Eendracht maakt og altijd) acht nmhoL M drukwekkend Eendracht de rust «Ajuinen» op het veld Hoofd koel houden wÊÊmÊÊÊÊM A Jaak Van Den Berghe.- «enorme werkkracht op het middenveld» De Voorpost VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1B80 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendemonde. Tel. 053/21.40.60 lean Trappeniers haalt de bal stijlvol weg boven het hoofd van Bevers. Van Kemzeke trekt mee de wacht op. (SK Sint- Niklaas-Eendracht Aalst 1-3). (pm) Sint-Niklaas - Eendracht Aalst 1-3 wat bleek eens te meer: de aanval van de geelblau- nizeerde Aalsterse verde- uit een tamelijk goede wen lijkt onmondig. Wie niet tot scoren komt, diging, waarin Trappe- hoek slaagde hij er nog in >ortkring Sint-Niklaas 3 punten, Aalst vier. Al- verliest de wedstrijd: een stelling die zelfs in voetbal niers een waardig sluit- de bal naast de paal te is zo was de stand voor de aanvang van dit met zijn onverwachte elementen, dichtbij de waar- stuk vormde. jagen. En dat is dan toch >y. Na 90 minuten voetbal aan de Watermolen- heid is. Want wat doe je als trainer eraan als Cornelis om te wanhopen, of prijkte Aalst alleen aan de leiding in de voorlo- driemaal na mekaar een reuzekans voorgeschoteld f\et werd aus artasten ge- ^et belette echter niet dat PHR f ran9schikking. En we geven grif toe: dit is meer krijgt die hij telkens in het hemelruim kopt of knalt? F™®1?' vcï^ ®erat® hij vier minuten later op- verdiend. Aalst slaagde er immers in via een Niks, uiteraard. Je kan alleen vaststellen dat het ^yvartier. Maar toen stak njeuw door een kruispass dijk samenspel (wat afgekeken van Ivic?) én knokken zal worden dit seizoen. Of was Robert Lorne,ls ae neus aan net n"inn Morin afr,a. alvoetbal Sportkring vooral tijdens de tweede Willems een beetje té zeer onder de indruk van het t krachtig onder druk te zetten. Met als resultaat degelijk voetbal dat zijn opponent kweekte, ploeg gevolgen die men kent. Een bittere pil, die waartegen hij in de Beker van Vlaanderen eerder z0)^a iedereen voorbij, kring moeilijk zal te verwerken krijgen. Want gemakkelijk én tweemaal won. zodat I rappeniers ge- van Bruno Marin afge- venster: op aangeven d d d k van De Mulder, kon hij hjer de Antwer penaar de bal van dicht bij hoog over. Alsof dat Jdanook, Sportkring ploeg gedurende het bij Sportkring de zaak pen kon. Ondanks die doel te komen. Trapt de niet aan de feestdis, grootste stuk van de eer- wijdser zag, was Mark De zeer grote en degelijke ex-Berchemspeler hier ps als Salvador, De ste periode. In hoofdzaak Mulder, die vooral met inspanningen stuitten die wat nauwkeuriger dan zit Bt in de middensek- gebeurde dat via zeer laterale passes over de mogelijkheden telkens dat eerste doelpunt er al spelmaker Arnolis en korte passes waarbij het volledige breedte van het op een zeer goed georga- binnen. Maar wat blijkt: ert met Van Roy, hoe trouwens opviei dat Bei- veld, Dirk De Groote be- je die aan banden? rinckx in duidelijk minde- reiken kon, die op zijn lukte dat de thuis- re doen was. De enige die beurt dan het lijntje aflo- noodzaakt was ver uit zijn „0Mnpnrip fo3i uTrom L niet voldoende was, faal de hij opnieuw na hoek- h 1 Kemzeke speelt hier duidelijk de bal. Tocli fluit Van der Linden strafschop voor een op Lacroix (SK Sint-Niklaas-E. Aalst 1-3). (pm) slagen en alleen aan de lei ding prijken van tweede na tionale. Na de eerder ont goochelende prestatie in de Beker van Vlaanderen komt dat voor velen als een totale verrassing aan. tenzij Georges Heylens zijn be doelingen tijdens die aan loopperiode tot de echte kompetitie handig wist te kamoefleren. Hoe dan ook het is vele kenners niet ont gaan dat Aalst momenteel over een sterke ruggegraat beschikt en weet te scoren. De doelpuntenstand liegt er niet om. (A. Block) ndracht Aalst heeft op deren pasten Van Kemseke oefenmeester Heylens een jend en tegenstander te en Sergeant een strikte zes of zes haalden en onge- i Niklaas een sterke in- mansdekking toe op La- uk nagelaten. Globaal be- croix en Cornelis, twee na ken mag Eendracht de men die de jongste weken in Ue winst opeisen omwille de aktualiteit kwamen. Het h de overtuigende tweede derde doelpunt van Aalst tft. Tijdens de eerste helft was een typisch Salvador- iakten beide ploegen wei- produkt. Op een hoge voor- tempo. De onverwachte zet voor de St. Niklase doel- t zomer zit er beslist voor mond gaf de Zuid-Ameri- 0 dik stuk tussen. Tijdens kaan gratis les in eerste periode kreeg St. veerkracht en de juiste ti- Jaas nochtans een drie- ming alvorens een juiste kansen, maar die wer- kopslag te plaatsen. Daar- 1 tot grote opluchting van mee kreeg St. Niklaas de massaal overgekomen juiste rekening aangeboden Isterse supporters ver- en konden de Aalsterse fans anseld door de Klaasjes, weer gaan zingen van «Oilst 1st kreeg er twee. Leo De weirt kampioen». Dat is na- kon niet afronden, luurlyk veel te vroeg, maar ar Van Roy liet na een feit is dat de poulains van ale voorzet van Sal va- een specialist in het chermen van de bal, de niet voorbijgaan. 