m Kampioenschapstitels voor Jan Blancquart en Maurits Baetens Pole-position voor Robert Verstraeten Felix De Ridder en Walter Van Vaerenberg aan de eer Duportail-Duportail zesde in 24 uren van Zolder Er komen vijf tennisvelden te Lokeren Gratis naar topevenement Adec Baasrode start het seizoen 28 - 12.9.1980 - De Voorpost De inters en juniores hebben tijdens de BLB-cross te Maar- kedal de finalereeksen betwist van het Belgisch kampioen schap. De eerste reeks bij de inters werd op een verrassende wijze gewonnen door De Mever voor De Winne en De Cuyper. De Cuyper won de tweede reeks voor Martin De Winne en Pierre Schroyen. Johan De Cuyper behaalde de eindover winning met twee seconden van De Winne. derde eindigde Schroyen en vijfde Roger Ver- cruysse. Streekpiloot De Wolf behaalde de eindzege bij de inters 250 cc voor Jan Blancquart en Fati. Jan Blancquart werd kampioen van JJelgië bij de 250 cc ers en Johan De Cuyper nog maar eens bij de 500 cc ers. Het duo Goethals-Goethals en Lauwers- Maerten wonnen ieder een reeks bij de zijspannen. De bloemen waren voor Goethals- Goethals die het haalden voor Versluys-De Witte en YVille- Van Rentergem. Gabriel won de twee reeksen bij de nationa- len. Dirk Temmerman werd tweede in de eindstand dankzij een derde en tweede plaats en Lieven De Yijlder derde door het behalen van een tweede en vierde plaats. Van Vooren werd eindlaureaat bij de 250 cc piloten met een betere tijd voor Noel Van den Steen. Ranquin en Baetens. Stouvenackers won de eerste reeks en De Beucke- laere de tweede reeks bij de seniores 125 cc. Met vijf secon- Constant Feyaerts uit Buggenhout behaalde de derde plaats bij de nieuwelingen 125cc. (mt) den boni kreeg Stouvenackers de bloemen, tweede eindigde De Beuckelaere en derde De Mey. Picart won bij de dames 125 cc voor Uyttersprot, Van Asbroeck. Janson en De Win ter. Brulez en Baetens wonnen de schiftingsreeksen bij de ju niores. Patteeuw won de finale bij de juniores 500 cc voor Vleminck en Bohets. Baetens behaalde de Belgische titel bij de juniores 500 cc. Brulez won bij de 250 cc ers voor Verraes en Verzijl. De Fransman Yo- reux won de beide reeksen bij de nieuwelingen 125 cc. Tony Hofman eindigde tweede en Constant Feyaets derde in de eindstand. Marc Velkeneers won bij de internationalen 500 cc tijdens de BMB-motorcross te Berg- Kampenhout. Ivan Van den Broeck won de eerste reeks voor Velkeneers en Eric Ge- Boers. Velkeneers won de twee de reeks voor Van Velthoven en Van den Broeck. In de eind stand gaat Velkeneers Van den Broeck. Van Velthoven en Jo Martens vooraf. Van Bellin- ghen-D'Hollander wonnen bei de reeksen bij de zijspannen. Tweede eindigde Borms-Cas- tiau en derde De Kort-Leysen in de eindstand. Robert Greisch won bij de nationalen 125 cc voor Martens en Jans- sens. Geert Van Gijsegem legde beslag op de zesde plaats na een aantal ronden aan de leiding te hebben gereden. Paul Decen- dre won de twee reeksen bij de nationalen 250 cc. Jef Volders eindigde als tweede en Bresse- leers als derde in de eindstand. De seniores 500 cc die hun finalereeksen reden voor het Belgisch kampioenschap heb ben er een pracht van een spek takel van gemaakt. Guido Vol ders won de eerste reeks voor De Lobel en Theeuwissen. De Lobel won de tweede reeks voor Godefridi en Volders. Eindwinnaar werd De I,obel Motorcrosskalender Zondag 14 september 1980 BMB-motorcross te Stockem. Inters 250 cc, nationalen 250 cc, senio res 250 cc, juniores 250 cc, nationalen en junio res 125 cc zijn er aan de start. Eerste start te 1.30 uur. BLB-cross te Deinze. Met deelname van inters 500 en 250 cc, nationalen 500 en 250 cc, seniores 125 cc, zijspannen, da mes 125 cc, juniores 500 en 250 cc en nieuwelin gen 125 cc. Eerste start te 11 uur. Finalekam- pioenschapsreeksen voor nieuwelingen 1 BVM-cross te Dende houtem. Het programrr behelst 16 reeksen mP als eerste start