Si MIKISKLUB AALST: KUNST UIT CUBA SPORTJOURNALIST VANDIJCK MET BOEIEND RELAAS OVER MOSKOU '80 VRIJE tribune kruislicht TOT VRIJ-ZIJN GEROEPEN...? KR00NCENTER HIELD OPENDEURDAGEN 41 2 - 12.9.1980 - De Voorpost De redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud en heeft het recht de teksten in te korten. DE PAARDEN VOOR DE WAGEN SPANNEN, NIET ER ACHTER! «Antwoord aan Raymond», zo titelt Roger D'Hondt, politiek sekretaris von de SP-Aalst, in «Voor Allen» van 5 september jl. Het betreft ons artikel van 21 augustus. Roger heeft dus bedenktijd nodig gehad en die gunnen we hem. Hij staat daar trouwens niet aleen mee, want nu Van Miert, flink wat tijd na de memorabele regeringsbe slissingen van 9 augustus uit zijn schelp is gekomen voelden ook Willy Vernimmen en volksvertegenwoordiger Van Der Niepen de dringende behoefte, na lang stilzwij gen, in hetzelfde nummer de verdediging van de SP- politiek op zich te nemen. Al geven we graag Vernimmen wat hem toekomt, als hij tot Martens zegt: wij of de liberalen... Hoe luidt dat antwoord van Roger D'Hondt? Volgens hem ligt het voor ons dik vast, dat de SP uit de regering moet treden. Voor hem is dot niet zo eenvoudig. Er zijn voorbeelden genoeg, dat de BSP uit een oppositie weinig brood heeft gehaald, terwijl de SP sinds haar herstruktu- rering er tenminste in geslaagd is stand te houden, ja zelfs een lichte winst te boeken. In feite vertrekt hij daar van dezelfde zorg als Glinne en «Links», maar daar wensen we deze keer niet verder op in te gaan. Wat hebben wij werkelijk geschreven? Wij hebben in het artikel van 21 aug. de oorzaken van de algemene krisis van het kapitalisme toegelicht. We hebben aangetoond wat de kapitalistische wereldtop wil, en aan regeringen zoals de onze wenst op te dringen. We hebban onder streept, dot het aan de partijleidingen is zoals aan deze van de vakbonden te oordelen wat ze gezien de machtverhoudingen kunnen aanvaarden en waartegen ze zich in elk geval moeten verzetten. Dat hebben we geschreven, en we hebben het trouwens in ons artikel van 28 aug. nog toegelicht, zonder «dik vast te leggen» dat dit regeringsontslag betekende. En kijk, ook Van Miert blijkt volgens zijn normen dan, die niet precies de onze zijn na een flinke bedenktijd van mening dat de grenzen van het welgevoegelijke overtreden zijn. We betwijfelen geen ogenblik, beste Roger, dat Van Miert opgeschrikt werd door de arbeidersreakties op wat De- bunne in «De Werker» noemt «in zeven haasten en onder de werking van de vermoeidheid getroffen gevaarlijke regeringsbeslissingen». Maar dat neemt verdomd niet weg, dat deze beslissingen MEDE DOOR SOCIALISTI SCHE MINISTERS GETROFFEN WERDEN. Waren die wellicht minder onder de indruk von wat gij «de nieuwe dimensie van de socialistische politiek» noemt? Moet super-manneke Van Miert dan steeds met getrokken knuppel achter de regeringsdeur staan? We hebben al in ons artikel van veertien dagen geleden dus drie weken geleden op papier gezet duidelijk onderstreept dat we Glinne en «Links» niet napraten. We zeggen niet dat de SP er absoluut uit. moet. We zeggen dat er grenzen zijn. We hebben reeds maanden geleden geschreven dat er IN én BUITEN de regering kan gestreden worden, zich op de arbeidersbeweging steu nend. Maar waarom wilt bij, Roger, de SP, haar minister inbegrepen, nu persé achter de zich verwerende arbei- dersklasse spannen in plaats van er voor? Is het niet haar rol aan het