ede hert U.-LEDE ZORGT VOOR ÈZELLIG LEDENFEEST VOORLOPIGE KLEEDKAMERS OP LEEUWERIK ZIJN GEEN «WRAKKEN»! WANDELTOCHT: ZEER MATIG SUKSES STREEK NIEUWS Groot-Lede De Voorpost - 12.9.1980 - 9 do), 2( Rilla do), 19 Modffdag 6 september werd het traditioneel Volksunie- nfeest gehouden in de zaal Godefroid te Impe. De imst was geweldig. De zaal bleek al vlug te klein, zodat en belendende kamer ook volk werd ontvangen. De iming was opperbest en het bestuur was niet weinig op de inrichting van het feest. De deelnemers kregen een hartig hapje te eten: een halve kip in jagerssaus kroketjes. Wie het wenste kon sla en tomaten verkrij- Het gerstenat vloeide rijkelijk. De gesprekken waren lelijk. leenms gaat jtem ëbron, ;p Litu .Aartin hem. opniei 't Bri* len 50 fr. alst n) >pers> (Pet lain Henderickx: «Het is ling» zoals Lede van belang algemeen sukses. Op blijft. Hij betoogde dat de feest zijn meer dan 150 schepen goed hielp bij het schrevenen, wat merke- besturen van de gemeente meer is dan de vorige en vermeldde dat Jules Hen- 50 i. Dit is een bewijs dat derickx een serieus dienst- ledenaantal stijgt. De betoon verzorgt «Het is van Merey/\nsl bestaat vooral uit groot belang, dat een afde- e mensen, een feit dat ling goed werkt. Moesten al- bevorderlijk is voor de Ie afdelingen dergelijk werk rengtjj Qok het aantal abon- presteren, wij zouden min- enten op «Binding» ver- der zorgen hebben. Blijf ak en. Momenteel zien we tief zeker nu dat er een hete nieuwe gezichten, die herfst voor de deur staat. We in de zaal echt thuis kunnen immers in deze poli- n tussen hun" tieke omstandigheden rcdensteeds verkiezingen ver- het werd een gezellige wachten. De aandacht werd oening. Voortdurend gevraagd voor de ll.ll.ll-ak- ïde klejden leuke plaatjes ge- id, zodat het een ge- tie. Volgens de spreker is er te Aalst een ontstellend ge- 'delijk feest werd. Rond brek aan belangstelling. De uur kwam volksverte- jeugd moet wakker geschud woordiger Jan Caudron worden. De heer Caudron binnenwippen. Hij werd drukte erop dat er zeker schepen en provincie- geen geld aan de vingers Islid Henderickx hartelijk blijft plakken. Nu reeds heeft :n bru velkomd. De heer Cau- men een projekt in Indóne- n verontschuldigde zijn sië voor ogen. Tot de laatste komen: zijn aanwezig- frank zal er terecht komen was vereist op het jaar- als steun aan de plaatselijke i feest van Top-20. Als landbouw en andere voor naar van de abonnemen- zieningen. Na een laatste op- >lag van het weekblad roep tot deelname, besloot j», was hij met dame, wezig op het gezellig sa- izijn te Raemdonck. De avond», ksvertegenwoordiger Schepen Henderickx repli- dele v volgde: «Enkele dagen keerde: «Sinds vorige Vert^den heb ik met voorzit- woensdag ben ik ook sche den v Anciaux gesproken over pen van de jeugd. Wij zullen deren weekblad «Wij». We zeker in de gevraagde rich- voordi den het vooral over de ting werken ook in verband ttprijs. Het abonnements- met de genoemde ll.ll.ll-ak- J zal binnenkort op 750 tie. Wij zullen dit realiseren ik komen. De aanwezigen jn samenwerking van de so- den uitgenodigd zich te cio-kulturele raad, waarvan nneren op dit weekblad het bestuur hier aanwezig is. I een hoge propagandis- Ja, dank voor de komst. Er he waarde....» zijn misschien mensen met spreker meende dat een problemen, die kunnen deze ed-ronde modelafde- nu rechtstreeks met U re de spreker: «Blijf trouw fen aktief, nog een gezellige gesel "e Oordegem zijn vorig weekend weer twee mensen loodgereden. Bevoegde personen vragen zich af loeveel ongelukken er nog moeten gebeuren, voora ar men er degelijke maatregelen gaat treffen. Het :uk steenweg (een twee kilometer vanaf café «De lok») is inderdaad levensgevaarlijk, e gemeentelijke sportraad van Lede heeft besloten de finale der wedstrijden van het kampioenschap van geac .ede tennissen, voorzien op 21 september, te ver- itenslechuiven naar zondag 5 oktober 1980. De klub «Ten- lis Wanzele» moet op 21 september spelen in het (ader van het kampioenschap van beide Vlaanderen. nenv,Oaarom verschuiving. De grote favorieten zijn de KStaebroeders Troch. Ter herinnering nog: Peter Troch ds won vorig jaar de finale in Lede, tegen zijn broer terge ludy. De wedstrijden die voorzien waren op 20 ig.» (aseptember zullen gewoon doorgaan. werc 26 augustus werd een ware hoogdag voor de kinderen van de Speelmolen te Wanzele. Er was een uitstap 'naar de «Efteling» in Kaatsheuvel voorzien. Niet min der dan 126 entoesiaste kinderen stapten om 8u30 op de bus. Gelukkig was het die dag een prima zomer weertje. Het werd een zeer aangename uitstap als nstpli jekroning van de speelpleinwerking. De deelnemer- tjes waren terug om 19 uur. Nog een interessante bijzonderheid: de busreis werd gratis aangeboden: ze werd gefinancierd door de opbrengsten van de Wan- zeelse feesten. De laatste namiddag werd het op het speelplein weer een gezellige boel. Voor de 106 [aanwezige kinderen werd er op 30 augustus een •nd I etJze-wafelenbak gehouden. De organisatoren wen- nsén sen 'an9s deze weg alle medewerkers, de moni's, de lt p0 B T.K.-helpers en in het biezonder juffrouw Stalpaert ?le hartelijk te danken voor hun inzet, ten bate van de kinderen die meer dan overgelukkig waren, n het jeugdhuis Leeuwerik loopt vanaf 18 september een kursus «koken». Het gaat hier om een makrobio- lische voedingswijze. Het geheel loopt in samenwer- jag king met «De Korenaar» uit de Kasteelstraat te Lede. De bedoeling van de opzet is de jongere generatie aan te zetten tot gezondere voeding. Voor de eerste maal wordt er in het jeugdhuis Leeuwerik een danskursus georganiseerd. Het sukses is enorm: de lessenreeks zit ei-vol. De inschrijvingen van de laatkomers kunnen dus niet meer genoteerd worden. De kursus start op dt (z vrijdag 12 september, in de beste kondities inerw Vorige woensdag werden er op het gemeentehuis te Lede weer vijf grote openbare werken gegund. Wij mg maakten hierover reeds gewag in ons blad van 22 augustus. De werkzaamheden aan de Kromme Elle boog en de Vrijdagmarkt zijn ondertussen reeds ge start. Het lijkt ons wel even ingewikkeld: de gunning ging naar de p.v.b.a. Raes uit Erembodegem, die de uitvoering liet aan de firma van de heer Roelandt, die op zijn beurt onder-aannemer (firma) Dierickx uit Hamme uitnodigde om te werken Alle betreffende onteigeningen zijn reeds goedge keurd, maar nog niet betaald De werken werden toch gestart omdat alle betrokkenen akkoord zijn. De heraanbesteding voor de Berg- en Dwarsstraat zal gebeuren op 8 oktober aanstaande. De vorige aanne mer vroeg maar even een verhoging van 41%, wat niet aanvaard werd! De belofte van betoelaging blijft echter van kracht! In de Kauterstraat te Oordegem begint men eerst daags eveneens aan de werkzaamheden. De plannen werden