hofstadegijzegem Suksesrijke kinderjaarmarkti Didactisch materiaal overhandigd DF Show voor 50 jaar Volkshuiskaarters huldigen kampioen i STREEKNIEUWS Gijzegem Mespelare kaatskampioen Gezien De Voorpost - 26.9.1980 - 11 infot is we ge va et ee View' lokaa de. D ie da ;komi ierdei Jon op ïkaar trek ber i] e Led sou d ik aa irslag ig di e doe in he iptem p «D< sbeur Ivitei wot -«ken r twe eucl 21 ui sn n( adrei lijkt er op dat telkens het ouderkomitee van de ^•^gemeentelijke lagere school van Hofstade een aktiviteit op iet programma zet, ze er op voorhand van verzekerd zijn dat het weer gunstig zal zijn. Ook de kinderjaarmarkt die elk jaar opnieuw wordt op stapel gezet, heeft dit jaar van een echte zomerzon kunnen genieten. Aangezien de verbouwings- wacht kunnen slepen. Het werken een aanzienlijk deel toekennen van de prijzen van de speelplaats in beslag voor het mooiste, het origi- nemen en men had voorzien neelste, het dikste, het fijn dat de werken er een aan- ste en noem maar op, werd vang zouden nemen werd overgelaten aan twee perso- eerst het plan opgevat om nen die terzake deskundig de markt ook gedeeltelijk in kunnen worden genoemd, de Zijpstraat te laten door- De heren C. Daelman en zijn gaan tot aan het kasteeltje, kollega Rottiers stonden Dat is echter niet nodig ge- voor de zware en verant- bleken omdat de genoemde woordelijke taak om in alle werken met enige vertraging objektiviteit een oordeel uit zullen beginnen. te spreken over alles wat aan Er waren drie van elkaar te hun keurende blikken werd levolUonderscheiden delen. Om te aangeboden. Toen zij in aan- derwijsinstelling was waar ze zich bevonden. WEDSTRIJD Aan de jaarmarkt is er ook telkenmale een wedstrijd en een kansspel verbonden. Het kansspel bestond er vo rig jaar in dat het aantal maïskorrels in een bokaal diende geraden te worden. Op de oudervergadering Djeren ujtwjSselen, ruilen en soms wel verkopen, een jeugdige plezante bezigheid. (Per) Jubileumviering 50 jaar B.G.J.G. Naar aanleiding van het vijftigjarig bestaan van de plaatse lijke afdeling van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen, nodigt het bestuur uit op de jubileumviering op zondag 5 oktober 1980. Programma: 10 uur: Eucharistieviering in de parochiekerk, Vlaggewij- ding. Optocht van de Koninklijke Fanfare Sint-Cecilia naar de Zijpstraat (Internaat RIBTO). 11.15 uur: Academische zitting met als gastsprekers Prof. Van Mechelen, voorzitter B.G.J.G., C. Van Landuyt, gewes telijk voorzitter. 12 uur: receptie 13 uur: eetmaal 14 uur: optreden «Canto Libere» (Chileense zanggroep) Danslabo CBK uit Assenede (voor jeugdigen) 18 uur: einde beginnen was er de kinder- tocht waren werd het troe- jaarmarkt zelf. Amper was telbeest nog vlug even on- het uur voor de inschrijvin- der handen genomen. Links t 32 togen aangebroken, of er ston- moest er nog een haartje °P in van ?dsp« den al verschillende expo- worden rechtgelegd, het santen aan te schuiven met paard diende nog even ge- de meest uiteenlopende kamd te worden enz. Heel huis- en andere dieren. Aan- even was er een kleine pa gezien de deelname was niek bij de eigenaar van een opengesteld voor kinderen biggetje dat er de voorkeur die in Hofstade wonen of er aan gaf op eigen houtje de naar school gaan, was de omgeving te verkennen. Met opkomst ruim zo groot als tien achtervolgers op de hie- vorig jaar. Reeds bij de in- len moest het echter vlug de schrijving ontving iedereen strijd staken, een kleine prijs zodat er uit- Alhoewel een koe en een eindelijk niemand met lege paard nu niet bepaald iets handen is moeten naar huis biezonders hebben, toch terugkeren, ledereen had op werd er door de organisato- zijn minst één dier meege- ren aan gehouden om ook bracht, zodat men zich kan deze beesten een plaats te voorstellen dat de speel- gunnen op de jaarmarkt, plaats meer het uitzicht had Wie weet is er niet eens een van een dierentuin dan wel rasechte stedeling bij de be- I wor-van een plaats waar de leer- zoekers die zich nog