jeugdpagina 5 e; SPELNAMIDDAGEN VOOR GASTARBEIDER KINDEREN lllim-J.B.I-MÜM* .1 >1 Oom uit Amerika Leuke spelletjes v y BAMBI, HET KLEINE HERTJE KINDERKRANT JUBILEUMWEDSTRIJD OPLOSSING WEDSTRIJD VORIGE WEEK Gezien BRIEVEN - BUS geknipt 8 - 12 9 1980 - De Voorpost Kinderen van gastarbeiders hebben het niet onder de markt. Om allerlei redenen straks meer daarover verdient die «tweede generatie gastarbeiders» bijzonde re aandacht. Onder impuls van het S.G.O.V. (voluit: Samenlevingsopbouw Gastarbeiders Oost-Vlaanderen, v.z.w.) werd in Aalst een «initiatiefgroep tweede gene ratie» opgericht. Een eerste resultaat: vanaf zondag 14 september gaat een veertiendaagse spelnamiddag door voor kinderen van gastarbeiders. Eerst wat statiestiekjes. Op 5 december 1979 werd het aan tal vreemdelingen in Aalst ge teld. Samen zijn het er 1175. Daarvan komen er 475 uit EEG-landen (vooral Nederland en Frankrijk). De meeste vreemdelingen zijn afkomstig uit Turkije (205) en Marokko (174). 80 van alle vreemdelingen vestigden zich in klein-Aalst (943 om juist te zijn). In Erem- bodegem wonen er 82, in Hof- stade 64 In de overige deelge meenten, meestal minder werkgelegenheid, wonen maar weinig niet-Belgen. Ook nog goed om weten is dat de Turkse gastarbeiders nogal gegroepeerd wonen, nl. zeer overwegend op Aalst-Rechter- Oever, in tegenstelling tot bv de Marokanen. Deze wonen meer verspreid. Eén en ander betekent dat ook Aalst de «gastarbeidersproble- matiek» kent. Niet voor niets werd eertijds een Sociale Dienst voor Gastarbeiders Aalst (Sodiga) opgericht. Met het verdwijnen ervan, ver dween een orgaan dat begaan was met de huisvesting en werkgelegenheid van die groep mensen, hun rechten, taal- en kuituurmoeilijkheden in dit Westers land, de situatie van hun vrouwen en kinderen... De moeilijkheden bleven niette min. Van stadswege werd dit jaar een adviesraad voor vreemdelingen opgericht, ja wel, maar enkel maar beleids adviezen formuleren is niet vol doende Eén en ander leidde tot het ontstaan van een «ini tiatiefgroep tweede generatie gastarbeiders». Deze wil in het bijzonder aandacht schenken aan de noden van de kinderen van immigranten. Die kinderen kennen een aan tal zeer specifieke moeilijkhe den Om te beginnen delen ze de kansarmoede van hun ou ders: een zwakkere ekonomi- sche en financiële positie, slechte huisvesting, juridische onzekerheid, onvriendelijke of zelfs racistische behandeling, politieke rechteloosheid... Daar komt bij dat ze tussen twee kuituren inzwemmen. Waar ze van huis uit gewend zijn aan een traditionele pat riarchale islamitische kuituur (met sterke nadruk op gehoor zaamheid en onderdanigheid) komen ze in kontakt met onze 'westerse beschaving. Daarin wordt veel belang gehecht aan de ontwikkeling van het indivi du als zelfstandig wezen, aan kritische zin, aan vrijheid. Dat kultuurkonflikt leidt tot moeilijke situaties. Bv. dat een dochter van 14 niet tegen haar zin wil uitgehuwd worden aan een onbekende in het verre vaderland. Ouders kunnen de ze «opstandigheid» maar niet begrijpen Soms leidt deze dubbelzinnige situatie ook tot normloosheid, tot kriminaliteit en bendevorming. Hulp aan die kinderen bete kent (volgens Piet Janssen in het Tijdschrift voor Ontwikke lingssamenwerking) hen hel pen de ernstige kulturele schok waarmee zij te maken