DAE1VSISME X PRENT RIEFKAARTEN 65 achterkleinkinderen Hofstaile bouwwerf in '81-82? 40% PARKEERKAPACITEIT KEIZERLIJK PLEIN VERLOREN The Liars vergruizelen Aalsters wereldrekord bierdrinken DROOGKUIS Edifie Aalst SNEL EN VOORDELIG! 1 UUR Inwoners verzetten zich tegen parkeermeters Varkensmarkt, AALST rood rslag. Toen einde mei 1980, er 13 Aalstenaars in slaagden om het wereldrekord bierdrinken, op naam van een paar Hollan ders, met 10' scherper te stellen, kon men het de drinke broers uit de Liars Pub te Nieuwerkerken niet meer uit hun hoofd praten, of ook zij zouden de rekordpoging aandur ven. Het grote probleem was echter 13 gelijmatige drinkers te verzamelen. De kastelein, beter gekend als «Omerken», zette zich op speurtocht aan zijn schenktafel. Hield nauw keurig iedere «dronkaard» in d'oog, en viel hem aan zodra hij «een groot keelgat» had. De geschiedenis van het Daenisme in prentbriefkaarten uitgeven... die ambitie heeft de Volksunie-afdeling Aalst- -entrum. fcopas verscheen een tweede reeks van acht kaarten met len nauwgezette keuze van minder gekende aspekten van "b Daenistische beweging. Een eerste reeks werd twee en ten half jaar geleden uitgegeven. Het initiatief berust vooral bij historikus Frans-Jos Ver doodt en prentbriefkaarten liefhebber Danny Denayer. Wat op het eerste zicht maar een kleine inspanning vergt, lees door p. 4 Na maandelang zoeken en oefenen, kreeg hij tenslotte voldoende mannen samen. De 40'58" op naam van 't Baasken zouden zij verbete ren. Als meest geschikte dag en datum werd de opening van Nieuwerkerken-Kermis uitgekozen, en de rekordpo ging zou doorgaan in zijn zaal, achteraan de Liars Pub. Als men even gaat nareke nen wat die mannen zo door hun keelgat dienen te gieten, komt men aan een respecta bel aantal gemiddeld 16 17 pintjes per persoon. Dit rea liseren in minder dan 40' was de boodschap. Onder toezicht van deurwaarder Van de Meulebroecke, en voor een 200 koppige me nigte zetten de mannen zich aan slag. Allemaal in een zelfde uitrusting en rond een tafel, waar voldoende plaats was, om het te veel terug op moeders aarde te pletsen, verdwenen de eerste 6 van iedere deelnemer in een oogwenk. Misschien waren het de zenuwen, of de slecht gelegde «fond», want reeds grepener naar de voorbe houden emmers. De bevoor rading geschiedde door Om- er en zijn helpers. Philemon Volckaert toonde zich het best op dreef. Na precies 8' verdween nummer 11 door zijn zwelggat. Gilbert De Blander, maakte er een solo van door 4 stuks zonder ver pozen, binnen te keren. Aan de 13' stonden d#an ook reeds de laatste op tafel, on geveer een 70 stuks. Dit was het sein voor Volckaert Phi lemon om nog even op het gaspedaal te duwen en zijn persoonlijk totaal op te drij ven naar 18. Bij de melding door deurwaarder Van de Meulebroecke, dat slechts 15' slag geleverd was, brak een oorverdovend applaus los van het publiek. De lege glazen werden afgeruimd zodat men zich kon verge wissen van het restant. Met nog 50 op tafel, begonnen Jean-Pierre Tombeur, Albert Sorgeloos, Willy Voues, Jean Cobbaert, Herman Ver hulst, Geert Scheerlinck, Emile Van de Sijpe, Mare De Strooper, Philemon Vol ckaert, Julien De Smet, Frans Cobbaert, Frans Van der Eecken en Gilbert De Blander aan hun eresaluut. Zeker wetend dat het Aal- sters Rekord er aan was; keerde ieder op zijn beurt, aangemoedigd door de nok- volle zaal, de 25 cl. achter de kiezen. 