goedgekeurd. De vaste belofte van betoela ging is er. Deze week zal de schepen van openbare werken een vergadering beleggen, waarop de aan vangsdatum zal bepaald worden. De ondernemer die het laagste bod deed, mag echter niet beginnen: hij bezit de «klas 5» niet! De werkzaamheden mogen uitgevoerd worden door de tweede laagste bieder: weduwe De Moor uit Westrem. Dordk >P i Dl ïersti ts vij t me' gelen...» De tombola zorgde dra voor een opgewekte stemming. De winnaars van een L.P., een wekkerradio, winkeltas- sen, wijnglazen... konden niets anders dan een rondje betalen. Menigeen liep er plots rond met een gele pet, waarop «Ook ik ben Vla ming» in zwarte letters prijkte. De hoofdprijs was een ge zonde boerenhesp van 't varken. De acht kilo vlees werden door winnaar Hans Verdonck (een vijftienjarige knaap) triomfantelijk om hooggestoken. De grote attraktie van de avond werd een optreden van het Brussels Ketje. Her man Daelman, drukker te Aalst en lid van het Aalsters feestkomitee, is inderdaad kwa optreden en kwa attri buten, de rechtstreekse er- ver van het echt Ketje. Hij kwam de zaal binnen met een rosse pruik op het hoofd, een gestreepte trui en een veel te korte broek. Rond de hals hing de beken de sjaal-met-de-motgaten- erin. De man bracht een geva rieerd optreden, vol humor, bestemd voor een fijne lach of geladen met een zedeles. Hij begon natuurlijk over Le de: «En mijn vader zei (in het Brussels): gaat eens naar Le de. Dat is een parochie waar ze veranderen van schepe nen zoals wij van- ondér- broek!» Henderickx is volgens het Ketje de enige vogel, die klaar ziet in de duisternis: 't is dus een uill Minder ge slaagd was: «De Jules heeft respekt voor ene met een mouch... allei ga nu vouchl» Algemeen gelach toen be kend werd dat de madam van 't Ketje «weg» was. Men moest niet lang zoeken, want op de trottoir voor de deur stond geschilderd «weg met Happart»... In Hofstade was er juist een begrafenis geweest. Achter de lijkwagen stapte ook een Het bijna voltallig partijbestuur van de VU Lede. (Rik) grote hond mee. Een vriend vroeg wat er gaande was. «Wij begraven ons schoon moeder» En de hond was haar beste kameraad zeker? «Neen, hij heeft haar dood gebeten!» waarop de vriend: «Mag ik hem eens bezigen?» De lollen volgden elkaar op. Maar aan het einde van zijn optreden, vroeg deze klein kunstenaar even de aan dacht voor het echte Ketje: Renaat Gracain, geboren te Brussel in 1900 en gestorven te Antwerpen in 1964. Uit «Boefje» werd tenslotte een gedicht voorgedragen met een wijze les: «Musje, ik zie u graag, omdat ge zingt zoals ge gebekt zijt Herman Daelman mocht een daverend applaus in ont vangst nemen. Welverdiend zouden we zeggen. Schepen Hendrickx kondig de aan, dat er om het be stuur financieel te helpen, een hesp per opbod zou ver kocht worden. Men stelde een wekker af om te rinke len. Wanneer dat zou gebeu ren wist niemand: de wijzer plaat was overplakt Het ging erom twintig frank in een mandje te leggen. Wie de laatste 20 frank ingelegd had als de wekker rinkelde, kreeg de hesp. De spanning werd kunstig opgedreven. Het verlossend moment leek dichtbij. Tenslotte was het Wout Verdonck uit Wanzele, die de gelukkige werd. De mannen achter de toog schreeuwden om hulp. De aanwezigen vierden nog lang door. In de vroege uurt jes werd er afscheid geno men. Maar menigeen zei nog: «Dat wil ik volgend jaar zeker niet