Nationaal voetbal lef verhindert Je zege Het geld voor de sneeuwklassen vanjanneman. ierste punt niet gestolen GEELZUCHT Sekretaris Etienne Quintijn: Nieuwe start voor Eendracht Wat is het verschil tussen 22 of20 graden in de woonkamer? De Voorpost - 26.9.1980 - 19 >or Eendracht Zele is het zeker niet de eerste keer t de doorwinterde pronostieker de haren uit het ofd moet rukken. Na een puntenloze start kon de else derdeklasser onverwacht maar niet onver- ind een punt meepikken bij titelkandidaat Stade uven. Na de recente transfers en de bekerstunt gen profklub RWDM-Molenbeek, stond Eendracht er laag gekwoteerd bij de bookmakers en gaf zelfs vurigste supporter geen cent voor enige punten- nst. De stemming verbeterde er vrijdagavond niet toen de naar de schaapstal teruggekeerde verlo- i zoon Freddy Jacobs met een lieskwetsuur de lining diende te verlaten en out bleek voor Leuven, toch... er 3t moet trainer Ceuleers leni ijkbaar niet ontgaan n dat de verschuiving n zijn pionnen in het iddenveld tegen A.S. istende een miskleun as. Eendracht bood zich Leuven aan in zijn ver- 1 vebuwde opstelling met in heelmaker Van Wambeke het midden, de tech- Jsch sterke Abbeel op de a& ïugel en Cooreman in opp, Mi) een vrije rol als motor tussen aanval en verdedi ging. Met sluitstuk Goossens en een uitmun tende voorstopper Steeman die de gekwet ste Jacobs verving, tast ten de Leuvenaars ne gentig minuten lang de Zeelse defensie af zonder enig sukses. Met een oor deelkundig opengestelde buitenspelval en Van Wambeke als aflossings- punt kon Eendracht meermalen spits Migom aan het werk zetten. Ei zo na kende deze nieuwe aanwinst bijna sukses in de slotfaze maar ref Sa- lembier liet een duwfout in de penaltyzone onbe straft. Eendracht kreeg in deze geen hoge toppen scherende wedstrijd de meeste kansen, de beste waren evenwel voor Sta de. Nadat Abbeel in de beginfaze een voorzet van Van Wambeke niet onder kontrole kreeg, deed de Leuvense voor speler Van Holst zijn duit in het zakje. Met een kop bal tegen de lat en een knal op het hoofd van de uitlopende Van Puyvelde ontsnapte Eendracht aan een vroege achterstand. Na de pauze hield Een dracht gelijke tred met de thuisploeg die zich ver der stuk beet op de gedis ciplineerd spelende Een- drachtformatie. Bij een vrijschop genomen door Vandenwijngaerden mi ste de inlopende Dullers een reuzekans om zijn ploeg dan toch op voor sprong te schieten. Op enkele meters van het be zoekende net knalde hij tot opluchting van de Ze ienaars over de dwarslat. Even later was het de beurt aan Van de Plas, die net iets te kort kwam om een verre inworp van de ingehaalde De Langhe in een doelpunt te verlen gen. Met een hoekschop- penverhouding van 6-1 liet Eendracht zich niet onbetuigd. Van Wambe ke bereikte met een fraaie voorzet Migom op rechts, die de bal voor doel trok waar een uitlopende doelman Van Sweefelt de met hem duellerende De Ferrere tegen de vlakte werkte zodat hij nood gedwongen vervangen werd door Maes. Nog even dreigde gevaar voor Stade toen de flink spe lende Cooreman uitpakte met twee gevaarlijke kop stoten zonder het ver hoopte sukses. Met een gele kaart voor stopper Ronny Steeman, wegens opzettelijk handspel, viel het doek over deze wed strijd die voor de Zeelse ploeg enige perspektie- ven opende voor een ver dere puntenwinst. Winst tegen Racing Tienen vol gende zondag brengt Eendracht wellicht op een plaats in de midden moot zodat een voortdu rende strijd tegen het de gradatiespook kan ver meden worden. (jaz) Patrick