kan vér- llen*lingen tussen een paar les- gapen aan een melkprodu- (self sen door een luchtje konden cent of een trekpaard. Toos hela» scheppen. heette de koe. De naam kan para'i ongewoon klinken, maar dat n hui DIERENTUIN heeft te maken met de wijze ^ehou Het zou absoluut onbegon- waarop de koeien in Hofsta- Janénen werk zijn een opsom- de worden genoemd. Elk praal ming te geven van wat er jaar komt er een letter van allemaal te kijk werd gesteld het alfabet bij en vermits de Toch kunnen enkele speci- moeder Soos heette werd men vernoemd worden die het nu Toos. Hoe het uit bijzondere aandacht geno- elkaar gehouden wordt, we ten. Een tarantula, een hari- ten we niet, maar dat is ook .'ge spin zo groot als een ons probleem niet. mannenhand, genoot veel Een van de klaslokalen was belangstelling, ook al durfde voor de gelegenheid her- mooiimen niet a,ti^d te dicht te schaPen in een drankgele- naderen. Veel gevaar was er genheid, waar men aan de- la» fdinochtans niet aan verbon" mokratische prijzen iets kon lotSden" Het beest zal wel al gebruiken. Er was ook" ge- ra hedgeruime tS'd zi'n dood heb" Pland dat er frieten zouden ben gevonden, en nu lag het te krijgen zijn, maar om een roerloos onder een glazen of andere reden is dat plan plaat. Zeeschildpadden en niet kunnen doorgaan. De gewone schildpadden wa- frieten werden vervangen ren er meer dan genoeg door «hete honden». Toen evenals de parkieten in alle kort van de aanvang de mu- mogelijke kleuren. Zelfs was ziek werd ingezet, kreeg de er een parkiet die de indruk speelplaats iets van een ker- gaf uit een nudistenkamp te misachtige jaarmarktstem- oudeizi)n ontsnaPt- Al zijn pluimen ming. Het zal de jongens die waren uitgetrokken, maar er elke dag naar school ko- een prijs heeft hij op die men wellicht niet meer op- manier in elk geval niet in de gevallen zijn dat het een on- waarop de jaarmarkt werd voorbereid, werd echter van verschillende zijden de 'op merking gemaakt dat iets dergelijks veel te statisch is en dat het bovendien ook niet erg attraktief is. Omaan dat euvel te verhelpen wer den meerdere suggesties naar voor gebracht. Er werd bijvoorbeeld de mogelijk heid geopperd het gewicht van een ezel te laten schat ten. Een ander lid van het ouderkomitee vond het ra den van het aantal bijen in een korf veel origineler. Al hoewel misschien op zich zelf niet zo slecht deden deze ideeën teveel problemen van praktische aard rijzen. Om dan ten slotte de knoop Ten derde was er ook een échte wedstrijd. De leerkrachten hadden een tekst over dieren opgesteld en daaruit werden dan vra gen gesteld die na aandach tige lezing moesten kunnen beantwoord worden. Er was minder interesse voor deze opgaven, misschien omdat er daarvoor enige hersenar beid werd gevraagd van scholieren die toch al een ganse week aan een stuk vragen allerhande voorge schoteld krijgen. Toch had den de organisatoren er wat meer van verwacht. Er was zelfs voorzien in een schif- er zou kunnen bij vermelden dat een merel met zijn we- waren uitgedeeld, begon het beetje bij beetje kalmer te tenschappelijke naam tur- worden. De vissen uit de bo- dus pilaris heet of dat een kaal werden als prijs uitge- meikever onder geleerden aangeduid wordt als de me- lolontha melolontha. Een speciale attraktie die voor het eerst te zien was in deeld en de parkieten wer den aan de nieuwe trotse eigenaars toegewezen. Of de ouders bij de thuiskomst van hun kroost ook in de Hofstade, was de mogelijk- wolken zullen geweest zijn heid die werd geboden om met de nieuwe aanwinst in in een koets, getrokken door de familie, zal voor de win- een paard, een rondrit te naars op het moment van de maken door het dorp. Piek- prijsuitdeling wel geen zorg fijn uitgedost stond de koet- zijn geweest. in deze kwestie toch maar tingsvraag voor het geval er door te hakken werd bij meerderheid van stemmen besloten het aantal vissen i een aquarium te laten tellen. meerdere juiste antwoorden zouden binnenkomen. Maar ook die schiftingsvraag bood hier en daar nog pro sier op zijn klanten te wach ten. Het werd aldus bewezen dat het niet uitsluitend in de grote wereldsteden of in Brugge is, dat men op een dergelijke manier de be zienswaardige plekjes van de streek kan ontdekken. De koetsier maakte zich ook klaar om de paarden op nieuw op stal te zetten. De verzamelde leden van het ouderkomitee lieten de gele genheid echter niet voorbij- om zich, gezeten in de Tennis op zaterdag 11 oktober 1980 vanaf 9 uur Tennistor nooi Tennisclub Gijzegem tegen tennisclub Generale Bankmaatschappij in het sport- en recreatiecentrum. Jubelkoordag. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Sint-Martinuskoor van Gijzegem, wordt een jubel koordag gehouden op zondag 19 oktober 1980 om 15 uur in de feestzaal van het Sint-Vincentiusinstituut. Volgende ko ren verlenen hun medewerking: Canticorum, Moorsel Chorale St.-Jan, Membach Rozenbergkoor, Waasmunster Laat Blijde Weergalmen, Aalst Sint-Martinuskoor, Gijzegem Toegang: 50 frank. K.A.V. De KAV-Gijzegem is op 22 september begonnen met een turnreeks. De prijs bedraagt 300 frank voor 10 lessen van 60 minuten. Plaats: Gemeentelijke jongensschool. Aan vang te 20 uur. Wie fit en gezond wil blijven op gelijk welke leeftijd wordt uitgenodigd om te komen meeturnen. Pensioenen. Op 10 oktober 1980 herneemt de Culturele Centrale afdeling Gijzegem haar aktiviteiten met een voor- Het waren er precie§ 39. Eer- blemen. Er moesten slechts lijkheidshalve moet echter vijf vogels van de in totaal Ook in Hofstade wordt deze koets, op de gevoelige plaat lichtingsvergadering over de pensioenwetgeving, ledereen mogelijkheid geboden. Als er dus bij toeval een Londe- naar in de Zijpstraat zou ge- toegegeven dat dit aantal tien afgebeelde soorten wor- ons werd meegedeeld door den herkend, maar als het passeerd zijn, dan zal die de persoon die de vissen verder gaat dan een gewone met verbazing vastgesteld merel of een «stomme» mus hebben dat zelfs in kleine werd het al moeilijk. De ge en geduwd werd, had weg van het leeglopen van het de ark van Noë. De hot-dog- ime tent werd gesloten, want de cijfer te komen werden nooit was echter al voldoende. Er toeristen wordt gedacht, bodem van de mosterdpot werd niet verwacht dat men Toen de prijzen rond 17 uur was bereikt. eigenhandig in hun tijdelijk verblijf had ondergebracht. Eigen pogingen om tot dit wone Nederlandse naam met sukses bekroond. landelijke dorpjes op vasteland aan de zeldzame te laten vastleggen. die er meer wenst over te vernemen wordt vriendelijk De uittocht van al het groot- uitgenodigd om 20 uur in café Royal (Duiveniokaal), Sta- en kleinvee dat door de Zijp- tionsstraat 100 te Gijzegem. Gastspreker is Luc Demeyere. straat naar huis getrokken K.W.B. Op herhaalde aanvraag van de leden en om iede reen in de gelegenheid te stellen zijn voorraad garnalen aan te vullen, heeft de K.W.B. Gijzegem een tweede garnaal vangst van dit jaar ingericht op zondag 21 oktober 1980. De vangst op garnalen zal gebeuren op de Westerschefde, enkele mijlen buiten Terneuzen met het vissersschip 't Zal wel gaan en dit zolang tot iedereen genoeg heeft om er thuis tomates aux crevettes van te maken. Inschrijving tegen betaling van 300 frank bij de Heer De Smedt Hubert, Stationsstraat 46A te Gijzegem. len Isprei )rtom initiaj lar en dj zodi Bei< d. an het' Ter gelegenheid van de openingsvergadering van het hobbyboxen en een boeken- het orkest zal gezorgd wor- oudercomité van de gemeentelijke lagere school van Hof- rek. Alles samen vertegen- den door Mevrouw Van Pe- stade, werd het nieuwe didactisch materiaal officieel aan woordigt dit een aanzienlijke teghem. Aan alle leden werd de school overhandigd. Dit materiaal werd aangeschaft uitgave. verzocht om -nee te werken met de opbrengst van de verschillende aktiviteiten die in In naam van de stad Aalst aan de voorverkoop van de de loop van het voorbije schooljaar werden georganiseerd, nam de Heer Roels dit in kaarten. Nu is het bij de oudervereniging de regel dat het