19' en nog «slechts» 24 stuks. Een laatste inspan ning en de laatste teug ver dween na 21'05" in de over laste maag. Een memorabe le gebeurtenis te Nieuwer kerken. Het rekord was ver beterd met bijna 20 volle minuten. Zeker een presta tie: waar voor heel wat lief hebbers zullen terugschrik ken, om het nog beter te doen. Terwijl de deelnemers hun eigen overlastingen reeds aan het opkuisen wa ren, omgeven door een wild enthousiaste menigte, had den wij een gesprek, met één hunner. Philemon Volckaert was de man in kwestie. Tot op 20 stuks was hij te volgen geweest, dan stond er echter geen maat meer op. Hij veronderstelt dat hij zijn persoonlijk aan deel met 26 stuks voldoende aangebracht had. Zijn me ning over het nieuwe rekord. Weinigen zullen het aandur ven ons te verbeteren, doch wij zelf zullen het doen. Met een drietal andere mannen, in de plaats van onze zwak kere, doen wij zeker beter dan 20 minuten. Een zielsge lukkige Omer, wist als kaste lein, met zijn felicitaties geen weg. Wat kon hij dan beter doen, dan de 13 wereldre- kordhouders een glaasje aanbieden. En zij dronken het nog uit ook!! Een betere opening van Nieuwerker ken-Kermis kon de Aalsterse deelgemeente zich zeker niet indenken. Het tempo van de ging, besloten ergens in een deelnemers gewend, begon- hoek, slapend op een bank. nen ook de omstaanders aan A.V.H. een urenlange rekordpo- Liars Klub Nieuwerkerken durfde het aan om het rekord bierdrinken op de wip te zetten. Hun buik was inderdaad een «spaarcentrale» voor bier dan. (Per feil een uitgave van I UITGEVERIJ DE CUYPER 1 Oude Vest 34 1 9330 Dendermonde 1 Tel.: 05221.40.60 1 Bankrek KB 442- B601481-36 1 Prijs voor los nummer 24 F I Jaarab 1.080 F 16 maand 580 F 13 maand 300 F 1 Verantwoordelijke uitgever IA. DE CUYPER 1 Redaktie - Pontstraat 64 19300 Aalst |Tel. 053/70.41.19 De kans is groot dat de gemeente Hofstade in 1981-1982 een grote bouwwerf wordt. De volgende projekten zijn gepland: Het Torenveld: dit is het gebied gelegen tussen de Zijp straat, Lindeveld, Blektestraat en Kortenhoekstraat. De nodige onteigeningen voor de toegang zijn reeds gebeurd. Er zal een complex worden opgericht van zeventig sociale woningen, zowel huur- als koopwoningen en tien garages. Een verscheidenheid van types met één, twee en drie slaapkamers zal voorhanden zijn. Een ander gedeelte van deze gronden werd onteigend door de Interkommunale Land van Aalst met het oog op het bouwrijp maken door de aanleg van de nodige in- frastruktuur (riolering en we genis). Aldus voorziet men 66 per celen op een totale opper vlakte van 4Jiektare 85 cen tiare. Het is de bedoeling goedkope bouwgronden ter beschikking te stellen voor de aanmoediging van de woningbouw. LEEFMILIEU Minister Mare Galle heeft de uitdaging aangenomen om tegen 1985 de Dender weer proper te maken zodat men er weer kan in vissen en zwemmen Voor wat betreft Aalst zullen koliektoren (die het verontreinigd water naar het rioolwaterzuveringssta- tion voeren) in drie fazen worden aangelegd om de linkeroever van de Dender. Fase 1: stuk tussen Erembo- degem (fabriek Gates) tot aan de Zeebergbrug. Fase 2: vanaf Zwarthoek- brug tot het zuiveringssta tion te Hofstade (Dender- land). Fase 3: dit is het gedeelte tussen de Zeebergbrug en de Zwartehoekbrug. Voor het rioolwaterzuive ringsstation dat te Hofstade op de grensscheiding met Gijzegem zal worden ge bouwd, zal het voorontwerp tegen eind september klaar zijn. De minister liet ook aan zijn partijgenoot Eddy Dierickx een schrijven geworden waarin werd medegedeeld dat in gevolge de bemidde ling van E. Dierickx de princi piële belofte van staatssub sidies werd verleend voor de