missen! RDV Deze 2 legerwagens wachten nog op hun uitrusting zoals klederhaken en zitbanken. (Rik) De Leedse Gemeentelijke Sportraad heeft zijn advie zen voor betoelaging reeds op 1 september op het schepenkollege binnengeleverd. Willy Van Royen, de voorzitter, voegt eraan toe: «En dat ze niet zeggen dat we te laat binnengeleverd hebben!» Normaal, zolang bij voorbaat. Vorig weekeinde kregen we even de kans binnen te «treden» in de gebouwen van de Leedse Technische Dienst. De oude melkerij is er volledig vergeten. De vuile en nooit onderhouden fabriek werd omgetoverd tot een waardig gemeentelijk atelier. Alles is er voorzien: een schrijnwerkerij, een smidse, een loskaai met draaikraan, een garage voor de wagens van de dienst, een wasplaats en een refter voor het perso neel, stortbaden De daken werden waterdicht gemaakt, en de zolde ringen volledig geïsoleerd en geverfd, de «opkuis» is bijna volledig. Er werd reeds een hoop werk gepresteerd. Momen teel wordt het karosseriewerk aan de vrachtwagens uitgevoerd met eigen personeel. In het magazijn liggen stapels verkeersborden en bijhorende palen. Van zodra «Brussel» akkoord is met de ingediende vernieuwde verkeersreglementen kan het gemeentepersoneel aan het werk. Wij vernamen ook dat de gemeente nog een 200 meter nadarafslui tingen zal bijkopen Waar vindt men nog dergelijke lukse??? Vorige zaterdag dongen de Oordegemse majoretten (De Klaproosjes) mee naar enkele titels kampioen van België, dit jaar gehouden in Bertem bij Leuven. De juiste uitslag kunnen we nog niet mededelen, maar wat we wel weten is dat de Klaproosjes weer in de kijker stonden. Zij werden kampioen in vier discipli nes: miniemen per drie, juniores per drie en per vier en bij de zestien plussers de seniores per vier. Er zijn dus van de vier deelnemende groepen vier kampioen geworden De begeleidende leden van de harmonie waren (ver staanbaar) zondagmorgen nog op stap. De Oorde gemse meisjes kwamen met een hele hoop trofeeën naar huis: kampioenschappen, trofee van de inrich ters, van de gemeente Bertem, voor het grootste gemiddelde en noem maar op. Proficiat voor de kampioenen!!! Op zaterdag 20 september organiseert de Koninklijke Harmonie Sinte-Cecilia Lede een koorzangavond in de zaal Volkskring te Lede. Reeds een zestal koor zangverenigingen hebben hun participatie bevestigd. Er worden nog een paar kandidaturen ingewacht. Kandidaat-deelnemende koorzangverenigingen kun nen nog steeds terecht bij de heer E. Vinck, Kasteel- dreef 69 te Lede (053/21.30.67). De harmonie zelf verleent eveneens haar medewerking. Tussen de optredens van de verschillende deelnemende zangko ren, zal zij zorgen voor een passend muzikaal inter mezzo, zodat er een passende en aangename wissel werking zal zijn tussen het vokale en het instrumen tale element. De inkom bedraagt 50 fr. De presentatie zal verzorgd worden door de voorzitter van de har monie. Dagelijks komen er tientallen vrachtwagens van de Wetterse firma De Letter van Brussel om via Oorde gem huisvuil van onze hoofdstad te storten op grond gebied Vlierzele. De plaatselijke bevolking is zeker niet gelukkig met de reuk- en lawaaihinder die men onder vindt. Burgemeester Ottc heeft vorige maandag de stortplaats voor de derde maal verzegeld. Maar de zegels worden steeds weer verbroken en het storten blijft ongehinderd voortgaan. Vorige zaterdag werd er een aktie-vergadering