principe ontvangst en onderstreepte Mevrouw De Roo verzocht van de natuurlijke afvloeiing wordt toegepast. Ouders wier in zijn dankwoord nogmaals om de bespreking van de Vorige zondag, nog een van de prachtige dagen van kinderen de school verlaten, houden zelf op zitting te de faam en het aanzien die vraag van een der ouders september, vierde de afdeling Hofstade van het Davids- hebben in het comité. de school van Hofstade ge- om bij het begin en het ein- niet. Verder zegde hij alle de van de lessen in de klas- Niettegenstaande dit begin- om deze gewezen leden uit mogelijke steun toe, onder sen het kruisteken te laten sel werden toch een paar te nodigen op het moment meer voor wat betreft het maken door de kinderen die vroegere leden uitgenodigd, dat hun werk tastbare resul- onderhoud van het mate-de katholieke godsdienst namelijk de Heer Mal- taten ging opleveren. riaal dat eigendom blijft van volgen. Na de w schaert, ex-ondervoorzitter Nadat de nieuwe leden wa- de oudervereniging en een overeengekomen aspecten en Mevrouw Vereecken - ren voorgesteld en verwei- spoedige aansluiting op het van dit delikate onderwerp Van Peeteghem, de vroege- komd vroeg de voorzitter kabelnet. Terloops werd nog te hebben aangestipt, en ge- re secretaresse. Het was in - van het comité aan schepen gewezen op de mogelijkheid het bijzonder aan hun beider Roels het materiaal in ont- om video-apparatuur te le- inzet te danken dat de voor- vangst te willen nemen: nen en op de diatheek die in bije aktiviteiten succes had- twee kleurentelevisies, drie de stadsbibliotheek ter be den gekend en evenredige zwart-wit toestellen, vijf ra- schikking staat. Om de cere- opbrengst hadden gegeven, diocassetteopnemers, drie monie in verband met dit Het werd bijgevolg niet micro's, drie diaprojektoren, punt van de agenda af te meer dan passend geacht zes muurschermen, vijftien werken werd het glas geheven. Vorige zondag, nog een van de prachtige dagen van september, vierde de afdeling Hofstade van het Davids- fonds haar vijftigjarig bestaan. Deze lange periode van een halve eeuw werd op geanimeerde wijze gevierd. Reeds vroeg in de namiddag kon er worden ingeschreven voor een wandeltocht. De deelnemers kregen een schema van de route mee zodat ze er zeker konden van zijn dat ze riaal dat eigendom blijft van volgen. Na de wettelijke en langsheen de mooiste hoekjes werden gebracht. De tocht voerde de talrijke van een documentaire en wandelaars negen kilometer daardoor zeer goed te bekij- iwijk) op Drp 11 rtens- iteiw leuwi De Heer D'Hooghe bood voor de belangstellende le den de mogelijkheid aan om een danskursus te volgen. zien het feit dat de meerder heid daarvoor te vinden was zal de Directeur, de Heer Pa- ridaens deze zaak met de leerkrachten bespreken al vorens een beslissing te ne men. Een compromisoplos sing werd zeker mogelijk geacht. Door de Heer Blanckaert, ki- nesist, werd het aanbod ge daan om om de zes weken een sportmanifestatie te ani meren op de woensdagna middag. Dit voorstel werd Gezien de interesse zal daar door de schooldirectie even- werk van gemaakt worden als door het oudercomité in en de kans bestaat dat de dank aanvaard. Leed-Het belottersseizoen is ten einde. De lange strijd is uitein- kwestie van «kaart krijgen», troeven die op het gepaste cursus zal plaats vinden op Tenslotte, omdat het de eer- didelijk gestreden. Op zaterdag 20 september 1980 was voor Aandacht, concentratie en moment werden uit»de belottersclub van het Volkshuis aan de Blektestraat te speldoorzicht zijn allemaal uitge- donderdagavond. Verdere ste vergadering was, werd rond gedurende twee uur. ken was. In een kijk- spel- en Ondertussen had men op winshow werd nadien een het dorp in de meisjesschool grote hoeveelheid toeristi- niet stilgezeten. Twee chef- sche informatie aan het pu- koks, compleet met de witte bliek meegegeven. Meerde- hoge muts, waren druk re waardevolle prijzen wa- doende de barbecue voQr te ren weggelegd voor diege- bereiden omdat men wel nen