Van Impe (Lede) in een lijf aan lijfgevecht met een Oostendse tegenstander (Lede-VG Oostende 2-0). (rik) oogstraten - V.W. Haimme 1-1 Het seizoen is nog maar pas aan de gang en toch staan al heel wat namen op de lijst van de gele gestraften. Lopen er niet bij tijdens het weekeinde van 4 en 5 oktober: Jean- Marc Imbert (E. Aalst), André Maes (E. Zele), Ed dy Snelders (SC Loke ren), Luc Arts en Dirk baetens (E. Nieuwerker- ken), Emiel Van den Broeck (Vlierzele), Ja cques Roelandt (Kemze- ke), Walter Vermeulen (Temse), Arnold Marien (Oudegem), Luc Maes- schalck (Erpe), Hubert De Pauw (Serskamp), Luc Vereecken (Appels), Con stant Van Mol (Opdorp), Rudy Saman (Moerbeke- Waas) en Danny Vereist (Klinge). Maurice Mar tens, de internationaal uit Aalst die voor RWDM speelt en aangeschreven staat als een van 's lands «braafste» verdedigers, heeft eveneens een totaal van zes punten achter zijn naam staan. Etienne Quintijn die als Eendrachtsekrelaris reeds heel wat voetbal wel en wee heeft doorgemaakt, bleek uitermate tevreden met het gewonnen punt. Na de recente verschuivingen op bestuursvlak en de slechte uitslagen van de ploeg bleek de Eendrachtfamilie enigszins aangeslagen. Dit onverhoopte punt wettigt nochtans enig optimisme voor de sportieve toekomst van de klub. Eendracht staat dit jaar in een biezon- der zware reeks en het zal hard dienen te knokken om het statuut van derdeklasser te kunnen beveiligen. Ook de kalenderkommissie bleek ons dit jaar niet gezind en programmeerde onze enige derby tegen Jong Lede als allerlaatste wedstrijd van het seizoen. Hopelijk laat het geluk ons zondag tegen Tienen niet in de steek want deze wedstrijd betekent voor Een dracht alvast een nieuwe start (jaz) Jeugdvoetbal Miniemen Sterke bezoekers Valentinos Overmere - Sparta Appels 1-2 De Sparta-miniemen heb ben een knappe zege be haald op Valentino's Over mere. Na de rust was Appels de beste ploeg op het terrein en een non stopoffensief re sulteerde met een; treffer waarmede de zege werd be haald. Voor de rust was de stand 1-1 na de koffie was het Ghunter Van Extergem die rood-wit op voorsprong bracht. Tot het einde bleef Appels drukken maar Over mere kon de bezoekers van verdere doelpunten houden. wedstrijd op Hoog- •aten heeft sporen na- ilaten voor de Hamme- lars. Globaal genomen men er wel tevreden it de puntendeling. Op rplaatsing is dat altijd n goede zaak. Maar an- ;en przijds is men niet te ireken over het optre- van scheidsrechter •ore wiens leiding men induit partijdig en bo- indien onkundig oemt. In de eerste helft prtolkte de Hamse vier- klassèr een aantrekke- :e partij. Al na twee mi- kwam men op iorsprong. Een fout op Schuddinck leverde strafschop op die or Robbie Smet oor- ilkundig werd latst. Men geeft grif toe it het hier om een lichl gekende elfmetertrap lat. Wat echter na de mpwisseling gebeur- had nog weinig mei ietbal te maken. Inci- inten ontsierden de dstrijd. Eén en ander het gevolg van een tswfcelpunt dat aan de loka- anln werd toegekend. Een ftalfeschenk waarover MyQlfs verwonderd waren. teraard volgde hierop fotest. Maar dat hielp Integendeel. Dirk Buyten werd zelfs slachtoffer. Eerst ird hij op een vuistslag itracteerd na schermut- (lingen met lokale spe- Er volgde zelfs nog in rode kaart zodat hij it strijdperk mocht ver ten. liner Willy Meersman e men nu toch een be- digd man mag noe- en, was zelden zo ver- ilgen als zaterdaga- ind. et was wat men noemt in compensatie voor de rafschop die ons in het egin van de wedstrijd :ht