te 11 uuje apot (m i inzet Noël Van den Steen, vorig seizoen aktief bij de BVM, doet het nu uitstekend bij de BLB-nationalen 250cc. (mt) voor Volders en Godefridi. In de eindstand van het Belgisch kampioenschap waar slechts de tien beste uitslagen in aanmer king komen eindigden De Lobel en Volders op gelijke hoogte, allebei haalden ze 108 punten. Dus moest de elfde verreden reeks de beslissing brengen. Volders werd kampioen van België omdat De Lobel nog bij de BLB aktief was toen het kampioenschap al was gestart. Rik Ghijsels won beide reeksen bij de juniores 250 cc. Tweede werd Taveirne en derde Van Cauwenberghe in de eindstand. De rechtstreekse finale bij de juniores 500 cc werd gewonnen door Vloeberghs voor Martens en Brughmans. Guy Smet ein digde zesde. Onze nationale motocrossploeg won voor de elfde maal de trofee der naties 250 cc die dit jaar werd betwist in het Ita liaanse Maggiora. Het team be stond uit Malherbe, Everts, Vromans en Jobé. De eerste reeks werd gewonnen door Jo bé voor Moissev en Malherbe. Dertiende eindigde Everts en als veertiende Vromans. De Italiaan Dolce won de tweede reeks voor de Nederlander Rond, Jobé en Malherbe. Vro mans legde beslag op de elfde plaats. I)e eindstand van de trofee der naties is: eerste Bel gië met 35 punten, tweede Italië met 49 en derde Nederland en Zweden met 77 punten. Jobé werd eveneens algemeen eind winnaar voor Malherbe - Na een tamelijk lange tussenperiode - de vori ge wedstrijd werd einde juni verreden in de plet sende regen - gonsde de Zolderse lucht opnieuw door het motorengebrom van het Regionaal Om loop Kampioenschap (R. 0.K.) De «Coupe Citroèn Z CV» opende deze autosport dag. Voor een twee maal vijfentwintig minuten durende wedstrijd traden 19 wagens aan - 11 gewone seriewagen en 8 verbeterde 2 P.K.'s 602 a méliorée genoemd. Deze simpatieke wed strijden brengen telkens ambiance op de omloop door het spektakel dat, vooral in het bochten werk, aan het publiek getoond wordt. De uitslag: 1. Desmedt Henry en Michel 2. Delbeke Pierre en Frangois 3. Team Guy Buschen Onze aandacht ging ech ter vooral uit naar de Pro formula, waar 30 wagens aantraden. Reeds van bij de trainin gen was het duidelijk dat het een spannende wed strijd zou worden. De tijden van de snelsten lag^n immers zeer dicht bij elkaar: de eerste vijf klasseerden zich binnen een tijdspanne van zes tienden van een secon de, namelijk Robert Ver straeten (Sinaai) met 1 min 55 sec 36 en Gri- vegnée met 1 min 55 seconden 94. Met zijn 1.55.36 was Robert Verstraeten de snelste van de groep en behaalde daardoor, met zijn zelfgebouwde for mule V.W. Verstraeten 1300 de fel begeerde pole-position. Een piloot (uit het Aal- sterse) Eric, Van de Velde vonden we terug op een vijftiende start plaats met zijn iets ouder wordende Ford Alexis 1600. Robert Verstraeten kon slechts even de voorde len van zijn pole-posi tion te gelde maken: na de eerste ronde kwam hij aan de leiding door, zeer kort gevolgd door Marcel Miocque, Christian Der- baugendrien, Pierre Alain Thibaut en Peter Vennik. Deze vier achtervolgers rijden allen, op Peter Vennik na, met For/j 1600 en hebben bijge volg meer P.K.'s ondj de voeten, zodat bij i tweede doortocht Robi Verstraeten reeds op d tweede plaats lag Toen ging, bij een piek ging Verstraeten te pal seren, Peter Vennik in tl fout, zodat Verstraeti sterk moest afrem meje en terugviel naar vijfde plaats. Gedurende de rest de wedstrijd bleven eerste twee (derbaugei drien en Thibaut) op hu[ stellingen, doch voor? derde plaats was er strijd met wisselend s ces tussen Mard. Miocque en Robert Vele h. D straeten. Uiteindelijke v moest Verstraeten <#en.' v£ duimen leggen en eiQ1""® digde verdiend vierde. )e pijc Van de Velde van zijvipschi kant reed een minderend spektakulaire wedstrijd'en m hij is ook reeds iet?