onder het publiek die had voorzien dat een derge- aandachtig het verloop van lijke fikse wandeling in de het programma volgden, open lucht de honger zou Even was er verwondering hebben aangescherpt. Toen over het feit dat er in het diegenen die het vlugst wa- begin der show verschillen- ren opgestapt opnieuw ver- de vreemde talen werden schenen, werd het houtskool gesproken. Het eerste spel met de blaasbalg roodgloei- was daarmee gestart en de end aangewakkerd. Toen ie- eerste prijzen werden reeds dereen uiteindelijk bediend gedeeld, was de twee koks hadden Het eerste deel van deze ge- hun vier handen op bepaal- vulde show duurde ruim een de ogenblikken meer dan vol uur. Een half uur pauze werd speeld hebben de balans in inlichtingen zouden ten ge- nogmaals gewezen op de uc'^n d« Hofstade het moment aangebroken om de kampioen van elementen die een rol spelen zijn voordeel doen omslaan, pasten tijde verstrekt wor- taak van de oudervereni- L ^9°" Afspeel plaats een toen nodig geacht teneinde ir*. i- _i l.4 _u::> Hii luinct nf t/arlior Moi/rtrr Ma i ntrpiHnn uan Ho nrii. -III—. II _i bitter het jaar te vieren. Diegene die in de loop van het voorbije bij winst of verlies. Meyers Na de uitreiking van de prij- den. Het bal van de school ging: deze is er in de eerste □neerjaar het best van zich heeft afgebeten is de Heer Meyers Richard heeft zich hier de zen werd de menu opge- za| bij voorkeur doorgaan in plaats voor de school en Richard die met een totaal van 36.150 de eerste plaats in de sterkste getoond. Nochtans diend. Na de klassieke torna- de turnzaal op 25 oktober, voor de kinderen en zij heeft dus in de eerste plaats een opvoedende taak. Dat de ou dervereniging dikwijls als zaal zal worden gezorgd. Het een feestcomité werd en bal vangt aan om 21 uur en soms nog wordt gezien is de inkom zal 60 frank bedra- dus volledig ten onrechte, gen. Voor het contract met A.D.B. wacht heeft weten te slepen. Bij een dergelijke plechtige heeft het geduurd tot de ten-roomsoep volgde var- .gelegenheid is het natuurlijk gebruikelijk dat er vooraf een laatste kaarting vooraleer de 1 1 1 J 1 receptie wordt aangeboden aan de genodigden. Meer dan definitieve rangschikking een kurk van een fles schuimwijn vloog tegen het plafond, kwam vast te staan. De strijd groentenkrans, de koffie en Toen alle aanwezigen een ker lalen. heb paar maal bediend waren vroeg de Heer Herman Arijs, secretaris van de club om f plaats te nemen aan de tafel. Het liep toen reeds tegen zeven uur en de aperitieven zullen de honger nog wat aangescherpt hebben. Men liet het zich dan ook geen twee maal vragen en in min- nm-sp volst ivraaj ook (jder dan geen tijd waren de invraf plaatsen ingenomen. De he ren werden verzocht plaats te nemen naast een andere (op lag). ch inl e urer 23 u. Ie adi Den jitstap t over it men n, dit- zware n, het e dag sis zal Spin- levens rden. kensgebraad met de al even Voor de bescherming van de traditionele kroketten, de nieuwe bevloering in deze casion dame dan de eigen echtge- ifjnote en de kinderen werden aangemoedigd om voor de daj gelegenheid een andere ka- ^meraad uit te kiezen. Ook aan dat verzoek werd zonder ite inf morren gevolg gegeven. Er (pet werd toen overgegaan tot de efroeping van de namen. Verleden jaar werd er ge start met 63 ingeschreve nen. In de lange strijd zijn er enkelen afgevallen, maar toch bereikten er nog kabinetsmedewerker van de ruim veertig de laatste ronde. beetje te lijken op een echte iedereen de mogelijkheid te Vlaamse kermis. De voor- bieden zich nog maar eens raad vlees, worsten en noem aan de barbecue te bedienen maar op, begon zienderogen vooraleer de show te ver te slinken. Gevaar dat de volgen, voorraad zou uitgeput gera- Het werd de kandidaten niet ken bestond er evenwel niet. gemakkelijk gemaakt en de Er was genoeg voorzien om prijzen werden- niet als ge en bataljon op de been te schenken in de schoot ge houden. Hoe meer het naar worpen. de avond toe ging, hoe ge zelliger het er bij de