krijgen te overwinnen. Konkreet: hen opvoeden tot mondigheid in hun familiale en toekomstige arbeidssituatie: hen basisvaar digheden meegeven om bij ons te kunnen leven (spreken, le zen, schrijven, rekenen...), hen uitdrukkingsmiddelen aanrei ken m.b.t. het vormen van de eigen identiteit (eigen taal en kuituur), inzicht in de eigen situatie... Vanaf zondag 14 september zal om de twee weken een «spelnamiddag» doorgaan waarop alle gastarbeiderskin deren welkom zijn. De eerste keer wordt dat alvast een heu se circusbedoening Er zullen ook monitoren uit Lokeren en Gent aanwezig zijn. In deze gemeenten heeft men al enige streepjes meer ervaring met deze spelnamiddagen. Langs deze spelnamiddagen wil men niet enkel voor aange name ontspanning zorgen Door hen te leren kennen hoopt men ook in de toekomst tot verdere aktiviteiten te ko men Belangrijk is alvast dat de spelnamiddagen doorgaan op vraag van heel wat betrokken kinderen en ouders zelf. Wie de juiste plaats wil kennen, gelieve kontakt op te nemen met Luc Peersman, Zonnestraat 56, Aalst. Hier zijn ook vrijwilligers meer dan welkom om de kinde ren te begeleiden. D'r zijn nog wel plaatsen vrij... begin oktober op zondagvoor middag) taallessen doorgaan voor volwassen Marokanen. De kursus zou een tweetal maanden duren. Verder wordt gedacht aan les sen in hygiëne en huishoud kunde voor 14 jarigen en de verspreiding van een lagere- school-projekt (5de en 6de leerjaar) rond «Marokko» Hier heeft men in Lokeren zeer goe de ervaringen" mee gehad De intiatiefgroep die voorlopig terecht niet meer hooi op de vork neemt dan materieel mo gelijk, hoopt in elk geval op een vlottere samenwerking met de adviesraad en gemeentelijke overheid Er wordt gehoopt dat nu in de jongste regerings verklaring het «stemrecht op gemeentelijk vlak voor gast arbeiders» werd geschrapt, dit zal niet betekenen dat de aan dacht van het stadsbestuur voor deze groep zal ver zwakken Intussen wordt er gespeeld De «tweede generatie gast arbeiders» kan er enkel wel bij Verder Er zijn nog meer plannen. Zo zullen er (waarschijnlijk vanaf Bambi, het kleine hertje, werd geboren in het grote bos op een van de mooiste open plekjes, die waren omringd door wilde varens en dennebomen. Het was een guitig hertje en het deed grappig aan toen he* trachtte rechtop te staan op zijn bevende pootjes. Bambi had een mooie vacht. Een bruin-gele, met witte vlekken. Zijn kort staartje was sneeuwwit. Hij leek als twee druppels waters op Bambi uit de tekenfilm van Walt Disney. In zijn lief snoetje stonden twee prachtige donkere ogen, die de wereld rondom hem verbaasd aankeken Wat wil je, er was overal in het grote bos zo veel te zien: bloemen, bijen, vlin ders, eekhoorntjes, mieren, ko nijntjes en vogels. Iedere mor gen toen Bambi wakker werd zat er een roodborstje boven zijn kop op een hak. Dikwijls kwam ook een vreemd diertje uit een boom naar beneden tuimelen, het was Eekhoorn de knabbelaar met zijn reusachti ge staart en kleine klauwtjes. De Knabbelaar hield altijd een nootje tussen zijn pootjes. Soms deelde hij uit zijn voor raad, maar Bambi luste, zoals alle herten trouwens, geen nootjes. Op een mooir dag mocht onze Bambi, die intussen al groter en sterker was geworden, met zijn moeke mee naar de groe ne, geurige weide. Mama hert keek heel voorzichtig