gehouden, waaraan zeker 150 omwonenden deelnamen. Zondagmorgen werd een protest-optocht gehouden. Maar wat blijkt: dagelijks worden nog 900 ton huisvuil aangevoerd. Eén dag werd zelfs 934 ton aangevoerd. Hebben de mensen dan geen recht meer op een leefbaar leefmilieu, of kan de macht van het geld alles??? Tijdens de jongste gemeenteraadszitting, werd op voorstel van de gemeentelijke Sportraad, een agendapunt betref fende de voorlopige kleedkamers op de Leeuwerik, goed gekeurd. Raadslid Ernest Galle gewaagde toen van een «autokerkhof»... In de nationale kranten vroeg men zich zelfs af of «Lede een eigen autokerkhof zou aanleggen...» Wij volgden de zaken op de voet en kwamen tot de be vinding dat er zeker niet mag gesproken worden over wrakken, laat staan over een autokerkhof. Integendeel! Op de terreinen achter het Jeugdhuis Leeuwerik staan reeds twee kleine wagens geparkeerd. Het gaat hier over een wagen voor de scheidsrechters en een tweede voor het materiaal plus de sanitaire installaties. Beide wagens verkeren in een uitstekende «gezond heid». Ze mogen gezien worden. Dc twee grote wagens, be stemd voor de twee spelen de ploegen, staan momen teel nog op de terreinen van de technische dienst op de Wichelsesteenweg. Alle vier de wagens zijn keu rig geverfd: drie in het groen en ééntje in het lichtblauw. Ze werden geleverd met een metalen trapje én de nodige binnenverlichting. De vloe ren zijn voorzien van een gemakkelijk te onderhouden tapisfleks... Schepen De Paepe heeft aan zijn gemeentepersoneel de opdracht gegeven in beide wagens bankjes aan te bren gen en kapstokken op te hangen. Dit werkje wordt momenteel opgeknapt door het gemeentepersoneel. De aankoop was wel de moeite waard: het betreft immers vier mooie en goed geïsoleerde wagens, die na dien nog kunnen dienen voor de technische dienst. Moesten er werken uitge voerd worden in één der deelgemeenten, zijn de wa gens dan geen ideaal onder komen voor materialen én personeel... Op de Leeuwerik zal er ech ter wel een verantwoorde lijke moeten gevonden wor den voor het openen, onder houden en sluiten van de wagens. Wie dit zal zijn is nog niet geweten. Men spreekt hiervoor eerst de Gemeentelijke Sportraad aan, die in samenwerking met het gemeentebestuur een oplossing zal zoeken. RDV FAKKELESTAFETTELOOP TE WANZELE Op vrijdag 12 september wordt te Wanzele een fakkelesta fetteloop ingericht vanaf 22 uur. Het gaat hier over een aflossingswedstrijd met fakkels, met het doel sport en ontspanning op een aangename wijze te kombineren. De inrichting is in handen van Tennis Wanzele. Er zijn vier kategorieën deelnemers: mannen tot 18 jaar, van 18 tot 30 jaar en meer dan dertig jaar plus de kategorie dames. Inschrijvingen gebeuren in de zaal van het klooster vanaf 20.30 u. Vertrek: ter hoogte van kafée Hoop in de Toekomst, de aankomst is op het Dorpsplein. SINT-CECILIA LEDE De Koninklijke Harmonie Sinte-Cecilia Lede heeft haar medewerking toegezegd en zal deelnemen aan de «Reuzen- stoet der 9 provincies» te Brussel op zaterdag 13 septem ber. Het vertrek is voorzien om 10.30 u. Reeds 's anderendaags is de harmonie weer op stap voor de deelname aan de stoet «De reuzen, prinsen van de Belgische folklore». Het vertrek is voorzien om 14.30 u. POSTZEGELKLUB «LEDA» Vrijdag 12 september voorziet de postzegelkring Leda een eerste algemene vergadering in de Oude