jfeilig Wonen reageert op protesten van eigenaars an gronden Kluisdreef HERDERSEMS «WERK DER VOLKSTUINEN» IN GOUD! BEELDENDE KUNSTEN IN ADMINISTRATIEF HART VAN AALST —\laarom worden altijd sociale bouwmaatschappijen aangevallen? iTREEKNIEUWS Herdersem Derde keer, beste keer! iTREEKNIEUWS Baardegem STREEKNIEUWS Moorsel De Lodderoeigen spijzen kas De Voorpost - 12.9 1980 - 5 -en waren tegen de temming landbouw- nd, waarbij de be riming bouwgrond raagd werd. de verschillende be- nmingen in de ge itplannen vastgelegd rden, moet volgens ig Wonen rekening e gehouden worden die bestemming ge- liseerd wordt. «Ontei- len is nooit aange- m, noch voor de ont- '®/[ende, noch voor de eigenaar, maar het is op Peof klit »s<' Dassing van de wet» vordt verder vermeld, testen en geschrijf iben volgens Veilig nen bovenvermelde n_ lisaties trouwens niet et en de eigenaars wordt geen dienst bewe zen door hen tot uitzicht loze akties aan te moe digen. «Wat de expert betreft wordt erop gewezen dat deze vergoedingen aan biedt op grond van zijn uitvoerige kennis. Wan neer de eigenaars het daar niet mee eens zijn kunnen zij in verzet ko men en zich gerechtelijk laten onteigenen. Maar of zij daar baat bij vinden, zullen zij nog altijd moe ten afwachten. In Lede en recent nog in Haaltert is de Nationale Maatschap pij voor de Huisvesting in beroep gegaan tegen de onteigeningsvergoedin gen die door de vrede rechter waren vastges teld. 5 a 6 jaar na de uitspraak van de vrede rechter dienden volgen de prijzen ingevolge het vonnis van de Rechtbank van Eerste Aanleg te Dendermonde en te Ou denaarde terugbetaald worden: te Lede respec tievelijk 72.100 fr, 93.130 fr„ 51.570 fr., 51.716 fr., 131.613 fr., 811.209 fr., 147.500 fr. en 135.670 fr. Te Haaltert bedroegen de prijzen respektievelijk 218.988 fr. en 2.971.269 fr. Dat 2000 fr./m2 geen be lachelijke prijs is, wordt o.a. bewezen door de verkoopprijzen van bouwgronden in de wijk Érembodegem-Ronse- vaal waar 58 jonge gezin nen korte tijd geleden een sociaal bouwperceel konden aankopen, van de Interkommunale Land van Aalst. Als voorbeeld wordt het feit aangehaald dat een perceel volledig uitgeruste bouwgrond, groot 377 m2 verkocht werd voor de prijs van 260.000 fr. hetzij 690 fr./ m2. Gerekend aan de prijs van 2000 fr./m2 zou dit perceel 754.000 fr. ge kost hebben. Hierbij wordt aangestipt dat juist wegens het feit dat heel wat jonge gezin nen grond kunnen kopen aan de kostende prijs, hetzij van een bouw maatschappij, hetzij van een interkommunale het hem nog mogelijk maakt om te kunnen bouwen. Ook het argument van de eigenaars dat er nog steeds geen bij Koninklijk Besluit goedgekeurd Bij zonder Plan van Aanleg bestaat wordt onbestaan de genoemd. «Wie akties onderneemt zou dit moe ten weten» zo schrijft Vei lig Wonen. Tenslotte wordt gerea geerd op kritiek die uitge bracht wordt op bouw maatschappijen die het zouden vertikken hun handen uit te steken om leegstaande woningen te saneren. In dit verband wordt vermeld dat er in het parlement een wet aanhangig is om de bouwmaatschappijen een voorkooprecht te verlenen wanneer oude woningen verkocht wor den. Dit voorkooprecht geldt alleen dan wanneer de bestemming van so ciale woningbouw voor afgaandelijk is komen vast te staan. «Tegen dit stukje wet wordt even zeer en met de inzet van veel geld geprotesteerd» aldus de brief van Veilig Wonen, die ondertekend werd door Voorzitter de heer Edmond Nijs en di- rekteur Emiel Van