«porten ze# 5 ZAALVOETBAL COMPETITIE Cosmos slachtoffer van Koszen-revanche! V.V.T.T.A. aan het kanon Ladies Hofstade kloppen kampioen F.V. Hardy! Cosmos Aalst - Fortuna Lokeren B 3-2 '^"-VILVi KAMPIOENENTITELS IN FALUINTJESSTREEK C SPORT M A R DE...GROOTSTE SPORTZAAK Golfbiljartfederatie Aalst Korporatief Voetbal-Gewest Aalst '5 LANIE bK mm ACHTERBAN GEEFT EVENWEL VERSTEK 14 - 26 9.1980 - De Voorpost liefhebben SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTHAAT 159 AALST (053/21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN B.C. Koszen heeft gereageerd zoals het alleen een grote ploeg kan. Zonder veel woorden, maar met ijzersterke daden. Na de smadelijke 6-0 pil bij Hand in Hand vorige week hadden de spelers wat goed te maken. De komst van on de ongeslagen Cosmos was daar een unieke gelegen heid voor. Niet alleen wonnen de Capu- men met Zandmannetjes CX. cijnjongens de wedstrijd, maar Het haalde de forfaitscore namen uit met een klinkende langs Herman De Gols, Pat- 6-0 revanche langs Albert rick De Strooper, Jérome en Volckaert, José Lannoo, Fran- gois De Backer, Eric Lannoo, zoon Guido Van den Abeele, Jozef Mertens en Willy Ovae- Èric Van Overbeke en William re Cosmos B, Kravael B en Huylebroeck. Welkom B zakken echter een 0-1 voorkwam. Geor ges Peirlinck en Willy Nueland Meteen is Cosmos voorlopig paar plaatsen. Cosmos B was uit de kop geslagen Ook lei- niet opgewassen tegen Kos- der Hand in Hand heeft een zen B. Het nam wel voor- punt in de brand gelaten bij sprong langs Pascal De nieuwkomer De Post. De Sterck, maar Peter De Backer thuisploeg nam voorsprong en Jean-Pierre Valckenborg langs Luc Van de Naegel, zetten de zaken recht voor doch Hand in Hand keerde de Koszen B. Frans Saelens kon situatie in zijn voordeel langs gelijkmaken voor de thuis- Hugo De Cock en Henry Bal- ploeg, doch de twee slotpar- de, maar De Post reageerde tijen gingen naar Koszen B gepast en kreeg met overwin- met Mare De Kegel en Valerie ningen van Eric Populier en De Leeuw. Kravael B kon Marc Van Laethem zelfs uit- slechts gedurende de helft van zicht op een totaaloverwin- de avond wedijveren met ning. Zover liet echter Jan De Moorsel B. Een Moorselse Meyst het niet komen. Meteen ploeg, dat langs Romain is Turbo Cars alleen aan de leiding verschenen. De kam- pioenenploeg, kende weinig gaven hoop aan dé Kravaal- problemen bij Korte Stokken, ploeg, doch Louis De Petter, Via Patrick Van Aerde, Meese René Vinck en Eddy Boulon- Romain en Hendrik De Baere nex zorgde voor een 2-4 zege. namen zij gezwind een 0-3 Dat Welkom B bij Hand in voorsprong. Geert Van den Hand B het lastig zou krijgen Eede redde de eer, en Jean om met het maximum te blij- Pierre Cours en Geert Lie- ven, was algemeen verwacht, brecht kenden geen genade. Dat zij echter een smadelijke Schoonaarde blijft het verre 5-1 op hun donder zouden van slecht doen in dit nieuwe krijgen mag verrassend heet- seizoen, buiten wat betreft hun ten. Op een rijtje scoorde de uitslagen doorgeven. Zij haal- thuisploeg 5-0 langs Jean- den één punt aan huis tegen Pierre Creygelman, Frans Kravael, zodat zij in het voor- Heremans, Louis Monsieur, ste deel van de klassering blij- Marcel Steenhaut en Eddy ven. Ook Moorsel is zich Coppens. In de slotpartij kon enigszins aan het herstellen Jean-Pierre Hellinckx de eer van de opgelopen counter in redden voor een moeidige de openingswedstrijd tegen Welkomploeg. Toch zit er nog Korte Stokken. Na Johnyboys een ongeslagen ploeg in deze liep nu ook Corso tegen de reeks, namelijk nieuwkomer lamp. Corso dat nochtans het De Leeuwkens, die na best startte met Bruno moens, Scotching nu ook Zandman maar Geert De Meyst, Eddy