arbeidersverzet een politieke dimensie te geven? Zijn haar ministers niet zeer goed geplaatst om te zien wat de reeds getroffen regeringsmaatregelen inhou den? En dit is al heel wat méér dan dat waarover Van Miert het niet èens is! Het is hoog tijd, ziet ge, Roger D'Hondt, dat de SP in en buiten de regering eens duidelijk voorhoudt, wat tegen over de soberheidspolitiek door het grootpatronaat en rechts vooropgesteld, haar voorstellen en oplossingen zijn, zonder af te wachten wat de arbeidersklasse slikt en wat niet! Alle verhoudingen in acht genomen, maar omdat in de komende maanden van sociale en politieke strijd, politie ke klaarte en een goede verstandhouding in het geheel van de arbeidetsbeweging overal een dringende nood zaak zijn, zetten wij in dat verband zeer graag de deuren van de «Mikisklub» en de kolommen van 't Ajuintje» voor u open. Zegt u dat iets? Ray De Smet Het Frans Masereelfonds leverde een opgemerkte inbreng op de Ambacht- en Kunstmarkt van vorig weekend. In samenwerking met de Vrienden van Cuba werd een tentoonstelling van grafische en artisanale kunst uit Cuba ingericht. Twee weken geleden, het was toen nog augustus, ontving voor wat betreft de zogezeg- Vandijck ging eventjes die- de Mikis-klub in de Nieuwbeekstraat de heer Jaak Van- de verbroedering. «Voor mij per in op de internationale dijck. De heer Vandijck is sportjournalist en wel bij het blad hoeft het allemaal niet», zo politieke situatie en noemde, «De Morgen». Het was precies de heer Vandijck die door zegt hij. zijn krant als sportverslaggever naar de Olympische Spelen En hii vertelt: «Ik voelde me n» ij in Moskou gestuurd werd De bedoeling van de Mikis-club was dan ook de heer Vandijck aan het woord te laten om zo zijn bevindingen, indrukken en belevenissen naar voren te brengen. De avond werd echter ingezet met enkele sfeerscheppende dia's, gekiekt in het Olympisch stadion te Moskou, door de heer André De Smet, broer van Ray. Het goed opgekomen publiek werd zo al meteen in de gepaste sfeer gebracht, er was ook Russische muziek: beelden van de alom bewon derde «bewegende» tribune, van de watersportbaan, van de sluitingseconomie, en daartussen ook nog knappe stadsgezichten van Moskou zelf. De heer Vandijck stelde eerst ding voor de atleten ongemakkelijk toen door de micro's weerklonk dat de Olympische Vlam door dui zenden jongeren naar Most kou was overgelopen, en toen er ook een daverend applaus weerklonk toen een groep Afghaanse atleten het stadion binnenliep.» Hetzelf- in verband met de USSR, alleszins twee zaken totaal verkeerd en onverdedig baar: de zaak van de men senrechten enerzijds en an derzijds de inval in Afghanis tan. Leger en politie zijn machtig. Hij ging door over de politie: «Nog nooit zal ik zo'n onvoorstelbaar grote politiemacht. In elke straat Hopelijk is het voor u echt vakantie geweest hopelijk hebt gij «a taste of honey» gehad, de smaak van de vrij heid geproefd! Het klinkt im mers zo mooi in de homilie of in de gebedswake, of in de min, of meer moeilijke artikels in de teologische bladen «de vrij heid van de kinderen Gods. het vloeit zo gemakkelijk uit de Mstc in z< se si e wei jtavoi waarheid aannemen op zeggen van een ander, voortaan voor waarheid nemen wat gij-zelf, in ervaart als waarheid jutten Vrij-zijn is niet oordelen)16' gens een onveranderlijke, raai, maar goed weten dal moraal tijdgebonden en lueerbaar is. Vrij-zijn is uw eigen, en he werd 'aute