alle kan ten uit, naar links en naar rechts, om te zien of er geen gevaar dreigde Er was geen gevaar te bespeuren en onze Vandaag starten wij met onze jubileumwedstrijd en dit ter gelegenheid van de vijfentwintigste kinderkrant die binnen twee weken uitkomt. Aan deze wedstrijd is dan uiteraard een pracht van een prijs verbonden Allemaal aan het werk dus? Wat jullie moeten doen? Wel, eerst lossen jullie volgend vraagje op. Je zult zien dot elke letter overeen komt met een cijfer. Hebben jullie het woord gevonden don vullen jullie de letters in op de plaats waar jullie de spreuk zien staan. Je kunt alvast de spreuk proberen op te lossen moor wacht nog tot het laatste deel want daarin bevindt zich het oplossingsformulier. En dan nu aan het werk Om naar school te gaan steken we onze boekjes in een boekentasje. Steken we er echter geen boekjes in dan krijgen we een gewoon 12 3 4 5 Spreuk; 5 5 2 1 35 4 15 Wie vorige week het verhaal van Bimbaka, de kameel las, wist natuurlijk vrij vlug welk gezegde wij zochten. De leuke tekening maakte zeker alles duidelijk Het gezegde was: «de kemels dansen» Dot de opgavetekenmg bij het verhoal werd geplaatst en niet bij de wedstrijdvroag was geen missing von de invormer Het was enkel de bedoeling het niet «te» gemakkelijk te maken Hartelijk proficiat aan al de Kinderkranters die de oplos sing vonden. W.T. Spelen in een kunstwerk op de binnenkoer van het stadhuis En waarom ook niet (Per) jonge Bambi mocht lopen en rennen in het jonge gras. Wat een pret, het was een echt kermisgevoel voor ons jonge hertje. Hij huppelde en sprong zo hard nij kon. Als hij moe werd ging hij even liggen om uit te rusten maar daarna be gon hij weer te spelen De pret kon niet op. De volgende dag nam moeke-hinde haar jong mee naar de vijver. Deze was omringd door forse, stevige treurwilgen. De takken hingen tot in het water. Bambi liep naar de rand van de vijvef en keek schuchter in het blauwe heldere water. En raadt eens wat hij zag. Juist. Een klein hertje dat precies op hem leek. Als hij zijn kop dichterbij bracht, kwam de andere ook dichterbij Als hij achteruit stapte, ging het andere hertje ook achteruit. Het duurde lang voor dat Bambi snapte dat het zijn eigen beeld was dat hij in het blauwe heldere water weer spiegeld zag. En op slag hield hij meer van de wei. Daar kon hij springen, lopen en spelen zoveel als hij wilde. Op een zekere dag kwam er een ander moeke-hinde met haar jong langs. Bambi werd vlug kame raad met zijn leeftijdgenoot. Het werden dikke vrienden. Zij liepen om het hardst door de weide. Zij renden achter de vogels en de vlinders aan. Na tuurlijk konden zij nooit een vogel of vlinder vangen, maar dat gaf niet. Zij vonden het toch een leuk spelletje. Soms sp>eelden zij ook verstoppertje in het hoge gras. De netels konden hen niet deren. Daar De grote Kindervriend Michel De Go Is deelt ons mee dat Jeugdatelier Klakson, op zon dag 28 september 1980 een unieke eendagsreis organi seert naar het bekende Brugse Boudewijnpark. Alle kinderen tussen 5 en 14 jaar zijn uitge nodigd. De prijs bedraagt 350 frank. In deze prijs is alles begrepen, ook de toegang tot alle attrakties in het Boude wijnpark. Wie belangstelling heeft schrijft vlug in: Graaf van Egmont, Eerste verdie ping, Grote Markt 1, Aalst, of een telefoontje