stand op het Eendracht. (J.G.) Alles draaide vlot bij de loka- bord. Bij Edixvelde speelden len, uitgezonderd de afwer- vooral Ganzeman, Van Den kompetitie 1980-81 in Derde C. (per) Doggen Erembodegem, is afgestapt van het systeem van dure aankopen, die toch geen resultaat opleveren. De eigen kweek werd aange sproken, en de eerste wed strijd bracht reeds het be wijs, dat het Doggen-be stuur het bij het rechte eind heeft. Tegen Appels speel den die jongeren zeer knap. De eerste helft kende een evenwichtig verloop, en werd besloten met een blan ke 0-0 stand. Na de koffie begon Doggen meer te druk ken, doch kon niet verhinde ren dat Appels aan de 55' voorsprong nam uit een vrij schop. Doggen replikeerde verwoed, en na 2' werd hun aanvalslust beloond. Mare Vergeylen, een grote belof te, speelde op links de be zoekende defensie uit ver band, zette voor aan Hugo Remy, die de kans niet liet liggen. Doggen maakte ach teraf nog het meest aan spraak op de overwinning, doch zover kwam het niet. Verdiend voor beide ploe gen, maar met een accessit voor het jonge Doggen Erembodegem. A.V.H. Baardcjtcm - Boonwyk 0-0 Dat Baardegem, dit seizoen een goed figuur zou slaan, lieten de versterkingen ver- onderstellen. Dat zij echter in de openingswedstrijd kandidaat voor de titel, j Boonwijk zouden in toom houden, zouden weinigen vooropgesteld hebben. De verdienste hiervoor gaat on getwijfeld naar doelman Jean-Pierre Verhulst, die met knappe saves, enkele kanonschoten onschadelijk maakte en naar Guy Jacob, die op het middenveld enke le knap opgezette Boonwij- kaanvallen onschadelijk maakte. In de eerste helft vooral had Baardegem heel wat last om het aanvalspa- troon van de bezoekers te ontwortelen, doen integen deel in de tweede periode konden de Vlugge Jongeren het meest aanspraak maken op de overwinning. In die periode kon Francis Van den Broeck die een bal ontfut seld had aan de bezoekende defensie, beter gekund heb ben toen hij oog in oog kwam met de bezoekende doelman. En een paar minu ten voor het eindsignaal ver diende de schicht van Luc Aelbrecht beter dan een paar centimeters naast het doel te gaan. Nochtans zou dit gevleid geweest zijn voor de moedige thuisploeg. De 0-0 eindstand mag logisch genoemd worden, aange zien beide partijen één helft voor hun rekening namen. A.V.H. Tegen het «Gijzegems geweldkón Schoonaarde weinig inhreneen en liet werd 0-5. ks Olympia Erondegem moest de gasten uit Oordegem partij geven met een fel vertimmerde ploeg. Vooral de achter lijn miste enkele vaste waarden en de thuis ploeg moest noodge dwongen enkele jonge krachten inzetten. Deze jonge spelers beten fel van zich af maar hadden een duidelijk gebrek aan ervaring. Reeds na twee minuten kwam Oordegem via een strafschop op voor sprong. Olympia was door deze tegenvaller uit het lood geslagen en kon zich de eerste speelhelft niet hemakken De he- Bloemeh voor Fons Oosterlinck, die nu al gedurende 30 seizoenen klubgrensrechter is bi),, Heikant Zele en nog veel meer doet dan dat voor de wijkploeg. gb zoekers bleven meester en na drie kwartier was de wedstrijd beslist. Oordegem leidde toen met 0-3. Na de herne ming bood Erondegem goed tegenstand en hield vlot gelijke tred. Langs een van de weini ge tegenstoten kon Oor degem de score toch nog verhogen tot 0-4, meteen de eindstand. Bij Olympia Erondegem was men wel wat aan geslagen na de zware nederlaag doch men hoopt in de komende weken een viertal ge kwetsten te kunnen re cupereren. Men is duide lijk niet van plan zich elke zondag te laten 1 n Oranja Erpe, vorig sei zoen uit derde provincia le weggevallen, is met brio aan de kompetitie begonnen. De bezoekers uit Iddergem boden wel iswaar een stevige re pliek doch net laatste half uur van de thuis ploeg was gewoonweg briljant. In de eerste helft bracht Guy Meer zijn ploeg op voorsprong doch Idder gem speelde naar het einde toe sterker dan Erpe en kon nog voor de rust de bordjes gelijk hangen. Na de pauze bleven de bezoekers viiftien minu ten domineren maar dan nam Oranja het roer over. In enkele minuten tijd scoorde Erpe twee maal. De aangeslagen bezoekers kwamen nooit meer in de wedstrijd en de gastheren diepten de kloof nog verder uit.