rioleringswerken langs de omlegging van de rijksweg nummer 60 te Hofstade. Dit betekent dat mag worden overgegaan tot de aanbeste ding van de werken. Het de partement van minister Mare Galle zal in beginsel 6.592.000 frank voorzien voor de kosten van deze werken. Aldus heeft Hofsta de reeds flink kunnen genie ten van de kredieten van de Minister van het Vlaamse Gewest, denken we maar aan de onlangs verleende staatstussenkomst voor meer dan zes miljoen voor de restauratie van de kerk. Een zeer uitgebreide familie Van den Neste. (Per De zaal Welkom te Hofstade was op zaterdag 20 september 1980 getuige van een feest dat wellicht niet elke dag gevierd wordt. De familie Van Den Neste-IJzewijn hield toen een familiefeest waarop alle leden werden uitgenodigd. Zes jaar geleden werd voor de eerste maal het plan opgevat om een dergelijke vereniging van de familie te organiseren. Het was de jongste broer. Marcel Van Den Neste die voor het eerst het idee opperde. Het werd onmiddellijk geestdriftig uitgewerkt en aldus had in 1974 de eerste samenkomst plaats op het hof van de ouders. Met het uitbreiden van de familie diende echter te worden uitgekeken naar een andere plaats, daarom werd de zaal Welkom uitgekozen. Niet minder dan veertien kinderen, 38 kleinkinderen en 65 achterkleinkinderen zaten rond de tafel waarop het koud buffet werd opgediend. Het kan niet anders of het moet een sterk geslacht zijn. De stamvader, zo zullen we hem maar noemen bereikte de leeftijd van negentig jaar. Op het feest waren allen tegenwoordig zodanig dat er 103 naamgenoten bij elkaar waren. In tegenstelling tot wat zou kunnen worden verwacht is de familie niet verspreid over het ganse land. De meesten wonen in groot-Aalst en in de provincie Brabant. Het heeft wel enige moeilijkheden geboden om iedereen op een zelfde dag bij eikaar te krijgen maar uiteindelijk is men daar toch in geslaagd. A.D.B. 71/ op ee dit r sische i. Eén Rus ikeren gezien na de en om erken. nS.C. meer vas er 't voor ar die aren. VRIJDAG M SEPTEMBER 1980 6' JAARGANG NR. 37 - 24 F ■steem vloeg, ig' lechts ien. misch ladat de inwoners van de Zonnestraat zopas hun onge- de oegen uitten over het gebrek aan parkeermogelijkheden n hun straat, ontstond nu ook deining bij deze van het (eizerlijk Plein sinds men maandag jongstleden overging ot de installatie van een nieuwe reeks parkeermeters. /leer dan waar ook beseft men er dat het parkeren in het kalsterse centrum een probleem is. Dit betekent echter liet dat men zich zomaar neerlegt bij een beslissing van iet huidig stadsbestuur. Vooral het feit dat er geen enkele oorlichting of inspraak van de bewoners kwam, wordt walijk genomen. Voonplein dat gerust kan gezegd wor- n tegenstelling met heel wat den dat er in 95 van de indere straten binnen de bestaande huizen perma- itadskern is het Keizerlijk nent geleefd wordt. i twee >|ein nog een typische Vooral door het feit dat het z/ van ivoonstraat, vooral be- grootste deel van de soms en op voond door dokters, advo- majestueuse huizen nog be- caten, enz. Slechts aan de woond zijn, behield de «Kas- wee uiteinden van het plein tanje Vesten» grotendeels »evinden zich een beperkt zijn historisch karakter. Het lantal winkels, terwijl zich geheel van de klassicistische. nslag. nettertijd ook een aantal gevels maakt trouwens dat •r een ëndministratieve komplexen het plein een uniek beeld aan- PP het p,ein vestigden, zoals vormt, dat trouwens dp de ne Nationale Bank, de BAC, lijst van de te beschermen Ide polykliniek, enz. Maar ook monumenten en