Rijkswachtgebou wen, Brilstraat 2 te Lede. Anvang 20 uur. Op deze vergade ring wordt heel wat filatelistische informatie doorgespeeld aan de aanwezigen, leder aanwezig lid krijgt tegelijk een gratis deelnemingsbiljet voor de grote tombola. Wie geen lid is mag ook de vergadering bijwonen en krijgt er desgewenst alle mogelijke toetredings inlichtingen. WIELERWEDSTRIJD Op zaterdag 13 september wordt de derde grote prijs Louis Verschelden te Lede verreden. Het betreft een wedstrijd voor de liefhebbers (A en B) van de W.A.O.D.. De inrichting is in handen van de wielertoeristenklub Central Cyclo. Vertrek voorzien aan kafee 't Sneeuwwitje. Aankomst en prijsdeling gebeuren aan kafee Central, Wichelsesteenweg 1 te Lede. Dinsdag 16 september is het de beurt aan de internationale wielerliefhebbers van de B.W.B. Zij rijden voor de zevende grote prijs van de garage Verdonck. Deze wedstrijd wordt ingericht door de wielervrienden Wanzele en gaat door met de medewerking van het gemeentebestuur, en de Leedse Sportraad. Inschrijving en prijsdeling in kafee Duivenlokaal bij Georgine Bach. Vertrek in de Bosstraat, aankomst op het Dorp. Er worden 110 km gereden, over 11 ronden. De speciale palm wordt geschonken door Galle Lede. TENTOONSTELLING P. COLPAERT Ter gelegenheid van Wanzele-kermis, stelt Paul Colpaert zijn werken tentoon in het oud-gemeentehuis te Wanzele. De vooropening is gepland op 13 september om 20 uur. De tentoonstelling blijft vrij toegankelijk op zondag van 10 tot 12 uur en van 15 tot 20 uur. Maandag kan men er terecht vanaf 10 uur, doorlopend open tot 22 uur. VLAAMSE OUD-SCOUTS EN OUD-GIDSEN Op 13 september vindt in het domein Puitvoet te Sint- Niklaas de zevende jaarontmoeting van Vlaamse oud scouts en oud-gidsen van gans Vlaanderen plaats. Ook Lede zal er degelijk vertegenwoordigd zijn. Het programma start om 15 uur. Er is volksdans, vendelzwaaien, koorzang, ontspanning en een eucharistieviering. Nadien is er een Breugeltafel en een kampvuur naar oude traditie. Personen die inlichtingen wensen of die wensen deel te nemen dienen dringend kontakt op te nemen met de heer E. Vinck, Kasteeldreef 69 te Lede (tel. 053-21.30.67) of bij de heer.H. Ringoir, Netumweg 7 te Lede (tel. 053-21.13.38). JEUGDSHUIS LEEUWERIK Op 13 september richt het Jeugdhuis Leeuwerik een Soul- avond in. Initiatief van de leden van Disco-bar. Op 14 september wordt er een groots volleybaltornooi voorzien, dat reeds in de voormiddag start. Er zijn reeds 19 ploegen ingeschreven. Er zal gespeeld worden op vier terreinen. V.T.B.-NIEUWSJES De turnlessen zijn hervat op dinsdag 9 september, maar geïnteresseerden kunnen nog steeds terecht op elke dins dag om 20 uur, in de lokalen van de Rijksscholen, Vijver- straat te Lede. De leden betalen 300 frank voor een reeks van 10 lessen. Niet-leden betalen 400 frank. Inschrijven kan nog bij Roger Quintijn, bij Bert Smekens (Hoeksken 15 Lede) of in de turnzaal zelf. De V.T.B.