mee 'an d de o de voor de vlaggen en de zag ik er minstens tien...» In fTchzelf voor: een maat- voor plaats van de Amerikaanse schappelijk assistent die Levi's, en ga zo maar door., echter algauw journalist Alle technische problemen werd. Eerst bij de Stan- die Moskou ondervond door daardgroep, die echter de de boycot vanwege de USA berg afging... Hij werkte werden door de Westeuro- daarna een paar maand in pese landen opgelost. We een immobiliënbureau en kregen dus toch nog goed kwam uiteindelijk terecht in afgewerkte «Olympics». nationale hymnes: «Voor mij hoeft het allemaal niet!» Zo ook is het motto «Deelne men is me?r waard dan win nen» hopeloos en lachwek kend verouderd. In realiteit is het zo dat alle middelen goed genoeg zijn om een overwinning te bekomen ook op de Olympics is er doping is er corruptie. het begin voelde de heer Vandijck zich er eerder onbe haaglijk door. Dat gevoel sloeg echter gauw om tot een gevoel van veiligheid. De agenten stellen geen vra gen, houden gewoon een oogje in 't zeil, zijn erg correct. mond of uit de pen ik verdenk vreemde mening hebber er veel schrijvers van, bewust daarvoor uit durven kot of onbewust aan «literatuur» te desnoods tegen uw ganseP doen! Als men niet iedere zin, geving in. Vrij-zijn is uw ere S die men schrijft of zegt, drie- unieke Waarheid hebben1 maal herleest of beluistert en van daaruit leven, handror tot driemaal toe test met de spreken, kiezen. Vrij-zijn isr 0,:,r<: eerlijke vraag «geloof ik dit wie gij zïjt, al moet men P219er écht, sta ik daar nu volledig en de afkeuring van de gq .yan mppntp hnnpmon U 'inden Te Ie n eerlijk achter???...» dan laat meente bijnemen men zich gemakkelijk meesle- p>en door mooiklinkende zin nen. Er is toch niemand die vraagt «wat bedoelt ge eigen lijk?». Want die vrijheid van de kinderen Gods, of zelfs die (of De Volksgazet». Deze krant ging echter op haar beurt TOCH DISCUSSIE! fajlliet, en Jaak Vandijck be landde bij «De Morgen» als de Spelen met een extra sportjournalist, met voetbal kritisch oog werden beke- en wielrennen als speciali- ken. Het werd duidelijk, al- teit. Onder andere daarom dus nog steeds de heer Van- was hij onafgezien van de dijck, dat de betrokkenheid WAAR WAARDEN NOG BESTAAN DE STAD MOSKOU Moskou is een relatief pretti- zeker die) van de gewone kin- De heer Vandijck waar- 9e stad, zo zei Jaak Vandijck. deren der mensen, dat is toch De boycot maakte toch dat schuwde het publiek wel <<lk 9a liever naar PaHjs». zo moor een povere zaak Wij zijn voor zijn eventueel verkeer- ?e' <<[Tiaar o°k Moskou is reis niet zo erg enthou siast met zijn Moskou-op dracht. Op gebied van atletische sporten (atletiek, zwemmen, turnen enz.) voelt hij zich immers niet zo goed in zijn nopjes. Bovendien had iedereen de mond vol van «In Moskou? Dat zal daar teveel wat worden!»... Nee, het heeft trok de heer Vandijck niet zo direct aan! Hij is toch ge gaan en hij heeft er geen spijt van, zo zegt hij! DE SPELEN ALS DUSDANIG Zowel politiek als sportief tingsceremonie. waren de Olympische Spe- streven naar len een succes, aldus de tussen sport en politiek niet meer te stuiten is. Een ande re zaak die duidelijk naar vo ren komt, zo zegt de heer Vandijck, is dat het zo echt niet meer verder kanl Het gigantisme dat met de spe len gepaard gaat is niet meer te vatten. Er gebeurt tegelijkertijd: men ;en overzicht meer! Terwijl Van de Walle aan het judo-en is zwemt Carine Ver bauwen de