- Oranja Erpe won ver diend met 5-1Na de rust waren het Rudy Maes en Filip Hendrickx die de eindcijfers vastlegden. Hendrickx scoorde twee maal en deze speler, die vorig seizoen nog voor Jong Lede uitkwam, zai het daar vermoedelijk niet bij laten. Sparta Waasmunster - Wieze 2-1 Sparta Waasmunster heeft tijdens de openingswedstrijd tegen Wieze toch wel voor een uniek feit gezorgd. De Heide-ploeg maakte het immers waar om zowel in de eerste als in de laatste minuut te scoren. Een unicum dat de rood- witten trouwens de volle inzet opleverde. De be zoekers uit Wieze had den wel de tweede helft doorlopend het initiatief kunnen nemen, maar verder dan de gelijkma ker waren ze evenwel niet geraakt. Zoals gezegd heeft Waasmunster de kompe titie denderend ingezet. Reeds in de eerste mi nuut gingen de gasthe ren kollektief in het offensief waarbij Herre- man knap werd afgezon derd en die liet de kans niet onbenut. Een suc ces dat Waasmunster stimuleerde om voor de rust een kollektief sterke prestatie weg te geven. Maar echt uitgespeelde kansen bleven uit en dat ging wel wreten aan het zelfvertrouwen van de gastheren. Na de herneming slaag de Waasmunster er dan ook niet meer in om het overwicht van de eerste helft terug gestalte te geven. Wieze kwam steeds nadrukkelijker in de wedstrijd en op het uur kwam er dan ook de verdiende gelijkmaker. Een treffer die Waas munster wel even op schrikte. De wedstrijd won terug aan span kracht. Beide ploegen gooiden enorm veel energie in de strijd waar bij de uitzonderlijke warmte het spelen nog fel bemoeilijkte. In deze tweede periode leek Wie ze trouwens nog over de meeste reserves te be schikken maar toen ie dereen zich reeds met een gelijkspel had ver zoend viel in de slotmi nuut toch het winnend doelpunt. Van Bocxlaer maakte verrassend knap de opening voor Wauters die onhoudbaar besloot. Een zege op de valreep die Waasmunster met een kan op weg zetten vooreen knap seizoen. W.V.L. e van an de ig ge- ij hel eloof gt za irdere bben or de mid- isten uim- >p ir Deze van was root- >kale i af aren it de uit- d is ook iken elijk kee- :htig no naar Sae no's i de jeze V V,H SK Terjoden-OL Burst 1-1 Ondanks de ponywed strijden op een paar hon derd meters van het ter rein, waren er toch nog 300 betalende supporters opgekomen om de eerste kompetitiewedstrijd te volgen. Voor de wedstrijd wer den de spelers van SK in de bloemen gezet door hun nieuwe sponsor Alu- Van Mol. SK heeft vol geestdrift tij dens het dode seizoen gewerkt aan de uitbouw van de installaties. Zo werd het klubhuis volle dig vernieuwd en de kan tine werd in een nieuw kleedje gestoken zodat men inderdaad ziet dat er een nieuwe wind waait door de oranjerangen. I Paul De Deyn kreeg de taak toegewezen van trai ner, terwijl er versterking kwam van Eddy Everaert, ex-speler van Eendracht Aalst, Sint-Niklaas en Ou- degem, Peter De Heyn en bij- Mare Segers, beiden van VW Hamme, alsook Wer ner Houben van Een dracht Serskamp. Burst begon de wedstrijd dus met een niet zo ge rust gemoed, want bij de ze ploeg werd er niets aangekocht. Wel keerden Patrick Van Laethem (nu een jaar stage bij Jong Lede) en Erik Soetinck eveneens na een jaar sta ge maar dan bij Eèn- dracht Aalst, terug. Ook kwam Hugo Moerenhout na een vrije transfert naar Burst. De wedstrijd ging gelijk op doch Burst bouwde een eerste aan val op na de 5de minuut. Tijdens de eerste helft toonde de thuisploeg zich iets gevaarlijker dan de Olympia-jongens, doch het was Hugo Van Herreweghe van Burst die het eerste doelpunt scoorde, nadat Leo Van der Steen in dezelfde faze bijna 4 maal was ge vloerd. Na 24 minuten 0- 1. Op de 37ste minuut kreeg de jeugdige Patrick Van Laethem een geweldig applaus, nadat hij op een persoonlijke doorbraak een knal gaf die rakelings de dwarslat scheerde. Op de 44ste minuut kan SK Terjoden gelijk stellen langs De Heyn na een prachtvoorzet van Eddy Everaert. Onder het oog van Eddy Everaert kopt De Heyn naar het doel van Burst. (Terjoden- Burst 1-1). (per) Na de pauze toonde Burst zich de betere ploeg, want hun sterke middenvelders Herman Muylaert, Patrick Van Laethem en Luc De Tandt stuurden hun voorspe lers steeds in de aanval, doch het eindschot faal de steeds. De laatste 10 minuten toen kapitein De Bruyn Frans gekwetst werd en al hinkend voor aan ging plaatsnemen, kwam SK terug in de wedstrijd en Burst moest alle hens aan dek roepen om de 1-1 stand veilig te stellen. Op de 90ste mi nuut claimden de SK spe lers een penalty na een onvrijwillig handspel van Van Herreweghe, doch de ref gaf het einde van een sportieve wedstrijd. Wel kreeg Erik Raes nog geel nadat hij brutaal de scheidsrechter aanliep na die geweigerde straf schop. Billijke uitslag. Scheidsrechter Staes, bij gestaan door de grens wachters Segers en De Ridder leidde volgende elftallen: SK Terjoden: Leo Van den Steen, Van Londerze- le, De Petter, De Pauw, Kerkshof, Van de Velde, Segers, Hauben, De Heyn, Everaert, Raes, Wisselspelers Vander- haegen, Coppens en Janssens. OL Burst: Goossens, Lammens, De Bruyn, Van Geit, Fossele, Muylaert, Van Laethem, De Tandt, Stammeleir, Van Herre weghe, Van Aerde. Wis selspelers: Soetinck, Moerenhout, Van Lae them Rudy. De Voorpost - 12.9.1980 - 27

De Voorpost | 1980 | | pagina 27