-bowlingklub start met twee ploegen in de eerstvolgende kompetitie. Oefeningen en wedstrijden worden gehouden op elke vrijdagavond in de Bowling te Erondegem. Nieuwe spelers zijn steeds welkom. Inlichtingen bij Roger-Quintijn, Nieuwstraat 19 te Lede (053- 70.01.71). VOLKSDANS Binnenkort start men in het Jeugdhuis Leeuwerik weer met de «volksdans». Nieuwe mensen, echt geïnteresseerden, zijn steeds welkom. Zij kunnen hun naam opgeven aan Ingrid Rasschaert, Wichelsesteenweg 17, Lede of in het jeugdhuis. LEEDSE KALVEREN VRAGEN... De Leedse Kalveren, een echte karnavalgroep waar nog pit in zit, vraagt aan de bevolking om de zesde kleinveeten- toonstelling én de karnavalgroep te steunen. Neen, zij vragen geen geld. Maar wie geen weg weet met kranten, oude boeken en dergelijke, moet dit niet weggooien. Even bellen naar 053-21.77.38 of naar 053-77.97.05 en de leden van de groep komt alle papier ophalen. Men kan eveneens terecht in de Nieuwstraat 80, waar de voorraad wordt opgeslagen. BALLETSCHOOL De balletschool van de Koninklijke Harmonie Sinte-Cecilia Lede start met een nieuwe lessenreeks op dinsdag 16 september om 1 17 uur. Geïnteresseerden kunnen zich laten inschrijven op dinsdag 9 september van 17 tot 18 uur, in het Harmonielokaal, Nieuwstraat 32 te Lede. TOMBOLA VAN IMPEVRIENDEN De wielertoeristenklub Van Impevrienden. dankt alle ne ringdoeners en de milde schenkers die hun steun verleen den aan de vereniging, die zopas het kampioenschap van België voor de V.W.B. hebben ingericht. De uitslag van de tombola is de volgende: eerste prijs nr. 2574, tweede prijs 3705 en derde prijs 1439. Ook de nummers: 3106 1314 1020 970 1565 3078 2412 1098 705 1411 472 mogen hun prijs afhalen in kafee De Halve Maan, Dorp, Lede. Vorige zondag werd door de Bond van Grote en Jonge Gezinnen Lede een wandeltocht georganiseerd. De deelne mers kregen de keuze tussen drie afstanden: een vijftigtal deelnemers vertrokken om halftwee voor 25 km, om drie uur startten er evenveel voor de 17 km en tenslotie vertrokken er een honderdtal wandelaars voor de 8 km. Wij spraken even met de klubs kwamen deelnemen, heer Paul De Smet, sekreta- We noteerden zelfs eens een ris van de Bond. Hij verdui- inschrijvingscijfer boven de delijkte: «Vorige jaren richt- duizend. De start werd reeds ten we een maraton-mars in. 's morgens gegeven. Maar Verschillende vreemde op die formule kwam wat sleet. Wij (de inrichters) krij gen wat schrik voor het werk. Daarom hebben we het voor de eerste keer an ders opgevat: een gezellige gezinswandeling voor de mensen van Led?. Gelukkig hebben we een uitstekend weertje. Het spreekt vanzelf dat er minder volk zal zijn dan vroeger, temeer daar vreemde klubs weg blijven...» Woensdag 3 september werd de «baan gelegd». Hier maakten de acht kinderen van het gezin André De Smet van de Poortendries zich bijzonder verdienstelijk: zij hielpen de weg uitstippe len, namen de leiding van de verschillende groepen... Kortom: zij staan steeds in de bres. Ook de chiromeisjes verdie nen een vermelding. Ze schreven in in twee groe pen: de groteren legden 17 km at en de kleinsten wan delden er acht. In verband met het tijdig weer thuis- zijn, werd de laatste groep wat vroeger gelost. Wij noteerden echter ook an dere zaken. Een groep scouts bijvoorbeeld, liet zich braaf inschrijven. Eens bui ten het hekken, sprongen ze echter op de fiets en verdwe nen in een andere richting! Onderweg werd er voorna melijk door jeugdgroepen forfait gegeven. Het initiatief was inderdaad een getuige van «schrik voor het werk». Toch maakten mevrouw Wil- fried Lanckman, mevrouw Ruyssinck en de heren Pol Bijl, Van Dormael zich ver dienstelijk. Het werd alles bij elkaar een gewone wande ling, die elk huisgezin wel eens maakt op een zonnige zondag. Ook zonder de Bond... RDV.

De Voorpost | 1980 | | pagina 9