®" de ouder. Van de vijftiend^"9^ was hij echter op tjen ge schuiven naar een tiendset lie plaats. »ok de Zijn pogingen om na een plaatsje op te schu ven liepen spaak op zich fel verwerende Ar| dré Pilette (vader van bekende piloot Tedd| Pilette). Jeff Van den Stee In de VACB-auto-rodeo- cross te Viane-Moerbeke heeft Felix De Ridder door zijn totale inzet en een niet afgevende vecht- en strijdlust de overwinning behaald bij de vedetten. Nieuwko mer Mare De Vos en Etienne Van den Brande mogen eveneens terug blikken op een prachtige prestatie. Het ploegweri. Van Steins RT klopte als een bus. Toen een ver rassende Walter Van Vaerenbergh het haze- pad koos werd hij in de rug gedekt door zijn ploegmaat Willy Van Keer. Roland Coppens leverde een prachtige wedstrijd. De eerste reeks bij de vedetten werd gewonnen door Richard De Decker, Mare De Vos werd vierde en Etienne Van den Branden vijfde. Jean- Pierre Descamps werd als tweede afgevlagd in de tweede reeks, Louis De Ridder werd vierde en Etienne Blancquart vijf de. Felix De Ridder won de derde reeks waar Eric Herwegh als vierde werd afgevlagd en Pierre Van Beneden als vijfde. Lu- cien Franckaert won de eerste herkansing en in de tweede herkansing legde Etienne Van den Brande beslag op de tweede plaats. De Ridder won de finale bij de vedetten, Mare De Vos werd derde en Van den Brande vierde. Willy Van Keer werd vijfde in de eerste reeks voor inters. Roland Coppens won de tweede reeks en eindig de Jan Van Asbroeck als vierde. Willy Van Keer won de herkansing en werd Van Vaerenbergh derde. De finale voor inters werd gewonnen door Baardegemnaar Walter Van Vaerenbergh. Willy Van Keer eindigde derde en Roland Cop pens vijfde. Zondag 14 september 1980 laatste VACB-auto- rodio-cross van het sei zoen. De sluitingsprijs heeft plaats te Asse Ten Berg in de Vrijthout- straat. Laatste proef voor het regelmatigheidskri- terium en de ploegentro- fee Ford. Te 14 uur voorstelling der deelne mers. Te 14.15 u. start de eerste reeks, vervol gens worden er nog zeven schiftingsreeksen gereden. Te 16 uur lot- trekking der finales. Te 16.25 uur en te 16.38 uur worden de herkansingen gereden. Te 16.55 uur lottrekking der halve fi nales. Te 17.05, 17.18 en te 18.31 uur hebben de halve finales plaats. Te 17.45 uur lottrekking der herkansing halve finale die start te 17.55 uur. Te 18.13 uur lottrekking fi nale en start van de finale begint te 18.22 uur. De eerste drie in alle reeksen en herkansingen zijn geplaatst. Steins RT won het dag klassement per ploeg voor Daltons en derde gelijk eindigde De Bre kers, Ranger RT en Mo lendraaiers deze laatsten allebei uit Opwijk. Steins RT Baasrode leidt in de ploegentrofee Ford voor Pallieters Lieren Daltons Dilbeek. Krekelcrossers Temse is vierde. Willy Van Keer is een stevig leider in het regelmatig- heidskriterium. Hij tota liseert 445 punten, twee de is Straus met 413 en derde Lefèvre met 394 punten. (mt) De tennissport staat de laatste jaren duidelijk in de top van de aktualiteit. Uiteraard heeft deze gang van zaken ook een weerslag gehad op de belangstelling voor de tennissport zelf. Een tendens die ook in Lokeren voelbaar was. Maar in de Durmestad waren de akkomodaties op dit vlak vrij beperkt. Naast de terreinen van de tennisclub Reinaert, die alleen ter beschik king staan van de leden, kon en kan men in Lokeren alleen terecht op de twee tennisvelden die op het Stedelijk Sportstadion gesitueerd zijn. Terreinen die zich overigens in een erbar melijke staat bevinden. In deze toestand zal evenwel op korte termijn verandering komen. Het Lokerse stadsbestuur is zich bewust van de po pularisering die zich op het vlak van de tennis sport aan het voltrekken is. Men wil daar dan ook op inspelen. In de komende maanden zullen niet alleen de twee tennisvelden op het Ste delijk Stadion vernieuwd worden, maar gelijktijdig zal een nieuw-tennisveld aangelegd worden in het Stedelijk Bospark. Aan