Essche. VEHE •fretten op het parochiaal Centrum op zaterdag 13 september o.l.v. de jer-majoor van de muziekkapel van de zeemacht, H. Vermeire. de finale Individuele majorettenkampioenschappen te Luik m<pt Herdersem vertegenwoordigd bi] de seniores door Karine bij de tamboer-majoors door Gerda Cami en bij de jongens Chris Van de Velde en Patrick Berckx iem; kijk leldi Iska i w< e bi lenonie provinciale tornooien haalde de harmonie de reeks Eerste ;ie, echter slechts voor twee |aar. Niet slecht, schrijft men in «de iekkrant», maar toch een verwittiging. Twee jaar gaan vlug de 41 korpsen verschenen er amper 19 op het appel en drie slaagden niet. lOeldkampioenschappen nners en Schotten toonden zich in Amerika de beste majoret- Onze meisje eindigden vooraan in de twintigste. pioenschappen te Heist ens het moeten inschakelen van een paar reserves op het te ogenblik behaalde Herdersem er slechts de 5de plaats. thuis voor velen <*n zich het merkwaardig boek «Een Huis voor Velen» over de I klafersemse kloostergemeenschap, uitgegeven ter gelegenheid wghet 100-jarig bestaan van de kloosterkapel, aanschaffen tegen ijs van 450 fr. Storten op rekening 833-3070425-51 van Klooster °n ersem, Alfons De. Cockstraat. jk m|,- ie Van Nuffel zetduiveltje speelde ons andermaal zijn parten De Pikkeling ft er uiteraard ingericht door de V V Vde Vereniging Voor imdelingenverkeer «De Faluintjesstreek» slutte ig aterdag 13 september 1e Grote Prijs Raymond Boulonne met (j0 gen uit Herdersem, Moorsel, Groenendalers en Berchem-Bra- aan café 't Klubhuis». [phiedenisboek >ek over de geschiedenis van Meldert is totaal uitverkocht. Wie Jen bestelde en betaalde of zich de laatste dagen cj%en kon |chaffen zal het zonder moeten stellen. Ook in de boekhandel is >oek totaal uitverkocht zoals trouwens ook dat van Herdersem Jofstade Jchillende malen, tot in den treure toe, hebben we ervoor Jaarschuwd zo U niet wilde ontgoocheld worden. Sorry ichiecentum tangen U dit week-end. Mathilde en Alfons De Boeck Iers van plechtige kommunikanten worden vandaag vrijdag 12 Tmber verwacht in het Parochiecentrum waar ze op een aange- fe verrassing worden onthaald. het eerste jaar niet op woensdag maar wel op zaterdag van u. tot 11.45 u. en dit vanaf morgen 13 september. Voor het Ie jaar op zondagen, afwisselend in de kerk en in groepjes. Na teitd°°9mis. et blessen kCÉurnlessen van KVL zijn verleden woensdag gestart in de ledfPisschool te 20 u. en dit telkens op woensdag tot 12 november l(^' [gezinsbudget? n laag vrijdag 12 september gaat in het parochiecentrum op van KVLV een voordracht met diskussiemogelijkheid door t«Hoe leid ik mijn gezinshuishouding?». I ijding «gevaarlijke bocht aan de Baardegemse kerk kwam het tot een ijding tussen de wagen van Maria Van de Velde uit Baardegem Ie motorfiets van Jean-Pierre De Cock uit Buggenhout. Deze te, en tevens zijn duozitter Ronny Ruysbergh werden met zware •ondingen naar een ziekenhuis vervoerd. e Beulemans op de Toekomst brengt in zaal «Ons Huis», Hoogstraat, ijntje Beulemans» op 7, 8, 9. 