finale. Ondertus sen wordt ook de marathon gelopen... Het gigantisme komt ook tot uiting in de groteske openings- en slui- Men moet afslanking! Men zou kunnen overgaan de indruk in Moskou opge daan: ik verkeerde er maar 3 weken, zo zei hij, en dan nog lVur' in een speciale sfeer: de sfeer van de stadions, kleed kamers, Micha... De vergelij king met het dagelijkse le ven van de Moscoviet gaat nauwelijks op. De organisa tie van de «Games» was al leszins vlekkeloos. Het pers centrum was fantastisch, best leuk: groen, grote, bre de boulevards, veilig, cul- zulke geconditioneerde wezens dot wij vaak meer als dwang- zieken handelen dan als vrije gebouwen...». De so- mensen. Hoe dikwijls spreken ciale voorzieningen (ziekte, wij niet in stereotiepen! We invaliditeit, pensioen) zijn er verkondigen en verdedigen wat degelijk uitgebouwd. Dat de «men» van ons verwacht. We mensen er sukkelaars zou- geloven wat «men» ons voor den zijn en «leven onder het houdt te geloven. We oordelen communistisch juk» is larie en ver-oordelen volgens onze en apekool. Ze zijn er goed gekleed, aldus de heer Van dijck, ze wonen goed, eten ingeleide, moraal! o! zo onwrikbare voorzien van voldoende 9oecL hebben TV, er komen telefoons, telexen... De pers- meer en meer auto's, het tribune was een juweeltje openbaar vervoer is vlekke- tafeltje steeds loos uitgevoerd. In Moskou weer een TV-monitor met 12 kent o?011 no9 waarden die verschillende kanalen: de hier niet meer bestaan, journalist kon dus tegelijk beweerde Jaak Vandijck: verschillende disciplines en vriendetijkheid en geen aan- slechts door u-zelf te di zijn, kunt gij blijven groeii u blijven ont-plooien tol werkelijk U-ZELF wordt levenslang, prachtig boeiend avontuur! Dit vraagt de moed om al doet en al wat gij schrijft, en al wat gij gek alles waarvoor gij kiesl waarvoor gi| u inzet, en wat gij predikt en verkoi onbarmhartig eerlijk te dt bevragen met de vroag: «Sta ik daar achter3. is dit werkeli|k oordeel, mijn mening, werkelijk MIJ-ZELF is zeer moeilijk, «our thoi make cowards of us all Hamlet, men gaat wikki wegen, of men maakt er; met enkele etiketten tiepen vanaf, het is zo kelijk laf te zijn Maar len tij lachii at f lelinc 19È lerim w. V\ iel ei jlijke 'ens rp va leidin had c geda; sprei Jan !ur bi iteyai Misschien is die vreemde tijd die wij vakantie noemen, de juiste tijd om reflectiever te iiiuune vvao ccn luweeme r-- - met voor elk tafeltje steeds 'oos uitgevoerd. In Moskou gaan leven. Daarom die hoop het u de hele wereld ti -n t.- -> tont mart nrta uuaarHon Hio in de aanhef hierboven! Om, als ge don het voornaaii met veel geduld en moeite, U-ZELF verliest? Mogelt|jjne, eerlijker te worden, échter te voor u, wot uw innerlijk vr^er De worden, meer U-ZELF te wor- betreft, het ganse jaar vakfcj woc den. Vrij-zijn dat is écht u-zelf zijn' 'clonq zijn. Dat is: niet meer iets voor Aleidis Dij a|s van heer Vandijck. Toch onder- tot een splitsing van de Spe- scheidt men 4 verliezen: de heer Bresjnev, de minst gro- len in enerzijds Olympische Spelen (atletische sporten) te verliezer, de sport in 't en bv. «Wereldspelen» met algemeen, het Internationaal Olympisch Comité en de heer Carter, grote verliezer, die een gok waagde die fali- kant uitdraaide. Sportief ge zien werden de spelen geenszins «onthoofd» zoals werd voorspeld. Ook deze keer, zouden de Amerika nen, werden legendarische prestaties geleverd, o.a. in het zwemmen en de atletiek (spurtnummers). De afwe zigheid van de USA speelde dus niet zo'n grote rol, zo zei de heer Vandijck. De USA werd daarenboven nog in de rug geschoten door het Westen. De spelen gingen door niet iedereen dwars boomde de «Games» en de mamoetcontracten, aanvan kelijk voorzien voor Ameri kaanse firma's, werden ge woon overgenomen door Westerse (Europese) fir ma's: Siemens (Duitsland) leverde computers in plaats van de Amerikaanse IBM. Pony (Frankrijk) leverde kle- o.a wielrennen, voetbal, bas ket... Aan de andere kant echter wil het I.O.C. nog uit breiden: tennis, tafeltennis, zelfs windsurfen zouden Olympische dissciplines worden. De Spelen als dus danig zullen wel altijd blij ven bestaan volgens Jaak Vandijck. Wie zal ze tot staan brengen? Wel moet en zal de grote hypokrisie doorbroken worden! Open en bloot moet het, zo zegt hij! Ieder een zal uiteindelijk weten dat bepaalde atleten (ama teurs!?) voor deelname aan een meeting 2000 dollar vra gen, plus hotelkosten, plus verplaatsingskosten. Het zal competities aan de gang zien. Het was een fabuleus staaltje van geperfectioneer de techniek. Het informatie systeem was eveneens vlek keloos: onmiddellijk na elke wedstrijd kregen de pers mensen steeds weer de uit slag doorgespeeld. Geen oe verloze discussies dus... 's Avonds kwam een krantje uit met de uitslagen van alle wedstrijden van de voorbije dag, plus de volledige deel nemerslijsten van de vol gende dag. De infrastruktuur was eveneens perfekt! En dan was er de controle: sinds München onvermijde lijk, aldus Jaak Vandijck. De controles zijn inherent ge worden aan grote manifes taties, zo zei hij, en hij voeg de er meteen het voorbeeld aan toe van voetbalclub Standard Luik die in Napels ging voetballen, waar ook alle toeschouwers ook de pers gefouilleerd werden. stellerij (hij haalde het voor beeld van de «punk» aan). ook niet meer zijn dat atleten Toch noemde de heer Van die eerlijk zijn, en die verkla ren «professioneel te zijn» (hordenloper Guy Drut), le venslang geschorst worden! De toestand op dit gebied begint immers volledig uit de hand te lopen. De heer Vandijck pleit dus voor open spelen! Idem, zo zegt hij. dijck de Moskou-controles overdreven, vooral in het hotel: soms 3, 4, 5 keer per dag... zelfs wanneer de vei ligheidsagent je na 2 weken al bijna persoonlijk kent kom je er niet in zonder pasje... In de stadions daarentegen nauwelijks controle! De heer racht mens ook Andi at de bots et sti ziek aties rbaa welz diens Jaak Vandijck sprak in de Mikisklub over Moskou '80 (Per) correctheid, behulpzaam- geerde kasten, de personen praten! Onzin. Ze durver Met dit initiatief wilde het Masereelfonds de schijn werper richten naar een so cialistisch maar nog vrijwel onbekend land. Vorig jaar bracht men Korea naar de Ambacht- en Kunstmarkt. Kunst in Cuba Sinds 1959 jaar dat een aanvang gemaakt werd van de socialistische revolutie o.l.v. Fidel Castro is ook wat de kunst betreft veel ver anderd in Cuba. Waar voor heen enkel rijke hoogontwik kelde mensen naar de schouwburg konden trek ken, romans konden lezen, van schilderijen konden ge nieten... werden grote in spanningen geleverd om kunst bij het volk te brengen. Langs radio en TV wordt o.m. over gedichten, boeken en films gesproken. Binnen- en buitenlandse toneel-, bal- let- en muziekgroepen trek ken door het hele land. Na een voorstelling wordt met de toeschouwers over het stuk gesproken. Bioskoop- bussen rijden