stadsge- Ideze gebouwen zijn op dit zichten geboekt staat. Het ■rd in «ogenblik nog bewoond, zo- gevolg is dat de inwoners vrijwel niets aan hun gevels mogen wijzigen, tenzij mits een strenge en langdurige administratieve procedure. Het feit dat de stad Aalst zelf op dit ogenblik zowat 25 mil joen spendeert aan de res tauratie van een herenhuis dat haar eigendom is (voor de Keizershallen) bewijst ten overvloede dat ook zij zich bewust is van de waarde van het geheel, en van het feit dat dit als dusdanig dient behouden te blijven. Het is juist op dit plein dat ditzelfde stadsbestuur, na raadspleging van de ver- keerskommissie, overging tot het afbakenen en plaat sen van een ganse reeks par keermeters. Gealarmeerd door het feit dat begin juni een privé-fir- ma overging tot het marke ren van een aantal parkeer plaatsen, besloten enkele in woners van het plein, bij monde van Meester Bogaert kontakt op te nemen met het kollege van burgemeester en schepenen. Hierin wer den de grieven van de inwo ners tegen de aanleg van parkeermeters duidelijk uit eengezet en werd aange drongen op een gesprek over deze aangelegenheid. Op 17 juni 1980, amper vijf dagen na het verzenden van de brief antwoordde Burge meester D'haeseleer, die trouwens hoofd is van de politie ondermeer het vol gende: «U mag ervan verze kerd zijn dat ik de zaak drin gend laat onderzoeken. Zo dra ik meer nieuws heb zal ik niet nalaten U in te lichten». Op 25 juli 1980 kwam er een nieuwe brief van de Burge meester als volgt luidend: «Ik ontving inmiddels reeds inlichtingen over de afbake ning van de parkeerplaatsen op het Keizerlijk Plein. Daar dit verslag echter mij niet de gewenste informatie verschafte heb ik bijkomen de inlichtingen gevraagd over deze aangelegenheid». Gezien de bewoners zonder verder nieuws bleven, werd een herinneringsschrijven gericht op 6 augustus 1980, en twee dagen later ant woordde diezelfde persoon: «U mag erop rekenen dat de zaak verder wordt onder zocht en dat U op de hoogte zal worden gehouden». Na deze enigszins gerust stellende antwoorden, was de verbazing van de inwo ners dan ook dubbel groot toen plotseling op maandag jongstleden overgegaan werd tot de plaatsing van de parkeermeters. Daar waar het protest zich tot dan toe beperkte tot enkele «voor vechters» werd de mis noegdheid plots algemeen, zeker nadat vastgesteld werd dat de meters allesbe halve op logische wijze wa ren geplaatst. Rekbare meter Zo ontdekte men dat bepaal de inwoners, ingevolge de wegmarkeringen, nog on mogelijk in of uit hun garage kunnen rijden. Hiertoe beho ren ook artsen die op het even welk uur van de dag en de nacht kunnen opgeroe pen worden op hun dienst. Anderzijds waren er dan weer andere garages waar voor de parkeerruimte bijna het dubbele bedraagt van wat noodzakelijk is. Iemand ging zelfs de vrijgelaten plaatsen opmeten en hieruit bleek dat deze van het ene huis tot het andere variëren van 3,5 meter tot 10,80 me ter. Er werden trouwens heel wat vrije plaatsen openge laten voor poorten die hele maal geen garagepoorten zijn. De meeste ingangen van de herenhuizen aan de rechterzijde, komende van het Vredeplein, zijn trou wens sierpoorten en geen garagepoorten. De meeste inwoners kunnen of mogen er trouwens geen auto's in stallen. Eén ding is alleszins zeker: de opmeters hadden een zeer rekbare lintmeter gebruikt bij de opmeting. lees door p. 4 UITGEVERIJ DE CUYPER Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel 052-21 40 60 Bankrek KB 442 8601481 36

De Voorpost | 1980 | | pagina 1