vankelijk was het zelfs de bedoeling om hier twee tennisvelden aan te leggen, maar uiteindelijk bleek dat de beschikbare oppervlakte net iets te klein was. Voor deze realisaties heeft de Lokerse ge meenteraad reeds in juli van dit jaar zijn fiat gegeven. Voor de top laag zal poreus asfalt gebruikt worden. Anderzijds zullen in 1981, uiterlijk in 1982, twee tennisvelden gerea liseerd worden aan de Koning Albertlaan en Meersstraat. Met deze geografische spreiding van de tennisakkomoda- ties wil men iedereen die niet wenst aan te sluiten bij een klub, toch opti male mogelijkheden bie den om te tennissen. Regiementering Uiteraard zal het vanuit het stadsbestuur niet mogelijk zijn om op de tennisvelden konstant voor toezicht te zorgen. Er werd dan ook een reglement opgesteld voor het gebruik van de velden. Daarbij rekent het stadsbestuur er op dat de mensen die van de tennisvelden gebruik maken de nodige fairplay aan de dag zullen leg gen, zodat iedereen de kans zal krijgen om even aan bod te komen. In tegenstelling met vroegere berichten zal het gebruik van de ten nisvelden volledig gratis zijn, terwijl de velden heel het jaar door kun nen gebruikt worden. De normale speelduur werd bepaald op één uur, terwijl de volwassenen vanaf 17 uur voorrang zullen hebben op de schooljeugd. Het Loker se stadsbestuur rekent er op dat de gebruikers van de tennisvelden eventuele schade zullen overmaken aan de ver antwoordelijken. WVL Op 27-28 september heeft op de omloop van Zolder de T editie van de E.G. Trophy plaats. Gratis uitnodigingskaarten liggen ter beschikking op elk verkoopspunt van BP. Coca-Cola, Marlboro en Opel. Dankzij deze uitnodigings kaart bespaart men 200 fr. De aankoop van een pro grammaboekje. prijs 100 fr.. is echter verplicht voor ieder volwassene doch hier aan is een tombola verbon den. die de kans biedt een Opel Kadett te winnen. Kinderen tot 16 jaar heb ben totaal vrije toegang. Het weekendprogramma ziet er als volgt uit: Op zaterdag 27 september: tussen 9 en 18 uur: gechro- nometreerde oefenritten voor alle reeksen, om de beste op de startplaats aan te duiden. Op zondag 28 september: vanaf 10 uur een ononder broken raceprogramma met ondermeer: het spektakel van de VW-snelheidduiveltjes in hun Belgian Promotion Championship; het Benelux-Renault 5- Alpine-treintje dat in de chicanes regelmatig uit de rails wipt: het vinnige formule- Ford 1600 veld uit de lage landen, jeugdig talent met een wissel op de toekomst voor de hogere formules: F3 tot Fl; het Belgisch produktie- kampioenschap: de OPEL TROPHY: de jaarlijkse konfrontatie tus sen de top-rally-rijders op een voor hen niet zo ver trouwd terrein: als topper om 15 uur: een drie uren durende race met de beste europese toer- wagenpiloten in de finale van hun kampioenschap De eerste ronde van de Be ker van België is voor Baas rode best verlopen. De man nen, die naar Moeskroen moesten, hebben aldaar een hard betwiste zege behaald met 1-3. De setstanden 15- 13, 11-15, 12-15 en 13-15 be wijzen dat er hard werd ge streden om ieder puntje. De vrouwen moesten op verplaatsing naar Retie, ook een eerste provincialer, en hebben er eveneens met 1-3 gewonnen. Het bleef er een gelijkopgaande strijd waar bij de lokalen enkel op het laatst door de knieën gin gen. Setstanden: 10-15, 12- 15, 17-15 en 9-15. Ook de jeugdploegen, voor wie de kompetitie reeds be gon, hebben het er uitste kend afgebracht. De meisjes juniores haalden een vlotte zege te Zottëgem en ston den slechts zes verliespun- ten af. Deze cijfers zeggen alles: 4-15, 1-15 en 4-15 In de Sporthut speelden de jongens juniores tegen ST.