netjes B te grazen namen. Van Haut en Mare Schoona- Ook Radijzen A blijft zich flink cker zorgden voor 3-1. Mare gedragen. Na de 5-1 neder- Willems probeerde nog wat, laag tegen de huidige leider, maar Willem De Meyst zette klopten zij de beide Scotching- zware 5-1 rekening rond. Door die situatie komt naast De Leeuwkens B nu Krijt op Tijd A op de tweede plaats. Het blikte Cosmos D in met 5-1 cijfers. Via Laurent Vinck, Eddy De Baets, Augustin Verpeten en Remy Van de Sijpe liepen zij 4-0 uit. Pierre Paul Van de Keere redde de Cosmos D eer en Henry Dierick zorgde voor 5-1 cijfers. Een ploeg, die eveneens nog ongeslagen is, maar door het spelen van een wedstrijd minder ietwat afge zakt is in de klassering is Joh nyboys B. Vorig seizoen slechts een bescheiden klub. leggen zij nu een duidelijk meesterschap aan de dag. Zulks ondervond Sportvrien den B aan de lijve. Het kreeg een smadelijke 6-0 nederlaag, van Gilbert Van Brantegem, Freddy Broekenhove, Jozef Heck, Firmin Becker Michel Heck en Jean Kindermans. Ook Sportvrienden A heeft zich van bescheiden ploeg op getild tot gevaarlijke underdog. Het won gezwind van Welkom C met duidelijke 5-1 cijfers. Sportvrienden haalde 5-0 met Herman Saegerman, Hugo De Johnny Boys, weliswaar met eentje tekort op de foto. (Per) Waegeman, Willy Rydant, Jean Roelandt en Dirk Bac- kaert. Alfóns Stockmans redde de Welke Ti-eer, Met wisselen de uitslagen blijft Welkom D bij de toonaangevers. Palace B liet nochtans de beste start optekenen, langs Serafien Van Lengenhove en Roger Dumont. Danny Baeuens, Pat- riek De Backer, Johny Van den Borre en Robert Brewee ver zetten de bakens in hun voor deel. Cosmos C vertrokken het best in hun wedstrijd tegen Radijzen B, via Léo Van den Steen, doch Radijzen" B repli keerde gepast langs Patrick De Schrijver, en Guy Noren- berg. Cosmos C kam terug langs Johny De Smet, maar Guy Van Laethem en Luc Der- op lieten Cosmos C geen kans. A.V.H. S.A.F. blijft de ongeslagen leider In deze kompetitie. Reeds na 10' kon de belastingjongens de score openen, langs Praet. Juist 10' later verdubbelde Willy De Vos de voor sprong. Met een 2-0 ruststand kon SAF nog weinig gebeu ren. Zij verdedigen haast perfekt die winstmarge, doch 5' na de koffie schoot Gustaaf De Pues het eerredend doelpunt voor Somatie op het bord. 'Hoe de brandblussersploeg zich ook inzette. Deze stand zou niet meer wijzigen. Op de tweede plaats volgt Amylum, die een vrij weekend genoot. Ook zij zijn nog samen met SAF ongeslagen. Corso voor een voldongen feit. Palace geraakt maar niet an zijn eerste overwinning. Noch- ploegen. Blijft er nog het duel tussen de «kleintjes» Faber A en Scotching A. Dit duel ein- tans konden zij de 0-2 achter- digde met een logisch gelijk- stand langs De Sitter Herman spel. In de B reeks heeft en Richard ongedaan maken Schoonaarde B koploper Co- met overwinningen langs roso B moeten laten gaan. Het Jean-Pierre De Thaeye en liep tegen de lap in de wed- Willem Van der Borght. In de strijd tegen De Leeuwkens B. twee slotpartijen liet Zandman- Corso B daarentegen zette netjes echter niet begaan en een andere titelkandidaat Ru- verzekerde zich de overwin- pa B schaakmat. Rony Van ning langs Willy De Waege- der Meerssche opende, maar neer en Louis Aeyels. In de A Rupa kwam langszij met Paul reeks ondergaat de rangschik- Moye. Verder kwamen de king heel wat wijzigingen. Al- Koolstraatjongens niet meer. leen de koplopers konden zich William Doran, Raoul Bornau, enigszins handhaven. Leider Sylvain Van de Velde en Pier- Rupa A kende geen proble- re Van Damme, maakten de Derde wordt nu V.V.T.T.A., die W Bouw een oplawaai van belang verkocht. Nochtans waren de