werd toegekend. scheidsrechter ontaardde nadien in een trek- en duwpartij, waarbij enkele rake meppen vielen. Dirk Van Buyten incasseerde een uppercut waardoor hij groggy tegen de grond ging. Scheidsrech ter Doore oordeelde dat ook Dirk zich niet onbe tuigd had gelaten in het uitdelen van klappen waardoor hij in het gezel schap van een lokale spe ler eveneens het veJd mocht verlaten. Kijk, zegt Willy Meers man: «ik zal zelden op merkingen maken over de leiding van een scheidsrechter. Maar wat in Hoogstraten gebeurde kan ik alleen maar schan dalig noemen. Op de koop toe ging die man na dit incident volkomen in ons nadeel fluiten. Over het resultaat zelf ben ik tevreden. Collectief speelden we bovendien een behoorlijke wed strijd. In dat opzicht had den we een licht over wicht op de lokalen. Dat was in de vorige wedstrij den eveneens het geval en bewijst dat we in staat zijn om in de vierde klas se een behoorlijk figuur te slaan. Ik heb altijd opti mistisch geweest en heb vooralsnog geen reden om mijn visie desbetref fende te wijzigen. Vrijgezellendoelpunt Robbie Smet was de au teur van het Hamse ope ningsdoelpunt in Hoog straten. Het was meteen zijn laatste voltreffer niet als voetballer, maar wel als vrijgezel. De van S.K. Beveren overgenomen voetballer treedt immers vandaag vrijdag in het huwelijk in St.-Gillis- Waas. Ter dien gelegen heid krijgt hij zijn colle ga's voetballers op be zoek. Ook Willy Meers man zal van de partij zijn. Men zegt wel eens dat de Belgen de kampioenen van het gezond verstand zijn! Vandaag is het dan het moment om dat te bewijzen. Door mee te doen aan de energiebezuiniging. Want wie vandaag energie bespaart... steekt voor morgen een stuk extra-welvaart op zak. Al eens nagerekend hoeveel je in je portemonnee steekt door de termostaat in de woonkamer overdag 2 graden minder te zetten? Dat scheelt gauw een paar duizend frank per jaar. Als je er bovendien voor zorgt de huistempera- tuur 's nachts nog een vijftal graden te verlagen, dan verdubbel je gemakkelijk de besparing. En als je het klimaat wat minder tropisch houdt in vertrekken waar je meer dan de helft van de dag of de nacht NIET bent (slaapkamers, studeervertrek, badkamer, keuken, garage, enz.) dan is dat nog flink wat energie uitgespaard. Opgeteld betekent dat gauw een dikke 10.000 frank gewonnen per jaar. Ruim genoeg om de sneeuwklassen van Janneman te betalen. En zeg nu eerlijk: aan verspilde energie heeft niemand wat. Maar over die sneeuwklassen wordt binnen jaren nog gesproken. Lang nadat Janneman... vader Jan is geworden! Energie besparen levensstandaard bewaren. fADE LEUVEN EENDRACHT ZELE 0-0 /Al i aar dat is geen reden n nadien een doelpunt valideren, dat logi- herwijze moest worden gekeurd. Eerst was de il over de lijn geweest. nmiddellijk hierop be- ind een lokale speler :h duidelijk in buiten- lelpositie. De grens- chter vlagde. Toen mijn elers er die man gin- in op wijzen dat hij had ivlagd, deed hij of zijn eus bloedde. Protest in het adres van de De Hamse trainer zal er alvast over waken dat zijn poulains niet te veel de bloemetjes gaan buiten zetten. Het huwelijksfeest mag in geen enkel op zicht sporen nalaten zon dagmiddag. Dan gaat V.W. in de clinch met Merksplas en wil het zijn eerste zege' voor eigen volk realiseren. Robbie Smet krijgt wellicht een weekend vrijaf. We wen sen de sympatieke Rob bie alvast veel geluk in zijn huwelijksleven. E.D.M. DIENST VOOR ENERGIEBEHOUD MINISTERIE VAN ECONOMISCHE ZAKEN.

De Voorpost | 1980 | | pagina 19