barbe- woord, sfeer. De kaatsclub Mespelare is de werden. Mespelare speelt De grote attraktie waarrond na een buitengewoon span- dit jaar met de volgende a||es in zekere zin was opge- nende eindstrijd kampioen kern: Guido Roels, Jozef bouwd en waarnaar in de geworden van het Dender- Verspeet, Andre Van Pape- |OQp Van dé namiddag werd verbond. gem, Richard Claessens, uitgekeken, was het spelpro- Na een minder goede start Herwig De Bruyn en Rudy gramma van de Davoreizen. vond de ploeg reeds vlug de Verleyen. Een proficiat aan Roncj -jg uur werd een aan- juiste kadans en de overwin- deze spelers is zeker niet vang genomen met een ningen werden de ene na de misplaatst. (promotie) film die echter in A.D.B. Zekere zin het karakter had namiddagviering was halve eeuw waardig. De kampioen met enkele bestuursleden en Hofstadse prominenten. (Per) s spannend gebleven tot op minister van het Vlaamse het einde. Gewest, Mare Galle, de palm De laatst gerangschikte in ontvangst nemen die door In de loop van het jaar wor- werd het eerst afgeroepen, de minister werd aangebo- den er 11 kaartingen gehou- opdat niet alle aandacht on- den. Mare Galle had zich den waarvan er negen in verdeeld naar de eersten zou spijtig genoeg moeten laten aanmerking komen voor de gaan. De ongelukkige kan verontschuldigen omdat hij rangschikking. De twee zich echter troosten. Wordt wegens dringende ambtsbe- minst goede uitslagen wor- er immers niet gezegd dat zigheden verhinderd was de den geweerd. De kampioen de laatsten de eersten zullen avond bij te wonen, maar hij heeft geen enkele avond liet zijn woordvoerder toch overgeslagen en dat heeft zijn gelukwensen overma- hem twee kansen meer andere opgestapeld. Er werd niet minder dan zestien maal gestreden zonder dat er een nederlaag werd geleden. Op die manier werden al de tegenstrevers een na een ge veld en uitgeteld. Voorzitter Van Eetvelde stak ter gelegenheid van de hul de die vorige zondag plaats vond zijn vreugde om de overwinning niet onder Het bestuur waarmee het stoelen of banken, nieuwe seizoen van start «Eindelijk nog eens een ge- cue aan toe ging. Het gloei- maar toch betekent het Da- en in het donker van het vidsfonds in Hofstade meer vuur, de prikkelende geur dan barbecue en kwis. Ach- van verbrandend vet, in een ter deze periode steekt ook vijftig jaar ononderbroken opbouw van de menselijke cultuur. Dit aspekt is in de loop van de feestdag niet ter sprake gekomen, dat was ook de bedoeling niet. Maar dit aspekt, deze opbouw, is zeker de moeite waard om in een volgende bijdrage meer aandacht aan te besteden. A.D.B. het gebak. gaat is als volgt samenge steld: Voorzitter, Jozef Bogaert; secretaris. Herman Arijs; tegenheid om te vieren! dus de voorzitter. De plaatselijke beenhouwer had beloofd om in geval van zijn en omgekeerd? Het zwak applaus dat de on fortuinlijke spelers te beurt ken voor de kaartclub in het geven. Alleen in de loop van viel zwol gestadig aan naar mate men de top-tien bereik- gemeen en voor de win naar in het bijzonder. de laatste partijen is het meesterschap van de lau- De kampioen mocht uit Nu is belotten niet in de reaat even in het gedrang handen van Eddy Dierickx, eerste plaats een loutere gekomen, maar de goede penningmeester, Francois een kampioenstitel een bok Schokkaert; bestuursleden, te slachten. Of hij dat nu Gilbert Moens en Andre daadwerkelijk met veel ple- Bruylandt. zier zal doen is niet geweten. De eerstvolgende kaarting Met 291 punten op 300 heeft gaat door in het Volkshuis kaatsclub Mespelare 9 pun- op zaterdag 27 september ten voorsprong op Olympia en nieuwe leden zijn steeds Nieuwerkerken en 26 op de welkQm. jongens uit Appels, die op A.D.B. het laatste nippertje nog der- Jong geleerd is oud gedaan, dachte deze peuter en hij kroop achter de disco tafel in de gedachte net als die grote meneer ook eens in de micro te kunnen praten. Nou ja, binnen 15 jaar maakten we terug een afspraak, maar dan echt disc- jockey spelen he... (Per)

De Voorpost | 1980 | | pagina 11