Bouwjongens het best gestart. Aan de 12' kon Petrée 0-1 maken, doch de reactie van de Telegraafboys bleef niet uit en voor de rust was de achterstand reeds weggewerkt in een veilige 3-1 voorsprong, met doelpunten langs tweemaal De Greve aan de 25 en 32' en aan de 34' een doelpunt van Derop. Na de koffie ging VVTTA door op zijn elan, en behaalde een afgete kende overwinning met doel punten aan de 50' langs Kin dermans en aan de 65' met Bocqué. Post Erembodegem, de kampioen van vorig sei zoen geraakt er maar niet bo venop. Op Callebaut A keken zij bij de rust reeds tegen 1-0 achterstand op. De Wiezejon- gens namen aan de 18' het initiatief langs Herman Schoockaert. De tweede helft was iets beter voor de Pos- waarg ter Al schatb ris M twee Cordo vrijetij na he schiet; nen tc Reeds De ee grote der op te indi Het w£ lukte d zoeker ten uit king bi wat te werkel Aange twee golfbiljart, een geliefkoosde sport voor velen. (Per) tiers. In de 60' kon Luciaan De Smet gelijkstellen, doch vijf mi nuten later velde Ringoot het zware verdict 2-1, of een der de opeenvolgende nederlaag voor de Erembodegemse postmannen. In de B-reeks moest leider BBL een puntje laten bij underdog Resocub. De bankjongens kenden noch tans de beste start, via een doelpunt van De Waele in de 10'. Doch uit vrijschop 15' na de rust kwamen de keukenjon gens terug en haalden een veriend gelijkspel binnen. De auteur van dit prachtdoelpunt was Willy Heine. Een verras sende wedstrijd was Intercom tegen Honda. Intercom, slechts met negen parate spe lers, kon in de eerste helft een veldoverwicht afdwingen. Aan de 15' kon Hugo Coppens hen verdiend op voorsprong zet ten. De volle eerste helft werd die voorsprong eervol verde digt, doch na de koffie stuikten de Intercom spelers in me kaar. Honda liep uit tot 14 alvorens Pierre Verhulst mé een prachtdoelpunt de verlies cijfers eervoller kon maken. 2 5. Callebaut B nam via Ronrn De Wolf de beste staart, mé een doelunt in de 14'. Na di citroentjes nam FFR definitie het heft van de wedstrijd ij j handen en stevenden mg doelpunten van tweemaé Kennis, éénmaal Nunez Flo v res en éénmaal De Meeste e naar een gemakkelijke 1-4 t overwinning, r Uitslagen en standen t Saf - Somati 2-1 Callebaut A - Post Eremb. 2-1 r WTTA - W Bouw 5-1 1 Sal 6, 4 WTTA, Somatj Call. A 2, Bouw 2, Post 0 1 2 Resocub - BBL 1-1 J Intercom - HONDA 2-5 t Calle. B - FFR 1-4 j 2, BBL 5, FFR 4, Resocub 4 Call. B 3, Honda 2, Intercom 0 A.V.H De Callebaut-ploeg verdedigde zich met hand en tand. (Per) Dat bij de Hofstaadse girls er wat verandering gekomen is, konden we vorige week reeds vaststellen, toen tegen kampioen F.V. Hardy een te overdreven 4-1 nederlaag werd geleden. Toen reeds gaven de Ladies blijk van een veel betere samenhang dan vorig seizoen. In de terugwedstrijd deden zij nog beter. Hardy was snel van stapel gelopen, en scoorde tweemaal langs Christel Coppens. Wie dacht dat Ladies naar een grote nederlaag ging, kwam echter bedrogen uit Ladies sloeg terug via Monique De Schrijver Ingrid Peirlinck met twee doelpunten bracht de La- dies aan de leiding. Men dacht te dromen' In dit gelukzalig gevoel, werd echter de wed strijd voor een ogenblik uit het oog verloren, waarvan Hardy profiteerde om langs Patricia Van Kerckhove opnieuw langszij te komen. In een spannend wedstrijdeinde wa ren het tenslotte de Ladies uit Hofstade, die via Ingrid Peir linck een verdiende 4-3 zege verwierven. Dat er grote vreugde heerste te Hofstade hoeft geen betoog. Na een ellenlange reeks van nederla gen, kwam de langverwachte overwinning, en dan nog tegen de kampioen der kampioenen, F.V. Hardy. Als beste verliezer gaat Ladies dan ook naar de