tot in de verste uithoeken van Cuba. Dure toegangsprijzen voor teaters zijn afgeschaft. Leesmate riaal is spotgoedkoop Niet alleen is het publiek ver groot, ook de inhoudelijke conceptie van «kunst» wij zigde zich. Er is geen handel in kunst meer. De kunste naars ontvangen een salaris vruchten belanden niet bij een kleine betaalkrachtige groep, maar moeten zoveel mogelijk mensen bereiken. Naar verhouding worden er dus meer affiches dan schil derijen gemaakt. Affiches zie je overal hangen waar men sen werken en wonen. Bo vendien wordt de kunst in die zin in dienst gesteld van het revolutionair proces. Ze dragen de boodschap van de revolutie uit... Heel veel belang wordt ge hecht aan het ontwikkelen van de eigen kreativiteit. Amateurverenigingen en kulturele centra worden van regeringswege onder steund. Voor ons, gewend aan een meer individuele en winst- gerichte opvatting van het kunst-bedrijven, kunnen «li teraire werkplaatsen» vreemd overkomen. Scho lieren, boeren, arbeiders, huisvrouwen, iedereen die er maar belangstelling voor heeft, kan daar deelnemen aan het te boek stellen van problemen uit het dagelijkse leven. Men trekt op inter view, men observeert, men schrijft het uit... Kunst uit Cuba in Aalst Niet zonder fierheid kon het Frans Masereelfonds uitpak ken met een première voor België. De geëxposeerde grafieken van 15 Cubaanse De ambassadeur van Cuba in gezelschap van schepen De Bisschop. (Per) met een kaderfunktie, de wel! Ze hebben wel partijbonzen... Dat zie je zo op het regime, maar hel trots en fierheid voor volk en aan hun wagens (zelfs Mer- ook heel wat lovende vaderland. De vooruitgang cedes): ook hier is een nieu- den over voor de posl is er ontegensprekelijk. Wel- we bourgeoisie ontstaan. In dingen die het USSR- iswaar is een «goede» flat er de informatieverwerking hen brengt, maar eentje met maar enke- wordt nogal wat verzwegen: Ie kamers, maar vergeet er wordt gemanipuleerd! Tot zover het boeiem niet, zo zegt Vandijck, dat de Het is bijvoorbeeld zo dat objectief relaas van de grootvader van de bewoners het merendeel van de Rus- Vandijck die op geen ervan nog in een lemen hut sen helemaal niets afweten gebied een blad vooii van de kwestie Afghanis- mond nam. Hij beslootf tan... De berichtgeving is reportage met de geviel) eenzijdig: van Russische de woorden: «Ik ben li' Negatief stelt de heer Van- kant wordt alles rooskleurig arm in Rusland, dan rij dijck de zuiveringen die er voorgesteld. Uit het westen het Westen». Een nadeó zeker geweest zijn. De zaak krijg je beelden van gevech- tje misschien. Tenslottt dissidenten is echter ten, rassenonlusten, over- je overal, gelijk waar je stromingen... vertoeft over de gehele. reld, wat je werkelijk' ZIEN WAT JE WIL ZIEN 2jen Het duurt tenslotti' niet lang om hier bij on« voorbeelden te vinden| ten. Verder is er nog de star- telijk tekort in het belangrijk- het ondemocratisch ziji ste punt van datzelfde socia onze maatschappij. Wal lisme: de ontvoogding van standen bestaan over; de massa. Nergens elders werd die avond in de «Wij zijn de beste!» Er is ook ter wereld, vertelt hij, wordt club nog erg lang na-gj een gebrekkige distributie: die massa zo erg gemanipu- cusieerd en nagekaart, het kan toch niet dat een leerd. Het regime denkt en was waarlijk een boei land dat zijn mensen de handelt voor hen. Voor dis- avond. Wanneer Mikis ruimte instuurt er niet in cussie is er geen plaats. nog dergelijke gespr