- Niklaas en wisten er met 15- 3, 15-9 en 15-5 hun meesterschap te bewijzen. GDP De 24 uren van Fran- corchamps zitten er nog maar een anderhalve maand op, of daar zijn de jongens van Rétrorganisation reeds met hun kleine 24 uren van Zolder Een uithou dingswedstrijd voor de min der begoeden, alhoewel... Een etmaalrace zonder siga retten- en andere miljoenen ploegen, maar met teams waarin de hele familie of de halve bezetting collega's is opgenomen, met mensen die 24 uur stand-by zijn voor koffie-aanvoer, remblokjes- vervanging en voorruitreini- ging. De wagens zijn dan meestal ook nog producen ten-van-na-de-dagtaak. Voor sommigen was het dan erg zielig te moeten vaststellen dat de motor na zo'n 20 uur wedstrijd in de soep was gedraaid of dat je co-piloot in de haarspeld de wagen op zijn dak had gelegd. Vreug dekreten en jammerlijk ge sakker, of het wel en wee van de streekrijders. Vier streekploegen aan de start van deze marathorV Een Hqnda Civic met het Dendermondse-Aalsterse team Vabueti Herman Fieuw-Jean Huysmans. Een gelijkaardige Honda met Re- né Van Daele (Sint-Niklaas), Dirk Sack (Aalst) Jean-Louis De Pauw (Nieuwkerken) Verder de Escort Lotus van het Meba-team met de semi- Sint-Niklase tandem Guy en Jean-Pierre Duportail en ten slotte de zwarte Toyota Jem- py van Eddy Loir en Gilbert Wilssens, resp. uit Sint-Ni- klaas en Waasmunster. Van de 56 startende wagens bereikten er 41 de eindmeet. Onder de 15 ongelukkigen twee van de vier voorge noemde teams. De witte Honda Civic 1200 van het trio Vabueti »-Fieuw-Huys- mans moest het reeds na 175 ronden ontgelden. Op het einde van het rechte stuk langs de spits werd de piloot tot uitwijken gedwongen. Hij schakelde in een te lage ver snelling, het motortje ging aan het razen en één van de klepstellen plooide bijna dubbel. Verder rijden zat er nog in, doch de reparatie zou té veel tijd in beslag nemen. Zodoende vond men het toch maar beter de Honda met het nr. 66 af te voeren. Jammer eigenlijk als je weet dat Vabueti en Herman Fieuw (samen met René Van Daele) vorig jaar op de zevende plaats eindig de in deze 24 uurs-race. Eén van de grootste pech- r Guy Duportail kontroleert Pierre, (dw) teams van dit seizoen is on getwijfeld het duo Loir-Wils- sens. Al bereikten ze de tien de plaats in de jongste 4 uren van Cromwell-Remco, de koprol die Gilbert maakte tijdens de laatste 500 km van Zolder weegt nog steeds zwaar door. En ook deze keer moest de Toyota Jem- py aan de kant: doorgesla gen drijfstang. Beide piloten, evenals preparateur Jempy stonden voor een raadsel, vermits het maximum toe rental van de Toyota nooit werd overschreden en er ook van olieverlies geen sprake was. Het is, na deze nieuwe tegenslag, dan ook niet te verwonderen dat Jean-Pierre stond te schreeuwen om sponser- hulp Alvast hun adres: Gou den Regenlaan 64 te Sint- Niklaas. Na het uitvallen van Loir- Wilssens en het Dender- ajuintrio diende de eer hoog te worden gehouden door de Duportail-broertjes (Ford Escort Lotus) en de andere Honda van Van Daele-Sack- De Pauw. Beid- teams kwe ten zien trouwens behoorlijk van hun taak en reden een vrijwel probleemloze wed strijd. Guy en Jean-Pierre fi nishten op een zesde plaats in het algemeen klassement. de rondetijd van broer Jean Jammer genoeg moesten z> de reeksoverwinning in klas se 3 (van 1301 tot 1600 ccl overlaten aan Rudy Maes en Eric André (VW Golf). Allicht een betere prestatie dan in de 500 km van Zolder toen reeds van bij de start ontste kingsproblemen optraden en zij amper één rondje kon den meedraaien. Toyota Celica-rijder Dirk Snack had voor één keer zi|r bakbeest op stal gelaten en plaats genomen als tweede piloot in de Torine-Honde van René Van Daele. Zijn Zolderkennis en zijn erva ring in dergelijke wedstrij den deden hem tot snelste rijder van het drietal uitroe pen. In de laatste tussen rangschikking (na 23 uren wedstrijd), stond de Honda op de 15'de plaats en 3'de in klasse 4 (van 1001 tot 13f cc). D.VB. ,0» Ra;, Beer Belt ii. Bels, Bels, Bels, Be v, schu Bu j-.i Bur, De l De I Den Dest Eb, Eksi Haa. Hun Kiel, Krui 15.3 Lam Loc, Lok Lok

De Voorpost | 1980 | | pagina 28