naar de heer De Gols op het nummer 77.51.36 volstaat ook. Van 22 tot 28 wordt dit jaar terug de Boemerangaktie in het Vlaamse land gehouden. De opbrengst van de vignetten verkoop komt ten goede aan onze gehandikapte medebur gers. In totaal worden er 184 projekten gesteund. Hieronder drie uit ons arrondissement na melijk: VZW Levensvreugde, Boter- melkstraat 201, Aalst, VZW Zusters van de H Vincentius Paulo, Steenweg 7, 1581 Viane en VZW Schoonderhaege, Schoonderhaege 4, 9560 St - Llevens-Esse. Praot er eens over met moeder en vader. Wedden dat zij ook een vignet kopen sprongen zij over. Enkele dagen later toen Bambi terug aan het stoeien was met zijn vriendje ontdekte hij plots een eigenaardig dier. Dat «beest» hadden zij nog nooit gezien. Het was niet groot en had een spitse snuit en kleine levendige oogjes Maar toen Bambi naderbij kwam om het vreemde wezentje beter te be kijken rolde het zich op. Het toverde zich om tot een bol vol met stekels. Hij besnuffelde het, maar dat deed pijn aan zijn snuit Bambi rende vlug naar zijn moeke. Zijn moeke likte zijn snoetje en zei hem dat hij de egel, want zo noemde dat beest, maar ,:efst met rust moet laten en zeker uit zijn buurt blijven Op een morgen kwamen Vader en Moeder Snuffelaar op be zoek. Het waren twee hazen die naar de naam Langoor en Dikbuik luisterden Op slag had Bambi twee nieuwe kameraad jes. Zij waren heel grappig. Zij konden hun lange oren bewe gen, naar voor en naar achter, naar links en naar rechts. Zij konden ook op hun achterste pootjes zitten en hielden dan hun voorpootjes op hun buikje Echt leuke vriendjes. Op een warme dag speelde Bambi vro lijk en zonder zorgen in de grote weide, toen er plotseling donkere wolken aan de hemel verschenen. Een hevig onweer brak los. Angstig rende Bambi weg en ging bescherming zoe ken bij zijn moeke. Zij waren al door en door nat toen ze einde lijk bescherming vonden onder een boom met wijde takken en bladeren. Lang duurde het on weer niet. Spoedig was de zon er terug. Maar spijtig, het moe ke Bambi had toch een zware kou gevat. De volgende avond was ze zo ziek en stierf nog dezelfde avond. Nu bleef onze arme Bambi al leen achter. Bambi kon maar niet begrijpen waarom zijn moeke daar zo stil bleef liggen. De dagen en nachten gingen voorbij en Bambi was zo onge lukkig dat hij niet meer at Enkele dagen later liepen er kinderen met hun papie door het bos. Zij vonden Bambie die onder een boom lag te slapen. Heel voorzichtig tilde de jxipie van de kinderen Bambi op en nam hem mee naar huis Thuis gekomen werd hij op een zacht bedje van mos gelegd en goed verzorqd. Na enkele dagen be gon Bambi terug op krachten te komen. Hij werd sterk en sterker en spoedig terug onze gezonde Bambi van vroeger. Maar hij was nog te jong om alleen te blijven en kon dan moeilijk terug naar het grote bos. De kinderen en hun papie vonden de oplossing na lang nadenken. Zij brachten Bambi naar een groot dierenpark waar nog vele van zijn soortge noot jes leefden. Bambi was heel gelukkig en sloot onmiddellijk vriendschap met de andere dieren. Wat was hij gelukkig. Daar het dieren park niet ver verwijderd was van de kinderen hun huis, kon den zij hem elke week een bezoek brengen. Nu zijn ze al jaren vrienden en ons kleine hertje is ondertussen al een grote Bambi geworden Zijn