1st kon dus de tweede ft aanvangen met een stekende 0-1 uitgangspo- Naarmate die tweede vorderde was het dui- lijk geworden dat Een- icht zijn tegenstander ledig onder kontrole i. Met snelle balwisselin- en ritmeveranderingen rd de tegenstander onder uk geplaatst. Imbert en illaert ontpopten zich als labeurpaarden en ar aan de spits Van Roy Salvador regelmatig de lisverdediging prikken amen geven, bleven de zoekende doelpunten dan k niet uit. Een ogenblik rd nog wel gedacht aan come-back van S.K. St. daas toen Van Haver via licht toegekende straf- lop kon milderen tot 2-1. aar in de achterste gele- Cornelis in een kopduel met Van Kemzeke (SK Sint- Niklaas-E. Aalst 2-1). (pm) ■ér De Aalsterse supporters leven momenteel in een euforische stemming. Het is logisch ook: je ploeg wint steeds, het spelpatroon is gewoon uitstekend en er worden doelpunten gescoord aan de lopende band. Wat wil je nog meer? Zeker nu gebleken is dat een mindere oefenpe riode niet aanstonds moet aanleiding geven tot mindere kompetitiemomenten. Het omgekeer de is waar voor Aalst. Telkens als Aalst scoorde vlogen er dan ook meteen uien op het veld. Dat was echter niet het enige dat de ruimingsdien sten bij Sportkring zullen moeten wegkeren hebben: er waren nog rollen toiletpapier, slin gers en andere vermakelijkheden. Het is eigen aardig dat mensen die graag voetbal zien, hun aandacht toch nog laten afleiden door dergelijke fantasietjes. Of hoe een supporter reilt en zeilt, ér Ze waren met velen gekomen van Aalst. De ploeg waartegen tweemaal verloren werd in de beker van Vlaanderen, zou men eens inblikken. Zo gezegd, zo gedaan en Willems was duidelijk aangedaan... «Het hadden er meer kunnen zijn, stelde hij vast. De eerste helft hebben we zowat alle kansen naar de verkeerde wereld geholpen. Zo kan je uiteraard niet winnen. Viel dan Bruno Marin uit en later Jef Beirinckx. Dekorverander- ing dus, die niet hoopgevend was want stel dat De Daele op de plaats van Beirinckx gaat spelen en Marin in de ploeg blijft. Dan is er niks aan de hand. Nu diende het taktisch bord totaal gewij zigd. Ondanks de vier aanvalskrachten op dat moment, bleef de stand ongewijzigd, tenzij men de strafschop meerekent voor een al of niet terechte fout. Althans, wij zagen niks verkeerd. Achter ons op de tribune ook niet, wat meteen aanleiding gaf tot kreten als «Schele Van der Linden en Gestapo». De heer Van der Linden stond er echter dicht genoeg bij om de zaak goed te kunnen volgen. In elk geval: Caers en Lacroix gingen ten velde waarna Van Haevere de strafschop keurig omzette. ■ér Luc Bevers, vóór de aanvang van de wed strijd: «Op de bank zitten, het is ook wat. Men heeft mij uitgespeeld als aanvallende midden velder, maar wat bleek tijdens de beker van Vlaanderen? Juist: het was tijdens die wedstrij den meer aan verdedigen denken dan aan wat anders. Jammer van die plaats in de aanval die voor mij verloren is gegaan. Maar ja, de resulta ten zijn er en wat kan je dan nog meer van een team verlangen?» ér Af en toe probeerde men bij Sportkring de zaak nog te forceren. Erger was het dat precies als gevolg van die forcing twee tegengoals gevallen zijn. Zo kon Van Bladel oprukken, iedereen voorbijlopen,, wat overigens knap ge daan was, maar als hij dan in de strafschopzone van Aalst belandde, liet hij de bal liggen, met de counter én het doelpunt als gevolg. Waarmee we maar willen aanduiden dat het taktisch bord bij de thuisploeg toch niet te erg klopte. Verlaat een verdediger zijn plaats om een meer aanval lende rol te gaan vervullen, dan moet hij op die plaats vervangen worden. Wat niet kon bij Sportkring omdat er een defensieve kracht té weinig was... ér Bruno Marin zou een meniscusletsel hebben. Erg voor een jonge