slaagt het fruit van de kusten Mondje houden is een gou- vonden afficheert van de Zwarte Zee naar de den regel. Er wordt ook wel daarheen! Het is e hoofdstad te transporteren?! beweerd dat de Russen te- kend! Dan zijn er nog de geprivili- gen toeristen niet durven heid, eerbied voor de lei ders, eerlijke en gemeende woonde... OOK NEGATIEVE ZAKEN! van verschrikkelijk overtrokken! Haast niemand staat achter dit kleine groepje margina len. Wie wel gehoor krijgen Het socialisme, zo beween zijn de religieuze dissiden- Jaak Vandijck, schiet hier fei- het heid van het systeem gebrek aan fantasii enorme zelfingenomenheid toond. Het betrof werk van Cubaanse kunstenaars, dat via de «Vrienden van Cuba v.z.w.» (Leon Theodorstraat 122, 1090 Brussel) in ons land te kijk en te koop is. De onderwerpenkeuze zowel als de gebruikte techniek is zeer verscheiden. Daarnaast werden in de zaal Madeion (waar de tentoonstelling doorging) ook affiches en postzegels geëxposeerd. Het aksent lag dus overdui delijk op het «kulturele», hoewel belangstellenden in een infostand ook wat in po- litiek-sociale aspekten kon den snuisteren. Tijdens de receptie op vrij dag 5 september was ook de (nieuwe) ambassadeur van Cuba dhr. Blanco te gast. Hij menwerking tussen zijn en ons land. Aan de talrijke aan wezigen werd een cocktail glaasje aangeboden met naar keuze Mugito of Pinos, twee inlandse dranken op basis van rum. Het Masereelfonds, duidelijk tevreden over de publieke belangstelling ziet geen ver dere Cuba-aktiviteiten in haar programma. Wel aan te stippen zijn: een «Geuzen te boek» avond met Paul De Wispelaere en Stefaan Van den Bremt (oktober-novem- ber), een Brechtliederena- vond (i.s.m. het H.V.V.) en een toeneelavond met Gerd De Ley (samen met meerde re andere verenigingen). Zou er in Cuba meer belang stelling voor kunst zijn dan Ter gelegenheid van de jongste braderij van de Lange en Korte Zoutstraat op 5, 6 en 8 september jongstleden, hield promotor Jean Bastiaens drukbezochte opendeurdagen in de voorlopig nog onafgewerkte winkelgalerij, die de naam Krooncentermeekreeg. Architekt van dit winkelcen trum is Walter Van Herre- weghe, die er een bijzonder aantrekkelijk maar vooral evenwichtig geheel wist te kreëren. Het is de eerste en voorlopig enige verwarmde winkelga lerij van Aalst. Uniek in België meer dan twee jaar lang vroegen de Aalstenaars zich af, wat dit wel zou worden. Vorig weekend kregen ze ge deeltelijk antwoord op hun vraag. Gedeeltelijk, want het Krooncenter staat grote lijks nog in de ruwbouw, hoewel zich toch al duidelijk het profiel van deze winkel- naam vertoeven, en het gamma van winkels, dat er nu reeds ZEKER komt, zal vooral de dames reeds heel prettig in de oren klinken: een confisserie, bijouterie, parfumerie, een lederwaren- zaak en een winkel voor da- meskledij. Verder neemt een financiële instelling, mét kof ferzaal en nachtkluis er haar intrek en achteraan komt een cafetaria met terras en in het midden van de galerij een relax-terras, waar het ook 's winters gezellig en warm zal zijn. maar tevens uniek in Bc De openstelling van de rij tijdens het afgel weekend was hoofdza bedoeld als promotie, slechts enkele winkels nog te huur of te koop t promotors zien dan ooi optimisme de officiële ning van het Kroor terin november moet... Het centrum van kwali winkels, die de Zoutst ontegensprekelijk nu al men, krijgen er nog komende attraktieL

De Voorpost | 1980 | | pagina 2