wit staartje heeft hij nog altijd. J.T Wij hebben er lang naar uitgekeken. Zaterdag, zondag of maandag zou hij komen: de oom uit Amerika. Geef toe, een oom uit Amerika op bezoek krijgen is geen alledaags bezoek. Een rasechte Gentenaar, maar in het bezit van de Amerikaanse nationaliteit. Iemand die over een paar weken de nieuwe president van de United States of America zou helpen ver kiezen. Recht uit California, uit de streek van de Redwoods. Gij weet wel de reuze bomen honderd meter hoog waar men per auto kan doorrijden Een vijftal jaar was het geleden dat hij ons landeken, want zo noemde hij ons vlakke ^laan- deren, een bezoek had ge bracht Als ik het mij nog goed herinner kwam hij toen heel speciaal om een nieuwe vader Abt in de abdij van WestmaUe te helpen verkiezen Ja, dat was de reden, Denk nu niet dat ik jullie iets op de mauw speld. Die oom uit Amerika is eigen lijk'de oom van mijn moeder en is pater Trappist. Jaren terug werd hij door de paters Trap pisten uit Westmalle naar Amerika gezonden om een trappistenklooster te gaan stichten. En dat is hem won derwel gelukt ook. Nu is hij daar zowat de haan in kippen hok. Veel meer kan ik mij van hem niet meer herinneren, het is ook al zo lang geleden. Reeds een kleine maand is hij in het land. Maar tot in Aalst was hij nog niet geraakt. Dus keken wij met zijn allen uit naar zijn bezoek. Hij zou wel wat te vertellen hebben. En zijn vertel lingen zouden wel stof -tot na denken geven en mij inspireren tot een artikel voor de Kinder krant Ondertussen is het ech ter reeds dinsdag geworden en wij zijn zonder nieuws van hem Verloren gelopen kan hij moeilijk Daarom zijn de af standen bij ons te klein. Als wij 200 km vernoemen, lachen ze in Amerika. Maar met die Amerikanen weet men nooit. Het zou mij zelfs niet verwon deren moest hij ondertussen op het vliegtuig zitten of op een terras in Los Angelos met een vruchtensapje. Nu zit ik hier met mijn zak tabak. Gij moet namelijk weten dat hij de pijp rookt. En ik, ik kan niet blijven wachten. Het zal voor een an dere keer zijn. Ik geef de pijp aan Maarten. J.T. Enkele weken geleden, het was nog vakantie, waren wij uitgenodigd bij een vriend op een verjaardagfeestje. Na een lekker stuk taart, en een frisdrankje werden er, zoals het op zo een feestje past, verschillende spelletjes onder de aanwezige kinderen gedoan. Er waren plezante en minder plezante bij. Enkele vonden wij echt leuk en daarom vertel ik ze nu na. Het waren roodseltjes en wie de oplossing had kreeg een extra snoepje. Zo vroeg Jan oan Luc of hij wou plaats ne men op een stoel. Toen luc bovenop de stoel stond vroeg hij hem of hij helemaal alleen zijn T-shirt kon uittrekken. Luc knikte «ja», maar Jan zei dat hij het niet helemaal kon. En ja hoor, helemaal alleen kon hij niet, want toen Luc begon, trok ook Jan zijn T-Shirt uit. Dus was hij niet alleen Een van de beste raodsels was het volgen de: twee zonen en twee vaders hadden een prijs gewonnen in de lotterij. Samen wonnen zij 27.000 frank. Zij verdeelden de prijs en konden elk met 9000 frank naar huis gaan Hoe kon dit? Wij moesten lang naden ken en Leentje alleen had de oplossing. Eigenlijk was het simpel, die twee zonen en twee vaders waren één familie, na melijk: grootvader, vader en zoon. Ik zelf ging met gans de bende een weddingschap