10, 14 en 15 november e.k. Kocht [dinsdag varen de gepensioneerden van Baasrode tot aan de Jterschelde. Kostprijs 225 fr. Alleen de eerste vijftig ingeschreve- Hdie betaald hebben kunnen mee VOostakker lozenkransbedevaart naar Oostakker op 28 september. Start te 9 rijs 150 fr In te schrijven: Molenstraat 40 feesten aardegemse Scouts organiseren hun 5e Scoutsfeesten in en de Parochiezaal op vrijdag 3, zaterdag 4 en zondag 5 oktober 'J Dit ten voordele van de afwerking van de scoutslokalen 't 9 rolleken» Een publiciteitsboekje met de historiek van de scouts 7 dt te dier gelegenheid uitgegeven wone mens automatisch de ze tentoonstelling doorloopt. Aangezien kunst niet langer een privéjachtdomein is voor kapitaalkrachtigen, voor kenners en ingewijden maar een openbare aan gelegenheid heb ik ge tracht bij het inrichten van deze tentoonstelling, be paalde grenzen te doorbre ken en afstanden te over bruggen». Het lag niet in de bedoeling van de schepen met deze tentoonstelling een over zicht te geven van de heden daagse beeldende kunsten. Wel werd getracht om bij de uiteindelijke keuze van de kunstenaars een grote ver scheidenheid van beelden te brengen. Beperkt door tijd en ruimte zag hij zich ver dicht een selektie van der tien kunstenaars te maken. Blauwe Enrico met donkere bruid Vervolgens bracht hij een beknopte, doch deskundige aomschrijving over het werk van elke kunstenaar afzon derlijk. Tot slot had hij ook nog woorden van lof voor de jazz-musici en wenste ieder een nog verder een genoeg lijke avond. En dat werd het ook, want the band blies en trommelde er nog een tijdje lustig op los en de vriendelijke hostessen brachten prikkelende of frui tige drankjes naar keuze voor ieders gehemelte... Van drempelvrees dus voor lopig geen sprake meer! Opgewekt gekeuvel, een ge zellige babbel, ook met eks- karnavalprins Enrico, die in een spiksplinternieuw blauw prinsenpak aanwezig was en ons voorstelde aan zijn kersverse, verblindend mooie. Filippijnse bruid. De bodemloze afgrond ver bergen Wat de tentoonstelling zelf betreft, die zijn we gewoon tegetrouw achteraf in alle rust en eenzaamheid gaan bekijken. 's Zondags, vlak na de mid dag. toen het ook op de Am- bachtsmarkt nog niet zo bij ster druk was. En je stelt jezelf vragen en peilt naar de mening van de bezoekers, luistert naar hun reakties en komt tot de slot som, dat ook op onze dagen de kunst nog altijd onbegre pen blijft. De meesten onder ons zijn oningewijden, maar hoe kan het ook anders? In ons onderwijssysteem wordt niet bijzonder veel plaats ingeruimd voor kunst en de kreativiteit van de kin deren wordt er meestal op vakkundige wijze in de kiem gesmoord. Tekenen moet je zoals de leraar het voorschrijft, alles moet herkenbaar zijn. Zo komt het dan ook. dat de abstrakte kunst, in de mee ste westerse landen sinds jaren ingeburgerd en een ei gen plaats innemend in heel wat musea, bij ons nog steeds lachend en proestend wordt bekeken en het enig kommentaai erbij vaak luidt: «Dat kan ik ook maken!» Men doet niet eens de moei te om te trachten het te be grijpen, men zoekt altijd weer wat het werk in he melsnaam toch voor mag stellen... Is de mens bang voor het geen hij niet dadelijk kan identificeren? Gaat het abstrakte zijn be gripsvermogen te boven? Vast staat, dat de heden daagse kunst een getrouwe weerspiegeling is van onze groeiende onzekerheid, van onze vrees om in de zeer nabije toekomst elk houvast te verliezen en de totale on dergang te beleven van wat we al eeuwen hebben opge stapeld in heilige huisjes, in versteende ideeën en waar deloos geworden ideolo gieën... Kunstenaars zijn steeds op hun tijd vooruit. Zij zien verder, maar in 1980 is ook hun "horizon verbor gen onder de dikke mist van onze alsmaar vuiler worden de wereld. En dus brengt de kunste naar van vandaag ons zijn vizioenen en nachtmerries, die we huiverend bekijken en zeggen: «Wat lelijk, zoiets afstotelijks bestaat toch niet»? Wie al ooit foto's heet gezien van Vietnamese kindertjes, wier ledematen in alle mo gelijke grillige bochten mis vormd zijn door aanraking met het gevreesde Ameri kaanse ontbladeringsmid- del, en de afschuwelijke schedeltjes van pasgeboren baby's verwekt door vaders die door dat rotzooi bespo ten zijn, weet wel beter. Die monstertjes bestaan in werkelijkheid. Wat de kunstenaar nu in de toekomst ziet zijn apokalip- tische beelden, die hij ons waarheidsgetrouw over brengt. Het wordt tijd dat we oog en oor hebben naar wat de kun stenaar. de eeuwig versma- kleine Profeet) sacro-musical wordt in zaal «Ons Huis» gebracht op zaterdag 6 R imber Organisatoren zijn de leden van de «Jongerengemeen- ip Baardegem» Wie als akteur wil meewerken even zijn naam 3n fan Pastoor J De Rouck of aan Paul Jacobs (053-77.66.56). «rmèehese eptember: te 16 u 2e jaar eptember. te 16 u. Ie jaar eptember; te 10 u 2e jaar in kleine groepen. Gouden Jubileum Het echtpaar Kamiel De Petter - Suzanne Van Humbeeck vierde zijn 50-jarig huwelijksjubileum. Buren van de Moorselse Avouéstraat en schepen Herman Roels zorgden voor bloemen en geschenken. Koffietafel Op zaterdag 20 sptember koffietafel voor de bedevaarders naar Lourdes met Pater Edgard De 46 pelgrims worden in zaal «Katholie ke Kring» verwacht te 15 u Stevenkapel Wie wil meezingen in het zangkoor van de Stevenkapel kan aanslui ten. Repetitie elke dinsdag te 20 u. de baardige artist of het slordige schilderesje. dat men liefst niet au serieux neemt, ons wil vertellen. Hun alarmiseinen gaan aan ons voorbij, omdat we er maar op los leven, bewust de ogen. sluitend voor de toekomst. Omdat we doodsbang zijn. Kan het duidelijker worden gezegd dan met de woorden van Monique Muylaert in haar handschrift in de ope ningsmap: «De zichtbaar geordende werkelijkheid rondom ons is een gordijn dat we tot onze geruststelling neerlaten om de bodemloze afgrond te verbergen»... Komputer in het hoofd? En als we even het kera- miekwerk van Monique's echtgenoot Herman Muys bekijken, de «dignitaris» met het opgezwgllen hoofd, is die niet het zinnebeeld van onze tijd? Zit er een komputer in dat hoofd? Wat bezield deze hoogwaar digheidsbekleder met het onfeilbaar brein, maar zon der hart. verstard in opvat tingen die belichaamd wor den door de tomeloze drift tussen zijn benen? Tracht dat zelf maar uit te zoeken! In pijnlijk nauwkeurig neer gezette hoodletters schrijft Herman Muys: «Een wereld waarbij de toeschouwer di verse wegen uitkan, zelf aan het woord gelaten wordt, zelf dient te achter halen welke symboliek er achter zit. Een wereld van mysterie, twijfel en terug- houdenheid». Het bezoeken van een ten toonstelling mag nooit een eenmalige gebeurtenis zijn. Je moet er terugkeren, her zien en her-denken, wat je aanvankelijk gezien en ge dacht had. Of denk je allang niet meer na? Vreet of zuip je dan gerust vol en bevredig al je lusten in je bed, als je denkt dat je daarvoor alleen op de we reld bent. Maar mocht toch nog gelo ven dat je hersens nog steeds een niet te verwaar lozen funktie in je hele li chaam te vervullen hebben, lees dan eens een boek in plaats van godganse dagen kritiekloos voor de treurbuis te zitten analiseer eens het nieuws inplaats van stom weg iedere dag die sportpa gina's te verslinden. Of bezoek eens een tentoon stelling en geef je ogen de kost. Oordeel, be-oordeel en ver-oordeel vooral niet te vlug. Wat je ziet