speler die ondertussen volledig geïntegreerd was in het elftal, net als Gino Nijs trouwens. Twee kerels die duidelijk hun plaats bij de uitverkoren seniores hebben bemachtigd. Sportkring is dus op goede weg wat de integratie van de jeugdigen in het fanio- nteam betreft. André GOVAERT schop van Lacroix toen hij in feite slechts in te koppen had. Een bang kwartiertje dus voor Aalst, dat deze mindere periode zeer snel te bo ven kwam. Sportkring twijfelde blijkbaar aan de mogelijkheden na zoveel onkans, wat Aalst de ge legenheid gaf opnieuw in de wedstrijd te komen. Gevolg: een kranige De Smet strafte een aarze ling in de SK-verdediging «We are the champions»... skandeerden dolgelukki ge Aalsterse supporters na de nieuwe Eendracht- zege op St. Niklaas. Voorzitter Daeleman, die de zegekreten van zijn clan wel moet gehoord hebben, replikeerde wijs en gevat: «Laten we het hoofd koel houden en ons niet stuurloos laten meedrijven op het vroegtijdig sukses. Natuurlijk zijn we in de nopjes met de huidige stand van zaken. Het is nu nog maar eens bewezen dat met een Salvador op volle rende ment Eendracht de moeilijkste opdrachten aankan. Ook vallen onze aankopen honderd procent mee zodat m.i. ons team er beter uitgebalanceerd ziet dan de vorige twee seizoenen.» Georges Heylens van zijn kant ontleedde het jongste Aalsters sukses met het oog van de vakman. «Ach teraan klopte het taktisch allemaal. Lacroix en Cornelis werden van dichtbij geschaduwd door Ser geant en Van Kemseke, die hun opdracht perfekt uitvoerden. Ik moet er echter aan toevoegen dat toen De Mulder als derde man opdook tussen de lijnen we onverwacht voor problemen werden geplaatst. Ge lukkig mikte Cornelis slecht toen hij alleen voor Trappeniers verscheen en was het doelpunt van Van Roy even voor rust een welgekomen opluchting. Na de kampwisseling waren mijn poulains de situatie volledig baas en konden Stallaert en Imbert zich volledig uitleven met het gekende resultaat voor gevolg» aldus Georges Heylens die er, evenals zyn voorzitter wijselijk aan toevoegde... laten we het hoofd koel houden. (abl) Van Kemzeke, De Sanghere, Arnolis en Sergeant zijn er gerust in: keeper Trappeniers bokst de bal weg. Caers staat er beteuterd bij. (SK Sint-Niklaas-E. Aalst 1-3). (pm) ei zo na af. Maar dat was gische moment, brak Festival maar uitstel. Toch nog Aalst terug door. Enkele Na de rust zette Aalst het even een goede kans van minuten voor rust festival verder. Stallaert de geelblauwen geno- schermde Salvador de en Salvador kombineer- teerd die ingeleid werd bal zó keurig af in de den leuk toen Van Bladel, door Cornelis en De Mul- strafschopzone dat men m©e opgerukt, de bal in der. Bruno Marin goed bij Sportkring schrik had de verdediging verloor, gevolgd, kreeg geen kans hem te lijf te gaan. Een Van Roy werkte sekuur af tegen Stallaert, die geen pasje op zij en Van Roy in en Sportkring keek tegen risiko nam en het leder in schietpositie gebracht: een 0-2 achterstand op. hoekschop verwerkte. Stickens kon zich om- Vergiste Van der Linden Precies op hét psycholo- draaien. zich niet, was de vraag zie vervolg pagina 18 Jaak Van den Berghe. de eer- hun rechtstreekse rivalen Coi vertel dat momenteel Een- ste luitenant van de Aalsterse nelis en Lacroix en meteen was dracht geen enkele tegenstan- trainer Georges Heylens, de St. Niklase aanval omzeg- der hoeft te vrezen» dixit Jaak toonde zich na de wedstrijd St. gens de benen afgesneden. Het Van den Berghe, KT:i,1nn. IT A i:1.I - .1, Niklaas - E. Aalst bijzonder opgetogen over de enorme werkkracht van de Aalsterse middenvelders. «Het is nu wel voor eenieder duidelijk gewor den dat Eendracht over een oersterke ruggegraat beschikt. De werkkracht van het duo Imbert-Stallaert drukte duide lijk zijn stempel op de wed strijd terwijl ook Arnolis op een prima wijze telkens wist over te schakelen van de ver dediging naar de aanval. De sterkte van dit Aalsters team ligt verder in het feit dat zich iedere week andere aflossings- punten weten aan te melden. Bovendien groeit stilaan Salva dor naar zijn sterkste vorm. Niet alleen lukte hij een schit terende kopbal-doelpunt, maar bovendien had hij een voet in de twee treffers van Van Roy. Achteraan plakten Van Kemseke en Sergeant op lijkt op geen snoeverij als ik je (abl) De Klaasjes wilden weer naar de top I De Ajuintjes vonden dat een mop

De Voorpost | 1980 | | pagina 17