aan: ik vroeg een vers ei en beweer de dat ik het een meter vijftig door de lucht kon laten vallen zonder dat het brak. Niemand van de aanwezigen geloofde mij en toch won ik de wedding schap Hoe ik het oan boord legde? Wel vrij eenvoudig: ik wierp het ei twee meter om hoog en dan pas brak het, dus had ik het zeker een meter vijftig door de lucht laten val len. Ik moet jullie wel aanraden als jullie dit laatste trukje doen het best buiten gebeurt, want anders zal het bij moeder of vader niet pluis zitten. Probe ren maar. W.T Intercommunale Jeugdwerking Erpe-Mere Een v.z.w. die opklimt tot 20 jaar terug Dat wil zeg o.a.: Vrij 12: 20 u.: in jeugdhuis Dido: openingsreceptie Zat 13: 14 u.: Jongerendag op de terreinen van jeugdz Ottergem Zon 14 20 u optreden van de groep «Amber» in Did Zat 20: 14 u.: voetbal Dido United - Anciens (Dido), 2( «Stoemp, Kramp en Krein» door gez Ronald van Rilla Zon 21: 14 u Serrenwandeling (vertrek aan Dido), 19 volksdansfestival en instuif met de groepen Den Modi rjag vere, Zannikin en Orzel. Zat 27: 20 u.: (Dido) grote kaarting Zon 28 opening speelterrein (KSA-lokaal) Zat 4: 20-u.. vriendensoepee. ifees imst en b< iminc op di een krok Het Jebron, Begijnhof 1, Aalst Vrij 12: 19 30 u gebedsmoment gevolg door ideeënins Zat 13: 19 30 u ontmoetingsavond. Vandaag gaat de vierde Franciskaanse voettocht door in Houtem. felijk. hier interesse voor heeft, geeft zijn naam op in Jebron Zon 14 19 u.: Taizé-gebedsdienst Ma 15: 19.30 u,. koorreptitie. 20 30 u werkgroep Litui Woe 17: Jebron is open vanaf 19 u. Zoektiet in nieuwe gemeenteschool, Burst Vrij 26: Film «The China Syndrome» (20 u.) Inkom. 50 Wereldwinkel Den Tingel, Steenstraat 13, Mere Zon 14: optreden van Tim Turcksin met begeleider een Brusselse Vlaming, nu in Ternat wonend. Hij brengt zeg maar «zachte popmuziek» en BRT-2 (Martin Jonghe, met twee woorden spreken...) ontdekte hem. 20 u Zat 27: 20 u.. film «the China Syndrome» Klakson, Hammestraat 20, Aalst Op zaterdag 20 september *start dit jeugdatelier opmei bat Alle kinderen tussen 5 en 14 jaar zijn welkom Zat 20: 14 u.: kreatief keuzeatelier met verschillende kle ^en lid. idelijl uur woor binr r sch dslid Zat 13: 19 u.: Brabantse avond met rijstpap en bru ve|ko suiker en tal van Brabantse bieren. Zat 27: showfeest met Grodon Ryrall werkateliers. Zat 27 14 u mime en toneel als verbale expressie Zon 28 9 u, op reis met de ouders naar het Bru Boudewijnpark en de Bellewaerde. Ijaco, Geraardsbergse Steenweg 81, Terjoden Zonnestraat, Zonnestraat 20, Aalst Zat 20: 20 u.: Hustler in Concert. Voorverkoop: 50 fr., fr. aan de kassa. Jeugdklub Terlinden, Raffelgemstraat 8, Aalst jieme was fee: naar ilag l», wezic ïzijn In samenwerking met de VTB-VAB: isverl Zon 21 vierde grote Terlinden-Voetrallu ten voordele v polgd de gehandikaptenwerking van scouting Akabe. Vertijden aan het jeugdhuis tussen 12 30 en 14 30 u. Leden VTB-VAB en jeugdbewegingen betalen 30 fr Anderen fr. Benodigdheden: schrijfgerief en een prismawoordi den boek Vele prijzen. H Leeuwerik, Ommegang, Lede n Vrij 19: 20 u.: filmvertoning «Iphigenia» (forumfilm) P Zon 5: 20 u.: filmvertoning «Maxi roof in mini coopers»?1 (Pel lain I alge feest schre meer Dit lede ivinst 3 m< bevc j. Oc lentei en nden. jenin Reizen RISA v.z.w. laat weten speciaal ter intentie