op de binnenkoer van het Aalsters Stadhuis, is werkelijkheid. Ga eens een kijkje nemen. Tot 22 september kan het nog! Cyriel Temmerman werk presteert waarvoor ze alle lof verdienen. Na de inleiding werden enkele vragen in 't mid den gebracht. Gaat U ak koord met de huidige werkwijze in de vereni gingen? Is de kotering signifikatief of dient het worden gestreefd naar een meer logisch punten- sisteem? Zijn er over de werking speciale opmer kingen? Met Robert Van der Stockt als moderator kre gen de verschillende af delingen de gelegenheid eens in 't openbaar hun mening te verkondigen, gelegenheid waarvan ze dan ook dapper gebruik maakten. Sekretaris De Sadeleer zorgt dan wel voor rapport van deze vruchtbare diskussie aan het hoger echelon. Koninginnestuk van deze viering bleef uiteraard de jaarlijkse tentoonstelling, voor de gelegenheid op gesmukt met gouden in- skripties, vergulde poor ten en een fantastisch watergordijn. Realisaties naar ideeën van land- schaps- en tuinbouw- architekt raadslid Paul Stockman, na het zwaar verkeersongeval weer ak- tief. Ook zijn echtgenoot, die een ernstige heelkun dige bewerking sukses- vol onderging, is aan de beterhand. We wensen haar hierbij dan ook alle heil. Lieten schepenen De Ne ve en Roels en stadsse- kretaris zich verontschul digen,- het stadsbestuur werd vertegenwoordigd door schepen Monsieur en De Maght en raadsle den Stockman en Willem Willems. Na een welkomstwoord van voorzitter Cayet die de verdiensten van stich ters en opeenvolgende besturen gedurende een halve eeuw memoreerde toonde schepen De Maght zich tevreden en dankbaar weer eens te mogen aanwezig zijn op een viering waar inspan ning, liefde en vriend schap geen ijdele woor- maten die zelfs specialis ten deden toekijken vond men er een weelde van bloemen. Dit alles in een feeërieke sfeer en gepre senteerd op een merk waardig kreatieve wijze Een kleine maar fijne tentoonstelling. (Per) den zijn. Volgens de for mule «ladys first» waar het de vrouwelijke sche pen die niet het lint door knipte doch wel de toe gangsdeur tot de ten toonstellingsruimte opentrok. Niet zonder dat eerst in een intieme re ceptie de schuimwijn had geborreld en de versna peringen werden rondge deeld, waarbij oud-bur gemeester Antoon Mey- laert zorgde voor de vro lijke noot. Naast groenten en fruit van allerlei soorten en soms buitennissige for- waarbij de hand des meesters blijkbaar werd aangevoeld. Paul Stockman haalt eens te meer alle eer van zijn werk. Met deze expo deed de Herdersemse afdeling de gulden jaartallen 1930- 1980 eens te meer alle eer aan. Deze tentoonstelling, waaraan trouwens nog een wedstrijd voor kin dertekeningen was ver bonden, lokte tijdens de kermisdagen zeer veel belangstellenden. LH Willem Vermandere één der hoofdfiguren (Per) Reeds 11 jaar zijn de Lodderoeigen aktief in kamavalmiddens Na een paar T.D.'s schakelden de feestneuzen op een barbecue Op het terras van hun stamkafé The Comer werden brochetten, koteletten, worsten en kippen geroosterd Met een heerlijk slaat|e en voor een zacht prijsje kon je lekker eten Vorig jaar eindigde deze groep in de kavalkade op de 5de plaats Hun doel is zowiezo deze plaats te behouden en misschien.. We mogen van hen volgende stoet terug een zeer beweeglijke wagen verwachten. Tema 't Venijn zit in de staart». Meer willen ze niet lossen Het bestuur doet via ons weekblad een oproep om werkwilligen naar hun groep te loodsen.

De Voorpost | 1980 | | pagina 5