volgende ronde, waar zij een andere hoogvlieger uit het da mesvoetbal D.V.V Gent in de ogen moeten kijken. Keizerin nen mocht het in de tweede wedstrijd van deze bekerronde wel wat rustiger aan doen. In een stikkende hitte, en twee doelpunten voorsprong uit de heenronde beperkten zij er zich dan ook toe deze voor sprong veilig te houden. Daar van kon Leeberg gebruik ma ken om langs Erica Coore- mans en Ann Van Langehof gevaar te brengen voor de lokale kooi. In de tweede pe riode verliep het spel op de zelfde manier. Alhoewel Kei zerinnen wat meer gewicht op de aanval legde. Dit leidde tot het enige doelpunt, via uit blinkster Georgette Thien- pondt. Een andere toonaange- ver bij de Keizerinnen was Veronique Bauwens. Keizerin nen moet in de volgende ron de aan huis de kampioenen- ploeg van Hardy repliek ge ven. Waarschijnlijk een zwaar dere opdracht. Doch zeker niet onoverkomelijk. Uitslagen Keizerinnen - Leeberg 1 -0 Ladies Hofstade - FV Hardy 4- 3 A.V.H. D er zal den c R Keize 29 se oktob dus t< ne. D 200 jc af 8 jc leidin fen in da betek ganis Deze nieuwe Aalsterse zaalvoetbal ploeg heeft zijn eerste officiële competitiewedstrijd tot een goed einde gebracht. Onder leiding van een ener gieke Etienne De Bock (stich ter, doelman, ziel. hart en woordvoerder) en Adolf Mo reels, werd een team uitge bouwd dat in tweede Prov. C beslist potten kan breken. Op de vijfde minuut kende men reeds succes via P Roe land. Enkele schitterende reacties van de lokale doel man behoedden de plaatselij ken van een 1-1 stand. Op de 17e minuut was het echter toch zover, die langs Verdonk. De bezoekers namen nu het heft in handen en twee minu ten later kende men opnieuw «ucces, ditmaal via Cools. In de tweede helft nam Cos- mos onmiddellijk het initiatief, wat op: de 10e minuut tot de gelijkmaker via Van Mieghem leidde Nog later, door een daverende kanonbal via P. Roeland kwamen de 3-2 over- winningscijfers op het bord. Ploegen doelpunten: Cor- mos: De Bock, Vqn Dijck, Graiano, Roeland (2), Van Mieghem (1), Smekens, Van Holsbeek. Lokeren: Hoste, Van de Voor de, Burgelman, Vervaet, Ver donk (1); De Pagie, Naudt, Cools (1). Uitslag: Comar Sport - Ekerse 1-5 lawMtUB IPMi De nieuwe Cosmos minivoetbalploeg. Een schitterend seizoen te gemoet. (Per) VK Post Erembodegem kwam zaterdag uit tegen Callebaut. (Per) Op de Nationale Individuele Twirlkampioenschappen door het Nationaal Komitee en «Golden Stars» verleden zondag te Luik georganiseerd hebben twee meisjes en een jongen uit de Faluintjesstreek het weer eens waar gemaakt. Zowel Gerda Cami uit Moor- schonk daarenboven nog zeer gedenkwaardige sel bij de tamboer- majoors drie prachtige trofeeën. Voor. die nog lang in hun gehe als Patrick Berckx uit Wieze de laureaten alleszins een gen zal «steken» bij de juniores - jongens slaagden erin de fel begeer de titel te veroveren, Gerda zelfs met 105,5 punten op i 120 of liefst 10 punten meer I dan de tweede. Een ware titanenstrijd werd het wel bij de seniores - meisjes waar Karine Arts, reeds zo dikwijls laureate, met slechts 1/10 punt nipt moest onderdoen en dus tweede werd. Alleszins een zeer verdienstelijke prestatie in dergelijk hoog gezel schap. Wel bedroevend was dat de majoretten niet werden ge rugsteund door de Harmo nie «Concordia et Docilitas» die verstek had laten gaan. ■Uiteindelijk spande raadslid p ve,overen titels en troteeën in de Cité Ardentf Willem Willems zich voor de s eigen kandidaten in en V.l.n.r. Gerda Cami, Patrick Berckx en Karine Arts. (Per) -4 het Daarr de of betaa schilli tumei Kil (tVI msch de in onvol 'llfcst roller echte teer'! Alkuc word 29 se zuller der c we r schill

De Voorpost | 1980 | | pagina 14