studenten dot haar minibussen en motorhomes gek rende de maanden september en oktober aan een voorjj ge prijs te huur zijn. Inlichtingen: kantoor RISA, Hartlaan 30, 9300 Aalst. (053-77.19.89) 20 jaar «v.z.w. Intercommunale Jeugdwerkinr Erpe-Mere d In kalender «tussen haakjes» zal het oog van de geodL lezer wel gevallen zijn op de uitgebreide aktiviteitens» die de «v.z.w. Intercommunale Jeugdwerking» dezer 4 gen organiseert Het gaat om een juridische bevestiging van de samen* )aar< king tussen: Jeugdzorg Ottergem, Chiro-Erondegem, KS jebrt Erpe en Dido-Erpe. In deze vorm bestaat de v z w. sinds von februari 1977 Toen fusioneerden «Jeugdzorg Otterge ludy en de (toenmalige) Interkommunale Jeugdwerking» tepte enkel KSA en Dido Erpe bundelde). Deze laatste werd >g 1962 gesticht, nog onder de benaming «vrienden van Ja, KSA». In elk geval is er 20 jaar geleden «iets» gebeurd, i naar als allereerste prille begin van de huidige opgevat worden. Wie meer wil weten (dan wij op ogenblik): d'r wordt een brochure uitgegeven met gesel denis en huidige werking van de v.z.w Ook toekomstpk Je|<r( cadei k der d Je bi i staan erin vermeld. Die'brochure vind je allicht op; openingsreceptie van de festiviteiten (vrijdag 12/9 om 3^0 u.) en de aktiviteitentrein die daarop volgt. Lichaams- en Dansexpressie Binnenkort bied Jebron de mogelijkheid om «je leven dansen». Dat ziet men zo: «Dansen is iets bevrijdend, I maakt je open en los van alle belemmeringen. Dansen voeding voor de geest. Het brengt ons in evenwicht. Dc de dans kunnen we anderen vertellen hoe we ons voelt men komt tot een dialoog zonder woorden. We word van onszelf bewust». De taal van het lichaam, wie meer over wil weten, moet maar eens langs lopen Jebron Elke schooldag open van 16 tot 18 u. Woensdag zondag van 19 tot 22 u. Vrijdag van 19.30 u tot 23.30 zaterdag van 19.30 tot 22 30 u werd zee Is spee aanw Plannen bij Ijaco Nadat deze maand nog een Brabantse smulavond en e showfeest met Gordon Ryrall georganiseeerd wordt (i vnid tussen haakjes), zijn bij Ijaco nog andere ontspanner* Vorii aktiviteiten geprogrammeerd. Op 4 oktober wordt een liefhebbersvoetbaltornooi ing richt in samenwerking met de Haaltertse jeugdklub D Spin Een gong-show (zo noemen talentenjachten tegen woord* in navolging van onze nationale omroep) wordt op 1 oktober gehouden met jeugdhuizen Woody (Kerksken), Dl Spin (Haaltert) en Stopsel. Op 18 oktober volgt een voetbaltornooi. Een sint-Maartenfeest komt er op 8 november. Aanstippen reeds dat op 14, 15 en 16 november het eersti lustrumfeest van de jeugdklub gevierd wordt. Slechts vijl jaartjes, maar met verhuis- en andere perikelen is dat n weinig Gevraagd Jeugdhuis Tanu vraagt voor indiensttreding binnenkort opsteller A6/A2 en 1 klerk A6/A3 Belangstellenden kurv nen zich in het jeugdhuis aanmelden. Once More Wie na de «Pallieterpop» van vorig weekeinde enthousiast geworden is voor het genre, kon alvast Hustler zien wederoptreden (maar dan in de Zonnestraat en om 20 9) en kan Once More aanschouwen in Eureka op zaterdag 13.10 Zo simpel is dat. (Peteri sen I B.T.K tarte kindt In he een I tisch king De b te ze wor< geor zit ei dus Lede maa augi boo« start ging uitvc op Harr Alle kei ii it f gebi mer niet echt In d daai wer ginc wer van- het bezi uitg

De Voorpost | 1980 | | pagina 8